Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » Jakíeś fajne anime typu shonen - zna ktoś? :p » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (4): [1] 2 3 następny » ... ostatni » Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony Jakíeś fajne anime typu shonen - zna ktoś? :p 7 Ankieta - średnia ocena: 7,147 Ankieta - średnia ocena: 7,14
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Jakíeś fajne anime typu shonen - zna ktoś? :p Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jak na razie oglądam lub obejżałem chyba większość serii, bleach(na razie anime nie wychodzi, tylko manga), one piece, fairy tail, beelzebub(jak bleach), naruto, fulmetal alchemist, d.gray man(anime ucięte w połowie fabuły, no coment)
Ale większość z tych tytułów zna pewnie każdy fan gatunku ;p
A ja chcę coś nowego ^^

Podobno hunter x hunter fajne, tylko nie wiem które, bo są 2, tzn to drugie to remake ;p

Mangi na razie mam pod dostatkiem, zresztą mało mangi czytam, ale za namiary na anime będę wdzięczny ;p
Byle nie ecchi, w 99% fabuła ssie, grunt, że są cycki Big Grin
Komedie jak najbardziej, ale z akcją, jak np beelzebub Smile
Tasiemce mile widziane, o ile nie są spierniczone ;p
One piece nic nie przebije, jak by nie patrzeć Big Grin

__________________
[

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Ahanaell: 06-12-2012 23:58.

06-12-2012 23:56 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
dragonas123
Lord


images/avatars/avatar-25521.jpg

Data rejestracji: 28-01-2010
Postów: 315
Kraina: Necropolia

RE: Jakíeś fajne anime typu shonen - zna ktoś? :p Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Ahanaell napisał(a)
Podobno hunter x hunter fajne, tylko nie wiem które, bo są 2, tzn to drugie to remake ;p


Pierwszą część. Remake niby zgodny z mangą bardziej, ale jedynka nie odbiega bardzo a ma znacznie lepszych seju oraz mechanizm animacji (tz. niektóre sceny z remakeu wyglądają znacznie słabiej i mniej dramatycznie niż te w 1 - widać, że dostał choroby "grzecznego anime")

polecam obejrzeć Chao's Head i Stein's Gate (z szczególnym "polecam" dla drugiego tytułu)

__________________

07-12-2012 01:41 dragonas123 jest offline Szukaj postów użytkownika: dragonas123 Dodaj dragonas123 do Listy kontaktów
Kargho
Zło w proszku


images/avatars/avatar-25467.jpg

Data rejestracji: 17-08-2007
Postów: 908
Skąd: Poznań

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ze swej strony polecam Gintama naprawde momentami mega zabawne Big Grin
no i Soul Eater też niezły.

__________________

07-12-2012 07:00 Kargho jest offline Strona domowa Kargho Szukaj postów użytkownika: Kargho Dodaj Kargho do Listy kontaktów
WoLL
Triple Ace


images/avatars/avatar-18594.jpg

Data rejestracji: 24-10-2008
Postów: 214
Klan: Dynastia
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IX
Skąd: Rabka

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Sword Art Online - imo najlepsze anime tego roku
http://www.animezone.pl/odcinki-online_sword-art-online
Death Note - dla mnie mistrzowskie anime
http://www.anime-shinden.info/2008/12/11...ote-online.html

Polecam

Swoją drogą to skończyłem ostatnio oglądać Beelzebuba i przykre jest,to że anime odbiega w dużym stopniu od mangi...mimo wszystko całkiem przyjemnie mi się to oglądało... Wink
07-12-2012 15:24 WoLL jest offline Szukaj postów użytkownika: WoLL Dodaj WoLL do Listy kontaktów
Gerald_Tarrant
Triple Ace


images/avatars/avatar-24868.jpg

Data rejestracji: 26-06-2008
Postów: 248
Klan: NM/MASS
Skąd: there is no place like 127.0.0.1

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja anime nie oglądam bo nie lubię. Ogólnie wolę czytać książki ale zdarza mi się czasem przeczytać jakąś mangę, z ostatnio czytanych mogę polecić Angel Sanctuary, Death Note i Hellsinga.

__________________


zbroje r14, wyceny r12.


the man who could have been

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Gerald_Tarrant: 07-12-2012 16:18.

07-12-2012 16:17 Gerald_Tarrant jest offline Szukaj postów użytkownika: Gerald_Tarrant Dodaj Gerald_Tarrant do Listy kontaktów
Cinokid
Lord


Data rejestracji: 22-01-2008
Postów: 441
Kraina: Necropolia V; Necropolia VIII
Skąd: masz te placki?

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

wtf, death note shounenem?


no prawie się uśmiałem Big Grin

jeśli chodzi o shouneny to jestem rekami i nogami za i hunter x hunter, ale 2011 rok.

Sengoku Basara też dobre, przygodówka, fajne walki no i muzyka ;D

http://senpuusociety.com.pl/ - fajne forum dotyczące anime, tam możesz smialo pytac ;D


ps. mogę podac mal, jeśli posiadasz, porównamy co widzialeś i może doradzimy sobie nawzajem Big Grin


pozdro i powodzenia Tongue


btw. polecam z całego serca, jeśli nie widziałeś, Legend of the galactic heroes, moje ulubione anime!

__________________

Ten post był edytowany 3 raz(y), ostatnio edytowany przez Cinokid: 07-12-2012 22:51.

07-12-2012 22:36 Cinokid jest offline Szukaj postów użytkownika: Cinokid Dodaj Cinokid do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Ahanaell
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie mam mal, ale mogę kilka wymienić :p

Poza tymi już wymienionymi:

Shonen onmyouji, inuyasha, wagaya no oinari sama, helsing, zero no tsukaima, macademi wasshoi, ao no exorcist, kuroshitsuji, to tak z głowy, jutro coś dodam jeszcze może :p

__________________
[
08-12-2012 01:26 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
Kargho
Zło w proszku


images/avatars/avatar-25467.jpg

Data rejestracji: 17-08-2007
Postów: 908
Skąd: Poznań

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

jak oglądałeś inuyashe to moze Ranma 1/2 tez przypadnie Ci do gustu, ta sama autorka.

i manga Kyoukai No Rinne j/w Big Grin

__________________

08-12-2012 06:42 Kargho jest offline Strona domowa Kargho Szukaj postów użytkownika: Kargho Dodaj Kargho do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Ahanaell
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Odświeżam, mam chrapkę na jakiegoś shnunena, a nie mogę nic znaleźć.
Szukam jakiejś serii choćby półtasiemcowej, tzn bez tych 12-24 odcinkowych, a takich co mają 60, 100, 200... Wink

Ostatnio oglądałem HunterxHunter, Katekyou hitman reborn(całkiem fajne, jak się uda przebrnąć przez nieco zamulające pierwsze odcinki ;D) - i to tyle, nie znalazłem żadnej innej serii, której nie znam, a która by mi podpasowała.
Jakby ktoś coś...

__________________
[
09-10-2015 11:30 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
klogg123
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

attack on titan
h x h jak wyżej
soul eater
hellsing
elfen lied
higurashi no naku koro ni (zryte jak ruski berek, ale fajnie się ogląda Big Grin )
highschool of the dead (cycki szybsze od pocisku z karabinu - koniecznie warto zobaczyć Big Grin )
bleach (hiehie xDDD)


było jeszcze takie anime o klanie samurajów walczących z ludźmi zmienionymi w demony (za kare przez bogów)
nie pamiętam tytułu, kreska była specyficzna, ale ogólnie anime dawało radę Big Grin
(może ktoś pamięta? )


ps. i polecam green green Big Grin jane echi Big Grin

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez klogg123: 09-10-2015 12:30.

09-10-2015 12:29
dragonas123
Lord


images/avatars/avatar-25521.jpg

Data rejestracji: 28-01-2010
Postów: 315
Kraina: Necropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Ahanaell napisał(a)
Odświeżam, mam chrapkę na jakiegoś shnunena, a nie mogę nic znaleźć.
Szukam jakiejś serii choćby półtasiemcowej, tzn bez tych 12-24 odcinkowych, a takich co mają 60, 100, 200... Wink

Ostatnio oglądałem HunterxHunter, Katekyou hitman reborn(całkiem fajne, jak się uda przebrnąć przez nieco zamulające pierwsze odcinki ;D) - i to tyle, nie znalazłem żadnej innej serii, której nie znam, a która by mi podpasowała.
Jakby ktoś coś...


A stare klasyki z rl7, które nawet dzisiaj sobie odświeżam? Slayers, Soul Hunter (dalej pamiętam słowa openingu i śpiewam xD), Yaiba Legendarny Samuraj (sorry, pamiętam tylko polską wersję z rlt7 xD)

__________________

09-10-2015 16:05 dragonas123 jest offline Szukaj postów użytkownika: dragonas123 Dodaj dragonas123 do Listy kontaktów
mily
Newbie


Data rejestracji: 08-09-2009
Postów: 2
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria II
Skąd: Zakopane

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Widzę HxH oglądałeś, pewnie One Piece widziałeś lub na pewno słyszałeś - 700 odcinków trochę zajmie Big Grin
Ja wczoraj zacząłem oglądać Fullmetal Alchemist i ogląda się bardzo przyjemnie, odcinków dużo nie ma.
@dragonas
Soul Hunter!!! kurde, chciałem to obejrzeć, ale ostatni raz oglądałem to jak miałem chyba z 7 lat nie wiedziałem jak się to nazywa, dzięki teraz mogę obejrzeć :p
09-10-2015 20:29 mily jest offline Szukaj postów użytkownika: mily Dodaj mily do Listy kontaktów
Xzar
Kozioł Zagłady


images/avatars/avatar-24905.jpg

Data rejestracji: 22-08-2006
Postów: 2.010
Klan: Perwersi
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Również Ci mogę polecić Full Metal Alchemist. Jeden z najlepszych shounenów jakie widziałem. (Konkretnie mówię o serii Brotherhood)

Chociaż przypuszczam, że już miałeś okazję oglądać. Poza tym nieszczególnie pasuje do Twoich kryteriów, bo to nie tasiemiec.

Osobiście mógłbym Ci polecić jakieś tytuły które przypadły mi do gustu. Tylko, że niestety ja tasiemców absolutnie nie trawię. Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest Dragon Ball. Swoją drogą aktualnie jest emitowana nowa seria - Dragon Ball Super. Ale szczerze mówiąc, jest kiepski póki co.

Ponadto ostatnio raczej seineny oglądałem, gdy już mi się zdarzyło. Jeśli jednak miałbyś ochotę na jakąś krótszą serię, to daj znać i powiedz co Cię interesuje. Może będę mógł polecić coś, co Cię zaciekawi Wink
09-10-2015 21:14 Xzar jest offline Szukaj postów użytkownika: Xzar Dodaj Xzar do Listy kontaktów
Dracko
Viking


images/avatars/avatar-9311.jpg

Data rejestracji: 10-10-2006
Postów: 585
Klan: DerG
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ja dorzuce od siebie trigun
16-10-2015 15:36 Dracko jest offline Szukaj postów użytkownika: Dracko Dodaj Dracko do Listy kontaktów
SteelMike1
Emperor


Data rejestracji: 17-02-2009
Postów: 1.088
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Mi się spodobały:
Rurouni Kenshin: Meiji Kenkaku Romantan
Gintama
Magi

__________________
cytat:
SushiMaker napisał(a)
Trochę myślenia nie zaszkodzi.

Po co dodawać wszędzie zapytanie: czy jesteś pewien?

Co to, windows ma być?


Nick w grze: Mike
16-10-2015 16:51 SteelMike1 jest offline Szukaj postów użytkownika: SteelMike1 Dodaj SteelMike1 do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Ahanaell
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Fma obie wersje oglądałem, pozostałe wymienione też, poza trigun i magi, teraz zacząłem one piece od początku oglądać Big Grin

Ecchi nie lubię jakoś specjalnie, poza ew zero no tsukaima, ale to nie jest takie typowe.

I nie muszą być tasiemce, byle nie serie po 12 odcinków, takie po 50-60 jak najbardziej Wink

__________________
[
18-10-2015 17:45 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
Kargho
Zło w proszku


images/avatars/avatar-25467.jpg

Data rejestracji: 17-08-2007
Postów: 908
Skąd: Poznań

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

dołaczam się do prośby w polenaniu shonenuów, "stare" tytuly wciaż trwają lub sie zakonćzyly ale gdzie szukać nowych?

__________________

07-12-2015 05:37 Kargho jest offline Strona domowa Kargho Szukaj postów użytkownika: Kargho Dodaj Kargho do Listy kontaktów
Xzar
Kozioł Zagłady


images/avatars/avatar-24905.jpg

Data rejestracji: 22-08-2006
Postów: 2.010
Klan: Perwersi
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zapomniałem całkiem o tym wątku, a miałem się podzielić czymś, co mi się spodobało Big Grin

Tak jak wspominałem, wprawdzie mój gust jest nieco inny, ale mogę kilka serii polecić które mi przypadły do gustu i myślę, że są bardzo interesującymi tytułami. Więc poleciłbym tak:

1. Steins;gate
2. Shinsekai yori
3. Bokurano
4. Psycho Pass
5. Code Geass
6. Parasyte

Z wyżej wspomnianych przez inne osoby też warte obejrzenia są Higurashi no nako koro ni (i kontynuacja - seria kai) a także Attack on titan. (No i steins gate też ktoś polecił, co dopiero potem zauważyłem :x )

I teraz tak, krótko opisując po kolei (warto zauważyć, że kolejność nie ma uzasadnienia w jakości serii, czy też mojej osobistej preferencji):

1. Motyw podróży w czasie i próby odwrócenia przeznaczenia. Tylko taka moja skromna uwaga - trzeba się przemęczyć przez jakieś 4-5 odcinków, może odrobinę więcej. Bo sprawia wrażenie durnowatej komedii. Później nabiera głębi i się dość ciekawie ogląda.

2. Wizja utopijnego społeczeństwa w świecie po pewnych dość gwałtownych przemianach. Ludzie posiadają umiejętności parapsychiczne (telekineza, lewitacja, pirokineza, itp.) Ogólnie początek sprawia wrażenie sielanki, co się później stopniowo zmienia w ciekawy sposób. Ogólnie strasznie podobała mi się ta seria, ma jakiś taki bardzo specyficzny klimat.

3. Evangelion bez dziwnej fabuły gdzie nie wiadomo o co chodzi, symboliki religijnej i głównego emo bohatera. Warto obejrzeć, chociaż dość ciężkie jest.

4. Dystopia. Świat w którym ludzie są podporządkowani systemowi, który decyduje o tym, jakie miejsce dana osoba będzie zajmowała w społeczeństwie. Co więcej, system potrafi ocenić które osoby mają skłonności do popełniania przestępstw i eliminuje je ze społeczeństwa. Główna bohaterka wstępuje w szeregi jednostki, która się zajmuje właśnie wyłapywaniem tychże jednostek. Ma dwie serie, chociaż druga jest dużo słabsza.

5. To jest trochę podobne do Death Note. Główny bohater jest niezwykle inteligentnym osobnikiem, który otrzymuje nadprzyrodzoną moc i z jej pomocą próbuje zmienić świat. Dwie serie i obydwie trzymają poziom. No i warto wspomnieć, że całość jest w świecie, gdzie sprzętem wojennym są mechy, więc można się spodziewać sporej dozy pojedynków i akcji.

6. Fabuła polega na tym, że pojawiają się pasożyty, które przejmują kontrolę nad człowiekiem, w którym się zadomowią. No i taki organizm jest dużo silniejszy od ludzi i żywi się innymi osobami. Widziałem porównania do Tokyo ghoul i na pewno analogie są, ale mi na przykład Parasyte się przyjemnie oglądało, a TG momentami mnie nużyło.

No i jeszcze też polecam z wymienionych wyżej - Attack on titan i Higurashi no nako koro ni.

AoT opowiada historię ostatniego ludzkiego miasta, które jest odgrodzone murami od reszty świata ze względu na to, że poza nimi żyją tytany, które wytępiły resztę ludzkości. Tytany zaś, to są istoty które zazwyczaj mają od około trzech metrów wzrostu, do aż piętnastu i polują na ludzi. Wyszła jedna seria, planowana jest druga i na bieżąco manga wychodzi.

Higurashi zaś ciężko opisać. Jest bardzo specyficzne i miejscami bardzo brutalne. Co może dziwić po obejrzeniu pierwszego odcinka, który wygląda na jakąś komedię z typowym dla anime humorem. Ale stopniowo się to zmienia i okazuje się, że jednak o coś innego chodzi Tongue Dwie serie wyszły - seria kai to kontynuacja fabuły, gdzie większość wydarzeń jest wytłumaczona (bo na dobrą sprawę po obejrzeniu pierwszych 24 odcinków nie do końca wiadomo o co tam właściwie chodziło) Ale ogólnie warto obejrzeć. (no i opening jest super w pierwszej części ! Big Grin )

No to tyle, jeśli chodzi o moje kilka propozycji Tongue Może kogoś zainteresują i jeśli tak, to ewentualnie przeczytam jak wrażenia ^^
08-12-2015 21:58 Xzar jest offline Szukaj postów użytkownika: Xzar Dodaj Xzar do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Ahanaell
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

I znowu mam posuchę, łyknąłem sporo tytułów, które tu podano, teraz kończę shingeki no kyojin i zwracam się z prośbą o kolejną dawkę Big Grin
Tasiemce już zaliczyłem chyba wszystkie, poza gintama i toriko, które trochę jak na razie mnie trzyma na dystans, bo zalatuje mi jakimś kulinarnym one piecem, ktoś miał z tym styczność?
Ofc one piece to jedno z moich ulubionych anime, i w sumie właśnie dlatego mam obawy przed oglądaniem ;p

A, mam teraz ochotę na anime kilkusezonowe, tzn mające np 2-3 serie po ~12-25 odcinków, jak choćby zero no tsukaima, które nawiasem mówiąc mnie trochę rozczarowało, choć nie lubię zazwyczaj anime stricte komediowo-haremowo-kijwiejakich, to to mi nawet przypadło do gustu, ale potem słabe się zrobiło Crying
Klasyki czy popularniejsze serie typu fma, beelzebub, soul eater, HxH etc już chyba łyknąłem, ale coś tam pewnie przegapiłem ;p

__________________
[
31-12-2016 13:58 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

niektore z nich to banaly, ale moze czegos nie widziales:

jormungand - jedno z pierwszych moich anime i wciaz jedna z ulubionych bohaterek

z nowosciami jestes na biezaco? ajin - wlasnie skonczyl sie 2 sezon wraz z cala fabula, jak przyzwyczaisz sie do dziwnej kreski to swietne anime. drifters - 1 sezon dopiero sie skonczyl a juz drugi zapowiedziany, rowniez troche specyficzna kreska

mirai nikki - wlasnie skonczylem i jestem pod wielkim wrazeniem. cenzurnięta nieprzewidywalna psychopatka siejaca masakre dla byle pochwaly od obiektu swojej fascynacji - zdecydowanie moj typ

sekirei - ecchi z walkami zdecydowanie zbyt dobrymi jak na ecchi. jak dla mnie to tam nawet fabula byla swietna i zaluje, ze nie zostalo skonczone. warning: dobrze pasuje do definicji "anime stricte komediowo-haremowo-kijwiejakich"

legend of legendary heroes - niestety skonczone po 1 sezonie, ktory mozna nazwac prologiem. jako zachete polecam: https://youtu.be/d5ZD_AoReEA

overlord - jedno z najlepszych anime z gatunku "przenioslo mnie do swiata vr rpg i nie wiem jak sie wydostac, mam full endowa postac i najwieksi wrogowie wywoluja u mnie zazenowanie poziomem trudnosci". rowniez nie skonczone, ale ma niedlugo wyjsc film-recap, ktory mam nadzieje, ze ma przypomniec ludziom o anime przed wyjsciem drugiego sezonu

seria monogatari - "mowione anime" - jego sercem jest fabula, akcja zdarza sie raz na ruski rok i wyglada mniej wiecej tak: https://youtu.be/-HOAuiY5XFQ
pierwszy chronologicznie sezon dopiero wychodzi, ale ogladajac wg kolejnosci emisji raczej sie na spoilery nie natkniesz

akame ga kill: opowiada o grupie zabojcow skupiajac sie na ich wieziach. podobno bardzo rozni sie od mangi, w kazdym razie w 24 odcinki sposrod najwazniejszych bohaterow gina prawie wszyscy. glowny bohater to jedna z najgorszych postaci, ale na szczescie pozostali to rekompensuja

shakugan no shana - magia, miecze i tsundere loli, czyli to, co w anime najlepsze. jedna z moich ulubionych "rol" seiyuu kugimiya rie

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.
31-12-2016 14:41 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Ahanaell
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Akame ga kill mnie zainteresowało, ajin też, zobaczymy Smile
Reszta jest dla mnie znana przynajmniej z tytuły, poza jormungand, też zobaczymy Smile

Btw, jeszcze o 2 anime nie wspomniałem, które mi się podobały, pandora hearts oraz claymore - z tego, co kojarzę, oba niestety były czymś w rodzaju reklamówki mangi Frown

__________________
[
31-12-2016 15:18 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Ahanaell
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nanatsu no taizai - całkiem fajna seria, choć dziur w fabule sporo, seria ma tylko 24 odcinki, główny wątek zamknięty, ale pewne rzeczy mają niewykorzystany potencjał, że tak powiem Smile
Z drugiej strony, wiem, że wyszła 4-odcinkowa seria uzupełniająca, której jeszcze nie obejżałem, więc... Smile
.

Teraz się zabieram za Kiseijuu, co prawda trochę nie mój gust chyba, ale podobno dobre :p
Ponoć autor HxH się wzorował na tej mandze jak tworzył Chimera Ant arc, a anime z kolei podobno lepsze od mangi, bo usunięto elementy które były niezbyt dobre czy nudne ;D

__________________
[

Ten post był edytowany 3 raz(y), ostatnio edytowany przez Ahanaell: 24-06-2017 23:07.

24-06-2017 22:59 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

quan zhi gao shou - swiezo skonczony pierwszy sezon, jak juz sie przyzwyczaisz do chinskiego to dobre anime o graniu w gry. glowny bohater mimo bycia jednym z najlepszych wcale nie jest aroganckim bucem, za co bardzo go lubie

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.
25-06-2017 08:09 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Ahanaell
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Heh, trochę dziwnie będzie słyszeć np xièxie zamiast arigato, ale może zobaczę ;D
Tylko co ty masz do Buca... XD

__________________
[

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Ahanaell: 26-06-2017 00:20.

26-06-2017 00:19 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
raikiri
Lord


images/avatars/avatar-25444.jpg

Data rejestracji: 20-10-2007
Postów: 411
Klan: VVV
Kraina: Necropolia
Skąd: Sląsk

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

yahari no seishun komedyja

hajime no ippo top sportówka mega polecam Big Grin
one outs
ranme jak nie widziales to polecam :>

toriko wcale nie gorsze niż reszta shounenów ;p
ao no exorcist też ujdzie l;]
gintanama to mistrzostwo w parodii polecam i pomiędzy parodią i komedią znajdą się spoko fight arce ;P

mahouka koukou no rettousei też powinna Ci przypaść do gustu ;p
tokyo ghoul też ujdzie ;p
No game No life warte polecenia Big Grin

__________________
R1=>Koniec
R3=>Maxima
R14=>kiedyś Fallen -> Koniec



Veni Vidi Vici

22-07-2017 21:31 raikiri jest offline Szukaj postów użytkownika: raikiri Dodaj raikiri do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Ahanaell
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Mingo, gintamę znam, każdy chyba zna, z tym, że to bardziej seinen niż shonen, choć wielkiej różnicy to nie robi Big Grin
Sportówek nie lubię za bardzo, do toriko się przymierzam od dłuższego czasu ;p
Tak btw, to ponoć ma być druga seria Siedmiu grzechów głównych, czyli nanatsu no taizai, jednej z lepszych serii ostatnich lat Smile

P.s. Ushio no tora to całkiem fajna seria, nie jest to najlepsze anime jakie widziałem może, ale fajnie się oglądało ;D

__________________
[

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Ahanaell: 29-07-2017 23:47.

29-07-2017 23:46 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Ahanaell
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A tak odnośnie Gintamy, trafiłem na inne dość ciekawe anime, które było w Gintamie sparodiowane: Ansatsu Kyoushitsu, choć szkolna komedia nie należy do moich ulubionych gatunków, oomijając Beelzebuba, to mi zasmakowało Big Grin
Fabuła niecodzienna, obca forma życia w roli nauczyciela, którym zostaje zaraz po rozpieprzeniu księżyca, zapowiedź uczynienie tego samego z całą planetą, bez wyjaśnienia dlaczego, a całość skupia się napróbach zamordowania nauczyciela przed końcem roku szkolnego, by mu teb czyn uniemożliwić Big Grin
Naturalnie w roli zabójców sami uczniowie Smile
Nieco utrudnia osiągnięcie tego szczytnego celu fakt, że koro-sensei (gra słów korose i sensei, czyli "nauczyciel nie do zabicia")zasuwa z prędkością 20 machów XD
Choć z drugiej strony nauczyciel nie ma nic przeciwko próbom, ba, nawet rad udziela Wink
Godne polecenia, niby jedzie na pewnych utartych schematach, jego klasa to same wyrzutki, najgorsi uczniowie, szykanowani przez " elitę" itd itp, ale jednak to anime ma " to coś"

__________________
[
19-08-2017 02:10 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ja bym to raczej rozumiał jako "nauczyciel zabijania" Tongue

z tego sezonu, również "nietypowe szkolne": youkoso jitsuryoku shijou shugi no kyoushitsu e

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.
19-08-2017 02:31 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Ahanaell
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Można też tłumaczyć jako "zabij nauczyciela" Smile
Zależy jak czytać Big Grin
W tym wypadku jednak oznacza dosłownie nauczyciela nie do zabicia, bo tu chodzi o podobieństwo słów korosensei i korosenai (dosł. "Nie mogę zabić" albo "nie zabiję") Smile
Jest to nie do przetłumaczenia, bo jest wieloznaczne Wink

__________________
[
29-08-2017 21:03 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
Złota Rybka
Lord


images/avatars/avatar-18359.jpg

Data rejestracji: 27-05-2010
Postów: 459
Kraina: Moria V
Skąd: wiedziałeś?

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Szerlok napisał(a)
quan zhi gao shou - swiezo skonczony pierwszy sezon, jak juz sie przyzwyczaisz do chinskiego to dobre anime o graniu w gry. glowny bohater mimo bycia jednym z najlepszych wcale nie jest aroganckim bucem, za co bardzo go lubie


Obejrzałem. Faktycznie warte polecenia, ale do chińskiego trzeba się przyzwyczaić. ;]

Overlord znałem już wcześniej. Sama koncepcja przypadła mi bardzo do gustu. I to ze swojej strony również mogę polecić.

__________________
Chcesz premię +100 do szczęścia w wyprawach, usunięcia denerwującego operatora, odblokowania konta?
Już dziś Złota Rybka może pomóc Ci w spełnieniu marzeń.

rotfl

29-08-2017 21:34 Złota Rybka jest offline Strona domowa Złota Rybka Szukaj postów użytkownika: Złota Rybka Dodaj Złota Rybka do Listy kontaktów
Strony (4): [1] 2 3 następny » ... ostatni » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » Jakíeś fajne anime typu shonen - zna ktoś? :p

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH