Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » NECRO dlaczego nie ma "tarczy" i "butów"? » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (2): [1] 2 następny » Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony dlaczego nie ma "tarczy" i "butów"? 18 Ankieta - średnia ocena: 3,7218 Ankieta - średnia ocena: 3,72
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
*Krogulec*
Member


Data rejestracji: 25-05-2008
Postów: 25
Kraina: Necropolia III

dlaczego nie ma "tarczy" i "butów"? Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

nie mi w sumie to oceniać, ale tak troche ch**wo nie mieć wyboru między bronią 1h i tarczą, a 2h lub 2x1h... zwłaszcza biegając boso... może zmiany w tym kierunku jakoś wpłynęłyby na rozwiązanie tematu poniżej... a nawet jeśli nie, to przynajmniej zalepiłyby dziurę, która moim skromnym zdaniem woła o pomstę od bardzo długiego czasu...
przepis na ubicie wendigo na serwrach typu necro

bo pełno "mądrych", ale nikt tak naprawdę nic sensownego nie wymyślił... nawet BWT...

__________________
R10 - Armitage

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez *Krogulec*: 03-01-2013 09:15.

03-01-2013 08:46 *Krogulec* jest offline Szukaj postów użytkownika: *Krogulec* Dodaj *Krogulec* do Listy kontaktów
Arius
Debeściak BW


images/avatars/avatar-7294.jpg

Data rejestracji: 04-09-2006
Postów: 4.593
Kraina: Moria III
Skąd: Wa-wa

RE: dlaczego nie ma "tarczy" i "butów"? Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
*Krogulec* napisał(a)
nie mi w sumie to oceniać, ale tak troche ch**wo nie mieć wyboru między bronią 1h i tarczą, a 2h lub 2x1h... zwłaszcza biegając boso... może zmiany w tym kierunku jakoś wpłynęłyby na rozwiązanie tematu poniżej... a nawet jeśli nie, to przynajmniej zalepiłyby dziurę, która moim skromnym zdaniem woła o pomstę od bardzo długiego czasu...
przepis na ubicie wendigo na serwrach typu necro

bo pełno "mądrych", ale nikt tak naprawdę nic sensownego nie wymyślił... nawet BWT...



To, że nie zakładamy butów nie oznacza, że ich nie ma.
Po prostu nie ma w tym świecie butów z magicznymi właściwościami.
Natomiast zwykłe buty mają tak niewielki wpływ na wartości bojowe postaci, że postanowiono nie wprowadzać tego elementu do rozgrywki.

Co do tarczy. Widziałeś np. w świecie rewolwerowców na dzikim zachodzie gości z tarczami? Były i są kultury, w których wojownicy nie używają tarcz.
I właśnie takową też jest świat Blood Wars.
Do zamknięcia.

__________________
Pierwszy licencjonowany pielgrzym i zabójca króla wilków na R1 i R3.
Nick R3 Allise BYŁY TOP_1
03-01-2013 09:21 Arius jest offline Szukaj postów użytkownika: Arius Dodaj Arius do Listy kontaktów
malef
Triple Ace


images/avatars/avatar-22351.jpg

Data rejestracji: 08-05-2010
Postów: 206
Klan: Loża Szyderców
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia VII
Skąd: /dev/null

RE: dlaczego nie ma "tarczy" i "butów"? Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Arius napisał(a)
Co do tarczy. Widziałeś np. w świecie rewolwerowców na dzikim zachodzie gości z tarczami? Były i są kultury, w których wojownicy nie używają tarcz.
I właśnie takową też jest świat Blood Wars.
Do zamknięcia.


Mało logiczne porównanie.

Widziałeś w świecie rewolwerowców na dzikim zachodzie gości z halabardami? A na BW tak.
Równie dobrze mógłby latać z tarczą Wink

Nowych przedmiotów podobno ma nie być, ale wielu rzeczy miało nie być więc może kiedyś...

__________________
Spiel mit mir: Kult CCG, WFB, WFRP, Diablo II BN und mehr...
http://zk.nakoz.org/45768r9.png
03-01-2013 09:37 malef jest offline Szukaj postów użytkownika: malef Dodaj malef do Listy kontaktów
Arius
Debeściak BW


images/avatars/avatar-7294.jpg

Data rejestracji: 04-09-2006
Postów: 4.593
Kraina: Moria III
Skąd: Wa-wa

RE: dlaczego nie ma "tarczy" i "butów"? Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
malef napisał(a)
Mało logiczne porównanie.

Widziałeś w świecie rewolwerowców na dzikim zachodzie gości z halabardami? A na BW tak.
Równie dobrze mógłby latać z tarczą Wink

Nowych przedmiotów podobno ma nie być, ale wielu rzeczy miało nie być więc może kiedyś...


Mało logiczne stwierdzenie z Twojej strony.
Mógłby fruwać z tarczą, ale nie fruwa, ponieważ taki a nie inny świat wykreowała administracja.
Moje porównanie miało pokazać, że istniały kultury, gdzie nie używano tarcz.
Więc skoro administracja BW stworzyła świat, w którym nie ma tarcz, to nie jest to coś mega dziwnego.

__________________
Pierwszy licencjonowany pielgrzym i zabójca króla wilków na R1 i R3.
Nick R3 Allise BYŁY TOP_1
03-01-2013 09:41 Arius jest offline Szukaj postów użytkownika: Arius Dodaj Arius do Listy kontaktów
*Krogulec*
Member


Data rejestracji: 25-05-2008
Postów: 25
Kraina: Necropolia III

Autor tematu Temat rozpoczęty przez *Krogulec*
RE: dlaczego nie ma "tarczy" i "butów"? Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Arius napisał(a)
To, że nie zakładamy butów nie oznacza, że ich nie ma.
Po prostu nie ma w tym świecie butów z magicznymi właściwościami.
Natomiast zwykłe buty mają tak niewielki wpływ na wartości bojowe postaci, że postanowiono nie wprowadzać tego elementu do rozgrywki.

Co do tarczy. Widziałeś np. w świecie rewolwerowców na dzikim zachodzie gości z tarczami? Były i są kultury, w których wojownicy nie używają tarcz.
I właśnie takową też jest świat Blood Wars.
Do zamknięcia.


jeśli nie zakładasz butów, znaczy, że ich nie masz (podobnie jak nie raz broni, której nie założyłem, nie miałem)... lub nie chcesz mieć, bo np ktoś mógłby Cie "przeskoczyć" z dropem, którego Ty nie miałeś, lub nie miałeś okazji kupić... i nie piszę tu o żadnych magicznych właściwościach, tylko o istnieniu osobnej klasy przedmiotów... co do "światów rewolwerowców" i tym podobnych... widziałeś kiedyś, żeby ścierali się z wojownikami walczącymi wręcz? lub bronią maszynową? a przynajmniej, żeby broń biała miała szanse z palną?... co jednak ma miejsce w świecie BW... a jeśli chodzi o zmiany, których teoretycznie nie zmienia się w trakcie gry... jakoś nie przeszkadzało nikomu wprowadzenie "zestawów" oraz zniżenie poziomu "łatwości" wraz z wbijaniem kolejnych leveli... która to łatwość znacznie straciła na wartości i kupa ludzi (nie, nie ja) straciła inwestując w "wypożyczalnie"...

p.s. jest zasadnicza różnica, między słowem "fruwać" a "latać"... przestań naginać język do własnych celów... koleś powyżej ma rację, nawet mimo tego, że jesteś byłym członkiem administracji... Wink

__________________
R10 - Armitage

Ten post był edytowany 3 raz(y), ostatnio edytowany przez *Krogulec*: 03-01-2013 09:57.

03-01-2013 09:44 *Krogulec* jest offline Szukaj postów użytkownika: *Krogulec* Dodaj *Krogulec* do Listy kontaktów
Arius
Debeściak BW


images/avatars/avatar-7294.jpg

Data rejestracji: 04-09-2006
Postów: 4.593
Kraina: Moria III
Skąd: Wa-wa

RE: dlaczego nie ma "tarczy" i "butów"? Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
*Krogulec* napisał(a)
jeśli nie zakładasz butów, znaczy, że ich nie masz



No nie do końca.
Jeśli grasz w grę w której akcja trwa kilka dni i nie chodzisz postacią do wc, to znaczy, że Twoja postać ma magiczną zdolność magazynowania stolca i uryny przez kilka dni?
Raczej nie.
Po prostu ten aspekt gry nie jest na tyle istotny, by zaprzątać nim głowę graczowi.
I słusznie. Jakoś nie wyobrażam sobie, by grając np. w Batmana miał wskaźnik % wypełnienia pęcherza i musiał co jakiś czas odcedzać kartofelki.

Tak więc musisz zrozumieć, że pewne aspekty rozwoju postaci są tak mało istotne z punktu widzenia mechaniki danego systemu, że nie zawraca się głowy graczom drobiazgami.
W tej grze administracja BW uznała, że w wykreowanym świecie nie ma magicznych butów, a zwykłe buty w w tak niewielkim stopniu wpływają na efektywność postaci, że pominięto to.
Nie znaczy to, że postać nie biega w butach. Oznacza to, że po prostu buty są jakieś tam, a gracz, skoro nie ma wpływu na to jakie to są buty nie ma tej opcji ich wyboru.

cytat:
*Krogulec* napisał(a)
lub nie chcesz mieć, bo np ktoś mógłby Cie "przeskoczyć" z dropem, którego Ty nie miałeś, lub nie miałeś okazji kupić... i nie


Nie, że boję się iż ktoś przeskoczy mnie dropem.
Boję się, że to ja tak "odfrunę" dropem, że zacznę Kronosy solo jechać w noc bohaterów.
rotfl

__________________
Pierwszy licencjonowany pielgrzym i zabójca króla wilków na R1 i R3.
Nick R3 Allise BYŁY TOP_1

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Arius: 03-01-2013 10:02.

03-01-2013 09:58 Arius jest offline Szukaj postów użytkownika: Arius Dodaj Arius do Listy kontaktów
*Krogulec*
Member


Data rejestracji: 25-05-2008
Postów: 25
Kraina: Necropolia III

Autor tematu Temat rozpoczęty przez *Krogulec*
RE: dlaczego nie ma "tarczy" i "butów"? Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Arius napisał(a)

No nie do końca.
Jeśli grasz w grę w której akcja trwa kilka dni i nie chodzisz postacią do wc, to znaczy, że Twoja postać ma magiczną zdolność magazynowania stolca i uryny przez kilka dni?
Raczej nie.
Po prostu ten aspekt gry nie jest na tyle istotny, by zaprzątać nim głowę graczowi.
I słusznie. Jakoś nie wyobrażam sobie, by grając np. w Batmana miał wskaźnik % wypełnienia pęcherza i musiał co jakiś czas odcedzać kartofelki.

Tak więc musisz zrozumieć, że pewne aspekty rozwoju postaci są tak mało istotne z punktu widzenia mechaniki danego systemu, że nie zawraca się głowy graczom drobiazgami.
W tej grze administracja BW uznała, że w wykreowanym świecie nie ma magicznych butów, a zwykłe buty w w tak niewielkim stopniu wpływają na efektywność postaci, że pominięto to.
Nie znaczy to, że postać nie biega w butach. Oznacza to, że po prostu buty są jakieś tam, a gracz, skoro nie ma wpływu na to jakie to są buty nie ma tej opcji ich wyboru.

cytat:
*Krogulec* napisał(a)
lub nie chcesz mieć, bo np ktoś mógłby Cie "przeskoczyć" z dropem, którego Ty nie miałeś, lub nie miałeś okazji kupić... i nie


Nie, że boję się iż ktoś przeskoczy mnie dropem.
Boję się, że to ja tak "odfrunę" dropem, że zacznę Kronosy solo jechać w noc bohaterów.
rotfl


no cóż... w pewnym sensie masz rację... rozumiem to... ale skoro uważasz, że brak tarczy i/lub butów ma taki sam wpływ na walkę jak brak oddania stolca i/lub moczu (chociaż ma wpływ i to niebagatelny, co rozumiem, ale jestem także w stanie zrozumieć pominięcie tego faktu w grze), to Twoja sprawa... lecz to trochę inna "kategoria"

p.s. co do tarczy, nigdy w realu nie używałem, ale buty... no comment... widać, że nigdy w życiu nie walczyłeś... i nie żebym Ci cisnął... miałeś po prostu więcej szczęscia niż ja...

__________________
R10 - Armitage

Ten post był edytowany 4 raz(y), ostatnio edytowany przez *Krogulec*: 03-01-2013 10:16.

03-01-2013 10:10 *Krogulec* jest offline Szukaj postów użytkownika: *Krogulec* Dodaj *Krogulec* do Listy kontaktów
Arius
Debeściak BW


images/avatars/avatar-7294.jpg

Data rejestracji: 04-09-2006
Postów: 4.593
Kraina: Moria III
Skąd: Wa-wa

RE: dlaczego nie ma "tarczy" i "butów"? Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
*Krogulec* napisał(a)

no cóż... w pewnym sensie masz rację... rozumiem to... ale skoro uważasz, że brak tarczy i/lub butów ma taki sam wpływ na walkę jak brak oddania stolca i/lub moczu (chociaż ma wpływ i to niebagatelny, co rozumiem i jestem w stanie zrozumieć pomominięcie tego faktu w grze), to Twoja sprawa... lecz to trochę inna "kategoria"

p.s. co do tarczy, nigdy nie w realu nie uzywałem, ale buty... no comment...


cytat:
*Krogulec* napisał(a)
rozumiem to...


Nie zrozumiałeś. Metafora trudne słowo.
Napisałem, że tylko buty mają mało istotny wpływ na walkę.
I dlatego zostały pominięte.

Co do tarczy, to oczywiście, że mogą i miały w pewnych czasach wpływ na prowadzenie walki. Ale były społeczeństwa, w których jak wspomniałem nie używano tarczy i nikogo to nie dziwiło.
I powtórzę: administracja BW stworzyła właśnie taki, a nie inny świat.
I nie widzi powodów by w tym momencie to zmieniać.

__________________
Pierwszy licencjonowany pielgrzym i zabójca króla wilków na R1 i R3.
Nick R3 Allise BYŁY TOP_1

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Arius: 03-01-2013 10:15.

03-01-2013 10:15 Arius jest offline Szukaj postów użytkownika: Arius Dodaj Arius do Listy kontaktów
*Krogulec*
Member


Data rejestracji: 25-05-2008
Postów: 25
Kraina: Necropolia III

Autor tematu Temat rozpoczęty przez *Krogulec*
RE: dlaczego nie ma "tarczy" i "butów"? Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Arius napisał(a)
cytat:
*Krogulec* napisał(a)

no cóż... w pewnym sensie masz rację... rozumiem to... ale skoro uważasz, że brak tarczy i/lub butów ma taki sam wpływ na walkę jak brak oddania stolca i/lub moczu (chociaż ma wpływ i to niebagatelny, co rozumiem i jestem w stanie zrozumieć pomominięcie tego faktu w grze), to Twoja sprawa... lecz to trochę inna "kategoria"

p.s. co do tarczy, nigdy nie w realu nie uzywałem, ale buty... no comment...


cytat:
*Krogulec* napisał(a)
rozumiem to...


Nie zrozumiałeś. Metafora trudne słowo.
Napisałem, że tylko buty mają mało istotny wpływ na walkę.
I dlatego zostały pominięte.

Co do tarczy, to oczywiście, że mogą i miały w pewnych czasach wpływ na prowadzenie walki. Ale były społeczeństwa, w których jak wspomniałem nie używano tarczy i nikogo to nie dziwiło.
I powtórzę: administracja BW stworzyła właśnie taki, a nie inny świat.
I nie widzi powodów by w tym momencie to zmieniać.


teraz przesadziłeś... znam historię i mam świadomość istnienia społeczeństw nie używających tarcz... jednak stwierdzenie, że buty nie mają wpływu na walkę robi z Ciebie, za przeproszeniem, pajaca nie umiejącego się przyznać do błędu i próbującego desperacko się obronić... daj na luz stary i wszystko będzie ok Smile pozwól reszcie się wypowiedzieć... jeśli jestem w błędzie, przyjmę to z pokorą... i kto tu czego nie rozumie... ehhh...

__________________
R10 - Armitage

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez *Krogulec*: 03-01-2013 10:22.

03-01-2013 10:21 *Krogulec* jest offline Szukaj postów użytkownika: *Krogulec* Dodaj *Krogulec* do Listy kontaktów
gihad
King


images/avatars/avatar-5619.gif

Data rejestracji: 10-08-2007
Postów: 754
Kraina: Moria IV
Skąd: Krk

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Było setki razy i nie przeszło, czemu?

Bo system przedmiotów w BW jest mocno sztywny, i nawet mała zmiana parametrów wymaga zapewne sporych godzin symulacji, żeby niczego nie zepsuć.
Wprowadźmy sobie buty i tarcze, jednocześnie przerabiając WSZYSTKIE inne przedmioty, żeby zachować równowagę w eq. Myślę że w półtorej do dwóch lat jest to ogarnięcia.
Ups, jeszcze przeciwnicy expedycyjni i moby z KW i niektórych zadań, też by się je przydało dokoksić , bo będą za słabe.

No ale czego się nie robi dla możliwości dropnięcia doskonałych tanecznych kierpców szybkich kroków, jak dla mnie jest to sprawa priorytetowa i jak nie będzie to ja żondam zwrotu pieniedzy za premkę i wogóle się kasuję.

__________________
R13:Gihad
cytat:
SushiMaker napisał:
Nie da się.

03-01-2013 10:22 gihad jest offline Szukaj postów użytkownika: gihad Dodaj gihad do Listy kontaktów
*Krogulec*
Member


Data rejestracji: 25-05-2008
Postów: 25
Kraina: Necropolia III

Autor tematu Temat rozpoczęty przez *Krogulec*
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
gihad napisał(a)
Było setki razy i nie przeszło, czemu?

Bo system przedmiotów w BW jest mocno sztywny, i nawet mała zmiana parametrów wymaga zapewne sporych godzin symulacji, żeby niczego nie zepsuć.
Wprowadźmy sobie buty i tarcze, jednocześnie przerabiając WSZYSTKIE inne przedmioty, żeby zachować równowagę w eq. Myślę że w półtorej do dwóch lat jest to ogarnięcia.
Ups, jeszcze przeciwnicy expedycyjni i moby z KW i niektórych zadań, też by się je przydało dokoksić , bo będą za słabe.

No ale czego się nie robi dla możliwości dropnięcia doskonałych tanecznych kierpców szybkich kroków, jak dla mnie jest to sprawa priorytetowa i jak nie będzie to ja żondam zwrotu pieniedzy za premkę i wogóle się kasuję.


hehe, w sumie zmierzamy chyba do tego samego Wink ale najlepsza w Twoim poście jest jednak sygnatura... która tłumaczy całe lenistwo i niekompetencję Wink

p.s. dżihad rządzi... tylko on jest w stanie ruszyć skostniałe fundamenty świata... Wink

p.s.2 jakoś nikt się nie przejmował wprowadzeniem patch'a z łatwością... poza tym wystarczyłoby dostosować te dwa itemy do reszty, zamiast zmieniać całość...

__________________
R10 - Armitage

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez *Krogulec*: 03-01-2013 10:30.

03-01-2013 10:25 *Krogulec* jest offline Szukaj postów użytkownika: *Krogulec* Dodaj *Krogulec* do Listy kontaktów
FoReST
Triple Ace


Data rejestracji: 03-11-2010
Postów: 161

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Tarcze odpadają. Nosi się albo bronie 2h, albo 2x 1h. Gdzie chcesz tą tarcze? Na plecach?
Można by było zrobić sety np. buty + rękawiczki + coś jeszcze.
Ale jest jedno ale: wtedy trzeba wszystko od nowa balansować. I będzie płacz, że moby przykokszone znowu itd itd.
Także niech administracja zajmie się tym co zaplanowała, a nie takimi pierdołami jak tu.

__________________
R7: FoReST
R14: Veritas, skasowane: 994 pkt, top 11. FOREVER PDM !
R15: Veritas
03-01-2013 10:28 FoReST jest offline Szukaj postów użytkownika: FoReST Dodaj FoReST do Listy kontaktów
Arius
Debeściak BW


images/avatars/avatar-7294.jpg

Data rejestracji: 04-09-2006
Postów: 4.593
Kraina: Moria III
Skąd: Wa-wa

RE: dlaczego nie ma "tarczy" i "butów"? Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
*Krogulec* napisał(a)
teraz przesadziłeś... znam historię i mam świadomość istnienia społeczeństw nie używających tarcz... jednak stwierdzenie, że buty nie mają wpływu na walkę robi z Ciebie, za przeproszeniem, pajaca nie umiejącego się przyznać do błędu i próbującego desperacko się obronić... daj na luz stary i wszystko będzie ok Smile pozwól reszcie się wypowiedzieć... jeśli jestem w błędzie, przyjmę to z pokorą... i kto tu czego nie rozumie... ehhh...


Znasz historię?
Powiedź mi w którym okresie naszej historii używane były czary wampirze?
Albo biegano z demonicznymi mieczami?
Wskaż mi ten okres i wtedy podyskutujemy, czy buty niemagiczne były tam kluczowe do pokonania gościa biegającego z jadowitą kataną.

Wyrażę się jeszcze raz jasno i precyzyjnie:
w świecie wykreowanym przez BW Team, w którym jest magia, przedmioty (które nie są broniami, zbrojami, spodniami i hełmami) niemagiczne nie mają istotnego wpływu na walkę. Na takich założeniach świat został zaprojektowany.

Z drugiej strony wskaż mi proszę która bitwa została wygrana tylko i wyłącznie przez to, że wygrana strona dysponował lepszymi butami, niż przeciwnik.
Następnie jak już taką znajdziesz sprawdź jaki procent takie bitwy stanowią w ogóle stoczonych bitw. I może wtedy do Ciebie coś dotrze.
rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl

__________________
Pierwszy licencjonowany pielgrzym i zabójca króla wilków na R1 i R3.
Nick R3 Allise BYŁY TOP_1
03-01-2013 10:33 Arius jest offline Szukaj postów użytkownika: Arius Dodaj Arius do Listy kontaktów
*Krogulec*
Member


Data rejestracji: 25-05-2008
Postów: 25
Kraina: Necropolia III

Autor tematu Temat rozpoczęty przez *Krogulec*
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
FoReST napisał(a)
Tarcze odpadają. Nosi się albo bronie 2h, albo 2x 1h. Gdzie chcesz tą tarcze? Na plecach?
Można by było zrobić sety np. buty + rękawiczki + coś jeszcze.
Ale jest jedno ale: wtedy trzeba wszystko od nowa balansować. I będzie płacz, że moby przykokszone znowu itd itd.
Także niech administracja zajmie się tym co zaplanowała, a nie takimi pierdołami jak tu.


zamiast jednej 1h... dla konserwatystów względem mobów zostałoby tak samo... gdzie się zgubiłeś? z kolei o rękawiczkach nie pomyślałem, a to dobry pomysł... i faktycznie byłoby pole do wprowadzenia nowych setów (a o zmianach w trakcie gry już pisałem)... dużo graczy nie tyle by zrezygnowało, co dołączyłoby do bw, a na tym administracja tylko by skorzystała... jesli chodzi o tzw "programowanie", to tylko 1, góra 2 dni... co do balansu, dotyczyłoby to tylko topki, bo i tak są narzekania, że anubis i kronos są niezbalansowane... co do reszty (w tej grupie znajduję się i ja), każdy to jakoś przełyka...

__________________
R10 - Armitage

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez *Krogulec*: 03-01-2013 10:48.

03-01-2013 10:38 *Krogulec* jest offline Szukaj postów użytkownika: *Krogulec* Dodaj *Krogulec* do Listy kontaktów
*Krogulec*
Member


Data rejestracji: 25-05-2008
Postów: 25
Kraina: Necropolia III

Autor tematu Temat rozpoczęty przez *Krogulec*
RE: dlaczego nie ma "tarczy" i "butów"? Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Arius napisał(a)
cytat:
*Krogulec* napisał(a)
teraz przesadziłeś... znam historię i mam świadomość istnienia społeczeństw nie używających tarcz... jednak stwierdzenie, że buty nie mają wpływu na walkę robi z Ciebie, za przeproszeniem, pajaca nie umiejącego się przyznać do błędu i próbującego desperacko się obronić... daj na luz stary i wszystko będzie ok Smile pozwól reszcie się wypowiedzieć... jeśli jestem w błędzie, przyjmę to z pokorą... i kto tu czego nie rozumie... ehhh...


Znasz historię?
Powiedź mi w którym okresie naszej historii używane były czary wampirze?
Albo biegano z demonicznymi mieczami?
Wskaż mi ten okres i wtedy podyskutujemy, czy buty niemagiczne były tam kluczowe do pokonania gościa biegającego z jadowitą kataną.

Wyrażę się jeszcze raz jasno i precyzyjnie:
w świecie wykreowanym przez BW Team, w którym jest magia, przedmioty (które nie są broniami, zbrojami, spodniami i hełmami) niemagiczne nie mają istotnego wpływu na walkę. Na takich założeniach świat został zaprojektowany.

Z drugiej strony wskaż mi proszę która bitwa została wygrana tylko i wyłącznie przez to, że wygrana strona dysponował lepszymi butami, niż przeciwnik.
Następnie jak już taką znajdziesz sprawdź jaki procent takie bitwy stanowią w ogóle stoczonych bitw. I może wtedy do Ciebie coś dotrze.
rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl


ostatnio tylko przesadziłeś, teraz Cie poniosło Big Grin

p.s czary wampirze (lub raczej antywampirze) są używane od samego początku naszej historii, a nawet wcześniej (pierwszym dokumentatorem "naszej historii" był tzw Gall Anonim - jego dzieł raczej nie "wygooglujesz", w tym celu należy udać się do biblioteki, i to nie byle jakiej... należy też być conajmniej jej dłuuuuuugotrwałym członkiem, bo takie rzeczy nie lądują w łapach przypadkowych ludzi...), i są używane do teraz... tyle, że zwiemy je zabobonami lub herezją, zależnie od naszej orientacji religijnej... poza tym jakie ma znaczenie w realu % bitew wygranych dzieki butom? spróbuj sie przejśc chociazby po bułki do sklepu z butami i bez, nie mówiąc o walce, a zobaczysz różnicę... skoro juz do tego nawiazujesz, powiedz mi, po cholere kolesie używający tarcz i ci nie używający, nosili buty? bo tak kazała im religia? tradycja? ogarnij się... Big Grin a jeśli mówimy o grze i jak sam wspomniales, BWT tak włąsnie skonstruowało ten swiat... wątek zadaje BWT pytanie, dlaczego własnie tak? przeciez w kazdej innej grze RPG, a jest to gra RPG, istnieją buty... WoW, Aion itp... fakt, że nie są to gry przegladarkowe nic tu nie zmienia...

__________________
R10 - Armitage

Ten post był edytowany 3 raz(y), ostatnio edytowany przez *Krogulec*: 03-01-2013 11:23.

03-01-2013 10:41 *Krogulec* jest offline Szukaj postów użytkownika: *Krogulec* Dodaj *Krogulec* do Listy kontaktów
bajabongo
Triple Ace


Data rejestracji: 24-02-2008
Postów: 186
Kraina: Necropolia V

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

to ja proponuje jeszcze zeby wprowadzic skarpetki i majtki/stringi/boxerki w zaleznosci co kto lubi xD

aaa i dodajmy jeszcze pralki/balie z tarka/franie zeby mozna bylo gdzies to prac no bo jak to chodzic w skarpetach i bieliznie dluzej niz 1 dzien - a smierdzacy wampir to nie przystoi ;]

a tak na powaznie dajcie spokoj i nie zawracajcie gitary bzdurnymi pomyslami adminom bo na obiecany styczniowy patch bedziemy czekac do stycznia ale 2014 roku Tongue

__________________


r7 - Sonya

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez bajabongo: 03-01-2013 10:59.

03-01-2013 10:56 bajabongo jest offline Szukaj postów użytkownika: bajabongo Dodaj bajabongo do Listy kontaktów
FoReST
Triple Ace


Data rejestracji: 03-11-2010
Postów: 161

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
*Krogulec* napisał(a)
cytat:
FoReST napisał(a)
Tarcze odpadają. Nosi się albo bronie 2h, albo 2x 1h. Gdzie chcesz tą tarcze? Na plecach?
Można by było zrobić sety np. buty + rękawiczki + coś jeszcze.
Ale jest jedno ale: wtedy trzeba wszystko od nowa balansować. I będzie płacz, że moby przykokszone znowu itd itd.
Także niech administracja zajmie się tym co zaplanowała, a nie takimi pierdołami jak tu.


zamiast jednej 1h... dla konserwatystów względem mobów zostałoby tak samo... gdzie się zgubiłeś? z kolei o rękawiczkach nie pomyślałem, a to dobry pomysł... i faktycznie byłoby pole do wprowadzenia nowych setów (a o zmianach w trakcie gry już pisałem)... dużo graczy nie tyle by zrezygnowało, co dołączyłoby do bw, a na tym administracja tylko by skorzystała... jesli chodzi o tzw "programowanie", to tylko 1, góra 2 dni... co do balansu, dotyczyłoby to tylko topki, bo i tak są narzekania, że anubis i kronos są niezbalansowane... co do reszty (w tej grupie znajduję się i ja), każdy to jakoś przełyka...





Zamiast jednej 1h? CHCESZ ZAMIENIĆ POŁOWĘ SWOJEGO DMG NA KILKA PKT OBRONY?
Nie mam więcej pytań.

__________________
R7: FoReST
R14: Veritas, skasowane: 994 pkt, top 11. FOREVER PDM !
R15: Veritas
03-01-2013 11:07 FoReST jest offline Szukaj postów użytkownika: FoReST Dodaj FoReST do Listy kontaktów
*Krogulec*
Member


Data rejestracji: 25-05-2008
Postów: 25
Kraina: Necropolia III

Autor tematu Temat rozpoczęty przez *Krogulec*
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

a jeśli ktoś zażyczy sobie dwie tarcze, do bunkra np? też jest to dla Ciebie bez sensu? nie mam więcej pytań...

__________________
R10 - Armitage

03-01-2013 11:16 *Krogulec* jest offline Szukaj postów użytkownika: *Krogulec* Dodaj *Krogulec* do Listy kontaktów
Arius
Debeściak BW


images/avatars/avatar-7294.jpg

Data rejestracji: 04-09-2006
Postów: 4.593
Kraina: Moria III
Skąd: Wa-wa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
*Krogulec* napisał(a)
a jeśli ktoś zażyczy sobie dwie tarcze, do bunkra np? też jest to dla Ciebie bez sensu? nie mam więcej pytań...



No to teraz popłynąłeś.
Może trzecią tarczę na plecy, czwartą w kształcie półmiska na głowę?
rotfl

A nie, przepraszam. W rpg Warhammer jak kucharz nosił tarczę umocowaną na plecach, to dostawał tam 1 punkt pancerza.
Postuluję więc o wprowadzenie nie tylko tarczy ale i obronnych patelni, które zakładane na plecy podnosiłyby defa.

A autorowi tematu życzymy jak najszybszego odstawienia tego co teraz bierze.
Coby nie "odfrunął" za bardzo.

__________________
Pierwszy licencjonowany pielgrzym i zabójca króla wilków na R1 i R3.
Nick R3 Allise BYŁY TOP_1

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Arius: 03-01-2013 11:27.

03-01-2013 11:24 Arius jest offline Szukaj postów użytkownika: Arius Dodaj Arius do Listy kontaktów
*Krogulec*
Member


Data rejestracji: 25-05-2008
Postów: 25
Kraina: Necropolia III

Autor tematu Temat rozpoczęty przez *Krogulec*
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Arius napisał(a)
cytat:
*Krogulec* napisał(a)
a jeśli ktoś zażyczy sobie dwie tarcze, do bunkra np? też jest to dla Ciebie bez sensu? nie mam więcej pytań...



No to teraz popłynąłeś.
Może trzecią tarczę na plecy, czwartą w kształcie półmiska na głowę?
rotfl


tylko pod warunkiem, że trzecią broń wsadzisz sobie w oko a czwartą w... Wink

od początku (dla niekumatych), tarcza miałaby być 1h... jak w realu... czy to kurde niemożliwe? żeby trzymać dwie tarcze? lub 1 bron 1h + tarcza? zależnie od preferencji? zwłaszcza, że nie wiadomo jakie bonusy by tarcza dawała... od razu widać, że próbujesz się bronić na chama atakując... możesz być na bw koksem nie z tej ziemi, ale inteligencji w realu tym nie zyskasz... jak na moje, temat broni się sam... nawet nie muszę nic robić, żebyś wyszedł na idiotę... moje odpowiedzi służą tylko i wyłącznie mojej zabawie... Wink sam zacząłeś i nie wiedziałeś kiedy skończyć...

__________________
R10 - Armitage

Ten post był edytowany 4 raz(y), ostatnio edytowany przez *Krogulec*: 03-01-2013 11:40.

03-01-2013 11:27 *Krogulec* jest offline Szukaj postów użytkownika: *Krogulec* Dodaj *Krogulec* do Listy kontaktów
Arius
Debeściak BW


images/avatars/avatar-7294.jpg

Data rejestracji: 04-09-2006
Postów: 4.593
Kraina: Moria III
Skąd: Wa-wa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
*Krogulec* napisał(a)
tylko pod warunkiem, że trzecią broń wsadzisz sobie w oko a czwartą w... Wink

od początku (dla niekumatych), tarcza miałaby być 1h... jak w realu... czy to kurde niemożliwe? żeby trzymać dwie tarcze? lub 1 bron 1h + tarcza? zależnie od preferencji? zwłaszcza, że nie wiadomo jakie bonusy by tarcza dawała... od razu widać, że próbujesz się bronić na chama atakując... możesz być na bw koksem nie z tej ziemi, ale inteligencji w realu tym nie zyskasz...


Od początku dla niekumatych autorów tematów.

Administracja gry stworzyła świat z magią, techniką.
I założyła przy tym, że majtek, skarpet, kolczyków w nosie, języku, pępku czy uszach nie będzie w niej.
Dodatkowo po długich debatach stwierdzili, że ich wampiry mają gen "nienawidzenia tarcz". A ponieważ Sushi jest fanem Tolkiena, zainspirowany Hobbitem uznał, że butom mówimy stanowcze NIE.

Sam rozumiesz: pro hobbickie wampiry, które nie lubią tarcz są trendy.
Owszem, czasem pojawia się jeden, czy drugi, który próbuję grzyndolić krasnala rzucając na forum świetny temat: odhobbiczenia wampirów. Ale z doświadczenia wiem, że to nie przejdzie. Dlatego zaprawdę powiadam Ci: na próżno tracisz czas zapodając takie propozycje.

cytat:
*Krogulec* napisał(a)
moje odpowiedzi służą tylko i wyłącznie mojej zabawie... Wink .

Mylisz się. Twoje odpowiedzi służą całemu społeczeństwu.
Np. jako poradnik: jak zrobić z siebie idiotę w pięciu postach.


Edit: down

cytat:
*Krogulec* napisał(a)
bo argumenty, których użyłeś wcześniej obalają się same, podobnie jak temat się broni Wink


Mój główny argument jest prosty: tak a nie inaczej został skonstruowany świat gry.
Nie bardzo wiem, w którym momencie ten argument sam się obala.
Chyba, że chodzi Ci o to, że obalił z innymi argumentami pół litra.

__________________
Pierwszy licencjonowany pielgrzym i zabójca króla wilków na R1 i R3.
Nick R3 Allise BYŁY TOP_1

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Arius: 03-01-2013 11:52.

03-01-2013 11:42 Arius jest offline Szukaj postów użytkownika: Arius Dodaj Arius do Listy kontaktów
*Krogulec*
Member


Data rejestracji: 25-05-2008
Postów: 25
Kraina: Necropolia III

Autor tematu Temat rozpoczęty przez *Krogulec*
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Arius napisał(a)
cytat:
*Krogulec* napisał(a)
tylko pod warunkiem, że trzecią broń wsadzisz sobie w oko a czwartą w... Wink

od początku (dla niekumatych), tarcza miałaby być 1h... jak w realu... czy to kurde niemożliwe? żeby trzymać dwie tarcze? lub 1 bron 1h + tarcza? zależnie od preferencji? zwłaszcza, że nie wiadomo jakie bonusy by tarcza dawała... od razu widać, że próbujesz się bronić na chama atakując... możesz być na bw koksem nie z tej ziemi, ale inteligencji w realu tym nie zyskasz...


Od początku dla niekumatych autorów tematów.

Administracja gry stworzyła świat z magią, techniką.
I założyła przy tym, że majtek, skarpet, kolczyków w nosie, języku, pępku czy uszach nie będzie w niej.
Dodatkowo po długich debatach stwierdzili, że ich wampiry mają gen "nienawidzenia tarcz". A ponieważ Sushi jest fanem Tolkiena, zainspirowany Hobbitem uznał, że butom mówimy stanowcze NIE.

Sam rozumiesz: pro hobbickie wampiry, które nie lubią tarcz są trendy.
Owszem, czasem pojawia się jeden, czy drugi, który próbuję grzyndolić krasnala rzucając na forum świetny temat: odhobbiczenia wampirów. Ale z doświadczenia wiem, że to nie przejdzie. Dlatego zaprawdę powiadam Ci: na próżno tracisz czas zapodając takie propozycje.

cytat:
*Krogulec* napisał(a)
moje odpowiedzi służą tylko i wyłącznie mojej zabawie... Wink .

Mylisz się. Twoje odpowiedzi służą całemu społeczeństwu.
Np. jako poradnik: jak zrobić z siebie idiotę w pięciu postach.


być może i założyłem temat bez sensu, bo np nikt nic z tym nie zrobi... ale zaczekajmy jednak na odpowiedź administracji (a nie jej byłych członków) oraz reszty graczy... tymczasem sam go nie zmieniaj... Wink tematu oczywiście... bo argumenty, których użyłeś wcześniej obalają się same, podobnie jak temat się broni Wink

__________________
R10 - Armitage

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez *Krogulec*: 03-01-2013 11:51.

03-01-2013 11:50 *Krogulec* jest offline Szukaj postów użytkownika: *Krogulec* Dodaj *Krogulec* do Listy kontaktów
Argrim
Lord


images/avatars/avatar-10827.jpg

Data rejestracji: 14-10-2006
Postów: 413
Kraina: Necropolia V
Skąd: Przemyśl / Rzeszów

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ale Panowie, nie ma się co zaraz obrzucać błotem i robić sobie wjazdy, spokojnie Wink

Pomysł nie przejdzie, było to już proponowane wiele razy, administracja zawsze wypowiadała się tak samo. Wymagałoby to za wielu zmian w systemie itemów i balansu prawdopodobnie wszystkiego(wymagań budynków, mobów, KW itd itp). Dlatego Korgulec zrozum, że to nierealnie. Zwłaszcza przy tym ile teraz administraca ma pracy z runami, drugą częścia 3 aktu i całą masą innych spraw. Wywróciliby taką zmianą system do góry nogami.

Ps.

Odpowiedź administracji w tym zakresie:
Dziwne - tarcze i pistolety

__________________
Nick R7: Nova

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Argrim: 03-01-2013 11:57.

03-01-2013 11:55 Argrim jest offline Szukaj postów użytkownika: Argrim Dodaj Argrim do Listy kontaktów
*Krogulec*
Member


Data rejestracji: 25-05-2008
Postów: 25
Kraina: Necropolia III

Autor tematu Temat rozpoczęty przez *Krogulec*
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Argrim napisał(a)
Ale Panowie, nie ma się co zaraz obrzucać błotem i robić sobie wjazdy, spokojnie Wink

Pomysł nie przejdzie, było to już proponowane wiele razy, administracja zawsze wypowiadała się tak samo. Wymagałoby to za wielu zmian w systemie itemów i balansu prawdopodobnie wszystkiego(wymagań budynków, mobów, KW itd itp). Dlatego Korgulec zrozum, że to nierealnie. Zwłaszcza przy tym ile teraz administraca ma pracy z runami, drugą częścia 3 aktu i całą masą innych spraw. Wywróciliby taką zmianą system do góry nogami.


ale ja to rozumiem, pytam tylko administrację, dlaczego? bo brak czasu i tym podobne tłumaczenia nie mają dla mnie racji bytu... fakty są takie: płacę za premkę, co za tym idzie, jestem "ich" klientem... będąc klientem wymagam... jeśli nie wprowadzenia zmian, to chociażby jakiegoś logicznego wytłumaczenia dlaczego nie... a zgodnie z posiadaną przeze mnie wiedzą, takowego nie ma... i tu administracja ma dwa wyjścia moim skromnym zdaniem (jeśli chce zachować się fair i nie unikać jak zwykle tematu, bo niewygodnie...)... albo poda mi i reszcie "społeczeństwa" powód, którego nie zauważyłem, a uniemożliwia im wprowadzenie zmian, albo przeprowadzi ankietę (która nie raz była przeprowadzana, na różne tematy...) i zda się na opinię graczy, czyli klientów, którzy im płacą... i szczerze mówiąc to nie nasz ("społeczeństwa") interes, kiedy znajdą na to czas... mój szef nie pyta mi się czy mam ochotę żeby pracować... mam robotę do wykonania za którą mi płaci... płaci i wymaga... to proste.

__________________
R10 - Armitage

03-01-2013 12:09 *Krogulec* jest offline Szukaj postów użytkownika: *Krogulec* Dodaj *Krogulec* do Listy kontaktów
Argrim
Lord


images/avatars/avatar-10827.jpg

Data rejestracji: 14-10-2006
Postów: 413
Kraina: Necropolia V
Skąd: Przemyśl / Rzeszów

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
*Krogulec* napisał(a)
cytat:
Argrim napisał(a)
Ale Panowie, nie ma się co zaraz obrzucać błotem i robić sobie wjazdy, spokojnie Wink

Pomysł nie przejdzie, było to już proponowane wiele razy, administracja zawsze wypowiadała się tak samo. Wymagałoby to za wielu zmian w systemie itemów i balansu prawdopodobnie wszystkiego(wymagań budynków, mobów, KW itd itp). Dlatego Korgulec zrozum, że to nierealnie. Zwłaszcza przy tym ile teraz administraca ma pracy z runami, drugą częścia 3 aktu i całą masą innych spraw. Wywróciliby taką zmianą system do góry nogami.


ale ja to rozumiem, pytam tylko administrację, dlaczego? bo brak czasu i tym podobne tłumaczenia nie mają dla mnie racji bytu... fakty są takie: płacę za premkę, co za tym idzie, jestem "ich" klientem... będąc klientem wymagam... jeśli nie wprowadzenia zmian, to chociażby jakiegoś logicznego wytłumaczenia dlaczego nie... a zgodnie z posiadaną przeze mnie wiedzą, takowego nie ma... i tu administracja ma dwa wyjścia moim skromnym zdaniem (jeśli chce zachować się fair i nie unikać jak zwykle tematu, bo niewygodnie...)... albo poda mi i reszcie "społeczeństwa" powód, którego nie zauważyłem, a uniemożliwia im wprowadzenie zmian, albo przeprowadzi ankietę (która nie raz była przeprowadzana, na różne tematy...) i zda się na opinię graczy, czyli klientów, którzy im płacą... i szczerze mówiąc to nie nasz ("społeczeństwa") interes, kiedy znajdą na to czas... mój szef nie pyta mi się czy mam ochotę żeby pracować... mam robotę do wykonania za którą mi płaci... płaci i wymaga... to proste.


Oj i tu się właśnie mylisz. Za to, ze płacisz otrzymujesz konto premium które daje Ci dodatkowe możliwości. Poza tym opłata w BW nie jest obowiązkowa, tylko dobrowolna.Przy opłacaniu premium, masz jasno napisane co za nie otrzymujesz i z tego co wiem nie ma tam nic napisane odnośnie możliwości "wymagania" czegokolwiek, poza tym co dostajesz, od administracji. Poza tym w żadnym stopniu nie jesteś szefem administracji BW Big Grin Jesteś klientem który płaci za konto premium które otrzymuje i tyle.

A co do odpowiedzi dlaczego? Już Ci to napisałem, w swoim poprzednim poście. Bo nie ma takiej fizycznej możliwości, bo projektanci nie przewidzieli tych itemów w tym systemie a ich wprowadzenie wymagałoby re balansu wszystkiego. A administracja już wiele razy udzielała odpowiedzi na to pytanie, wystarczy poszukać na forum i nie jest to żadną "tajemnicą ukrywaną przed społeczeństwem" Tongue


EDIT
To jest tak jakbyś wymagał, nie wiem, np od Blizzarda wprowadzenia broni palnej do Diablo, bo płacisz i tego wymagasz, jak sam widzisz to całkowicie bezsensowne Wink

__________________
Nick R7: Nova

Ten post był edytowany 3 raz(y), ostatnio edytowany przez Argrim: 03-01-2013 12:26.

03-01-2013 12:18 Argrim jest offline Szukaj postów użytkownika: Argrim Dodaj Argrim do Listy kontaktów
SushiMaker
Administrator ds. koncepcyjnych


Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 8.743

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dlaczego nie ma butów:

Bo wampir to KOZAK i innych butów mu nie trzeba.

Dlaczego nie ma tarczy:

Bo wampir nie dupa i złomu nie będzie tachał.

__________________
Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!

cytat:
skryhull2 napisał(a)
Sushi- Ot cwaniak, jakkolwiek to zabrzmi. Mistrz wykrętów, obracania kota ogonem, i udowadniania czegoś, co nie ma racji bytu ni też logicznego uzasadnienia. Potrafi się kłócić że białe jest czarne i vice versa.


cytat:
Sege napisał(a)
Sushi - to Tusk który się wypowiada jak trzeba tylko i wyłącznie


UWAGA! Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Zaoszczędzisz w ten sposób mnóstwo czasu!

Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets


03-01-2013 12:20 SushiMaker jest offline Szukaj postów użytkownika: SushiMaker Dodaj SushiMaker do Listy kontaktów
*Krogulec*
Member


Data rejestracji: 25-05-2008
Postów: 25
Kraina: Necropolia III

Autor tematu Temat rozpoczęty przez *Krogulec*
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Argrim napisał(a)
cytat:
*Krogulec* napisał(a)
cytat:
Argrim napisał(a)
Ale Panowie, nie ma się co zaraz obrzucać błotem i robić sobie wjazdy, spokojnie Wink

Pomysł nie przejdzie, było to już proponowane wiele razy, administracja zawsze wypowiadała się tak samo. Wymagałoby to za wielu zmian w systemie itemów i balansu prawdopodobnie wszystkiego(wymagań budynków, mobów, KW itd itp). Dlatego Korgulec zrozum, że to nierealnie. Zwłaszcza przy tym ile teraz administraca ma pracy z runami, drugą częścia 3 aktu i całą masą innych spraw. Wywróciliby taką zmianą system do góry nogami.


ale ja to rozumiem, pytam tylko administrację, dlaczego? bo brak czasu i tym podobne tłumaczenia nie mają dla mnie racji bytu... fakty są takie: płacę za premkę, co za tym idzie, jestem "ich" klientem... będąc klientem wymagam... jeśli nie wprowadzenia zmian, to chociażby jakiegoś logicznego wytłumaczenia dlaczego nie... a zgodnie z posiadaną przeze mnie wiedzą, takowego nie ma... i tu administracja ma dwa wyjścia moim skromnym zdaniem (jeśli chce zachować się fair i nie unikać jak zwykle tematu, bo niewygodnie...)... albo poda mi i reszcie "społeczeństwa" powód, którego nie zauważyłem, a uniemożliwia im wprowadzenie zmian, albo przeprowadzi ankietę (która nie raz była przeprowadzana, na różne tematy...) i zda się na opinię graczy, czyli klientów, którzy im płacą... i szczerze mówiąc to nie nasz ("społeczeństwa") interes, kiedy znajdą na to czas... mój szef nie pyta mi się czy mam ochotę żeby pracować... mam robotę do wykonania za którą mi płaci... płaci i wymaga... to proste.


Oj i tu się właśnie mylisz. Za to, ze płacisz otrzymujesz konto premium które daje Ci dodatkowe możliwości. Poza tym opłata w BW nie jest obowiązkowa, tylko dobrowolna.Przy opłacaniu premium, masz jasno napisane co za nie otrzymujesz i z tego co wiem nie ma tam nic napisane odnośnie możliwości "wymagania" czegokolwiek, poza tym co dostajesz, od administracji. Poza tym w żadnym stopniu nie jesteś szefem administracji BW Big Grin Jesteś klientem który płaci za konto premium które otrzymuje i tyle.

A co do odpowiedzi dlaczego? Już Ci to napisałem, w swoim poprzednim poście. Bo nie ma takiej fizycznej możliwości, bo projektanci nie przewidzieli tych itemów w tym systemie a ich wprowadzenie wymagałoby re balansu wszystkiego.


w zasadzie masz rację... niestety, ale muszę to przyznać... w przeciwieństwie do poprzednika przynajmniej używasz sensownych argumentów... regulamin jest po Twojej stronie... tyle tylko, i tu chyba też przyznasz mi rację, jest napisany conajmniej "asekuracyjnie", na wypadek takich właśnie akcji... no nic, jest tylko jeden sposób, żeby położyć temu kres... Wink

__________________
R10 - Armitage

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez *Krogulec*: 03-01-2013 12:24.

03-01-2013 12:23 *Krogulec* jest offline Szukaj postów użytkownika: *Krogulec* Dodaj *Krogulec* do Listy kontaktów
Arius
Debeściak BW


images/avatars/avatar-7294.jpg

Data rejestracji: 04-09-2006
Postów: 4.593
Kraina: Moria III
Skąd: Wa-wa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
*Krogulec* napisał(a)
w zasadzie masz rację... niestety, ale muszę to przyznać... w przeciwieństwie do poprzednika przynajmniej używasz sensownych argumentów... regulamin jest po Twojej stronie... tyle tylko, i tu chyba też przyznasz mi rację, jest napisany conajmniej "asekuracyjnie", na wypadek takich właśnie akcji... no nic, jest tylko jeden sposób, żeby położyć temu kres... Wink


Jeżeli dla Ciebie nieracjonalnym argumentem jest: ponieważ tak został skonstruowany świat, to myślę, że dalszą rozmowę możesz sobie odpuścić.
Polecam w takim razie przeczytać odpowiedź Sushiego.
To o kozaku mi się nawet spodobało Smile

__________________
Pierwszy licencjonowany pielgrzym i zabójca króla wilków na R1 i R3.
Nick R3 Allise BYŁY TOP_1
03-01-2013 12:27 Arius jest offline Szukaj postów użytkownika: Arius Dodaj Arius do Listy kontaktów
*Krogulec*
Member


Data rejestracji: 25-05-2008
Postów: 25
Kraina: Necropolia III

Autor tematu Temat rozpoczęty przez *Krogulec*
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Arius napisał(a)
cytat:
*Krogulec* napisał(a)
w zasadzie masz rację... niestety, ale muszę to przyznać... w przeciwieństwie do poprzednika przynajmniej używasz sensownych argumentów... regulamin jest po Twojej stronie... tyle tylko, i tu chyba też przyznasz mi rację, jest napisany conajmniej "asekuracyjnie", na wypadek takich właśnie akcji... no nic, jest tylko jeden sposób, żeby położyć temu kres... Wink


Jeżeli dla Ciebie nieracjonalnym argumentem jest: ponieważ tak został skonstruowany świat, to myślę, że dalszą rozmowę możesz sobie odpuścić.
Polecam w takim razie przeczytać odpowiedź Sushiego.
To o kozaku mi się nawet spodobało Smile


jakiś link, czy mam szukać w ciemno?

no i to jednak raczej i tak nie zastąpi odpowiedzi administracji, ani opinii na ten temat reszty graczy, a po to założyłem ten temat, może i dublowany, ale powiedzmy, że jestem leniwy Smile

__________________
R10 - Armitage

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez *Krogulec*: 03-01-2013 12:41.

03-01-2013 12:38 *Krogulec* jest offline Szukaj postów użytkownika: *Krogulec* Dodaj *Krogulec* do Listy kontaktów
Arius
Debeściak BW


images/avatars/avatar-7294.jpg

Data rejestracji: 04-09-2006
Postów: 4.593
Kraina: Moria III
Skąd: Wa-wa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Kilka postów wyżej Sushi Ci odpowiedział w Twoim temacie.
Dużo szukanie nie zajmie.

__________________
Pierwszy licencjonowany pielgrzym i zabójca króla wilków na R1 i R3.
Nick R3 Allise BYŁY TOP_1
03-01-2013 12:44 Arius jest offline Szukaj postów użytkownika: Arius Dodaj Arius do Listy kontaktów
Strony (2): [1] 2 następny » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » NECRO dlaczego nie ma "tarczy" i "butów"?

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH