Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » MORIA Przeniesienia umaga na inny item. » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (2): [1] 2 następny » Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Przeniesienia umaga na inny item. 37 Ankieta - średnia ocena: 6,05
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Gangnam.muzg
Lord


Data rejestracji: 16-08-2012
Postów: 455
Kraina: Moria IV
Skąd: Stalowa Wola

Przeniesienia umaga na inny item. Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Hej,
na wstępie pisze od razu, że nie znam reali necro więc zakładam temat z prefem MORIA.

Proponuje wprowadzić możliwość przeniesienia umaga z jednego przedmiotu na drugi. Dlaczego?
Przypadek 1:
Gracz z niskim lvl trafia bardzo dobrego umaga. Pogra z nim przez pare lvl i musi zmieniać itemy bo są juz nieefektywne na wyższych poziomach. Umaga szkoda i to bardzo, bo jak z nimi jest każdy wie.
Przypadek 2:
Ktoś dostaje umaga pozwalającego na zmiane pewnych ustawień czy to w ataku czy w expie. Jednak umag ten akurat niefortunnie jest na tym itemie który chcielibyśmy zmienić. I znowu lipa, niby można coś zmieniać ale nie do końca.


Dlatego właśnie proponuje możliwość przenoszenia umagów między przedmiotami.
Koszt takiego rytuału powinien być zależny od
A/ Kamieni przemiany -> 25 na 1 przeniesnienie, 50 na 2, 75 na 3 etc.
B/ ponownego przejścia lokacji.


Tak, wiem że było wiele o tym tematów lub podobnych typu lista umagów czy też umagi przypisane do postaci. Jednak z administracją rożnie to bywa tak więc prosiłbym nie zamykać tematu póki co... Aha, i argument, że Sushi może otw temat i napisać jest troche z czapy, bo jednak może dojść w tym temacie do jakiejś konstruktywnej dyskusji.
01-02-2013 18:12 Gangnam.muzg jest offline Szukaj postów użytkownika: Gangnam.muzg Dodaj Gangnam.muzg do Listy kontaktów
Szynek
Emperor


images/avatars/avatar-24244.jpg

Data rejestracji: 04-11-2011
Postów: 1.457
Klan: PSD/PRX
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

było, nie przeszło. choć mi się podoba

__________________
Najbardziej Ssący Kultysta Morii

Szynejro używa arkana Wyssanie mocy poziom 18.

01-02-2013 18:22 Szynek jest offline Szukaj postów użytkownika: Szynek Dodaj Szynek do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.302
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dlatego trzeba przemyśleć jaki przedmiot obdarzyć umagicznieniem. Gra wymaga główkowania, a nie tylko bezmyślnego klikania. Kolejna propozycja zbyt upraszczająca rozgrywkę.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Buc: 01-02-2013 18:28.

01-02-2013 18:27 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Gangnam.muzg
Lord


Data rejestracji: 16-08-2012
Postów: 455
Kraina: Moria IV
Skąd: Stalowa Wola

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Gangnam.muzg
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Buc napisał(a)
Dlatego trzeba przemyśleć jaki przedmiot obdarzyć umagicznieniem. Gra wymaga główkowania, a nie tylko bezmyślnego klikania. Kolejna propozycja zbyt upraszczająca rozgrywkę.


Brawo. Na 65lv zabójca nie bedzie ulepszać lpno tylko sklei sobie szybkie samobojcy czy jakies inne demoniczne i bedzie je umagiczniać i czekać 30pare lvl zeby je ubrać kiedy rewo sobie może skorpy umagiczniać.
I co ma myślenie do umagiczniania? To jest czysty fart i uważam za głupote mieć nadzieje że wpadnie coś sensownego.

Ja w sumie na umagi narzekać nie mam co, tylko są na niewłaściwych przedmiotach i właściwie to nie moge znaleźć tematu w którym admin sie wypowiedział że nie będzie.


@ed:
O własnie post egidy przypomniał mi o jednej rzeczy - niektóre itemy cały czas zmieniaja swoje bonusy, realia gry sie zmieniają co jest kolejnym argumentem ZA

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Gangnam.muzg: 01-02-2013 18:46.

01-02-2013 18:37 Gangnam.muzg jest offline Szukaj postów użytkownika: Gangnam.muzg Dodaj Gangnam.muzg do Listy kontaktów
EgidaRavena
Lord


images/avatars/avatar-25144.gif

Data rejestracji: 11-10-2011
Postów: 376
Klan: [Macabre]
Kraina: Moria IV
Skąd: Opolskie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie chodzi nawet o bezmyslne klikanie ja jako gangster musze zmianiac wielokrotnie eq docelowe np. mam skorpy wbite na dsk+5 x2,ale Deserty dostaly boost ale deserty mam nie wbite i w nich nie chodze gdyz sa niewbite zawiłe xD zmiana klaty z elfa ss na smierc zabojcy ktorego tak naprawde jeszcze nie mam jak,żyć mam nie robić kw????

A skorpy zmieniam na deserty ze względu na to,że desrty lepiej wychodzą

Dodam,że umagi mam w bandanie i kilcie bo tych nie będe zmieniał niestety reszte tak błędne koło.....

I to nie jest jakis low czy mid lvl tylko w tym momencie lvl 100....

__________________
https://zk.nakoz.org/7092r13p1.png

Ten post był edytowany 3 raz(y), ostatnio edytowany przez EgidaRavena: 01-02-2013 22:54.

01-02-2013 18:37 EgidaRavena jest offline Szukaj postów użytkownika: EgidaRavena Dodaj EgidaRavena do Listy kontaktów
stalka
Viking


Data rejestracji: 15-07-2012
Postów: 669

RE: Przeniesienia umaga na inny item. Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie pasuje mi klimatycznie. Smile

Magiczna Moc to coś co siedzi w przedmiocie głęboko, mocno z nim związane.
A nie jakiś magiczny guzik z pętelką który przekładamy sobie z jednego mieczyka na drugi.


Wink

__________________
Tutorial: Doświadczenie

Czyściciel tworzył nową jakość, już nie tworzy...
01-02-2013 19:26 stalka jest offline Szukaj postów użytkownika: stalka Dodaj stalka do Listy kontaktów
Surem
King


Data rejestracji: 05-12-2006
Postów: 856
Kraina: Moria V

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Gdy a3 wchodziło do gry to morie, które wtedy istniały miały w topce graczy z poziomami 90+, aktualnie ja gram na r15, która pojawiła się już po wprowadzeniu a3, więc zaczynaliśmy w a3 od 65 poziomu, a nie jak na innych serwach ludzie koło 90 poziom. Co się z tym wiąże kw przechodziliśmy od samego początku i pierwsze umagi było widać na poziomie 68/69, teraz koło 75-80 umagicznia się masowo. No, ale proszę was easy mode jak się zmieni umag? Czy ja posiadając 70 poziom będę miał chociaż jeden item, który chce docelowo? Może 1, ale ja aktualnie mam ich zero. Zabójca (kótrym gra) wymienia wszystko co jakiś poziom. Szorty na kilt, maskę/czapkę na bandanę, pele zabójcy na szybkości, piąstki na lepsze. No i biżu też najlepiej na mściwce zamiast tytanów. No proszę was i mam mieć kilty/ bandany na zw.5 na 70-tym poziomie, żeby później nie tracić umaga? Sytuacja z wymianą sprzetu wraz z rozwojem poziomu jest normalna u wszystkich tatuaży.
Gracze na starszych moriach mogą nie widzieć problemu, jednakże ja już mam 1 fajny umag i możliwe, że będę musiał go przenieść, jednak nie mam takiej opcji.

Kogo to boli, że będzie można przenieść ? Naprawdę dla osób, które umagi wykonują na 70-tym poziomie bez końcowego sprzętu to boli.
01-02-2013 19:29 Surem jest offline Szukaj postów użytkownika: Surem Dodaj Surem do Listy kontaktów
Jack The Ripper
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

miałem hejtować pomysł banka w stylu: nup trafił 1 atak na kilcie pasterza i miał nad innymi przewagę, a gdy już inni porobili dodatkowy atak z eq, to on też tak chce by mieć śmierć set ale i swój przyfarcony atak z tego złomowatego kiltu. nie odczułem jak dotąd dobrego um, stąd pewnie taka postawa, bo eq się zrobił już pref suff, ale...


post blackiego mnie przekonał. odpicowałeś sobie postać, ukończyłeś eq, wbite na max, wszędzie prefy i suffy, trafiło się koks um na jednym z itemów, a tu wstaje rano adm i daje patch, który sprawia, że best of the best eq jest już przeciętne i trzeba robić zupełnie inne. zmuszony jesteś do kasacji umaga nie ze względu na to, że był on na jakimś złomie, a przez siłę wyższą - zmiany w rozgrywce zmuszające do przerobienia całego eq. dlatego jestem na tak.
01-02-2013 19:54
gb95
Viking


Data rejestracji: 12-07-2010
Postów: 504
Kraina: Moria V

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Sugeruję koszt przeniesienia umaga taki: Przedmiot na ktorym był + ilestam kamyków.

czyli np. w przypadku Surema: mam +25 dmg na tytanowym sygnecie mlodosci moge to przeniesc na msciwy sygnet mlodosci, ale place ilestam kamykow oraz niszczę tytana mlodosci.

rozwiazanie zaczerpniete z innych gier Tongue

Oczywiscie pomysł na +

__________________
Kiedyś r15 pilniczekowr
Teraz r5 pilniczekowr

cytat:
General napisał(a)

CR'a do TOP może wprowadzić na typowym sprzęcie nawet regularnie podlewana paprotka.

01-02-2013 21:57 gb95 jest offline Szukaj postów użytkownika: gb95 Dodaj gb95 do Listy kontaktów
cellines
Forum Ace


images/avatars/avatar-24111.jpg

Data rejestracji: 28-02-2010
Postów: 89
Klan: Memento Mori
Kraina: Moria IV; Moria VI
Skąd: O/S

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

o, z niszczeniem przedmiotu to jest dobry pomysł. Wtedy nie będzie od tak przerzucania umagów z itemu na item. I ma to sens Big Grin Ogólnie pomysł w postaci zaproponowanej przez autora tematu mi się nie podoba, ale pomysł gb95 jest spoczko Big Grin

__________________
R13 : Olddirtydad
cytat:
SushiMaker napisał(a)
cytat:
BELIAS napisał(a)
[...] może mod albo administracja się wypowie [...]

Jak Ci nie pasuje to się skasuj.

01-02-2013 22:06 cellines jest offline Szukaj postów użytkownika: cellines Dodaj cellines do Listy kontaktów
Jack The Ripper
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

zniszczenie byle tytka to nie kłopot, ale zniszczenie np. ds+5 słonecznego sygnetu mądrości(np. przy wymianie na koncę), to już problem dla serwera. jak dostanę +2k hp na pelerynie szybkości ds+1, to chętnie ją zniszczę by przenieść na prefowaną śmiercią, ale niszczyć np. tygrysa...

dobre dla sytuacji opisanej przez surema(złomowate itemy przychodzi łatwiej zniszczyć gdy się zrobi już porządne) ale złe patrząc na problem pokazany przez blackiego(zniszczenie elfa ss, by um dać śmierć ss), więc niszczeniu mówię nie.

ed: zdecydowanie bardziej podoba mi się propozycja banka, czyli płacenie w kamieniach. cenę można ustawić sporą i git.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Jack The Ripper: 01-02-2013 22:30.

01-02-2013 22:19
EgidaRavena
Lord


images/avatars/avatar-25144.gif

Data rejestracji: 11-10-2011
Postów: 376
Klan: [Macabre]
Kraina: Moria IV
Skąd: Opolskie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja rozumiem,że nie wszystkim pasuje ten pomysł i wogóle sam jeszcze nietrafiłem kox umagicznienia nigdy tak naprawdę najlepsze c owylosowałem to 10 do siły,ale co się stanie jeśli trafię um wsadzę w elfiego ssa którego za jakiś czas zmienie na śmierc pele zabójcy będe musiał usunąc kox uma i robić od nowa wiecie co znaczy złapać kox uma to jak trafić w totka kupujac kupon na 1 zakład.

Powien dosadniej losowanie umagicznien miało zostać poprawione jeśli postaci zakładająca przekraczała widełki itp tak mniej więcej to brzmiało tak naprawdę nic się niezmieniło:

Umagicznienie nr.59 z th z reszty lokacji nie doliczam:
szansa trafienia krytycznego +7 %

umagicznienie jest akurat na kilcie którego nie muszę zmieniać w sumie mam 2 przedmioty na których mogę wrzucać um bez obaw oto,że będe musiał je zmieniać otóż bandana i właśnie kilt w bandanie mam 10 siły i mi pasuje także nie zmieniam....

Kilka umagów w 1 itemie też nie wchodzi w role rozumiem???

__________________
https://zk.nakoz.org/7092r13p1.png
01-02-2013 22:24 EgidaRavena jest offline Szukaj postów użytkownika: EgidaRavena Dodaj EgidaRavena do Listy kontaktów
gb95
Viking


Data rejestracji: 12-07-2010
Postów: 504
Kraina: Moria V

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jack, wtedy po prostu nie niszczysz takiego itema, kasujesz umag tak jak do tej pory. Bo Ci sie nie oplaca. bo nie zarobisz tych 100kd za elfia pelke ss. albo uznajesz ze warto i jednak tracisz. Argument zostanie Ci wytracony z ręki jesli zwieksza droprate (poprzez +3% w karawanie deluxe, skrocenie czasu wyprawek chociazby)

Edit w gore: kilka umagow w jednym itemie to pomysl od czapy, nie przejdzie bo bez sensu.

__________________
Kiedyś r15 pilniczekowr
Teraz r5 pilniczekowr

cytat:
General napisał(a)

CR'a do TOP może wprowadzić na typowym sprzęcie nawet regularnie podlewana paprotka.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez gb95: 01-02-2013 22:29.

01-02-2013 22:28 gb95 jest offline Szukaj postów użytkownika: gb95 Dodaj gb95 do Listy kontaktów
EgidaRavena
Lord


images/avatars/avatar-25144.gif

Data rejestracji: 11-10-2011
Postów: 376
Klan: [Macabre]
Kraina: Moria IV
Skąd: Opolskie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Rzucony od tak pomysł ba to nawet nie pomysł tylko pytanie czy byłaby taka możliwośc chociaż wątpie.

Rozumiem,że ilośc lokacji reprezentuje liczbę itemów w eq,ale ale palna 1h biała 1h 8 itemów białą 2h palna 2h dystanse 7 itemów ot ciekawostka Big Grin

__________________
https://zk.nakoz.org/7092r13p1.png
01-02-2013 22:58 EgidaRavena jest offline Szukaj postów użytkownika: EgidaRavena Dodaj EgidaRavena do Listy kontaktów
Jack The Ripper
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

@gb95 wolę wydać na zmianę um 150 kd lub więcej niż zniszczyć elfa ss(ofc mowa o koks um typu 2k hp, bo 500 z miejsca bym skasował), lepiej by znikały kamienie niż przedmioty. imo płatność w kamieniach jest lepsza dla każdego.

@blacky:


cytat:
Konrad napisał:
cytat:
czy do broni dwuręcznej będzie można dodać dwa umagicznienia ??


Nie planujemy takiej opcji. Jeśli ktoś za kilka lat uzbiera 8 DOBRYCH
umagicznień (przy założeniu że uda mu się pokonać wszystkie 8 lokacji), to
będziemy się nad tym zastanawiać, ale zanim to się stanie upłynie jeszcze
wiele wody z Wisły do "głównej rzeki Bałtyk" Smile


może kiedyś

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Jack The Ripper: 01-02-2013 23:40.

01-02-2013 23:39
stalka
Viking


Data rejestracji: 15-07-2012
Postów: 669

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Jack The Ripper napisał(a)
zniszczenie byle tytka to nie kłopot, ale zniszczenie np. ds+5 słonecznego sygnetu mądrości(np. przy wymianie na koncę), to już problem dla serwera.
....
więc niszczeniu mówię nie.
.


Z przedmiotu A przenoszę na B, potem A składam z C i otrzymuję E, potem przenoszę z B na E. Proste? Byłoby za łatwo. Smile
Już lepiej jawnie dopuścić łączenia przedmiotów umagicznionych i bez magii bo to będzie to samo.

cytat:
gb95 napisał(a)
Sugeruję koszt przeniesienia umaga taki: Przedmiot na ktorym był + ilestam kamyków.


To pasuje mi klimatycznie. By elitarną magię wydobyć trzeba całkowicie zniszczyć nośnik tej magii.
Koszt w kamieniach nasuwa się sam.
Opcja będzie używana na high lev i dla bardzo dobrych przedmiotów więc 2x koszt w kamieniach kompletnego tatuażu: po 12 kamieni każdego rodzaju.

edycja: błąd.

Wink

__________________
Tutorial: Doświadczenie

Czyściciel tworzył nową jakość, już nie tworzy...

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez stalka: 02-02-2013 16:06.

02-02-2013 16:04 stalka jest offline Szukaj postów użytkownika: stalka Dodaj stalka do Listy kontaktów
Exorcist
King


images/avatars/avatar-3980.gif

Data rejestracji: 22-04-2007
Postów: 766
Kraina: Moria
Skąd: Mroczne Lasy Wielkopolski

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
stalka napisał(a)
cytat:
Jack The Ripper napisał(a)
zniszczenie byle tytka to nie kłopot, ale zniszczenie np. ds+5 słonecznego sygnetu mądrości(np. przy wymianie na koncę), to już problem dla serwera.
....
więc niszczeniu mówię nie.
.


Z przedmiotu A przenoszę na B, potem A składam z C i otrzymuję E, potem przenoszę z B na E. Proste? Byłoby za łatwo. Smile
Już lepiej jawnie dopuścić łączenia przedmiotów umagicznionych i bez magii bo to będzie to samo.

cytat:
gb95 napisał(a)
Sugeruję koszt przeniesienia umaga taki: Przedmiot na ktorym był + ilestam kamyków.


To pasuje mi klimatycznie. By elitarną magię wydobyć trzeba całkowicie zniszczyć nośnik tej magii.
Koszt w kamieniach nasuwa się sam.
Opcja będzie używana na high lev i dla bardzo dobrych przedmiotów więc 2x koszt w kamieniach kompletnego tatuażu: po 12 kamieni każdego rodzaju.

edycja: błąd.

Wink


Wyedytowałeś, ale mogłeś przeczytać ze zrozumieniem.
Naprawdę chciałbyś poświęcić item, który składa się 4 lata, po to, żeby przenieś umaga na inny?
Tak jak Jack napisał koszty w kamieniach, ale nie na waciki, w wysokości 100 kd + 10*poziom przedmiotu na który przenosimy.

__________________
cytat:
SushiMaker napisał(a)
Mam wrażenie, że kółko i krzyżyk to dla Ciebie wyzwanie intelektualne.

02-02-2013 16:32 Exorcist jest offline Szukaj postów użytkownika: Exorcist Dodaj Exorcist do Listy kontaktów
Gangnam.muzg
Lord


Data rejestracji: 16-08-2012
Postów: 455
Kraina: Moria IV
Skąd: Stalowa Wola

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Gangnam.muzg
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
stalka napisał(a)
cytat:
Jack The Ripper napisał(a)
zniszczenie byle tytka to nie kłopot, ale zniszczenie np. ds+5 słonecznego sygnetu mądrości(np. przy wymianie na koncę), to już problem dla serwera.
....
więc niszczeniu mówię nie.
.


Z przedmiotu A przenoszę na B, potem A składam z C i otrzymuję E, potem przenoszę z B na E. Proste? Byłoby za łatwo. Smile
Już lepiej jawnie dopuścić łączenia przedmiotów umagicznionych i bez magii bo to będzie to samo.

cytat:
gb95 napisał(a)
Sugeruję koszt przeniesienia umaga taki: Przedmiot na ktorym był + ilestam kamyków.


To pasuje mi klimatycznie. By elitarną magię wydobyć trzeba całkowicie zniszczyć nośnik tej magii.
Koszt w kamieniach nasuwa się sam.
Opcja będzie używana na high lev i dla bardzo dobrych przedmiotów więc 2x koszt w kamieniach kompletnego tatuażu: po 12 kamieni każdego rodzaju.

edycja: błąd.

Wink


Dobrze, że nikt nie bierze pod uwage twoich durnych "klimatycznych" propozycji... Idz załóż temat, że przy usuwaniu uma,gicznienia powinen być usuwany też przedmiot bo to ELITARNA MAGIA. A i u buca znajdziesz poparcie, bo on jest zwolennikiem "myślenia" przed umagicznianiem.


Co do samego pomysłu usuwania przedmiotu wraz z umagiem... No chyba cie troszke poniosło, że ktoś bedzie niszczyć high-endowe itemy tylko po to zeby przenieść umag. Spoko, dla tej osoby to pewnie wielki problem nie jest, ale dla serwera już owszem.
(może nie dla r9 bo tam maja dropa x10 i wbijanie +25% p.s to prawda info potwierdzone przez operatora )

A co do kosztów: wydaje mi się że są w porządku. W moim przypadku jak chce 2 umagi zamienić miejscami to 150kp na to pójdzie. A jesli drugi raz chcialbym tak zrobić to jeszcze więcej. (3.75k pkt czyli jakieś 4 miesiące gry aby było z przemiany - licze tylko kp które dostajemy nie wliczam tych które można stworzyć z innych kamieni)

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Gangnam.muzg: 02-02-2013 16:45.

02-02-2013 16:42 Gangnam.muzg jest offline Szukaj postów użytkownika: Gangnam.muzg Dodaj Gangnam.muzg do Listy kontaktów
Che_Deva
Viking


images/avatars/avatar-15850.jpg

Data rejestracji: 24-03-2007
Postów: 718
Klan: Pe Es De
Kraina: Moria III
Skąd: A ja wiem ?

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Buc napisał(a)
Dlatego trzeba przemyśleć jaki przedmiot obdarzyć umagicznieniem. Gra wymaga główkowania, a nie tylko bezmyślnego klikania. Kolejna propozycja zbyt upraszczająca rozgrywkę.



Zgadzam się, jeśli to przejdzie to co nowego wymyślicie? Handel umagami? A może kupowanie umagów za premium?



Jeśli już miało by wejść przenoszenie umagicznień to proponuję jakąś zaporową cene 100-200kd na początek.

__________________

02-02-2013 21:23 Che_Deva jest offline Szukaj postów użytkownika: Che_Deva Dodaj Che_Deva do Listy kontaktów
KR33P
Forum Legend


images/avatars/avatar-22659.jpg

Data rejestracji: 23-05-2008
Postów: 1.872
Klan: Electi Mortis
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia V; Necropolia VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Myśleć, kombinować, dbać o postać, szcególnie na Morii. Na nie.

__________________

03-02-2013 01:28 KR33P jest offline Szukaj postów użytkownika: KR33P Dodaj KR33P do Listy kontaktów
LoQ_new
Lord


images/avatars/avatar-16908.jpg

Data rejestracji: 28-02-2009
Postów: 362
Klan: Team Vendetta
Kraina: Moria II
Skąd: Toruń

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zakładając ze dobry umag (naprawdę dobry) trafia się średnio raz na 100 (?) udanych kw to mogłoby przejść.

Ile tak naprawdę osób ma umagicznienia coś warte....i ile przedmiotów umagicznionych. Topka po 3? A niektóre umagi warte tyle co nic....

Warte przemyślenia. Zapełnienie umagami ze wszystkich lokacji kw nie nastąpi nawet za 2-3 lata.

% szans za zaliczenie kw, a dodatkowo % szans na złapanie sensowengo umaga wypada bardzo nisko...

Sensowny umag to nie +5 wiedzy dla palniaka wiec te naprawdę dobre powinny pozostać i powinna być możliwość ich przełożenia na inny item.

Można by to było opatrzyć kosztami np lvl gracza x 1KD + np 10 000 nanitów
Wiec osoba ktróra złapie umaga na 70 lvl a będzie chciała go na 90 przenieść na inny item, bo ten stary zamienia, musi zapłacić 90 KD + 10 000 nanitów.

to tylko propozycja...

Drogie, ale gracz wybierze czy straci dosyć dużo kamieni czy kasuje umaga.

PS. Handel umagami, teraz się wydaje tak głupi jak kiedyś repa z ataków czy inne wprowadzone zmiany. Za rok realia gdy się zmienią wiec i może to kiedyś wejdzie. Gra się rozwija więc nie można założyć co coś na pewno się nie zmieni....

Edit II

Zresztą na przykładzie chyba większości graczy 90+ lvl , przynajmniej 50% eq nie będzie zmieniane wiec co najmniej 3-4 itemy będą toważyszyły nam przez kolejne miesiące - mamy co umagiczniać żeby w przypadku dobrego magika trzymać go jak najdłużej. Niższe lvl niestety nie mają tej szansy bo są w trakcie robienia eq. Jako więksi powinniśmy promować mniejszych graczy do rozwoju, jak taki maluszek złapie umaga +2k hp niech go sobie trzyma, komu to przeszkadza Wink chyba że się boicie że Was za pół roku będzie on farmił to co innego...

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez LoQ_new: 03-02-2013 12:35.

03-02-2013 09:44 LoQ_new jest offline Szukaj postów użytkownika: LoQ_new Dodaj LoQ_new do Listy kontaktów
EgidaRavena
Lord


images/avatars/avatar-25144.gif

Data rejestracji: 11-10-2011
Postów: 376
Klan: [Macabre]
Kraina: Moria IV
Skąd: Opolskie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Inna opcja byłoby to bezpłatne,ale umagicznienie można by było przenieść raz i tylko raz,lub raz na rok

luzny pomysł także bez spiny

__________________
https://zk.nakoz.org/7092r13p1.png
03-02-2013 14:47 EgidaRavena jest offline Szukaj postów użytkownika: EgidaRavena Dodaj EgidaRavena do Listy kontaktów
stalka
Viking


Data rejestracji: 15-07-2012
Postów: 669

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Exorcist napisał(a)
Naprawdę chciałbyś poświęcić item, który składa się 4 lata, po to, żeby przenieś umaga na inny?


Tak. Smile

Jak taki cenny to będzie dalej używany z tym umagiocznieniem.
A jak cenny tylko na handel a już nie dla mnie do użytku to po prostu umagicznienie skasuję na nim.

Uważam że niszczenie dotychczasowego nośnika jest po prostu najuczciwsze jak chce się umagicznienie przenieść.
Zniszczony przedmiot wlicza się po prostu w koszty przenosin.

Wink

__________________
Tutorial: Doświadczenie

Czyściciel tworzył nową jakość, już nie tworzy...
03-02-2013 18:03 stalka jest offline Szukaj postów użytkownika: stalka Dodaj stalka do Listy kontaktów
EgidaRavena
Lord


images/avatars/avatar-25144.gif

Data rejestracji: 11-10-2011
Postów: 376
Klan: [Macabre]
Kraina: Moria IV
Skąd: Opolskie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
stalka napisał(a)
cytat:
Exorcist napisał(a)
Naprawdę chciałbyś poświęcić item, który składa się 4 lata, po to, żeby przenieś umaga na inny?


Tak. Smile

Jak taki cenny to będzie dalej używany z tym umagiocznieniem.
A jak cenny tylko na handel a już nie dla mnie do użytku to po prostu umagicznienie skasuję na nim.

Uważam że niszczenie dotychczasowego nośnika jest po prostu najuczciwsze jak chce się umagicznienie przenieść.
Zniszczony przedmiot wlicza się po prostu w koszty przenosin.

Wink



Stałka tak pieprzysz,że aż żal słuchać niezrozumiesz dopóki niedoświadczysz na własnej skórze albo nigdy nie bo masz zaciesnione horyzonty myslowe do tego stopnia ze widzisz tylko 2 metry do przodu

Debilny pomysł.

umożliwić jednokrotne przeniesienie uma za darmo albo dać jakiś zaporowy ksozt,żeby nie żonglować przenoszeniem tych umów

Fakt zaporowe koszty to zly pomysl bo jednak ta opcja bedzie uzywana,ale jakiś ogranicznik co do czestotliwosci uzywania musialby byc

__________________
https://zk.nakoz.org/7092r13p1.png

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez EgidaRavena: 03-02-2013 18:33.

03-02-2013 18:25 EgidaRavena jest offline Szukaj postów użytkownika: EgidaRavena Dodaj EgidaRavena do Listy kontaktów
Gangnam.muzg
Lord


Data rejestracji: 16-08-2012
Postów: 455
Kraina: Moria IV
Skąd: Stalowa Wola

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Gangnam.muzg
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Po co dawać zaporowe koszty... To ma być opcja z której się korzysta..
Ew do kosztu przenosin umaga mógłby zostać wliczony mnożnik zależny od grupy umaga. Przeniesienie +5 wyglądu bedzie dużo tańsze niż +1 atak. I można by wreszcie się dowiedzieć jak to admini sobie podzielili te umagi skoro +35 do trafienia nie jest w najgorszej grupie...
03-02-2013 18:31 Gangnam.muzg jest offline Szukaj postów użytkownika: Gangnam.muzg Dodaj Gangnam.muzg do Listy kontaktów
LoQ_new
Lord


images/avatars/avatar-16908.jpg

Data rejestracji: 28-02-2009
Postów: 362
Klan: Team Vendetta
Kraina: Moria II
Skąd: Toruń

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

po to admini mieli poczucie tego że dają nam coś za coś Wink A nie za darmo...
Jak już czegoś rządacie to piszcie jakim kosztem, nic za darmo nie ma, chcesz przerzucić umaga ponieś koszty. Patrząc na mój lvl jakbym miał zapłacić 102 KD za przerzucenie mojego umaga +35 siły na inny item, bo ten akurat by mi się jednak znudził, to koszty wg mnie są średnie.

Zważ że za wszystkie udogodnienia płacisz w jakiś tam sposób czy to premką (moria) czy kosztem rozwoju postaci (necro).
A mimo iż najlepszym rozwiązaniem byłoby oczywiście za to płacić premką, jestem zdania że poza ładowaniem w grę mamony można by było wprowadzić alternatywne rozwiązania kosztem rozwoju/kamieni.

A nie będzie opcją z której się korzysta?

Łapiesz umagi z wyższej półki? Nie sądze...Raz na jaki czas użyłbyś tej opcji na miesiąc? Dwa miesiące? Bo chyba nie mówimy tu o przenoszeniu śmieciowych umagów a tych najlepszych które sensownie pomagają w grze a nie dają +2 do siły białasowi Wink

Od początku kw, nie wiem ile już umagów zrobiłem - na pewno nie mało jedynym sensownym jest +35 siły...szczęściarze, których można na palcach jednej ręki policzyć mają takich 2 max 3. Wiec nie mów że opcja ma być grywalna, będzi i tak. Jak komuś zależy to wyda i więcej.


/temat chyba już umarł i tak ;P
03-02-2013 18:45 LoQ_new jest offline Szukaj postów użytkownika: LoQ_new Dodaj LoQ_new do Listy kontaktów
Gangnam.muzg
Lord


Data rejestracji: 16-08-2012
Postów: 455
Kraina: Moria IV
Skąd: Stalowa Wola

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Gangnam.muzg
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
LoQ_new napisał(a)
po to admini mieli poczucie tego że dają nam coś za coś Wink A nie za darmo...
Jak już czegoś rządacie to piszcie jakim kosztem, nic za darmo nie ma, chcesz przerzucić umaga ponieś koszty. Patrząc na mój lvl jakbym miał zapłacić 102 KD za przerzucenie mojego umaga +35 siły na inny item, bo ten akurat by mi się jednak znudził, to koszty wg mnie są średnie.

Zważ że za wszystkie udogodnienia płacisz w jakiś tam sposób czy to premką (moria) czy kosztem rozwoju postaci (necro).
A mimo iż najlepszym rozwiązaniem byłoby oczywiście za to płacić premką, jestem zdania że poza ładowaniem w grę mamony można by było wprowadzić alternatywne rozwiązania kosztem rozwoju/kamieni.

A nie będzie opcją z której się korzysta?

Łapiesz umagi z wyższej półki? Nie sądze...Raz na jaki czas użyłbyś tej opcji na miesiąc? Dwa miesiące? Bo chyba nie mówimy tu o przenoszeniu śmieciowych umagów a tych najlepszych które sensownie pomagają w grze a nie dają +2 do siły białasowi Wink

Od początku kw, nie wiem ile już umagów zrobiłem - na pewno nie mało jedynym sensownym jest +35 siły...szczęściarze, których można na palcach jednej ręki policzyć mają takich 2 max 3. Wiec nie mów że opcja ma być grywalna, będzi i tak. Jak komuś zależy to wyda i więcej.


/temat chyba już umarł i tak ;P


Temat może sobie umierać ja czekam tylko na sensowną odp adminsitracji a pewnie wpadnie surowy i powie "nie bedzie, +5 dni wiecej do jakiegostampatcha".


Placenie za premium - najwieksza głupota, jesli ma przejść w takiej postaci to wole zeby w ogole nie było.
03-02-2013 20:16 Gangnam.muzg jest offline Szukaj postów użytkownika: Gangnam.muzg Dodaj Gangnam.muzg do Listy kontaktów
Exorcist
King


images/avatars/avatar-3980.gif

Data rejestracji: 22-04-2007
Postów: 766
Kraina: Moria
Skąd: Mroczne Lasy Wielkopolski

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
EgidaRavena napisał(a)
cytat:
stalka napisał(a)
cytat:
Exorcist napisał(a)
Naprawdę chciałbyś poświęcić item, który składa się 4 lata, po to, żeby przenieś umaga na inny?


Tak. Smile

Jak taki cenny to będzie dalej używany z tym umagiocznieniem.
A jak cenny tylko na handel a już nie dla mnie do użytku to po prostu umagicznienie skasuję na nim.

Uważam że niszczenie dotychczasowego nośnika jest po prostu najuczciwsze jak chce się umagicznienie przenieść.
Zniszczony przedmiot wlicza się po prostu w koszty przenosin.

Wink



Stałka tak pieprzysz,że aż żal słuchać niezrozumiesz dopóki niedoświadczysz na własnej skórze albo nigdy nie bo masz zaciesnione horyzonty myslowe do tego stopnia ze widzisz tylko 2 metry do przodu

Debilny pomysł.

umożliwić jednokrotne przeniesienie uma za darmo albo dać jakiś zaporowy ksozt,żeby nie żonglować przenoszeniem tych umów

Fakt zaporowe koszty to zly pomysl bo jednak ta opcja bedzie uzywana,ale jakiś ogranicznik co do czestotliwosci uzywania musialby byc


Odpowiem też Stalce:
Ile jest wart Twój najdroższy item?

Egi
Zaporowe koszty to jest dobry pomysł mimo wszystko, bo po pierwsze, nie coś za coś. Wink ja nawet rozważałem ostatnio czy nie lepiej nawet by było lvl+10*poziom przedmiotu=cena w kd na 100 poziomie, przeniesienie umaga z dsk +1 słonek na dsk +5 wychodzi= 170/180 kd, więc nawet spoko, gdzie cena dsk +1 słonek będzie stała niedługo po tyle, jak tak dalej pójdzie...
Po drugie właśnie, wydawanie kamieni na takie pierdołki w ilości zaporowej, pozwoli na obniżenie cen rynkowych, bo popyt i podaż będzie na coś innego. Wink

__________________
cytat:
SushiMaker napisał(a)
Mam wrażenie, że kółko i krzyżyk to dla Ciebie wyzwanie intelektualne.

03-02-2013 20:43 Exorcist jest offline Szukaj postów użytkownika: Exorcist Dodaj Exorcist do Listy kontaktów
Aessalion
Viking


Data rejestracji: 27-03-2008
Postów: 721
Klan: Undeads
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nazwa "cena zaporowa" z założenia ma zniechęcać, więc jak chcecie ją wprowadzić jako opcję dla ROZWIJAJĄCYCH dopiero postaci na mid lvl? Bo większość to będą właśnie tacy gracze...
Taki zabójca/mnich zanim złoży w miarę finalny sprzęt zmienia praktycznie wszystko... I to więcej niż raz, szczególnie jeśli o broń idzie. Pozostałe tatki również.
I teraz chcecie takiemu mid-lvl graczowi kazać płacić 100kd za przeniesienie 30 siły z antycznego sztyletu trafienia na lekką pn odwagi? To może sobie od razu darujmy takie dywagacje i odpuśćmy przenoszenie czegokolwiek, bo to jedynie promuje bogatą topkę a nie taki powinien być zamysł tej propozycjy

__________________
r9 - Aessalion

Awake... for all is dying, even the dead

We are our Past failing to come back

All of us visionaires
with a rope around our neck

03-02-2013 21:08 Aessalion jest offline Szukaj postów użytkownika: Aessalion Dodaj Aessalion do Listy kontaktów
Jack The Ripper
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

imo propozycja loqa jest ok(ofc ta dotycząca płatności w kamieniach, a nie premium), dodałbym też podział ze względu na jakość umagów, by za 1k hp zapłacić mniej niż za 2k, tak jak to pisał bank. cena 100kd za przeniesienie koks umaga to nie jest dużo, tym bardziej, że tyle to na 100 lvlu.

ed up: loq zaproponował zależność od posiadanego poziomu postaci, więc mid lvl nie zapłaci 100 kd.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Jack The Ripper: 03-02-2013 21:10.

03-02-2013 21:08
Strony (2): [1] 2 następny » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » MORIA Przeniesienia umaga na inny item.

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH