Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » MORIA Rytek Ds5 » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (4): [1] 2 3 następny » ... ostatni » Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Rytek Ds5 38 Ankieta - średnia ocena: 6,7138 Ankieta - średnia ocena: 6,71
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
General
King


Data rejestracji: 27-03-2007
Postów: 811
Kraina: Moria

Rytek Ds5 Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Tematów piszę kilka, ale tłumaczenia oponentów nie mają przełożenia. + piszę na lekkiej frustracji Pleased

poświeciłem mase czasu wczoraj i dziś rano na klikanie 'ulepsz' kończąc cały prawie zapas kamieni.

Od mniej wiecej 1. stycznia 2013 (chyba 28 grudnia zaczalem) spaliłem w studni na wbijaniu

KD 1500-1600
KP 500-700
KŻ ~2000-3000
KS ~4000-5000

efekt: brak Wink
tzn krawacik na ds4, 1 bron na ds3 (wyzej nie bije, chcialem kilka ds3 wbic). No to byloby na tyle Wink

Rozumiem pecha, ale jestem jednym z najlepiej zarabiających na serwerze chyba i nierealne jest dla mnie wbicie?
Policzcie ile eq w "top" wartuje.
Co z tego, że mogę kupić wszystko jak nie jestem w stanie wbić niczego bez względu (patrząc na koszty) na poświęcone kamienie.


Co do Rytka, bo wcześniej to było wyjaśnienie, bo proponuje Koszty przez duże "K":


Dobry+5 -> Doskonały po 10 każdego kamienia
Doskonały -> Doskonały+1 po 15 każdego kamienia
Doskonały+1 -> Doskonały+2 po 25 każdego kamienia
Doskonały+2 -> Doskonały+3 po 40 każdego kamienia
Doskonały+3 -> Doskonały+4 po 60 każdego kamienia
Doskonały+4 -> Doskonały+5 po 100 każdego kamienia

czyli koszt d+5 --> ds5: 250kk, 250ks, 250kż, 250kp, 250kd

może być wiecej.
można "wmontować" w to zapotrzebwanie na KP, które teraz się tylko pałętają tysiącami i służą do rozbijania.

Osoby, które wbijają oleją to na start, ale dla bez czegoś takiego pojawiają się chore sytuacje ;/
03-03-2013 10:52 General jest offline Szukaj postów użytkownika: General Dodaj General do Listy kontaktów
Arius
Debeściak BW


images/avatars/avatar-7294.jpg

Data rejestracji: 04-09-2006
Postów: 4.593
Kraina: Moria III
Skąd: Wa-wa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Rytek nad db5 to średni koszt wbijania z palucha + 40%.

A Ty proponujesz rytek +- tańszy niż statystyczny koszt wbijania z palca.


Takie z czapy to wzięte.
Policz jaki jest sredni koszt wbijania i wtedy zaproponuj coś, co i tak raczej nie przejdzie.

__________________
Pierwszy licencjonowany pielgrzym i zabójca króla wilków na R1 i R3.
Nick R3 Allise BYŁY TOP_1
03-03-2013 11:23 Arius jest offline Szukaj postów użytkownika: Arius Dodaj Arius do Listy kontaktów
Rayneven
Forum God


images/avatars/avatar-11500.jpg

Data rejestracji: 30-01-2007
Postów: 3.949
Klan: PSD
Kraina: Moria
Skąd: Hula niczym wiatr po polu

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Mamy rytuał od db1 do db5:

d+1 K. krwi: 8, K. serca: 3, K. życia: 2
d+2 K. krwi: 12, K. serca: 4, K. życia: 4
d+3 K. krwi: 18, K. serca: 7, K. życia: 6
d+4 K. krwi: 25, K. serca: 11, K. życia: 7
d+5 K. krwi: 36, K. serca: 17, K. życia: 11

Ja bym zrobił jakieś przeliczenie tego na poziomy od dosk do dosk5, bo koszt ma być duży, ale nie NIENORMALNY.

Ma przykład - multiplikacją rytka db1-db5 -> x 5

dosk+1 K. krwi: 40 , K. serca: 15, K. życia: 10 + 2 kd
dosk+2 K. krwi: 60, K. serca: 20, K. życia: 20 + 4 kd
dosk+3 K. krwi: 90, K. serca: 35, K. życia: 30 + 6 kd
dosk+4 K. krwi: 125, K. serca: 55, K. życia: 35 + 8 kd
dosk+5 K. krwi: 180, K. serca: 85, K. życia: 55 + 10 kd

__________________
Nakarm wampira: http://r2.bloodwars.interia.pl/r.php?r=897

Ten post był edytowany 3 raz(y), ostatnio edytowany przez Rayneven: 03-03-2013 11:35.

03-03-2013 11:30 Rayneven jest offline Szukaj postów użytkownika: Rayneven Dodaj Rayneven do Listy kontaktów
timitu
Viking


images/avatars/avatar-9744.jpg

Data rejestracji: 07-01-2008
Postów: 676
Klan: PSD
Kraina: Moria
Skąd: Z krainy wiecznej kontestacji

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ja od stycznia wydałem 750 kz żeby wbić jeden item na dsk+1. kaplica to największe nieporozumienie na mori. straciło znaczenie kombinowanie, zarabianie kamieni i klejenie itemów. teraz moria jest jak necro, masz szczęście do wbijania masz zajebistą postać, nie masz szczęście to ssiesz. i to że spora część "koksów" nie skleiła nigdy żadnego itemu z lepszym prefem albo sufem, albo skleiła na maksymalnie 10 łączeń po super dropie nie ma znaczenia.
zajebistość mori polegała na kombinowaniu i planowaniu rozwoju postaci. ale kaplica to zniszczyła. mamy teraz trochę inne necro, bo jedno i drugie opiera się na szczęściu
p.s. czy ktoś może zbanować lub usunąć moje konto na forum? z góry dziękuję

__________________
LOSOWATOR SZALONY BÓG BW
03-03-2013 11:39 timitu jest offline Szukaj postów użytkownika: timitu Dodaj timitu do Listy kontaktów
mr_breve
Junior Member


Data rejestracji: 19-07-2012
Postów: 21
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria V
Skąd: Gorzów Wlkp.

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jestem za by to wprowadzic
03-03-2013 11:50 mr_breve jest offline Szukaj postów użytkownika: mr_breve Dodaj mr_breve do Listy kontaktów
Exorcist
King


images/avatars/avatar-3980.gif

Data rejestracji: 22-04-2007
Postów: 766
Kraina: Moria
Skąd: Mroczne Lasy Wielkopolski

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Podpisuje się rękoma i nogami pod tym.
Jedyny problem jest taki, że już kilka razy było wałkowane, a odpowiedź jest znana...

__________________
cytat:
SushiMaker napisał(a)
Mam wrażenie, że kółko i krzyżyk to dla Ciebie wyzwanie intelektualne.

03-03-2013 11:53 Exorcist jest offline Szukaj postów użytkownika: Exorcist Dodaj Exorcist do Listy kontaktów
niekochany
Forum Ace


Data rejestracji: 06-08-2011
Postów: 99
Klan: Memento Mori
Kraina: Moria II
Skąd: Wejherowo

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Rytek powyżej dsk+1 spowoduje drastyczny spadek populacji BW.

Powodzenia.

Bezsensowny pomysł.
03-03-2013 11:56 niekochany jest offline Szukaj postów użytkownika: niekochany Dodaj niekochany do Listy kontaktów
General
King


Data rejestracji: 27-03-2007
Postów: 811
Kraina: Moria

Autor tematu Temat rozpoczęty przez General
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Arius napisał(a)
Rytek nad db5 to średni koszt wbijania z palucha + 40%.

A Ty proponujesz rytek +- tańszy niż statystyczny koszt wbijania z palca.


Takie z czapy to wzięte.
Policz jaki jest sredni koszt wbijania i wtedy zaproponuj coś, co i tak raczej nie przejdzie.


jak napisałem: koszty mogą być wyższe, mi to naprawde teraz przysłowiowa 'ryba'.
Chodzi mi o idee.

cytat:
Rayneven napisał(a)
Mamy rytuał od db1 do db5:

d+1 K. krwi: 8, K. serca: 3, K. życia: 2
d+2 K. krwi: 12, K. serca: 4, K. życia: 4
d+3 K. krwi: 18, K. serca: 7, K. życia: 6
d+4 K. krwi: 25, K. serca: 11, K. życia: 7
d+5 K. krwi: 36, K. serca: 17, K. życia: 11

Ja bym zrobił jakieś przeliczenie tego na poziomy od dosk do dosk5, bo koszt ma być duży, ale nie NIENORMALNY.

Ma przykład - multiplikacją rytka db1-db5 -> x 5

dosk+1 K. krwi: 40 , K. serca: 15, K. życia: 10 + 2 kd
dosk+2 K. krwi: 60, K. serca: 20, K. życia: 20 + 4 kd
dosk+3 K. krwi: 90, K. serca: 35, K. życia: 30 + 6 kd
dosk+4 K. krwi: 125, K. serca: 55, K. życia: 35 + 8 kd
dosk+5 K. krwi: 180, K. serca: 85, K. życia: 55 + 10 kd


a ta propozycja jest oczywiście nawet nie śmieszna a żałosna. Darmowe wbijanie na ds5?Tongue




Co do kamieni, które zaproponowałem: skład jakościowy podany z premedytacją. Już teraz wartość ks, kż jest badzo wysoka (dla mnie kd=4kż z oczywistych powodów), wprowadzenie rytka na kamieniach jakościowych podanych w ilościoch przytoczonych przez Raya (tylko sensownej ilości, czyli x10 jeszcze pewnie) spowodowalby maly chaos, bo wraz ze starzeniem sie serwera wartosc mialyb tylko drobne, a kd i kp mialyby tylko taka wartość jak ich przewalutowanie na drobne.


edit. I tak 'wypstrykałem się', zostalo mi w studni i zabawkach na handel jakieś drobne, sumarycznie miedzy 100-150kd sie zmiesci. No i 400 kż bo ks'y akurat się skończyły. Wiec teraz 2-3 miesiące zabawy kamykami i czas bedzie rozwazac zrobienie CRa Wink zwinna katana krwio, kilka neutrali aby wbic i reszty śmiecia nawet wbijać nie trzeba Tongue

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez General: 03-03-2013 12:04.

03-03-2013 12:01 General jest offline Szukaj postów użytkownika: General Dodaj General do Listy kontaktów
Gangnam.muzg
Lord


Data rejestracji: 16-08-2012
Postów: 455
Kraina: Moria IV
Skąd: Stalowa Wola

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Rayneven napisał(a)
Mamy rytuał od db1 do db5:

d+1 K. krwi: 8, K. serca: 3, K. życia: 2
d+2 K. krwi: 12, K. serca: 4, K. życia: 4
d+3 K. krwi: 18, K. serca: 7, K. życia: 6
d+4 K. krwi: 25, K. serca: 11, K. życia: 7
d+5 K. krwi: 36, K. serca: 17, K. życia: 11

Ja bym zrobił jakieś przeliczenie tego na poziomy od dosk do dosk5, bo koszt ma być duży, ale nie NIENORMALNY.

Ma przykład - multiplikacją rytka db1-db5 -> x 5

dosk+1 K. krwi: 40 , K. serca: 15, K. życia: 10 + 2 kd
dosk+2 K. krwi: 60, K. serca: 20, K. życia: 20 + 4 kd
dosk+3 K. krwi: 90, K. serca: 35, K. życia: 30 + 6 kd
dosk+4 K. krwi: 125, K. serca: 55, K. życia: 35 + 8 kd
dosk+5 K. krwi: 180, K. serca: 85, K. życia: 55 + 10 kd

podpisuje sie pod tym moimi 4 rekami
03-03-2013 12:23 Gangnam.muzg jest offline Szukaj postów użytkownika: Gangnam.muzg Dodaj Gangnam.muzg do Listy kontaktów
Nonek
Lord


images/avatars/avatar-22510.jpg

Data rejestracji: 24-09-2006
Postów: 406
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Rowniez jestem za rytkiem do dsk5.

__________________
Don't be so Grim...
03-03-2013 12:58 Nonek jest offline Szukaj postów użytkownika: Nonek Dodaj Nonek do Listy kontaktów
General
King


Data rejestracji: 27-03-2007
Postów: 811
Kraina: Moria

Autor tematu Temat rozpoczęty przez General
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zgodnie z teo co z obliczen wychodzi.

Koszt wbicia z d+5 na ds+5 powinien się plasować na poziomie:
1500 kż
2200 ks
5000 kk

przekładajac to na Rytka dodajmy 50% wartości (trochę wyżej niż na d.)
2250 kż
3300 ks
7500 kk

jako, że proponuje wartości kamieni w stosunku 1:1:1:1:1 (aby nie zatrzeć całkowicie wartości KD i KP) należy podnieść sumaryczną wartość kamieni. Podnieść x2 zakładam. Z oczywitych powodów.
Wychodzi równowartość 732 KD (366 000 kk).
Powiedzmy, że aby nie raziło w oczy zaokrąglijmy (widzę, że osoby odwiedzające nie widziały nigdy kamieni to zaokrąle w dół).
Mamy 700 kd sumarycznej wartości kamieni Rytka z d+5 na ds+5.

Dzieląc to na kamienie w proponowanej przeze mnie proporcji (tym razem zaokrągle od razu, i w górę dla równowagi):

Rytek D+5 do Ds+5 sumarycznie:

500 kamieni krwi
500 kamieni serca
500 kamieni życia
500 kamieni przemiany
500 kamieni duszy

TO REALNA wartość.


Jeśliby rozważać propozycje Raya (495kk, 210ks, 150kż, 30kd), aby zachować powagę (odnośnie kosztów jak to słusznie Arius napisał), taki koszt powinien wynosić w granicach tego co podałem wyżej dla samych drobnych:
(przyp.:2250 kż, 3300 ks, 7500 kk)- otrzymujemy wartość trochę inną niż żart Raya Pleased


Oczywiście przyjąłem kilka założeń, ale starałem się to robić sumiennie, ponadto troche skrotow myslowych aby bylo to czytelne.




Uwazam taki za wystarczająco wygórowany aby nie kazdy biegal z calym eq ds5, ale umozliwiajacy systematyczne zrobienie takiego.

Osoby nieoarniete, dla ktorych takie kamyczki sa jakąś niespotykaną liczbą są proszone o zamilkniecie.

Dla mnie i pewnie sporej w sumie grupy ludzi takie koszty umozliwilyby w ciagu roku wbicie przynajmniej kilku zabawek.


edit. i w sumie ładnie w obliczeniach wyszło, dokładnie 2x zaniżyłem pierwszą propozycje daną w ciemno Wink

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez General: 03-03-2013 13:11.

03-03-2013 13:00 General jest offline Szukaj postów użytkownika: General Dodaj General do Listy kontaktów
Aessalion
Viking


Data rejestracji: 27-03-2008
Postów: 721
Klan: Undeads
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jakaś alternatywa dla szalonego losowatora powinna być, tak więc jestem jak najbardziej za. Obecnie umiejętność gry nie ma nic do rzeczy, a tak być nie powinno - niektórzy po prostu mają pecha do wbijania co jest niezależne od jakiegokolwiek systemu.
Rytek połączyć dla formalności z kaplicą.

__________________
r9 - Aessalion

Awake... for all is dying, even the dead

We are our Past failing to come back

All of us visionaires
with a rope around our neck

03-03-2013 13:12 Aessalion jest offline Szukaj postów użytkownika: Aessalion Dodaj Aessalion do Listy kontaktów
cellines
Forum Ace


images/avatars/avatar-24111.jpg

Data rejestracji: 28-02-2010
Postów: 89
Klan: Memento Mori
Kraina: Moria IV; Moria VI
Skąd: O/S

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Macie już rytek na dsk+5, klejenie neutrali. W przedziwny sposób kiedys kaplicy nie było i ludzie dostawali zawału wbijając coś powyzej dsk. Teraz nie ma ryzyka spalenia, a dsk+5 nie jest po to żeby każdy z nim latał.

Edit. down

R 13 to necro? od kiedy? Widze jakie koszty proponujecie. Pech to pech, sam szczescia do wbijania nie mam, ale rytek na dsk+5 to po prostu kpina, najlepiej jak jeszcze za premke będzie Wink

A kto ariusa nie zna ;P

__________________
R13 : Olddirtydad
cytat:
SushiMaker napisał(a)
cytat:
BELIAS napisał(a)
[...] może mod albo administracja się wypowie [...]

Jak Ci nie pasuje to się skasuj.

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez cellines: 03-03-2013 13:32.

03-03-2013 13:13 cellines jest offline Szukaj postów użytkownika: cellines Dodaj cellines do Listy kontaktów
General
King


Data rejestracji: 27-03-2007
Postów: 811
Kraina: Moria

Autor tematu Temat rozpoczęty przez General
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Aessalion napisał(a)
Jakaś alternatywa dla szalonego losowatora powinna być, tak więc jestem jak najbardziej za. Obecnie umiejętność gry nie ma nic do rzeczy, a tak być nie powinno - niektórzy po prostu mają pecha do wbijania co jest niezależne od jakiegokolwiek systemu.
Rytek połączyć dla formalności z kaplicą.


Oczywiscie z kaplicą można łaczyć, chociażby na zasadzie, że tylko posiadanie kaplicy na stosownym poziomie umożliwia rytka.

cytat:
cellines napisał(a)
Macie już rytek na dsk+5, klejenie neutrali. W przedziwny sposób kiedys kaplicy nie było i ludzie dostawali zawału wbijając coś powyzej dsk. Teraz nie ma ryzyka spalenia, a dsk+5 nie jest po to żeby każdy z nim latał.


Idiotyzm.
Necro jak wnosze z kontekstu.
Po pierwsze koszt wbicia jaki proponuje na Twoje necro realia to pewnie 20+ mln PR na wbicie 1 itemu.
Po 2 wiele buildow na wysokim poziomie MUSI miec eq ds5 aby konkurowac z innymi, ktorzy nie musza (nie potrzebuja/nie moga etc) nic wbijac (patrz: dystans/palniak <4-5 ds potrzebuje> vs Bialas <przewaznie 0x ds5, ew 1-2x ds5*>

* znam 1 białasa (Arius) który ma biżuterie na wszystkich moriach Pleased
CR maja ZERO ds5, EWENTUALNIE 1 bron
Biala 1h daży do 2x ds5 na broni, ale nie szybko (duuuuuuuuuzo pozniej niz palna i dystans MUSI miec kilka ds5 aby byc konkurencyjna)

Ale to nieważne. Temat jest o rytku a nie o tatuazach.
03-03-2013 13:22 General jest offline Szukaj postów użytkownika: General Dodaj General do Listy kontaktów
Rayneven
Forum God


images/avatars/avatar-11500.jpg

Data rejestracji: 30-01-2007
Postów: 3.949
Klan: PSD
Kraina: Moria
Skąd: Hula niczym wiatr po polu

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

General - jakbyś nie doczytał. To był PRZYKŁAD multiplikacji.

CHodziło mi raczej, że co do zasady powinna być jakas gradacja kamieni, w zależności od częstości ich pojawiania się w SD, a nie po 100-300 czy 500 kazdego? Przynajmniej tak mi się wydaję.

Policzę jutro i coś zaproponuję co nie wyda Ci się może żartemSmile

EDIT:

Jestem jak najbardziej za alternatywą dla dotychczasowego rozwiązania bo ona jednym daje a innym zabiera kamienie nie dając nic poza frustracją.

__________________
Nakarm wampira: http://r2.bloodwars.interia.pl/r.php?r=897

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Rayneven: 03-03-2013 13:39.

03-03-2013 13:38 Rayneven jest offline Szukaj postów użytkownika: Rayneven Dodaj Rayneven do Listy kontaktów
General
King


Data rejestracji: 27-03-2007
Postów: 811
Kraina: Moria

Autor tematu Temat rozpoczęty przez General
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Rayneven napisał(a)
General - jakbyś nie doczytał. To był PRZYKŁAD multiplikacji.

CHodziło mi raczej, że co do zasady powinna być jakas gradacja kamieni, w zależności od częstości ich pojawiania się w SD, a nie po 100-300 czy 500 kazdego? Przynajmniej tak mi się wydaję.

Policzę jutro i coś zaproponuję co nie wyda Ci się może żartemSmile


To źle zrozumiełem.

Co do kamieni w proponowanej gradacji policzyłem i masz wyżej, wystarczy podzielić tą sumę na stosownie miedzy wszystkie poziomy rytka, bo na koszcie całkowitym jechałem.


Nie jestem z wolennikiem takie gradacji, ze względu na to, że coraz bardziej zanika wartość 'grubych' kamieni, zwłaszcza KP, ale na dobrą sprawę jest mi dość obojętne jak to będzie zrobione.

Jeśli nic się nie zmieni (poświece jeszcze 1 sesje rozbijania aby dac "szanse" szczesciu kolejny raz) to przerobie sie na CRa i problem z głowy Wink tylko, że będzie to kolejna cholernie nudna postać.
03-03-2013 13:44 General jest offline Szukaj postów użytkownika: General Dodaj General do Listy kontaktów
Rayneven
Forum God


images/avatars/avatar-11500.jpg

Data rejestracji: 30-01-2007
Postów: 3.949
Klan: PSD
Kraina: Moria
Skąd: Hula niczym wiatr po polu

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
General napisał(a)
cytat:
Rayneven napisał(a)
General - jakbyś nie doczytał. To był PRZYKŁAD multiplikacji.

CHodziło mi raczej, że co do zasady powinna być jakas gradacja kamieni, w zależności od częstości ich pojawiania się w SD, a nie po 100-300 czy 500 kazdego? Przynajmniej tak mi się wydaję.

Policzę jutro i coś zaproponuję co nie wyda Ci się może żartemSmile


To źle zrozumiełem.

Co do kamieni w proponowanej gradacji policzyłem i masz wyżej, wystarczy podzielić tą sumę na stosownie miedzy wszystkie poziomy rytka, bo na koszcie całkowitym jechałem.


Nie jestem z wolennikiem takie gradacji, ze względu na to, że coraz bardziej zanika wartość 'grubych' kamieni, zwłaszcza KP, ale na dobrą sprawę jest mi dość obojętne jak to będzie zrobione.

Jeśli nic się nie zmieni (poświece jeszcze 1 sesje rozbijania aby dac "szanse" szczesciu kolejny raz) to przerobie sie na CRa i problem z głowy Wink tylko, że będzie to kolejna cholernie nudna postać.


że niby CR nie ma co wbijać na dosk5? oprócz pelerynki każdy element jest do wbijania na dosk5...

OK, juz widze to wyżej. Możliwe, że masz racje, ale troche przeraza mnie wielkość 500 kd

__________________
Nakarm wampira: http://r2.bloodwars.interia.pl/r.php?r=897
03-03-2013 13:54 Rayneven jest offline Szukaj postów użytkownika: Rayneven Dodaj Rayneven do Listy kontaktów
duch sparty
Newbie


Data rejestracji: 09-02-2013
Postów: 2

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

jestem calkowicie za ale pierwszy pomysl to w zupelnosci max bo drozej to nie da sie jednego itemu wbic na dsk+5 w rok;/// od stycznia nie moge wbic slonka na dsk+1!!!! wydalem pare ton kamieni drobnych i grubych;/// ZMIENCIE COS BO LUDZIE MAJA DOSC TEGO WBIJANIA
03-03-2013 14:20 duch sparty jest offline Szukaj postów użytkownika: duch sparty Dodaj duch sparty do Listy kontaktów
Toxic
King


images/avatars/avatar-1373.jpg

Data rejestracji: 23-09-2006
Postów: 936

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Najwięcej płakać będą Ci, co wbili po kosztach xD

__________________
NA WIECZNYM URLOPIE
03-03-2013 14:20 Toxic jest offline Szukaj postów użytkownika: Toxic Dodaj Toxic do Listy kontaktów
Arius
Debeściak BW


images/avatars/avatar-7294.jpg

Data rejestracji: 04-09-2006
Postów: 4.593
Kraina: Moria III
Skąd: Wa-wa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja bym proponowal inne rozwiązanie.

Dla każdego poziomu można dawać w ofierze większa ilość kamieni.
Przy.odpowiednim poziomie mamy 100% na wbicie. Przy mniejszej ofierze dostajemy odpowiednio % bonus do szansy.
Czyli np. 100 kd da nam rytek a 70 kd 80% na wbicie.

__________________
Pierwszy licencjonowany pielgrzym i zabójca króla wilków na R1 i R3.
Nick R3 Allise BYŁY TOP_1
03-03-2013 15:01 Arius jest offline Szukaj postów użytkownika: Arius Dodaj Arius do Listy kontaktów
el_czupakabra
Viking


Data rejestracji: 30-09-2012
Postów: 720
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja uwazam, ze taki rytek moglby byc duzo tanszy, ale zeby nie dawal 100% szans na wbicie.

Czyli np. jest rytek z db5 na dsk, który zamiast 1 kż zabiera ci ich 10 i podwyższa szanse wbicia do 80%.

Tak, ze nic nie jest pewne i dalej mozna sporo stracic.

Analogicznie podnosisz z dsk na dsk1, zamiast 1kd placisz 10kd i masz 70-80% szans na wbicie, zamiast 40 Smile

Liczby oczywiscie wziete znikad, wiec bez spiny Tongue luzna propozycja
03-03-2013 15:03 el_czupakabra jest offline Szukaj postów użytkownika: el_czupakabra Dodaj el_czupakabra do Listy kontaktów
Damjan
Emperor


images/avatars/avatar-18803.jpg

Data rejestracji: 24-07-2008
Postów: 1.327
Klan: Ku Klux
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria II; Necropolia IV
Skąd: mam wiedziec czego chcesz ode mnie?

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Rayneven napisał(a)
Ja bym zrobił jakieś przeliczenie tego na poziomy od dosk do dosk5, bo koszt ma być duży, ale nie NIENORMALNY.

Ma przykład - multiplikacją rytka db1-db5 -> x 5

dosk+1 K. krwi: 40 , K. serca: 15, K. życia: 10 + 2 kd
dosk+2 K. krwi: 60, K. serca: 20, K. życia: 20 + 4 kd
dosk+3 K. krwi: 90, K. serca: 35, K. życia: 30 + 6 kd
dosk+4 K. krwi: 125, K. serca: 55, K. życia: 35 + 8 kd
dosk+5 K. krwi: 180, K. serca: 85, K. życia: 55 + 10 kd


I to jest w sumie mysl.
Kosz ma byc duzy, a nie nienormalny. Nie na zasadzie 'ja stracilem 1000kz to niech rytek bedzie 1000kz' bo to nie bedzie mialo sensu i zabije gre. Gadanie na zasadzie 'zrobie tak zeby tylko mnie bylo stac' to brak perspektywicznego myslenia. Tak jakby zrobic bazyliszka ktory jest do ubicia jedynie w top klanie. Poglebienie przepasci i zrazenie ludzi do gry. Juz teraz nie da sie dogonic topki praktycznie.

__________________
r5 - Postal Dude ID 46038
r6 - Damjan ID 27188


Juz moge pisac co mi sie podoba.

img710.imageshack.us/img710/1807/damjans.png

Autor obrazka - Sley
03-03-2013 15:07 Damjan jest offline Szukaj postów użytkownika: Damjan Dodaj Damjan do Listy kontaktów
dawidwisla1987_
Member


Data rejestracji: 23-10-2012
Postów: 41
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

tak mam pomysl troche tak zrobimy zmiana

od zwykle do dsk bez rytkiem ,wybije palca

od dsk do dsk5 rytkiem x3-5
03-03-2013 15:12 dawidwisla1987_ jest offline Szukaj postów użytkownika: dawidwisla1987_ Dodaj dawidwisla1987_ do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.671
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ja mam podobny problem, ale nie wierze ze zostanie z tym cos zrobione

16 padziernika zaczynam wbijac miotacza na dsk5, mamy 3 marca a miotacz nadal na z5, ponad 1800 kz wydanych, nie licze innych kamieni

prawie 5 miesiecy gry, kazdy kamien poswiecony na wbicie tego motacza...i efektu zero, w tym czasie ludzie potrafia wbic po kilka itemow na dsk5 kosztem procenta tego ile ja wydalem na miotacz

powinien byc jakis handicap albo rytek, ale oczywiscie nic z tym nie zostanie zrobione

'macie neutrale'

hahaha

przez 4 miesiace nie wbilem miotacza wyzej niz dsk2, a na dsk2 byl chyba 2 razy, wiec ciekawe ile bym musial miec tych miotaczy zeby w koncu skleic takiego na dsk5? Big Grin

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie
03-03-2013 15:16 twardy jest offline Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
General
King


Data rejestracji: 27-03-2007
Postów: 811
Kraina: Moria

Autor tematu Temat rozpoczęty przez General
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Arius napisał(a)
Ja bym proponowal inne rozwiązanie.

Dla każdego poziomu można dawać w ofierze większa ilość kamieni.
Przy.odpowiednim poziomie mamy 100% na wbicie. Przy mniejszej ofierze dostajemy odpowiednio % bonus do szansy.
Czyli np. 100 kd da nam rytek a 70 kd 80% na wbicie.


zmiana %-ów to nie rozwiązanie. Podniesie to teoretyczną szanse? I co z tego? Tylko tyle że przy pechu wydam na nieudane wbijanie 2x wiecej? A z kolei taka 'płynna' propozycja byłaby pewnie dość problematyczna.
Ale jestem za każdą opcją pozwalającą OSIĄGNĄĆ coś inaczej niż fuksem.



Powoli każdy build robi się "tani" przy kosztach wbijania...
A miałem nadzieję, że mniej wiecej w tym momencie skoncze wbijanie 5x ds5 Pleased to że wszyscy wbijający wbili po 4-5 ds5 kosztem śmiesznym nic tu nie zmienia.


nie wiem jak twardy na klanowym, ale ja u siebie wrzuciłem tyle "k****" przez 2 miesiace, że wystarczyłoby na 2-dniowe bany do 3-go pokolenia ;p



Temat powstał bo przysłowiowe witki mi opadły Pleased

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez General: 03-03-2013 16:12.

03-03-2013 16:09 General jest offline Szukaj postów użytkownika: General Dodaj General do Listy kontaktów
Arius
Debeściak BW


images/avatars/avatar-7294.jpg

Data rejestracji: 04-09-2006
Postów: 4.593
Kraina: Moria III
Skąd: Wa-wa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Damjan napisał(a)
cytat:
Rayneven napisał(a)
Ja bym zrobił jakieś przeliczenie tego na poziomy od dosk do dosk5, bo koszt ma być duży, ale nie NIENORMALNY.

Ma przykład - multiplikacją rytka db1-db5 -> x 5

dosk+1 K. krwi: 40 , K. serca: 15, K. życia: 10 + 2 kd
dosk+2 K. krwi: 60, K. serca: 20, K. życia: 20 + 4 kd
dosk+3 K. krwi: 90, K. serca: 35, K. życia: 30 + 6 kd
dosk+4 K. krwi: 125, K. serca: 55, K. życia: 35 + 8 kd
dosk+5 K. krwi: 180, K. serca: 85, K. życia: 55 + 10 kd


I to jest w sumie mysl.
Kosz ma byc duzy, a nie nienormalny. Nie na zasadzie 'ja stracilem 1000kz to niech rytek bedzie 1000kz' bo to nie bedzie mialo sensu i zabije gre. Gadanie na zasadzie 'zrobie tak zeby tylko mnie bylo stac' to brak perspektywicznego myslenia. Tak jakby zrobic bazyliszka ktory jest do ubicia jedynie w top klanie. Poglebienie przepasci i zrazenie ludzi do gry. Juz teraz nie da sie dogonic topki praktycznie.


Znaczy dla Ciebie koszt 30 kd i 150 kz wbicia na dsk 5 jest ok?
Topka robi dziennie około 50-60 pkt. W około pol roku kazdy z topki biegalby w dsk 5 eq.

Topke da sie dogonić, tylko trzeba umiejętnie grac. Na r 9 top1 niedlugo przegoni top 2 z r5.
Da sie, tylko trzeba chcieć.

General ja od 2 miechów wbijam kilt. Wydałem 1400 kz (okolo) i powyzej 100 kd i cztery razy spadł z dsk 4. Da radę to wytrzymać.

__________________
Pierwszy licencjonowany pielgrzym i zabójca króla wilków na R1 i R3.
Nick R3 Allise BYŁY TOP_1

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Arius: 03-03-2013 16:15.

03-03-2013 16:12 Arius jest offline Szukaj postów użytkownika: Arius Dodaj Arius do Listy kontaktów
_KING_
Viking


Data rejestracji: 04-07-2011
Postów: 639
Kraina: Moria III; Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jestem jak najbardziej za ! Proponowałbym jednak o połowę zmniejszyć koszt ryta ds/ds1 ponieważ wbijają nie tylko duzi, którzy dostają sporo kamyków za ekspy lecz także i mniejsi, dla których jedynym źródłem dochodów jest handel.

Koszt ~45kd za db -> ds1 jest moim zdaniem odpowiedni
03-03-2013 16:13 _KING_ jest offline Szukaj postów użytkownika: _KING_ Dodaj _KING_ do Listy kontaktów
General
King


Data rejestracji: 27-03-2007
Postów: 811
Kraina: Moria

Autor tematu Temat rozpoczęty przez General
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Damjan napisał(a)
cytat:
Rayneven napisał(a)
Ja bym zrobił jakieś przeliczenie tego na poziomy od dosk do dosk5, bo koszt ma być duży, ale nie NIENORMALNY.

Ma przykład - multiplikacją rytka db1-db5 -> x 5

dosk+1 K. krwi: 40 , K. serca: 15, K. życia: 10 + 2 kd
dosk+2 K. krwi: 60, K. serca: 20, K. życia: 20 + 4 kd
dosk+3 K. krwi: 90, K. serca: 35, K. życia: 30 + 6 kd
dosk+4 K. krwi: 125, K. serca: 55, K. życia: 35 + 8 kd
dosk+5 K. krwi: 180, K. serca: 85, K. życia: 55 + 10 kd


I to jest w sumie mysl.
Kosz ma byc duzy, a nie nienormalny. Nie na zasadzie 'ja stracilem 1000kz to niech rytek bedzie 1000kz' bo to nie bedzie mialo sensu i zabije gre. Gadanie na zasadzie 'zrobie tak zeby tylko mnie bylo stac' to brak perspektywicznego myslenia. Tak jakby zrobic bazyliszka ktory jest do ubicia jedynie w top klanie. Poglebienie przepasci i zrazenie ludzi do gry. Juz teraz nie da sie dogonic topki praktycznie.


100% wypowiedzi D. to trolling w rozpatrywaniu kosztów. Idąc tym tokiem myślenia (realne koszty) rytek d0-d5 powinien kosztowac 3kż.
Na podstawie kilku założeń wyżej są REALNE koszty.
Takie koszty spowodowalyby ze 100% graczy z kazdego top 100, majacych 1 szarą komórke miałoby po miesiacu wszystko na ds5.
Ray podał przykład jako sład jakościowy kamieni wg niego a nie ilościowy.

cytat:
_KING_ napisał(a)
Jestem jak najbardziej za ! Proponowałbym jednak o połowę zmniejszyć koszt ryta ds/ds1 ponieważ wbijają nie tylko duzi, którzy dostają sporo kamyków za ekspy lecz także i mniejsi, dla których jedynym źródłem dochodów jest handel.

Koszt ~45kd za db -> ds1 jest moim zdaniem odpowiedni


domyślam się, że chodziło o db+5 --> ds+1?

Jeśli tak to koszt rytka wg mojej propozycji skladu kamieni (1:1:1:1:1) miałby wynieść po 50 sztuk kazdego kamienia.



edit.
@Arius: Tylko Tobie ten kilt duzo nie zmienia. ja na niewbiciu trace PONAD POŁOWE siły ofensywnej i ileśtam defensywnej/zasięgu.
edit2. ale to nie temat o mnie Wink mi nie przeszkadza ze nie wbijam i nie mam ani 1 magii poza jakas siła do noszenia eq Pleased a nie umoczylem zadnego swojego kw od ponad 6 m-cy (koniec) Wink

Zajmijmy się RYTKIEM.

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez General: 03-03-2013 16:29.

03-03-2013 16:21 General jest offline Szukaj postów użytkownika: General Dodaj General do Listy kontaktów
Che_Deva
Viking


images/avatars/avatar-15850.jpg

Data rejestracji: 24-03-2007
Postów: 718
Klan: Pe Es De
Kraina: Moria III
Skąd: A ja wiem ?

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
General napisał(a)
Zgodnie z teo co z obliczen wychodzi.

Koszt wbicia z d+5 na ds+5 powinien się plasować na poziomie:
1500 kż
2200 ks
5000 kk

przekładajac to na Rytka dodajmy 50% wartości (trochę wyżej niż na d.)
2250 kż
3300 ks
7500 kk

jako, że proponuje wartości kamieni w stosunku 1:1:1:1:1 (aby nie zatrzeć całkowicie wartości KD i KP) należy podnieść sumaryczną wartość kamieni. Podnieść x2 zakładam. Z oczywitych powodów.
Wychodzi równowartość 732 KD (366 000 kk).
Powiedzmy, że aby nie raziło w oczy zaokrąglijmy (widzę, że osoby odwiedzające nie widziały nigdy kamieni to zaokrąle w dół).
Mamy 700 kd sumarycznej wartości kamieni Rytka z d+5 na ds+5.

Dzieląc to na kamienie w proponowanej przeze mnie proporcji (tym razem zaokrągle od razu, i w górę dla równowagi):

Rytek D+5 do Ds+5 sumarycznie:

500 kamieni krwi
500 kamieni serca
500 kamieni życia
500 kamieni przemiany
500 kamieni duszy

TO REALNA wartość.


Jeśliby rozważać propozycje Raya (495kk, 210ks, 150kż, 30kd), aby zachować powagę (odnośnie kosztów jak to słusznie Arius napisał), taki koszt powinien wynosić w granicach tego co podałem wyżej dla samych drobnych:
(przyp.:2250 kż, 3300 ks, 7500 kk)- otrzymujemy wartość trochę inną niż żart Raya Pleased




Osobiście dałem 1/10 bo wbijanie na dsk5 powinno być czymś losowym, a jedynym problemem w wbijaniu na dsk5 jest czas jaki sie na to poświeca, czyli brak usprawnienia wbijania powyzej dsk. O czym pisze tutaj Olivia (Wbijanie. Prośba o usprawnienie działania) oraz jakiś czas temu pisał o tym Cerbin (jak dobrze pamiętam)


Jeśli już miałby się pojawić rytuał na dsk5 to koszta nie powinny być niższe niż te, które zacytowałem wyżej. Czemu tak? Bo inaczej będzie za łatwo, te propozycje kosztów rytka które dajecie są ŚMIESZNE.
Niektórym to sie w głowach poprzewracało i chcieliby rytek taniej niż statystyczne wbicie na dsk5, a najlepiej za pół darmo heh




PS

cytat:
dawidwisla1987_ napisał(a)
tak mam pomysl troche tak zrobimy zmiana

od zwykle do dsk bez rytkiem ,wybije palca

od dsk do dsk5 rytkiem x3-5


Ale po polsku to się pisać naucz xD Albo niech ktoś rozszyfruje o co chodzixD

__________________

03-03-2013 16:34 Che_Deva jest offline Szukaj postów użytkownika: Che_Deva Dodaj Che_Deva do Listy kontaktów
stalka
Viking


Data rejestracji: 15-07-2012
Postów: 669

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
cellines napisał(a)
Macie już rytek na dsk+5, klejenie neutrali. W przedziwny sposób kiedys kaplicy nie było i ludzie dostawali zawału wbijając coś powyzej dsk.


Jak wbijać rzadkie pre suf leg? neutralami?
Nie o to chodzi by mieć sprzęt na dsk+5 dopiero na +200 lev.

cytat:
cellines napisał(a)
Teraz nie ma ryzyka spalenia, a dsk+5 nie jest po to żeby każdy z nim latał.


Powtórzę: Nie o to chodzi by mieć sprzęt na dsk+5 dopiero na +200 lev.

cytat:
timitu napisał(a)
kaplica to największe nieporozumienie na mori. straciło znaczenie kombinowanie, zarabianie kamieni i klejenie itemów.


Nie nie straciło, tylko zostało ładnie ułatwione w kontekście rzadkich leg przedmiotów pre suf które też chciałoby się mieć na dsk trochę wcześniej niż na 200 lev.

Co do tematu, podoba mi się ale tylko w połączeniu z Kaplicą.
No i oczywiście min +50% statystycznej ceny dla przyzwoitości.
Myślę że koszty rytuału na poziomie +100% statystycznych nie różniłyby się już praktycznie niczym od braku tego rytuału ale pomogłoby jednak największym pechowcom. Wink


edycja: dodane jeszcze jedno "statystycznych". Wink

Wink

__________________
Tutorial: Doświadczenie

Czyściciel tworzył nową jakość, już nie tworzy...

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez stalka: 03-03-2013 16:43.

03-03-2013 16:41 stalka jest offline Szukaj postów użytkownika: stalka Dodaj stalka do Listy kontaktów
Strony (4): [1] 2 3 następny » ... ostatni » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » MORIA Rytek Ds5

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH