Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » Procentowe szanse dla Necro v2 » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Procentowe szanse dla Necro v2 13 Ankieta - średnia ocena: 10,0013 Ankieta - średnia ocena: 10,0013 Ankieta - średnia ocena: 10,0013 Ankieta - średnia ocena: 10,0013 Ankieta - średnia ocena: 10,00
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
JelenMaster
Triple Ace


images/avatars/avatar-24413.jpg

Data rejestracji: 25-09-2007
Postów: 174
Klan: DROPSY
Kraina: Necropolia V
Skąd: Bełchatów

Text Procentowe szanse dla Necro v2 Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Witam, chciałbym wam przedstawić moje obliczenia dotyczące szans procentowych na konkretne przedmioty, prefixy oraz sufixy Smile

Pod tym linkiem znajdziecie wszystkie procenty dla konkretnych przedmitów/afixów :
LINK
(w prawym dolnym rogu jest powiększenie)


Arkusze mogą się trochę ładować, zwłaszcza jak będzie kilka osób oglądać, ale proszę się nie niecierpliwić Tongue
Mam nadzieję że tabele są w miarę czytelne i przydadzą się komuś Smile

Jeżeli coś się nie podoba lub jest do poprawy to proszę pisać jak będę miał czas to poprawię.



Chciałbym zaznaczyć, że wszystkie te dane są NIEAUTORYZOWANE i niekoniecznie zgodne z prawdą.


Jednakowoż ja wierzę w ich prawdziwość Wink

__________________


Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez JelenMaster: 16-05-2013 22:24.

16-05-2013 22:19 JelenMaster jest offline Szukaj postów użytkownika: JelenMaster Dodaj JelenMaster do Listy kontaktów
Immort
Kuchorz


images/avatars/avatar-748.jpg

Data rejestracji: 31-10-2006
Postów: 411
Klan: Wojownik Khorna
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia
Skąd: z... wielu miejsc...

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Sorry an error occurred.

Nie działa, może tylko u mnie.

__________________

17-05-2013 17:34 Immort jest offline Szukaj postów użytkownika: Immort Dodaj Immort do Listy kontaktów
kubapl6
Lord


images/avatars/avatar-11441.jpg

Data rejestracji: 08-06-2008
Postów: 353
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia VI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Działa, fajna sprawa Wink

__________________

17-05-2013 17:37 kubapl6 jest offline Szukaj postów użytkownika: kubapl6 Dodaj kubapl6 do Listy kontaktów
KR33P
Forum Legend


images/avatars/avatar-22659.jpg

Data rejestracji: 23-05-2008
Postów: 1.872
Klan: Electi Mortis
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia V; Necropolia VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Działa Smile

Propsy za ogarnięcie tematu Jelonek.


IMO temat do podpięcia w Poradach albo Misz-Maszu Smile

__________________

17-05-2013 17:59 KR33P jest offline Szukaj postów użytkownika: KR33P Dodaj KR33P do Listy kontaktów
Proforma
Junior Member


Data rejestracji: 13-05-2013
Postów: 14

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

U mnie też działa, temat przydatny, ciekawe czy wypowie się na ten temat "góra"
17-05-2013 18:27 Proforma jest offline Szukaj postów użytkownika: Proforma Dodaj Proforma do Listy kontaktów
JelenMaster
Triple Ace


images/avatars/avatar-24413.jpg

Data rejestracji: 25-09-2007
Postów: 174
Klan: DROPSY
Kraina: Necropolia V
Skąd: Bełchatów

Autor tematu Temat rozpoczęty przez JelenMaster
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wchodziłem na laptopie i też miałem "Sorry an error occurred." Frown Radzę spróbować wejść przez Google Chrome może to pomoże.

__________________


18-05-2013 10:24 JelenMaster jest offline Szukaj postów użytkownika: JelenMaster Dodaj JelenMaster do Listy kontaktów
JelenMaster
Triple Ace


images/avatars/avatar-24413.jpg

Data rejestracji: 25-09-2007
Postów: 174
Klan: DROPSY
Kraina: Necropolia V
Skąd: Bełchatów

Autor tematu Temat rozpoczęty przez JelenMaster
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zaktualizowane wszystkie dane.
- Zwiększona została szansa na rubinowy w pierścieniach i amuletach
- Podane % na konkretny przedmiot względem wszystkich przedmiotów, a nie tylko tych z konkretnej grupy.
- Dane zaokrąglone do 2 miejsca zamiast do 4 co powinno spowodować lepszą przejrzystość

Mam nadzieję, że się podoba Wink

__________________


01-06-2014 16:14 JelenMaster jest offline Szukaj postów użytkownika: JelenMaster Dodaj JelenMaster do Listy kontaktów
Trova
Turbodoładowana spamiarka forumowa


images/avatars/avatar-14362.jpg

Data rejestracji: 28-01-2009
Postów: 2.605
Kraina: Necropolia IV
Skąd: Zgorzelec

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja mam zapytanie jak obliczałeś tę szansę? Big Grin

__________________
Nick R6 Włóczykij

cytat:
SushiMaker napisał(a)
Z uwagi na obecny stan kodu BW (jak by kupa trafiła w wentylator)

rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl
01-06-2014 16:30 Trova jest offline Szukaj postów użytkownika: Trova Dodaj Trova do Listy kontaktów
JelenMaster
Triple Ace


images/avatars/avatar-24413.jpg

Data rejestracji: 25-09-2007
Postów: 174
Klan: DROPSY
Kraina: Necropolia V
Skąd: Bełchatów

Autor tematu Temat rozpoczęty przez JelenMaster
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Każdy przedmiot, prefiks i sufiks mają swoją własną wartość w PLNach i na tej podstawie określone są wszystkie procenty. Kiedyś potwierdziła to administracja a także potwierdził to ostatni patch, który zwiększył szansę na rubinowe zmniejszając ich wartość w PLNach.

Ogólnie wszystko bazuje na zależnościach sumy wartości wszystkich przedmiotów/prefiksów/sufiksów występujących w danej strefie a wartością konkretnego jednego.

Np dla pałki wyglądało to tak: Dla każdej strefy zsumowałem wartości występujących w niej broni jednoręcznych, a następnie obliczyłem w jakim stosunku wyraża się ta suma do wartości pałki. Następnie otrzymany stosunek dzielimy przez sumę stosunków wszystkich broni białych jednoręcznych w tej strefie.

Brzmi skomplikowanie ale wystarczyło wklepać wartości i formułę do excela i mamy gotowe wyniki Wink

Jak widać też prawdopodobnie procenty były projektowane pod 4 strefę bo wyniki w niej są najokrąglejsze Wink

__________________


01-06-2014 16:48 JelenMaster jest offline Szukaj postów użytkownika: JelenMaster Dodaj JelenMaster do Listy kontaktów
Trova
Turbodoładowana spamiarka forumowa


images/avatars/avatar-14362.jpg

Data rejestracji: 28-01-2009
Postów: 2.605
Kraina: Necropolia IV
Skąd: Zgorzelec

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
JelenMaster napisał(a)
Każdy przedmiot, prefiks i sufiks mają swoją własną wartość w PLNach i na tej podstawie określone są wszystkie procenty. Kiedyś potwierdziła to administracja a także potwierdził to ostatni patch, który zwiększył szansę na rubinowe zmniejszając ich wartość w PLNach.

Ogólnie wszystko bazuje na zależnościach sumy wartości wszystkich przedmiotów/prefiksów/sufiksów występujących w danej strefie a wartością konkretnego jednego.

Np dla pałki wyglądało to tak: Dla każdej strefy zsumowałem wartości występujących w niej broni jednoręcznych, a następnie obliczyłem w jakim stosunku wyraża się ta suma do wartości pałki. Następnie otrzymany stosunek dzielimy przez sumę stosunków wszystkich broni białych jednoręcznych w tej strefie.

Brzmi skomplikowanie ale wystarczyło wklepać wartości i formułę do excela i mamy gotowe wyniki Wink

Jak widać też prawdopodobnie procenty były projektowane pod 4 strefę bo wyniki w niej są najokrąglejsze Wink


Nie tak sskomplikowanie jak matma którą brałem na studiach na informatyce ;p

Ogólnie dość ciekawe Big Grin choć przez 6 lat pielg w sumie nie wypadł mi żaden cenny pref/suf, który mógłbym sprzedać dla graczy xd wszystko szło do sklepu ;d

Dopiero w tym roku pojawiły się dropy jak dsk lekki speed Big Grin

Graty w każdym razie Big Grin że Ci się chciało to robić xd

__________________
Nick R6 Włóczykij

cytat:
SushiMaker napisał(a)
Z uwagi na obecny stan kodu BW (jak by kupa trafiła w wentylator)

rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl
01-06-2014 17:28 Trova jest offline Szukaj postów użytkownika: Trova Dodaj Trova do Listy kontaktów
Kargho
Zło w proszku


images/avatars/avatar-25467.jpg

Data rejestracji: 17-08-2007
Postów: 908
Skąd: Poznań

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

link może być bardzo przydatny więc przyklejam temat.

__________________

28-06-2014 00:41 Kargho jest offline Strona domowa Kargho Szukaj postów użytkownika: Kargho Dodaj Kargho do Listy kontaktów
egalpas
Newbie


Data rejestracji: 15-09-2014
Postów: 2
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Naprawdę dobra sprawa.
15-09-2014 11:56 egalpas jest offline Szukaj postów użytkownika: egalpas Dodaj egalpas do Listy kontaktów
pieczarr
Lord


Data rejestracji: 11-09-2014
Postów: 425
Kraina: Necropolia VIII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Pozwolisz ze zaimplementuje to do programu ktory pisze?
22-11-2015 10:54 pieczarr jest offline Szukaj postów użytkownika: pieczarr Dodaj pieczarr do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » Procentowe szanse dla Necro v2

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH