Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » MORIA Klonowanie » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (5): [1] 2 3 następny » ... ostatni » Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Ankieta: Czy jesteś za wprowadzeniem ograniczonego klonowania?
3. Powinno wrócić pełne klonowanie wraz z wszystkimi jego negatywnymi skutkami 268 46.77%
2. Nie, tego w ogóle nie powinno być w grze 138 24.08%
1. Tak, włączcie ograniczone klonowanie 121 21.12%
4. Nie mam zdania 46 8.03%
Łącznie: 573 głosów 100%
 
Przeskocz na dół strony Klonowanie 42 Ankieta - średnia ocena: 6,00
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
SushiMaker
Administrator ds. koncepcyjnych


Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 8.743

Klonowanie Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Witam,

miałem o tym napisać jutro ale... widzę, że na chwilę obecną wszyscy "TOP" bronią interesu malutkich, bo to oni stracą.

Dlaczego klonowanie zaburzyło balans:

1. Pewnego dnia jedne z WAS napisał do mnie, że ktoś robi ustawki i klonuje przedmiot będący składnikiem na TOP item.

- sprawdziłem aukcję była ok, ceny wyglądało "rynkowo".

- ale sprawa nie dawała mi spać, coś w niej było nie tak i zacząłem drążyć temat, sprawdziłem do czego może to być składnik i okazało się, że do niczego ciekawego, zacząłem pytać graczy do czego to jest używane i wyszło, że chodzi o TOP item.

- zaczęliśmy sprawdzać czemu na serwerach jest inna wersja tabeli połączeń niż ostateczna wersja w dokumentacji, błąd okazał się trywialny, podczas przygotowywania patcha zamiast "1" wstawiono "2" i wgrana została pierwotna, niepoprawiona tabela połączeń.

- samo w sobie nie było to problemem, po prostu na rynku będzie trochę więcej mocnych przedmiotów, można się z tym pogodzić nie zabije to BALANSU.

2. W tym samym czasie jeden z WAS zapytał się co jest grane, bo "Klan A" posiada 2x więcej dks+5 niż "Kan B".

- Teoretycznie kwestia szczęścia ale w dużej liczbie prób wartości powinny się uśredniać..., a tutaj tak się nie działo. Postanowiliśmy sprawdzić co się dzieje, a to wynik sprawdzania kamieni:


Pierwsza tabela - zużyte, druga - posiadane.


+--------+------------------+------------------+-----------------+---------
--------+-------------------+
| clanId | sum(stone_blood) | sum(stone_heart) | sum(stone_life) | sum(stone_soul) |sum(stone_change) |
+--------+------------------+------------------+-----------------+---------
--------+-------------------+
| A| 440306 | 183002 | 127524 | 4644 | 5691 |
| B| 432266 | 170952 | 120341 | 5441 | 5867 |
| C| 384778 | 152567 | 107742 | 3591 | 6108 |
+--------+------------------+------------------+-----------------+---------
--------+-------------------+

| clanId | sum(stone_blood) | sum(stone_heart) | sum(stone_life) | sum(stone_soul) | sum(stone_change) |
+--------+------------------+------------------+-----------------+---------
--------+-------------------+
| A| 93737 | 12302 | 2955 | 3208 | 4701 |
| B| 66641 | 7105 | 1308 | 1721 | 2445 |
| C| 60167 | 6488 | 1972 | 1808 | 2703 |
+--------+------------------+------------------+-----------------+---------
--------+-------------------+


| clanId | class | count(t2.id) |
+--------+-------+--------------+

| A| 17 | 40 |

| B| 17 | 88 |

| C| 17 | 25 |


- Oczywiście ktoś mógł by powiedzieć, szczęście. Ale mając świeżo w pamięci PKT 1! zacząłem przyglądać się jak to wygląda od strony zużytych kamieni.

- Klany A i C wyglądają ok, pomimo różnicy w ilości przedmiotów na dsk+5 występuje różnica w ilości zużytych kamieni na wszystkich rodzajach kamieni.

- Następnie porównujemy Klany B i C.
Niespodzianka jedyne kamienie, których zużyli więcej to KAMIENIE DUSZ.
Może ktoś wymyślił idealny sposób podbijania? Co miesiąc ktoś przychodzi z teorią spiskową. Jednak nie, praktycznie niemożliwe, więc co?

- Spójrzmy na "nieszkodliwy" punkt 1.
Ktoś albo przez łączenia albo przez podbijanie KLONÓW dobijał przedmioty do dsk+5!

3. Ale dlaczego dopiero teraz to widać?

Akt 3.

- Obecnie gracze mają więcej kamieni niż kiedykolwiek wcześnie,
- kuźnia pozwala na łatwiejsze podbijanie, a przedmioty nie znikają, ba nawet jak je wyzeruje można je odsprzedać, bo po co podbijać całą drogę jeżeli klonujemy już częściowo podbite!
- ostatecznie sufixy nabrały wartości nie tylko w tytanach, a dodatkowo wysoko rozwinięte postaci mogą je nareszcie unieść!

Czym dłużej taki stan gry trwa tym większe zaburzenia w BALANSIE gry dlatego nie kombinowaliśmy z jakimiś "patchami" balansującymi tylko od ręki przeprowadziliśmy amputację.


4. Dlaczego ich nie zbanować?
- bo rzeczywiście nie zrobili czegoś czego dotychczas nie robili by inni. Na tytanach od dawna robiono podobne rzeczy oni po prostu odkryli inną furtkę.


Co można ew zrobić, by przywrócić NIESZKODLIWE klonowanie:
- WYŁĄCZYĆ klonowanie przedmiotów z prefixem i sufixem
- wgrać zmodyfikowaną tabelę połączeń
- przesunąć Tytana w tabeli połączeń, bo z nim też jest podobny problem (uwaga! problem NIE dotyczył tytana, o którym wszyscy od dawna wiedzieli).


Zapraszam do wyrażania swoich opinii w temacie jak i w ankiecie.

__________________
Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!

cytat:
skryhull2 napisał(a)
Sushi- Ot cwaniak, jakkolwiek to zabrzmi. Mistrz wykrętów, obracania kota ogonem, i udowadniania czegoś, co nie ma racji bytu ni też logicznego uzasadnienia. Potrafi się kłócić że białe jest czarne i vice versa.


cytat:
Sege napisał(a)
Sushi - to Tusk który się wypowiada jak trzeba tylko i wyłącznie


UWAGA! Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Zaoszczędzisz w ten sposób mnóstwo czasu!

Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets


03-07-2013 19:11 SushiMaker jest offline Szukaj postów użytkownika: SushiMaker Dodaj SushiMaker do Listy kontaktów
Toffi
Lord


images/avatars/avatar-21313.png

Data rejestracji: 27-04-2010
Postów: 391
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Sushi, ankieta jest tendencyjna i sugeruje odpowiedzi, jakich twoim zdaniem powinni udzielić gracze, jak choćby:

Oddajcie mi pełne klonowanie, nowych graczy mam tam gdzie słońce nie dochodzi, liczę się tylko ja.

Przedstawiłeś swoje racje, w spokoju je przeczytam i się wypowiem.

Natomiast proszę o to, żeby ta ankieta nie była w formie żartu, to jest lekceważenie ludzi, którzy poświęcają swój czas na grę.

Sugerowane np.:
1. Jestem za ograniczonym klonowaniem.
2. Jestem za całkowitym usunięciem klonowania.
3. Jestem za przywróceniem pełnego klonowania.
4. Nie mam zdania.


__________________
Na wampirzej emeryturze od 6 XII 2017 ;-)

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Toffi: 03-07-2013 19:32.

03-07-2013 19:30 Toffi jest offline Szukaj postów użytkownika: Toffi Dodaj Toffi do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.671
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

to nie klonowanie bylo problemem tylko to ze popelniliscie blad przy wgrywaniu patcha, dobrze rozumiem?

/mozesz sprawdzic moje konto na r9, nie zajmuje sie kupowaniem/kopiowaniem/spawaniem itemow/

oczywiscie ze opcja numer 3, nie wyobrazam sobie jak nowy gracz, ktoremu zalezy na grze i spawaniu itemow sobie da rade

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez twardy: 03-07-2013 19:31.

03-07-2013 19:31 twardy jest offline Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
kondzioelo
Full Member


Data rejestracji: 06-03-2012
Postów: 68
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Czyli ten błąd wyglądał tak że przestawiliście jeden affix w tabeli łączeń tak, dobrze rozumiem?

__________________

03-07-2013 19:33 kondzioelo jest offline Szukaj postów użytkownika: kondzioelo Dodaj kondzioelo do Listy kontaktów
pszczolkamaya
Viking


images/avatars/avatar-24602.jpg

Data rejestracji: 15-07-2009
Postów: 528
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

jestem za przywróceniem pełnego klonowania. Nie wiem o jakim bugu jest tu pisane, mnie (raczej) nie dotyczy, tylko 1 przedmiot kiedykolwiek wbiłam na ds5, znaczy kościaną pałkę na r9, od 0, reszta miło spadała z ds4(bojowy)

poza tym o co kaman z tym:
cytat:
- zaczęliśmy sprawdzać czemu na serwerach jest inna wersja tabeli połączeń niż ostateczna wersja w dokumentacji, błąd okazał się trywialny, podczas przygotowywania patcha zamiast "1" wstawiono "2" i wgrana została pierwotna, niepoprawiona tabela połączeń.


czy coś to zmieni w układankach? Jeśli tak to jak duże będą to zmiany? czy w ogolę wyjdzie jakaś oficjalna wersja tabeli połączeń od administracji?

__________________
(...)znana w wielu kregach aktywistka spolecznosci Blood Wars

Koniec na r9

Było fajnie, dzięki!

03-07-2013 19:36 pszczolkamaya jest offline Szukaj postów użytkownika: pszczolkamaya Dodaj pszczolkamaya do Listy kontaktów
leinad
Full Member


images/avatars/avatar-2283.gif

Data rejestracji: 14-09-2006
Postów: 73
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Przecież gracze, którzy odkryli tego buga i go nie zgłosili a dodatkowo świadomie z niego korzystali powinni zostać ukarani.

A sam jestem za przywróceniem ograniczonego klonowania.

__________________

03-07-2013 19:37 leinad jest offline Szukaj postów użytkownika: leinad Dodaj leinad do Listy kontaktów
_KING_
Viking


Data rejestracji: 04-07-2011
Postów: 639
Kraina: Moria III; Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

1. Co to za mityczny TOP item ? Konkrety proszę

2. Ktoś miał ten słynny bul dupy bo gracze z klanu x potrafili się zorganizować i zrobić sobie dsk5 krew, a w jego byli na to zbyt leniwi xDDD ?
03-07-2013 19:41 _KING_ jest offline Szukaj postów użytkownika: _KING_ Dodaj _KING_ do Listy kontaktów
Elric
Viking


images/avatars/avatar-25699.gif

Data rejestracji: 20-06-2012
Postów: 564
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia XI
Skąd: Warszawa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

To wasz błąd a teraz gracze mają na tym ucierpieć? ...
03-07-2013 19:46 Elric jest offline Szukaj postów użytkownika: Elric Dodaj Elric do Listy kontaktów
grochts
Lord


images/avatars/avatar-24582.jpg

Data rejestracji: 25-08-2009
Postów: 278
Klan: Tremere Vampires
Kraina: Necropolia V
Skąd: Wałbrzych

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Błąd leży po Waszej stronie. Przywrócić klonowanie. Argumenty były w poprzednim temacie.
Najlepsze rozwiązanie ->zostawić jak było na dotychczasowych moriach. Na ewentualnych nowych serwerach zmienić.

__________________

R10 Xanphia



Ex Trade Moderator. Bw team to oszuści;]

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez grochts: 03-07-2013 19:53.

03-07-2013 19:47 grochts jest offline Szukaj postów użytkownika: grochts Dodaj grochts do Listy kontaktów
Seshiro
Triple Ace


images/avatars/avatar-22264.jpg

Data rejestracji: 26-07-2010
Postów: 190
Klan: Nakunaru
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jedyne "klonowanie" o jakim wiem, to w przypadku kościanych pałek, gdzie neutralami - ostrymi pałkami db5 - wbijano kościaki na ds5.

Klejeniem itemków od dosyć długiego czasu się zajmuję i nie zauważyłem żadnego buga o którym mogła by być mowa (chyba że chodzi o łączenie czapka + hełm = maska), ale widocznie albo nie było tego buga na wszystkich serwach, albo był na jakichś innych itemach.

Nie wiem czy są jakieś różnice pomiędzy tą tabelą łączeń, którą mam zapisaną a Tą co jest na serwerze, ale jeśli faktycznie jest jakiś błąd, to moglibyście chociaż nam wyjaśnić czego dokładnie dotyczy.

Co do tematu to oczywiście jestem za przywróceniem klonowania, bo na starszych serwach ciężko o lepsze składniki i przeważnie wszystko samemu trzeba sklejać, nawet na kilkadziesiąt łączeń (gdzie na młodych serwerach nieraz wystarczy kilka, by złożyć topowy item).

__________________
R2: Kazeshiro

http://forum.bloodwars.interia.pl/thread...hreadid=1258763
03-07-2013 20:00 Seshiro jest offline Szukaj postów użytkownika: Seshiro Dodaj Seshiro do Listy kontaktów
Vilku
Tańczący z Userami


images/avatars/avatar-400.gif

Data rejestracji: 02-10-2006
Postów: 2.263
Klan: Łoczka O_o
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria
Skąd: Poznań

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Powinno się pojawić ogłoszenie w grze, żeby się o nim dowiedzieli gracze,
Temat tyczy się Morii więc większość graczy z tych serwerów nie zagląda tu (czyt. forum) nawet

ew. powinna pojawić się ankieta przy logowaniu graczy, wyskakujące okno jak tak przy nadaniu imienia synowi + ew. link do dyskusji na forum

tutaj w żaden sposób nie jest miarodajna
pzdr

edit: prosze też o info dla graczy co się nie orientują co to znaczy kopiowanie przedmiotów i jakie to przedmioty są kopiowane, hasło może mocno wprowadzać w błąd

__________________
Big Grin

03-07-2013 20:03 Vilku jest offline Szukaj postów użytkownika: Vilku Dodaj Vilku do Listy kontaktów
zbir
Junior Member


Data rejestracji: 16-06-2008
Postów: 23

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dokładnie, jestem jak najbardziej za powrotem pełnego klonowania na naszym serwerze nie dość, że nikt nic ciekawego nie dropi to jeszcze jak komuś się coś uda znaleźć to toczą się niekończące batalie.....
No i suma sumarum, żeby coś osiągnąć to trzeba stracić dużo więcej nerwów....

__________________
Zbir
03-07-2013 20:03 zbir jest offline Szukaj postów użytkownika: zbir Dodaj zbir do Listy kontaktów
zylleta*
Newbie


Data rejestracji: 08-08-2012
Postów: 2
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

jestem za pełnym klonowaniem
03-07-2013 20:10 zylleta* jest offline Szukaj postów użytkownika: zylleta* Dodaj zylleta* do Listy kontaktów
tolek
Newbie


Data rejestracji: 30-06-2009
Postów: 9
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

co to za brednie z tym kolonowanie ?? jeśli miał bym podbijać lekką pelą narkomana śmiercionośną pele szybkości to naprawde rzycze powodzenia Big Grin DD fakt że tytany można by było tą droga podbić ale zostają to tylko tytany bo reszta itemów jest po za zasięgiem tej drogi bo niech ktoś spróbuje podbić złotym diamenty / mściwe / spaczone albo słonka ... powodzenia

przestańcie chrzanic i zajmijcie się rzeczywistym bilansem postaci biorąć za punkt wyjścia postać z docelowym eq bojowym na doskonałym +5 poziomie

obecie niech mi ktoś pokarze palniak który jest w stanie zagrozić demagiem mnichiwi, przy dobrym eq mnich wyrania prawie 20 k dmg na runde i wiem co móie bo mam takiego koksa w klanie Tongue z reszta sam mu pomagałem skłądać eq i nie było to trudne;PP a teraz do tego zestawienia weźmy snajpera i wydmuchajmy mu nawet najbardziej wyjechane ciuszki to jak zrobi max dmg na poziomie 12k to by było bajecznie tylko jeszcze zostaje jeden skopół. porównajcie koszty sklejenia tego wyjechanego eq snajpera z mnichem ... NAPRAWDE POZAZDROŚCIĆ GŁOWY DO BALANSU !!!

Pozdrawiam i trzymam kciuki za dalsze zabijanie kreatywności i checi do gry ... OBY TAK DALEJ, OIDZIE wAM ZNAKOMICIE Wink
03-07-2013 20:18 tolek jest offline Szukaj postów użytkownika: tolek Dodaj tolek do Listy kontaktów
GrafAir
Ex-Team


images/avatars/avatar-129.jpg

Data rejestracji: 23-08-2006
Postów: 1.772
Kraina: Moria
Skąd: mam to wiedzieć?

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wydaje mi się, że przed zrobieniem ankiety powinno być wyjaśnione dokładnie jak wyglądał błąd, czy problem odnosił się do 1 rodzaju przedmiotów (np tylko zbroi), czy dotyczył wszystkich grup. I ogólnie jak działał cały system.

Chodzi o to, żeby:
1. był pełny obraz buga, czy rzeczywiście ci co z niego korzystali, robili to nie wiedząc że wykorzystują bug, bo z tego co rozumiem tabela łączeń była odmienna od choćby tej (http://laczenia.amberit.pl/), a jeśli tak to trudno nie wiedzieć, że się nie korzysta z buga (ale nie mam pewności)
2. jeśli by się okazało, że wracamy do klonowania takiego jak obecnie, bez naprawiania czegokolwiek, żeby wszyscy mogli z tego skorzystać, a nie jedni dalej będą sobie wbijać itemy taniej, a reszta będzie palić tylko kamienie

Ogólnie sytuacja jest nie wesoła, jeśli jeden klan (świadomie lub nie) uzyskał znaczną przewagę nad pozostałymi i z tym także coś należałoby zrobić.

I niezależnie od wyniku ankiety i podjętej decyzji, przydałoby się udostępnić (bo w sumie są dostępne tylko nieoficjalnie) tabele łączeń, żeby w przyszłości, w podobnej sytuacji nie było mowy o nieświadomości w używaniu buga.

__________________
Wygląd gry Scenariusze/Opisy Sala Trofeum R9 - bywa, że tu bywam

Nie piszcie do mnie nieragulaminowych PW: NIE MAM CZASU BY ODPOWIEDZIEĆ Frown


GrafAir GraFair Tongue
03-07-2013 20:20 GrafAir jest offline Szukaj postów użytkownika: GrafAir Dodaj GrafAir do Listy kontaktów
AMeer
Member


Data rejestracji: 28-10-2012
Postów: 32
Kraina: Moria IV; Moria V

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Czyli ileś tam czasu temu WY popełniliście błąd, który doprowadził do obecnej sytuacji na serwerach (niewłaściwej w zasadzie tylko wg was!), a teraz, kiedy gracze nauczyli się grać na takim systemie, jaki mają, nagle błąd znaleźliście i postanowiliście zastosować wszelkie drastyczne środki, żeby go usunąć w ogóle nie interesując się konsekwencjami, jakie taka zmiana przyniesie na wszystkich moriach?
Wstyd i żenada. Jestem za przywróceniem kopiowania w pełnej formie. Może administracja uważa to za błąd, ale to gracze na co dzień zmagają się z systemem i jeśli przez tyle czasu dawaliśmy sobie radę, nie uszczęśliwiajcie nas teraz na siłę. Nikt nie bronił klanowi A kopiowania itemów i klejenia sprzętu na ds5. Moria to serwer, na którym liczy się przede wszystkim kreatywność. Klonowanie itemów było powszechnie znane i akceptowane, nie trzeba było "specjalnych praw", by z niego korzystać, a ponadto było ograniczone mechaniką systemu i kopiowały się jedynie niskie afiksy. Łączenie itemów to esencja morii. Po prostu jedni wykorzystują te elementy mądrze, a inni po prostu "egzystują" i mają pretensje do innych o ich zaangażowanie, "bo przecież na pewno nie można grając uczciwie mieć o tyle więcej, niż ja mam"... Dlaczego więc chcecie karać graczy morii za kreatywność? "Ustawianie" aukcji to już inna bajka i to było, jest i będzie. Nie wyobrażam sobie klejenia niektórych udziwnionych top itemów NIE na zamówienie oraz za konkretną cenę, a to przecież ustawianie aukcji.
A już koncepcja "podniesienia" tego nieszczęsnego tytana w tabeli przy jednoczesnym zablokowaniu kopiowania doprowadzi do takich pushów na składnikach, że głowa mała...
Kwestia poprawy tabeli łączeń powinna być rozpatrywana oddzielnie od kwestii kopiowania.

__________________
AMeer R13
VukoDrakkainen R15

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez AMeer: 03-07-2013 20:23.

03-07-2013 20:22 AMeer jest offline Szukaj postów użytkownika: AMeer Dodaj AMeer do Listy kontaktów
Darkshu
Forum Legend


Data rejestracji: 25-01-2008
Postów: 1.527

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

powinna być pełna transparentność
o co chodzi z bugiem

__________________
Nick W grze: Darkshu
Kupiłeś coś ode mnie- złóż ofkę
Kt=CM+24h - wojna trwa, jesteś trollem masz niepowtarzalną szansę mnie zbanować - nie poddam się cenzurze
03-07-2013 20:51 Darkshu jest offline Szukaj postów użytkownika: Darkshu Dodaj Darkshu do Listy kontaktów
janeo
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

nie rozumiem z tego bełkotu sushiego nic (na czym u licha ten bug polegał? wytłumaczy mi ktoś? )

jestem za powrotem pełnego klonowania
03-07-2013 20:53
Arius
Debeściak BW


images/avatars/avatar-7294.jpg

Data rejestracji: 04-09-2006
Postów: 4.593
Kraina: Moria III
Skąd: Wa-wa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
GrafAir napisał(a)
Chodzi o to, żeby:
1. był pełny obraz buga, czy rzeczywiście ci co z niego korzystali, robili to nie wiedząc że wykorzystują bug, bo z tego co rozumiem tabela łączeń była odmienna od choćby tej (http://laczenia.amberit.pl/), a jeśli tak to trudno nie wiedzieć, że się nie korzysta z buga (ale nie mam pewności)


GrafAir no co ty. Co jest wiarygodniejsze? Tabelka spisana przez gracza, czy wyniki jakie otrzymuje się w grze? Zwłaszcza, że o amberze chodziły plotki, jakoby strona ta zawierała błędy w łączeniach. Tym pardziej, że po drodze zmieniono tabelę łączeń w dystansie.
I to chyba tego dotyczył ten problem.

Tak więc, skoro studnia dusz w grze mówi, że z A i B otrzymujemy C, a amber mówi, że D, to naturalnym powinno się wydawać, że to gra ma rację, a nie amber.

__________________
Pierwszy licencjonowany pielgrzym i zabójca króla wilków na R1 i R3.
Nick R3 Allise BYŁY TOP_1
03-07-2013 20:59 Arius jest offline Szukaj postów użytkownika: Arius Dodaj Arius do Listy kontaktów
GrafAir
Ex-Team


images/avatars/avatar-129.jpg

Data rejestracji: 23-08-2006
Postów: 1.772
Kraina: Moria
Skąd: mam to wiedzieć?

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Kiedyś faktycznie były w nim błędy, dystans po zmianie dość długo był nieaktualny, ale korzystałem z niego często i nie natrafiłem na błąd (ale może nie sprawdzałem tam gdzie są błędy).
Poza tym amber jest tylko przykładem, bo jest więcej podobnych tabel, a i wiele osób ma swoje prywatne tabele.

No i do tego jeśli narkomanem można podbić inki (choć nie wiem czy dokładnie o to chodziło), to chyba każdy "kowal" od razu zauważy że coś jest nie tak. Ale to tylko moje spekulacje, dlatego jestem za tym, by podano konkrety buga (bo skoro klonowanie jest wyłączone, to nikt tego teraz i tak nie powtórzy).

Tak czy inaczej, oficjalne tabele mogłyby być udostępnione, by uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości.

A na koniec: przecież napisałem " (ale nie mam pewności) ", problem w tym, że po wypowiedziach w tym temacie i u mnie w klanie, widać że większość nie ma wątpliwości, że to był bug-using świadomy. Dlatego (jeszcze rz to napiszę) dla pełnej jasności powinno być podane jak dokładnie wyglądał bug i jak szerokie było jego zastosowanie (czy dotyczyło to 1 itemu, jednego rodzaju, czy wszystkich top przedmiotów).

__________________
Wygląd gry Scenariusze/Opisy Sala Trofeum R9 - bywa, że tu bywam

Nie piszcie do mnie nieragulaminowych PW: NIE MAM CZASU BY ODPOWIEDZIEĆ Frown


GrafAir GraFair Tongue
03-07-2013 21:17 GrafAir jest offline Szukaj postów użytkownika: GrafAir Dodaj GrafAir do Listy kontaktów
Toffi
Lord


images/avatars/avatar-21313.png

Data rejestracji: 27-04-2010
Postów: 391
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

1.

cytat:

podczas przygotowywania patcha zamiast "1" wstawiono "2" i wgrana została pierwotna, niepoprawiona tabela połączeń.

- samo w sobie nie było to problemem, po prostu na rynku będzie trochę więcej mocnych przedmiotów, można się z tym pogodzić nie zabije to BALANSU.


Czyli wgraliście patcha z błędem, pojawiło się trochę top przedmiotów, balansu to nie zabije.
Z tego co widzę, problemu nie ma.

PS Ktoś wiedział, że był bug i go wykorzystał? Nie ma na to paragrafu w regulaminie?

2.

cytat:
Ktoś albo przez łączenia albo przez podbijanie KLONÓW dobijał przedmioty do dsk+5!


Oczywiście, jest to normalne, IMO prawidłowe.
Kopiowalne przedmioty są używane do klejenia np. kościaków, tytanów mądrości, elfich uników.

Z perspektywy moich czterech lat na morii, wiesz z jakiego powodu się ludzie najczęściej kasują i nie wracają?
Nieudane wbijanie.
Jedno piwko, no może pięć, wódeczka I sruuu do studni; wyjdzie, będę koks, nie wyjdzie, pi...e grę.

Kopiowanie jest korzystne dla graczy, bo mogą sobie wkładając wysiłek poprawić stopniowo sprzęt. Niektórzy lubią planować rozwój postaci długoterminowo.

I to chyba są Twoi najlepsi klienci, prawda?

I moim prywatnym zdaniem, powinien być wybór - albo piwko, swędzący palec i kaplica albo kopiowanie i mozolne składanie. Wtedy gra jest ciekawsza, nie sprowadza się do jednego. Wynik ten sam - przedmioty na dsk5, ale dwie różne drogi. Jest wybór, jest fajnie.

3.

cytat:
- Obecnie gracze mają więcej kamieni niż kiedykolwiek wcześnie


Jak była beta i został wprowadzony ogromy przyrost doświadczenia z ekspedycji tłumaczony zwiększeniem składów, to gracze pisali wyraźnie, że jest to przegięcie i doprowadzi to do inflacji.

Nie zwalaj winy na kopiowanie.

cytat:
kuźnia pozwala na łatwiejsze podbijanie


kaplica

cytat:
- ostatecznie sufixy nabrały wartości nie tylko w tytanach, a dodatkowo wysoko rozwinięte postaci mogą je nareszcie unieść!


A to jest źle, bo......?
Gra jest przyjemniejsza, mniej frustrująca, chętniej się klika?

cytat:
- WYŁĄCZYĆ klonowanie przedmiotów z prefixem i sufixem


Jestem na NIE.
Kopiowanie jest ważnym elementem gry, powinno być zachowane.

Mniejsi mogą złożyć sprzęt, wystarczy się popytać większych graczy, o co kaman z łączeniami, pokleić I albo mieć sprzęt albo zarabiać na handlu.

Na tym polega rynek; nie każdy jest w stanie sobie wszystko sam wyprodukować. Jedni kleją inni kupują gotowce, jedni wolą liczyć na dropa jeszcze inni tylko ekspią itp.

Poza tym zniesienie tego doprowadzi do OGROMNEJ dysproporcji między topką a małymi graczami, którzy nie będą w stanie nadążyć ze sprzętem.

cytat:
- przesunąć Tytana w tabeli połączeń, bo z nim też jest podobny problem (uwaga! problem NIE dotyczył tytana, o którym wszyscy od dawna wiedzieli).


Jestem na NIE.
To nie jest rozwiązanie na starych serwerach, będzie tragiczne dla mniejszych i średniaków, tych co są "na dorobku."


Jestem za przywróceniem kopiowania na starych zasadach.

__________________
Na wampirzej emeryturze od 6 XII 2017 ;-)

Ten post był edytowany 3 raz(y), ostatnio edytowany przez Toffi: 03-07-2013 21:25.

03-07-2013 21:19 Toffi jest offline Szukaj postów użytkownika: Toffi Dodaj Toffi do Listy kontaktów
Arius
Debeściak BW


images/avatars/avatar-7294.jpg

Data rejestracji: 04-09-2006
Postów: 4.593
Kraina: Moria III
Skąd: Wa-wa

RE: Klonowanie Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
SushiMaker napisał(a)
Co można ew zrobić, by przywrócić NIESZKODLIWE klonowanie:
- WYŁĄCZYĆ klonowanie przedmiotów z prefixem i sufixem
- wgrać zmodyfikowaną tabelę połączeń
- przesunąć Tytana w tabeli połączeń, bo z nim też jest podobny problem (uwaga! problem NIE dotyczył tytana, o którym wszyscy od dawna wiedzieli).

Zapraszam do wyrażania swoich opinii w temacie jak i w ankiecie.


Ja proponuję wgrać zmodyfikowaną tabelę połączeń Smile
Dyskordianizm pełną parą Smile


cytat:
Toffi napisał(a)
PS Ktoś wiedział, że był bug i go wykorzystał? Nie ma na to paragrafu w regulaminie?


Hmm, ale skąd pewność, że wiedział?
Wyświetlał się taki neon nad komputerem: stary to co robisz to jest bug?
Skąd niby gracze mieli wiedzieć, że została wgrana nie ta tabelka łączeń co trzeba?
o_O

__________________
Pierwszy licencjonowany pielgrzym i zabójca króla wilków na R1 i R3.
Nick R3 Allise BYŁY TOP_1

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Arius: 03-07-2013 22:15.

03-07-2013 22:14 Arius jest offline Szukaj postów użytkownika: Arius Dodaj Arius do Listy kontaktów
Toffi
Lord


images/avatars/avatar-21313.png

Data rejestracji: 27-04-2010
Postów: 391
Kraina: Moria II

RE: Klonowanie Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Arius napisał(a)

cytat:
Toffi napisał(a)
PS Ktoś wiedział, że był bug i go wykorzystał? Nie ma na to paragrafu w regulaminie?


Hmm, ale skąd pewność, że wiedział?
Wyświetlał się taki neon nad komputerem: stary to co robisz to jest bug?
Skąd niby gracze mieli wiedzieć, że została wgrana nie ta tabelka łączeń co trzeba?
o_O


Racja, Arius.
Gdyby w paczu było napisane po bożemu, jakie zostały wprowadzone zmiany w łączeniach, to stawiam dolary przeciw orzechom, że ktoś by wychwycił od razu, że coś nie tak zostało wgrane.

Co nie zmienia faktu, że to NIE jest wina kopiowania jako systemu.

__________________
Na wampirzej emeryturze od 6 XII 2017 ;-)
03-07-2013 22:24 Toffi jest offline Szukaj postów użytkownika: Toffi Dodaj Toffi do Listy kontaktów
Khallayne
Lord


Data rejestracji: 25-02-2009
Postów: 354
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria II
Skąd: z lasu

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Bez ujawnienia na czym polegał błąd nie ma sensu zabierać głosu.

Dodam, że to nie błąd graczy.

__________________
cytat:
SushiMaker napisał(a)
Mam propozycję, jak Wam tak bardzo wszystko nie pasuje to SKASUJCIE SIĘ albo zamilknijcie, bo czytać się tego nie chce!

1 przedmiot - 2000kz i nawet nie ds4? Zapomnijcie o premce, za bubel nie płace
03-07-2013 22:33 Khallayne jest offline Szukaj postów użytkownika: Khallayne Dodaj Khallayne do Listy kontaktów
Rutrr
Triple Ace


images/avatars/avatar-25408.jpg

Data rejestracji: 23-11-2011
Postów: 210
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria S
Skąd: Szczecin

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Khallayne napisał(a)
Dodam, że to nie błąd graczy.


A jako, że to nie błąd graczy, to dajcie każdemu po dsk+5 to wszyscy będą szczęśliwi. A zwłaszcza maluszki, o których ostatnio podobno administracja dba jak o własne dzieci rotfl

__________________
"Uuur Ahhhrrr Uhrrr Ahhhrrr Aaarhg" - Chewbacca
03-07-2013 23:08 Rutrr jest offline Szukaj postów użytkownika: Rutrr Dodaj Rutrr do Listy kontaktów
Rayneven
Forum God


images/avatars/avatar-11500.jpg

Data rejestracji: 30-01-2007
Postów: 3.949
Klan: PSD
Kraina: Moria
Skąd: Hula niczym wiatr po polu

RE: Klonowanie Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Arius napisał(a)
cytat:
SushiMaker napisał(a)
Co można ew zrobić, by przywrócić NIESZKODLIWE klonowanie:
- WYŁĄCZYĆ klonowanie przedmiotów z prefixem i sufixem
- wgrać zmodyfikowaną tabelę połączeń
- przesunąć Tytana w tabeli połączeń, bo z nim też jest podobny problem (uwaga! problem NIE dotyczył tytana, o którym wszyscy od dawna wiedzieli).

Zapraszam do wyrażania swoich opinii w temacie jak i w ankiecie.


Ja proponuję wgrać zmodyfikowaną tabelę połączeń Smile
Dyskordianizm pełną parą Smile



a ja proponuję, aby zamiast udzielać światłych rad z pozycji osoby która ma już wszystko ZŁOŻONE i WBITE i wisi jej to co mają inni po prostu zamilknąćSmile Szczególnie, że zanim wypowie się takie stwierdzenie warto wiedzieć co to za zmiana - bo myślę, że nie tylko mnie to ciekawi...


Głosowałem za przywróceniem starego systemu.

__________________
Nakarm wampira: http://r2.bloodwars.interia.pl/r.php?r=897

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Rayneven: 03-07-2013 23:30.

03-07-2013 23:29 Rayneven jest offline Szukaj postów użytkownika: Rayneven Dodaj Rayneven do Listy kontaktów
Blind-
Emperor


Data rejestracji: 15-06-2007
Postów: 1.261
Kraina: Moria

RE: Klonowanie Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
SushiMaker napisał(a)
Co można ew zrobić, by przywrócić NIESZKODLIWE klonowanie:
- WYŁĄCZYĆ klonowanie przedmiotów z prefixem i sufixem
- wgrać zmodyfikowaną tabelę połączeń
- przesunąć Tytana w tabeli połączeń, bo z nim też jest podobny problem (uwaga! problem NIE dotyczył tytana, o którym wszyscy od dawna wiedzieli).

Zapraszam do wyrażania swoich opinii w temacie jak i w ankiecie.



Najlepiej po prostu zostawić daną sytuację tak jak jest obecnie, wyłączyć jedynie opcję kopiowania danego połączenia pref + suf. Dodatkowo, pytanie: czy tu nie chodzi przypadkiem (pomijając kościaki) o d. Lekkie PNki Trafienia czy tam Odwagi na poziomie bodajże d.+2 lub d.+3? Zdaje się, że można je było kopiować, względnie łatwo można też z nich było przejść na dużo mocniejszy sprzęt jak np. zabójcze czy zwinne PNki czegoś tam.


Zagłosowałem za starym systemem anyway, dlaczego pozbawiać kogoś ambitnego możliwości ukręcenia czegoś z niczego?
04-07-2013 00:00 Blind- jest offline Szukaj postów użytkownika: Blind- Dodaj Blind- do Listy kontaktów
Cerbin
Forum Legend


Data rejestracji: 30-03-2007
Postów: 1.975
Skąd: Gród Kraka

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ten temat jest żenujący. Co niby ma wnieść nowego do sprawy? W analogicznym wypowiedziało się kilkadziesiąt osób, prócz dwóch czy trzech jednogłośnie za powrotem starego porządku. Jakieś wnioski? A skąd. Po co. Lepiej założyć nowy temat, dając jako opcję wyboru "coś spieprzyliśmy ale nie powiemy co, chcecie, żebyśmy naprawili?". Czego ma dowieść ankieta? Że tylko połowa chce dawnego porządku, więc z triumfem na ustach możecie ogłosić, że zmiany są popierane przez połowę ludzi a torpedowane przez beton bloodwarsowy? Że jedyne kogo bada, to uczestników forum, czyli niereprezentacyjny wycinek graczy, wiedzących w dodatku co to jest klonowanie? Że żyjecie w świecie ułudy, w którym istnieje bądź istniało coś takiego jak "balans bw"?
Kpisz z ludzi i udajesz, że jeszcze robisz im dobrze, walcząc z opierającą się zmianom topką wszystkich serwerów.


głos: przywrócić co było.
napiszże mi ktoś na priv jak to się masowo klonuje słońca xxx czy tam jaszczombie a może mściwce używając złotych, bo wyżej nie ma klona afair. [może błędnie zrozumiałem, że to biżu. tajemnicę robi autor]

__________________
WEGE Blood Wars (copyright Vilku)

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Cerbin: 04-07-2013 00:09.

04-07-2013 00:07 Cerbin jest offline Szukaj postów użytkownika: Cerbin Dodaj Cerbin do Listy kontaktów
99CESARZ
Viking


Data rejestracji: 13-09-2006
Postów: 521

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

na uk byli gracze co cale eq zbudowali na klonowanych Smile

__________________
Co to???

04-07-2013 06:28 99CESARZ jest offline Szukaj postów użytkownika: 99CESARZ Dodaj 99CESARZ do Listy kontaktów
Slayer94
King


images/avatars/avatar-25540.jpg

Data rejestracji: 26-12-2006
Postów: 943
Kraina: Moria VI; Moria VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Powtorzę coś o czym pisałem w poprzednim temacie - jeśli chcecie wprowadzać takie zmiany, wprowadźcie je na nowym serwerze. Jaki jest sens w burzeniu balansu serwerów, które stoją już pare lat? Było dobrze, nikt nie narzekał, wszyscy jakoś grali.
A nowy serwer? Zrobicie go jak chcecie, poprawicie wszystkie bugi, zrobicie nową tabele połączeń, wprowadźcie inne rasy, co tam tylko chcecie. Kto będzie chciał grać na pewno pogra, a nie zniszczy to tych serwerów które już są.
Dlatego jesem za przywróceniem wszystkiego bez wprowadzania żadnych zmian.

__________________

Envy

04-07-2013 08:25 Slayer94 jest offline Szukaj postów użytkownika: Slayer94 Dodaj Slayer94 do Listy kontaktów
Strony (5): [1] 2 3 następny » ... ostatni » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » MORIA Klonowanie

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH