Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Nasza twórczość » Grafika » --==Tutoriale==-- » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (2): « poprzednie 1 [2] Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony --==Tutoriale==-- 4 Ankieta - średnia ocena: 7,754 Ankieta - średnia ocena: 7,754 Ankieta - średnia ocena: 7,75
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Acrivec
Żelkowy Troll


images/avatars/avatar-21762.jpg

Data rejestracji: 27-09-2007
Postów: 1.594

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

quote:
Originally posted by PittBull007
quote:
Yowi napisał(a)
Jako że MiD prosił mnie o parę tutków postanowiłem uploadnąć je na serwera i podzielić się nimi z wami wszystkimi...

ŻADEN TUTEK NIE JEST MOJEGO AUTORSTWA!!


http://www.mediafire.com/?aj02dmtxsyh

Miłego robienia sygn ;D



Invalid File. This error has been forwarded to MediaFire's development team.

mozna raz jeszcze prosic o uploadSmile pozdrawiam

z tego co wiem to wszystkie są tutaj podane ;o
jutro jak chcesz to Ci wyślę pisz gg
6171599

__________________


Status serwerów BloodWars - odświeżane co 5 minut!
Osoba o nicku acrivec na League of Legends to nie ja, tylko podszywający się idiota.

04-10-2008 23:50 Acrivec jest offline Szukaj postów użytkownika: Acrivec Dodaj Acrivec do Listy kontaktów
Arcikaka
Viking


images/avatars/avatar-20532.jpg

Data rejestracji: 20-12-2007
Postów: 657

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

http://rapidshare.com/files/143228943/tuty.rar.html

Tu macie kilka zebranych tutów. Sam uplodowałem. Za 1.5 m-c link wygaśnie.

__________________

By me
05-10-2008 00:00 Arcikaka jest offline Szukaj postów użytkownika: Arcikaka Dodaj Arcikaka do Listy kontaktów
ToEsOsS
Lord


Data rejestracji: 14-06-2008
Postów: 304
Kraina: Necropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wrzuci ktoś coś ciekawego na GIMP'a 2.6 xD

__________________

27-10-2008 16:04 ToEsOsS jest offline Szukaj postów użytkownika: ToEsOsS Dodaj ToEsOsS do Listy kontaktów
Yowi
Ex-Team


images/avatars/avatar-20238.gif

Data rejestracji: 02-01-2007
Postów: 1.485

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony



Strasznie wymagający tutek na sygne z mojego podpisu Tongue


@Down.

A ten ktoś gdzie go zripuje? ;p A jeśli i tak będzie rip to nie ma pliku .psd i pokazuje tylko na jak niskim poziomie ten "złodziej" jest aby ripowac tutki ;p

A tak szczerze to miejsca miałem za mało i nie miałem gdzie to powstadzać Big Grin

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Yowi: 17-01-2009 22:31.

17-01-2009 18:33 Yowi jest offline Szukaj postów użytkownika: Yowi Dodaj Yowi do Listy kontaktów
Chrupencjusz :)
Lord


images/avatars/avatar-12626.jpg

Data rejestracji: 26-02-2008
Postów: 353
Skąd: Wrzeszcz

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Yowi ;p Podpisałbyś chociaż tutek swoim nickiem Big Grin bo to rip na dole nie pomaga Big Grin ludzie i tak to olewają. a jak walniesz w jakimś miejscu swój nick to masz problem z głowy.

__________________


R1 - Chrupencjush
17-01-2009 19:17 Chrupencjusz :) jest offline Szukaj postów użytkownika: Chrupencjusz :) Dodaj Chrupencjusz :) do Listy kontaktów
Arcikaka
Viking


images/avatars/avatar-20532.jpg

Data rejestracji: 20-12-2007
Postów: 657

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Na zamówienie - wiem amatorszczyzna...



__________________

By me
24-02-2009 17:30 Arcikaka jest offline Szukaj postów użytkownika: Arcikaka Dodaj Arcikaka do Listy kontaktów
Acrivec
Żelkowy Troll


images/avatars/avatar-21762.jpg

Data rejestracji: 27-09-2007
Postów: 1.594

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Prosz:


__________________


Status serwerów BloodWars - odświeżane co 5 minut!
Osoba o nicku acrivec na League of Legends to nie ja, tylko podszywający się idiota.

09-03-2009 23:55 Acrivec jest offline Szukaj postów użytkownika: Acrivec Dodaj Acrivec do Listy kontaktów
talerz
King


images/avatars/avatar-17991.jpg

Data rejestracji: 09-01-2007
Postów: 981
Klan: Dimmuborgir
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Arcikaka napisał(a)
http://rapidshare.com/files/143228943/tuty.rar.html

Tu macie kilka zebranych tutów. Sam uplodowałem. Za 1.5 m-c link wygaśnie.


Chialem zobaczyc te tuty a tu nagle HASŁO

Arcik moglbys je podac z laski swojej Wink

__________________


10-03-2009 18:56 talerz jest offline Szukaj postów użytkownika: talerz Dodaj talerz do Listy kontaktów
Acrivec
Żelkowy Troll


images/avatars/avatar-21762.jpg

Data rejestracji: 27-09-2007
Postów: 1.594

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
talerz napisał(a)
cytat:
Arcikaka napisał(a)
http://rapidshare.com/files/143228943/tuty.rar.html

Tu macie kilka zebranych tutów. Sam uplodowałem. Za 1.5 m-c link wygaśnie.


Chialem zobaczyc te tuty a tu nagle HASŁO

Arcik moglbys je podac z laski swojej Wink

napisał że za półtora miesiąca link WYGASA więc w połowie listopada już wygasło ^^ więc raczej nei powinno istnieć

__________________


Status serwerów BloodWars - odświeżane co 5 minut!
Osoba o nicku acrivec na League of Legends to nie ja, tylko podszywający się idiota.

10-03-2009 18:59 Acrivec jest offline Szukaj postów użytkownika: Acrivec Dodaj Acrivec do Listy kontaktów
Arcikaka
Viking


images/avatars/avatar-20532.jpg

Data rejestracji: 20-12-2007
Postów: 657

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
talerz napisał(a)
cytat:
Arcikaka napisał(a)
http://rapidshare.com/files/143228943/tuty.rar.html

Tu macie kilka zebranych tutów. Sam uplodowałem. Za 1.5 m-c link wygaśnie.


Chialem zobaczyc te tuty a tu nagle HASŁO

Arcik moglbys je podac z laski swojej Wink


Miduś ale jest ograniczenie 8 ściągnięć Tongue

Hasło logiczne : Arcikaka Tongue

Jakby wygasł :

http://www.easy-share.com/1903974789/tuty.rar

__________________

By me

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Arcikaka: 10-03-2009 20:33.

10-03-2009 20:15 Arcikaka jest offline Szukaj postów użytkownika: Arcikaka Dodaj Arcikaka do Listy kontaktów
talerz
King


images/avatars/avatar-17991.jpg

Data rejestracji: 09-01-2007
Postów: 981
Klan: Dimmuborgir
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ok dzieki Wink

__________________


11-03-2009 18:26 talerz jest offline Szukaj postów użytkownika: talerz Dodaj talerz do Listy kontaktów
talerz
King


images/avatars/avatar-17991.jpg

Data rejestracji: 09-01-2007
Postów: 981
Klan: Dimmuborgir
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Szukam tutka ktory dokladnie opisuje technike smuzowania
jesli ktos takowy posiada to prosze o info

a i wazne aby byl po polsku bo photshopa mam po polsku Wink

__________________


14-03-2009 12:52 talerz jest offline Szukaj postów użytkownika: talerz Dodaj talerz do Listy kontaktów
Arcikaka
Viking


images/avatars/avatar-20532.jpg

Data rejestracji: 20-12-2007
Postów: 657

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony



__________________

By me
07-07-2009 01:30 Arcikaka jest offline Szukaj postów użytkownika: Arcikaka Dodaj Arcikaka do Listy kontaktów
giertych_skoolwalker
Lord


images/avatars/avatar-19403.jpg

Data rejestracji: 05-01-2007
Postów: 418
Klan: [--WD--]
Kraina: Necropolia II
Skąd: wiesz gdzie jestem? ;>

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Witam w moim nowym tutku do gimpa, dzisiaj nauczymy się robić sygnę podobną do tych:








ZAPRASZAM



---------------------


1. Zaczynamy od znalezienia sobie stocka, co zajęło mi niestety dużo czasu, najlepiej, żeby stock był realistyczny, dobrze też, jak jest to kobieta, bo pasuje do nich ten styl. Oczywiście stock możemy zmniejszyć czy też rozjaśnić/przyciemnić , jak nam pasuje. Ja sobie znalazłem coś takiego:

Link na dole tuta!!!


Po przerobieniu lekkim:



2. Potem możemy lekko zmienić kolorystykę, ja postawiłem na nutkę zieleni. Używamy do tego opcji dostępnych w Filtry-> Kolory, szczególnie polecam opcję Zasięg mapowania koloru dostępną w Odwzorowaniach.




3. Zróbmy kilka Clipping Masek jakimiś fikuśnymi pędzlami. Jeśli ktoś nie wie jak to już piszę. Na nowej warstwie malujemy obojętnie jakim kolorem swoimi pędzlami, dobrze jeśli są one podobne do siebie i pasują do sygnatury. Ustawiamy je jakoś ładnie Potem klikamy prawym przyciskiem myszy na warstwę z pędzlami i wybieramy Kanał Alfa na zaznaczenie. Usuwamy warstwę z pędzlami, wciskamy ctrl+c, ctrl+v i przesuwamy nasze Clipping Maski. Mi wyszło tak:



I po kopiowaniu:




4. Efekt póki co nie powala, wręcz odrzuca, więc teraz pobawmy się oświetleniem. Ja zrobię kilka świetlików. Nowa warstwa, robimy kółko i rozmycie gaussa jak nam pasuje i bawimy się trybem warstwy. Kolory świetlików powinny pasować do sygnatury, ale jakiś kontrast można zachować. Z trybów polecam właściwie kombinowanie ze wszystkimi, czasem pasuje ten, czasem ten, należy poeksperymentować.



I jeszcze raz z innym trybem:




5. Nadal wygląda marnie. Teraz używamy narzędzia "rozsmarowywanie" i trochę maziamy po sygnaturze, ale delikatnie!


6. Teraz wypada zobaczyć czy jest fajnie i wszystko układa nam się ok czy tak jak u mnie nie i w razie czego powtórzyć niektóre z poprzednich punktów.



7. Przyciemnijmy boki sygnatury, można też rozjaśnić niektóre miejsca. Do rozjaśniania i przyciemniania (wypalania) używamy tego samego narzędzia zmieniając po prostu jego opcje. Jeśli chcemy je zmienić, klikamy na narzędzie 2 razy i otwiera nam się okno z możliwościami, dalej wszystko zależy od Was.


8. Wzmocnienie kolorów, Filtry->Uwydatnianie->Wzmocnienie. Nie należy przesadzać, tym bardziej, że nawet małe ustawienia ładnie wzmacniają i oświetlają naszą sygnaturę.



9. Teraz można rozsmarować niektóre miejsca, w sumie jak nam pasuje.



10. Podreperujmy kolory, znów Filtry->Kolory.



11. Światełko. Na nowej warstwie malujemy okrągłym pędzlem jakieś półkole. Wybieramy ładny kolor, często pasuje biały. Gdzie malujemy to półkole? Musimy spojrzeć jak układa się światło na renderze/stocku i kierujemy się właśnie nim. Jeśli mamy półkole, używamy opcji Filtry->Rozmycie->Rozmycie Gaussa i ustawiamy na około 70-100. Możemy pobawić się kryciem warstwy.



12. Teraz można wykończyć sygnaturę swoimi sposobami albo po prostu dodać ramkę i napis.





Link do pędzli : Link

Link do czcionki :Link 2

Link do stocka : Link 3
16-04-2010 21:46 giertych_skoolwalker jest offline Strona domowa giertych_skoolwalker Szukaj postów użytkownika: giertych_skoolwalker Dodaj giertych_skoolwalker do Listy kontaktów
Acrivec
Żelkowy Troll


images/avatars/avatar-21762.jpg

Data rejestracji: 27-09-2007
Postów: 1.594

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Reupload, w razie wygaśnięcia pisać proszę PW. /edit: I nie czepiać się, sam dopiero odkryłem ile błędów tam porobiłem, a tutorial jest z 2010 roku. ;P




/edit@down:

Jeśli przyznajesz szpadle za pisanie w tematach podpiętych, w dodatku grafikowi który siedzi tutaj od 2007 roku to gratuluję, ale nie udało Ci się.
Tym bardziej że reuploadowałem własny tutorial. ;]

__________________


Status serwerów BloodWars - odświeżane co 5 minut!
Osoba o nicku acrivec na League of Legends to nie ja, tylko podszywający się idiota.

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Acrivec: 04-06-2012 21:49.

04-06-2012 19:47 Acrivec jest offline Szukaj postów użytkownika: Acrivec Dodaj Acrivec do Listy kontaktów
janeo
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

czerwony szpadel za wykopalisko miesiąca




@up, ostatni post 16-04-2010 21:46

refleks szachisty można by rzec Smile gratuluję //a to że przypięty: po prostu na to uwagi nie zwróciłem Tongue zafascynowała mnie data ostatniego postu Smile

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez janeo: 05-06-2012 14:04.

04-06-2012 21:24
Acrivec
Żelkowy Troll


images/avatars/avatar-21762.jpg

Data rejestracji: 27-09-2007
Postów: 1.594

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

http://www.youtube.com/watch?v=LrX68oE9ptM&hd=1

Przypadkiem nagrało się gdy pokazywałem komuś jak zrobić sygnę, więc wrzucam tutaj. :]

Link nie jest "klikalny" bo się rozsypuje html. ;P

__________________


Status serwerów BloodWars - odświeżane co 5 minut!
Osoba o nicku acrivec na League of Legends to nie ja, tylko podszywający się idiota.

Ten post był edytowany 4 raz(y), ostatnio edytowany przez Acrivec: 16-06-2012 17:18.

16-06-2012 17:16 Acrivec jest offline Szukaj postów użytkownika: Acrivec Dodaj Acrivec do Listy kontaktów
Strony (2): « poprzednie 1 [2] Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Nasza twórczość » Grafika » --==Tutoriale==--

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH