Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » OGÓLNY 17 serwerów - Scalanie? » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (3): [1] 2 3 następny » Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony 17 serwerów - Scalanie? 25 Ankieta - średnia ocena: 7,4825 Ankieta - średnia ocena: 7,48
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
With Every Sin
Junior Member


Data rejestracji: 18-06-2013
Postów: 19
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria V
Skąd: Lublin

17 serwerów - Scalanie? Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Witajcie,
Piszę ten temat w sprawie, która zdaje się być bliska wszystkim graczom. Otóż niebawem zawita kolejna Moria, będzie to 17 serwer z kolei w BW. Nie da się ukryć, że ta wieść cieszy wiele osób. Jednak w tej sytuacji spotykamy się z innym problemem. Wobec powstania nowego serwera wiele osób zaczęło się kasować, zmniejszając tym samym populacje innych serwerów. Nie mówię absolutnie, że nowy serwer to zły pomysł. Główną myślą mojej wypowiedzi jest to, żeby zaproponować scalenie kilku serwerów w jeden. Czy nie lepszym wyjściem byłoby mieć na tę chwilę (przykładowo) 10 czy 11 serwerów, na których byłaby duża aktywność, zamiast 17 serwerów, gdzie chwilami zdaje się, że wszystko ustało? Grając na R15 mam chwilami wrażenie, że cały tok wojen i gonitwy za rankingiem ustał. Jest jeden dominujący klan, a codzienność to klepanie KW i ekspedycji - A to jest pewnie tylko jeden z wielu przykładów.
A zatem podsumowując: Czy nie uważacie pomysłu skurczenia ilości serwerów za bardziej korzystny? Mielibyśmy co prawda mniej oddzielnych Morii czy Nekro, jednak z tego wynikałaby większa aktywność - co za tym idzie, większa zabawa i możliwości rozgrywki.
Korzystając z okazji pragnę także zwrócić się do władz BW: Czy taki zabieg po zgodzie zdecydowanej części graczy oraz Was, byłby w ogóle możliwy w przyszłości?
Zachęcam do dyskusji, komentowania oraz konstruktywnej oceny mojej koncepcji.
Pozdrawiam serdecznie.
27-07-2013 18:01 With Every Sin jest offline Szukaj postów użytkownika: With Every Sin Dodaj With Every Sin do Listy kontaktów
pablosek
Lord


images/avatars/avatar-14831.jpg

Data rejestracji: 24-04-2009
Postów: 387
Kraina: Necropolia VI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jestem oczywiście za, nie trzeba kleić milion serwerów ze sobą, tylko np starszą morie ze starszą morią, r13 + r15, było by więcej ludzi, więcej itemków, może wojny? Tylko jak to się ma z kwadratami, admini raczej tego by nie pogodzili bo dublowanie kwadratów przecież nie wchodzi w grę, więc raczej niestety nie przejdzie. Frown

__________________
chytry

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez pablosek: 27-07-2013 18:06.

27-07-2013 18:05 pablosek jest offline Szukaj postów użytkownika: pablosek Dodaj pablosek do Listy kontaktów
With Every Sin
Junior Member


Data rejestracji: 18-06-2013
Postów: 19
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria V
Skąd: Lublin

Autor tematu Temat rozpoczęty przez With Every Sin
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Tutaj nie mogę niestety wypowiedzieć się fachowo, gdyż nie wiem jak wyglądałoby to od strony technicznej. Nie da się zaprzeczyć, że kwadraty byłyby tutaj bez wątpienia sporym problemem. Mimo to, jeżeli dołączymy do mojego pomysłu ewentualną kasacje graczy nieaktywnych przez X czasu, to zwolni nam się całkiem pokaźna ilość klocków. Sprawę ułatwiłoby to, gdyby nie każdy lądował na swoim adresie x/xxx/xx, a tylko zachował rozbudowę w danej strefie, tym samym zachowując rozbudowę, a zmieniając położenie w strefie.
27-07-2013 18:09 With Every Sin jest offline Szukaj postów użytkownika: With Every Sin Dodaj With Every Sin do Listy kontaktów
MiM
Triple Ace


Data rejestracji: 21-06-2007
Postów: 156
Kraina: Necropolia VI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Temat wielokrotnie wałkowany i przez najbliższy czas odpowiedź będzie brzmiała zapewne nie, ale...
Patrząc na wyludnianie serwerów i mniejszą aktywność na nich w przyszłości jest to chyba nie uniknione, aczkolwiek poczekamy z tym jeszcze zapewne.

Sam jestem ZA, gdyż mogło by to trochę rozruszać grę, a co najważniejsze handel i walki pomiędzy klanami. Lecz aby to zrobić potrzebne jest dużo planowania ze strony administracji z powodu kłopotów takich jak: klocki, strefy, konta na kilku serwerach czy chociażby ceny.

__________________
R10: mimus93
27-07-2013 18:12 MiM jest offline Szukaj postów użytkownika: MiM Dodaj MiM do Listy kontaktów
Alaghai666
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wiem, że zaraz posypią się zapewne teksty że mam poroniony sposób myślenia, ale cóż, póki co twórcy każdej z gier w którą grałem tylko utwierdzali mnie w moich poglądach, ale też rozumiem to bo zapewne też bym taki był na ich miejscu.

A chodzi o to że każdy nowy serwet to zastrzyk kasy ze względu na szał nowych postaci (postaci, nie graczy) z kontami premium, a nie ma co ukrywać że z ich punktu widzenia chodzi o kase, a zadowolenie graczy jest tylko powiedzmy drogą do tej kasy. Jednak nic co naraziłoby twórców na koszty bez pewności że im się to opłaci nie ma prawa bytu. Możliwe ze po takich fuzjach serwerów gra by bardzo odżyła i pojawiłoby się sporo nowych kont premium, ale nie ma pewności więc raczej nikt "u góry" nie podejmie takiego ryzyka, skoro otwarcie nowego serwera to już sprawdzona i dobrze działająca metoda na przypływ gotówki.
27-07-2013 18:25
benek98
Viking


Data rejestracji: 30-01-2009
Postów: 690
Kraina: Necropolia VI; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Z tego co sie orientuje pomysł jest technicznie niemożliwy . Musieliby zrobic 2 razy wiecej 2 i 3 stref no i 1 strefe:-)
Dla mnie to bez sensu laczenie serwerow. Nie ma sensu tez otwierac nowych bo to jest tylko na rok aktywnej gry potem znow ludzie nie graja:-)

Ogolnie nie mam pomyslu na poszerzenie grona graczy na serwerach ale laczenie serwerow to nie wypal:-)

__________________
Nick w grze
Burning Avenger
27-07-2013 18:33 benek98 jest offline Szukaj postów użytkownika: benek98 Dodaj benek98 do Listy kontaktów
Alaghai666
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Nie ma sensu tez otwierac nowych bo to jest tylko na rok aktywnej gry potem znow ludzie nie graja:-)


I właśnie o to chodzi, rok aktywnej gry = rok opłacanie premium, a jak ilość premek zaczyna za bardzo spadać to znaczy że czas otworzyć nowy serwer.
27-07-2013 18:45
benek98
Viking


Data rejestracji: 30-01-2009
Postów: 690
Kraina: Necropolia VI; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Alaghai666 napisał(a)
cytat:
Nie ma sensu tez otwierac nowych bo to jest tylko na rok aktywnej gry potem znow ludzie nie graja:-)


I właśnie o to chodzi, rok aktywnej gry = rok opłacanie premium, a jak ilość premek zaczyna za bardzo spadać to znaczy że czas otworzyć nowy serwer.



no tak bo jak to wiadomo pieniadz sie tylko liczy...ale jak tak dalej bedzie to kasy nie bedzie:-) musza powaznie pomyslec ale poki maja zyski nic nie zrpbia w tym kierunku:-)

Fakt faktem sa nowe patche itd ale to jest chwilowe podtrzymanie graczy przy grze..

__________________
Nick w grze
Burning Avenger
27-07-2013 19:00 benek98 jest offline Szukaj postów użytkownika: benek98 Dodaj benek98 do Listy kontaktów
Alaghai666
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

W sumie to jest inny dużo prostszy powód dlaczego nie będzie fuzji serwerów, przykładem niech będę ja, mam konto na 2 Necro, R11 i R12, i co teraz jakby miała być ich fuzja? Mam skasować jedno konto? Mogę po fuzji grać na obu?
27-07-2013 19:04
Lides
King


images/avatars/avatar-24953.jpg

Data rejestracji: 15-10-2008
Postów: 850
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Alaghai666 napisał(a)
W sumie to jest inny dużo prostszy powód dlaczego nie będzie fuzji serwerów, przykładem niech będę ja, mam konto na 2 Necro, R11 i R12, i co teraz jakby miała być ich fuzja? Mam skasować jedno konto? Mogę po fuzji grać na obu?


Zawsze możesz oddać komuś konto, bądź rozwiązać problemy z "Multi" przenosząc konta multi na R8..

Niestety, wielokrotnie już pisane było o połączenie serwerów R3 i R4 (najstarsze Necro II które można połączyć), i niestety administracja cały czas twierdzi, że jest to niemożliwe technicznie do zrealizowania..

Mimo wszystko - Ja jestem jak najbardziej na tak, aby łączyć serwery..

cytat:
Podpisz z nimi umowę, że poniesiesz koszty związane z pracami nad połączeniem serwerów to zaraz się znajdzie metoda.

Bete się dało zorganizować i poprzenosić postacie z kilkunastu serwerów.
Więc dałoby radę przenieść aktywne postacie, z dwóch serwerów, i scalić te dwa serwery..

__________________
Fioletowy T-Mod, od działu Wycen.
Regulamin Wycen, czyli dlaczego mam zamknięty temat, najczęstsze przewinienia
cytat:
10. Zabronione jest:
- edytowanie pierwszego postu.
- dodawanie kolejnych przedmiotów do wyceny (nawet do zestawu) w trakcie jej trwania.
11. Minimalny czas trwania wyceny (czyli otwarty temat) to 48h. W celu zamknięcia tematu należy wysłać zgłoszenie do trade moderatora działu. Po 10 dniach od założenia, temat zostanie zamknięty przez trade moderatora.


cytat:
Cerbin napisał
dlaczego?
czy szansa na zaliczenie wyprawek albo pani od polskiego też ma rosnąć?

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Lides: 27-07-2013 19:21.

27-07-2013 19:09 Lides jest offline Szukaj postów użytkownika: Lides Dodaj Lides do Listy kontaktów
Alaghai666
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
administracja cały czas twierdzi, że jest to niemożliwe technicznie do zrealizowania..


Podpisz z nimi umowę, że poniesiesz koszty związane z pracami nad połączeniem serwerów to zaraz się znajdzie metoda.
27-07-2013 19:15
kris666
Triple Ace


Data rejestracji: 31-01-2013
Postów: 186
Kraina: Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

pomysł mi od dawna chodził po głowie i jestem całkowicie za tym i mozna było by zrobic na zasadzie aktu 4 masz np 90 lvl wszystkie pielgi zaliczone i decydujesz sie na wejscie do 4 aktu

a 4 akt to nic innego jak połaczone 2 serverów lub 3 mozliwosc wiekszych ilosci osob w klanach dodatkowe moby itp

wszystkie liczy sa przykładowe

ale mysle ze nie mozna poprzez ankiete podjąśc decyzje iz wszyscy ida do połaczenia servera

powinno to byc na zasadzie dobrowolnego przejscia Smile ale prawda jest taka iz na to jast potrzebna kasa bo ktos musi to napisac opracowac ktos za to kase musi zabrac Smile a niestety kasy pewnie brak i zaplecza ludzi tez wiec nie łudze sie ze to wejdzie w przeciagu najblizszych 10 lat chodz fajnie by było wejsc na server połaczony z r1 r3 r4 Smile
27-07-2013 20:46 kris666 jest offline Szukaj postów użytkownika: kris666 Dodaj kris666 do Listy kontaktów
TyfuS_R8
Lord


images/avatars/avatar-21532.jpg

Data rejestracji: 25-02-2011
Postów: 379
Klan: Gods.Of.War
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necro Hardcore
Skąd: Poznań City

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Super pomysł ale to chyba na tyle nie wydaje mi sie zeby to wogole bylo fizycznie mozliwe dla kazdego serwera jest osobna baza danych zapewne, dużo roboty by z tym było dla Administracji ale pomysł jest świetny ale trzeba by bylo wykonać ankiete ile graczy chce a ile nie.

__________________

27-07-2013 21:13 TyfuS_R8 jest offline Strona domowa TyfuS_R8 Szukaj postów użytkownika: TyfuS_R8 Dodaj TyfuS_R8 do Listy kontaktów AIM Screen Name of TyfuS_R8: Brak YIM Account Name of TyfuS_R8: Brak Zobacz profil MSN TyfuS_R8
benek98
Viking


Data rejestracji: 30-01-2009
Postów: 690
Kraina: Necropolia VI; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Niestety im wiecej jest komentarzy i przemyslen pojedynczych graczy tym bardziej wiem zw to nie wejdzie i nigdy sie nie uda. Jezeli mialoby wejsc np przy pomocy aktu 4 to by raczej na jeszcze gorsze wyszlo.polowa serwera by przeszla a druga polowa by zostala. Czyli powstal by 3 serwer. I przewiduje ze z 2 "nie zyjacych" serwerow powstaly by 3 wyludnione.
Polowa aktywnych graczy ucieka na nowy serwer a polowa zostaje.czyli powiedzy z 2k aktywnych zostaje 1k... Czyli nic sie nie zmienia bo jest jeden pelny serwer a 2 sa jeszcze bardziej puste:-)

Mam nadzieje ze to w miare zeozumiale przedstawilem:-)

Ps sory za brak polskich liter pisze z telefonu:-)

__________________
Nick w grze
Burning Avenger
27-07-2013 21:33 benek98 jest offline Szukaj postów użytkownika: benek98 Dodaj benek98 do Listy kontaktów
kris666
Triple Ace


Data rejestracji: 31-01-2013
Postów: 186
Kraina: Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

masz całkowita racje ale te nie mozna zrobic referendum i 60% bedzie za scaleniem np 2 serwerów a co z 40% ?? ich na siłe wrzuci do tego nowego połaczenia tez tak nie moze byc wiec wedługo mnie powinno byc to na zasadzie kto chce to idzie

i w tym nowym miescie dodatkowe jakies ciekawe bonusy itp co by zachecało do gry zostawiasz server idziesz tam aby sie rozwijac maluszki na starym serwie widza ze warto sie rozwijac grac

ale raczej nie wejdzie bo ilu grajacych tyle opini
27-07-2013 21:42 kris666 jest offline Szukaj postów użytkownika: kris666 Dodaj kris666 do Listy kontaktów
Iksde
Full Member


Data rejestracji: 04-08-2012
Postów: 56

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Bo jeśli chodzi o łączenie serwerów wtedy klocki musiałby być zdublowane, czyli ile nowych serwerów tyle nowych miejsc w strefie, łącząc trzy musiałoby w pierwszej strefie pojawić się 3 miejsca, ale oczywiście dla mnie pomysł byłby idealny 3x więcej przedmiotów, 3x więcej ludzi grających.
27-07-2013 22:00 Iksde jest offline Szukaj postów użytkownika: Iksde Dodaj Iksde do Listy kontaktów
benek98
Viking


Data rejestracji: 30-01-2009
Postów: 690
Kraina: Necropolia VI; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
kris666 napisał(a)
masz całkowita racje ale te nie mozna zrobic referendum i 60% bedzie za scaleniem np 2 serwerów a co z 40% ?? ich na siłe wrzuci do tego nowego połaczenia tez tak nie moze byc wiec wedługo mnie powinno byc to na zasadzie kto chce to idzie

i w tym nowym miescie dodatkowe jakies ciekawe bonusy itp co by zachecało do gry zostawiasz server idziesz tam aby sie rozwijac maluszki na starym serwie widza ze warto sie rozwijac grac

ale raczej nie wejdzie bo ilu grajacych tyle opini


poszedlbym na taki nowy serwer zeby:
-wprowadzili np ilosc w klanie osobx2
-nowe moby na naprzyklad 40 osob:-D takie z prawdziwego zdarzenia klanowe wyprawy,tego tutaj jest mi brak i nie mowcie mi o 3-4 zadaniach oblegowych i oblegach na inny kwadrat:-)
-poki co jest bardzoo malo zadan,gra ogolnie jak dla mnie jest tylko dla jednej osoby,malo jest rzeczy gdzie mozna robic cos w grupie a w ogole nie ma czegos gdzie sie idzie w 30-40 osob:-)
- nie mowcie mi tez prosze ze mamy kw ekspy areny... To jest juz "nudne" i oklepane z kazdej strony. Chcialbym doczekac wypraw klanowych na jakiegos mutanta/potwora ktory ma z 1-2kk hp,staty na mozliwym i REALNYM poziomie , wybalansowane fajnie ale nie tak zeby latwo szlo:-)
Pewnie bylo juz cos podobnego ale powinni zdecydowanie wprowadzic klanowe blachy za te potwory na ktore mozna by bylo chodzic raz na 2 tyg lub raz na miesiac:-)
Moze byc nawet bez nagrody,dla samej zabawy czy cos:-)
Echh jest takie ogromne pole do popisu dla administracji...tyle rozwiazan zeby zachecic graczy,teraz przychodzi na mysl czy im sie nie chce robic czy co.... Pieniadze maja bo placimy wszyscy na premium wiec i maja za co zatrudnic informatykow:-) taka jest prawda.w ta gre gra tyle ludzi ze co chwile powinno cos fajnego wchodzic:-)
No ale co ja tam wiem:-) moge pisac i pisac ale od robienia nie jestem ja:-)

Pozdrawiam

edit literowki

__________________
Nick w grze
Burning Avenger

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez benek98: 27-07-2013 22:13.

27-07-2013 22:03 benek98 jest offline Szukaj postów użytkownika: benek98 Dodaj benek98 do Listy kontaktów
SephiorX
Lord


images/avatars/avatar-19271.jpeg

Data rejestracji: 08-11-2009
Postów: 279
Kraina: Moria IV
Skąd: Suwałki

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

1. Utworzenie serwera "R MIX"
2. Możliwość darmowa przejścia na nowy serwer "R MIX" każdej osoby z Morii. Przenosiny wraz ze swoim kwadratem z tą różnicą że:
Właściciel 1/1/1 ma "zarezerwowany" klocek w 2 strefie, analogicznie Właściciel 2 strefy ma zarezerwowany klocek w 3 strefie, oraz 3 strefy w 4 strefie. Wszystkich 4 strefowców którym nie starczy klocków w 4 strefie podczas procedury przejścia przestrzec że można wylądować w 5 strefie bez budynków z 4 strefy.

Kwestia klocków rozwiązana.

To jest PROSTE JAK DRUT. Kto będzie chciał ten przejdzie na nowy serwer a kto nie ten zostanie. Każdy normalny pójdzie na serwer nowy bo obecnie mamy zero rywalizacji wszystkich serwerach. Ponadto W KOŃCU wróciłyby wojny o klocki nawet z 4 strefy.

4. Na nowym serwerze klany trzeba by było tworzyć od nowa, przez lidera obecnego klanu który po utworzeniu miałby te same budynki w klanie co na starym serwerze.

Nie mówcie że przenosiny są technicznie nie możliwe bo wcale tak nie jest.



Na starych moriach zostaną casuale i gracze nieaktywni. Wtedy będzie można je połączyć Smile .

__________________

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez SephiorX: 27-07-2013 22:43.

27-07-2013 22:41 SephiorX jest offline Szukaj postów użytkownika: SephiorX Dodaj SephiorX do Listy kontaktów
With Every Sin
Junior Member


Data rejestracji: 18-06-2013
Postów: 19
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria V
Skąd: Lublin

Autor tematu Temat rozpoczęty przez With Every Sin
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

@SephiorX: To jest prawdopodobnie najlepsza mozliwosc. Bardzo dobry pomysl. Ciekaw jestem jeszcze co na to ktos z administracji Smile . Nie mowie, zeby wjechal mi tutaj C47 i powiedzial: "Tak, jutro bedzie, spoko". Mam tu na celu otrzymanie informacji czy cos takiego jest w ogole dobrym pomyslem dla przemyslenia dla wladz BW i czy moznaby spodziewac sie czegos dot. łaczęnia w przyszlosci.
Droga Administracjo, jak widać pomysły i koncepcje są po niecałych 6 godzinach istnienia tego tematu. Wobec tego można myśleć dalej, a w końcu znajdziemy rozwiązanie tej kwestii. Chodzi w końcu o korzyść dla obydwu stron. My, jako gracze chcemy rozgrywki ciekawej, kreatywnej i zaprzeczenia stagnacji. Dla Was z kolei większa aktywność graczy i popularność BW jest korzyścią tak samo materialną jak i czysto "rozsławiającą". Dlatego proszę o wypowiedź kogoś z góry Wink .
Pozdrawiam.
27-07-2013 23:21 With Every Sin jest offline Szukaj postów użytkownika: With Every Sin Dodaj With Every Sin do Listy kontaktów
The Juggernaut
Viking


Data rejestracji: 01-10-2012
Postów: 676

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Originally posted by Alaghai666
cytat:
administracja cały czas twierdzi, że jest to niemożliwe technicznie do zrealizowania..


Podpisz z nimi umowę, że poniesiesz koszty związane z pracami nad połączeniem serwerów to zaraz się znajdzie metoda.


buahaha niemozliwe xD

a bete jak zrobili? tak wlasnie tym niemozliwym sposobem sie udalo

__________________
Game over rotfl
27-07-2013 23:37 The Juggernaut jest offline Szukaj postów użytkownika: The Juggernaut Dodaj The Juggernaut do Listy kontaktów
Gerald_Tarrant
Triple Ace


images/avatars/avatar-24868.jpg

Data rejestracji: 26-06-2008
Postów: 248
Klan: NM/MASS
Skąd: there is no place like 127.0.0.1

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
The Juggernaut napisał(a)
cytat:
Originally posted by Alaghai666
cytat:
administracja cały czas twierdzi, że jest to niemożliwe technicznie do zrealizowania..


Podpisz z nimi umowę, że poniesiesz koszty związane z pracami nad połączeniem serwerów to zaraz się znajdzie metoda.


buahaha niemozliwe xD

a bete jak zrobili? tak wlasnie tym niemozliwym sposobem sie udalo


Postacie były duplikowane na bete w kilku ratach, przez co możliwe było kopiowanie na bete wielokrotnie tego samego sprzętu, np. leg dsk szybkości. Nie da się zagwarantować, że wszystkie, albo chociaż większość postaci będzie miało w całości swój sprzęt i własne prki. Jest problem chociażby ze wspólnym sprzętem. Jeżeli mowa o nekro to dochodzi problem różnych cen sprzetu (a także jego dostępności) na poszczególnych serwerach, lub chociażby tego że gracze z r3 mają w większości wyższy poziom (dostęp do ewolucji) i lepszy sprzęt od gracza na tym samym miejscu w rankingu ale na r14. Jeżeli nie będzie maluchów i wszyscy zaczną w s5 będzie problem z surowcami. Jeżeli będzie można dostać się na serwer po jego otwarciu, to będą duplikowane prki i sprzet, jeżeli nie, handel pada bo poza paroma unikatami nie będzie komu sprzedawać. Co z osobami które mają konta na różnych serwerach? Bez rozwiązania tego typu problemów (a jest ich więcej niż na szybko wymieniłem) ludzie pobawią się pare tygodni i większość dojdzie do wniosku że system jest niesprawiedliwy bo jest od groma graczy którzy mieli łatwiej, zaczynali na dużo lepszej pozycji, mieli skompletowany sprzęt etc. i gra na takim serwerze nie ma sensu poza garstką graczy w topce.

__________________


zbroje r14, wyceny r12.


the man who could have been

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Gerald_Tarrant: 28-07-2013 00:33.

28-07-2013 00:26 Gerald_Tarrant jest offline Szukaj postów użytkownika: Gerald_Tarrant Dodaj Gerald_Tarrant do Listy kontaktów
tomi1974
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Gerald_Tarrant napisał(a)
Jest problem chociażby ze wspólnym sprzętem. Jeżeli mowa o nekro to dochodzi problem różnych cen sprzetu (a także jego dostępności) na poszczególnych serwerach, lub chociażby tego że gracze z r3 mają w większości wyższy poziom (dostęp do ewolucji) i lepszy sprzęt od gracza na tym samym miejscu w rankingu ale na r14


Gerald masz racje, ale podobny temat i ciekawe sugestie odnośnie łączenia/fuzji serwerów już były

problem wymierania starych serwerow - rozwiazania...


Poczytajcie dokładnie.....
28-07-2013 07:57
With Every Sin
Junior Member


Data rejestracji: 18-06-2013
Postów: 19
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria V
Skąd: Lublin

Autor tematu Temat rozpoczęty przez With Every Sin
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wpadłem dziś na ciekawą koncepcje. Faktycznie, może nie każdy chciałby grać na serwerze o większym zaludnieniu i aktywności. Idąc za tym faktem, można śmiało stwierdzić, że nie ma sensu przenosić każdej jednej postaci. Na co wpadłem? Tutaj przedstawiam po kolei co trzeba byłoby zrobić, żeby tym aktywniejszym uprzyjemnić rozgrywkę:
1. Sprawdzić który z obecnych serwerów w danym typie jest najaktywniejszy.
2. Z każdego wybrać jeden, który na ten moment cieszy się największą popularnością i aktywnością.
3*. Skoro możliwe jest przenoszenie pojedynczych postaci, to nie widzę problemu, żeby chętne osoby móc przenieść.
4. Taka opcja mogłaby być dostępna kosztem np. 30 dni premium (?). Oczywiscie JEDNORAZOWO.

*- Wiem, że zaraz prawdopodobnie ktoś zaraz poda kontrargumenty. Dlatego od razu napisze moje sugestie:

I. Problem klocka/strefy: Osoba przechodząca byłaby na tyle aktywna, że jej chwilowe położenie w s4 lub 5 nie stanowiłoby problemu. Szybko możnaby wrócić wyżej w miare aktywności.

II. Problem itemów: O ile to w ogóle problem, żeby coś takiego przenieść to myśle, że ostateczna kasacja itemków i dodatkowe kamyki na start na nowym serwerze byłyby dobre. Choć szczerze wątpie, żeby przeniesienie postaci z całym ekwipunkiem stanowiło problem, dlatego nie będę się rozczulać nad tą kwestią.

III. Nierówny rozwój: Zakładając, że serwerem docelowym byłby jeden ze starszych, to nierównomierny rozwój nie byłby problematyczny. W końcu dany gracz sam decyduje, że chce się przenieść tam, gdzie wcale nie musi być w TOP.

IV. Różny rynek: Oczywiście, to może być problem. Chodzi mi tutaj o to, że na różnych serwerach ceny są różne. W tej kwestii proponuje analogiczne rozwiązanie, co w ocenie "ruchliwości" serwera. Rynek jest kwestią odpowiedniej kalibracji i wybranie serwera, który stanowi złoty środek cen rynkowych.

Zachęcam do zapoznania się z moimi pomysłami i do oceny ich. Temat nie wisi 24h, a pomysły i Wasze opinie co raz bardziej świadczą o tym, że ten pomysł może zostać kiedyś zrealizowany w takiej czy innej formie.
Pozdrawiam Wink
28-07-2013 14:31 With Every Sin jest offline Szukaj postów użytkownika: With Every Sin Dodaj With Every Sin do Listy kontaktów
The Juggernaut
Viking


Data rejestracji: 01-10-2012
Postów: 676

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Originally posted by Gerald_Tarrant
cytat:
The Juggernaut napisał(a)
cytat:
Originally posted by Alaghai666
cytat:
administracja cały czas twierdzi, że jest to niemożliwe technicznie do zrealizowania..


Podpisz z nimi umowę, że poniesiesz koszty związane z pracami nad połączeniem serwerów to zaraz się znajdzie metoda.


buahaha niemozliwe xD

a bete jak zrobili? tak wlasnie tym niemozliwym sposobem sie udalo


Postacie były duplikowane na bete w kilku ratach, przez co możliwe było kopiowanie na bete wielokrotnie tego samego sprzętu, np. leg dsk szybkości. Nie da się zagwarantować, że wszystkie, albo chociaż większość postaci będzie miało w całości swój sprzęt i własne prki. Jest problem chociażby ze wspólnym sprzętem. Jeżeli mowa o nekro to dochodzi problem różnych cen sprzetu (a także jego dostępności) na poszczególnych serwerach, lub chociażby tego że gracze z r3 mają w większości wyższy poziom (dostęp do ewolucji) i lepszy sprzęt od gracza na tym samym miejscu w rankingu ale na r14. Jeżeli nie będzie maluchów i wszyscy zaczną w s5 będzie problem z surowcami. Jeżeli będzie można dostać się na serwer po jego otwarciu, to będą duplikowane prki i sprzet, jeżeli nie, handel pada bo poza paroma unikatami nie będzie komu sprzedawać. Co z osobami które mają konta na różnych serwerach? Bez rozwiązania tego typu problemów (a jest ich więcej niż na szybko wymieniłem) ludzie pobawią się pare tygodni i większość dojdzie do wniosku że system jest niesprawiedliwy bo jest od groma graczy którzy mieli łatwiej, zaczynali na dużo lepszej pozycji, mieli skompletowany sprzęt etc. i gra na takim serwerze nie ma sensu poza garstką graczy w topce.



jak to sie nie da? problem sprzetu wyglada tak: ustalana jest data i czas na sztywno i do tego czasu ci co chca maja miec uregulowane dlugi i oddany/odebrany sprzet. potem operator kazdego serwa sprawdza postacie przyzucone sukcesywnie, kto oszukal stalka i po problemie, zreszta watpie zeby ktos chcial sie przeniesc jak nie oddadza mu sprzetu Smile
spolki lucka moze beda trudniejsze ale moga sie podzielic eq a jak ich przezuca znowu sie skrzyknac.
poza tym mozna ustalic ze wiek serwerow to 4 lata np albo od poziomu xx itp itd
ci co maja kilka kont wybieraja jedno a reszta leci na hardkoce r8, czyli bedzie 1 super serwer polaczony i 1 na zasadach r8 z reszta postaci albo cos podobnego...
naprawde sposobow jest wiele wystarczy chciec pomyslec a nei tylko biadolic nie da sie...

__________________
Game over rotfl
28-07-2013 23:50 The Juggernaut jest offline Szukaj postów użytkownika: The Juggernaut Dodaj The Juggernaut do Listy kontaktów
deviljin84
Forum Legend


images/avatars/avatar-14176.jpg

Data rejestracji: 24-09-2008
Postów: 1.544
Kraina: Necropolia II
Skąd: wiesz?

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

problem byl walkowany juz wiele razy...

niestety zawsze sie znajda placzki ktore beda narzekaly ze cos im nie pasuje...

tylko teraz pytanie czy przez takie osoby gra ma umrzec zupelnie czy moze jednak dane nam bedzie sie jeszcze troche razem pobawic?

administracja ma niestety problem gdzies albo udaje ze go nie widzi...
w koncu serwery tak opustoszeja ze kasacje beda lawinowo przybywac bo nie bedzie sensu grac... to jest multiplayer a nie single... tutaj licza sie ludzie... a jak ludzi nie ma to nie ma gry... proste

edit oczywiscie jak na moje to jest jedyne wyjscie
fuzja powinna sie odbyc juz dawno dawno temu

__________________


nick: Deviljin

R3 Smile

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez deviljin84: 29-07-2013 00:02.

29-07-2013 00:01 deviljin84 jest offline Szukaj postów użytkownika: deviljin84 Dodaj deviljin84 do Listy kontaktów
_prozak_
Double Ace


Data rejestracji: 22-06-2009
Postów: 148
Klan: Czarna Kompania [C-K]
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia IX

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

mi się pomysł podoba. fakt, że największy problem byłby z kwadratami (w zasadzie o strefy 1-3 chodzi chyba, że np, 2 kwadraty w 1s by były przy scaleniu dwóch serwerów ?). Byłoby ciekawie, aktywnych klanów więcej. Nowy serwer to odpływ graczy ze starych serwerów głównie (tak mi się wydaję bo nie wiem ile nowych osób zaczyna grać w BW ?).

__________________
#@#

29-07-2013 10:12 _prozak_ jest offline Szukaj postów użytkownika: _prozak_ Dodaj _prozak_ do Listy kontaktów
SephiorX
Lord


images/avatars/avatar-19271.jpeg

Data rejestracji: 08-11-2009
Postów: 279
Kraina: Moria IV
Skąd: Suwałki

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

@UP
Co do kwadratów przeczytaj co napisałem wyżej.
1 Strefa byłaby pusta (no chyba że ktoś od razu bu ją przejął)

__________________

29-07-2013 11:21 SephiorX jest offline Szukaj postów użytkownika: SephiorX Dodaj SephiorX do Listy kontaktów
With Every Sin
Junior Member


Data rejestracji: 18-06-2013
Postów: 19
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria V
Skąd: Lublin

Autor tematu Temat rozpoczęty przez With Every Sin
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Koncepcja wrzucenia wszystkich graczy w S5, która ma ogromną pojemność, bo mowa o 20736 klockach jest wg mnie najlepsza. Kto bedzie chcial - odbije to sobie. Tak czy inaczej jakas fuzja bedzie w koncu konieczna. Wladze serwerow w koncu zobacza, ze lepiej miec kilka bardzo aktywnych serwow, a nie 17 bardzo slabo zaludnionych Wink .
29-07-2013 12:02 With Every Sin jest offline Szukaj postów użytkownika: With Every Sin Dodaj With Every Sin do Listy kontaktów
Midas-grala
Turbo Moderator


images/avatars/avatar-5.jpg

Data rejestracji: 23-08-2006
Postów: 1.800
Klan: B.K.
Kraina: Necropolia
Skąd: Pabianice

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Według mnie do 5 strefy wszystkich i nie będzie przepychanek, że ten miał lepiej, tamten gorzej.
Odpadną teżkolejne niedopowiedzenia z cenami złomu. Bo ktoś pobudował22 pp iagencje mając tani złom u siebie.

Po tygodniu odblokować przechodzenie do 4 strefy. (Wtedy już będą pozakłądane klany i o te wyższe strefy mozna bedize walczyć).
Po kolejnych 2 tyg s3.
A np za miesiąc s2.

S1 odblokować np. Pół roku od startu serwera, co pobudzi do nowych wojenek



Jednak nadal nikt nie podał sposobu na rozwiazanie problemu multi.
Fajnie jest mówić osobom, które mają jedną postać.

Ale gdy ktośgra od powiedzmy 3-4 lat na2 serwerach i teraz co.
Ma zrezygnować ze swojej super hiper mocnej postaci ??

Bo zetechnicznieda się łączyć serwery admini pokazali.
I to naprawdę nie jest problem poprzenosić. Udało się raz, to i uda się znowu.

Ale nie ma co poradzić na kilka kont danego gracza.

__________________
Jak wygram licytację, pisać na priv
R1 Midas
29-07-2013 12:21 Midas-grala jest offline Szukaj postów użytkownika: Midas-grala Dodaj Midas-grala do Listy kontaktów
janeo
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Ale gdy ktośgra od powiedzmy 3-4 lat na2 serwerach i teraz co.
Ma zrezygnować ze swojej super hiper mocnej postaci ??


Możliwość przeniesienia jej na inny scalony serwer


np. r3/4 się scalają a mamy na nich po 1 postaci
w takim razie mamy możliwość przeniesienia jednej z nich na nowy r6/7 np.


nie wierzę w to żeby ktoś miał po 3-4-5-6 kont z jakimiś super osiągami
posiadacz konta miałby wybór:

albo przeniesienie na inny scalony serw
albo zadośćuczynienie w pr/kamykach+manie

kwoty zadośćuczynienia do ustalenia
premka by była przepisana na konto które by gracz sobie zostawił Smile
29-07-2013 12:30
Strony (3): [1] 2 3 następny » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » OGÓLNY 17 serwerów - Scalanie?

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH