Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » NECRO R6 = anty biała 2h » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony R6 = anty biała 2h 4 Ankieta - średnia ocena: 1,004 Ankieta - średnia ocena: 1,004 Ankieta - średnia ocena: 1,004 Ankieta - średnia ocena: 1,004 Ankieta - średnia ocena: 1,00
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Yahoo
Junior Member


Data rejestracji: 28-06-2008
Postów: 15
Kraina: Necropolia IV
Skąd: Zabrze

R6 = anty biała 2h Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

w toturialu jest napisane ze kolejność atakow w oblężeniu zalezy od sumy zwinności i spotrzegawczości, ale nie napisali że jak ktoś walczy bronia 2h biala to atakuje ostatni.

mając sume wiekszo niż połowa uczestiników atakowałem ostatni

http://r6.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=d9cde54589

__________________
nick w grze:
R6 Onaj88
R8 straho
r10 Yah00
11-11-2013 14:53 Yahoo jest offline Szukaj postów użytkownika: Yahoo Dodaj Yahoo do Listy kontaktów Zobacz profil MSN Yahoo
Szynek
Emperor


images/avatars/avatar-24244.jpg

Data rejestracji: 04-11-2011
Postów: 1.457
Klan: PSD/PRX
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Twoje hity po prostu spadły. w swojej kolejce przegrałeś test i tyle w temacie.

__________________
Najbardziej Ssący Kultysta Morii

Szynejro używa arkana Wyssanie mocy poziom 18.

11-11-2013 14:59 Szynek jest offline Szukaj postów użytkownika: Szynek Dodaj Szynek do Listy kontaktów
DrizztDoUrden
Forum Legend


images/avatars/avatar-21721.jpg

Data rejestracji: 26-03-2007
Postów: 1.871
Kraina: Necropolia X
Skąd: Dokąd?? I z kim??

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A druga połowa tutka mówi o czymś takim jak spadanie ataków:

http://wiki.bloodwars.interia.pl/index.p...C4%99%C5%BCenia

cytat:
Spadanie ataków
Gdy gracz A atakuje gracza B, obliczana jest szansa na wyprowadzenie ataku:
krainy typu Necropolia / Necropolia v2: na podstawie różnicy SPOSTRZEGAWCZOŚCI między graczami
krainy typu Moria:
atak bronią BIAŁĄ: na podstawie połowy różnicy ZWINNOŚCI atakującego i SPOSTRZEGAWCZOŚCI przeciwnika
atak bronią DYSTANSOWĄ: na podstawie różnicy SPOSTRZEGAWCZOŚCI atakującego i spostrzegawczości przeciwnika
atak bronią PALNĄ: na podstawie różnicy SPOSTRZEGAWCZOŚCI i połowy WIEDZY atakującego i SPOSTRZEGAWCZOŚCI i połowy WIEDZY przeciwnika
Jeśli test wypadnie pozytywnie to gracz A zadaje cios graczowi B. W przypadku negatywnego testu, atak gracza A spada na koniec kolejki ataków (czyli na koniec rundy). Tam sytuacja się powtarza (ponownie losowany jest gracz któremu zadajemy obrażenia i ponownie możliwe jest spadnięcie na koniec kolejki) i tak do czasu, aż gracz wyczerpie swoje ataki lub zginie.
Mając 4 ataki bronią białą, przykładowo 2 mogą zostać (w zależności od wyniku powyższego testu) wyprowadzone w normalnej kolejce, a pozostałe 2 spadają na koniec rundy. Tam np jeden cios jest wyprowadzany a drugi ponownie przechodzi na koniec rundy. Za każdym razem przeciwnik losowany jest od nowa.
11-11-2013 14:59 DrizztDoUrden jest offline Szukaj postów użytkownika: DrizztDoUrden Dodaj DrizztDoUrden do Listy kontaktów
Yahoo
Junior Member


Data rejestracji: 28-06-2008
Postów: 15
Kraina: Necropolia IV
Skąd: Zabrze

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Yahoo
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ale nadal jest cos nie tak bo nikt nie mial wiecej sposta niz ja zwinki a wszystkie ataki spadly na koniec

__________________
nick w grze:
R6 Onaj88
R8 straho
r10 Yah00
11-11-2013 15:16 Yahoo jest offline Szukaj postów użytkownika: Yahoo Dodaj Yahoo do Listy kontaktów Zobacz profil MSN Yahoo
Xzar
Kozioł Zagłady


images/avatars/avatar-24905.jpg

Data rejestracji: 22-08-2006
Postów: 2.010
Klan: Perwersi
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Yahoo napisał(a)
ale nadal jest cos nie tak bo nikt nie mial wiecej sposta niz ja zwinki a wszystkie ataki spadly na koniec


Na nekropolii w teście na to czy ataki spadną porównywana jest TYLKO spostrzegawczość. Twoja wartość spostrzegawczości nie była największa (miałeś 73) a w oblężeniu brały udział osoby mające jej ponad 100. Przez to Twoje ataki spadały.
11-11-2013 15:22 Xzar jest offline Szukaj postów użytkownika: Xzar Dodaj Xzar do Listy kontaktów
Yahoo
Junior Member


Data rejestracji: 28-06-2008
Postów: 15
Kraina: Necropolia IV
Skąd: Zabrze

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Yahoo
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

to jest bezsensu temat zamykam dzieki za info.
czyli wychodzi na to ze mialem racje w temacie.
necro sa nie dla bialasow kazdemu powinno liczyc to w czym jest mocny bialas zwinke palniak spost.
ubierajac bron 2h moge zalozyc ze zaatakuje dopiero jak wszyscy palniacy skoncza atakjowac w tym wypadku.

__________________
nick w grze:
R6 Onaj88
R8 straho
r10 Yah00
11-11-2013 15:30 Yahoo jest offline Szukaj postów użytkownika: Yahoo Dodaj Yahoo do Listy kontaktów Zobacz profil MSN Yahoo
Sonia69
Junior Member


Data rejestracji: 04-03-2012
Postów: 24
Kraina: Necropolia
Skąd: Szczecin

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Yahoo napisał(a)
to jest bezsensu temat zamykam dzieki za info.
czyli wychodzi na to ze mialem racje w temacie.
necro sa nie dla bialasow kazdemu powinno liczyc to w czym jest mocny bialas zwinke palniak spost.
ubierajac bron 2h moge zalozyc ze zaatakuje dopiero jak wszyscy palniacy skoncza atakjowac w tym wypadku.


I jest w koncu wojownik, ktory uwaza, ze nekro jest zrobione pod palna i ona wymaga nerfa Wink

Nie wiem jak na N2, ale na N1 srednio spost palnika to 50% zwinki bialasa, wiec biala powinna zawsze atakowac pierwsza wg Ciebie, to by dopiero byla rzeznia, wyobraz sobie, ze zanim taki palniczek zacznie atakowac ty posadzisz 6 krytow po 2k z bialej 2h, bo sume i zwinke bialas praktycznie zawsze winien miec wieksza. 5 srednich bialych w 2h na oblu pokonaloby caly klan 20-30 top palnikow, i to bez przyjecia nawet jednego ciosuWink

Chcesz atakowac pierwszy, zmien eq pod sposta, zrezygnuj ze zwinki, dmg i kryta, wtedy bedziesz palnikow lal pierwszy, ale tylko palnikow.

__________________
wygraleś KT -> zloz oferte w grze

Nick R1: Sonia69
ID: 252644
11-11-2013 15:43 Sonia69 jest offline Szukaj postów użytkownika: Sonia69 Dodaj Sonia69 do Listy kontaktów
Deliv
Double Ace


Data rejestracji: 24-11-2007
Postów: 134
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Teraz sytuacja jest dokladnie odwrotna. Palniaki atakuja jak szaleni i ja jalo bialad zadko kiedy wykonuje atak bo po prostu padam wczesniej. Nie placze z tego powodu ale tez uwazam ze 50% to za duzo bo kazdy potepiony spokojnie wyciaga 120 sposta lub wiecej a malo jaji bialas wyciagnie 240 zwinki. (Nie licze topki ktora ma wypasione przedmiotu) ale mowimy tu o normalnych graczach. Czyli jako bialas mam po prostu do wyboru kupic osobny sprzet tulkp pod oblegi ( co i tak nie ma sensu bo inwestowalem w zwinke itd a nie spost i kazdy palniak bedzie mnie lal) albo po prostu robic za mieso armatnie, tak?

__________________
r4-Ill
11-11-2013 16:11 Deliv jest offline Szukaj postów użytkownika: Deliv Dodaj Deliv do Listy kontaktów
Yahoo
Junior Member


Data rejestracji: 28-06-2008
Postów: 15
Kraina: Necropolia IV
Skąd: Zabrze

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Yahoo
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

czyli sugerujesz ze jak chce lac palniakow 1 mam zrezygnowac ze zwinki dmg?
to sie mija z celem bo bedzie za mala suma.
nie wiem z kad wzioles takie dane ale napewno nie z mojego linku.

twoim zdaniem jak bialas 2h ma trafiac palniakow pierwszy to ma oprcz preko zalozyc lowiecka i jastrzebia? to by dawlo 1 atak.

a na linku 1 moj atak spadl 2 razy a pozostale 3 spadaly tyle razy ze to byly ostatnie ataki rundy.

mi chodzi jedynie o to by byla wieksza szansa ze bron 2h biala nie spadnie np 5 razy pod rzad.
np."jezeli 2 twoje ataki spadly pod rzad to 3ci napewno nie spadnie"

__________________
nick w grze:
R6 Onaj88
R8 straho
r10 Yah00
11-11-2013 16:16 Yahoo jest offline Szukaj postów użytkownika: Yahoo Dodaj Yahoo do Listy kontaktów Zobacz profil MSN Yahoo
profes79
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

W oblegu masz tak, że wykonujesz test sposta przeciwko właśnie atakowanemu przeciwnikowi - więc jak trafisz na nie-palniaka masz sporą szansę na wykonanie ataku.

To jest właśnie urok białej 2h - albo ci siądą kryty kasujące przeciwnika na hita albo nie wejdzie ci nic. Pierwszy raz od bardzo długiego czasu widze narzekania na białą 2h; zazwyczaj sa to narzekania "bo ja w niego 10 ataków z ak47 a on mi raz i po zawodach"...

edit: inaczej jest zbyt duża szansa że taki 2h zawinie korbą i na trzy ataki zdejmie trzech przeciwników...

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez profes79: 11-11-2013 18:13.

11-11-2013 18:12
Sonia69
Junior Member


Data rejestracji: 04-03-2012
Postów: 24
Kraina: Necropolia
Skąd: Szczecin

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Liczby ktore podalam sa z moich realiow i etapu gry, u was moze wyglada to inaczej, ale idea jest ta sama, bialy ma wiecej zwinki niz palniak sposta, zawsze( rozmawiamy o graczach na tym samym poziomie, nie levelu).

Dla jasnosci, gram biala, oble na ogol wygladaja tak jak u was: atakuje pierwsza, wyprowadzam jakas czesc ciosow, potem palniki wiekszosc swoich, a jesli dozyje, to wyprowadzam reszte moich. Loteria oparta na losowatorze, to prawda. Ale moim zdaniem to jest jakis balans, czy dobry czy zly mozna poddac pod dyskusje, ale nalezaloby poprzec to dziesiatkami linkow.

Uwazam, ze jest to sprawiedliwe w skali makro, wy mozecie miec inne odczucia, ale jesli chcecie odejsc/zmienic algorytm losujacy, ktory jest glownym elementem tej gry, potrzebujecie mocnych argumentow.

p.s. i niekoniecznie uwazam, ze bialasy maja byc miesem armatnim na oblach(sa jakies jeszcze?), ale zeby zwiekszyc skutecznosc czasem trzeba zmienic jakies elementy eq, nie trzeba miec tyle sposta co palnik, bo test spadania ataku oparty jest na jakims stosunku paramentru i algorytmie losujacym, a nie na zasadzie: mam mniej sposta->spadaja mi wszystkie ataki.

__________________
wygraleś KT -> zloz oferte w grze

Nick R1: Sonia69
ID: 252644
11-11-2013 18:21 Sonia69 jest offline Szukaj postów użytkownika: Sonia69 Dodaj Sonia69 do Listy kontaktów
Deliv
Double Ace


Data rejestracji: 24-11-2007
Postów: 134
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Mowisz teraz jak by krytyk biala 2h qchodzil zawsze. Zeby zwiekszyc szanse na kruta trzeba ubrac czarny set a co za tym ifzie nie ubierze sie sprzetu dajacego zwinke.... to jest bledne kolo bo jak zaloze powiedzmy pajeczy setvaby podniesc zwinke to strace ponad 20% na trafienie krytyczne. Do tego bialas czesto pada przed wykonaniem jakiegokolwiek ataku Wink co z tego ze bede mial 80% szans na krytyka jak nawet raz nie bede mogl zaatakowac?

__________________
r4-Ill
11-11-2013 18:22 Deliv jest offline Szukaj postów użytkownika: Deliv Dodaj Deliv do Listy kontaktów
janeo
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Deliv napisał(a)
Mowisz teraz jak by krytyk biala 2h qchodzil zawsze. Zeby zwiekszyc szanse na kruta trzeba ubrac czarny set a co za tym ifzie nie ubierze sie sprzetu dajacego zwinke.... to jest bledne kolo bo jak zaloze powiedzmy pajeczy setvaby podniesc zwinke to strace ponad 20% na trafienie krytyczne. Do tego bialas czesto pada przed wykonaniem jakiegokolwiek ataku Wink co z tego ze bede mial 80% szans na krytyka jak nawet raz nie bede mogl zaatakowac?



taaa, bo nie ma krytyka z ewolucji + jednoraza + broni (dobrej)


płaczesz - biała 2h jest jedną z najsilniejszych broni na nekropoliach (moriach też)
btw - a to że masz białą 2h na oblegu 1 hit = 1 dead to to już nie ma znaczenia co?


spójrz na taką palną... wali wali wali i prawie zawsze bez skutku

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez janeo: 11-11-2013 19:09.

11-11-2013 19:08
profes79
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Deliv napisał(a)
Mowisz teraz jak by krytyk biala 2h qchodzil zawsze. Zeby zwiekszyc szanse na kryta trzeba ubrac czarny set a co za tym ifzie nie ubierze sie sprzetu dajacego zwinke.... to jest bledne kolo bo jak zaloze powiedzmy pajeczy setvaby podniesc zwinke to strace ponad 20% na trafienie krytyczne. Do tego bialas czesto pada przed wykonaniem jakiegokolwiek ataku Wink co z tego ze bede mial 80% szans na krytyka jak nawet raz nie bede mogl zaatakowac?


Losowator to losowator. Raz wejdzie ci wszystko na krytach na 10%; innym razem nic na 90%. Grałem białą 2h na na R7 i mniej więcej wiem co mówię bo takich cudów jak z 2h nie widziałem u siebie nigdy - łącznie z wygraniem obrony w czarnym secie jak przeciwnikowi nie wszedł żaden atak a mi siadły wszystkie kryty.

Białą 2h jest chyba najbardziej podatna na wahania losowatora:
- zależność od kryta
- zależność od uników przeciwnika

Przy odpowiednim ułożeniu sie farta/niefarta można każdego zamieść albo polec z ręki słabiaka i nic się na to nie poradzi. Zresztą czasami wystarczy jeden kryt albo jeden unik żeby całkowicie zmienić obraz walki.

Natomiast kombinacje z atakami na oblegach to prosty sposób na przegięcie broni która i tak palniakom robi bardzo mocno "pod górkę".
11-11-2013 19:30
Ptyś
Ex-Team


images/avatars/avatar-24007.jpg

Data rejestracji: 02-10-2010
Postów: 2.765
Kraina: Necropolia IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

zamykam bo płacz.

__________________
Regulamin Handlu


11-11-2013 19:57 Ptyś jest offline Szukaj postów użytkownika: Ptyś Dodaj Ptyś do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » NECRO R6 = anty biała 2h

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH