Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » [NECRO] Pytanie o regulowanie cen przez Operatorów » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (2): [1] 2 następny » Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Ankieta: Co sądzisz o regulowaniu cen przez Operatora?
Regulowanie cen powinno być tylko w wyjątkowych przypadkach lub na wniosek użytkownika 180 48.65%
Nie powinno być regulowania cen przez Operatorów 159 42.97%
Regulowanie cen przez Operatorów powinno zostać 29 7.84%
Nie mam zdania 2 0.54%
Łącznie: 370 głosów 100%
 
Przeskocz na dół strony [NECRO] Pytanie o regulowanie cen przez Operatorów 20 Ankieta - średnia ocena: 7,7520 Ankieta - średnia ocena: 7,7520 Ankieta - średnia ocena: 7,75
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.302
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

[NECRO] Pytanie o regulowanie cen przez Operatorów Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Witam,

na żądanie graczy zakładam ankietę z prostym pytaniem:

Co sądzisz o regulowaniu cen przez Operatora? W przypadku Necropolii widoczne jest to poprzez nakazy Operatora w postaci:
1) Zwrotu części PR za sprzedany przedmiot
2) Dopłaty PR za przedmiot kupiony po okazyjnej cenie.

Zawsze w temacie można przedstawić swoje wnioski.

Pozdrawiam

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

22-11-2013 23:02 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
.Manson.
Viking


images/avatars/avatar-24572.jpeg

Data rejestracji: 15-05-2008
Postów: 568
Klan: WD
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

To ja przytocze moje zdanie, z tematu ktory dzis zrobilem i dzieki czemu powstala ta ankieta:

Jak wszyscy wiemy, ceny regulowane przez operatorów chcieli gracze, lecz chyba nie przewidzieli pewnych aspektów tego czynu, mianowicie:

Operatorzy serwerów patrzą tylko na suche fakty nie biorąc pod uwagę wielu innych czeynników ktore mogą mieć znaczenie na wysokość danego przedmiotu.

Niestety nie wszystkie aukcje są przez operatorów dokładnie sprawdzane przez co jedne są obniżane, a na drugie się w ogole nie patrzy przez co robi się bałagan w cenach, przykład:


hajs się nie zgadza

Mam nadzieję, że autor tematu nie będzie miał nic przeciwko iż użyłem go tutaj.

No i 3 najważniejszy powód dlaczego trzeba zrezygnować z regulowania cen, to fakt że gracze teraz nie chcą sprzedawać unikatowych i wartościowych przedmiotów bo boją się, że połowa kwoty za która sprzedzą zostanie odesłana na administracyjne. Przez coś takiego ludzie chomikują itemy i wszyscy na tym tracą.

__________________

22-11-2013 23:12 .Manson. jest offline Szukaj postów użytkownika: .Manson. Dodaj .Manson. do Listy kontaktów
barti93
Emperor


Data rejestracji: 20-01-2012
Postów: 1.333
Klan: KoDeX
Kraina: Necropolia II
Skąd: Warszawa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zagłosowałem na te wyjątkwe sytuacje i proszę sprecyzować w temacie, co to oznacze te "wyjatkowe sytuacje", bo w regulaminie zgloszen od 500k tez sa wyjatkowe sytuacje by nakazac wystawienia na forum i jezeli chodzi o r3, to wszystko unikatowe jak na razie tam laduje. Gracze przez to musza sie posuwac do przekretow handlowych by ominac smieszny regulamin.

__________________

r3 barthi

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez barti93: 22-11-2013 23:26.

22-11-2013 23:25 barti93 jest offline Szukaj postów użytkownika: barti93 Dodaj barti93 do Listy kontaktów
czarniol
Member


images/avatars/avatar-5511.jpg

Data rejestracji: 29-09-2007
Postów: 38
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia II
Skąd: Ślask

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

"Regulowanie cen powinno być tylko w wyjątkowych przypadkach " nic nie zmienia w moim rozumieniu op/t-mod będzie dalej robił co chce ,bo wszystko dla niego może być wyjątkowe. Więc po co ta ankieta?
22-11-2013 23:34 czarniol jest offline Szukaj postów użytkownika: czarniol Dodaj czarniol do Listy kontaktów
.Manson.
Viking


images/avatars/avatar-24572.jpeg

Data rejestracji: 15-05-2008
Postów: 568
Klan: WD
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Rozumiem ze wyjatkowe przypadki to np doskonala palka sprzedane za milion pr ale uwazam ze nie powinno byc zadnych wyjatkowych przypadkow.

Nie ma regulowania cen, a jesli jest push to po banie i sprawa zalatwiona, cale zycie i nie zycie tak bylo i wszyscy sie dostosowywali.

__________________

22-11-2013 23:38 .Manson. jest offline Szukaj postów użytkownika: .Manson. Dodaj .Manson. do Listy kontaktów
Kartel
Forum Legend


images/avatars/avatar-10342.jpg

Data rejestracji: 13-08-2006
Postów: 1.689
Klan: Decados
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia V; Moria III
Skąd: Odessa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

jeśli wyjątkowy przypadek to oczywisty push, a nie sprzedanie przedmiotu wartego 20k za 30k między graczami którzy mają tysiące punktów punktów to spoko
22-11-2013 23:53 Kartel jest offline Szukaj postów użytkownika: Kartel Dodaj Kartel do Listy kontaktów
Grax33
Emperor


images/avatars/avatar-16844.png

Data rejestracji: 19-09-2008
Postów: 1.143
Klan: Najlepszy!:)
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia
Skąd: R1 nick: Grax

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

dla mnie rynek to rynek...


Sytuacja gdy ktoś łazi od stoiska do stoiska i zbiera haracz od każdej transakcji jest niedopuszczalna!


Na r1 jest to już normą, że gracze boją się czymkolwiek handlować...

Trzeba pytać, prosić o akceptację ceny... Żałosne.

__________________
nick: Grax.

http://forum.bloodwars.interia.pl/thread.php?threadid=538584
23-11-2013 00:09 Grax33 jest offline Szukaj postów użytkownika: Grax33 Dodaj Grax33 do Listy kontaktów
druidek
Triple Ace


Data rejestracji: 25-05-2009
Postów: 151
Klan: Krwawa Armia Khorna
Kraina: Necropolia
Skąd: Qraqw

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Niestety ale Grax ma całkowitą rację, na r1 haracz od transakcji przybrał miarę patologii:/

__________________
Druidek
23-11-2013 00:15 druidek jest offline Szukaj postów użytkownika: druidek Dodaj druidek do Listy kontaktów
The Juggernaut
Viking


Data rejestracji: 01-10-2012
Postów: 676

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

zrobic w grze wolny rynek
dziwne ze nikt sie nie przyczepi do ceny zlomu w grze, jedni sprzedaja np po 100 bo na szybko im trzeba a inni po 130 czy wiecej i op sie wtedy nie wcina, ale wez kup przedmiot np za 1kk a potem sprzedaj go za chwile o 30% drozej za 1,3kk bo masz napalenca co przespal aukcje, gowno zarobisz nie pr tylko bana za push...

__________________
Game over rotfl
23-11-2013 00:21 The Juggernaut jest offline Szukaj postów użytkownika: The Juggernaut Dodaj The Juggernaut do Listy kontaktów
adam121
Member


Data rejestracji: 18-01-2012
Postów: 39
Klan: PuB
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia VI
Skąd: Z PIEKŁA RODEM

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie powinno być regulowania cen przez Operatorów

Rynek sam powinien regulowac ceny, sprzedaz za tyle ile ktos za to da,

Rozumiem wielką chęć kupna tego przedmiotu, jednak przebicie z 210k na 300k(czyli praktycznie o 1/3 ceny) jest trochę za duże.Proszę o cofnięcie aukcji i wystawienie jej ponownie lub wpłatę 80k na kontooperatora

na tym przykladzie, czy to moja wina ze komus tak zalezalo na przedmiocie, ze az o tyle przebil;////

__________________



??????WHY SO SERIOUS??????
23-11-2013 06:59 adam121 jest offline Szukaj postów użytkownika: adam121 Dodaj adam121 do Listy kontaktów
vito corleone
Lord


images/avatars/avatar-9364.jpg

Data rejestracji: 10-01-2008
Postów: 448
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Tylko w bardzo wyjątkowych sytuacjach.
I nie może być tak, że mimo wycen i sprzedaży mniej wiecej za cenę z wycen i tak operator nakazuje wystawiać na forum Roll Eyes
Wystarczy poczytać skargi/pręgierz na R3

"Ktoś sprzedaje za 110k item który wg operatora chodzi po 80-140 i dostaje bana"
71400 ; 8095
A później item sprzedany na forum i tak idzie za 110k

32707 ; 11827
Wycofanie sprzedaży sprzed 4 miesiecy.

regulacja ceny o 50% bo "przez 2 dni nikt nie licytował"
Czy cena akceptowalna

Legendarny Doskonały Słoneczny Sygnet Krwi
Czy cena akcetowalna?
leg dsk peleryna orchidei

__________________
37927

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez vito corleone: 23-11-2013 12:21.

23-11-2013 12:20 vito corleone jest offline Szukaj postów użytkownika: vito corleone Dodaj vito corleone do Listy kontaktów
dziki_waz
Double Ace


Data rejestracji: 09-12-2007
Postów: 113
Kraina: Necropolia II; Necropolia III; Moria II; Necropolia IV; Necropolia V

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Uważam, że jak ktoś chce oszukiwać, to i tak oszuka
zawsze znajdzie furtkę czy możliwość
dlatego też nie powinno się w ogóle regulować handlu
co właściwie ma na celu ograniczenie ceny maksymalnej, czy narzucenie minimalnej?
chyba chodziło o to, aby jedno konto nie służyło do ulepszania innego konta
tylko to całkowita bzdura
bo jawnym i akceptowalnym, a nawet pożądanym jest push jaki stosuje BW!
bo jak nazwać sytację, gdy za nic
za darmo
bez powodu
i bez zachowania równości
bez odrobiny sprawiedliwości..
ktoś dropi, a inny nie dropi
no ludzie
bez jaj
skoro jeden ma "szczęście" do dropa, to drugi powinien mieć możliwość wykazania się talentem do handlu

Reasumując
Albo 100% wolny rynek, albo 100% narzucone ceny przedmiotów (tak jak np wpisana cena przedmiotu w statach)

__________________
Złóż ofertę:
R3 - dzikuska
R6 - Laylla
23-11-2013 16:19 dziki_waz jest offline Szukaj postów użytkownika: dziki_waz Dodaj dziki_waz do Listy kontaktów
pokorny
King


images/avatars/avatar-16185.gif

Data rejestracji: 16-08-2009
Postów: 810
Klan: Adeptus Astartes
Kraina: Necropolia VI
Skąd: Gniezno

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Żadnego regulowania cen! Wolny rynek jest po to, żeby był wolnym rynkiem. Jak ktoś chce oszukiwać, to i tak będzie to robił. Regulacja w "wyjątkowych sytuacjach" to tak naprawdę furtka dla operatorów, która sprawi, że po ewentualnej zmianie regulaminu nie zmieni się nic.

Obecne regulowanie cen jest dowodem na to, że lepsze jest wrogiem dobrego, bo nic nie da się kupić. Gracze boją się sprzedawać cokolwiek.

__________________
R10: Pokorny - GAME OVER
xbox 360 GamerTag: pokornyGNO


23-11-2013 21:26 pokorny jest offline Szukaj postów użytkownika: pokorny Dodaj pokorny do Listy kontaktów
Jola1957
Forum Ace


Data rejestracji: 29-10-2007
Postów: 82
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia II; Necropolia III
Skąd: Gorzów Wlkp.

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Kolejna bezsensowna ankieta :/
"Regulowanie cen powinno być tylko w wyjątkowych przypadkach lub na wniosek użytkownika" - generalnie furtka to tego co było, czyli dalszego decydowania przez operatora o cenie, bo ZAWSZE można udowodnić, że dany przypadek jest wyjątkowy. A dopisek o wniosku użytkownika, to chyba żart jakiś?

Ja rozumiem, robicie te ankiety, zawsze można powiedzieć, że "przecież administracja się stara", ale problem jak był, tak jest. A problemem jest ciągłe, co raz większe "ubezwłasnowolnienie" graczy. Co innego jest pilnowanie porządku przez operatora, a czym innym co raz większe ingerowanie w grę. Teraz op decyduje w jaki sposób mam sprzedać item i ile za niego dostać (oczywiście pr na konto administratorskie, bo "cena regulowana"), a za chwile pewnie zacznie decydować kogo mogę lub nie mogę atakować, może jeszcze w jakich godzinach mam się logować ?

Od początku gram na necro z handlem. Ma to swoje plusy, bo przy braku dropa i kiepskim szczęściu do licytacji, jest możliwość kupić coś od graczy. Na necro aukcyjnym też gram/grałam ( zostało w sumie r12, na którym urlopuje od prawie 2 lat), ale przy braku właśnie dropa i tym samym pr, możliwość zakupu lepszego eq jest niemożliwa. Dlatego też i tak wielu graczy na serwerach necro aukcyjnym przestaje grać, w tym i ja. Wybrałam necro handlowe, bo przynajmniej jest szansa budowania postaci. No ale cyrk się zaczął w momencie, gdy operator zaczął się nadmiernie wtrącać w handel. Więc ja się pytam, DLACZEGO:
- operator ma decydować czy item sprzedam na forum czy bezpośrednio graczowi, któremu JA chcę sprzedać?
- operator ma decydować, czyli zaakceptować cenę sprzedaży? jeśli sprzedaż była na forum, czy aukcji? albo bezpośrednio graczowi w oparciu o wycene?
- operator stosuje "cene regulowaną" i obcinając karze oddać pr na administracyjne konto?
Co do ostatniego, to dlaczego pr zabierane są graczom? Zamiast, aby te pr były wykorzystane przez graczy do podniesienia treningu, zakupu sprzętu, to są bez sensu gromadzone na koncie administracyjnym.
W tym momencie mam kilka itemów, ale ich nie sprzedaje, bo mam na nich chętnych w klanie, ale operator chce aby wystawić je na forum. Przepraszam bardzo, ale w tym momencie jest to ingerencja w moją grę. A podobno ta gra jest dla graczy, a nie zabawa dla operatorów, jak jeszcze bardziej zniechęcić do dalszej gry.

Ale skoro operator tak bardzo chce "włazić z butami" w handel, to może ograniczy się do wycen. Bo faktycznie przez to, co się dzieje ostatnio z handlem, wyceny stały się farsą. Proszę bardzo, przez 2 dni gracze proponują swoje ceny, a po 2 dniach operator DECYDUJE jakie są widełki cenowe. Ale tylko nowych itemów.

Generalnie uważam, że administracja ciągle zapomina, że ta gra, którą stworzyli jest DLA NAS, GRACZY. Ciągłe represje ze strony operatorów jedynie tyle dają, że albo ludzie przestają grać, albo zaczynają kombinować jak obejść kolejne represyjne przepisy. Tyle, że chyba nie o to chodzi w tym wszystkim.

Ja chcę mieć przyjemność spędzenia czasu grając na BW. Jeżeli jednak ma to się sprowadzać do ciągłego wnerwiania się, to po co mi to? Pieniądze przeznaczane na grę mogę wydać na coś innego, a czas wykorzystać w lepszym celu. Tylko szkoda, że administracja nie potrafi/nie chce tego zrozumieć.

__________________
r3 -> Ulta klan White Dragons
r14 -> Pamyli klan RELAX Luz

Upoważniam do upowania moich tematów Zje

23-11-2013 23:14 Jola1957 jest offline Szukaj postów użytkownika: Jola1957 Dodaj Jola1957 do Listy kontaktów
czarniol
Member


images/avatars/avatar-5511.jpg

Data rejestracji: 29-09-2007
Postów: 38
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia II
Skąd: Ślask

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Jola1957 napisał(a)
Co do ostatniego, to dlaczego pr zabierane są graczom? Zamiast, aby te pr były wykorzystane przez graczy do podniesienia treningu, zakupu sprzętu, to są bez sensu gromadzone na koncie administracyjnym
.



Właśnie o tym samym myślałem.
To jest okradanie serwera z pr. i obawiam się że to celowe zagranie administracji bo obawiają się że zaszybko zostanie ubity Kronos i co wtedy?

pzdr
23-11-2013 23:35 czarniol jest offline Szukaj postów użytkownika: czarniol Dodaj czarniol do Listy kontaktów
Pożeracz Dusz
Tip Top Tmod 2013


images/avatars/avatar-25232.png

Data rejestracji: 26-07-2011
Postów: 904

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja bym chciał, aby regulowanie zostało ale w lekko zmienionej formie. Takiej odp nie ma, co zaznaczyć?

Tak to jest kwestia właśnie ankiet, ilu ludzi tyle odpowiedzi i opinii, w jednych przypadkach regulowanie cen jest dobre bo "kolega koledze" aż tak nie pomoże i nie powstają mega konta na necro, ale z drugiej strony na jednym serwerze C47 banuje na 5 dni za pushing 10k,25k a na innym serwerze twierdzi, że po co się czepiać aukcji mimo, że przepłacona jest 500k.
Jestem za regulowaniem cen, ale w formie w której ktoś, albo nakaże je z góry, albo opeatorzy będą wypoiwadać się w tematach wycen. Z tego co wiem to użytkonicy chcieli/doprowadzili do tego, że rynek trzeba regulować, to teraz doprowadźmy do tego by wszędzie było sprawiedliwie!


cytat:
czarniol napisał(a)
cytat:
Jola1957 napisał(a)
Co do ostatniego, to dlaczego pr zabierane są graczom? Zamiast, aby te pr były wykorzystane przez graczy do podniesienia treningu, zakupu sprzętu, to są bez sensu gromadzone na koncie administracyjnym
.



Właśnie o tym samym myślałem.
To jest okradanie serwera z pr. i obawiam się że to celowe zagranie administracji bo obawiają się że zaszybko zostanie ubity Kronos i co wtedy?

pzdr


To jest regulacja rynku, tylko nie rozumiem czemu są nakazy oddawania pry, gdy transakcja nie została dokanana! Jeżeli można zwrócić kupującemu część ceny lub transakcja nie została zawarta to niech będzie ona po cenie jaką ustalił operatora a nie prki znikają w siną dal...

__________________



Pomyliłem się? Pisz PW. Jestem tylko człowiekiem.
Regulaminu działu handel
Zamykanie tematów

Dałem Ci warna? Popraw temat i napisz PW w raz z linkiem do niego!
Daje tylko 1 warna dziennie, kolejne mimo postu są ostrzeżeniami USTNYMI!

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Pożeracz Dusz: 23-11-2013 23:53.

23-11-2013 23:51 Pożeracz Dusz jest offline Szukaj postów użytkownika: Pożeracz Dusz Dodaj Pożeracz Dusz do Listy kontaktów
.Manson.
Viking


images/avatars/avatar-24572.jpeg

Data rejestracji: 15-05-2008
Postów: 568
Klan: WD
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A ja mam pytanie do BUCa tez, czy robiac ankiete i widzac moje propozycje pytan, przypomne:

Ankieta dotycząca regulowania cen przez Operatorów serwerów.

Nigdzie nie bylo napisane zeby dodac "Regulowanie cen powinno być tylko w wyjątkowych przypadkach lub na wniosek użytkownika"

Wiec teraz pytanie, czy sam to dodales czy moze ktos Ci kazal takie cos dodac?

No bo sorry ale my gracze chcemy w koncu moc normalnie handlowac i w spokoju grac, a nie myslec czy jest w ogole sens cos sprzedawania bo zaraz ktos mi ukradnie moje pr, a ta opcja dalej robi taka furtke.

Wiec nie powinno byc ze jest mozliwosc w wyjatkowych sytuacjach, tylko w przypadku ewidetnego pushu i nigdy wiecej

__________________

24-11-2013 11:39 .Manson. jest offline Szukaj postów użytkownika: .Manson. Dodaj .Manson. do Listy kontaktów
Gregorian
Lord


Data rejestracji: 28-10-2007
Postów: 423
Klan: Valhalla
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IX
Skąd: Stąd

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ta ankieta jest dla mnie trochę nie zrozumiała(zbyt ogólna). Tzn. że jak dam np. że jestem przeciwko regulacji to ktoś może sprzedać dsk ak za 20k(a chodzą np. po 4k) bo akurat 2 ludzi bardzo je chce i może za nie tyle wyłożyć? Albo odwrotnie - item chodzi zazwyczaj po 500k ale nie ma na niego chętnych i można go sprzedać za 100k?

Czy w takich sytuacjach będzie ban za push i tyle? a po prostu unikatowe przedmioty będą sprzedawane według wycen graczy(pomijam zaniżanie i zawyżanie cen).


Jak uzyskam jakieś konkretne wyjaśnienie to zagłosuje.


P.S. "Wyjątkowe sytuacje" - a czymże to jest? Wszystko można pod do podciągnąć, więc tego nie powinno być w ankiecie wg. mnie Smile

__________________

24-11-2013 12:15 Gregorian jest offline Szukaj postów użytkownika: Gregorian Dodaj Gregorian do Listy kontaktów
.Manson.
Viking


images/avatars/avatar-24572.jpeg

Data rejestracji: 15-05-2008
Postów: 568
Klan: WD
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Gregorian chodzi o to, zeby byly wolne rynki jak wczesniej, czyli wystawiasz cos i ktos to kupuje za taka cene jaka sie wylicytuje, ale nie oznacza to wolna amerykanke i ze kazdy bedzie mogl robic push, kazdy z nas sie zna na rynku i wie co po ile chodzi wiec jesli ktos kupi doskonale ak za 50k to jest to push i w tedy albo bedzie ban za push albo regulacja cenowa, tak samo jesli ktos wystawi leg dosk speeda za 100k to tez bedzie to push.

Chodzi glownie o to ze jak ktos wystawi powiedzmy legendarna doskonala orche na r3 powiedzmy gdzie chodzi okolo po 3kk a podczas aukcji 3 osoby sie beda bily o niego i dojdzie do 3,8kk to taka cena zostaje a nie oddaje sie na administracyjne

__________________

24-11-2013 12:28 .Manson. jest offline Szukaj postów użytkownika: .Manson. Dodaj .Manson. do Listy kontaktów
Darkshu
Forum Legend


Data rejestracji: 25-01-2008
Postów: 1.527

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jestem za regulacją cen:
Ale
Ce mocno z tym przesadza, co innego nakaz powtórzenia aukcji ( cofnięcie transakcji )
a co innego dotkliwe kary w pr na administracyjne zwłaszcza w mocno wątpliwych sytuacjach

zwłaszcza że w takich sytuacjach zawsze sprzedający powinien posiadać furkę tzn. że jeśli uważa że nie opłaca mu się przeprowadzić aukcji na warunkach operatora - powinien mieć naturalną możliwość wycofania z transakcji i pozostawienie itemu sobie

__________________
Nick W grze: Darkshu
Kupiłeś coś ode mnie- złóż ofkę
Kt=CM+24h - wojna trwa, jesteś trollem masz niepowtarzalną szansę mnie zbanować - nie poddam się cenzurze
24-11-2013 12:49 Darkshu jest offline Szukaj postów użytkownika: Darkshu Dodaj Darkshu do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.302
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Buc
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

W związku z licznymi trudnościami, proszę by osoby które wybrały opcję ,,nadzwyczajne okoliczności lub wniosek gracza" określiły jakie przypadki widzą, które uprawniałyby do ingerowania w aukcję.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

24-11-2013 13:10 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
TomCanis
Lord


Data rejestracji: 16-04-2008
Postów: 315
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria II; Necropolia V; Necropolia VII
Skąd: Kraków

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jestem za wolnym rynkiem bez ingerencji w ceny z małym zastrzeżeniem - taukcyjne lub sprzedaż aukcyjna. I przynajmniej 3 osoby biorące udział , nalepiej bez możliwości cm ( dlaczego? Bo wtedy wiadomo ktoś kupi tanio bo się mu uda i w jakiś sposób zrekompensuje losowosc dropa) tak wiem nadal da się ustawić aukcje na unikat ale jest większą szansa na to iż się to nie uda bo brak cm pozwoli licytować większej liczbie osób liczacych na kupno jedynie zmienilbym też iz przebicie w ostatnich 30s do 2 min zmienia czas trwania aukcji o 3 minuty wtedy komorkowcy na spokojnie wezmą udział w licytacji ( tak tak zdążyło mi się przegrać aukcje że względu na przebicie w tych ostatnich sekundach i braku odswiezenia przy słabszym zasiegu neta - więc pod siebie)
24-11-2013 15:48 TomCanis jest offline Szukaj postów użytkownika: TomCanis Dodaj TomCanis do Listy kontaktów
dudesons
Triple Ace


Data rejestracji: 06-09-2009
Postów: 169
Klan: SAINTS[-akNM-]
Kraina: Necropolia II
Skąd: LODZ

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

To i tez ja sie wypowiem na ten temat
Jestem graczem na serverze r3 od dawien dawna i smieszna rzecza jest to ze nie mozesz komus sprzedac czegos bo musi byc wystawione na aukcje w grze lub forum.
Ja sie pytam jakim sposobem ? moze nie mam ochoty sprzedawac to osobie XXX ale przez te cale nakazy jestem zmuszony wystawic na aukcje i wygrywa osoba XXX
Chore jak nic jest to bo unikatowe przedmioty kazdy jak juz chce sprzedac to wspolklanowicza by sie lepiej uzbroic na expy/areny/kw to chyba proste lecz niestety nie mozna
Pozatym operator jak ze szanowany i lubiany przez caly server r3 cofa aukcje po dosc dlugim czasie : 32707 ; 11827
i wyznacze ceny przedmiotu z kosmosu ...
Czemu nie zrobil tego wczesniej ? oto jest pytanie bo chyba nie powinien byc operatorem jezeli nie wykonuje odpowiednio swojej pracy

__________________
R3: Elpolako R6: PedoFear
24-11-2013 16:58 dudesons jest offline Szukaj postów użytkownika: dudesons Dodaj dudesons do Listy kontaktów
barti93
Emperor


Data rejestracji: 20-01-2012
Postów: 1.333
Klan: KoDeX
Kraina: Necropolia II
Skąd: Warszawa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Buc napisał(a)
W związku z licznymi trudnościami, proszę by osoby które wybrały opcję ,,nadzwyczajne okoliczności lub wniosek gracza" określiły jakie przypadki widzą, które uprawniałyby do ingerowania w aukcję.


Proszę nie iśc nie łatwiznę. Dając taki punkt do ankiety na pewno macie wyznaczone swoje nadzwyczajne sytacje.

Proszę je napisać a my je co najwyżej skorygujemy, chyba, że macie na myśli to co jest teraz - nazwyczajne czyli każde są nadzwyczajne, bo nie chcę się pracować i leci się po łatwiźnie.

__________________

r3 barthi
24-11-2013 17:42 barti93 jest offline Szukaj postów użytkownika: barti93 Dodaj barti93 do Listy kontaktów
TomCanis
Lord


Data rejestracji: 16-04-2008
Postów: 315
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria II; Necropolia V; Necropolia VII
Skąd: Kraków

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

@dudesons praktyczny i dobry pomysł w końcu klan od tego jest ale. ... Jest dużeaale - nie pomyslales że to zabija napływ nowych graczy - na tych serwach żeby się dało grać musisz mieć znajomości nie masz nie masz eq
Jeśli ty sprzedasz broń swojemu wrogowi to on też wystawi swoją broń nie wiedząc komu ( ofc wiem że w pewnym momencie wiadomo kto jakim funduszem dysponuje) ale tu wprowadzilbym budynek klanowy - bank pr - klan może wpłacić x pr do banku i kto potrzebuje pożycza na pewien okres ( tylko zakup eq -nie wiem na ile realne do realizacji. Coś ala skarbnik klanu ale to pomysł powijak)
24-11-2013 21:36 TomCanis jest offline Szukaj postów użytkownika: TomCanis Dodaj TomCanis do Listy kontaktów
czarniol
Member


images/avatars/avatar-5511.jpg

Data rejestracji: 29-09-2007
Postów: 38
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia II
Skąd: Ślask

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
TomCanis napisał(a)
@dudesons praktyczny i dobry pomysł w końcu klan od tego jest ale. ... Jest dużeaale - nie pomyslales że to zabija napływ nowych graczy - na tych serwach żeby się dało grać musisz mieć znajomości nie masz nie masz eq
Jeśli ty sprzedasz broń swojemu wrogowi to on też wystawi swoją broń nie wiedząc komu ( ofc wiem że w pewnym momencie wiadomo kto jakim funduszem dysponuje) ale tu wprowadzilbym budynek klanowy - bank pr - klan może wpłacić x pr do banku i kto potrzebuje pożycza na pewien okres ( tylko zakup eq -nie wiem na ile realne do realizacji. Coś ala skarbnik klanu ale to pomysł powijak)
'
heh niema takiej opcji żeby nowy gracz dostał eq z top chyba że wy dropi ale??? TO też jest bez sensu bo na jego level broń takowa jest bezradna bez kopa z setów bojowych !!!

regulacja handlu w każdej postaci to ingerencja w gre i dezorentacja graczy w handlu !!!

nie można ingerować w handel ! Gram dość żeby stwierdzić że na rozwoju r3 nikt nie ingerował i wszystko rozchodziło się po klanie wiec dziwne jest teraz że ma być inaczej.

A najbardziej nie normalną rzeczą jest TO że głosują w dobrej wieże gracze za ,,nadzwyczajne okoliczności lub wniosek gracza" przecież to nic nie zmienia !!
Ankieta powinna brzmieć TAK lub NIE i wszystko >

A Buc nawet w własnej ankiecie zrobił teraz wielkie misz masz pytając graczy co jak widzą (ty powinieneś wiedzieć o co pytasz :/ )hehehhe.

Logika podpowiada że zrobiłeś dyskusje a nie ankietę TAK/NIE proste dwa słowa ale jak można pogmatwać prostą ankietę!!


MAM NADZIEJE na zmianę ale już widze że ankieta nic nie zmieni !!! Sorki w realu jestem wietrznym optymistą ale BW zwaliło mnie na kolana czytając pręgież

c
25-11-2013 00:18 czarniol jest offline Szukaj postów użytkownika: czarniol Dodaj czarniol do Listy kontaktów
manatti3
Junior Member


Data rejestracji: 19-12-2007
Postów: 19

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

a co w przypadku jeżeli w danym momencie podaż jakiegoś itemu jest np. na poziomie kilku sztuk a popyt mniejszy ceny spadają bo ludzie chcą sprzedać dany item a jakiś czas później jest sytuacja odwrotna i cena przedmiotu rośnie o kilkadziesiat lub kilkaset k pr?? oczywiście cena jest regulowana lub gracze są karani banem!!!! gdzie tu logika ??

po co są wyceny?? gdzie handel wymienny?? to co obecnie dzieje się na r3 to jakaś paranoja, cofane są transakcje z przed paru miesięcy?? a itemy end gamowe kiszą sie w zbrojowniach nie używane bo sprzedać sie nie opłaca a wymienić nie wolno i chyba czekają na powolną ale nie uchronną śmierć naturalną (wynikającą z działań administracji) serwera!!!! to jest chyba ostatnia szansa żeby cos w tej sprawie zrobić więc uwolnijcie rynek. pilnujcie pushów itp ale dajcie graczom trochę wolnej ręki w granicach rozsądku w oparciu o wyceny które się zmieniają w zależności od etapu rozwoju serwerów.

__________________
R3 Manatti
25-11-2013 08:57 manatti3 jest offline Szukaj postów użytkownika: manatti3 Dodaj manatti3 do Listy kontaktów
TomCanis
Lord


Data rejestracji: 16-04-2008
Postów: 315
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria II; Necropolia V; Necropolia VII
Skąd: Kraków

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

@CZARNIOL chyba się nie zrozumieliśmy - dudensons to jakiś lvl jego wróg tez - nie sadzę by to była jakaś mega różnica ( bo się nie opłaca atakować itd.)- jako nowy gracz nie potrzebujesz topowych itemów tylko tych średnich jakbys nie zrozumiał to taka drabinka kupujesz lepszy - sprzedajesz "swój gorszy" ale ale on jest dla kogos właśnie "lepszy" niż ma i to poleci w dól tak ze ten maluch (pytanie co rozumiemy przez malucha - dla mnie to gracz około 40-50lvl ) docelowo kupi sobie tanio dla niego lepszy eq - przy dobrym izi możesz ubrać średnie i dobre EQ już dużo wcześniej. A trzymanie itemów po zbrojowni, bo nie selne wrogowi , bo muszę mieć unikat na wymianę itd. zabija grę.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez TomCanis: 25-11-2013 10:17.

25-11-2013 10:13 TomCanis jest offline Szukaj postów użytkownika: TomCanis Dodaj TomCanis do Listy kontaktów
.Manson.
Viking


images/avatars/avatar-24572.jpeg

Data rejestracji: 15-05-2008
Postów: 568
Klan: WD
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jak widac administracja z nowu siedzi cicho i sie nie wypowie w temacie, w sobote juz do nich wyslalem PW z pytaniem czy w ogole beda sie przygladac tego co my gracze chcemy czy jak zwykle beda miec gdzies glos ludu i jak widac do dzis cisza wiec chyba ta cisza jest odpowiedzia dla nas co oni mysla na temat naszych prosb i tego jak chcieli bysmy razem z nimi zmieniac gre zeby lepiej sie gralo.

Szkoda wielka bo na prawde zaczyna sie zle dziac z BW.

__________________

26-11-2013 10:27 .Manson. jest offline Szukaj postów użytkownika: .Manson. Dodaj .Manson. do Listy kontaktów
adagio
Szeryf na serwerach R14+R16 i R20


images/avatars/avatar-14864.jpg

Data rejestracji: 26-12-2007
Postów: 5.090
Klan: White_Dragons (D_F)
Kraina: Necropolia II
Skąd: Kalisz

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

.Manson., skoro operator założył ankietę w tej sprawie, to logicznym jest, że wyniki zostaną przekazane administracji. Niepotrzebnie bijesz pianę.

__________________

26-11-2013 10:37 adagio jest offline Szukaj postów użytkownika: adagio Dodaj adagio do Listy kontaktów
Strony (2): [1] 2 następny » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » [NECRO] Pytanie o regulowanie cen przez Operatorów

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH