Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Pręgierz » R2+R13 » Dyskusja na temat Pręgierza R2 » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (24): [1] 2 3 następny » ... ostatni » Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony Dyskusja na temat Pręgierza R2 26 Ankieta - średnia ocena: 4,92
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.255
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Arrow Dyskusja na temat Pręgierza R2 Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Szanowni Gracze,

zakładam tutaj wątek, w którym mogą pisać wszyscy gracze mający coś do powiedzenia w sprawie tematów założonych w Pręgierzu R9. Istnieje zakaz pisania postów w pręgierzu przez osoby niezwiązane ze sprawą, dlatego umożliwiam to tutaj. Proszę jednak przestrzegać regulaminu forum i nie spamować bezsensownymi wiadomościami, nie przeklinać, nie ubliżać, nie multipostować, itd.

Za łamanie tych zasad będą przyznawane ostrzeżenia.
Mam nadzieję, że dzięki temu tematowi nie będę mieć do czynienia ze zbędnym spamem w wątkach dotyczących banów.

Być może będziecie chcieli odnieść się do konkretnego postu na forum, jeśli tak to proszę kliknąć na małą ikonkę przedstawiającą kartkę (jest po lewej stronie czasu napisania postu). Wtedy forum przekieruje adres strony do tego konkretnego postu - taki link przenosi odbiorcę do wybranej treści.

Zdaję sobie sprawę, że część moich decyzji nie spotka się ze zrozumieniem, dlatego liczę na Waszą konstruktywną krytykę. Najłatwiej będzie pisać tutaj, każdą uwagę wezmę do serca. Jestem dla Was, a nie odwrotnie.

Łączę wyrazy szacunku,

Trzy Litery


PS. Podobny wątek, który stworzyła Sephiroth, to nędzna podróbka Wink Naruszyła tym samym moje prawa autorskie do prowadzenia tematów wolnocłowych Tongue

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

13-12-2013 00:03 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
specjalista
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
brainstorm napisał(a)
skarga oczywiscie zostanie odrzucona, obaj o tym wiemy, wiec daruj sobie swoje wypociny, bo zal to czytac Tongue

cytat:
Buc napisał(a)
7 dni bana

rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl

Zawsze mnie rozwalają tacy pewni swej bezkarności. Słuszna kara dla cwaniaka w necie, dobra robota Buc.
15-12-2013 10:59
NTT
Triple Ace


Data rejestracji: 03-05-2008
Postów: 164
Klan: rts
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

buc kiedy przejaless r9 mielismy nadzije ze aukcje ktore bede pushowane zostana nagrodzone odpowiednimi nagrodami.
Co sie dzieje ppowoli widzimy ukaranie za to ze sie przebija wlasna offke zeby zaskoczyc drugiego licytujacego to chwyt stary jak nic .i za to bana , no dobra to podobno skladowa bana..
Nastepne oskarzenia dotyczace filtra.mowisz przebijanie sam ci zglosilem kilka aukcji gdzie przebicia o kilka kd i co nic narazie nieslychac ale jak napisales ze sie tym zajmiesz wiec ci wierze .
Mam zapytanie czy ostatnio kopiowane zlote sily na palec kazda aukcja byla zgloszona jesli nie to ja poprosze o bana dla tych ludzi przeciez item jest warty max 140 i tak zawarzylem ,albo wzmocniony kilt silacaa jakis tydzien temu kopiowane ceny niebede wspominal ale cosik co powinno kosztowac max 20kk urasta do kwoty okolo 150 kk z tego co pamietam.
Buc r9 to inny serwer niz wszytkie inne morie tu sie kombinuje zeby miec zarobek kopiujesz po nocach zeby ci nieprzeskadzala jakas jedna czy druga persona .
Kamykow jak lodow wczorajsza aukcja zlotego krwi albo jeszcze lepiej leg zwinnej PALKI sekty zobacz jak cena za ten badziewny item palka i sekta zwinna troche ratuje sytuacje ale nie na takie przegiecie.
Wez to pod uwage ze jesli robisz itemy na zarobek to gdzies masz w glowie kosztorys tego ile mozeszzaplacic i jesli mozna bylo wedlug filtra tyle zaplacic bedac pewnym ze juz nikt tego nieprzebije to daje bo 110kk to co jedna expa

weez to pod uwage to co napisalem bo jesli nadal uwarzasz ze to powinna byc stalka dla filtra to powiem tak jestem zawiedziony twoja postawa.
Pozdrawiam i czekam na jakas odpowiedz
20-12-2013 04:19 NTT jest offline Szukaj postów użytkownika: NTT Dodaj NTT do Listy kontaktów
Bobsonq3
Triple Ace


Data rejestracji: 16-04-2007
Postów: 164
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jezeli ktos zawyza ceny i przebija sam siebie bez zgloszenia aukcji to banan jak najbardziej sie nalezy, moze nie (s)perm, ale jakis na pewno Wink

Sam kopiowalem mase itemow, np. te wzmocnione silacze wspomniane wyzej, ale wszystkie aukcje z wyzsza cena byly zgloszone i zadnych problemow nie ma.

Wystarczylo zglosic/napisac do opa a lipy i bluzgania by nie bylo

Czasy kej dzeja opierdalacza sie skonczyly i bardzo dobrze. Wink

__________________

20-12-2013 05:20 Bobsonq3 jest offline Szukaj postów użytkownika: Bobsonq3 Dodaj Bobsonq3 do Listy kontaktów
Leoric.
Full Member


Data rejestracji: 18-09-2012
Postów: 54
Klan: RTS
Kraina: Moria III
Skąd: Łódź

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Bobson mylisz się:

ceny za klamoty nadal będą chore, nadal będą Ci ludzie 'utrudniali' kopiowanie, teraz po prostu każdą aukcję będą zgłaszali w obawie przed banem...i albo Buc cofnie i tak raz za razem <będzie się klamot na3razy sprzedawało> albo będą bezpieczni...jakkolwiek na cenę klamotu, ani chęć kupienia to nie wpłynie.

-co do przebijania samego siebie zgodzę się z NTT sztuczka stara jak świat, pozatym na niektórych komórkach są takie problemy z odświeżaniem, że ta złota ikonka pojawiająca się przy licytacji <ta co informuje, że twoja cena wygrywa> nie zawsze się pojawia i może to w błąd wprowadzić <to samo z kodami jak expe sie odpalalo...czasem trzeba czekać kilkanaście sek i odświeżać...a jak sami wiemy z koma licytując klamot tych kilkunastu sek. się nie ma Wink >

ban dla filtera w oczach opa słuszny, w moich jako kilkuletniego kolegi z klanu i kogoś kto na serwie 'żył' przez długi czas jak najbardziej bezpodstawany - widziałem gorsze aukcje i niższych pz. postaci dla których te 100kk to majątek a nie jak dla 112pozowca kosztowy śmiech na sali...


jak bany mają się tak sypać, to może za takie drobne przewinienia dać możliwość odwoływania po 7dniach?
warte do rozpatrzenia przez samych twórców, sami sprawdźcie ile osób po takich banach wraca do gry ...a ilu aktywnych graczy tracicie bo wam się kasują wk___ni takim obrotem spraw Wink ..tym bardziej aktywni gracze których coraz mniej.
20-12-2013 06:43 Leoric. jest offline Szukaj postów użytkownika: Leoric. Dodaj Leoric. do Listy kontaktów
Bobsonq3
Triple Ace


Data rejestracji: 16-04-2007
Postów: 164
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Leo ale jeżeli item jest warty 1-2kk a komuś zależy na nim i zawyża specjalnie cenę żeby kupić to najzwyczajniej w świecie taką aukcję się powinno zgłosić/napisać pw do opa i wtedy on decyduję czy uciąć nadwyżkę kamieni czy zostawić aukcję w spokoju.

Jeżeli Filterowi tak zależało na tych zbrojkach to mógł się dogadać z wystawiającym i kopiować razem z nim, lub kupić jedną i kopiować z kimś innym, a nie podbijać o kilkaset % wartości. To nie były bóg wie jakie itemy które pojawiają się raz na rok żeby wywalać z góry dużo wyższą cenę bo więcej może się to nie pojawić. W taki sposób się właśnie wypacza rynek, bo jeżeli ktoś dropnie taką śmieciową pelkę i zobaczy w zakończonych po ile schodziła to zacznie wystawiać za taką cenę właśnie i ta będzie wtedy już tylko rosła.

Według mnie ban powinien być ale kilkudniowy max a nie stałka, bo puszem tego nie można nazwać, ale zawyżeniem ceny już tak.

Ja wiem że takie ilości kamieni na tym etapie gry to śmieszne grosze, ale od tego jest właśnie opcja "zgłoś aukcję do operatora" żeby w takich przypadkach mieć spokój.

Kej dżej totalnie rozpieprzył rynek i rozleniwił graczy na r9, także Buc'u apelujemy żeby wyczulić serwer na tego typu aukcję, ale też o skrócenie banana Filterowi bo na stałkę to on na pewno nie zasługuje.

__________________

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Bobsonq3: 20-12-2013 09:00.

20-12-2013 08:58 Bobsonq3 jest offline Szukaj postów użytkownika: Bobsonq3 Dodaj Bobsonq3 do Listy kontaktów
Rayneven
Forum God


images/avatars/avatar-11500.jpg

Data rejestracji: 30-01-2007
Postów: 3.949
Klan: PSD
Kraina: Moria
Skąd: Hula niczym wiatr po polu

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

5078

Rewelacyjny banSmile Wreszcie ktoś się zabrał za tych którzy złośliwie przeszkadzają w kopiowaniu innym zamiast samodzielnei sobie kopiować. A do tego kilkunastu/kilkudziesięciokrotnie zawyżają cenę śmieci.

BRAWO! Buc mam nadzieję, że wejdzie to na innych serwerachSmile

__________________
Nakarm wampira: http://r2.bloodwars.interia.pl/r.php?r=897
20-12-2013 09:07 Rayneven jest offline Szukaj postów użytkownika: Rayneven Dodaj Rayneven do Listy kontaktów
Leoric.
Full Member


Data rejestracji: 18-09-2012
Postów: 54
Klan: RTS
Kraina: Moria III
Skąd: Łódź

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

sam buc napisał, że 4ofki min były na klamot, więc ktoś mu podbijał te pelki...i nie sądzę że podbicia były z 1kk na 2kk 3kk itd.. tylko wyższe = walnął zaporową cenę i poszedł spać/do roboty.

zgodzę się w kwestii skrócenia bana i wgle za tego typu przewinienia zrobienia 3-5dni maks...a nie 30dni stałki Wink ...zaraz pół servera będzie pobanowane, a aktywnie grających już coraz mniej.

druga rzecz: wszyscy będą zaraz wszystko zgłaszać i sparaliżuje to pracę opa Smile

wartość przedmiotu:
jednocześnie składałem śmierć inka z mortisirielem i kims jeszcze chyba...crap po 1-5kk biliśmy między sobą do 100+ .. każdy identycznie zdeterminowany był żeby kupic...
20-12-2013 09:22 Leoric. jest offline Szukaj postów użytkownika: Leoric. Dodaj Leoric. do Listy kontaktów
Bobsonq3
Triple Ace


Data rejestracji: 16-04-2007
Postów: 164
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

No to były czyjeś kopie więc normalne że ktoś to podbijał bo to Filter się wcinał tutaj w aukcję akurat ;] Oczywiście miał do tego prawo, ale jeżeli zawyżył sporo cenę to miał również obowiązek to zgłosić a tego nie zrobił i stąd ten ban ;]


Dlatego najlepiej w takich aukcjach się dogadać i nie przepłacać za byle co ;]

__________________

20-12-2013 09:28 Bobsonq3 jest offline Szukaj postów użytkownika: Bobsonq3 Dodaj Bobsonq3 do Listy kontaktów
NTT
Triple Ace


Data rejestracji: 03-05-2008
Postów: 164
Klan: rts
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

rey wiesz co spadaj na swoj serwer i tam dostan znowu jakiegos bana moze stalego bo sie wpier.... Miedzy wodke a zakaske.
Zlosliwe przeszkadzaja boze a co to przedszkole czy bloodwars .
Zapomnial wol jak pacholeciem byl.koniec tu r9 a nie chory r2.
20-12-2013 09:36 NTT jest offline Szukaj postów użytkownika: NTT Dodaj NTT do Listy kontaktów
Sabio
Top Forum Spamer 2013


Data rejestracji: 07-08-2012
Postów: 1.580
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria IV
Skąd: Bydgoszcz

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Rayneven napisał(a)
5078

Rewelacyjny banSmile Wreszcie ktoś się zabrał za tych którzy złośliwie przeszkadzają w kopiowaniu innym zamiast samodzielnei sobie kopiować. A do tego kilkunastu/kilkudziesięciokrotnie zawyżają cenę śmieci.

BRAWO! Buc mam nadzieję, że wejdzie to na innych serwerachSmile


popieram pana zielonego
czekamy na podobne bany na r13 po przebitki z 5ks na 80ks na zlomie to przesada

__________________
cytat:
"Powiem więcej, administracja nie tylko zwiększa drop niektórym graczom, ale też sadziła brzozy w Smoleńsku."
--SZESZEJ--

20-12-2013 09:36 Sabio jest offline Szukaj postów użytkownika: Sabio Dodaj Sabio do Listy kontaktów
Piniula
Lord


Data rejestracji: 03-08-2008
Postów: 322
Klan: RTS
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

U-la-la... No proszę, Filter ZŁOŚLIWE przebijał... licytował... a nie daj Boże jeszcze coś ZŁOŚLIWIE kupił!!! Niby przebijanie nie jest zabronione, ale żeby to robić ZŁOŚLIWIE... No cóż, faktycznie, stałka jak nic się należy. To co, mam rozumieć że nie można teraz kupować (chociaż regulamin tego nie zabrania) przedmiotów które ktoś kopiuje bo można dostać bana za ZŁOŚLIWOŚĆ? Chyba trzeba pisać podanie o możliwość licytacji przedmiotu z wyjaśnieniem w jakim celu się go kupuje żeby nie zostać posądzonym o ZŁOŚLIWOŚĆ. Sam brałem udział w licytacjach kopiowanych przedmiotów i mam się też spodziewać bana? W prawdzie robiłem to bez ZŁOŚLIWOŚCI (ot, potrzebowałem przedmiotu), ale pewnie ban będzie...
Co do przebijanie samego siebie zostało to już wyżej wyjaśnione, też tak robiłem, też pewnie będzie ban... Super...

Rozpatrywane powinny być tylko pushe - jeśli były, to powinny być oczywiście ukarane. Nie zgłosił przepłaconej aukcji, jego błąd, ale czy przy kwotach rzędu kilkudziesięciu kk zasługuje się na stałkę? Nie wydaje mi się. Jakże często mówicie, że OP też człowiek i patrzy na każdą sprawę po ludzku. Dwa argumenty:
1. Weź pod uwagę to, że jeszcze z miesiąc temu zbroje składało równocześnie kilka osób. Ceny były wywalone w kosmos, nijak się miały do rzeczywistej wartości przedmiotu. Prawie każdą aukcje można byłoby podciągnąć pod push.
2. KJ olewał aukcje na maksa. Niejedną mu zgłaszałem na forum a on nawet nie przeczytał wiadomości ode mnie.

Jeśli już dostaje bana za push to powinno to być kilka-kilkanaście dni a nie stałka.

Wygląda na to, że i ja zaraz dostanę stałkę, popełniłem właściwie każde przewinienie o które jest posądzony Filter. Przepłacane aukcje wprawdzie zgłaszałem, ale co z tego skoro nikt tych zgłoszeń nie czytał...

__________________
ISO
20-12-2013 09:44 Piniula jest offline Szukaj postów użytkownika: Piniula Dodaj Piniula do Listy kontaktów
Rayneven
Forum God


images/avatars/avatar-11500.jpg

Data rejestracji: 30-01-2007
Postów: 3.949
Klan: PSD
Kraina: Moria
Skąd: Hula niczym wiatr po polu

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Bobsonq3 napisał(a)
Dlatego najlepiej w takich aukcjach się dogadać i nie przepłacać za byle co ;]


to jest słowo klucz, a jak ktoś albo nie umie się dogadać albo po złości mając dużo kamyków komuś podbija to ban i czas na refleksje. Nauczy się współpracować albo samodzielnego kopiowania.

cytat:
NTT napisał(a)
rey wiesz co spadaj na swoj serwer i tam dostan znowu jakiegos bana moze stalego bo sie wpier.... Miedzy wodke a zakaske.
Zlosliwe przeszkadzaja boze a co to przedszkole czy bloodwars .
Zapomnial wol jak pacholeciem byl.koniec tu r9 a nie chory r2.


Jak tak grzecznie prosisz to już sobie idę, ale r9 to też mój serwer więc...

__________________
Nakarm wampira: http://r2.bloodwars.interia.pl/r.php?r=897

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Rayneven: 20-12-2013 09:44.

20-12-2013 09:44 Rayneven jest offline Szukaj postów użytkownika: Rayneven Dodaj Rayneven do Listy kontaktów
Wladek_P.
Forum Ace


Data rejestracji: 10-02-2009
Postów: 85
Klan: RTS
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Złośliwość - nowa kategoria przewinienia.
Karanie za "złośliwe" przebijanie i "podkupowanie". Za "złośliwe", pozbawiające jednorazów ataki. Za "złośliwe" skanowanie, "złosliwe" pisanie etc...
Za złośliwość nie ukarze cię policja, nie ukarze cię aparat skarbowy - ukarze cię operator serwera BW (przy radosnej asyście klakierów).
Całe to frajerskie pisanie o "wcinaniu się" w kopiowanie, o "podkupowaniu" wystawionych dla kogoś itemów jest gówno warte.
Guzik mnie obchodzi, że ktoś sobie ubzdurał, że to ma być jego item, bo Franek wystawił go z myślą o Romku - mam kamienie i potrzebuję - to kupuję. A interpretacja moich intencji dalece wykracza poza kompetencje operatora serwera.

Po wyciśnięciu z uzasadnienia tego bana wszystkich semantycznych ozdobników, pozostaje - niezgłoszenie przepłacenia kilku niskiej wartości itemów. I za to jest stałka.

Trzeba pisać coś więcej?
20-12-2013 10:07 Wladek_P. jest offline Szukaj postów użytkownika: Wladek_P. Dodaj Wladek_P. do Listy kontaktów
Sabio
Top Forum Spamer 2013


Data rejestracji: 07-08-2012
Postów: 1.580
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria IV
Skąd: Bydgoszcz

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Akurat slowo zlosliwe tu pasuje bo jak inaczej nazwac wyciaganie cen smieci do niebotycznych skal a i sprzedajacym sprawia to problemy bo musza to wszystko zglaszac itp

__________________
cytat:
"Powiem więcej, administracja nie tylko zwiększa drop niektórym graczom, ale też sadziła brzozy w Smoleńsku."
--SZESZEJ--

20-12-2013 10:16 Sabio jest offline Szukaj postów użytkownika: Sabio Dodaj Sabio do Listy kontaktów
xxxlxxx
Member


Data rejestracji: 12-05-2008
Postów: 31

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Złośliwość to akurat jest pana Buca . ?Chyba nie ma ani jednej osoby na serwie żeby nie przepłaciła za jakiś item bo mu akurat ten był potrzebny i ze złośliwością walczył o niego.A jeszcze jesdno czym się różni item zgłoszony od nie zgłoszonego ?
.Zgłoszenie załatwia sprawę i push jest legalny? Ech widzę tu brak profesjonalizmu a uzasadnienie tego bana jest żenujące .
20-12-2013 10:41 xxxlxxx jest offline Szukaj postów użytkownika: xxxlxxx Dodaj xxxlxxx do Listy kontaktów
Riper_Angel
Viking


Data rejestracji: 21-01-2011
Postów: 638
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

poczekajcie aż Buc weźmie się za zasiadania, multikonta i dopiero potem za aukcje Smile

będzie jak na r13, kilkadziesiąt banów w miesiąc Smile

i co?

i serwer jakoś nie padł
20-12-2013 10:55 Riper_Angel jest offline Szukaj postów użytkownika: Riper_Angel Dodaj Riper_Angel do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.255
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Buc
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Kopiowane itemy są warte kilka kk. Jeśli ich cena jest większa to znaczy, że są przepłacone. Oczywiście, można brać udział w licytacji, ale równie dobrze można samemu zacząć kopiować taki przedmiot i nie trzeba wtedy walczyć na licytacji.

Ban stały jest za pushing - przepłacenie za przedmioty.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

20-12-2013 12:05 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
tless
Triple Ace


images/avatars/avatar-21303.jpg

Data rejestracji: 02-07-2009
Postów: 234
Kraina: Moria III
Skąd: Lębork

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A jak ktos nie ma czasu na kopiowanie? Co wtedy? Nie może kupować itemów kopiowalnych, bo to ZŁOŚLIWE? No nie bądźcie śmieszni Smile

Ja nie poświęcam dużo czasu na bw, nie mam czasu, by na kopiowanie itemów (i ich skup) poświęcać 3h życia realnego. Widzę, potrzebuję, to kupuję. BO MAM KAMIENIE I MOGĘ.

W regulaminie nie ma opisanego przypadku, że za domniemane 'złośliwe' podbijanie cen będzie ban.

Cóż... pobawię się w policjanta. Przejrzę WSZYSTKIE aukcje r9 z ostatnich 2 m-cy i wszystko, co podejrzane pozgłaszam. Zobaczymy jak będą szczekać osoby, które teraz popierają tego bana Smile

Do zobaczenia, w pręgierzu, też się pojawię Wink Jak i 60% serwera, co już prędzej pisałem.
20-12-2013 12:21 tless jest offline Szukaj postów użytkownika: tless Dodaj tless do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.255
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Buc
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ban jest za efekt wynikowy (zakończenie aukcji z przepłaceniem), a powstało to w wyniku złośliwego podbijania. Proszę rozgraniczyć te dwie rzeczy

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

20-12-2013 12:23 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
NTT
Triple Ace


Data rejestracji: 03-05-2008
Postów: 164
Klan: rts
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

buc wiezz ile itemow wartych kilka kk schodzilo za chore kwoty moge ci podac spokojnie kilkanascie tego typu aukcji
zeby zaczac kopiowac trzeba miec z czego kopiowac wiec wtracenie sie w ustawione aukcje jest na miejscu zebys zyskac itemy.
Zauwaz ze filter niejest stalym bywalcem forum jesli nawet wiedzial ze itemy przeplacil i chcial zglosicc to dana aukcja byla juz zgloszona.niebedac aktywnym forumowiczem niewiedzial .niechciaal wiedziec ,ciach .bogatemu wolno stac go. Zeby Pisac co chwile do opa na temat badziewnych aukcji.
Wiec mimo zablokkowanego kontanna forrum moze przemysliszzz jescze raa dlugosc bana.

Pozdrawiam
20-12-2013 12:30 NTT jest offline Szukaj postów użytkownika: NTT Dodaj NTT do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.670
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

chlopaki z rts bronia kolegi, szkoda ze nie byli tacy madrzy i pomocni kilka tyg wczesniej zeby mu powiedziec o zglaszaniu aukcji Big Grin

nie byloby tej sytuacji i placzu nad rozlanym mlekiem...

ja tam wszystko zglaszam co kupuje/sprzedaje zeby pozniej nie robic z siebie posmiewiska na forum + wyzywanie opa od pajacow wtf

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez twardy: 20-12-2013 12:34.

20-12-2013 12:33 twardy jest offline Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
rasad
Member


Data rejestracji: 21-10-2010
Postów: 45
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Na wymienionych aukcjach Filter wydał 240kk. Toż w dwa dni za same ekspy tyle zarobi.

Głupio to nawet nazwać pushem, aukcje te nie zmieniły w sposób znaczny stanu posiadania sprzedającego, a chyba to miały piętnować bany.

Dostał najwyższy możliwy wymiar kary wg. tabeli kar. Pushing - od 7 dni do stałego

Moim zdaniem Op nagiął regulamin na niekorzyść gracza i nie wiadomo czemu zastosował najwyższy możliwy wymiar kary.
20-12-2013 12:42 rasad jest offline Szukaj postów użytkownika: rasad Dodaj rasad do Listy kontaktów
General
King


Data rejestracji: 27-03-2007
Postów: 811
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ćwiekowana Kolczuga Szermierza (+5) 3 6 / 1 / 1 / 0 / 0
Ćwiekowana Kolczuga Szermierza (+5) 3 6 / 1 / 1 / 0 / 0
Dobra Łuskowa Kamizelka Szermierza (+2) 5 0 / 0 / 0 / 2 / 0
Łuskowa Peleryna Szermierza (+3) 2 7 / 0 / 3 / x / x
Dobra Lekka Koszulka Szermierza (+4) 23 0 / 0 / 0 / 0 / 1
Dobry Ćwiekowany Smoking Szermierza 5 7 / 0 / 0 / 1 / 0
Dobra Władcza Marynarka Szermierza 3 7 / 0 / 0 / 1 / 0
Dobra Ćwiekowana Kurtka Szermierza (+2) 10 5 / 1 / 0 / 2 / 0
Dobra Ćwiekowana Kurtka Szermierza (+2) 6 7 / 0 / 0 / 1 / 0

to są GRUDNIOWE niskoprefowane szermierze, po tych kopiowanych

Łuskowy Gorset Szermierza (+3) 19 5 / 2 / 0 / 0 / 1
Dobry Władczy Smoking Szermierza (+1) 6 0 / 0 / 1 / 0 / 1
Dobry Władczy Smoking Szermierza (+1) 5 0 / 0 / 0 / 0 / 1

a niskoprefowane szermierze przed

Łuskowa Marynarka Zabójcy (+3) 2 5 / 1 / 0 / 2 / 0
Lekka Koszulka Zabójcy (+4) 5 0 / 0 / 0 / 0 / 1
Dobra Ćwiekowana Kamizelka Zabójcy 10 0 / 0 / 0 / 4 / 1
Władcza Kurtka Zabójcy (+3) 3 0 / 3 / 0 / 2 / 0
Ćwiekowana Peleryna Zabójcy (+4) 2 7 / 0 / 0 / 1 / 0
Dobra Łuskowa Koszulka Zabójcy (+3) 22 0 / 0 / 16 / x / x
Dobra Ćwiekowana Koszulka Zabójcy (+4) 6 0 / 0 / 0 / 2 / 0
Dobra Władcza Marynarka Zabójcy 3 0 / 0 / 0 / 2 / 0
Dobry Władczy Gorset Zabójcy (+1) 8 0 / 0 / 1 / 1 / 0

niskoprefowane zabójca

Dobra Ćwiekowana Peleryna Siłacza (+2) 1 0 / 0 / 0 / 1 / 0
Dobra Ćwiekowana Peleryna Siłacza (+2) 1 0 / 0 / 0 / 1 / 0
Dobra Łuskowa Kolczuga Siłacza (+1) 4 7 / 0 / 0 / 1 / 0
Lekka Marynarka Siłacza (+3) 1 0 / 0 / 0 / 1 / 0
Lekka Marynarka Siłacza (+3) 3 0 / 0 / 0 / 1 / 0
Dobra Lekka Marynarka Siłacza 5 0 / 0 / 0 / 1 / 0
Dobra Lekka Marynarka Siłacza 8 0 / 2 / 0 / 1 / 0
Dobra Płytowa Marynarka Siłacza 8 0 / 0 / 0 / 0 / 2
Ćwiekowana Koszulka Siłacza (+3) 6 0 / 1 / 0 / 1 / 0
Dobra Władcza Kurtka Siłacza (+2) 6 7 / 0 / 0 / 1 / 0
Dobra Władcza Kurtka Siłacza (+2) 6 0 / 1 / 0 / 1 / 0
Dobra Lekka Koszulka Siłacza (+4) 8 0 / 0 / 0 / 2 / 0
Dobry Lekki Smoking Siłacza (+1) 3 0 / 0 / 0 / 1 / 0
Dobry Lekki Smoking Siłacza (+1) 6 0 / 1 / 1 / 1 / 0
Dobra Ćwiekowana Kolczuga Siłacza (+3) 6 0 / 0 / 0 / 1 / 0

niskoprefowane siłacze.


WSZYSTKIE aukcje poniżej 1 miesiąca wstecz.

Widać, że cene rynkową na podstawie kilkudziesięciu droższych egzemplarzy można ustalić na poziomie KP-KD, więćgdzie tu jakikolwiek PUSH?
Jak już bana dla kopiujących za 20kk jako (także karalny!) pull. już to byłoby sensowniejsze.


Innymi słowy drogi Bucu, dałeś bana za kupienie w cenie rynkowej, dość okazyjnie nawet można powiedzieć. Zwłaszcza patrząc na powyższe kilkadziesiąt aukcji podobnych itemów.
Nic dziwnego, że nie zgłaszał "przepłaconych" zakupów, skoro były to maxymalnie ceny średnie. Ot okazja złapania składników.

złośliwość? Raczej gość miał czas i ochotę na łapanie okazji! Jakby mi się chciało i miałbym czas i chęć licytować też bym dawał, tak samo jak pewnie z kilkadziesiąt osób.

Jeśli za takie coś dajesz bany to może banuj także za:
- złośliwe przebijanie 1-5 sek przed końcem
- złośliwe przebijanie 1-5 sek przed przedłużeniem
- złośliwe masowe kopiowanie, które przeszkadza w aukcjach
- złośliwe respienie mobów, bo ktoś może iść na innego w lokacji
- złośliwe atakowanie na wyprawkach
- złośliwe atakowanie 2x dziennie
- złośliwe atakowanie przed końcem expy/kw/areny/obiadu
- i w sumie wszystko można podciągnąć pod "złośliwe"


Pozostaje tylko teraz wysyłać PW "Wszystkie moje aukcje są niezmiernie istotne dla rozwoju postaci, zależy mi na wszystkich itemach itp". Bo może jeszcze bana za cudem złapany raz do roku złom dostać...


A na koniec dodam, że pisze to osoba całkowicie z Filterem nie związana, która chyba w historii nawet 1 pw nie wymieniła z POSZKODOWANYM.
20-12-2013 13:37 General jest offline Szukaj postów użytkownika: General Dodaj General do Listy kontaktów
domar
Lord


images/avatars/avatar-22608.jpg

Data rejestracji: 08-07-2009
Postów: 267
Klan: Aristocracy
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria III
Skąd: woj. Pomorskie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Z całym szacunkiem:

Dobra Łuskowa Koszulka Zabójcy (+3) 22 0 / 0 / 16 / x / x
Łuskowa Koszulka Zabójcy (+3) 2 0 / 0 / 0 / 0 / 3
Dobra Władcza Koszulka Zabójcy (+5) 1 0 / 0 / 0 / 0 / 1
Władcza Koszulka Zabójcy (+4) 10 0 / 0 / 0 / 4 / 0


Hit:
Dobra Ćwiekowana Koszulka Adepta (+3) 4 0 / 0 / 1 / 1 / 0


Bucu.. przyjrzyj się historii aukcji, tego jest mnóstwo, rynek oszalał.

Jak chcesz banować to banuj zasłużone pushe.

Przebijanie własnych ofert? Pewnie. Sam wielokrotnie tak robiłem. Dałem jeszcze wyższą ofkę i spać.

Zbanowanie Filtera to tak naprawdę tylko i wyłącznie Twoja złośliwość.

Proponuję iść dalej. Zaznacz opcję PERMANENT BAN ALL i będzie spokój.




Spokojnych, nie złośliwych Świąt.



sill

__________________
Bliski dla bliskich, z dystansem do wszystkich...
20-12-2013 13:52 domar jest offline Szukaj postów użytkownika: domar Dodaj domar do Listy kontaktów
tless
Triple Ace


images/avatars/avatar-21303.jpg

Data rejestracji: 02-07-2009
Postów: 234
Kraina: Moria III
Skąd: Lębork

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Martenes napisał(a)

Nie mój serwer i teoretycznie nie moja sprawa. Ale takie tematy czytaja tez ludzie z innych serwerów i boje sie ze znajdzie się kilku którzy w te bzdury są w stanie uwierzyc. Dlatego zaryzykuje warna ale odniosę sie do tego co Filter napisał bo sam kopiuje na r2.

Kopiowalne zbroje, to szemierze i narkomany. Aby z nich skleic szybkosć potrzeba 609 łączen a nie 200. Oznacza to ponad 91 tysiecy w samych kamieniach przemiany. Jesli kazdy z tych itemow kupowałoby sie za 80 kk to dałoby to sumę prawie 49 000 w samych kamieniach krwi. Łacznie sklejenie tygrysiej szybkosci po takich cenach wyniosłoby jak łatwo policzyc prawie 140 000. Tyle tygrys szybkosci nie jest wart. Z kopiowalnych przedmiotów opłaca sie go lepic pod warunkiem ze cena za kazdy skladnik wynosi nie wiecej niz kilka kk.


Racja, nie Twój serwer. Nie znając realiów r9 się wypowiadasz... Wróć skąd jesteś.

280kd za tygrysa speeda daję od ręki.

Tygrysia Peleryna Szybkości (+3) 1 0 / 0 / 0 / 0 / 360 2013-12-07
22:06:03
Doskonała Tygrysia Peleryna Szybkości (+1) 1 0 / 0 / 0 / 0 / 400 2013-10-19
03:07:32

Chyba warto złożyć za 280, a sprzedać za ~380? Chociaż nie wiem... Może w Twojej matematyce 280 > 380.
20-12-2013 14:04 tless jest offline Szukaj postów użytkownika: tless Dodaj tless do Listy kontaktów
axell
Member


Data rejestracji: 15-06-2007
Postów: 45
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Buc - czy naprawdę chcesz żeby każdy, każdą swoją zakończoną aukcję zgłaszał jako możliwie nieprawidłową. Bo tak z tego wynika - 90% ludzi nie widzi w tej aukcji nic nieprawdidłowego a ja nie jestem z rts, Filtra nawet nie znam, wiec jestem tutaj obiektywy. Takie podejście banowania za darmo, że nie zgłosił aukcji którą być może przepłacił kilkanaście kk jest chore. Poza tym sprzedawca zgłosił jako nieprawidłową - wiec aukcja zgłoszona przez strony - za co ban w takim razie?

__________________
Palagrin
20-12-2013 14:12 axell jest offline Szukaj postów użytkownika: axell Dodaj axell do Listy kontaktów
Piniula
Lord


Data rejestracji: 03-08-2008
Postów: 322
Klan: RTS
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Do wszystkich tych, którzy wytykają, że bronimy Filtra a on zasłużył na karę. Zasłużył czy nie jest sprawą dyskusyjną co wykazali wyżej inni. Ale nie o tym. Problem w tym, że robi się tutaj precedens co do rozpatrywania przez OPa powodu do dania bana. Buc się raczkiem wycofuje, ale coś miał na myśli wpisując "złośliwe przebijanie" i przebijanie samego siebie jako powód do zbanowania. Zaraz będzie nam wlepiał kary bo być może będziemy chcieli za dwa dni coś przepłacić i na pewno tego nie zgłosimy. Bo tak mu się wydaje. Stałka za kilkadziesiąt kk. No ludzie, to jest śmieszne - 3/4 serwera można pod to podciągnąć przecież. Co z tymi którzy kupują na potęgę i handlują złożonym sprzętem? Też się mają bać o bana? Bo kupując tygodniowo kilkadziesiąt przedmiotów na pewno nie zgłaszali wszystkich, a wychodzi na to, że tak trzeba. Każdą jedną aukcje powinien sprawdzić i zatwierdzić Buc żeby później nie okazało się, że jednak zapłaciło się o 30kk za dużo.

__________________
ISO
20-12-2013 14:15 Piniula jest offline Szukaj postów użytkownika: Piniula Dodaj Piniula do Listy kontaktów
Martenes
Lord


Data rejestracji: 22-04-2008
Postów: 377
Klan: Troy, Black Sparta
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
tless napisał(a)
cytat:
Martenes napisał(a)

Nie mój serwer i teoretycznie nie moja sprawa. Ale takie tematy czytaja tez ludzie z innych serwerów i boje sie ze znajdzie się kilku którzy w te bzdury są w stanie uwierzyc. Dlatego zaryzykuje warna ale odniosę sie do tego co Filter napisał bo sam kopiuje na r2.

Kopiowalne zbroje, to szemierze i narkomany. Aby z nich skleic szybkosć potrzeba 609 łączen a nie 200. Oznacza to ponad 91 tysiecy w samych kamieniach przemiany. Jesli kazdy z tych itemow kupowałoby sie za 80 kk to dałoby to sumę prawie 49 000 w samych kamieniach krwi. Łacznie sklejenie tygrysiej szybkosci po takich cenach wyniosłoby jak łatwo policzyc prawie 140 000. Tyle tygrys szybkosci nie jest wart. Z kopiowalnych przedmiotów opłaca sie go lepic pod warunkiem ze cena za kazdy skladnik wynosi nie wiecej niz kilka kk.


Racja, nie Twój serwer. Nie znając realiów r9 się wypowiadasz... Wróć skąd jesteś.

280kd za tygrysa speeda daję od ręki.

Tygrysia Peleryna Szybkości (+3) 1 0 / 0 / 0 / 0 / 360 2013-12-07
22:06:03
Doskonała Tygrysia Peleryna Szybkości (+1) 1 0 / 0 / 0 / 0 / 400 2013-10-19
03:07:32

Chyba warto złożyć za 280, a sprzedać za ~380? Chociaż nie wiem... Może w Twojej matematyce 280 > 380.




Nie wnikam w ceny itemow na Waszym serwerze. Odniosłem sie jedynie do nieprawidłowo policzonej ceny złozenia i przede wszystkim ilości łaczeń. A jesli nawet chodza u Was tygrysy szybkosci po takich chorych cenach, to warto zwrocic tez uwage na fakt ze 1/3 tej kwoty jest w drobnych, co automatycznie powoduje zupelnie inny przelicznik. A jeśli do tego dodac ze wymagana ilość zbrojek trzeba zbierac przeszło 4 miesiące ( kopiujac 5 razy w tygodniu) to płacenie po 80-120 kk za kazdy z tych itemow jest ceną ewidentnie chorą.


Edit:

Ja nie wnikam tez czy Buc słusznie czy niesłusznie ukarał stałka Filltra. Po prostu nie podoba mi sie jak ktoś podaje nieprawdziwe informacje, bo to dotyka równiez mnie i to na zupełnie innym serwerze. Na każdym serwie jest obecnie lub bedzie grupa osób kopiujących zbroje. Wynika to z prostego faktu - jest za mało aktywnych graczy aby na rynku pojawiała się wystarczająca ilość składników przydatnych do klejenia mocnych itemów. trzeba sie wspierać kopiowalnymi. Jest tez grupa osób trolujących ceny czy to złośliwie czy też z chęci łatwego w ich mniemaniu zysku. A ponieważ to ban precedensowy na kazdym serwerze odbije sie głośnym echem. Ludzie bedą czytali te idiotyzmy na temat łatwości sklejenia z kopiowalnych przedmiotów i spowoduje to brak mozliwości dalszego kopiowania. I ztego względu nie mów mi proszę zebym sie trzymał własnego podworka. A jeśli juz musisz to przynajmniej spróbuj to zrobic grzeczniej

Ten post był edytowany 3 raz(y), ostatnio edytowany przez Martenes: 20-12-2013 15:10.

20-12-2013 14:51 Martenes jest offline Szukaj postów użytkownika: Martenes Dodaj Martenes do Listy kontaktów
tless
Triple Ace


images/avatars/avatar-21303.jpg

Data rejestracji: 02-07-2009
Postów: 234
Kraina: Moria III
Skąd: Lębork

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zupełnie inny przelicznik panował kiedyś. Teraz i grubych i drobnych się mnoży na serwie. Także nie ma już takiego deficytu kż co 3 lata temu. Więc argument wyssany z palca. Przy cenach na r9 klejenie tygrysa speeda, za ~100kk/10ks/2kz za item nawet przy potrzebnych 609 itemach, jest opłacalne. EOT.
20-12-2013 15:04 tless jest offline Szukaj postów użytkownika: tless Dodaj tless do Listy kontaktów
Strony (24): [1] 2 3 następny » ... ostatni » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Pręgierz » R2+R13 » Dyskusja na temat Pręgierza R2

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH