Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » Ręce opadają czyli działalność operatora BUC » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (4): [1] 2 3 następny » ... ostatni » Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Ręce opadają czyli działalność operatora BUC 22 Ankieta - średnia ocena: 9,1822 Ankieta - średnia ocena: 9,1822 Ankieta - średnia ocena: 9,1822 Ankieta - średnia ocena: 9,18
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
_KING_
Viking


Data rejestracji: 04-07-2011
Postów: 639
Kraina: Moria III; Moria IV

Ręce opadają czyli działalność operatora BUC Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Chciałem poruszyć tutaj kwestię aukcji i nowatorskiego podejścia do tego zagadnienia przez operatora BUC.
Był już ban za przebijanie w cenie rynkowej oraz inne kontrowersyjne decyzje.
Teraz wchodzimy w nowy wymiar licytacji.
http://r9.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=1308176a0b
http://scr.hu/0vt7/9fc6a
Jest to już drugi raz z tego co mi wiadomo gdy operator cofa taką aukcję ponieważ przedmiot uzyskał cenę "nierynkową". Ale zaraz zaraz - jaka cena nierynkowa?
Przecież nie było tu dużego przepłacenia. Ktoś kupił item tanio. Jak widać chyba za tanio według sprzedającego...
Rozumiem, że operator może chcieć być bardziej "ludzki" dla graczy. W porządku ale do tej pory w całej swojej przygodzie na BW nie spotkałem się na serwerach aukcyjnych z cofaniem aukcji ze względu na zbyt małą cenę. Zawsze stanowisko administracji brzmiało parafrazując "nie ma czegoś takiego kupno zbyt tanio". Nigdy też aukcje takie nie było cofane. Do teraz. Mam zatem rozumieć, że mogę teraz żądać cofnięcia aukcji jeżeli przedmiot nie uzyska odpowiedniej kwoty lub przez pomyłkę nie dam cm/ustawię zbyt niskie? Takie działania już zupełnie wypaczają rynek. Jeśli tak ma to wyglądać to sugeruję zmianę nazwy na obecnych morii na necro v3 i usunięcie systemu aukcyjnego...

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez _KING_: 25-02-2014 19:58.

25-02-2014 18:33 _KING_ jest offline Szukaj postów użytkownika: _KING_ Dodaj _KING_ do Listy kontaktów
milan109
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Podobny przypadek miałem ja wystawiając na sprzedaż śmiercionośna bandanę prekognicji.. Bandana zeszła po 2 ofertach, cena była 'rynkowa';..

Po czym kilka godzin później otrzymuje wiadomość, że aukcja została cofnięta przez ';błąd kupującego'.. czyli komuś się coś odwidziało, a operator BUC cofnął aukcję, która przebiegała w sposób regulaminowy.. jego późniejsze tłumaczenia na gadu-gadu były mniej więcej takie „Gracz wydał wszystkie kamienie na item, nie chciał zostać bez środków, poszedłem mu na rękę” (uważaj co zamierzasz cytować BUC i negować, bo przekopie archiwum rozmów)..

Trywialne? Nie wydaje mi się.. oto jakie konsekwencje może powodować takie działanie..
Sytuacja nr1
Gracz A oraz gracz B zamierzają kupić item X, który ma się pojawić za dwa dni.. Gracz A oraz gracz B aby zwiększyć swoje szanse sprzedają po przedmiocie Y1 oraz Y2.. Gracz B jest na tyle sprytny, że kupuje item gracza A, zgłasza do BUCa, Buc cofa mu aukcję, i gracz A nie zdarzy powtórnie zakończyć aukcji przedmiotu Y1 przed końcem aukcji przedmiotu X.. Gracz B wygrywa

Sytuacja nr2
Gracz A widzi na aukcji dwa przedmioty.. X1 oraz X2, z których może złożyć np. tygrysiego spida.. osobno przedmioty go nie interesują.. rzuca CM na pierwszy 150KD oraz CM na drugi 150KD.. rzedmiot X1 interesuje gracza B, któremu brakuje go do śmierć spida..aukcja toczy się do ceny 200KD, której gracz A nie może przebić, z powodu braku funduszy.. odpadł z rozgrywki.. przedmiot X2 schodzi po CM.. Gracz A będąc poirytowany tym faktem, że ma niepotrzebny mu item, pisze do BUC a o cofniecie aukcji... bezpieczne zakupy, tylko na serwerach operatora BUCa

Operator ingeruje w rynek, nie kontroluje go ale ingeruje!!! Od kiedy można coś kupić za tanio??
Tłumaczenie braku kompetencji chęcią bycia dobrodusznym jest infantylne..


http://scr.hu/0yqs/zz7qn

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez milan109: 25-02-2014 18:45.

25-02-2014 18:34
el_czupakabra
Viking


Data rejestracji: 30-09-2012
Postów: 720
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dodam tylko, że kiedy rzeczywiscie jest jakis problem, taki jak ceny zbroi na r13, to Buc zlewa sprawę, gdzie jednego dnia łuskowy straznika zejdzie za 2kp a drugiego za 2kd i jest wszystko ok...
To samo dotyczy spodni.

A kiedy coś jest okej to jest czepianie sie, 'chodzenie na reke' i spuszczanie sie dokola zeby kazdy byl zadowolony, a w efekcie zadowolony nie jest nikt.
25-02-2014 18:49 el_czupakabra jest offline Szukaj postów użytkownika: el_czupakabra Dodaj el_czupakabra do Listy kontaktów
KR33P
Forum Legend


images/avatars/avatar-22659.jpg

Data rejestracji: 23-05-2008
Postów: 1.872
Klan: Electi Mortis
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia V; Necropolia VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Kabaret xD
Nigdy na serwerach aukcyjnych NIGDY, nie było tak żeby podstawą do cofnięcia aukcji przez OP-a była za niska cena (sic!). Nawet adm jeśli dobrze pamiętam wypowiadali się na ten temat.

Co to w ogóle znaczy nierynkowa cena? Mogę się jedynie domyślać że taka która odstaje od poprzednich cen na rynku. To tylko i wyłącznie wina sprzedającego że dał za niskie cm bądź takiego nie dał i poprzez to item został sprzedany za cenę niższą niż dotychczas.

Śmiech.

Edit pyafff:
literki

__________________

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez KR33P: 25-02-2014 18:51.

25-02-2014 18:50 KR33P jest offline Szukaj postów użytkownika: KR33P Dodaj KR33P do Listy kontaktów
_KING_
Viking


Data rejestracji: 04-07-2011
Postów: 639
Kraina: Moria III; Moria IV

Autor tematu Temat rozpoczęty przez _KING_
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

POMOCY! moj blad i zysk kupca
cytat:
Buc napisał(a)
trzeba było wystawić przedmiot z ceną minimalną, jeśli nawet nie zrobiłeś tego przez nieuwagę, to przez godzinę od wystawienia aukcji była możliwość cofnąć to.
[...]

Tutaj sprzedający też się pomylił i nie dał cm. Jak widać nie było możliwości wycofania aukcji. W przypadku miotacza jednak się dało. Przypadek...?
25-02-2014 20:00 _KING_ jest offline Szukaj postów użytkownika: _KING_ Dodaj _KING_ do Listy kontaktów
milan109
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

idąc tym krokiem.. mam prawo żądać cofnięcia aukcji?

http://r9.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=9b84509cf6

http://scr.hu/0yqs/89z4k

cena wybitnie nie-rynkowa.. patrząc po zakończonych..

edit.. boże jak ja napisałem żądać;/

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez milan109: 25-02-2014 20:19.

25-02-2014 20:09
antyrama
Triple Ace


Data rejestracji: 21-04-2011
Postów: 180
Kraina: Moria IV
Skąd: ck

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ej pozdro. mam maluszka na r2 i widziałem lewitki na szyje po 2kd (nie wbite jakoś nie wiadomo ile) zakończone z przedziału może 2 mieś. i dziś kupiłem (pewnie fartem, ktoś przespał, 2h przed końcem aukcji były przebitki, później nie) krawat lewitacji za 1 ks 2kk (12 kk łącznie) to co? ban? moja wina, że przedmiot, który niedawno wart był 1000 kk dziś kupiłem za 12 kk? moja wina, że sprzedający ustawił taki a nie inny czas aukcji i tylko ja byłem gotów dać za item ponad 10 kk (wgle co to za cena lol?)

ale pomijam r2. pomijam wgle wszystko.

czy AUKCJA nie polega na tym, że wystawiamy przedmiot po CM (czyli cenie MINIMALNEJ- czyli najniższej za jaką jesteśmy gotowi oddać przedmiot) i mamy nadzieję, że wiele osób w/w przedmiotu pożąda i da dużo? no chyba tak...

i wreszcie aukcja zakończona za tanio? to skoro już jesteśmy w krzywym zwierciadle (w tym samym które za złośliwe przebijanie daje bany) to dajmy bany za złośliwe podbijanie bo jak inaczej interpretować zachowanie osoby która podbija ofertę a następnie dąży do cofnięcia aukcji? liczył, że go przebiją i cena podskoczy. pewnie, żeby swoje skarby drożej sprzedać, ale to już tylko winowajca wie... no i teraz nikt nie daje większej oferty i rzeczony "cwaniak" wygrywa aukcje. no i teraz płacz bo pomyłka? bo nie chciałem?




WIĘC OFICJALNIE ŻĄDAM COFNIĘCIA MOJEJ SZYBKIEJ PIĘŚCI NIEBIOS ODWAGI NA POZIOM DOSKONAŁY BO JEJ PODBIJANIE BYŁO PRZYPADKIEM TAKIM SAMYM JAK SKŁADANIE OFERT NA "POMYLONYCH" AUKCJACH

__________________

25-02-2014 20:15 antyrama jest offline Szukaj postów użytkownika: antyrama Dodaj antyrama do Listy kontaktów
cius
Double Ace


Data rejestracji: 10-12-2007
Postów: 113
Klan: DimmuBorgir
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria; Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

no to ja poproszę o wprowadzenie tego jako oficjalnej regulacji handlu i wsteczne wycofane tych wszystkich aukcji na których nie dałem cm , a itemy przez złośliwość kupujących nie osiągnęły ceny rynkowej ...

hehehe rotfl

__________________

25-02-2014 21:45 cius jest offline Szukaj postów użytkownika: cius Dodaj cius do Listy kontaktów
plum
Newbie


Data rejestracji: 25-02-2014
Postów: 1
Klan: dts
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

http://r9.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=b7ebd87c6e

http://r9.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=1308176a0b

kupilem miotle przez aukcje jak to bywa na moriach , moja ofka wgrala w drodze licytacji,
nie moja wina ze ktos niefortunie wystawil w zlym czasie, sprzedajacemu sie minimalne pomylily, etc etc, jezeli macie jakies logi ze sprzedajacy zglaszal pomylke bedzie smieszne bo 8 ofek poszlo i nie mogl wycowac,
25-02-2014 22:37 plum jest offline Szukaj postów użytkownika: plum Dodaj plum do Listy kontaktów
Vactis
Member


Data rejestracji: 20-04-2011
Postów: 38

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ciekawa forma sprawiedliwosci wobec graczy, gdzie cierpi nie ten , ktory popelnil blad (w tym wypadku po prostu nie dostal ile chcial) tylko ten co pilnowal aukcji i uczciwie kupil...


Jeszcze zbanujcie czlowieka , ktory to kupil, bo za tanio...
26-02-2014 09:22 Vactis jest offline Szukaj postów użytkownika: Vactis Dodaj Vactis do Listy kontaktów
antyrama
Triple Ace


Data rejestracji: 21-04-2011
Postów: 180
Kraina: Moria IV
Skąd: ck

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Vactis napisał(a)
Ciekawa forma sprawiedliwosci wobec graczy, gdzie cierpi nie ten , ktory popelnil blad (w tym wypadku po prostu nie dostal ile chcial) tylko ten co pilnowal aukcji i uczciwie kupil...


tak samo było z tymi urodzinami czy co to za okazja była co amnestie dali... kanciarze bonus, uczciwi figa.

__________________

26-02-2014 09:52 antyrama jest offline Szukaj postów użytkownika: antyrama Dodaj antyrama do Listy kontaktów
.Manson.
Viking


images/avatars/avatar-24572.jpeg

Data rejestracji: 15-05-2008
Postów: 568
Klan: WD
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie mozna czegos kupic za tanio na aukcji w grze, przyklad:

334


Sam tego nie wiedzialem wiec sie odwolywalem do c47 i tez na pw mi uswiadomil ze nie ma czegos takiego, wiec jesli BUC cofa aukcje za to ze sa za niskie ceny to zgloscie to do Ce i juz, bo albo mozna albo nie i trzeba to jakos ustalic ran na zawsze a nie robic z nas matolkow Wink


edit:

pw od ce

Wiadomość od C47, dnia 17-02-2014 17:07
RE: Odwolanie sie od bana

zgłosiłeś aukcje, które nie były przepłacone - a tylko tak są nieregulaminowe

__________________

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez .Manson.: 26-02-2014 10:22.

26-02-2014 10:21 .Manson. jest offline Szukaj postów użytkownika: .Manson. Dodaj .Manson. do Listy kontaktów
milan109
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

mnie osobiście zastanawia tylko jeden fakt..

w jednym temacie, przytoczonym przez KINGA Buc stwierdza, że nie można kupić czegoś za tanio (spaki), potem potwierdza, że cena może być za niska (nie-rynkowa)..

oto jakie dwa wnioski mi się nasuwają:

1) Kupujący miotacz nie był tak dobrym kolegą, jak sprzedający
2) Operator BUC nie posiada wymaganych kompetencji, do sprawowania swojej funkcji

osobiście skłaniałbym się ku opcji nr2.. jednak jest to moje subiektywne zdanie, Wasze odczucia mogą być inne..

niemniej wypadałoby operatorze BUC publicznie przeprosić społeczność BW, za swoje błędy (nie za brak kompetencji, bo to nie Twoja wina, że ich nie masz i nie miałeś w momencie mianowania operaterm, a jedynie "wyższych" którzy powinni to zweryfikować).. Przeprosić Nas, społeczeństwo BW, za to, że Twoje słowo nie ma żadnej wartości.. raz mówisz A, raz mówisz B pomimo, że A i B są sprzeczne..

Przykład (moja sprawa odnośnie tytanowej koncentracji na r9).. dodatkowo, kultura osobista wymaga, by jako urzędnik (tak chyba można Cię traktować) odpisywać na PW od petentów (graczy), a nie ignorować ich.. chyba, że jesteś polskim urzędnikiem.. a nie, sry. my żyjemy w Polsce. także wszystko jest w porządku..


edit.. w Japonii, gdzie honor ma jeszcze jakieś znaczenie, osoba która tak się zachowuje podałaby się do dymisji (seppuku już nie istnieje, a szkoda).. niestety żyjemy w Polsce, gdzie takie zachowania po prostu zamiata się pod dywan

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez milan109: 26-02-2014 10:49.

26-02-2014 10:32
Konrad
Administrator ds. technicznych


images/avatars/avatar-11621.gif

Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 13.388
Klan: BW Team
Skąd: localhost

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Z tego co wiem, aukcja została cofnięta, ponieważ gracz zgłosił pomyłkę krótko po tym, jak jego aukcja była już widoczna i pojawiły się pierwsze oferty.

Teraz inny aspekt - do samodzielnego przemyślenia. Ogólnie każdy operator, a nawet admin (również ja) codziennie poświęca x czasu na to, by iść wam na rękę i naprawiać wasze błędy. A to komuś się zniszczy przez przypadek przedmiot za nanity, a to ktoś źle zalicytuje na aukcji, a to ktoś wystawi przez pomyłkę nie ten przedmiot lub nie ustawi CM, a to komuś się włamano na konto itd. Zazwyczaj idziemy graczom na rękę w tego typu małych sprawach, bo wychodzimy z założenia, że doceniają oni takie gesty ze strony administracji, która przecież wcale nie musi tego robić.

Tak było przez x lat.

Ostatnio natomiast coraz częściej obserwuję napinki w wykonaniu osób, które mają jakąś osobistą niechęć do tego czy innego operatora i stawiając się w roli ofiary chcą za wszelką cenę się do czegoś przyczepić, mimo, że realnie nie ma to na nich żadnego bezpośredniego wpływu w grze. Jednym słowem udowadniacie, że nie ma sensu iść wam na rękę, bo nie dość, że schodzi na to sporo czasu, to w dodatku nie tylko nie potraficie tego docenić, ale wręcz pojawiają się głosy "oburzonych" i "pokrzywdzonych". Proszę więc, nie zdziwcie się, jeśli pewnego razu napiszecie do obsługi gry z jakimś problemem, a następnie otrzymacie odpowiedź "przykro mi, to Twój problem, radź sobie z nim sam". Tak, to Wy nas tego nauczyliście. Dzięki za tę lekcję.

Tyle ode mnie w tym temacie.

__________________


Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!



Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets




26-02-2014 12:15 Konrad jest offline Strona domowa Konrad Szukaj postów użytkownika: Konrad Dodaj Konrad do Listy kontaktów
milan109
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Konrad napisał(a)
Ostatnio natomiast coraz częściej obserwuję napinki w wykonaniu osób, które mają jakąś osobistą niechęć do tego czy innego operatora i stawiając się w roli ofiary chcą za wszelką cenę się do czegoś przyczepić, mimo, że realnie nie ma to na nich żadnego bezpośredniego wpływu w grze.


przeczytałeś cały temat? Dobitnie wykazałem Ci, jakie efekty może powodować cofanie aukcji na zyczenie (vide moja bandana)..

gracz kupił przedmiot, w sposób regulaminowy, wywalczył go na licytacji i nie ma go, gdyż został mu siłą zabrany.. to nie ma żadnego wpływu na grę? nawet dla tej osoby? no chyba, że dobro jednostki Cie nie interesuje w ogóle.. w końcu sumarycznie hajs się będzie zgadzał..

jak ja swego czasu zalicytowałem nie ten przedmiot co trzeba, usłyszałem odpowiedź "przykro mi, cena nie przekracza ceny rynkowej, nic zrobić nie mogę"

zanim wprowadzono wycofywanie aukcji, jeżeli nie ma oferty na nim wystawiłem przypadkowo item, PRZED rzucenie oferty prosiłem o wycofanie.. odpowiedź :"przykro mi, nie można nic zrobić".

tutaj nie dość, że sprzedajacy przed pierwsza ofertą miał możliwość samemu wycofać aukcję, to PW do operatora napisał już PODCZAS trwania licytacji..

za swoim stoimy murem.. tak mi się przypomniało stare porzekadło..

tyle w tym temacie


edita.. co do niechęci do operatora BUC.. trudno okazywać sympatię widząc jego postawę.. gdy zaprzecza własnym słowom..

Konrad.. lubisz Donalda Tuska, Jarosława Kaczyńskiego? człowieka, który mówi A, robi B a myśli o Tobie C?

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez milan109: 26-02-2014 12:38.

26-02-2014 12:32
.Manson.
Viking


images/avatars/avatar-24572.jpeg

Data rejestracji: 15-05-2008
Postów: 568
Klan: WD
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Konrad napisał(a)
Z tego co wiem, aukcja została cofnięta, ponieważ gracz zgłosił pomyłkę krótko po tym, jak jego aukcja była już widoczna i pojawiły się pierwsze oferty.

Teraz inny aspekt - do samodzielnego przemyślenia. Ogólnie każdy operator, a nawet admin (również ja) codziennie poświęca x czasu na to, by iść wam na rękę i naprawiać wasze błędy. A to komuś się zniszczy przez przypadek przedmiot za nanity, a to ktoś źle zalicytuje na aukcji, a to ktoś wystawi przez pomyłkę nie ten przedmiot lub nie ustawi CM, a to komuś się włamano na konto itd. Zazwyczaj idziemy graczom na rękę w tego typu małych sprawach, bo wychodzimy z założenia, że doceniają oni takie gesty ze strony administracji, która przecież wcale nie musi tego robić.

Tak było przez x lat.

Ostatnio natomiast coraz częściej obserwuję napinki w wykonaniu osób, które mają jakąś osobistą niechęć do tego czy innego operatora i stawiając się w roli ofiary chcą za wszelką cenę się do czegoś przyczepić, mimo, że realnie nie ma to na nich żadnego bezpośredniego wpływu w grze. Jednym słowem udowadniacie, że nie ma sensu iść wam na rękę, bo nie dość, że schodzi na to sporo czasu, to w dodatku nie tylko nie potraficie tego docenić, ale wręcz pojawiają się głosy "oburzonych" i "pokrzywdzonych". Proszę więc, nie zdziwcie się, jeśli pewnego razu napiszecie do obsługi gry z jakimś problemem, a następnie otrzymacie odpowiedź "przykro mi, to Twój problem, radź sobie z nim sam". Tak, to Wy nas tego nauczyliście. Dzięki za tę lekcję.

Tyle ode mnie w tym temacie.




Czy krotko mowiac i podsumowywujac to co napisales to my jestesmy dla was a nie wy dla nas tak ?

Czyli to ze zarabiacie kase na nas (albo premka, albo kasa z reklam) juz nie ma znaczenia? Prosze Cie Konrad.....

__________________

26-02-2014 12:33 .Manson. jest offline Szukaj postów użytkownika: .Manson. Dodaj .Manson. do Listy kontaktów
_KING_
Viking


Data rejestracji: 04-07-2011
Postów: 639
Kraina: Moria III; Moria IV

Autor tematu Temat rozpoczęty przez _KING_
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Konrad, tu nie chodzi osobistą niechęć do tego czy tamtego operatora/gracza. Chodzi tu o pewne zasady fair play. Nie może być tak, że operator traktuje graczy niejednakowo w zależności od dnia/samopoczucia itd.

Do momentu nieszczęsnej leg runicznej bandany adry z r13 oraz dsk5 miotacza z r9nigdy nie było takiej sytuacji jak wycofanie aukcji bo sprzedający się pomylił.

W przytoczonym wyżej przezemnie temacie dotyczącym spaczonych BUC wyraźnie
napisał, że nie ma możliwości wycofania aukcji. Trzeba było uważać przy wystawianiu. Takie było stanowisko administracji prezentowane do tej pory!

A teraz BUC zaczyna robić coś zupełnie odwrotnego. Gracz miał przecież godzinę na wycofanie przedmiotu po wystawieniu.
Tłumaczenie, że zobaczył swój błąd po pierwszych ofertach jest dla mnie mocno naciągane.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez _KING_: 26-02-2014 12:43.

26-02-2014 12:36 _KING_ jest offline Szukaj postów użytkownika: _KING_ Dodaj _KING_ do Listy kontaktów
Vactis
Member


Data rejestracji: 20-04-2011
Postów: 38

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Administratorze czy zdanie graczy ma jakies znaczenie?

http://i789.photobucket.com/albums/yy172...a/HAHAHA_NO.jpg

samo zycie...
26-02-2014 12:44 Vactis jest offline Szukaj postów użytkownika: Vactis Dodaj Vactis do Listy kontaktów
Konrad
Administrator ds. technicznych


images/avatars/avatar-11621.gif

Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 13.388
Klan: BW Team
Skąd: localhost

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Czy krotko mowiac i podsumowywujac to co napisales to my jestesmy dla was a nie wy dla nas tak ?

Czyli to ze zarabiacie kase na nas (albo premka, albo kasa z reklam) juz nie ma znaczenia? Prosze Cie Konrad.....

1) czy to, że wykupujesz premkę, oznacza, że muszę naprawiać Twoje błędy poświęcając na to czas? Czy jeśli zamawiasz drzwi u stolarza, to wymagasz od niego, żeby przy okazji gratis umył Ci okna? Nie? Czemu? Przecież to Ty jesteś klient...
2) czy naprawdę uważasz, że odczulibyśmy w jakikolwiek sposób finansowo to, że jakiś gracz skończył grę, bo zezłomował swój składany przez 3 lata sprzęt, którego mu nie odzyskałem?

Swoją drogą nie pisałem stricte o tym przypadku, tylko o tym, co ostatnio widzę czytając forum. Jak dla mnie może to zostać cofnięte.

__________________


Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!



Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets




26-02-2014 12:44 Konrad jest offline Strona domowa Konrad Szukaj postów użytkownika: Konrad Dodaj Konrad do Listy kontaktów
milan109
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Konrad napisał(a)
cytat:
Czy krotko mowiac i podsumowywujac to co napisales to my jestesmy dla was a nie wy dla nas tak ?

Czyli to ze zarabiacie kase na nas (albo premka, albo kasa z reklam) juz nie ma znaczenia? Prosze Cie Konrad.....

1) czy to, że wykupujesz premkę, oznacza, że muszę naprawiać Twoje błędy poświęcając na to czas? Czy jeśli zamawiasz drzwi u stolarza, to wymagasz od niego, żeby przy okazji gratis umył Ci okna? Nie? Czemu? Przecież to Ty jesteś klient...
2) czy naprawdę uważasz, że odczulibyśmy w jakikolwiek sposób finansowo to, że jakiś gracz skończył grę, bo zezłomował swój składany przez 3 lata sprzęt, dlatego, że mu go nie odzyskałem?


Konrad mieszasz rzeczy.. nikt nie kwestionuje odzyskiwania sprzętu po włamaniach.. po to są systemy aukcyjne, żeby każdy miał równą możliwość zakupu danego sprzętu.. skoro stanowisko administracji w sprawie "sprzedałem za tanio item na serwerze aukcyjnym" się zmieniło, to dlaczego nie było o tym informacji?

swoją drogą, skoro zauważasz niechęć do operatorów (zawsze była, zawsze komuś coś nieodpowiadało), rosnącą niechęć, to jak myślisz jakie to ma podłoże? wiosenne przesilenie, czy rzeczywiście coś jest na rzeczy

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez milan109: 26-02-2014 12:49.

26-02-2014 12:47
.Manson.
Viking


images/avatars/avatar-24572.jpeg

Data rejestracji: 15-05-2008
Postów: 568
Klan: WD
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Konrad napisał(a)
cytat:
Czy krotko mowiac i podsumowywujac to co napisales to my jestesmy dla was a nie wy dla nas tak ?

Czyli to ze zarabiacie kase na nas (albo premka, albo kasa z reklam) juz nie ma znaczenia? Prosze Cie Konrad.....

1) czy to, że wykupujesz premkę, oznacza, że muszę naprawiać Twoje błędy poświęcając na to czas? Czy jeśli zamawiasz drzwi u stolarza, to wymagasz od niego, żeby przy okazji gratis umył Ci okna? Nie? Czemu? Przecież to Ty jesteś klient...
2) czy naprawdę uważasz, że odczulibyśmy w jakikolwiek sposób finansowo to, że jakiś gracz skończył grę, bo zezłomował swój składany przez 3 lata sprzęt, dlatego, że mu go nie odzyskałem?

Swoją drogą nie pisałem stricte o tym przypadku, tylko o tym, co ostatnio widzę czytając forum. Jak dla mnie może to zostać cofnięte.





Dzieki dokladnie tym 2 punktem pokazales jak nas macie gdzies Wink Wiem ze jak bym sie skoasowal i nie kupowal premki to byscie mieli to gdzies dalek i dlatego tak wlasnie traktujecie kazdego gracza z osobna, bo to jeden czlowiek wiec bez jego kasy nic nam sie nie stanie bo cala reszta holota dalej nam bedzie placic Wink

Powiem ze macie wrecz znakomite podejscie do nas znakomite

__________________

26-02-2014 12:48 .Manson. jest offline Szukaj postów użytkownika: .Manson. Dodaj .Manson. do Listy kontaktów
Konrad
Administrator ds. technicznych


images/avatars/avatar-11621.gif

Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 13.388
Klan: BW Team
Skąd: localhost

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

.Manson., gdyby było tak jak piszesz, to nie dyskutowałbym tu z Tobą, tylko się opalał przy otwartym oknie Smile
Napisałem coś zdaje się oczywistego, a Ty wyciągasz z tego tak daleko idące wnioski, że właściwie odechciewa mi się dalszej dyskusji.

__________________


Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!



Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets




26-02-2014 12:49 Konrad jest offline Strona domowa Konrad Szukaj postów użytkownika: Konrad Dodaj Konrad do Listy kontaktów
.Manson.
Viking


images/avatars/avatar-24572.jpeg

Data rejestracji: 15-05-2008
Postów: 568
Klan: WD
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Konradzie ale to Ty to napisales, a nie ja.

A po za tym bardzo Cie wszyscy prosimy o odpowiedz czy zmienila sie funkcja aukcji w grze i aukcje " za tanie " moga byc cofane

__________________

26-02-2014 12:52 .Manson. jest offline Szukaj postów użytkownika: .Manson. Dodaj .Manson. do Listy kontaktów
Konrad
Administrator ds. technicznych


images/avatars/avatar-11621.gif

Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 13.388
Klan: BW Team
Skąd: localhost

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie nie.

Ja napisałem
cytat:
2) czy naprawdę uważasz, że odczulibyśmy w jakikolwiek sposób finansowo to, że jakiś gracz skończył grę, bo zezłomował swój składany przez 3 lata sprzęt, dlatego, że mu go nie odzyskałem?


Natomiast Ty napisałeś
cytat:
Dzieki dokladnie tym 2 punktem pokazales jak nas macie gdzies


Więc podsumujmy:
1) napisałem coś, co jest oczywiste, czyli że jednostkowy gracz generuje niewielki zysk
2) z drugiej strony dobrze wiesz, że mimo tego i tak odzyskujemy ludziom przedmioty.
3) wyciągasz z tego wniosek, że mamy was gdzieś...

WTF?

Sorry, albo ja nie rozumiem tego co napisałeś, albo pisałeś to ironicznie, albo posługujemy się w swoim życiu inną logiką i różnymi kryteriami dotyczącymi wyciągania logicznych wniosków.

Co do zadanego pytania, to zdarzały się cofnięcia aukcji w wyniku pomyłki wystawiającego lub licytującego, ale tylko i wyłącznie wtedy, gdy cena znacznie odbiegała od rynkowej, a gracz zgłosił się odpowiednio wcześnie, a nie dopiero po zakończeniu licytacji i był to np przedmiot, który składał pół roku. Oczywiście nie musimy tego robić - czyli Twoja pomyłka, Twój problem. I skłaniam się ku wnioskom, że takiej podeście jest najodpowiedniejsze.

__________________


Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!



Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets




26-02-2014 12:56 Konrad jest offline Strona domowa Konrad Szukaj postów użytkownika: Konrad Dodaj Konrad do Listy kontaktów
Sephiroth
Mroczna Bestyjka - Operatorka Serwera R1


images/avatars/avatar-24925.jpg

Data rejestracji: 29-01-2007
Postów: 3.686
Klan: Templars, The Cursed
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia; Moria V
Skąd: nieistotne

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Operator ma możliwość cofnięcia aukcji w kilku momentach.... Najczęściej na wniosek którejś ze stron, aczkolwiek nie tylko.
- źle wystawiony przedmiot (to najrzadziej obecnie - jako że jest mozliwość wycofania itemu nim otrzyma się na niego oferty)
- źle wpisana kwota przez licytującego (pomyłki z komórek, pomyłki przy wpisywaniu konkretnej ilości kamieni, pomyłki w licytowanych itemach)
- przedmioty unikatowe, ew inne gadżety, których cena licytacji może być sporna.
- podejżenie ustawienia aukcji by przepchnąć przedmiot/kamienie

Większość znaków, że coś nie tak jest z aukcją - dają osoby jednej albo drugiej strony (sprzedający/kupujący)najczęściej w trakcie trwania licytacji.

Sytuacje sa różne i często w którąkolwiek stronę nie działać zawsze "jakaś" strona czuje się tym oburzona.

Sama miałam ostatnio prośbę cofnięcia licytacji bo wystawiono item z pomyłką w CW. (zamiast 19000, wpisano 1900), nim sprzedający spostrzegł bład padły oferty. Na całe szczęście itemu nie trzeba było cofać - bo item wystawiono ponownie za tą samą cenę za którą go kupiono. Kamienie przepłyneły z jednej w drugą i z powrotem. Ale tak fartowne sytuacje zdarzają się rzadko.

I Konrad akurat napisał dobrze.... Bo jako operator niejednokrotnie już spotkałam się z takim zachowaniem. Tu idziesz na rękę, tam ci dokopią.... i kompletnie nie ma sensu być zarówno miłym, pomocnym i uczynnym - bo i tak nikt tego nie doceni oprócz niewielkiej garstki osób, którym de facto akurat się pomogło....:/ Albo i to nie.

__________________
____________

Operator R1
"Bydlatko srednio poczciwe i podle"

Dyskusje odnosnie
Skarg i Pręgierza:

R1




"When you stare into the abyss, the abyss stares back into you"

26-02-2014 13:04 Sephiroth jest offline Szukaj postów użytkownika: Sephiroth Dodaj Sephiroth do Listy kontaktów
Vactis
Member


Data rejestracji: 20-04-2011
Postów: 38

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Calkiem odchodzicie od tematu... Wszystko czego naprawde chcemy to ujednolicony regulamin dla wszystkich, taki, ktory nie pozwala na jego swobodna interpretacje...


Konrad kilka przykladow powodujacych "nasilenie"


1, C47 pisze, ze nie jest zabronione przeplacanie, ale aukcja musi byc przynajmniej przez 1 strone zgloszona, sprzedajacy zglasza Filter dostaje stalke

2. King liczy cene rynkowa wedlug zalecen operatora, wychodzi wyzsza niz ta ktora cala administracja przyklepala jako push

3. W przypadku w/w aukcji strate poniosl kupujacy poswiecajac swoj czas na pilnowanie aukcji, skoro byla zgloszona wczesniej, czemu nie zostala od razu usunieta ?


Jasny i precyzyjny regulamin naprawde wiele by pomogl, bo roznice caly czas dotycza interpretacji, interpatacji ktora zawsze jest jakos bardziej po stronie opa...Dajcie nam jeden regulamin dla wszystkich, dla nas graczy , dla opow, dla ich rodzin, kolegow i wrogow, jeden...taki sam Smile


P.s. I nie naprawiajcie naszych bledow, za popelnione przez nas bledy zaplacimy sami, to nie jest Wasza rola. Moim zdaniem jestescie od naprawianie bledow gry i pilnowania uczciwosci jej przebiegu, a nie od podcierania pupy placzacym, ze sie spalilo, czy zle sprzedalo...

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Vactis: 26-02-2014 13:15.

26-02-2014 13:06 Vactis jest offline Szukaj postów użytkownika: Vactis Dodaj Vactis do Listy kontaktów
Konrad
Administrator ds. technicznych


images/avatars/avatar-11621.gif

Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 13.388
Klan: BW Team
Skąd: localhost

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
3. W przypadku w/w aukcji strate poniosl kupujacy poswiecajac swoj czas na pilnowanie aukcji, skoro byla zgloszona wczesniej, czemu nie zostala od razu usunieta ?

Op nie ma takiej opcji. Aukcja musi się zakończyć i dopiero po tym może zostać cofnięta.

Regulamin? Oczywiście, można napisać 50 punktów regulaminu ale i tak nie uwzględni się w nim wszystkich przypadków, bo jest ich mnóstwo. Niemniej dobrym pomysłem byłoby stworzenie tzw guideline-u dotyczącego aukcji, na wzór tego dotyczącego oddawania skradzionych przedmiotów.

__________________


Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!



Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets




26-02-2014 13:16 Konrad jest offline Strona domowa Konrad Szukaj postów użytkownika: Konrad Dodaj Konrad do Listy kontaktów
Sephiroth
Mroczna Bestyjka - Operatorka Serwera R1


images/avatars/avatar-24925.jpg

Data rejestracji: 29-01-2007
Postów: 3.686
Klan: Templars, The Cursed
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia; Moria V
Skąd: nieistotne

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

1. Każda sprawa jest odrębna i na wynik kary składają się informacje które posiada operator, a których niekoniecznie może udzielić innym osobom -> vide ochrona danych. Jak np wiadomości, rozmowy z opem, czy rozmowy z SB. Z tego co już mi się pare razy w oczy rzuciło w powielającym sie temacie Filtra to to - że podobno w którymś miejscu sam się przyznał do "złośliwego podbijania"

2. Wyliczenia i ceny itemu to jedno - pytanie czy operator miał inne podstawy do tego by cofnąc auckję - np pw od sprzedajacego, że nastąpiła pomyłka.

3. Nie ma możliwości wcześniejszego cofnięcia aukcji. Op ma możliwośc oznaczenia jej/cofnięcia dopiero po jej zakończeniu (wykonaniu) a nie w trakcie jej trwania.

cytat:
Konrad napisał(a)
Regulamin? Oczywiście, można napisać 50 punktów regulaminu ale i tak nie uwzględni się w nim wszystkich przypadków, bo jest ich mnóstwo. Niemniej dobrym pomysłem byłoby stworzenie tzw guideline-u dotyczącego aukcji, na wzór tego dotyczącego oddawania skradzionych przedmiotów.


\o/

cytat:
Vactis napisał(a)
P.s. I nie naprawiajcie naszych bledow, za popelnione przez nas bledy zaplacimy sami, to nie jest Wasza rola. Moim zdaniem jestescie od naprawianie bledow gry i pilnowania uczciwosci jej przebiegu, a nie od podcierania pupy placzacym, ze sie spalilo, czy zle sprzedalo...


Problem w tym, że różnie z tym bywa. Wy jedno dostrzegacie jako błąd, inne jako push, jeszcze co innego jako złośliwośc opa/admina albo "klient nasz pan - a nie chce utrzymać klienta". To co piszesz to jest niczym "punkt widzenia, zależny od punktu siedzenia" - mało wykonalne.

__________________
____________

Operator R1
"Bydlatko srednio poczciwe i podle"

Dyskusje odnosnie
Skarg i Pręgierza:

R1




"When you stare into the abyss, the abyss stares back into you"

26-02-2014 13:16 Sephiroth jest offline Szukaj postów użytkownika: Sephiroth Dodaj Sephiroth do Listy kontaktów
Sabio
Top Forum Spamer 2013


Data rejestracji: 07-08-2012
Postów: 1.580
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria IV
Skąd: Bydgoszcz

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

konrad sephi pytanie
POMOCY! moj blad i zysk kupca
dlaczego tu operator nie mogl zareagowac jak z miotaczem?




Blad Buca to to ze za bardzo idzie na reke graczowi
tylko wg mnie nie mozna zmieniac zdania co chwilke..

__________________
cytat:
"Powiem więcej, administracja nie tylko zwiększa drop niektórym graczom, ale też sadziła brzozy w Smoleńsku."
--SZESZEJ--

26-02-2014 13:19 Sabio jest offline Szukaj postów użytkownika: Sabio Dodaj Sabio do Listy kontaktów
Sephiroth
Mroczna Bestyjka - Operatorka Serwera R1


images/avatars/avatar-24925.jpg

Data rejestracji: 29-01-2007
Postów: 3.686
Klan: Templars, The Cursed
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia; Moria V
Skąd: nieistotne

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Może dlatego, że aukcje się zakończyły - i prawdopodobnie w rozmowach z kimś wyszło że został popełniony błąd.

To coś jak różnica w:
- Operatorze, wlałem mleko do dzbanka, który moze być pęknięty.
- Operatorze, mleko się rozlało bo wlałem do....

Różnica w czasie. Tak jak pisałam najczęściej rozpatrywanymi sprawami są sprawy kiedy licytacja jeszcze trwa. A nie po tym jak może kogoś cudownie olśni (np koledzy) że licytacja była błędem.

__________________
____________

Operator R1
"Bydlatko srednio poczciwe i podle"

Dyskusje odnosnie
Skarg i Pręgierza:

R1




"When you stare into the abyss, the abyss stares back into you"

26-02-2014 13:23 Sephiroth jest offline Szukaj postów użytkownika: Sephiroth Dodaj Sephiroth do Listy kontaktów
Strony (4): [1] 2 3 następny » ... ostatni » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » Ręce opadają czyli działalność operatora BUC

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH