Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » Ręce opadają czyli działalność operatora BUC » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (4): « poprzednie 1 2 [3] 4 następny » Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Ręce opadają czyli działalność operatora BUC 22 Ankieta - średnia ocena: 9,1822 Ankieta - średnia ocena: 9,1822 Ankieta - średnia ocena: 9,1822 Ankieta - średnia ocena: 9,18
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.302
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

to była pomyłka, ponieważ operator widzi, jaką dano CM i zgadzało się to z twierdzeniem gracza - zapomniano o jednym zerze na końcu

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

27-02-2014 17:07 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Rayneven
Forum God


images/avatars/avatar-11500.jpg

Data rejestracji: 30-01-2007
Postów: 3.949
Klan: PSD
Kraina: Moria
Skąd: Hula niczym wiatr po polu

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Myślę, że większość graczy gdyby spotkałaby ich taka akcja czyt. pomylili sie i wystawili coś z "o jedno zero za mało" byłaby wdzięczna za taka a nie inną postawę administracji. Może spójrzcie na to tak, że czyjś zysk jest w tym wypadku jednocześnie czyjąś krzywdą, a osoby które jadą na Buca i Konrada są koleżeństwem osoby, która kupiła tak tanio miotłę?Smile

Sephiroth wymieniła przypadki w jakich takie cofnięcie jest możliwe - nie są to żadne wydumane sytuacje ani nagminne. Lepiej aby była taka opcja i fajnie, że Adminsitracja zmienia podejście i nie traktuje każdego gracza jak potencjalnego oszusta, a może spojrzeć ludzkim okiem.

Ten temat naprawdę powinien znaleźć się bardziej na ścianie płaczu...

__________________
Nakarm wampira: http://r2.bloodwars.interia.pl/r.php?r=897
27-02-2014 17:29 Rayneven jest offline Szukaj postów użytkownika: Rayneven Dodaj Rayneven do Listy kontaktów
el_czupakabra
Viking


Data rejestracji: 30-09-2012
Postów: 720
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ile ja juz potrzebnych itemow przemielilem na mane, a nigdy nie pisalem do nikogo z placzem, bo zrobilem to z wlasnej glupoty.
To samo dotyczy wystawiania przedmiotow... wystawiles, to trudno. Takie jest moje zdanie, tym bardziej, ze mi jeszcze w tej grze nigdy nikt nie poszedl na reke, o cokolwiek bym nie prosil Smile

Jesli tak chcecie robic, bede kazdy item wystawial za tanio i jak cena bedzie za niska to od razu mi cofniecie, bo zapomnialem '1' z przodu.
27-02-2014 17:33 el_czupakabra jest offline Szukaj postów użytkownika: el_czupakabra Dodaj el_czupakabra do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.302
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
el_czupakabra napisał(a)
ile ja juz potrzebnych itemow przemielilem na mane, a nigdy nie pisalem do nikogo z placzem, bo zrobilem to z wlasnej glupoty.
To samo dotyczy wystawiania przedmiotow... wystawiles, to trudno. Takie jest moje zdanie, tym bardziej, ze mi jeszcze w tej grze nigdy nikt nie poszedl na reke, o cokolwiek bym nie prosil Smile

Jesli tak chcecie robic, bede kazdy item wystawial za tanio i jak cena bedzie za niska to od razu mi cofniecie, bo zapomnialem '1' z przodu.


Ależ proszę. Tylko później niech nikt się nie dziwi, że administracja gry odmawia działań pomocnych dla graczy...

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

27-02-2014 17:42 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Magico
Tap płacz 2014


images/avatars/avatar-20295.png

Data rejestracji: 21-03-2008
Postów: 887
Kraina: Moria V
Skąd: mam wiedzieć czego chcesz?

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
el_czupakabra napisał(a)
ile ja juz potrzebnych itemow przemielilem na mane, a nigdy nie pisalem do nikogo z placzem, bo zrobilem to z wlasnej glupoty.
To samo dotyczy wystawiania przedmiotow... wystawiles, to trudno. Takie jest moje zdanie, tym bardziej, ze mi jeszcze w tej grze nigdy nikt nie poszedl na reke, o cokolwiek bym nie prosil Smile

Jesli tak chcecie robic, bede kazdy item wystawial za tanio i jak cena bedzie za niska to od razu mi cofniecie, bo zapomnialem '1' z przodu.


widzisz? Smile i właśnie przez takie "polaczkowanie" mamy to co mamy, to znaczy rozbudowane regulaminy, które tak naprawdę przy dozie uczciwości i empatycznego podejścia do innych byłyby zupełnie niepotrzebne. PS. - może ktoś zamknąć już ten temat? Smile Co miało zostać zostało już chyba wyjaśnione, a tych nieprzekonanych i tak nikt nie przekona...jak to kiedyś rzekł Kaczyński "i nikt nas nie przekona, że białe jest białe, a czarne jest czarne!".
27-02-2014 17:46 Magico jest offline Szukaj postów użytkownika: Magico Dodaj Magico do Listy kontaktów
aksamitny amant
Member


Data rejestracji: 16-02-2014
Postów: 43
Kraina: Moria II; Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

rey sam idz do sciany placzu i wiesz co zrobic co nie, jesli nie to wybierrz opcje ktora ci dedykuje
a. Uderz glowa moze zrozumiesz ze cos niehallo z toba
b. Nic nierob bo i tak nie pomoze


buc pamietasz moje kompozyty za 1kd i co mi odpowiedziales jesli nie to sobie przypomnij
27-02-2014 17:50 aksamitny amant jest offline Szukaj postów użytkownika: aksamitny amant Dodaj aksamitny amant do Listy kontaktów
Kermit~
Forum Ace


Data rejestracji: 06-03-2011
Postów: 96
Kraina: Necropolia
Skąd: Grajewo

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Kermit~ napisał(a)
a ja mam takie pytanie
czy sprzedajacy napisal PW do operatora ''po'' zakonczeniu akukcji? czy w trakcie jej trwania? bo to jednak jest dosc istotna rzecz

jezeli bylo po zakonczeniu aukcji to teraz kazdemu nalezy sie ''cofniecie aukcji bo przedmiot poszedl za tanio''


0 odpowiedzi czyli znamy odpowiedz Wink

__________________
R7 - Hermot
R10 - Glory
R14 - Kermot

27-02-2014 18:29 Kermit~ jest offline Szukaj postów użytkownika: Kermit~ Dodaj Kermit~ do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.302
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

w trakcie jej trwania

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

27-02-2014 18:33 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
el_czupakabra
Viking


Data rejestracji: 30-09-2012
Postów: 720
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Buc napisał(a)

Ależ proszę. Tylko później niech nikt się nie dziwi, że administracja gry odmawia działań pomocnych dla graczy...


Zeby nie bylo, ja rozumiem, ze mozna sie pomylic, rozumiem, ze mozecie isc na reke. Chodzi mi glownie o to, ze nie robicie tego dla kazdego, tylko kiedy wam sie podoba, wedlug swojego widzimisie.
A co do Magico, nic Ci do tematu, a najglosniej krzyczysz, kto tu jest polaczkiem? xd Idz krzycz pod Majdanem.
27-02-2014 20:11 el_czupakabra jest offline Szukaj postów użytkownika: el_czupakabra Dodaj el_czupakabra do Listy kontaktów
Magico
Tap płacz 2014


images/avatars/avatar-20295.png

Data rejestracji: 21-03-2008
Postów: 887
Kraina: Moria V
Skąd: mam wiedzieć czego chcesz?

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
el_czupakabra napisał(a)
cytat:
Buc napisał(a)

Ależ proszę. Tylko później niech nikt się nie dziwi, że administracja gry odmawia działań pomocnych dla graczy...

A co do Magico, nic Ci do tematu, a najglosniej krzyczysz, kto tu jest polaczkiem? xd Idz krzycz pod Majdanem.


a co wydarzenia na Majdanie mają wspólnego z tym tematem? Wykazujesz się daleko zakrojoną impertynencją oraz ignorancją i Ty masz jeszcze czelność w taki sposób pisać? Chwalmy Cię, oj chwalmy. Oto czysty, jeden z najczystszych umysłów na BW - 1% mózgu, 99% powierzchni nigdy myśleniem nie skażonej.

I tak mi nic do tematu jak i Tobie....

cytat:
el_czupakabra napisał(a)Chodzi mi glownie o to, ze nie robicie tego dla kazdego, tylko kiedy wam sie podoba, wedlug swojego widzimisie.


zastanawiałem się przez chwilę czy może się pomyliłem pisząc to wyżej. Ale nie, nie pomyliłem się - Ty naprawdę masz nieskażoną powierzchnię w głowie.

JEST WYRAŹNIE NAPISANE W JAKICH SYTUACJACH OPERATORZY IDĄ NA RĘKĘ, A W JAKICH MOŻESZ O TYM ZAPOMNIEĆ

mam Ci to dać większą czcionką i kolor na jakiś żrący w oczy zmienić?
27-02-2014 20:30 Magico jest offline Szukaj postów użytkownika: Magico Dodaj Magico do Listy kontaktów
Sege
Emperor


Data rejestracji: 28-12-2006
Postów: 1.339
Kraina: Moria
Skąd: Plemnik

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Znowu bicie piany dla bicia piany.

Buc czy możesz napisać, że postarasz się dając bany pisać coś więcej tzw. argumentację, wystarczy jedno/dwa zdania ?

Czy jednak wolisz jak jest niepotrzebne zamieszanie, niedomówienia, półsłówka, teorie spiskowe i jazda po Tobie w wielu tematach ?

__________________
""....Piwo nie wymaga gry wstępnej, zanim Cię zadowoli...." "
27-02-2014 20:32 Sege jest offline Szukaj postów użytkownika: Sege Dodaj Sege do Listy kontaktów
el_czupakabra
Viking


Data rejestracji: 30-09-2012
Postów: 720
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Magico i po co ten offence? Widocznie 1% mi wystarcza na tyle, żeby zrozumieć problem, z czym Ty niestety masz kłopot Smile

Kolejny przykład. Kolega z klanu kupił słonko za 40k, średnia cena to 50-60k, z tym, że zapłacił sporą część kwoty w drobnych, bo zwyczajnie nie miał grubych. Buc ściął 10kd, bo za wysoka cena, gdzie sygnet zszedł taniej niż zwykle. I gdzie tu sens?

I jak widać zrobił wedle swojego widzimisię, ponieważ zabrał sprzedającemu 10 kd niesłusznie, gdyż nie z winy sprzedającego słonko sprzedało się taniej, ale za drobne (bo grubych kupujący nie miał)... Gdzie logika? Magico pewnie znajdzie za chwilę Big Grin
27-02-2014 20:52 el_czupakabra jest offline Szukaj postów użytkownika: el_czupakabra Dodaj el_czupakabra do Listy kontaktów
Magico
Tap płacz 2014


images/avatars/avatar-20295.png

Data rejestracji: 21-03-2008
Postów: 887
Kraina: Moria V
Skąd: mam wiedzieć czego chcesz?

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
el_czupakabra napisał(a)
Magico i po co ten offence? Widocznie 1% mi wystarcza na tyle, żeby zrozumieć problem, z czym Ty niestety masz kłopot Smile

Kolejny przykład. Kolega z klanu kupił słonko za 40k, średnia cena to 50-60k, z tym, że zapłacił sporą część kwoty w drobnych, bo zwyczajnie nie miał grubych. Buc ściął 10kd, bo za wysoka cena, gdzie sygnet zszedł taniej niż zwykle. I gdzie tu sens?

I jak widać zrobił wedle swojego widzimisię, ponieważ zabrał sprzedającemu 10 kd niesłusznie, gdyż nie z winy sprzedającego słonko sprzedało się taniej, ale za drobne (bo grubych kupujący nie miał)... Gdzie logika? Magico pewnie znajdzie za chwilę Big Grin


Niestety z kupy złota nie sklecisz, tak samo jak komuś nie przetłumaczysz skoro nie rozumie.

Zapewne suma w drobnych przekraczała kwotę, którą sprzedający uzyskałby z rozbicia grubych kamieni na drobne - takie to trudne zadanie logiczne?
Pytasz po co ten offence, a sam atakujesz w dużo bardziej prymitywny sposób. Nie to żebym miał wymagać od Ciebie więcej bo nie sądzę, że stać Cię na jakikolwiek poziom, ale jeśli sam startujesz z offence - nie dziw się, że wraca to do Ciebie.
Ja kończę swoje wypowiedzi w tym temacie bo oprócz przepychanek z czupakabrą nic więcej tu nie zostało do zrobienia, a znam wiele ciekawszych rzeczy do roboty Big Grin
27-02-2014 21:42 Magico jest offline Szukaj postów użytkownika: Magico Dodaj Magico do Listy kontaktów
el_czupakabra
Viking


Data rejestracji: 30-09-2012
Postów: 720
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jeśli kupujący nie miał grubych kamieni i dał wszystko co mógł, to Buc powinien cofnąć aukcję, bo sprzedający jest pokrzywdzony na około 20-30kd co najmniej, to rozumiem jest okej? ;]

Co do twojego poglądu na mój temat, nikogo nie interesuje twoje zdanie, ani w żadnym stopniu nie umniejsza ono mojej inteligencji Smile Wysłałeś kilka kąśliwych uwag o mnie, ja w żaden sposób nie rzuciłem nic bezpośrednio przeciwko tobie, a jeśli tak, to poproszę o cytat Smile

No tak, możesz przejrzeć jeszcze system gry, skargi i pręgierz, myśląc, że wyszukanym słownictwem zamaskujesz swój iloraz inteligencji, i również tam opowiadać bajki Big Grin Big Grin
27-02-2014 21:50 el_czupakabra jest offline Szukaj postów użytkownika: el_czupakabra Dodaj el_czupakabra do Listy kontaktów
Sephiroth
Mroczna Bestyjka - Operatorka Serwera R1


images/avatars/avatar-24925.jpg

Data rejestracji: 29-01-2007
Postów: 3.686
Klan: Templars, The Cursed
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia; Moria V
Skąd: nieistotne

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
el_czupakabra napisał(a)
Jeśli kupujący nie miał grubych kamieni i dał wszystko co mógł, to Buc powinien cofnąć aukcję, bo sprzedający jest pokrzywdzony na około 20-30kd co najmniej, to rozumiem jest okej? ;]


Nie jest to istotne.... Jakbyś czytał to byś wiedział, że płatności w drobnych są przeliczane inaczej niż w czystych najgrubszych kamieniach. Polecam odpowiednie poszukiwania na forum. Na serio im więcej spraw przytaczasz tym bardziej pogrążasz się swoją nieznajomością tematu :/

Żeby zaoszczędzić Ci czasu w szukaniu:

cytat:
C47 napisał(a)
1ks = 10kk
1kz = 50kk
1kp = 56kk
1kd = 156kk

przelicznik kamieni według ich wagi w grze

na płatność w drobnych od zawsze się inaczej patrzy, bo mają większą wartość,



cytat:
SushiMaker napisał(a)
Wartość wychodzi z tego jak dany kamień jest oceniany przez graczy.

Tak jak w życiu. Drobne trzymasz grubymi płacisz, a w BW tym bardziej, bo drobne są o wiele potrzebniejsze.

Ten sam przelicznik jest stosowany w "auto ustawieniach" podbić właśnie dlatego, że gracze woleli płacić grubymi gdyż także ich zdaniem przelicznik rozbijania był tym czym się kierowali przy oferowaniu kamieni.


Czy coś jeszcze trzeba sprostować podając na tacy?

__________________
____________

Operator R1
"Bydlatko srednio poczciwe i podle"

Dyskusje odnosnie
Skarg i Pręgierza:

R1




"When you stare into the abyss, the abyss stares back into you"

27-02-2014 22:38 Sephiroth jest offline Szukaj postów użytkownika: Sephiroth Dodaj Sephiroth do Listy kontaktów
Krysti@no
Viking


Data rejestracji: 21-10-2006
Postów: 598
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ten wasz przelicznik sobie wsadźcie głeboko w zadek Smile nikt nie będzie sprzedawał za drobne wg takiego przelicznika - ciężko użyć głowy chociaż przez chwilę?

Jeżeli kupujący nie miał grubych to dlaczego ktoś ma regulować cenę i w ogóle dlaczego nie było propozycji cofnięcia aukcji tylko zabranie kamieni? (jeszcze mi tych 10kd nie zabrano), naprawdę ciężko się czyta takie rzeczy, miałem przejść koło tego tematu obojętnie, ale jak ktoś poruszył temat mojego sygnetu to postanowiłem napisać. Sephi nie używaj informacji o tym przeliczniku bo nawet Buc go już wyśmiał.

A co do cofania aukcji, które zeszły za tanio - powodzenia życzę, bo pokazując, że jest zgoda na takie rzeczy będziecie mieli niezły bałagan w swojej pracy - obstawiam, że ilość zgłoszeń wzrośnie znacznie, a wy będziecie musieli rozstrzygać kto mówi prawdę, że rzeczywiście się pomylił, a kto kłamie - współczuję trochę, ale sami sobie taki los zgotowaliścieSmile


edit down.

aaa nie chce mi się pisać bo i tak nie zrozumiesz...

__________________
obecnie r13 - Zshifuarimota
kiedyś adamuss

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Krysti@no: 27-02-2014 23:10.

27-02-2014 23:04 Krysti@no jest offline Szukaj postów użytkownika: Krysti@no Dodaj Krysti@no do Listy kontaktów
Sephiroth
Mroczna Bestyjka - Operatorka Serwera R1


images/avatars/avatar-24925.jpg

Data rejestracji: 29-01-2007
Postów: 3.686
Klan: Templars, The Cursed
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia; Moria V
Skąd: nieistotne

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

O mamo.... ile razy można wałkować ten sam temat? Teraz rozumiem że będziemy schodzić na dyskusje o przelicznikach, których to tematów przewineło się multum. Na serio... wystarczy sobie poszukać tematów w systemie - zamiast zadawać idiotyczne pytania.

Co do cofania - są jasne sytuacje kiedy można a kiedy nie. Koniec i kropka. Tu nie ma nad czym się rozwodzić. Administracji ani operatorom nie jest na rękę puszczanie wałków i robienie sobie samemu pod górę.

Można w niektórych przypadkach isć graczom na rękę, ale ramienia nikt oddawać nie będzię. Doszukiwanie się teorii nieznanego pochodzenia też nie ma sensu.

__________________
____________

Operator R1
"Bydlatko srednio poczciwe i podle"

Dyskusje odnosnie
Skarg i Pręgierza:

R1




"When you stare into the abyss, the abyss stares back into you"

27-02-2014 23:06 Sephiroth jest offline Szukaj postów użytkownika: Sephiroth Dodaj Sephiroth do Listy kontaktów
Sabio
Top Forum Spamer 2013


Data rejestracji: 07-08-2012
Postów: 1.580
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria IV
Skąd: Bydgoszcz

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

sephi oj oj oj
nie ma bloka to ucinajac tak sprzedajacy jest poszkodowany bo
2kp +4kz=kd i juz tak kolorowo nie jest
moze sprzedawal item na szybko zeby cos za niego kupic a dostal taka oferte i co ma zrobic?
10kd nie ma i itemu tez nie...

ten przelicznik powinien byc tylko do aukcji z blokami!!!!
czasem item jest komus potrzebny i daje wszystko co.ma byle go miec a cena choc w drobnych jest rynkowa
na samym r13 widze 7 takich slonek z ofkami po 100-200kz bez blokow i z nimi.nic robione nie bylo/nie jest...


ale ile razy mozna pisac ze przelicznik jest do bani
no ale fakt op ma racje a 30k aktywnych graczy z morii nie...


a co lepsze widzialem jak ten przelicznik juz we wrzesniu byl na r17 i trzeba bylo sie go trzymac...

__________________
cytat:
"Powiem więcej, administracja nie tylko zwiększa drop niektórym graczom, ale też sadziła brzozy w Smoleńsku."
--SZESZEJ--

27-02-2014 23:12 Sabio jest offline Szukaj postów użytkownika: Sabio Dodaj Sabio do Listy kontaktów
Sephiroth
Mroczna Bestyjka - Operatorka Serwera R1


images/avatars/avatar-24925.jpg

Data rejestracji: 29-01-2007
Postów: 3.686
Klan: Templars, The Cursed
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia; Moria V
Skąd: nieistotne

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jeśli jednak bez bloków dasz komuś 2000kż, 2000ks i do tego 4000kk to już tak różowo nie jest.
Ja wiem, że można to przebić - jednak doświadczenie starszych serwerów mówi niestety co innego - wartość drobnych kamieni, za które kupujesz złom, drobiazgi do sklejek i klonowalne itemy, jest niekiedy bezcenna i nieporównywalna do grubych. Mało to płaczu miałam w temacie na R2? Że drobne są potrzebne i nie interesuje ich rozbijanie.

Przelicznik ma swoje plusy i ma swoje minusy. Sama też nie do końca się z nim zgadzam, dlatego przyjmuje wartości szacunkowe a nie trzymając się ściśle przelicznika.

__________________
____________

Operator R1
"Bydlatko srednio poczciwe i podle"

Dyskusje odnosnie
Skarg i Pręgierza:

R1




"When you stare into the abyss, the abyss stares back into you"

27-02-2014 23:31 Sephiroth jest offline Szukaj postów użytkownika: Sephiroth Dodaj Sephiroth do Listy kontaktów
el_czupakabra
Viking


Data rejestracji: 30-09-2012
Postów: 720
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Sephi, rozumiesz to, że kupujący NIE MIAŁ WIĘCEJ KD?! To skąd miał je wziąć? Miał skladać kp z drobnych, żebyście sie nie przyczepili do aukcji?

Co innego gdyby mial KD na koncie a zapłacił drobnymi. Wtedy jest push. Ale on nie miał innego opcji, więc w tym wypadku KD= 2x KP + 4x KŻ.

Ale idzmy po twojemu:
0 / 100 / 97 / 131 / 29 Tak wygląda cena tego itemu. Więc zapłacił tylko 4950 z 40000 w drobnych (KP nie licze jako drobne). Wiec 35050 w tej cenie to grube. Licząc nawet po 'twojemu' 4950:156kk= 31KD (bo według ciebie 156kk=1KD), czyli 35050+15500=50550.
Wiec zaplcil za slonko 101 KD (jesli sie gdzie pomylilem poprawcie)

101 KD za slonko to cena normalna, jako ze wbite na dsk1 chodza za 120-130, a ostatnio nawet jakis szaleniec za 140 wystawia.

Jakim zatem prawem Buc zabral sprzedajacemu 10 KD?


EDIT. pomyłka o 1 KD poprawiona Smile

EDIT2. zeby nie byc goloslownym:
http://i62.tinypic.com/2ylnx3t.png

Akceptowalne ceny z drobnymi, a to tylko z ostatniego czasu. Takich aukcji jest mnostwo.

Ten post był edytowany 3 raz(y), ostatnio edytowany przez el_czupakabra: 27-02-2014 23:49.

27-02-2014 23:36 el_czupakabra jest offline Szukaj postów użytkownika: el_czupakabra Dodaj el_czupakabra do Listy kontaktów
Sephiroth
Mroczna Bestyjka - Operatorka Serwera R1


images/avatars/avatar-24925.jpg

Data rejestracji: 29-01-2007
Postów: 3.686
Klan: Templars, The Cursed
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia; Moria V
Skąd: nieistotne

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A co to kogo obchodzi ile miał KD - miał to co miał - licytował czym miał. Wystawiając item na aukcji równie dobrze można dostać 1kd jak i 500kk co nie znaczy, że kamienie mają tą samą "wagę". Nie ma to znaczenia w obcianiu aukcji. Nawet jeśli miałby KD NIE MUSIAŁBY BYĆ TO PUSH - chcesz licytować drobnymi masz prawo - bo może trzymasz KP np na sklejanie itemów i są Ci potrzebne.

Nie masz przymusu płatności w określonej walucie. Płacisz drobnymi to ktoś może przebić Cię w grubych (chyba że masz bloka)

Chwila moment bo akurat niewiele z twoich wyliczeń zrozumiałam. Zacznijmy od tego, że jest to przelicznik, który jest wyznacznikiem a nie sztywną regułą. Więc nie po mojemu, ale wg przelicznika.

Zacznijmy od tego jaki to item (dokładnie) i na jakiej morii Smile

Możesz mi napisać na pw żeby nie rozwlekać tego tutaj w temacie - jutro zedytuję post i napiszę swoją odpowiedź. A jak na razie to muszę przed 5 wstać do pracy Wink

__________________
____________

Operator R1
"Bydlatko srednio poczciwe i podle"

Dyskusje odnosnie
Skarg i Pręgierza:

R1




"When you stare into the abyss, the abyss stares back into you"

27-02-2014 23:55 Sephiroth jest offline Szukaj postów użytkownika: Sephiroth Dodaj Sephiroth do Listy kontaktów
el_czupakabra
Viking


Data rejestracji: 30-09-2012
Postów: 720
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Sephi, tłumaczę, zapłacił równo 40000 za leg słoneczny sygnet (chyba sie zgadzamy, ze legenda nie ma tu nic do rzeczy). Srednia cena slonek w zaleznosci od tego czy wbite, czy nie to 100-130 KD.

0 / 100 / 97 / 131 / 29 tyle wyniosła cena słonka.
97kż + 100ks= 4950kk

Zatem 40000- 4950= 35050, czyli z całej ceny zaledwie 4950 zaplacil drobnymi a 35050 normalnie.

Liczac WG PRZELICZNIKA, 4950 : 156= ~31KD, to wylicznie stad, ze napisala, ze w liczeniu drobnych 156kk=1kd. Zatem drobne które wlozyl w licytacje sa warte 31kd. Inaczej potrzeba rozbic 31KD zeby otrzymac tyle drobnych.

Idzmy dalej, 31 KD= 15500. Wiec 35050+15500= 50550 łącznej ceny za słonko, po przeliczeniu wg przelicznika.

Zatem ostatecznie zaplacil 101KD i kz za to słonko. W ktorym miejscu cena jest nieprawidlowa?

http://i62.tinypic.com/2ylnx3t.png skoro pozostale sa okej?


EDIT. Okej moze 5850, liczylem glownie w pamieci Big Grin tak czy siak ostateczna cena jest w granicy 108-9 KD

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez el_czupakabra: 28-02-2014 00:15.

28-02-2014 00:05 el_czupakabra jest offline Szukaj postów użytkownika: el_czupakabra Dodaj el_czupakabra do Listy kontaktów
Sephiroth
Mroczna Bestyjka - Operatorka Serwera R1


images/avatars/avatar-24925.jpg

Data rejestracji: 29-01-2007
Postów: 3.686
Klan: Templars, The Cursed
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia; Moria V
Skąd: nieistotne

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

97kż + 100ks= 4950kk Prrr szalony Wink 5850 Wink (97*50 + 100*10 = 1000 + 4850)

1ks = 10kk w przeliczeniu łączenia Wink



Tak przy okazji, dziś zmęczona n-tym zapytaniem o to czy mogę cofnąć aukcje, bo wolą mieć item z powrotem niż żeby "miała oddać kamienie z powrotem licytującemu" - zrobiłam to:

Aukcje od kuchni....

Mam nadzieję, że się komuś przyda.

__________________
____________

Operator R1
"Bydlatko srednio poczciwe i podle"

Dyskusje odnosnie
Skarg i Pręgierza:

R1




"When you stare into the abyss, the abyss stares back into you"

28-02-2014 00:08 Sephiroth jest offline Szukaj postów użytkownika: Sephiroth Dodaj Sephiroth do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.302
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
el_czupakabra napisał(a)
Sephi, tłumaczę, zapłacił równo 40000 za leg słoneczny sygnet (chyba sie zgadzamy, ze legenda nie ma tu nic do rzeczy). Srednia cena slonek w zaleznosci od tego czy wbite, czy nie to 100-130 KD.

0 / 100 / 97 / 131 / 29 tyle wyniosła cena słonka.
97kż + 100ks= 4950kk

Zatem 40000- 4950= 35050, czyli z całej ceny zaledwie 4950 zaplacil drobnymi a 35050 normalnie.

Liczac WG PRZELICZNIKA, 4950 : 156= ~31KD, to wylicznie stad, ze napisala, ze w liczeniu drobnych 156kk=1kd. Zatem drobne które wlozyl w licytacje sa warte 31kd. Inaczej potrzeba rozbic 31KD zeby otrzymac tyle drobnych.

Idzmy dalej, 31 KD= 15500. Wiec 35050+15500= 50550 łącznej ceny za słonko, po przeliczeniu wg przelicznika.

Zatem ostatecznie zaplacil 101KD i kz za to słonko. W ktorym miejscu cena jest nieprawidlowa?

http://i62.tinypic.com/2ylnx3t.png skoro pozostale sa okej?


EDIT. Okej moze 5850, liczylem glownie w pamieci Big Grin tak czy siak ostateczna cena jest w granicy 108-9 KD



Źle liczysz.

0 / 100 / 97 / 131 / 29 po przeliczeniu na kk wyjdzie tak:
1000+4850+7336+4524=17710

Cena nominalna 40000 = 80kd
80kd po przeliczeniu na kk to 80x156=12480

A teraz liczymy różnicę:
17710-12480=5230 czyli wychodzi 10kd z hakiem

ja tego przelicznika nie stosuję, szacuję wartość w drobnych jako 30-40-50% wartości w grubych. I tak mi wyszło 10kd, co jest zbieżne z powyższym rachunkiem

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

28-02-2014 00:42 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Riper_Angel
Viking


Data rejestracji: 21-01-2011
Postów: 638
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

edit
offtopic, do kasacji

Ten post był edytowany 4 raz(y), ostatnio edytowany przez Riper_Angel: 28-02-2014 09:00.

28-02-2014 08:43 Riper_Angel jest offline Szukaj postów użytkownika: Riper_Angel Dodaj Riper_Angel do Listy kontaktów
el_czupakabra
Viking


Data rejestracji: 30-09-2012
Postów: 720
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Buc jesli liczysz w ten sposob, moze zacznij cofac aukcje, ktore sa placone w kp? Bo jest ich w cholere.
A cena tego slonka byla prawidlowa wedlug cen na rynku, nie wiem czemu twoj wyimaginowany sposob liczenia ma byc lepszy skoro wypacza rynek.
28-02-2014 09:03 el_czupakabra jest offline Szukaj postów użytkownika: el_czupakabra Dodaj el_czupakabra do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.302
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

generalnie, uznajemy ceny wyrażone w kd i kp za równoważne

aukcja słonka ma za dużo drobnych, dlatego została ucięta.

Z czego zrobisz większy użytek? 5000 w drobnych czy z 10kd?

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

28-02-2014 10:49 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Antrag
Triple Ace


Data rejestracji: 13-10-2011
Postów: 186
Kraina: Moria V

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Kolejna wpadka buca rotfl , ty buc powinienes sie nazywac "wpadka" , albo "niedomowienie".Ale buc tez do ciebie pasuje Big Grin
Jestem pewien ze jak juz bw przestanie istniec , to twoim kolejnym miejscem pracy bedzie zmywak w mcdonaldzie Tongue
28-02-2014 10:55 Antrag jest offline Szukaj postów użytkownika: Antrag Dodaj Antrag do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.302
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ja tam nie widzę wpadki Tongue

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

28-02-2014 10:56 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Ithorean
Newbie


Data rejestracji: 09-11-2007
Postów: 9

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Sephiroth & Buc

Powiedzcie mi kochani skąd przeciętny gracz ma wiedzieć o tym przeliczniku? Gra podpowiada przeliczenie 1kd = 500kk - jak licytując wpiszę sobie 1kd to pokazuje się wartość 500, jak wpiszę 500kk również.
Gracz raczej wyjdzie z założenia, że system działa poprawnie i 500=500, a nie 500=156.
Jeśli chcecie żeby ten system był jasny i przejrzysty wprowadźcie nową jednostkę wartości (pokazywaną przez system, a nie ogłaszaną gdzieś w pobocznych wątkach na forum, na które nikt nie ma obowiązku wchodzić).
28-02-2014 11:12 Ithorean jest offline Szukaj postów użytkownika: Ithorean Dodaj Ithorean do Listy kontaktów
Strony (4): « poprzednie 1 2 [3] 4 następny » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » Ręce opadają czyli działalność operatora BUC

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH