Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » NECRO Koszt zdjęcia umagu N E C R O » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Koszt zdjęcia umagu N E C R O 11 Ankieta - średnia ocena: 3,4511 Ankieta - średnia ocena: 3,4511 Ankieta - średnia ocena: 3,45
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Up The Irons
Forum Ace


images/avatars/avatar-24983.jpg

Data rejestracji: 07-02-2014
Postów: 84

Koszt zdjęcia umagu N E C R O Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Gdzieś w pewnym momencie twórcy gry zrobili błąd, który rzutuje na wszystkie serwery Necro. Otóż zostało przyznane, że necro i moria to 2 różne gry, a mimo wszystko schematy prowadzenia rozgrywki są takie same nawet w skrajnie niekorzystnym dla necro aspekcie. Dużo by o tym pisać, ale dam jeden przykład pod dyskusję [temat]:

Dlaczego koszt zdjęcia umagu na Necro jest tak komszarnie drogi?! Mało kto wydropił [/czy też kupił sobie] ostateczny sprzęt w tej grze, prawda jest taka, że większości graczy do ostatecznego sprzętu jeszcze daleko.

Załóżmy, że losujemy jakiś fajny umag np. +1 atak bronią. Wrzucamy go sobie na dsk orchę, ponieważ jest kolosalna różnica w cenie pomiędzy dsk/leg db, a leg dsk orchą, to umag oczywiście sprawdza się wraz z czasem, ale w pewnym momencie mieliśmy dropa i kupujemy [czy też właśnie dropnęliśmy] leg dsk koszulkę orchidei...zdejmujemy więc ten umag [piekielnie drogie] i wrzucamy na naszą zbroję. I już nam się wydaje, że lepiej być nie może, a tutaj wypada nam leg dsk zpełna zbroja orchidei...nosz kurcze! Fart i niefart w jednym. Zdejmujemy znowu umag, zakładamy na tę zbroję i myślimy, że to end game, a tutaj pyk i wpada nam leg dsk łowiecka orcha.

Oczywiście przykład jest dosyć skrajny, ale podobnie może być przy przechodzeniu z preko/leg dsk demonów [na np. leg dsk demon xxx] i znowu koszty zdjęcia i przeniesienia fajnego umagicznienia są koszmarne. Tymczasem Moria w pewnym momencie gry ma już pewne end game'owe itemy i nie musi się liczyć z tym, że zdjęcie umaga kosztuje x evo.

Czy to trochę nie jest niesprawiedliwe? Uważam, że koszt przeniesienia umagicznienia powinien być mniejszy na Necro, w końcu to tutaj docelowo się to robi.

__________________
Nick w grze: Rozenkranz
05-03-2014 02:06 Up The Irons jest offline Szukaj postów użytkownika: Up The Irons Dodaj Up The Irons do Listy kontaktów
The Juggernaut
Viking


Data rejestracji: 01-10-2012
Postów: 676

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

rotfl

cene zdjecia i przeniesiania umagow zaproponowali sami gracze i byla o tym szeroka dyskusja...
ponadto przytoczony przyklad jest nietrafiony, cena leg db orchy a dsk to wielka roznica? 1 dmg na litosc boska xD
ja osobiscie mam farta i mam dodatkowy atak i przenosilem go ze 3x i nie placze, z leg ds antyk korby na ds szybkosc, potem na leg db szybkosc, a na koniec na leg dsk. umag warty ceny przeniesienia i wlasciciele wcale nie marudza, ba malo tego ciesza sie ze w ogole moga przeniesc bo bylo przeciez tak ze najpierw nominowales przedmiot potem losowalo ci umaga i koniec.
teraz mozesz przenosic umaga, a umagicznienie widac przed wyborem itemu.
dodatkowo cena jest progresywna z levelem wiec mniejszy placi mniej, wiekszy wiecej jest to w pewiem sposob 'fair'

temat puacz niestety....

__________________
Game over rotfl
05-03-2014 02:15 The Juggernaut jest offline Szukaj postów użytkownika: The Juggernaut Dodaj The Juggernaut do Listy kontaktów
Cronxxx
Viking


Data rejestracji: 02-06-2007
Postów: 508

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja popieram ten pomysl, cena przeniesienia umaga jest naprawde zbyt duza, zbierac miesiac czy nawet ponad miesiac evo zeby przeniesc umag to troche nie fajnie Pleased

Stracimy evo na przeniesienie umagicznia, a pozniej brakuje na evolucje. Mamy 16 ataków dziennie liczmy, ze wejdzie nam te 14 bo reszta zostanie wykryta


14*2=28 dodajmy dotego 2 evo za okruchy i dziennie wychodzi te 30
30*30=900 evo na miesiac po miesiacu nie majac wiekszego lvl niz 90 przeniesiemy umaga, ale co z reszta evolucji?

8500 tys evo na 4 poziom potegi przy zbieraniu 30 evo dziennie to jakies 270 dni Pleased
Skazenie i pamiec przodkow to ~340 dni, wszystko licze przy farcie z atakami i wychodzi 2 lata zbierania evo na 3 ostatnie evolucje Pleased Wiec zmiejszenie kosztow umagicznien jest jak najbardziej na miejscu eventualnie dodanie jakis evo ze skarbow powiedzmy 50 za jakies 500 pkt skarbu wolalbym wydac te 500 pkt na 50 evo niz na dsk kasajaca palke mocy rotfl
05-03-2014 09:09 Cronxxx jest offline Szukaj postów użytkownika: Cronxxx Dodaj Cronxxx do Listy kontaktów
Sceptog
Ex-Team


images/avatars/avatar-5596.jpg

Data rejestracji: 24-07-2007
Postów: 2.411
Klan: LoS
Kraina: Necropolia VI
Skąd: Kraków

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

To było problemem kiedyś, jak nie było widać umaga przed założeniem na przedmiot. Teraz widzimy umaga przed, więc możemy zaplanować niektóre rzeczy, np jak mamy jakiś umag który jest na prawdę solidny to wrzucamy go na coś czego nie będziemy zmieniać w najbliższym czasie. Zgadzam się z tym, że ok 1000evo to sporo żeby przenieść umag +8sposta, ale czy miesiąc zbierania evo to na prawdę tak dużo żeby przenieść umag +1 atak? A właśnie po to jest ta opcja, żeby móc zachować te najlepsze umagicznienia.

__________________



Jak ktoś ma do mnie jakieś uwagi/pytania/prośby to proszę o PW lub kontakt poprzez GG: 5697654



Nick w grze (r10): Sceptog



05-03-2014 10:10 Sceptog jest offline Szukaj postów użytkownika: Sceptog Dodaj Sceptog do Listy kontaktów
bujak
Lord


images/avatars/avatar-4720.gif

Data rejestracji: 21-06-2007
Postów: 338
Kraina: Moria V
Skąd: Qtno

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

To może zrobić tak jak powinno być ( wiem sporo roboty i rozdzielania, a co za tym idzie nie wejdzie), czyli dla necro ( serwer losowy i na szczęściu) zrobićtak jak było do tej pory. Umag wkładany "w ciemno" i koszt przeniesienia to połowa tego co aktualnie jest. Na morii zostaje jak jest, czyli umag widoczny + wysokie koszty przeniesienia.

__________________
r13/15:Siratha
ID: 3696 / 94
05-03-2014 12:12 bujak jest offline Szukaj postów użytkownika: bujak Dodaj bujak do Listy kontaktów
nithrom
Emperor


images/avatars/avatar-25496.gif

Data rejestracji: 19-05-2008
Postów: 1.130
Klan: Fajny :)
Kraina: Necropolia V; Necropolia VII
Skąd: Kłębkolandia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
bujak napisał(a)
To może zrobić tak jak powinno być ( wiem sporo roboty i rozdzielania, a co za tym idzie nie wejdzie), czyli dla necro ( serwer losowy i na szczęściu) zrobićtak jak było do tej pory. Umag wkładany "w ciemno" i koszt przeniesienia to połowa tego co aktualnie jest. Na morii zostaje jak jest, czyli umag widoczny + wysokie koszty przeniesienia.


Hahahaha... Ostatecznie będziesz wydawać więcej evo na przeniesienia niż obecnie, bo mając brak podglądu na umagi notorycznie będzie sytuacja, że umag dobry (np. 14 inta), ale miejsce złe(nie np. diamentowy ring lucka, tylko leg dsk demon). Zresztą... szkoda nawet to komentować. Nie po to wojowaliśmy( w tym ja) o obecny system, by teraz go zmieniać.

A koszt jest dobry. Niech stanowi to jakieś poświęcenie i wyzwanie. Widzisz, jakiego dostajesz umaga, to pomyśl, jak go użyć, a może warto poczekać z tym. I tak w bw jest ostatnio za dużo za łatwych rzeczy Tongue

__________________
pokemony to złodzieje, przerasta ich znalezienie własnych avków Smile


PS. Nazwij złodziejem złodzieja- w oczach kolorków z forum to zasługuje na warna, bo obraża to kogoś, kto ukradł. Nawet jak masz ku temu podstawy xD
05-03-2014 12:27 nithrom jest offline Szukaj postów użytkownika: nithrom Dodaj nithrom do Listy kontaktów
Up The Irons
Forum Ace


images/avatars/avatar-24983.jpg

Data rejestracji: 07-02-2014
Postów: 84

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Up The Irons
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
The Juggernaut napisał(a)
rotfl

cene zdjecia i przeniesiania umagow zaproponowali sami gracze i byla o tym szeroka dyskusja...
ponadto przytoczony przyklad jest nietrafiony, cena leg db orchy a dsk to wielka roznica? 1 dmg na litosc boska xD
ja osobiscie mam farta i mam dodatkowy atak i przenosilem go ze 3x i nie placze, z leg ds antyk korby na ds szybkosc, potem na leg db szybkosc, a na koniec na leg dsk. umag warty ceny przeniesienia i wlasciciele wcale nie marudza, ba malo tego ciesza sie ze w ogole moga przeniesc bo bylo przeciez tak ze najpierw nominowales przedmiot potem losowalo ci umaga i koniec.
teraz mozesz przenosic umaga, a umagicznienie widac przed wyborem itemu.
dodatkowo cena jest progresywna z levelem wiec mniejszy placi mniej, wiekszy wiecej jest to w pewiem sposob 'fair'

temat puacz niestety....


Gdybyś przeczytał ze zrozumieniem, to np. doszedłbyś do wniosku, że mam rację pisząc, że [uważaj] cena dsk/leg db orchy, a [widzisz znaki?] leg dsk orchy to kosmos. Nie każdy gra 6 lat i ma po 123235 pkt evo. Rzeczywiście obecnie płacenie np. 820 evo za przeniesienie umaga to =tylko= miesiąc zbierania przy założeniu, że zbiera się 26 evo dziennie [ciężko o taki wynik nawet Smile ]. Ja np. uważam, że to grubo ponad miesiąc. Nie mówię o jakiejś rewolucji, ale np. zmiany tego systemu na 8*lvl etc. Jeśli Necro to jest taki łatwy serwer niech wreszcie będzie łatwiejszy od Morii, hm?

__________________
Nick w grze: Rozenkranz

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Up The Irons: 05-03-2014 15:21.

05-03-2014 15:18 Up The Irons jest offline Szukaj postów użytkownika: Up The Irons Dodaj Up The Irons do Listy kontaktów
Endrju723
King


images/avatars/avatar-25469.jpg

Data rejestracji: 19-02-2013
Postów: 863
Klan: DA.TE/RH-
Kraina: Necropolia
Skąd: Jaworzno

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Pomysł dobry jestem za zmniejszyć to o połowę. . . sam mam umag 10% uniku (Na R1 to jest silny umag i to bardzo) i wrzuciłem go na db nocki , a co jak pewnego dnia będę musiał na dsk nocki to przerzucić? 1k evo? około miesiąca zbierania, a za to już mogę dosyć trochę evo rozwinąć;/
05-03-2014 15:26 Endrju723 jest offline Strona domowa Endrju723 Szukaj postów użytkownika: Endrju723 Dodaj Endrju723 do Listy kontaktów
barti93
Emperor


Data rejestracji: 20-01-2012
Postów: 1.333
Klan: KoDeX
Kraina: Necropolia II
Skąd: Warszawa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Polowa lvla x10 to i tak duzo na przeniesienie umaga a co dopiero 10xlvl.. co jest teraz. sam mam fajne umagi do palnej zdobyte juz dawno kiedy nie bylo mnie stac na nic topowego.. aktualnie siedza na db jastrzebich ringach a chcialbym zakupic leg dsk sloneczny... niestety mi sie nie oplaca.. jastrzebie z tymi umagami sa lepsze od leg dsk slonecznego setu.

sry za taki ciag zdania ale pisane z kkmy.

__________________

r3 barthi

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez barti93: 05-03-2014 17:03.

05-03-2014 16:56 barti93 jest offline Szukaj postów użytkownika: barti93 Dodaj barti93 do Listy kontaktów
Albano
Emperor


images/avatars/avatar-20615.jpg

Data rejestracji: 03-02-2011
Postów: 1.348
Klan: Legion_Immortal
Kraina: Necropolia IX
Skąd: Waszawa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dać palec to zaraz całą rękę wezmą, ehh

Czy nikt nie pamięta już jak było kiedyś?
Przechodziło się KW, wybierało przedmiot i wtedy umagiczniało nie wiedząc co nam wpadnie.
Wiele razy słyszałem jak ludzie kasowali umag typu: "dodatkowy atak każdą bronią" ze spodni węża.

Teraz można przejść KW, zobaczyć jaki będzie umag, wybrać sobie przedmiot a następnie go umagicznić. Mało tego jak już zmienimy EQ na lepsze to możemy go sobie odłączyć i przyczepić do nowego itemu.

BW zmierza w złą stronę zdecydowanie.
Niedługo będzie można topowe umagi w sklepie kupować za paczkę złomu a i tak ktoś napisze na forum że to absurdalnie wysoka cena.

__________________
R14 : Brzydall
05-03-2014 17:10 Albano jest offline Szukaj postów użytkownika: Albano Dodaj Albano do Listy kontaktów
Up The Irons
Forum Ace


images/avatars/avatar-24983.jpg

Data rejestracji: 07-02-2014
Postów: 84

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Up The Irons
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Albano, to, że kiedyś było źle, nie oznacza, że trochę lepiej = dobrze. Ja nie jestem za tym, by zmienianie sobie umagicznienia na przedmiotach było tanie, ale nie 800-1200 evo [od lvl], ludziom przelewa się reputacja, która już do niczego nie służy, może by tak dać opcję zdjęcia umagicznienia jak na Morii handlowanie repką za evo, ale TYLKO w sali większych run jako koszt zdjęcia umagicznienia np. 1000 reputacji - 1 evo, to już by było coś. Gdyby nie wojna i moja niska aktywność na KW, pewnie miałbym już z 300 - 400k repy. Na Necro zmienia się sprzęt często, szczególnie jak ktoś zaczynał od kompletnego minimum i powoli wywalcza sobie coraz lepsze, po prostu brakuje evo, szczególnie tym co późno zaczęli, ta gra powinna wyciągać rękę tym, co chcą podłączyć się do zabawy, a nie stawiać przed nimi ścianę.

__________________
Nick w grze: Rozenkranz
05-03-2014 18:56 Up The Irons jest offline Szukaj postów użytkownika: Up The Irons Dodaj Up The Irons do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » NECRO Koszt zdjęcia umagu N E C R O

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH