Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » OGÓLNY artefakty - propozyszyn na daleką przyszłość » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony artefakty - propozyszyn na daleką przyszłość 14 Ankieta - średnia ocena: 5,50
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Cerbin
Forum Legend


Data rejestracji: 30-03-2007
Postów: 1.975
Skąd: Gród Kraka

artefakty - propozyszyn na daleką przyszłość Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

były durne pomysły, pora na mniej durny.

Artefakty losowane są od 1 levelu, wyłącznie na pielgrzymkach oraz mobach.

Droprate jak 10% legendarnych

Losowane są ZAWSZE na poziomie dsk5 i wymaganiami poziomu oraz statystyk zawsze o wartości 1

ZAWSZE mają pref oraz suf
pref i suf losowane są inaczej niż dla normalnych itemów, bo tak wypadałyby ciągle artefaktyczne kryształowe pałki sekty, a chcemy takowe demoniczne pn samobójcy, więc np. jeśli wylosowano artekat to każdy z pref i suff ma równą szansę na wylosowanie

co nam daje artefakt:

otóż daje nam w pieron dużo
szansa na modyfikację do każdej statystyki i lucka w przedziale <-50;50>, hp, mana <-2500;2500>, uniki <-30;30>, ignore krytyk <-50;50>, ataki <-2;2>

uwaga 1: losujemy KAŻDĄ składową (takie same, jak teraz w KW), czyli szczęściarz będzie miał wszystkie staty +50, 2 ataki, 50% ignora i 2500hp. pechowiec -2500hp (z czego system robi 1hp na kw, pvp itd - tak jak teraz) oraz -2 ataki i -50 wszystkiego. bywaWink
uwaga 2: albo też losujemy tylko 3, albo 5 - kwestia do uzgodnienia
uwaga 3: staty dla morii, ale dla necro chyba też

artefaktów nie można sprzedać (chociaż do zk w sumie bym wrzucać pozwolił) ani łączyć (moria only)

fajnie, nie?
otóż - fajnie. ale nie do końcaWink
koder musi bowiem napisać nową flagę dla przedmiotu.
W fantasy artefakt bowiem zazwyczaj pochodzi od Bogów albo z potężnej Magii. Jedno i drugie jak wiadomo kapryśne niczym kobieta w ciąży.

Dlatego artefakty, z dawien dawna porzucone, zapomniane albo i zagubione nade wszystko pałają przemożną, czy to boską czy magiczną w zależności od światopoglądu twórców gry, chęcią powrotu do swoich kreatorów.
I wracają.

Stąd nowy parametr - czas życia przedmiotu, rozpad. Oparty na zasadzie kota Schroedingera, czyli nie wiemy jak długo będziemy mogli używać przedmiotu, dopóki nam nie zniknie.

Każdy artefakt ma czas życia miedzy 3 a 24h - dlatego też nie mam skrupułów dawania mu +2500hp i +2 ataki. Wszak starczy to na 2-3 expy raz na pół roku, bo pozostały czas będziemy losować artefaktyczny złom. Albo śmiercionośną szybkość z -2 ataki i -50 do statstyk.

Opcja alternatywna: kazdy art jest jednorazowy. Po jego założeniu i pierwszej walce, wyprawie, kw, arenie, oblegu itd - znika. Tak, jak fiolka z jednorazem. W tej opcji arty możemy gromadzić czekając na okazję do użycia. Można też rozważyć handel nimi.

Propozycja nie wpływa na balans (prócz przypadków, gdy ktoś ubiera kilka artefaktów działających na zasadzie jednorazu i samodzielnie uwali kronosa (czyli Arius...)), nie wzmocni nikogo na dłużej niż jedną (dla jednorazów) lub kilka (dla rozpadu) ekspedycji.

Jest tylko 4fun, do zakodowania po runach.

Można hejtować.

__________________
WEGE Blood Wars (copyright Vilku)

28-03-2014 11:24 Cerbin jest offline Szukaj postów użytkownika: Cerbin Dodaj Cerbin do Listy kontaktów
Łowca Smoków
Double Ace


Data rejestracji: 25-12-2013
Postów: 116

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

nie, a dlaczego?
wyobraź sobie że ktoś sobie na obleg takowych nazbiera i co? gość z 50k hp na oblegu? albo z 1000 sumy? (o ile nie lepiej)
Tobie się chyba nudzi że spamujesz takimi bezsensownymi pomysłami, albo lubisz być hateowany...
28-03-2014 11:34 Łowca Smoków jest offline Szukaj postów użytkownika: Łowca Smoków Dodaj Łowca Smoków do Listy kontaktów
Cerbin
Forum Legend


Data rejestracji: 30-03-2007
Postów: 1.975
Skąd: Gród Kraka

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Cerbin
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

No, i wyobraziłem sobie. Wygra obleg. Raz. Albo wygra expę - bo nie jest powiedziane co. A w ramach ćwiczeń umysłu policz mi szansę, że ktoś będzie miał 50 000 hp z 8 itemów, z których każdy może mieć <-2500;2500> hp. Jak już skończysz liczyć to się odezwij.

edyta: przy artefaktach typu "rozpad" w/w brednie wcale nie są możliwe. przy artach typu "jednoraz" również nie są możliwe. szansa wystąpienia u jednej osoby całego zestawu artów jednorazowych o użyteczności bojowej, dysponujących samymi maksymalnymi albo nawet samymi in-plus statami jest minimalna. Sens trzymania takowych by uczestniczyć w jakimś durnym oblegu oscyluje wokół zera.
Proszę hejtować zasady pomysłu, a nie te, które samemu się wymyśliło, bo się nie umie czytać ze zrozumieniem.

__________________
WEGE Blood Wars (copyright Vilku)

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Cerbin: 28-03-2014 11:53.

28-03-2014 11:44 Cerbin jest offline Szukaj postów użytkownika: Cerbin Dodaj Cerbin do Listy kontaktów
Darkshu
Forum Legend


Data rejestracji: 25-01-2008
Postów: 1.527

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

LM - jeśliby na te staty działał majek
ale jak dla mnie pomysł całkiem całkiem - zachwiało by to równowagę na serwerze i byłaby możliwość ukraść s1 - choć w przypadku który bardziej mi się podoba ( jednorazow ) - byłoby ciężko - zostałyby zdjęte w 2 fazie

może nie byłyby to przedmioty ale - jednorazy dla istniejących przedmiotów
(takie pseudo umagicznienie) - fiolka z krwią starożytnych etc. która działa tylko na jedną walkę
i nie można jej kupić a tylko wydropić

__________________
Nick W grze: Darkshu
Kupiłeś coś ode mnie- złóż ofkę
Kt=CM+24h - wojna trwa, jesteś trollem masz niepowtarzalną szansę mnie zbanować - nie poddam się cenzurze

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Darkshu: 28-03-2014 12:00.

28-03-2014 11:58 Darkshu jest offline Szukaj postów użytkownika: Darkshu Dodaj Darkshu do Listy kontaktów
Dyzma2222
Triple Ace


Data rejestracji: 28-03-2013
Postów: 230
Klan: RaVeN2
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ciekawa propozycja ale takowy artefakt powinien każdy dropic i szczęście nie powinno na to wpływać.
Każdy taką samą szansę czyste losowanie.

Handel artefaktami powinien być dozwolony.

Edito: Daje 10

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Dyzma2222: 28-03-2014 12:48.

28-03-2014 12:47 Dyzma2222 jest offline Szukaj postów użytkownika: Dyzma2222 Dodaj Dyzma2222 do Listy kontaktów
Questil
Double Ace


Data rejestracji: 21-12-2013
Postów: 143
Klan: Potępieńcy [P_P]
Kraina: Necropolia
Skąd: Zielona Góra

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Powiem szczerze że takie boosty do hp, ataków i innych, strasznie by zniszczyły rozgrywkę. Jednorazy juz sa, można zakupić od koloru do wyboru. A sam fakt expedycji wykonywanych przez grupę ludzi by nie miał juz sensu. Polujemy na ten artefakt łapiemy bost do hp i krytyka i jedziemy solo wszystko na expie jak leci :/ wiem ze też opisałeś szanse na ujemne artefakty ale mimo to sa troszkę te statystyki przesadzone Wink

Edit.

jak by zbalansować te boskie artefakty do racjonalnych poziomów, to może by to przeszło. Ale z drogiej strony nie wiem jak by to na bazie danych się odbiło.

__________________
Mój nick na R1 : Questil

cytat:
MówMiMistrzu napisał(a)
zajebiste 5 wyglądu no [CIACH]dość przystojny jestem na [CIACH]mi ten wygląd ;D

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Questil: 28-03-2014 14:43.

28-03-2014 14:28 Questil jest offline Szukaj postów użytkownika: Questil Dodaj Questil do Listy kontaktów
Cerbin
Forum Legend


Data rejestracji: 30-03-2007
Postów: 1.975
Skąd: Gród Kraka

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Cerbin
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Widzisz, to właśnie o to chodzi, by staty były przesadzone.
I chyba faktycznie losowanie 3 cech (każda o takiej samej szansie) wypadłoby lepiej niż losowanie wszystkich.

Same arty są wymyślone jako 4fun dlatego oczekiwane są losowania itemów o skrajnościach i wyolbrzymieniach, właśnie np
+2 ataki (hurra) i -2000 hp(fck. kto wymyślił te arty?)
-50 siłki i +50 inta (i trafia szlag, bo spada sprzęt)
50 ignora, 30 uniku i -2 ataki
+2 ataki +2500hp ale w jastrzębim nietoperzu a ktoś jest mnichem
+2 ataki +2500hp w śmiercio szybkości a ktoś jest berkiem na śmiercio secie. ops, imba. ten ostatni oczywiście byłby przekoks na jednej expie lub przez kilka godzin
itd itp

I teraz zanim dasz hejta odpowiedz sobie na pytanie - czy nie było by fajnie dropnąć art taki jak w ostatnim przykładzie i zrobić w nim epicką rozpierduchę? I tylko o to chodzi w tym pomyśle - o więcej funu z gry.



edyta: co do polowania na artefakt - no może i upolujesz, ale pamiętaj, że
musi się zgadzać płeć
musi się zgadzać pref z setowym (miedziany występek z 1 atakiem i 1000hp i 3/4dmg nadal będzie miedziany i wyłączy twój set biżu)
musi się zgadzać z tatuażem, albo ogólnie buildem na necro - co mi po desercie z 2ataki 2500hp skoro jestem białasem?
Można tak policzyć - używasz jakiegoś tam setu ciuch/biżu, zazwyczaj dającego ataki lub dmg (słońce, mściwy, tytan, śmiercio, tygrys etc). W każdym z nich jest średnio 20 prefów. By trafić swój masz 5% (10% jeśli masz 2 sety, jak wiele osób spaczak+jaszcz/słońce, tytan+mściwy).
Potem musisz trafić płeć, czyli podstawę. A potem 3 sensowne dopałki do statów.
dropi powiedzmy 1 art dziennie. Jeśli masz dużo szczęścia to użyjesz 1 na tydzień a 1 epicko na kwartał.

__________________
WEGE Blood Wars (copyright Vilku)

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Cerbin: 28-03-2014 14:53.

28-03-2014 14:42 Cerbin jest offline Szukaj postów użytkownika: Cerbin Dodaj Cerbin do Listy kontaktów
Questil
Double Ace


Data rejestracji: 21-12-2013
Postów: 143
Klan: Potępieńcy [P_P]
Kraina: Necropolia
Skąd: Zielona Góra

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie nie nie chodzi o hejta Wink ale juz np staty siła, int, wiedza to odpadają bo rozbudowa budynków osiągnęła by straszna skale Tongue może jak by dopracować to wszystko bardziej to tak Tongue bynajmnie ani + ani - z mojej strony pomys mog by byc dobry ale... Tongue Big Grin

__________________
Mój nick na R1 : Questil

cytat:
MówMiMistrzu napisał(a)
zajebiste 5 wyglądu no [CIACH]dość przystojny jestem na [CIACH]mi ten wygląd ;D

28-03-2014 14:49 Questil jest offline Szukaj postów użytkownika: Questil Dodaj Questil do Listy kontaktów
aklats
Lord


images/avatars/avatar-25044.jpg

Data rejestracji: 24-04-2013
Postów: 253

RE: artefakty - propozyszyn na daleką przyszłość Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Hmmm...
jeśli dobrze rozumiem to idea pomysłu polega na skumulowaniu w krótkim czasie, rzędu 6 godzin..., dużego losowego rozrzutu średniej siły naszego wampirka...

która to średnia siła obecnie ustala się w czasie rzędu roku...

Przypomnij sobie Cerbin co było z pamiątkami na starcie konkursowego necro...
Podobało się graczom? Wink

A Ty to teraz proponujesz w o wiele krótszym czasie w o wiele większej skali... Wink Smile

__________________
cytat:
Caen napisał(a)
@SosnaN - piszesz brednie,
Twoja propozycja jest kompletnie nierealna,
Tego się NIE DA zrobić.

28-03-2014 15:41 aklats jest offline Szukaj postów użytkownika: aklats Dodaj aklats do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » OGÓLNY artefakty - propozyszyn na daleką przyszłość

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH