Go to the Main Page Register Calendar Members List Team Members Search Frequently Asked Questions
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Skargi » R2+R5+R9+R13+R15 » [MORIA] W sprawie licytowania duplikatów » Hello Guest [Login|Register]
Last Post | First Unread Post Print Page | Add Thread to Favorites
Post New Thread Thread is closed
Go to the bottom of this page [MORIA] W sprawie licytowania duplikatów 15 Votes - Average Rating: 6.40
Author
Post « Previous Thread | Next Thread »
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Registration Date: 18-12-2006
Posts: 12,944
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria IV; Moria VI; Moria VII; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

[MORIA] W sprawie licytowania duplikatów Reply to this Post Post Reply with Quote Edit/Delete Posts Report Post to a Moderator       Go to the top of this page

Szanowni Gracze,

uprzejmie informuję o stanowisku Operatorów serwerów Moria.

Jak zapewne wiecie, Administracja wprowadzając system duplikowania (zwanym też klonowaniem lub kopiowaniem) przedmiotów chciała zapobiec przerzucaniu kamieni na śmieciowych itemach.

Niestety, system ten odniósł odwrotny skutek - pozwala na stworzenie przedmiotów, których sklejenie z innych składników bywa znacznie trudniejsze.

Mamy na uwadze, że zmiana tego systemu spowoduje oburzenie i zarzuci Administracji stronniczość i nierówne traktowanie graczy, dlatego zezwalamy na duplikowanie przedmiotów w takim zakresie w jakim potrzebują tego gracze.

Jednakże, Operatorzy mają dosłownie zaśmiecony panel zgłoszonymi aukcjami duplikatów, co utrudnia pracę przy sprawdzaniu transakcji. Najczęściej podnoszony jest zarzut ,,złośliwego podbijania duplikatów", zarzucając Operatorom że nic z takim chochlikiem nie robią.

Dlatego proszę, by wszyscy gracze zapoznali się z naszym stanowiskiem:
1. Aukcje są anonimowe i otwarte dla wszystkich graczy, każdy może brać udział w licytacji
2. Jeśli ktoś ma ochotę wziąć udział w licytacji duplikatu, ma do tego pełne prawo
3. Duplikaty powinny mieć symboliczną cenę, ale zdajemy sobie sprawę że ich wartość nieustannie rośnie, dlatego nie narzucamy górnej ceny za duplikat
4. Rozumiemy frustrację graczy, gdy osoba trzecia wtrąca się do licytacji, ale taka jest natura aukcji
5. Duplikowanie przedmiotów jest pewną drogą na skróty, dlatego proszę się liczyć z utrudnieniami i nie wymagać od Operatorów dodatkowych ułatwień
6. Operator interweniuje w przypadku duplikatów tylko w przypadku, gdy ma absolutną pewność, że inny gracz złośliwie winduje cenę przedmiotów by pozbawić oponenta kamieni. Są to bardzo trudne przypadki i zanim zostanie on ukarany wymaga konsultacji z Super Operatorem Gry.
7. Operatorzy nie ujawniają danych, kto bierze udział w licytacji poza duplikującymi
8. Operator nie ma prawa pouczać graczy, by nie brali udział w licytacji, ponieważ tak sobie życzą duplikujący
9. To od gracza zależy, czy będzie kupować duplikaty na aukcjach wystawianych przez umówionych duplikujących, czy zacznie sam kopiowanie przedmiotów
10. To jest sprawa graczy, jaką cenę duplikaty zaczną osiągać - im więcej są w stanie za nie dać, tym większej ilości kamieni się pozbędą. Kamienie te są kasowane, nie zasilają niczyjej kieszeni, więc nikt na tym nie zyskuje (a aukcja podstawowa gdy otrzymuje się kamienie najczęściej się kompensuje, gdy wystawia duplikat drugi z graczy). Odsyłam do punktu 5.
11. Zgłaszanie aukcji duplikatów poważnie utrudnia pracę Operatorom, gdyż w tonie spamu giną inne aukcje. Odhaczanie tylu aukcji zajmuje naprawdę wiele czasu, przez co spada wydajność osoby nadzorującej serwer.
12. Proszę mieć na uwadze, że zgłaszanie aukcji, które nie budzą wątpliwości może być karane banem za spam.
13. Przypominam, że regulamin zakazuje ustawiania aukcji (ale także oblężeń i ataków). Jest to w dużej mierze martwy przepis, gdyż ochronki są na porządku dziennym i nie są sankcjonowane. Duplikowanie przedmiotów podchodzi pod ustawianie aukcji, lecz nie jest przez nas karane. Trzymając się litery regulaminu, to osoby duplikujące łamią zasady, a nie osoby trzecie wtrącające się do aukcji.

Dlatego też, prosimy o rozwagę przy duplikowaniu przedmiotów i nie zaśmiecanie Operatorom paneli. Jeśli ktoś ma realne podstawy by sądzić, że aukcja została windowana w sztuczny sposób, należy o tym poinformować na PW. Wszystkie inne przypadki po prostu utrudniają pracę Operatorom.

Odnosząc się do utrudniania pracy Operatorom, apelujemy o powściągliwość przy zgłaszaniu aukcji (zarówno sprzedaży jak i aukcji zakończonych), gdyż nagminne jest zgłaszanie przez graczy wszystkich sprzedanych przedmiotów lub aukcji, które nie noszą znamion pushingu. Dziennie mamy dziesiątki (nawet setki) zgłoszonych aukcji, co powoduje że co raz ciężej jest znaleźć prawdziwe przypadki łamania regulaminu.

Pozdrawiam wszystkich graczy w imieniu całego grona Operatorów BW

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

quote:
Buc napisał(a)
quote:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

02-10-2014 23:57 Buc is offline Homepage of Buc Search for Posts by Buc Add Buc to your Buddy List
Tree Structure | Board Structure
Jump to:
Post New Thread Thread is closed
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Skargi » R2+R5+R9+R13+R15 » [MORIA] W sprawie licytowania duplikatów

Forum Software: Burning Board 2.3.6, Developed by WoltLab GmbH