Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » Pytania i odpowiedzi w sprawie aukcji w grze » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony Pytania i odpowiedzi w sprawie aukcji w grze
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.255
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Pytania i odpowiedzi w sprawie aukcji w grze Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Witam, zgodnie z ogłoszeniem dotyczącym aukcji w grze:
W sprawie zgłaszania aukcji

otwieram temat w którym można będzie zadawać pytania Operatorom, tak by nie było więcej niedomówień w tej bardzo ważnej kwestii.

Proszę nie dyskutować między sobą, tylko pisać o sprawach Was nurtujących - Operatorzy zostali poinformowani o tym temacie i będą za pomocą cytatów odpowiadać na poruszone przez Was zagadnienia. Ważniejsze kwestie zostaną umieszczone w stosownych ogłoszeniach i komunikatach.

Pozdrawiam

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

03-10-2014 19:44 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
General
King


Data rejestracji: 27-03-2007
Postów: 811
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Witaj Buc.
Sytuacja z milionami aukcji zgłaszanymi przez samych kupujących/sprzedających wynika z działań OPów.
Po sytuacjach kiedy OP mylił się o kilkaset-kilka tysięcy procent w wycenie/oszacowaniu przedmiotów (w tym Ty) i nakładał bany, w tym stałe (w tym Ty) mimo cen zakończonych, wycen z argumentacją (i wyliczeniami) wielu topowych graczy.
Doprowadziło to do sytuacji, że WY wymusiliście zgłaszanie prawie wszystkiego.

Pisałem wówczas, że sytuacja będzie musiała tak wyglądać, 1 człowiek ma ograniczoną ilość czasu, a jak pokazała historia OPowi trzeba więcej czasu na wycene niż przeciętnemu, doświadczonemu graczowi.

Aktualna zmiana (zamykająca się w praktyce na zmianie kliknięcia zgłoszenia na pisanie PW) jest jeszcze gorsza, bo albo owe przytoczone 2000 zgłoszeń dostaniesz w formie PW, albo znowu pojawią się absurdalne bany. A co najbardziej prawdopodobne będzie to mix obu tych scenariuszy.

Aktualnie najbardziej chybionym działaniem OPów jest przesadna ingerencja w rynek. Owszem niezbędna, ale jak pokazują wszystkie działania niemożliwa do choćby przyzwoitego ogarnięcia na aktywnym serwerze przez 1 osobę, która jak pisałeś ma także dużo innych rzeczy do zrobienia.

Gwarantuje, że prędzej czy później owe zmiany skończą się jeszcze większą nagonką na OPów.
Najlepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie nieco innego systemu kontroli aukcji, bo aktualnie idzie to w złą stronę.

ed by Kargho
pomyłka

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Kargho: 04-10-2014 07:25.

03-10-2014 20:33 General jest offline Szukaj postów użytkownika: General Dodaj General do Listy kontaktów
Toxic
King


images/avatars/avatar-1373.jpg

Data rejestracji: 23-09-2006
Postów: 936

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
A co w przypadku, gdy nie jest się pewnym jakie powinno się ustawić CM? Jest kilka wyjść:

cytat:

- porównanie cen podobnych przedmiotów z ostatnich kilkunastu aukcji

-problemy pojawiają się głównie przy aukcjach przedmiotów "bardziej nietypowych", takich które nie pojaiwały się na aukcji wcale, bądź w poprzedniej epoce, w czasach innej wersji gry (to ma znaczenie).
cytat:

- skorzystanie z działu wyceny na forum

Szczególnie na moriach, te działy się cieszą takim zainteresowaniem, że aż można się zdziwić iż nadal istnieją.
cytat:

- zapytanie innych graczy na Shout Boxie

I w razie późniejszego problemu co? "Bo gracz o numerze ID: 0000 powiedział, że mogę wystawić za tysiąc"?
Albo by dodać większej dramy "Bo gracz o numerze ID: 0000, dnia 11.11.2011 o godzinie 11:11 powiedział, że mogę wystawić za tysiąc".
cytat:

- wysłanie pytania do Operatora danego serwera

Dobry pomysł, będziecie mieli w zamian za 2 tysiące aukcji tygodniowo dwa tysiące zapytań o cenę przedmiotu tygodniowo.
cytat:

- wystawienie przedmiotu bez Ceny Minimalnej

Na serwerach na których została już garstka aktywnych, bardzo odważne posunięcie.

Dodatkowo:

W momencie gdy wystawiłem "komuś" przedmiot, on się spóźnił z aukcją - szczęśliwie jest tylko jedna oferta. Pięknie. Mogę cofnąć. Dam mniejsze CM, o 1kk? Kolega tym razem może zdąży i kupi, jeśli nie powtórzę operację.

Zwiększenie cofania aukcji przysporzy tylko problemów, często wiele osób czeka na jakąś połówkę, po to by w minutę po otrzymaniu przedmiotu go przekleić. Co wtedy? Cofamy klejenie?

ed by Kargho
post niezgodny z tematyką wątku

Ktoś chyba nie wie jaka jest tematyka wątku. I to nie jestem ja. Frown

Xzar: Po odwołaniu wycofuję ostrzeżenie. W poście zostały zawarte pytania czy nurtujące gracza kwestie.

Tak, może by precyzyjniej wyrazić moje wątpliwości w pytaniach:
  • Co w wypadku przedmiotów rzadkich, pojawiających się jedynie raz jakiś czas (np. raz na miesiąc) na aukcjach. Gracze szybko się bogacą, a na cenę "unikatu" może mieć wpływ nawet dzień tygodnia (niedziela vs. środek tygodnia). Nie ma możliwości porównania.
  • Czy mogę po aukcji powołać się na wycenę na forum (biorąc pod uwagę aktywność ludzi w tych działach, raczej mało rzetelną)?
  • Czy w analogiczny sposób mogę się powołać na czyjąś wycenę na SB? Co należy zawrzeć powołując się na tę wiadomość? ID wyceniającego + data (z godziną) wyceny?
  • Czy z racji małej wiary w poprzednie opcje, ilość zapytań wysłanych do operatora, zamiast go odciążyć od roboty (przy klikanych aukcjach) po prostu ją przerzuci na mozolne czytanie PW na forum.
  • Często jest tak, że przedmiot, który trudno się wycenia, opłaca mi się sprzedać jedynie powyżej jakieś kwoty. Przy prawie pustych serwerach, przy aukcji bez CM wystarczy nieodpowiedni moment i coś naprawdę wartościowego zostanie sprzedane za grosze. Oczywiście nikt nie da dużej przebitki na taki przedmiot, z racji strachu przed posądzeniem o push. Tak więc: Czy gra ma wymagać ode mnie ryzyka przy sprzedaży? Oraz czy wymaga spędzenia godziny przy podbijaniu co 3 minuty przedmiotu na aukcji?
  • Czy opcja cofania aukcji przy "jednej ofercie" nie przysporzy większej ilości problemów? Tzn. Ustawiania aukcji? Np. skoro CM kolejnej aukcji ma być tylko niższe, to będzie niższe o 1kk.
  • Co w wypadku gdy przedmiot został od razu po zakończeniu aukcji przeklejony?


__________________
NA WIECZNYM URLOPIE

Ten post był edytowany 3 raz(y), ostatnio edytowany przez Toxic: 27-10-2014 22:37.

03-10-2014 20:39 Toxic jest offline Szukaj postów użytkownika: Toxic Dodaj Toxic do Listy kontaktów
Arius
Debeściak BW


images/avatars/avatar-7294.jpg

Data rejestracji: 04-09-2006
Postów: 4.593
Kraina: Moria III
Skąd: Wa-wa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Najprosciej byloby chyba usuniecie mozliwosci ustawiania cm.
Albo np. wprowadzenia kilku progow cm.
Brak cm
50 kd
100 kd
200 kd

Albo po prostu brak cm i wtedy OP ingerowalby tylko w te aukcje, w ktorych ktos dokonywal zbyt duze przebicia.

ed by Kargho
post niezgodny z tematyką wątku, zgłoszone wyżej


__________________
Pierwszy licencjonowany pielgrzym i zabójca króla wilków na R1 i R3.
Nick R3 Allise BYŁY TOP_1

Ten post był edytowany 3 raz(y), ostatnio edytowany przez Kargho: 04-10-2014 07:27.

03-10-2014 20:52 Arius jest offline Szukaj postów użytkownika: Arius Dodaj Arius do Listy kontaktów
General
King


Data rejestracji: 27-03-2007
Postów: 811
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Arius napisał(a)
Najprosciej byloby chyba usuniecie mozliwosci ustawiania cm.
Albo np. wprowadzenia kilku progow cm.
Brak cm
50 kd
100 kd
200 kd

Albo po prostu brak cm i wtedy OP ingerowalby tylko w te aukcje, w ktorych ktos dokonywal zbyt duze przebicia.


i wykasowałoby to 90% graczy (poza dziećmi i ludźmi-roślinami), którzy nie są w stanie/nie widzą senu (którego nie ma) itp poświęcać kilkadziesiąt minut-kilka godzin na bezrozumne klikanie i przebijanie aukcji aby kupić kilka śmieci Pleased

rozumiem, że Twój post to tylko sarkazm?

ed by Kargho
post niezgodny z tematyką wątku

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Kargho: 04-10-2014 07:26.

03-10-2014 20:57 General jest offline Szukaj postów użytkownika: General Dodaj General do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.255
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Buc
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie wiem kto zamknął ten temat, ale pozostawiam go ponownie otwarty.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

20-11-2016 11:12 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

balagan byl, to zamkneli Tongue

pytanie: zakladam konto na morii, wbijam lvl przez pol roku, zamieniam wszystkie kamienie na zlom, sprzedaje koledze, sytuacje powtarzamy - push?

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Szerlok: 20-11-2016 12:57.

20-11-2016 12:57 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.255
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Buc
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie, ponieważ nie da się ustawić aukcji ze złomem.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

20-11-2016 13:05 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Morh@nd
Newbie


Data rejestracji: 22-05-2018
Postów: 1

Ktoś ma problem ze sobą - propozycja pomocy Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Witam serdecznie, poniżej linki:

https://r19.bloodwars.interia.pl/showmsg...&key=3e6025dc02

https://r19.bloodwars.interia.pl/showmsg...&key=d247d81b65

Ja nawet nie pamiętam tych aukcji. Wykluczam głupotę operatora, bo to zacny człowiek, ale chyba jakiś robot to klepie. O takie grosze robić halo, aukcje może sprzed roku, gdzie wtedy wartość tych przedmiotów mogła taka być. Myślę że lepiej wprowadzić jakieś ograniczenie czasowe. Miesiąc nie zgłoszona aukcja i jest zaakceptowana. Tego grabieżce? Na Boga..... o co chodzi?

Propozycja pomocy. Skoro ta aukcja jest nie halo to zadałem sobie trud i zgłosiłem chyba 10 takich koszulek w aukcjach zakończonych z ceną wyższą (a mogłem pewnie z 50). Z tym Skorpionem, to chyba jak zobaczę historię aukcji to zgłoszę z 200 szt. Ja mam czas a Ty operatorze?

Bzdura, bzdura, bzdura.

Ps. nadal uważam że to z automatu ktoś zatwierdził, i jeszcze pytanie, kamienie zajumane, a przedmiot nie wrócił :/

Pozdrawiam
Morhand R19
22-05-2018 10:11 Morh@nd jest offline Szukaj postów użytkownika: Morh@nd Dodaj Morh@nd do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » Pytania i odpowiedzi w sprawie aukcji w grze

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH