Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » OGÓLNY czemu nie mozna kupowac/sprzedawac kont? » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (2): [1] 2 następny » Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony czemu nie mozna kupowac/sprzedawac kont? 9 Ankieta - średnia ocena: 8,009 Ankieta - średnia ocena: 8,009 Ankieta - średnia ocena: 8,00
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.671
Kraina: Moria III

czemu nie mozna kupowac/sprzedawac kont? Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

serio pytam, bo nie rozumiem...

przeciez wiadomo, ze ludzie kupuja i sprzedaja konta, administracja nic na tym nie traci, jedynie zyskuje 'lepszego' to jest bardziej zdeterminowanego klienta

jakies problemu z punktu prawnego czy co? sanepid na kontrole wpadnie?

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie
26-11-2014 13:21 twardy jest offline Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
Przewodnik
King


images/avatars/avatar-15274.jpg

Data rejestracji: 30-07-2007
Postów: 834
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia II
Skąd: z tamtąd albo stąd

RE: czemu nie mozna kupowac/sprzedawac kont? Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

tam chyba będzie coś z tym że nie Ty jesteś właścicielem konta więc nie możesz go sprzedać bo wszystko co w tej grze jest wlasnością tej firmy co to to BW wydaje Smile jakoś tak

__________________
cytat:
Rudek napisał(a)
Przewodnik
Niektórzy nie sa alkoholikami jak Ty i wola kase wydac na inny, znacznie lepszy cel.

...A JA PYTAM NA JAKI Smile ...

26-11-2014 13:24 Przewodnik jest offline Szukaj postów użytkownika: Przewodnik Dodaj Przewodnik do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.671
Kraina: Moria III

Autor tematu Temat rozpoczęty przez twardy
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

to wiem, glupi zapis typu 'nie mozna przejsc na czerwonym swietle' mimo ze nic z obu stron nie jedzie albo zakaz picia piwa w parku

bardziej mi chodzi czym ten zapis jest podyktowany i dlaczego administracja/operatorzy banuja za pisanie takich rzeczy na sb

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez twardy: 26-11-2014 13:27.

26-11-2014 13:27 twardy jest offline Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
Kubastu-
Full Member


Data rejestracji: 06-08-2013
Postów: 62
Kraina: Necropolia X
Skąd: r3

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A czy mozna sprzedac / wycenic "Czas" ktory poswiecilo sie na rozwoj konta, ktorego sie nie sprzedaje tylko przekazuje po sfinalizowaniu zakupu "Czasu" ???

W wielu innych grach tak jest obchodzone obostrzenie dotyczace sprzedazy konta.

Z prawnego punktu widzenia nikt nie moze zabronic sprzedazy swojego wysilku.....

Ale co ja tam wiem Big Grin

__________________
r16 - Kubastu

http://r16.bloodwars.interia.pl/showmsg.php?a=profile&uid=16713
26-11-2014 13:31 Kubastu- jest offline Szukaj postów użytkownika: Kubastu- Dodaj Kubastu- do Listy kontaktów
profes79
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zapis jest podyktowany tym, że historia przewinień przypisana jest do konta. Już widzę te płacze: "dałem 10 PLN za konto a teraz mam bana bo pół roku temu było zasiadanie/multi". I dodatkowy problem dla BW Team. Zresztą oficjalny handel kontami chyba w mało której grze MMO jest jawnie dopuszczalny; co najwyżej patrzy się na niego przez palce.

W World of Tanks oficjalnie jest zakaz handlu kontami; nieoficjalnie sie nimi handluje i co trochę pojawiają się tematy banów - bo ktoś sprzedał konto a potem jeszcze do tego dołożył wycofanie transakcji kartą, w której zakupił np. konto premium czy złoto.

edit up: w jakiejś grze MMO była fala sprzedawania ołówków czy innych dupereli za cięzkie pieniądze - z kontem w gratisie. Jak im się właściciele gry dobrali do tyłków to nie było co zbierać.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez profes79: 26-11-2014 15:20.

26-11-2014 15:18
shockth
Forum Legend


Data rejestracji: 22-02-2010
Postów: 1.780
Rasa w grze: Ssak
Skąd: z Nienacka

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

przecież przed każdym przejęciem konta można wysłać pw do OPA o przeskanowanie historii konta i po problemie,

konto /trefne/ to nie kupujemy.

Dla mnie jest sprawa jasna i oczywista, pomimo tego że nigdy nie chciałem sprzedać/kupić konta, to moim zdaniem lepiej jest sprzedać komuś konto, z którego ktoś będzie potem korzystał (kupował premium) niż je po prostu skasować.

oczywiście jest również opcja oddania konta dobrowolnie bez żadnych opłat, ale wówczas nie ma opcji rekompensaty pieniężnej wyłożonej za premium i czas poświęcony rozwijaniu postaci.

swoją drogą sam jestem ciekaw ile takie konto TOPki po 7 latach gry byłoby warte Smile Smile

__________________
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
@kacik
Niestety nie opanowaliśmy jeszcze podróży w czasie, więc dzisiejszy patch nie działa na wczorajsze ekspedycje. .

26-11-2014 15:39 shockth jest offline Strona domowa shockth Szukaj postów użytkownika: shockth Dodaj shockth do Listy kontaktów AIM Screen Name of shockth: xxx YIM Account Name of shockth: xxx Zobacz profil MSN shockth
Jabolus
Triple Ace


Data rejestracji: 20-02-2008
Postów: 170
Klan: -
Kraina: Necropolia III
Skąd: mmz

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Rozsadna opcja bylo by 5%ceny konta przekazac adminom albo na jakis cel

__________________
I co przed kompem się puszysz?
A mamuchna nadal myje Tobie jajka, czyści uszy?


r16 kruk05
26-11-2014 17:22 Jabolus jest offline Szukaj postów użytkownika: Jabolus Dodaj Jabolus do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.671
Kraina: Moria III

Autor tematu Temat rozpoczęty przez twardy
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

moj temat nie ma na celu proszenie o legalizacje tego Wink
chodzi mi tylko o pytanie skad taka gorliwosc, godna stalinowskiego kata by banowac ludzi nawet za bzdurne teksty na sb

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie
26-11-2014 19:41 twardy jest offline Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
TyfuS_R8
Lord


images/avatars/avatar-21532.jpg

Data rejestracji: 25-02-2011
Postów: 379
Klan: Gods.Of.War
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necro Hardcore
Skąd: Poznań City

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jak mozna sprzedac cos co nie jest nasze;p? tak jak bym chcial sprzedac byla dziewczyne komus i zeby oddal mi kase za stracony czas i za jej wyjazdy i to co wydalem na nia hehe

__________________

26-11-2014 19:46 TyfuS_R8 jest offline Strona domowa TyfuS_R8 Szukaj postów użytkownika: TyfuS_R8 Dodaj TyfuS_R8 do Listy kontaktów AIM Screen Name of TyfuS_R8: Brak YIM Account Name of TyfuS_R8: Brak Zobacz profil MSN TyfuS_R8
barti93
Emperor


Data rejestracji: 20-01-2012
Postów: 1.333
Klan: KoDeX
Kraina: Necropolia II
Skąd: Warszawa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dziewczyna ma swój "rozum", sama si ę prowadzi i decyduje z kim chce by ć, konto samo się nie prowadzi, od tego jest osoba, które je prowadzi, więc według mni konto jest osoby, która je prowadziła, chyba, że je odsprzeda.

Też się nad tym zastanawiałem dlaczego nie można odsprzedać czegoś, w co wpakowało się kupę pieniędzy i nie mogłem tego zrozumieć.. Smile

__________________

r3 barthi
26-11-2014 19:53 barti93 jest offline Szukaj postów użytkownika: barti93 Dodaj barti93 do Listy kontaktów
Kaagular
Forum Legend


Data rejestracji: 25-12-2008
Postów: 1.614
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
TyfuS_R8 napisał(a)
Jak mozna sprzedac cos co nie jest nasze;p?

Samo konto jest "niczyje". Można sprzedać dostęp do niego, a ten ma już konkretnego właściciela - gracza. Zresztą nie myślcie, że takie tematy są prawnie uregulowane w sposób jasny.
Jestem za "niezauważaniem" handlu kontami i wywaleniem opcji kasacji Tongue
26-11-2014 20:41 Kaagular jest offline Szukaj postów użytkownika: Kaagular Dodaj Kaagular do Listy kontaktów
Midas-grala
Turbo Moderator


images/avatars/avatar-5.jpg

Data rejestracji: 23-08-2006
Postów: 1.800
Klan: B.K.
Kraina: Necropolia
Skąd: Pabianice

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
shockth napisał(a)
przecież przed każdym przejęciem konta można wysłać pw do OPA o przeskanowanie historii konta i po problemie,

konto /trefne/ to nie kupujemy.




To raczej ciężkie.
Zobacz ile teraz jest tematów o wałki poprzednich właścicieli.
Sam byłem T-Modem wymiany kont i wiem, ze cieżko niektórym temat załozyć, a co dopiero do Opa napisać o sprawdzenie.

Inna sprawa, ze kont "zostawionych"na klan nie da się formalnie przejąć na forum, co rodzi dodatkowe komplikacje.
Ale to już osobna historia.

__________________
Jak wygram licytację, pisać na priv
R1 Midas
26-11-2014 20:56 Midas-grala jest offline Szukaj postów użytkownika: Midas-grala Dodaj Midas-grala do Listy kontaktów
Rayneven
Forum God


images/avatars/avatar-11500.jpg

Data rejestracji: 30-01-2007
Postów: 3.949
Klan: PSD
Kraina: Moria
Skąd: Hula niczym wiatr po polu

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Twardy,
jak to dlaczego? Dlatego, że nie dostaje od tego prowizji.... HAHAHAHAHA

__________________
Nakarm wampira: http://r2.bloodwars.interia.pl/r.php?r=897
26-11-2014 21:02 Rayneven jest offline Szukaj postów użytkownika: Rayneven Dodaj Rayneven do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.671
Kraina: Moria III

Autor tematu Temat rozpoczęty przez twardy
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

eh spam temat mi tu zrobicie zaraz Wink

jeszcze jedno pytanko... czy dawanie permbanow za przewinienia, ktore nie maja jakiegos wielkiego wplywu na gre innych osob... jest dobra stricte biznesowa decyzja?

przez powyzsze przewienia rozumiem:
sprzedaz/kupno kont
trollowanie na shout boxach w sprawie kupna/sprzedazy kont
multikonta/zasiadania gdzie nie ma jakiejkolwiek 'pracy' na jedno konto
powiem szczerze, ze banowanie ludzi na 5 dni za pisanie slow typu [cenz.] jest dla mnie arcysmieszna sprawa

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie
26-11-2014 21:41 twardy jest offline Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
profes79
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja bym się tylko odniósł do trollowania - bany za samo napisanie na SB "kupię/sprzedam" są według mnie za daleko posunięte. Wystarczyłoby, żeby takie konto nie mogło zostać legalnie komukolwiek oddane (logi pokażą). Generalnie na SB banuje się ludzi za coraz większe (autocenzura) typu "runy na [cenz.]" a trolle żyją i mają się dobrze, skutecznie uprzykrzając grę i prowadząc do kolejnych banów lub kasacji.

Jak wygląda serwer, gdzie nie ma banów za zasiadanie/multi możesz zobaczyć na R8.
26-11-2014 21:49
Bac^
King


images/avatars/avatar-20306.jpg

Data rejestracji: 09-11-2008
Postów: 992
Klan: Night Blood Hunters
Kraina: Moria
Skąd: Łódź

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
shockth napisał(a)
przecież przed każdym przejęciem konta można wysłać pw do OPA o przeskanowanie historii konta i po problemie,

konto /trefne/ to nie kupujemy.

Dla mnie jest sprawa jasna i oczywista, pomimo tego że nigdy nie chciałem sprzedać/kupić konta, to moim zdaniem lepiej jest sprzedać komuś konto, z którego ktoś będzie potem korzystał (kupował premium) niż je po prostu skasować.

oczywiście jest również opcja oddania konta dobrowolnie bez żadnych opłat, ale wówczas nie ma opcji rekompensaty pieniężnej wyłożonej za premium i czas poświęcony rozwijaniu postaci.

swoją drogą sam jestem ciekaw ile takie konto TOPki po 7 latach gry byłoby warte Smile Smile


rok temu proponowali za moje konto 800 zł tak notabene Smile dawniej jeszcze raz mialem oferte 500 potem ten gracz grał na wielu topowych postaciac na roznnych moriach a wszyscy sie dziwili jak to mozliwe ze ludzie mu takie konta daja nie daja . Ludzie czesto nie szanuja swoich kont i sprzedaja ot co .

Ja sobie dalem spokoj jak Sushi odpisal mi na gg na temat mojego bana jedynie : PA .

Szacunek dla klienta Smile w zyciu na zadnej grze ale to zadnej nie spotkalem sie z takim traktowaniem .

__________________
Ex Trade Moderator


R2 - Bac - Emerytura
R9 - Bac - NBH
Zbanowany za rozmowki na Sb klanowym Smile
26-11-2014 22:20 Bac^ jest offline Szukaj postów użytkownika: Bac^ Dodaj Bac^ do Listy kontaktów
Bin i Bash
Forum Ace


Data rejestracji: 20-02-2011
Postów: 76
Kraina: Moria II
Skąd: Z domu

RE: czemu nie mozna kupowac/sprzedawac kont? Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
twardy napisał(a)
serio pytam, bo nie rozumiem...

przeciez wiadomo, ze ludzie kupuja i sprzedaja konta, administracja nic na tym nie traci, jedynie zyskuje 'lepszego' to jest bardziej zdeterminowanego klienta

jakies problemu z punktu prawnego czy co? sanepid na kontrole wpadnie?


To element regulaminu, wynika z innego punktu:
IV. Wszelkie przedmioty, postacie oraz inne dane zawarte w grze mają postać wirtualną i są wyłączną własnością BW Team. Dane te nie mogą podlegać odsprzedaży lub roszczeniom ze strony osób trzecich. Użytkownik nie nabiera do nich żadnych praw i nie może w związku z tym dochodzić żadnych roszczeń.

art. 284 § 1 kodeksu karnego (DU rok 1997 numer 88 poz. 553) "Kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą lub prawo majątkowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3."

Ewentualnie jak byś chciał kupić a nie sprzedać:
Art. 292. § 1. Kto rzecz, o której na podstawie towarzyszących okoliczności powinien i może przypuszczać, że została uzyskana za pomocą czynu zabronionego, nabywa lub pomaga do jej zbycia albo tę rzecz przyjmuje lub pomaga do jej ukrycia,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. W wypadku znacznej wartości rzeczy, o której mowa w § 1, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

---------------------------------------------

Lub bardziej obrazowo: Nie możesz sprzedać cudzego mieszkania, mimo że je wynajmujesz i obecnie w nim mieszkasz Smile
26-11-2014 22:48 Bin i Bash jest offline Szukaj postów użytkownika: Bin i Bash Dodaj Bin i Bash do Listy kontaktów
MeDyC
Triple Ace


images/avatars/avatar-5312.gif

Data rejestracji: 27-07-2007
Postów: 159
Klan: Legion Immortals
Kraina: Necropolia II
Skąd: UnderWorld

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ale zawsze moge zaplacic takiej osobie za przeprowadzenie sie lub wyprowadzenei z niego a ja bede dalej pokrywal oplaty zwiazane z tym mieszkaniem.

__________________
R3 MeDyC





W moich wszystkich aukcjach KONIEC=CM+xh - działa zasada 5min


26-11-2014 22:51 MeDyC jest offline Szukaj postów użytkownika: MeDyC Dodaj MeDyC do Listy kontaktów
Bin i Bash
Forum Ace


Data rejestracji: 20-02-2011
Postów: 76
Kraina: Moria II
Skąd: Z domu

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
MeDyC napisał(a)
ale zawsze moge zaplacic takiej osobie za przeprowadzenie sie lub wyprowadzenei z niego a ja bede dalej pokrywal oplaty zwiazane z tym mieszkaniem.


Nie zawsze.
No i przede wszystkim zgodnie z tym tematem - nie możesz sprzedać.
26-11-2014 22:56 Bin i Bash jest offline Szukaj postów użytkownika: Bin i Bash Dodaj Bin i Bash do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.671
Kraina: Moria III

Autor tematu Temat rozpoczęty przez twardy
RE: czemu nie mozna kupowac/sprzedawac kont? Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Bin i Bash napisał(a)
cytat:
twardy napisał(a)
serio pytam, bo nie rozumiem...

przeciez wiadomo, ze ludzie kupuja i sprzedaja konta, administracja nic na tym nie traci, jedynie zyskuje 'lepszego' to jest bardziej zdeterminowanego klienta

jakies problemu z punktu prawnego czy co? sanepid na kontrole wpadnie?


To element regulaminu, wynika z innego punktu:
IV. Wszelkie przedmioty, postacie oraz inne dane zawarte w grze mają postać wirtualną i są wyłączną własnością BW Team. Dane te nie mogą podlegać odsprzedaży lub roszczeniom ze strony osób trzecich. Użytkownik nie nabiera do nich żadnych praw i nie może w związku z tym dochodzić żadnych roszczeń.

art. 284 § 1 kodeksu karnego (DU rok 1997 numer 88 poz. 553) "Kto przywłaszcza sobie cudzą rzecz ruchomą lub prawo majątkowe, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3."

Ewentualnie jak byś chciał kupić a nie sprzedać:
Art. 292. § 1. Kto rzecz, o której na podstawie towarzyszących okoliczności powinien i może przypuszczać, że została uzyskana za pomocą czynu zabronionego, nabywa lub pomaga do jej zbycia albo tę rzecz przyjmuje lub pomaga do jej ukrycia,
podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
§ 2. W wypadku znacznej wartości rzeczy, o której mowa w § 1, sprawca
podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

---------------------------------------------

Lub bardziej obrazowo: Nie możesz sprzedać cudzego mieszkania, mimo że je wynajmujesz i obecnie w nim mieszkasz Smile


prawo odnosnie rzeczy materialnych bardzo duzo traci w zetknieciu sie z wirtualnymi dobrami

czy jak sprzedaje konto w grze to przestaje ono byc wlasnoscia BW TEAM? chyba nie, wiec Twoj przyklad ze sprzedaza mieszkania troche nietrafiony

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie
26-11-2014 23:02 twardy jest offline Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
Bin i Bash
Forum Ace


Data rejestracji: 20-02-2011
Postów: 76
Kraina: Moria II
Skąd: Z domu

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
twardy napisał(a)
prawo odnosnie rzeczy materialnych bardzo duzo traci w zetknieciu sie z wirtualnymi dobrami

czy jak sprzedaje konto w grze to przestaje ono byc wlasnoscia BW TEAM? chyba nie, wiec Twoj przyklad ze sprzedaza mieszkania troche nietrafiony


Oczywiście że nie, jak sprzedajesz konto w grze, to dalej ono jest wlasnością BW TEAM a ty jesteś oszustem i osoba która kupiła konto może cię pozwać. W nagrodę dostaniesz karę grzywny lub 3 lata pozbawienia wolności (lub pokrzyczą na ciebie i zrobią groźną minę jeśli jesteś gimnazjalistą).

Generalnie handel wirtualnymi dobrami zazwyczaj źle się kończy dla osoby sprzedającej, poczytaj o ludziach którzy sprzedawali wirtualne telewizory lub inne sprzęty na portalach aukcyjnych. Wink
Najzabawniejsza jest chyba opowieść o gościu, który sprzedał wypasione autko za 50k PLN. Sąd nakazał mu nabyć to auto (kosztowało ok. 100k PLN) i sprzedać zgodnie z umową nabywcy. Oczywiście + koszty sądowe i grzywna.
26-11-2014 23:26 Bin i Bash jest offline Szukaj postów użytkownika: Bin i Bash Dodaj Bin i Bash do Listy kontaktów
Midas-grala
Turbo Moderator


images/avatars/avatar-5.jpg

Data rejestracji: 23-08-2006
Postów: 1.800
Klan: B.K.
Kraina: Necropolia
Skąd: Pabianice

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Bin chyba trochę się zapędzasz w drugą stronę.
Artykuły które przytaczasz móią co z sytuacją gdy ktoś sprzedaje/kupuje a jest tozakazane regulaminem gry.
Pytanie powinno być, dlaczego akurat w regulaminie jest to zakazane.

Tak wiem, zysk dla BW Team itd.
Ale musi być jeszcze jakieś "uniedogodnienie" prawne.
Inaczej nie byłoby zakazów sprzedaży w dosłownie każdej grze wirtualnej jaką znam.
Przecież w innym wypadku właściciele gier sami sprzedawaliby np. porzucone konta graczy.


*********************
Wracając do poruszonego wyzej "sprzedawania poswięconego czasu, a nie postaci ".. itp.
Pamietam jak tłumaczono sie w ten sposób w innych grach.
Jednak fale takowych zapisów w pewnym momencie zostały wyeliminowane np. z allegro.
Został handel przedmiotami między graczami, bo za postacie leciały bany i rozprawy sądowe.
Kwestią był czas działania - zagranicznym firmom dłużej schodziło ogarniecie ze jest cos takiego jak allegro.

Baaa... Przecież 5-6 lat temu w pewnej grze pozbyto sie farm lvli.
Było nawet w telewizji o tym głośno. CHińczycy nabijali w pełni profesjonalny sposób poziomy graczom. Dosłownie zatrudniali osoby, które siedziały w firmie i expiły do danego poziomu a potem na sprzedaż do Arabów,Niemców albo na Amerykę (najczęsciej Brazylijczycy odkupowali).

__________________
Jak wygram licytację, pisać na priv
R1 Midas
27-11-2014 00:48 Midas-grala jest offline Szukaj postów użytkownika: Midas-grala Dodaj Midas-grala do Listy kontaktów
tomi1974
Niezarejestrowany
RE: czemu nie mozna kupowac/sprzedawac kont? Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ale macie problem.... wszystko się da sprzedać.

Pamiętacie ustawę co zakazuje sprzedaży psów i kotów?
Tylko licencjonowane hodowle mogą handlować... Polak potrafi i oto skutek:

"Elegancka smycz z obróżką, cena 500 zł, szczeniak labrador gratis"

Nikt Ci nie zabroni sprzedawać strony www czy tez skrzynki pocztowej (e-mail) a konto BW dajesz gratis


Pozdrawiam wszystkich handlarzy chytry

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez tomi1974: 27-11-2014 06:07.

27-11-2014 06:06
Archon
Triple Ace


Data rejestracji: 26-09-2010
Postów: 153
Klan: ex Troll
Kraina: Moria V
Skąd: Gdynia

RE: czemu nie mozna kupowac/sprzedawac kont? Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
tomi1974 napisał(a)
Ale macie problem.... wszystko się da sprzedać.

Pamiętacie ustawę co zakazuje sprzedaży psów i kotów?
Tylko licencjonowane hodowle mogą handlować... Polak potrafi i oto skutek:

"Elegancka smycz z obróżką, cena 500 zł, szczeniak labrador gratis"

Nikt Ci nie zabroni sprzedawać strony www czy tez skrzynki pocztowej (e-mail) a konto BW dajesz gratis


Pozdrawiam wszystkich handlarzy chytry


Tomi ale w BW dostaniesz bana za samą mysl o sprzedaniu np. Monitorze z konterm gratis... Tu to nie działa, jak jest podejrzenie, ze chcesz to zrobić to SAM musisz udowodnić, ze tak nie jest. Poczytaj sobie pręgierz.
27-11-2014 09:07 Archon jest offline Szukaj postów użytkownika: Archon Dodaj Archon do Listy kontaktów
Kaagular
Forum Legend


Data rejestracji: 25-12-2008
Postów: 1.614
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Prawdę mówiąc powinien być zapis w regulaminie o zakazie sprzedaży czasu gry i dostępu do niej tak jak jest to w wielu grach.
Do tej pory nie ma w UE spójnego prawa dotyczącego kwestii sprzedawania używanych gier, a co dopiero kont. Nie zmienia to faktu, że producenci zawsze wybiorą zakaz od pozwolenia. Wystarczy, że wystąpi podejrzenie, że sprzedaje się grafikę czyjegoś autorstwa i już problemy.
Jest nadzieja, że UE wymusi na Valve dopuszczenie obrotu kontami na Steam. Ty by było coś.
27-11-2014 09:13 Kaagular jest offline Szukaj postów użytkownika: Kaagular Dodaj Kaagular do Listy kontaktów
Darkshu
Forum Legend


Data rejestracji: 25-01-2008
Postów: 1.527

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jeśli nie wiesz o co chodzi to chodzi o pieniądze,
jak nie o pieniądze - to o idee.

1. Sprzedaż kont jest problematyczna,
Sprzedawca dostarcza ci produkt bierze kasę - a następnie to BW Team dostarcza usługę, w razie jakiś kłopotów niejasności, roszczeń ( choćby BW za nie nie odpowiadało, to koszty sądowe, przedsądowe by ich obarczały ) . Mieliby przez to masę kłopotów. Zawsze gdzie są pieniążki są kłopoty. Zakaz powoduje ich brak. No owszem są kłopoty z banowaniem, ale oficjalnie nikt nie pójdzie na skargę za problemy - bo to kręcenie sznurka na własną szyję. O obecnej formie zakaz jest zgodny z prawem, jest w regulaminie więc należy go przestrzegać.

2. To idea - BW szczyci się brakiem możliwości kupowania przedmiotów za kasę, ( innych wzmocnień postaci etc. ). Poprzez sprzedaż kont można by obchodzić ideę a na dodatek na tym procederze zarabiałby kto inny, idea martwa a kasy brak.

To dwa główne powody dla którego nie ma i nie będzie oficjalnej zgody na handel kontami.

__________________
Nick W grze: Darkshu
Kupiłeś coś ode mnie- złóż ofkę
Kt=CM+24h - wojna trwa, jesteś trollem masz niepowtarzalną szansę mnie zbanować - nie poddam się cenzurze
27-11-2014 09:52 Darkshu jest offline Szukaj postów użytkownika: Darkshu Dodaj Darkshu do Listy kontaktów
Adana
Lord


images/avatars/avatar-5714.jpg

Data rejestracji: 22-11-2007
Postów: 255
Kraina: Necropolia III

RE: czemu nie mozna kupowac/sprzedawac kont? Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Odpowiedz jest banalna - zeby chinczycy nie zniszczyli gry.


Firma chinska zaklada serwer, programuje nienamierzalne skrypty na szyfrowanym ip, tworzy 10,000 postaci, ktore "same" rozwijaja sie dzieki prostym algorytmom (full wyprawki co 24h, zakladanie znalezionych gratow do lucka). Za 6 miesiecy 5-10% tych postaci ma wyczesany sprzet.

Chinska firma (zainwestowawszy jedynie w koszt pradu swojego komputera) rzuca na allegro 1000 postaci do BW, naprawde fajnie podciagnietych, z mnostwem pyrkow, bo zadnych glupich zakupow komputer nie robil, po ... 250 pln.

Myslisz, ze sie nie znajda kupcy? Oczywiscie, ze sie znajda.
Praca uczciwych graczy sie dewaluuje. Wszelki rynek szlag trafia.

Otwierajac furtke sprzedazy konta jednemu, uczciwego kupcowi, otwierasz tamę inflacji i katastrofy.

Zapytaj specow od WoW czy SWToR, co robi z ekonomia gry chinska "inicjatywa".

__________________
r4, r9: Adana

KUPIĘ r4:
Leg dsk msciwy pierscień szczęścia/szaleńca
leg dsk tytanowy pierscien/amulet lewitacji
dsk czarny lancuch lewitacji

KUPIĘ r9:
nic, biedny jestem
27-11-2014 10:12 Adana jest offline Szukaj postów użytkownika: Adana Dodaj Adana do Listy kontaktów
profes79
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Mam propozycję dla C47 - jeszcze więcej warnów, jeszcze więcej banów to za chwilę sam będziesz musiał płacić premkę, żeby administracja na chleb miała. Zająłbyś się dla odmiany czymś pożytecznym i mającym sens.

cytat:
Ja bym się tylko odniósł do trollowania - bany za samo napisanie na SB "kupię/sprzedam" są według mnie za daleko posunięte. Wystarczyłoby, żeby takie konto nie mogło zostać legalnie komukolwiek oddane (logi pokażą). Generalnie na SB banuje się ludzi za coraz większe (autocenzura) typu "runy na [cenz.]" a trolle żyją i mają się dobrze, skutecznie uprzykrzając grę i prowadząc do kolejnych banów lub kasacji.
27-11-2014 10:22
Konrad
Administrator ds. technicznych


images/avatars/avatar-11621.gif

Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 13.388
Klan: BW Team
Skąd: localhost

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Kwestia samego zakazu została dość dobrze wyjaśniona, odniosę się jedynie do kwestii banowania za samo napisanie, że sprzeda się konto.
Wynika to z tego, że nie jesteśmy w stanie nikogo złapać za rękę, bo nie mamy jak sprawdzić czyjejś historii przelewów, o innych formach zamiany nie wspominając. Aby mieć jakąkolwiek skuteczność, musimy banować za samą próbę sprzedaży konta.

Jedną z form próby sprzedaży jest dla nas oświadczenie woli, które zresztą samo w sobie ma charakter prawny (http://pl.wikipedia.org/wiki/O%C5%9Bwiadczenie_woli).

W przypadku blokowania za napisanie na SB czy w wiadomości prywatnej informacji o chęci sprzedaży konta, spełnione są wszystkie 3 wymienione przesłanki:
1) oświadczenie zostaje złożone w sposób swobodny
2) oświadczenie będzie zrozumiałe, co oznacza, że przynajmniej w drodze interpretacji można ustalić, jakiego rodzaju skutek prawny chciał wywołać składający oświadczenie
3) oświadczenie zostanie złożone na serio.

Co do tego ostatniego
cytat:
Oświadczeniem woli nie na serio, jest takie oświadczenie, które ze względu na okoliczności w jakich zostało złożone, nie może zostać odczytane jako zmierzające do wywołania skutku prawnego.

Taką okolicznością jest np skecz kaberetowy. Napisanie na klanowym SB nie jest okolicznością, która uniemożliwia odczytanie jako zmierzające do wywołania skutku prawnego.

cytat:
Oświadczenia woli pozorne, a więc zmierzające do wywołania innego skutku prawnego niż wynika z okoliczności, są oświadczeniem woli, choć dotkniętym wadą.

I tyle w tym temacie. Nie wspomnę o tym, że od gracza, który gra w tą grę 8 lat i jest aktywny na forum można oczekiwać, że zna nasze nadgorliwe podejście do tematu sprzedaży kont.

A na marginesie:
cytat:
Nikt Ci nie zabroni sprzedawać strony www czy tez skrzynki pocztowej (e-mail) a konto BW dajesz gratis

W takim razie zapewne kupujący nie będzie miał problemu z tym, że zablokujemy mu konto w BW, bo przecież dostał je za darmo i nie poświęcił na jego rozwój ani trochę własnego czasu...

__________________


Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!



Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets




27-11-2014 10:51 Konrad jest offline Strona domowa Konrad Szukaj postów użytkownika: Konrad Dodaj Konrad do Listy kontaktów
milan109
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

troche jak z marihuana.. nikogo nie zabila, a jest zakazana..

jest nielegalna, a wladza i tak wie, ze sia ja pali, hoduje..

tu jest tak samo...
27-11-2014 11:07
Strony (2): [1] 2 następny » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » OGÓLNY czemu nie mozna kupowac/sprzedawac kont?

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH