Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » PYTANIE Reklama i nowi gracze » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (2): [1] 2 następny » Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Reklama i nowi gracze 14 Ankieta - średnia ocena: 9,1414 Ankieta - średnia ocena: 9,1414 Ankieta - średnia ocena: 9,1414 Ankieta - średnia ocena: 9,14
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
pieczarr
Lord


Data rejestracji: 11-09-2014
Postów: 425
Kraina: Necropolia VIII

Reklama i nowi gracze Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zakladam tutaj bo jakos w zadnym innym dziale nie pasuje mi to pytanie.

Czy Administracja mysli o jakichs sposobach pozyskiwania nowych graczy? Rozumiem, ze kodujecie i myslicie nad wieloma usprawnieniami ale brakuje nam zwyczajnie graczy - swiezych LUDZI do mordowania potworow po expach/kw.

Pomysl z gra jest swietny - mimo czesciowego hejtu na forum wszyscy w nia gramy i staramy sie zapraszac kumpli do wspolnej gry. Mimo najlepszych checi starzy gracze sie kasuja by nigdy nie wrocic. A nowych na ich miejsce nie przybywa.


Od pewnego czasu WSZYSTKIE klany zabiegaja o nowych graczy. Jakis czas temu widzialem top1 piszacego pare razy dziennie na SB.

"Przyjme graczy powyzej 85", po paru tygodniach,
"Przyjme graczy powyzej 80" by po dluzszym czasie widziec
"Przyjme aktywnych 50+"
troche zalosne zeby klan top2 chcial ludzi 50+... bo nie ma kto walczyc na KvK. Gdzie w tym samym klanie mam pare osob o statusie "slabszy" bedac tym "srednim lvlem"

Sam pamietam ze dolaczylem do BW chyba w 2006 roku - po zobaczeniu reklamy bodajze na bashu.

Chyba nikt z nas by nie chcial by ta gra upadla tylko dlatego ze swiat o niej nie wie?
13-07-2015 15:30 pieczarr jest offline Szukaj postów użytkownika: pieczarr Dodaj pieczarr do Listy kontaktów
Bac^
King


images/avatars/avatar-20306.jpg

Data rejestracji: 09-11-2008
Postów: 992
Klan: Night Blood Hunters
Kraina: Moria
Skąd: Łódź

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Pracuje w marketingu w mediach , problem z grami tego typu jest taki ze standardowe formy promocji i reklamy nie wchodza w gre , bo nie docieraja do odpowiedniej grupy odbiorców + są kosztowne .

Z badan , które kiedyś przeprowadziłem dwukrotnie sredni wiek graczy byl 24 - mialem wtedy 19 lat . W tym momenccie w klanie sa praktycznie Ci sami ludzie Ci sami starzy wyjadacze rekordzista byl gracz , ktory mial 50 lat i córki w naszym wieku Smile

Tutaj jedynie reklama internetowa barterowa by przeszła , bo Sushi kiedyś pisal ze gra nie generuje wystarczających dochodów by zarudnic ludzi do kodowania , a specjalista ds marketingu min 2,5k netto tez wezmie.


Aktualnie forum przegląda 67 użytkowników (15 ukrytych) i 48 gości. Rekord: 1.556 użytkowników dnia 07-02-2010 o godzinie 13:14.

Pozdrawiam
Bac

__________________
Ex Trade Moderator


R2 - Bac - Emerytura
R9 - Bac - NBH
Zbanowany za rozmowki na Sb klanowym Smile

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Bac^: 13-07-2015 16:53.

13-07-2015 16:51 Bac^ jest offline Szukaj postów użytkownika: Bac^ Dodaj Bac^ do Listy kontaktów
Kaagular
Forum Legend


Data rejestracji: 25-12-2008
Postów: 1.614
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Niewykluczone, że najlepszą formą "reklamy" będzie premiera apki mobilnej. Jak wiadomo gry na telefony rządzą się swoimi prawami, ale dobrze zrobiony klient gry może spowodować lawinę nowych graczy. I nie mam na myśli płonnych nadziei tylko podkreślę "może". To trochę loteria bo nie ma żadnych merytorycznych powodów dla których GoW generuje 1mln$ dziennie czy podstaw sukcesu jakiś tam innych gier. O gracza moblinego powinno być super łatwo takiej grze jak BW, gracz mobliny chce kliknąć coś co jakiś czas (ciekawe czy w apce będzie push - trochę to nie fair w stosunku do graczy tradycyjnych Tongue ).

Także w związku z zapowiedzią apki nie polecam promocji. Trochę to bez sensu imo.
13-07-2015 23:04 Kaagular jest offline Szukaj postów użytkownika: Kaagular Dodaj Kaagular do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Kaagular napisał(a)
Niewykluczone, że najlepszą formą "reklamy" będzie premiera apki mobilnej. Jak wiadomo gry na telefony rządzą się swoimi prawami, ale dobrze zrobiony klient gry może spowodować lawinę nowych graczy. I nie mam na myśli płonnych nadziei tylko podkreślę "może". To trochę loteria bo nie ma żadnych merytorycznych powodów dla których GoW generuje 1mln$ dziennie czy podstaw sukcesu jakiś tam innych gier. O gracza moblinego powinno być super łatwo takiej grze jak BW, gracz mobliny chce kliknąć coś co jakiś czas (ciekawe czy w apce będzie push - trochę to nie fair w stosunku do graczy tradycyjnych Tongue ).

Także w związku z zapowiedzią apki nie polecam promocji. Trochę to bez sensu imo.


promocja apki po jej wyjsciu jak najbardziej. najlepsze chyba beda reklamy umieszczone wlasnie w innych grach mobilnych. grafik bw zna sie na tym, co robi (nowy ekran logowania uznaje za jednorazowa wpadke), a w takich reklamach grafika to podstawa - przynajmniej moim zdaniem

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Szerlok: 14-07-2015 04:45.

14-07-2015 04:43 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
czepeknabakier
Viking


images/avatars/avatar-25386.gif

Data rejestracji: 27-05-2015
Postów: 679

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Kaagular napisał(a)
Niewykluczone, że najlepszą formą "reklamy" będzie premiera apki mobilnej. Jak wiadomo gry na telefony rządzą się swoimi prawami


Ehhh ile razy tłumaczyć starym skrzywionym weteranom że żadna reklama nie zastąpi pierwszego wrażenia tego naprawdę nowego gracza?

Już widzę tłum nowych graczy zwalających się np na r3 i zachwycających się głośno tysiącami martwych farm na starcie... ....
i już słyszę jak będą śpiewać z zachwytu widząc topkę 10 lat gry z przodu... ...
Już widzę tłum nowych graczy na nowiutkim serwerze z zachwytem łapiących pchły przez komórkę... ...
Naprawdę myślicie że ludzie z komórkami w autobusach i w pociągach będą łapać pchły?... ....

Admini mogą zastawić swoje domki i furki i wszystko władować w reklamę a i tak nic to nie da.
Gra na starcie jest zbyt bezsensowna dla przeciętnie zdrowego człowieka. Smile
14-07-2015 14:14 czepeknabakier jest offline Szukaj postów użytkownika: czepeknabakier Dodaj czepeknabakier do Listy kontaktów
klogg123
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
ile razy tłumaczyć starym skrzywionym weteranom że żadna reklama nie zastąpi pierwszego wrażenia tego naprawdę nowego gracza?


wiesz co stałka? jak zawsze cie hejce tak dzisiaj przyznam ci rację
niedawno brat zainteresował się w co gram od tych XXX lat, wlazł na bw, założył sobie konto i doczłapał do pielg.

puścił z 40 wypraw dostając samą ciszę i spokój, przyszedł do mnie z pytaniem jak się tego pozbyć, a ja mu na to:

"musisz mieć farta, ale nie martw się, jakieś ~300 wypraw i wszystko zaliczysz. ale na pocieszenie dodam ci że w akcie drugim masz 2x do przejścia ciszę i spokój z dalekich i pielg, a w akcie trzecim już 3x ciszę i spokój z bliskich, dalekich i pielg. także uzbrój się w cierpliwość"

brat skasował konto następnego dnia, bo stwierdził że nie będzie marnował czasu na coś takiego
14-07-2015 15:56
Przechodzien
Member


Data rejestracji: 30-12-2014
Postów: 46
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
czepeknabakier napisał(a)
Już widzę tłum nowych graczy zwalających się np na r3 i zachwycających się głośno tysiącami martwych farm na starcie [...]


Za przeproszeniem, czepkunabakier, ale część nowych graczy - jak ja - zaczyna grę na starym serwerze z myślą o tysiącu martwych farm właśnie, bo na okres nauki jest to zwyczajnie łatwiejsze rozwiązanie.
Albo wylosują jakiś z listy metodą "na pałę".

cytat:
czepeknabakier napisał(a)
[...]i już słyszę jak będą śpiewać z zachwytu widząc topkę 10 lat gry z przodu [...]


To dosyć oczywiste, że ktoś jest całkowicie poza zasięgiem. Na pocieszenie pozostaje mi fakt, że nawet na nowym serwerze nie byłbym choćby w top 100, a to z racji braku doświadczenia.

I tutaj docieramy do części problemu, bo też rejestrując się po raz pierwszy nie mam szans wiedzieć jaka jest różnica pomiędzy postacią kobiecą i męską, która rasa jakie ma mocne i słabe strony i wielu innych rzeczy wychodzących w praniu, kiedy na reakcję może już być za późno. Smile

Należy pamiętać też, że większość ludzi będzie zwyczajnie leniwa i nie będzie spędzać wielu godzin na forum w poszukiwaniu cennych wskazówek. Oni na własnej skórze dowiedzą się, że większość spotykanych przedmiotów i ich afiksów jest bezużyteczna sama w sobie, że od początku należy wiedzieć, do czego się zmierza (a szans na taką wiedzę nowy gracz nie ma) że rozbudowa pierwszego klocka jest bezcelowa, że na początek (zwłaszcza na starym serwerze) najważniejszy będzie złom itd.

Ple, ple.

Ogólnie, co chcę powiedzieć, to to, że BW nie jest szczególnie user friendly i być może w tej dziedzinie należałoby coś zrobić.

Co do reklamy zaś, to cóż... Używam m.in. ad-blocka właśnie po to, żeby sobie nimi nie zawracać głowy, a BW znałem ze słyszenia. Myślę też, że pytanie: jak dotrzeć do klienta, spędza sen z powiek wielu różnym przedsiębiorcom i twórcom i gdyby istniała jakaś prosta odpowiedź, to wszyscy by ją już znali Wink
14-07-2015 15:56 Przechodzien jest offline Szukaj postów użytkownika: Przechodzien Dodaj Przechodzien do Listy kontaktów
czepeknabakier
Viking


images/avatars/avatar-25386.gif

Data rejestracji: 27-05-2015
Postów: 679

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
klogg123 napisał(a)
puścił z 40 wypraw dostając samą ciszę i spokój, przyszedł do mnie z pytaniem jak się


No bez dwóch zdań w średnio zdrowym i średnio trzeźwym umyśle nowego gracza cisza i spokój zawsze wygra z każdą reklamą.

Jako "elitarny" element gry cisza i spokój była zawsze broniona i sam hejtowałem wszystkie pomysły by coś złagodzić.

I dokładnie taki wybór mają weterani: albo hejty jak leci wszystkiego co dla nowych albo... albo nowi gracze.
Reklama tego nie zmieni. Smile

A przykładów zhejtowanych tematów które realnie coś nowym dawały to forum jest pełne.

Ciszę i spokój można zostawić jako "elitarną" albo... zmienić... Smile
np za 1 srebrną monetę wypada potrzebna wyprawka.
W aII za 2 srebrne monety a w aIII za 3 srebrne monety. Smile
Cena za jedną wyprawkę. Smile
Tak na szybko mi przyszło do głowy. Smile

Ale cisza i spokój to tylko czubek góry lodowej potrzebnych zmian dla nowych graczy której reklama na pewno nie przeważy. Wink
14-07-2015 20:27 czepeknabakier jest offline Szukaj postów użytkownika: czepeknabakier Dodaj czepeknabakier do Listy kontaktów
Kaagular
Forum Legend


Data rejestracji: 25-12-2008
Postów: 1.614
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
czepeknabakier napisał(a)
Ehhh ile razy tłumaczyć starym skrzywionym weteranom że żadna reklama nie zastąpi pierwszego wrażenia tego naprawdę nowego gracza?

Już widzę tłum nowych graczy zwalających się np na r3 i zachwycających się głośno tysiącami martwych farm na starcie... ....
i już słyszę jak będą śpiewać z zachwytu widząc topkę 10 lat gry z przodu... ...
Już widzę tłum nowych graczy na nowiutkim serwerze z zachwytem łapiących pchły przez komórkę... ...
Naprawdę myślicie że ludzie z komórkami w autobusach i w pociągach będą łapać pchły?... ....

Admini mogą zastawić swoje domki i furki i wszystko władować w reklamę a i tak nic to nie da.
Gra na starcie jest zbyt bezsensowna dla przeciętnie zdrowego człowieka. Smile


Tyle, że wytykanie tego typu rzeczy mija się z celem bo nie prowadzi donikąd.
Nie Tobie decydować o tym ilu(ILU! Bo jacyś są na pewno) graczy chce zagrać w BW. Aplikacja mobilna zmienia "reguły gry" i tyle. A czy gracze zostaną, albo raczej ile % z tych, którzy zainstalują apke, zostanie to nie ma na to żadnych gwarancji, chociażby gra miała nie wiadomo co. Czasem szitowej grze pomagają cycki modelki, czasem nawet to nie pomaga. Rynek gier mobilnych jest tak ogromny, że promil promila promila potencjalnych klientów wystarczy na ferrari. A w BW wystarczy po 100 graczy na serwer i jest "nowa jakość".
No i oczywiście zakładam, że ekipa na wystarczająco dużo klepek, żeby rozumieć, że żeby apka była udana, gra musi przejść ileś tam modyfikacji (i to raczej takich, z powodu których "weterani-maruderzy" odejdą).
14-07-2015 21:09 Kaagular jest offline Szukaj postów użytkownika: Kaagular Dodaj Kaagular do Listy kontaktów
pieczarr
Lord


Data rejestracji: 11-09-2014
Postów: 425
Kraina: Necropolia VIII

Autor tematu Temat rozpoczęty przez pieczarr
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wpadlo tutaj pare dobrych pomyslow. Podsumowujac dotychczasowe posty:

1)
cytat:
Przechodzien napisał(a)Za przeproszeniem, czepkunabakier, ale część nowych graczy - jak ja - zaczyna grę na starym serwerze z myślą o tysiącu martwych farm właśnie, bo na okres nauki jest to zwyczajnie łatwiejsze rozwiązanie.


To jest element ktorego nie da sie zmienic - i szczerze mowiac po co - wystarczy by ten krotki tutorial poczatkowy wspominal o tym.
"Mlodsze wampiry zanim dojda do wladzy i chwaly pelnia dosyc podla funkcje w miescie - zaopatruja silniejszych w zapas gotowki w zamian za cenne doswiadczenie" (czy cos takiego)
Mozna wstawic tam info ze ogromne ilosci gotowki zdobywa sie tylko do 35 lvlu.
Grunt zeby to wszystko bylo pisane krotkimi i precyzyjnymi zdaniami, ktore nie wymagaja za duzo czytania.

2)
cytat:
klogg123 napisał(a)
niedawno brat zainteresował się w co gram od tych XXX lat, wlazł na bw, założył sobie konto i doczłapał do pielg.


Kwestia rodzenstwa - kolejny problem. Sam mam brata - ma 11 lat i chetnie pogralby ze mna w BW. Niestety nie bardzo jest jak. Niby jest ten serwer rodzinny ale nie chce porzucic swojej wypiszczonej postaci na r12. Czasami przyjezdzam do domu rodzinnego i wtedy bylby konflikt adresow ip.
Ale ile tam jest niejasnosci, ile banow juz na forum polecialo, ile nerwow kosztowalo odkrecanie sytuacji i udowadnianie ze wcale nie pushowalismy tylko ktos niefortunnie zalicytowal konkretny przedmiot..
Rozwiazanie ciezko wymyslic, niby trzeba zalagodzic to prawo ale uwazac zeby nie powstaly dziury umozliwiajace pushowanie.

Osobiscie dawno z gniazda wylecialem i moglbym np. przez te 2-3 dni w domu uzywac sieci komorkowej, a mlodszemu bratu zostawic domowa - no ale sytuacja z bracmi 14 i 16 lat juz tak rozowo nie wyglada.


3)
cytat:
Kaagular napisał(a)
Niewykluczone, że najlepszą formą "reklamy" będzie premiera apki mobilnej.


Popieram Smile przystosowanie bw do mobilnej "gry na kiblu w pracy" znaczaco podniesie populacje.

4)
cytat:
Przechodzien napisał(a)
Co do reklamy zaś, to cóż... Używam m.in. ad-blocka właśnie po to, żeby sobie nimi nie zawracać głowy, a BW znałem ze słyszenia.


Dokladnie tak, masa ludzi ma adblocka - tyle ze adblocka na komorki nie ma Big Grin Wydaje mi sie ze dobrym pomyslem bylyby reklamy w apkach mobilnych typu kwejk/9gag itp (smieszne koty + okazjonalna reklama). Kosztuje pewnie kupe kasy .. ale rozwiazanie jest - moze jak Sushi przeczyta to mu sie cos w glowie lepszego wykluje Smile
15-07-2015 10:20 pieczarr jest offline Szukaj postów użytkownika: pieczarr Dodaj pieczarr do Listy kontaktów
Belteszassar
Lord


images/avatars/avatar-24639.gif

Data rejestracji: 01-10-2007
Postów: 322
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

najlepsza reklama to polecenie od przyjaciela. Ja tak tutaj trafiłem. Ilu z was poleci tą grę. Gra jest fajna przez 1 rok, chociaż dość mocno już objechana. Przez "objechana" rozumiem, że nic nowego się nie pojawia, nic cie nie zaskoczy. Weterani wiedzą, co kupować, za ile i kiedy... jednym słowem zero emocji odkrywania Smile Nuda nuda i jeszcze raz nuda Smile

__________________
Zawsze można się trochę potargować ;-) r16>Rhodesia!
15-07-2015 15:00 Belteszassar jest offline Strona domowa Belteszassar Szukaj postów użytkownika: Belteszassar Dodaj Belteszassar do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Belteszassar napisał(a)
najlepsza reklama to polecenie od przyjaciela. Ja tak tutaj trafiłem. Ilu z was poleci tą grę. Gra jest fajna przez 1 rok, chociaż dość mocno już objechana. Przez "objechana" rozumiem, że nic nowego się nie pojawia, nic cie nie zaskoczy. Weterani wiedzą, co kupować, za ile i kiedy... jednym słowem zero emocji odkrywania Smile Nuda nuda i jeszcze raz nuda Smile


przez pierwszy rok gra jest nudna i monotonna. raz polecilem komus bw. chcialem byc szczery, wiec brzmialo to mniej wiecej tak:

- na poczatku najlepszym bedzie wcale nie leciec z lvlem i zbierac pln atakujac najmniejsze lvle jak sie da
- no ok, a jak dlugo trwa ten "poczatek"?
- zalezy ile wytrzymasz, wiekszosc przestaje przy 35 lvlu, czyli jakos po pol roku, moze dluzej. aaa no i wez pod uwage, ze zanim ogarniesz wszystkie niuanse i buildy a nie chcesz sie pytac i doczytywac po tutorialu i forum o kazdy drobiazg to prawdopodobnie po roku zdasz sobie sprawe, ze najlepsze wyjscie to kasacja i zaczecie od nowa
- a nie da sie tego jakos pominac? nie musze od razu byc najlepszy
- i nie bedziesz nigdy - ci, co teraz maja ~100 lvl zarobili miliony na dropach, jesli chcesz sie z nimi mierzyc musisz te miliony nadrobic miliardami pln

cytat:
Przechodzien napisał(a)
Ple, ple.

Ogólnie, co chcę powiedzieć, to to, że BW nie jest szczególnie user friendly i być może w tej dziedzinie należałoby coś zrobić.


porzucil postac na 6 lvlu

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Szerlok: 15-07-2015 19:40.

15-07-2015 19:39 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
czepeknabakier
Viking


images/avatars/avatar-25386.gif

Data rejestracji: 27-05-2015
Postów: 679

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Szerlok napisał(a)
cytat:
Przechodzien napisał(a)
Ple, ple.

Ogólnie, co chcę powiedzieć, to to, że BW nie jest szczególnie user friendly i być może w tej dziedzinie należałoby coś zrobić.


porzucil postac na 6 lvlu


Klan 30 osób, w danej chwili kilkunastu on ale vice meteor spadł na dom a liderowi dziecko rower potrącił i obaj od 3 godzin off.
Zdarza się to dosyć często, te meteory. Wink

Kilkunastu ludzi jest on, chcą grać ale nie mogą...
mija kolejna godzina...
czekają...
kilkunastu ludzi jest on, chcą grać ale nie mogą...
mija kolejna godzina...
czekają...
kilkunastu ludzi jest on, chcą grać ale nie mogą...
mija kolejna godzina...
czekają...
czekają...

Po takim przeżyciu większość, tak z 99,99% ściągniętych reklamą do gry ludzi będzie ją omijało z daleka.
I zrobią ANTY-raklamę... Wink

Myślicie wszyscy na serio że jakakolwiek reklama przeważy %#$%%@ jakie uwaliło takie tematy jak Rada Klanu? Smile

cytat:
Kaagular napisał(a)
Czasem szitowej grze pomagają cycki modelki,


Nie wiem jakie cycki musiałaby mieć ta modelka...... Shocked Shocked Shocked Shocked
16-07-2015 12:52 czepeknabakier jest offline Szukaj postów użytkownika: czepeknabakier Dodaj czepeknabakier do Listy kontaktów
gb95
Viking


Data rejestracji: 12-07-2010
Postów: 504
Kraina: Moria V

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie gram już od dłuższego czasu, zostawiłem wypieszczoną postać 93 lvl, ale szkoda mi tej gry i tego jak bardzo umiera. Odszedłem jakieś 1,5-2 lata temu, jak zaglądam raz na pół roku, to nie zmienia się dokładnie nic. Zmiany w rozgrywce niewielkie, kosmetyczne rzekłbym. Klanów aktywnych na r5 było ~10 jak odchodziłem, teraz jest tyle samo. SB ogólne, które kiedyś było miejscem burzliwych dyskusji, chwalenia się, obrażania się nawzajem i banów teraz jakieś takie opuszczone. Nie ma raportów z exp, pvp itd, ludzie wrzucają filmiki z youtuba i czasami link z wbijania czegoś.

Mówię żal mi, bo mam sentyment do tej gry. Grałem z przerwami na różnych kontach jakieś 3-4 lata. Pierwsza postać zwalona, na czymś się trzeba było uczyć. Druga już z pomysłem, ostatnia dopiero rozwinięta jakoś sensownie. Poświęciłem tysiące godzin na pilnowanie aukcji, puszczanie wyprawek, ślęczenie nad klejeniami, expieniem i rozmowach z klanowiczami, których szczerze polubiłem. To jest gra, która stawia wyzwanie (o ile się wie, co się robi). To jest gra, dla której nie spałem po nocach i nastawiałem budziki na 3 rano. Niestety, kiedy już się osiągnie tak dużo, że osiągnięcie więcej jest praktycznie niemożliwe, bo wymaga posiadania więcej kamyków niż topka, chęć do gry zanika. W pewnym momencie człowiek widzi, że już nic więcej nie zrobi, gra zamienia się w klepanie exp i wyprawek, i jest do dupy, co tu dużo mówić. Im starszy serwer, tym bardziej widać recesję i odpływ graczy. Nikt nie chce inwestować czasu w grę, co do której jest uzasadnione podejrzenie, że za niedługo zniknie. Śmiem twierdzić, że jeśli nagle pojawiłoby się powiedzmy 200 nowych kont ~40 lvl na serwer, sytuacja by się znacząco poprawiła.

Chciałbym bardzo żeby gra odżyła, wróciłbym na 100%. Tego nie załatwi nowa mapa expedycyjna czy runy, tylko właśnie nowi gracze. A tych ani widu ani słychu.

Dlatego mi szkoda....

__________________
Kiedyś r15 pilniczekowr
Teraz r5 pilniczekowr

cytat:
General napisał(a)

CR'a do TOP może wprowadzić na typowym sprzęcie nawet regularnie podlewana paprotka.

17-07-2015 04:29 gb95 jest offline Szukaj postów użytkownika: gb95 Dodaj gb95 do Listy kontaktów
czepeknabakier
Viking


images/avatars/avatar-25386.gif

Data rejestracji: 27-05-2015
Postów: 679

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
gb95 napisał(a)
Nie gram już od dłuższego czasu, zostawiłem wypieszczoną postać 93 lvl, ale szkoda mi tej gry i tego jak bardzo umiera.
...
To jest gra, dla której nie spałem po nocach i nastawiałem budziki na 3 rano.
...
że osiągnięcie więcej jest praktycznie niemożliwe, bo wymaga posiadania więcej kamyków niż topka, chęć do gry zanika. W pewnym momencie człowiek widzi, że już nic więcej nie zrobi,
...
jeśli nagle pojawiłoby się powiedzmy 200 nowych kont ~40 lvl na serwer, sytuacja by się znacząco poprawiła.
...
Chciałbym bardzo żeby gra odżyła, wróciłbym na 100%. Tego nie załatwi nowa mapa expedycyjna czy runy, tylko właśnie nowi gracze. A tych ani widu ani słychu.


Właśnie z powodu tej 3 rano, tego że gra jest zrobiona dla może 20 najbardziej radośnie $%#^% na forum no-lifów, to nic się nie zmieni.

Nawet najskuteczniejsza reklama
będzie jak nalewanie z kranu wody do sita.


Tematy które miały z tej gry uczynić coś lepszego, obecną rozgrywkę uczynić przyjazną a dalszą rozwinąć spoczywają pod wielką elitarnie parującą kupą $%^$#$ tych może 20 weteranów. Smile

Na forum tej gry hejty zawsze wygrywały z logiką i zdrowym rozsądkiem i nawet ze zwyczajnym szacunkiem dla ludzi płacących za grę, więc jeśli nic się nie zmieni to wydawanie pieniędzy na reklamę to dla dwóch Twórców tej gry worek bez dna prowadzący prosto do więzienia za długi. Wink
17-07-2015 12:27 czepeknabakier jest offline Szukaj postów użytkownika: czepeknabakier Dodaj czepeknabakier do Listy kontaktów
zakonik
Double Ace


Data rejestracji: 16-03-2008
Postów: 141

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Podziękujcie każdemu operatorowi serwera za pustki na serwerze. Grałem bardzo długo od samego początku, ale jaja które zaczeły się z operatorami którzy wpierdzielali się w aukcji to patologia. TO jest główny powód ucieczki dużej ilości graczy. Gdybyście zmienili system kar 3-4lata temu i nie wpierdzielalibyście się do aukcji to nadal odwiedzały by was tłumy Smile
17-07-2015 13:35 zakonik jest offline Szukaj postów użytkownika: zakonik Dodaj zakonik do Listy kontaktów
Eukaliptus
Triple Ace


images/avatars/avatar-11687.gif

Data rejestracji: 11-09-2008
Postów: 170
Kraina: Moria
Skąd: wawa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

super temat. Wrecz genialny. Kazdy nowy gracz ktory chcialby zalozyc konto wejdzie na forum i przeczyta go sobie. I dowie sie ze kilku graczy ktorzy zostalo w grze prosi administracje o nowych graczy bo serwery sa opuszczone i nikt w to nie chce grac. Super reklama... Po przeczytaniu tego co tu pisze bardziej zastanawiam sie nad kasacja konto obecnego. Nowy gracz raczej pomysli ze trafil w zapyziale miejsce gdzie kilku smutnych graczy wylewa dwoje zale. W obecnej sytuacji gra nie daje zadnych realnych wartosci nowym graczom i jest kompletnie wyrzucona kasa w bloto. Kilka osov zalozy konta a po miesiacu bedzie wiecej martwych duszek na serwerze. Taki bedzie final
17-07-2015 13:57 Eukaliptus jest offline Szukaj postów użytkownika: Eukaliptus Dodaj Eukaliptus do Listy kontaktów
Zbyszek_od_Winka
Lord


images/avatars/avatar-24454.jpg

Data rejestracji: 21-08-2007
Postów: 315
Klan: MLK
Kraina: Necropolia XI
Skąd: Bytom

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie zmienia to faktu, ze problem dalej istnieje i jest jak najbardziej realny, a siedzenie cicho i nic z tym nie robienie wcale go nie rozwiaze, tak wiec darowac sobie takie gadanie o tym, ze ohoho ktos wejdzie i zobaczy ten temat i nie zagra.

Mnie boli najbardziej cisza i spokoj przy zaliczaniu tak naprawde, mogloby to byc tak, ze jak masz np. do zaliczenia dana wyprawke, to ci zawsze ja bedzie losowac, ale dostajesz duzy - do % przy zaliczaniu (tylko jakis sensowny, zeby nie bylo znowu przegiecia w druga strone).

__________________
r18 - ForestGrandpa
17-07-2015 14:44 Zbyszek_od_Winka jest offline Szukaj postów użytkownika: Zbyszek_od_Winka Dodaj Zbyszek_od_Winka do Listy kontaktów
klogg123
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

prawda jest taka że:

1) serwery powinny się łączyć
2) powinien powstawać co ~6 miesięcy nowy serwer nekro lub morii
3) po określonym czasie (12 miesięcy?) powinien być dołączany do serwera macierzystego (czyt. fuzyjnego)
4) system dzielnic: im młodsza dzielnica (serwer dołączony) tym dłużej do niego się jedzie
a każda dzielnica ma swoje s3, s2, s1 i ktoś kto nie jest z dzielnicy XXX nie może z niej zabrać żadnego klocka
5) serwer główny, jako serwer rodzinny: całkowite olanie multikontowości, przy surowym karaniu pushów itp. występków.
6) aukcje rozgrywane na zasadzie dzielnic i podatków: im starsza dzielnica tym więcej musi płacić (podatków) za wystawione itemy (wiadomo, im starszy wampir tym więcej zarabia) => przeciwdziałanie inflacji
7) ograniczenie do s3/2/1 dotyczy każdego klanu, niezależnie od tego z jakiej dzielnicy jest ów s3/2/1


efekt?
-wszyscy gracze z nekro/morii razem na jednym serwerze
-maluchy mogą sobie zacząć grać razem ze sobą, a co ugrają, zostaje przeniesione na właściwy serwer
-każda dzielnica ma swoje s3/2/1 więc nikt nie płacze że nie ma gdzie się podziać
-handel "żyje"
-zawsze można zacząć od początku, bo serwery wstają dość często i dla tych którym się podoba "zaczynanie gry" jest też wielki +

a później jakieś reklamy

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez klogg123: 17-07-2015 16:09.

17-07-2015 16:08
Zbyszek_od_Winka
Lord


images/avatars/avatar-24454.jpg

Data rejestracji: 21-08-2007
Postów: 315
Klan: MLK
Kraina: Necropolia XI
Skąd: Bytom

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Na nekro to i by moze zadzialalo, ale na morii niekoniecznie, przez to, ze na r17 jest inna tablica laczen, juz nie mowiac o cenach itemow na starszych serwach beda tansze, duzo tansze.

__________________
r18 - ForestGrandpa
17-07-2015 17:09 Zbyszek_od_Winka jest offline Szukaj postów użytkownika: Zbyszek_od_Winka Dodaj Zbyszek_od_Winka do Listy kontaktów
vroeN
Ex-Team


images/avatars/avatar-25634.jpg

Data rejestracji: 11-09-2010
Postów: 444
Klan: DM
Kraina: Moria V
Skąd: Kraków

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ale czemu -po prostu osobno moria v1 i moria v2 Smile

A administracja może uznałaby za dobry pomysł wypuścić jeszcze jakiś serwer moria v1, dla zapaleńców Wink

__________________


r15
r19
- ODDANE


T-Moderator - Kupię ;
Wyceny - Necropolia VII, IX, XI, Moria


17-07-2015 17:28 vroeN jest offline Szukaj postów użytkownika: vroeN Dodaj vroeN do Listy kontaktów
Endrju723
King


images/avatars/avatar-25469.jpg

Data rejestracji: 19-02-2013
Postów: 863
Klan: DA.TE/RH-
Kraina: Necropolia
Skąd: Jaworzno

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Hmmm reklamy jest to ciężka sprawa bo jak tutaj już ktoś pisał zwykła reklama w telewizji czy gazecie jest bardzo droga , a po za tym jej skuteczność jest bardzo mizerna , dla mnie są to pieniądze w błocieTongue . Lepiej jest inwestować i na jakieś fora, strony dawać, interia także powinna o to zadbać jest sponsorem , więc powinna często dawać artykuły, reklamy z BW, marketing jest to bardzo trudny dział i reklamowanie takiego BW nie jest takie proste jakie się wydaję, a to wszystko jest drogie.
17-07-2015 18:20 Endrju723 jest offline Strona domowa Endrju723 Szukaj postów użytkownika: Endrju723 Dodaj Endrju723 do Listy kontaktów
Zbyszek_od_Winka
Lord


images/avatars/avatar-24454.jpg

Data rejestracji: 21-08-2007
Postów: 315
Klan: MLK
Kraina: Necropolia XI
Skąd: Bytom

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zobaczcie jake bum sie zrobil na HSa po tym, jak wyszedl na androida i tablety, tak wiec jak wyjdzie apka telefoniczna, to zapewne troche luda przybedzie.

__________________
r18 - ForestGrandpa
17-07-2015 18:40 Zbyszek_od_Winka jest offline Szukaj postów użytkownika: Zbyszek_od_Winka Dodaj Zbyszek_od_Winka do Listy kontaktów
vroeN
Ex-Team


images/avatars/avatar-25634.jpg

Data rejestracji: 11-09-2010
Postów: 444
Klan: DM
Kraina: Moria V
Skąd: Kraków

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ale HS akurat jest stworzony wręcz z myślą o dotykowych ekranach.


Co mi przypomina, że nie zrobiłem dziś questa..

Ale żeby nie spamować tylko - fakt, apka na bw mogłaby przyciągnąć ludzi, bo jednak jest to pewna wygoda. Byleby tylko na coś więcej niż Android Smile

__________________


r15
r19
- ODDANE


T-Moderator - Kupię ;
Wyceny - Necropolia VII, IX, XI, Moria


17-07-2015 18:51 vroeN jest offline Szukaj postów użytkownika: vroeN Dodaj vroeN do Listy kontaktów
Przechodzien
Member


Data rejestracji: 30-12-2014
Postów: 46
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zwróciłbym też uwagę na dosyć anachroniczny interfejs BW. Ostatecznie jak Cię widzą, tak Cię piszą. Wink

Nie do końca rozumiem dlaczego nie mogę np. z widoku Sali Tronowej podglądać licznika czasu ekspedycji, wyprawy, KW czy doprawdy czegokolwiek poza ogromniastymi miniaturkami swoich tatuaży (nie wiem, co widać w tym miejscu na Necro).

Mapa ekspedycyjna może dostarczać dodatkowych opcji (np. rytuał poświęcenia, zaproszenia) ale gdybym mógł z jednego ekranu założyć KW, ekspedycję (wybór lokacji z rozwijanego menu np) to zapewne korzystałbym z tej opcji.
To samo z wyprawkami i całą resztą. Klik - pielgrzymka, klik - ekspa, klik - KW, Arena itd.

Ludzie są raczej leniwi, a zanim mi ktoś zarzuci, że oceniam własną miarą to przyznaję się od razu, że ja lenistwo rozwinąłem do rangi sztuki Big Grin

Nadto, jeśli problemem ma być ślimacze tempo rozgrywki, to może najprostszym rozwiązaniem byłoby założenie nowego serwera, w którym czas płynie 10x szybciej; bądź cokolwiek tego rodzaju.
12x wyzwanie na arenie, 48 wyprawek i 4 ekspy dziennie mogłyby usatysfakcjonować nawet największych niecierpliwców. Wink Trzeba iść z duchem czasu, a dziś wszystko musi być szybko, a najlepiej od razu.
17-07-2015 19:15 Przechodzien jest offline Szukaj postów użytkownika: Przechodzien Dodaj Przechodzien do Listy kontaktów
vroeN
Ex-Team


images/avatars/avatar-25634.jpg

Data rejestracji: 11-09-2010
Postów: 444
Klan: DM
Kraina: Moria V
Skąd: Kraków

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jakiś czas temu chodził mi po głowie pomysł - nie jestem pewien, mogłem już o tym pisać.

O-game (przepraszam za nazwę innej gry, ale to całkiem inny typ, więc może nie będzie problemu) dało radę. Odpalają RÓŻNE serwery. Na jednych czas płynie szybciej, na innych nie mozna czegośtam robić, czemu nie pójść więc właśnie w tą stronę?

Klogg słusznie prawi - stare serwery scalać po silnikach, ewentualnie te specjalne zostawiać na pastwę losu/zamykać. A serwery co pół roku. Albo co 3 miechy - a co. Wyjdzie w praniu, ale przy urozmaiceniach, napaleńcy będą grać na 5 serwerach. Bo czemu nie? Jeśli te pięć serwerów będzie można 'obrobić' w czasie obecnych dwóch, to myslę, że nie będize problemu. Zwłaszcza z ewentualną apką.

A propos aplikacji - trzeba będzie tam wymyślic sposób na równoczesne logowanie sie na kilka R, żeby to miało ręce i nogi.

__________________


r15
r19
- ODDANE


T-Moderator - Kupię ;
Wyceny - Necropolia VII, IX, XI, Moria


17-07-2015 19:56 vroeN jest offline Szukaj postów użytkownika: vroeN Dodaj vroeN do Listy kontaktów
Endrju723
King


images/avatars/avatar-25469.jpg

Data rejestracji: 19-02-2013
Postów: 863
Klan: DA.TE/RH-
Kraina: Necropolia
Skąd: Jaworzno

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
vroeN napisał(a)
Jakiś czas temu chodził mi po głowie pomysł - nie jestem pewien, mogłem już o tym pisać.

O-game (przepraszam za nazwę innej gry, ale to całkiem inny typ, więc może nie będzie problemu) dało radę. Odpalają RÓŻNE serwery. Na jednych czas płynie szybciej, na innych nie mozna czegośtam robić, czemu nie pójść więc właśnie w tą stronę?

Klogg słusznie prawi - stare serwery scalać po silnikach, ewentualnie te specjalne zostawiać na pastwę losu/zamykać. A serwery co pół roku. Albo co 3 miechy - a co. Wyjdzie w praniu, ale przy urozmaiceniach, napaleńcy będą grać na 5 serwerach. Bo czemu nie? Jeśli te pięć serwerów będzie można 'obrobić' w czasie obecnych dwóch, to myslę, że nie będize problemu. Zwłaszcza z ewentualną apką.

A propos aplikacji - trzeba będzie tam wymyślic sposób na równoczesne logowanie sie na kilka R, żeby to miało ręce i nogi.



tak masz rację, ale do Bw według mnie się nie nadaję, jak by to wyglądało na jednym anub w 7 za 50k expa na drugim za 150k? albo trwałby 1h a na drugim 10? Ciężko takie coś zrobić na bw, moje zdanie takie jest
17-07-2015 20:10 Endrju723 jest offline Strona domowa Endrju723 Szukaj postów użytkownika: Endrju723 Dodaj Endrju723 do Listy kontaktów
Inus
Lord


Data rejestracji: 03-10-2006
Postów: 269

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nadaje się. To o czym ktoś już pisał. Przyśpieszyc serwer. Więcej xp, więcej dropu.

Jako gracz powracający po x latach, zaczynający od nowa pykam sobie powoli... ale nie jest to zbyt emocjonujące. Chyba bardziej z sentymentu.

Przyśpieszony serwer z mojej perspektywy byłby dużo ciekawszy, bo to co mi si najabrdziej podoba w bw (build, klejenie) byłoby bardziej dostępne.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Inus: 17-07-2015 21:09.

17-07-2015 21:08 Inus jest offline Szukaj postów użytkownika: Inus Dodaj Inus do Listy kontaktów
Przewodnik
King


images/avatars/avatar-15274.jpg

Data rejestracji: 30-07-2007
Postów: 834
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia II
Skąd: z tamtąd albo stąd

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Problemem BW jest raczej "przestarzały"wygląd i czas jaki cza poświęcić na dojście do czegośkolwiek. Nie ma kolorków nie ma animacji nie ma muzyczki
To w dużej mierze odrzuca "nowych" i kolejna sprawa to tutek jak nie ściągniesz sam nie powiesz co jak co jest pięć to znudzi się szybko Serwery turbo spoko ale tylko nowe jak dla mnie rozruch da fuzja serwerów i to tyle nie ma innej opcji

__________________
cytat:
Rudek napisał(a)
Przewodnik
Niektórzy nie sa alkoholikami jak Ty i wola kase wydac na inny, znacznie lepszy cel.

...A JA PYTAM NA JAKI Smile ...

17-07-2015 22:14 Przewodnik jest offline Szukaj postów użytkownika: Przewodnik Dodaj Przewodnik do Listy kontaktów
Eukaliptus
Triple Ace


images/avatars/avatar-11687.gif

Data rejestracji: 11-09-2008
Postów: 170
Kraina: Moria
Skąd: wawa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

wszystkie pomyslu tutaj sa dawane przez starych graczy dla starych graczy. proponuje skupic sie na propozycjach dla nowych graczy zaczynajacych z 1 levelu.
17-07-2015 22:14 Eukaliptus jest offline Szukaj postów użytkownika: Eukaliptus Dodaj Eukaliptus do Listy kontaktów
Strony (2): [1] 2 następny » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » PYTANIE Reklama i nowi gracze

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH