Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » OGÓLNY Aura bestii vs maska strachu poz 4 analiza pod kątem aren klanowych » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (2): [1] 2 następny » Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Aura bestii vs maska strachu poz 4 analiza pod kątem aren klanowych 13 Ankieta - średnia ocena: 2,3813 Ankieta - średnia ocena: 2,3813 Ankieta - średnia ocena: 2,3813 Ankieta - średnia ocena: 2,38
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
czepeknabakier
Viking


images/avatars/avatar-25386.gif

Data rejestracji: 27-05-2015
Postów: 679

Aura bestii vs maska strachu poz 4 analiza pod kątem aren klanowych Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Aura bestii poz 4
Każdy poziom arkana Skóra Bestii zwiększa PKT ŻYCIA o 30
Każdy poziom arkana Skóra Bestii zwiększa PKT ŻYCIA Twoich sojuszników o 5

Maska strachu poz 4
Każdy poziom arkana Maska Kaliguli zwiększa obrażenia wszystkich broni o 4


Wszyscy skoncentrowali się na tym jak indywidualnie w pvp działają talizmany i jaka to przegięta tam jest maska strachu.
Chciałbym tutaj porównać działanie obu talizmanów na arenach klanowych i ogólnie wnioski będą poprawne w oblężeniach i na kw bez budynków.

Wszyscy by pewnie chcieli szczegółowych obliczeń dla top-TOP-topa powyżej 120 lev z maks epikami i umagami ale ja tutaj policzę to bardziej grubo, bardziej prosto i po prostu ogólnie. Policzę dla Necro II ale wnioski są oczywiście bardziej ogólne.
Kto chce się bawić w takie szczegółowe obliczenie dla ścisłego top to nic prostszego jak wziąć np link z Kronosa czy areny klanowej z pól bitew i tam pododawać sobie co trzeba. Wink

A więc do rzeczy. Roll Eyes

WeźmyKlan 40 osób i statystycznie w Klanie 8 łapaczy i 8 wz-tów. Wszyscy w okolicach np 80 lev.

Najpierw przyjmijmy reszta Klanu nie użyje obcych arkan. Wink
Co dadzą Klanowi łapacze? Roll Eyes
Na tym lev wbiją oni na szamanach ok 800 pkt krwi.
Grubo liczę uprzedzałem i nie dla top-topa. Wink
A więc każdy łapacz doda sobie i tylko sobie 80x4=320 dmg. Roll Eyes
W tej chwili przyjmijmy że reszta Klanu jeszcze w masce strachu na hipnotycznym nie poleci. Wink
320 dmg to dużo % więcej dmg czy mało? Wink
Zależy od broni. Wink
Dla broni typu epickie pilum to mniej więcej podwojenie dmg.
Zwykle ciosy dwa razy silniejsze i krytyki dokładnie tak samo dwa razy silniejsze od krytyków bez maski strachu.
W przypadku broni typu epickie skorpiony czy epicki toporek do rzucania wpływ maski strachu jest większy, mniej więcej ponad potrojenie dmg. Wink
Mamy więc rozrzut w zależności od broni od 2 do 4 razy wzrost dmg tych konkretnie 6 łapaczy myśli. Czyli każdy z nich, łapaczy Wink , grubo licząc ma +200% większe dmg czyli 300% tego co ma bez maski strachu.
Łapacze stanowią 1/5 a nie całość 40 osobowego Klanu więc Klan zyskuje dzięki nim [40+8x2]/40=1,4.... czyli 40% więcej dmg. Klan jako całość. Wink
I to jest wynik dla łapaczy i maski strachu. Roll Eyes
Grubo liczony oczywiście. Wink

Teraz wz-ty. Wink
Co oni dają klanowi wbijając ten swój arkan skóra bestii na tym talizmanie aura bestii? Jest ich również 8 w 40 osobowym Klanie. Wciąż liczę grubo i statystycznie. Wink
Tutaj liczymy hp i również bierzemy cyferki dla 80 lev z jakiegoś linku. Wink
Typowe hp na tym 80 lev to ok 2000 hp. Łapacze majestatu sobie nie wbili bo wszystko w maskę poszło. Wz-ty i ssaki z rasy mają hp odrobinę więcej. Wink Powiedzmy 2200 i 2100, Wink grubo liczę wciąż. Wink
Za te 800 pkt krwi każdy z tych 8 wz wbije sobie na necro II po 57 skóry bestii. Wink
Skutek? Każdy wz ma 57x30=+1710 hp więcej i +hp podarowane od 7 swoich kolegów, +57x5x7=1995. Czyli każdy z 8 wz otrzyma 1710+1995=3705 hp.
A przecież jest jeszcze 32 członków klanu którzy dostaną każdy podarowane hp od 8 wz-tów czyli 57x5x8=2280.... Wink 2280 dla każdego nie-wz-ta w Klanie.... Wink
O ile wzrasta hp całego Klanu?
Liczyliśmy 2000 hp każdy kultek, łapacz, potęp i 2200 hp każdy wz i 2100 hp każdy ssak.
Biedni łapacze bez majestatu z maskami na maksa i każdej rasy jest po 8 sztuk w Klanie. Wink
Klan miał więc 82400 hp, zgadza się? Wink
Wz-ty dodają do tego 8x3705+32x2280=102600 hp.
Na koniec [102600+82400]/82400=2,245.... Roll Eyes
Wzrost hp całego Klanu o 125%......
Porównajmy to z policzonym wcześniej wzrostem dmg Klanu o 40% dzięki masce strachu łapaczy......

Wnioski:
Kto chce niech tam sobie liczy jak cały Klan poleci w hipnotycznym albo w zwierzęcym secie. Wink
Ja tylko zwrócę uwagę że ostatni 4 poziom aury bestii w walkach grupowych bez budynków jest TRZYKROTNIE silniejszy od uważanej za przegiętą maski strachu. Wink

edit:

Czyli o tym który Klan wygra zadecyduje który będzie miał wz-ta więcej... Wink
Dwóch wz-tów więcej to praktycznie pewnik wygranej. Wink
A pomyślmy o zwierzęcym secie i o wszystkich rasach które ostatecznie będę MUSIAŁY polecieć w tym obcym arkanie. Wink
Wink Wink Wink Wink Wink

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez czepeknabakier: 08-08-2015 17:52.

08-08-2015 17:36 czepeknabakier jest offline Szukaj postów użytkownika: czepeknabakier Dodaj czepeknabakier do Listy kontaktów
klogg123
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

1. już o tym pisałem wcześniej że skóra bestii będzie must have na arenach (i dobrze, przynajmniej turę obleg trwać nie będzie)
2. weź nie używaj stałka tylu Wink bo się tego czytać nie da
3.
4. a sushi już pisał że będą nerfować maskę w najbliższym czasie bo im nie wyszła

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez klogg123: 08-08-2015 17:45.

08-08-2015 17:44
Arius
Debeściak BW


images/avatars/avatar-7294.jpg

Data rejestracji: 04-09-2006
Postów: 4.593
Kraina: Moria III
Skąd: Wa-wa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Stałka, kolega się wypowiedział, ale ja też chcę mieć tą przyjemność.
O przegięciu maski poszła informacja do Sushiego już dawno temu.
Co więcej Sushi na forum dał informację zwrotną, że maska będzie poprawiana.
W związku z tym odwoływanie się w swoich liczeniach do talizmanu, który wiadomo, że będzie poprawianych nie ma sensu, jak 90% Twoich tematów.
Ten Ci podbija statystykę.

__________________
Pierwszy licencjonowany pielgrzym i zabójca króla wilków na R1 i R3.
Nick R3 Allise BYŁY TOP_1

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Arius: 08-08-2015 17:49.

08-08-2015 17:48 Arius jest offline Szukaj postów użytkownika: Arius Dodaj Arius do Listy kontaktów
czepeknabakier
Viking


images/avatars/avatar-25386.gif

Data rejestracji: 27-05-2015
Postów: 679

Autor tematu Temat rozpoczęty przez czepeknabakier
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Arius napisał(a)
O przegięciu maski poszła informacja do Sushiego już dawno temu.
Co więcej Sushi na forum dał informację zwrotną, że maska będzie poprawiana.


Jak maska strachu zostanie ścięta np 4 razy to Aura bestii będzie 3x4=12 razy silniejsza od niej. Wink
Zgadza się? Wink
Do Sushiego jeszcze nie poszło info że każda rasa będzie musiała do aren klanowych lecieć w arkanach ze zwierzęcego setu. Wink
Z wyjątkiem wz-ta oczywiście. Wink
Wz-et ma ten arkan w rasie. *

Ten temat jest właśnie takim info, info o przegięciu aury bestii. Wink

edit: * 2 większy kolorek Wink

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez czepeknabakier: 08-08-2015 18:04.

08-08-2015 17:59 czepeknabakier jest offline Szukaj postów użytkownika: czepeknabakier Dodaj czepeknabakier do Listy kontaktów
klogg123
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
czepeknabakier napisał(a)
cytat:
Arius napisał(a)
O przegięciu maski poszła informacja do Sushiego już dawno temu.
Co więcej Sushi na forum dał informację zwrotną, że maska będzie poprawiana.


Jak maska strachu zostanie ścięta np 4 razy to Aura bestii będzie 3x4=12 razy silniejsza od niej. Wink
Zgadza się? Wink
Do Sushiego jeszcze nie poszło info że każda rasa będzie musiała do aren klanowych lecieć w arkanach ze zwierzęcego setu. Wink
Z wyjątkiem wz-ta oczywiście. Wink
Wz-et ma ten arkan w rasie. *

Ten temat jest właśnie takim info, info o przegięciu aury bestii. Wink

edit: * 2 większy kolorek Wink



synek, a o czymś takim jak zasięg i inicjatywa żeś słyszał?
policz sobie co da te hp jak nikt nikogo trafić nie będzie mógł bo każdy z przeciwnej drużyny będzie miał behemota + kamień czasu/przestrzeni

dopał w postaci ~100 do zwinki/sposta to nie jest mało
każdemu się ucieknie z zasięgu
dodaj do tego jeszcze z 55 kocich i pozamiatane
choćby i ten team od skóry miał i milion hp

proste
będzie musiała być zachowana równowaga pomiędzy skórą a innymi talizmanami, bo samym hp nikt nic nie wygra
ale po co ja ci to tłumacze
przecież ty nigdy do 80 lvlu nie dobiłeś...

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez klogg123: 08-08-2015 18:12.

08-08-2015 18:07
maIef
Full Member


images/avatars/avatar-25471.jpg

Data rejestracji: 12-06-2014
Postów: 68
Kraina: Moria III

RE: Aura bestii vs maska strachu poz 4 analiza pod kątem aren klanowych Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Originally posted by czepeknabakier
WeźmyKlan 40 osób i statystycznie w Klanie 8 łapaczy i 8 wz-tów. Wszyscy w okolicach np 80 lev.


W tym momencie przestałem czytać... necro? 8 wz? ja pierdziele w inna gre gram

__________________

08-08-2015 18:10 maIef jest offline Szukaj postów użytkownika: maIef Dodaj maIef do Listy kontaktów
nithrom
Emperor


images/avatars/avatar-25496.gif

Data rejestracji: 19-05-2008
Postów: 1.130
Klan: Fajny :)
Kraina: Necropolia V; Necropolia VII
Skąd: Kłębkolandia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ktoś przeczytał te wypociny z pierwszego postu? Big Grin

__________________
pokemony to złodzieje, przerasta ich znalezienie własnych avków Smile


PS. Nazwij złodziejem złodzieja- w oczach kolorków z forum to zasługuje na warna, bo obraża to kogoś, kto ukradł. Nawet jak masz ku temu podstawy xD
08-08-2015 18:30 nithrom jest offline Szukaj postów użytkownika: nithrom Dodaj nithrom do Listy kontaktów
klogg123
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
nithrom napisał(a)
Ktoś przeczytał te wypociny z pierwszego postu? Big Grin


próbowałem doczytać do końca, naprawdę się starałem, ale nasilenie Wink jest zbyt wielkie
tego się po prostu czytać nie da, ale widząc nazwy maska strachu i skóra bestii, oraz łącząc to z faktem że stałka ma refleks szachisty to z góry wiadome było o co chodzi

kolejny temat bez sensu osoby która nigdy nie osiągnęła 80 lvlu ale wie wszystko najlepiej Big Grin
08-08-2015 18:51
Arius
Debeściak BW


images/avatars/avatar-7294.jpg

Data rejestracji: 04-09-2006
Postów: 4.593
Kraina: Moria III
Skąd: Wa-wa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ok, chyba zrozumiałem w czym jest problem.
Bełkot, bełkot, bełkot.
Napisz to jakoś bardziej przejrzyście.

Ale aktualnie jest tak, że na oblegach prawie każdy musi użyć elastyka.
I jakoś Ci to nie przeszkadza.
A tu wnioskujesz, że prawie każdy będzie musiał użyć tego talizmanu i arkan innej rasy (chociaż prawie każdy używa arkan innej rasy) i to Ci już przeszkadza.
Nie ma logiki w tym co mówisz do publiki.
Po prostu postaraj się, zrobić to tak, żeby ten bełkot nie ranił tak bardzo oczu.

Ale swoją drogą wizja 2-3 rundowych oblężeń wcale mi nie przeszkadza.
Nie przeszkadzał mi fakt, że wszyscy muszą ładować w inicjatywę elastykiem, tak też nie będzie przeszkadzało, że będą ładowali w skórę bestii.

__________________
Pierwszy licencjonowany pielgrzym i zabójca króla wilków na R1 i R3.
Nick R3 Allise BYŁY TOP_1
08-08-2015 19:04 Arius jest offline Szukaj postów użytkownika: Arius Dodaj Arius do Listy kontaktów
nithrom
Emperor


images/avatars/avatar-25496.gif

Data rejestracji: 19-05-2008
Postów: 1.130
Klan: Fajny :)
Kraina: Necropolia V; Necropolia VII
Skąd: Kłębkolandia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Klogg, ja tam nawet nie próbowałem zaczynać, bo wiadomo że to będzie głupi pomysł. Czopek, barti i paru innych to miszcze, których postów nie ma co czytać, bo zawsze wiedzą lepiej xD aż dziw, że własnej gry nie zrobili

Odniosę się więc do posta Ariusa- jeżeli oblegi będą dłuższe dzięki temu talizmanowi, to jest jak najbardziej na tak i uważam, że bw zmierza w tej kwestii w dobrą stronę.

__________________
pokemony to złodzieje, przerasta ich znalezienie własnych avków Smile


PS. Nazwij złodziejem złodzieja- w oczach kolorków z forum to zasługuje na warna, bo obraża to kogoś, kto ukradł. Nawet jak masz ku temu podstawy xD

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez nithrom: 08-08-2015 19:12.

08-08-2015 19:11 nithrom jest offline Szukaj postów użytkownika: nithrom Dodaj nithrom do Listy kontaktów
gb95
Viking


Data rejestracji: 12-07-2010
Postów: 504
Kraina: Moria V

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zrobiłem tym razem loterię. Najpierw dałem łapke w dół, a potem przeczytałem pierwszy post. I okazuje się, że dobrze dałem xD

Po pierwsze LM jest ok 50%, a nie 20%. Po drugie żaden 80 lvlowy klan nie będzie miął NIKOGO z 4 lvlem talizmanu. Po trzecie Inicjatywa i zasięg.

Serio, talizmany do Sumy są obowiązkowe na oblegi (a przynajmniej kontrują całą resztę oprócz defa). Możesz sobie mieć 2x więcej hp, ale co z tego jeśli zaatakujesz dopiero jak CAŁY klan przeciwnika wystrzela wszystkie ataki? Połowa twoich będzie już martwa, niezależnie od HP. Pzrymajniej na Morii, na necro się (jeszcze) nie znam.

__________________
Kiedyś r15 pilniczekowr
Teraz r5 pilniczekowr

cytat:
General napisał(a)

CR'a do TOP może wprowadzić na typowym sprzęcie nawet regularnie podlewana paprotka.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez gb95: 08-08-2015 19:27.

08-08-2015 19:24 gb95 jest offline Szukaj postów użytkownika: gb95 Dodaj gb95 do Listy kontaktów
ill2
Lord


Data rejestracji: 01-06-2015
Postów: 337

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

8 w klanie? Big Grin Dobre sobie Big Grin skad tylu WZ wezmiesz? na R16 w top 500 jest ich LACZNIE 29 to starczy dla 3 klanow po 8 WZ i jeden z polawa tej liczby.
Na R4 WZ jest 24 w pierwszej 500 Smile Nie wiem jak to wyglada na innych serwerach ale chyba jest podobnie.
08-08-2015 20:43 ill2 jest offline Szukaj postów użytkownika: ill2 Dodaj ill2 do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.671
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
ill2 napisał(a)
8 w klanie? Big Grin Dobre sobie Big Grin skad tylu WZ wezmiesz? na R16 w top 500 jest ich LACZNIE 29 to starczy dla 3 klanow po 8 WZ i jeden z polawa tej liczby.
Na R4 WZ jest 24 w pierwszej 500 Smile Nie wiem jak to wyglada na innych serwerach ale chyba jest podobnie.


a bizuteria dajaca arkana skora bestii?

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie
08-08-2015 20:44 twardy jest offline Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
Trova
Turbodoładowana spamiarka forumowa


images/avatars/avatar-14362.jpg

Data rejestracji: 28-01-2009
Postów: 2.605
Kraina: Necropolia IV
Skąd: Zgorzelec

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
ill2 napisał(a)
8 w klanie? Big Grin Dobre sobie Big Grin skad tylu WZ wezmiesz? na R16 w top 500 jest ich LACZNIE 29 to starczy dla 3 klanow po 8 WZ i jeden z polawa tej liczby.
Na R4 WZ jest 24 w pierwszej 500 Smile Nie wiem jak to wyglada na innych serwerach ale chyba jest podobnie.


Aktywnych wzetów można policzyć na palcach jednej dłoni na necro ;p szczególnie tych w top100

autor tego tematu to znany spamer, dostał już tyle banów na tyle kont, za pisanie głupot na forum, że się dziwie, że nie dostał bana na IP lub czegoś podobnego, temat do kosza 1-2 ososby mogłyby użyć tego talizmanu, Ci co są najsłabsi i się zabunkrować, reszta musi dać w dmg/zasięg bo inaczej automat przegrana

temat do kosza

__________________
Nick R6 Włóczykij

cytat:
SushiMaker napisał(a)
Z uwagi na obecny stan kodu BW (jak by kupa trafiła w wentylator)

rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl
08-08-2015 20:48 Trova jest offline Szukaj postów użytkownika: Trova Dodaj Trova do Listy kontaktów
czepeknabakier
Viking


images/avatars/avatar-25386.gif

Data rejestracji: 27-05-2015
Postów: 679

Autor tematu Temat rozpoczęty przez czepeknabakier
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
gb95 napisał(a)
Możesz sobie mieć 2x więcej hp,


Jeśli tylko wz-ty w Klanie wezmą ten talizman to 2x.... Roll Eyes
jeśli cały Klan poleci w nim na zwierzęcym secie to ok 5,5x.... Roll Eyes
a jeśli same tylko wz-ty swój Klan złożą to 7x..... Wink

I taka jest siła tego talizmanu aura bestii na arenach klanowych. Wink

Dobra info jak jest przegięty poszło i hejt już się zaczął. Wink
Proszę o zamknięcie tematu. Smile
08-08-2015 20:48 czepeknabakier jest offline Szukaj postów użytkownika: czepeknabakier Dodaj czepeknabakier do Listy kontaktów
ill2
Lord


Data rejestracji: 01-06-2015
Postów: 337

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
twardy napisał(a)
cytat:
ill2 napisał(a)
8 w klanie? Big Grin Dobre sobie Big Grin skad tylu WZ wezmiesz? na R16 w top 500 jest ich LACZNIE 29 to starczy dla 3 klanow po 8 WZ i jeden z polawa tej liczby.
Na R4 WZ jest 24 w pierwszej 500 Smile Nie wiem jak to wyglada na innych serwerach ale chyba jest podobnie.


a bizuteria dajaca arkana skora bestii?


W pierwszym poscie kolega pisal o WZ a nie innych rasach z arkanami dla WZ.
Do tego dochodzi fakt, że samo wbicie arkan nic nie da, trzeba miec AKTYWNY amulet aby te arkana działały. Zobacz jakich run potrzebuje Aura Bestii. Nosząc ten Amu trzeba zrezygnowac z Behemota, Lewiatana czy innych ciekawszych amuletów. Co z tego, że będziemy mieć dopalke do PŻ skoro nie bedziemy miec zasiegu.

Edit do posta u góry.
Koseś jaki klan z samych WZ? Big Grin nie czytałeś co Ci napisałem? W top 500 nie ma wystarczajacej liczby WZ zeby zrobić chocby jeden pełny klan... sam nie wiesz co piszesz Big Grin

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez ill2: 08-08-2015 20:52.

08-08-2015 20:49 ill2 jest offline Szukaj postów użytkownika: ill2 Dodaj ill2 do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.671
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
ill2 napisał(a)
cytat:
twardy napisał(a)
cytat:
ill2 napisał(a)
8 w klanie? Big Grin Dobre sobie Big Grin skad tylu WZ wezmiesz? na R16 w top 500 jest ich LACZNIE 29 to starczy dla 3 klanow po 8 WZ i jeden z polawa tej liczby.
Na R4 WZ jest 24 w pierwszej 500 Smile Nie wiem jak to wyglada na innych serwerach ale chyba jest podobnie.


a bizuteria dajaca arkana skora bestii?


W pierwszym poscie kolega pisal o WZ a nie innych rasach z arkanami dla WZ.
Do tego dochodzi fakt, że samo wbicie arkan nic nie da, trzeba miec AKTYWNY amulet aby te arkana działały. Zobacz jakich run potrzebuje Aura Bestii. Nosząc ten Amu trzeba zrezygnowac z Behemota, Lewiatana czy innych ciekawszych amuletów. Co z tego, że będziemy mieć dopalke do PŻ skoro nie bedziemy miec zasiegu


no ja to wiem, ale autor tematu jest etatowym imbecylem, ktory jedyne co powinien moc na tym forum to zakladac tematy w dziale porady

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie
08-08-2015 20:51 twardy jest offline Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
el_czupakabra
Viking


Data rejestracji: 30-09-2012
Postów: 720
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Rozumiem zamysł autora tematu. 1,2 czy tam 10 wztów zwiększają przeżywalność na arenie klanowej, a pozostałych 40 członków może być nastawionych na max dmg/zasięg dostając za free dodatkowe hp. Co z tego, że 10 wztów to tanki jak 40 osób robi 50k na runde mając 10k hp. Chyba o to mu chodzi.


Nie mniej jednak temat jest do niczego,bo KAŻDY klan będzie z tego korzystać, co sprawi, że areny klanowe staną się fajne, ciekawe i DŁUGIE.

Temat lipa, ta aura jest super.
08-08-2015 21:22 el_czupakabra jest offline Szukaj postów użytkownika: el_czupakabra Dodaj el_czupakabra do Listy kontaktów
Okrutnik
King


Data rejestracji: 30-11-2006
Postów: 849
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

nikt nie musi miec sumy wystrczy zasieg a jak go zrobić juz pisze:
Ustawinie klanu talizmanów aura bestii LVL 4 ziz LVL 4 kamien przestrzeni lvl 4

- wystarczy że 50 osób w klanie wbije po 60 skóry bestii (twardy krwi dosk szaman) da to łacznie:

60x49x5+60x30 dodatkowych hp czyli pojedynczy gracz ma wtedy 1500 absorpcja plus 16500 plus 250 mysliwy plus 1800 baza hp - razem 20050. No to jest ładne hp. Przy tym hp 90% klanu dozywa swojej kolejki na oblegu i zadaje dmg w 1 turze.

Ustawiamy sie klanem w desertach (całym) - czemu w desertach - zasieg z legendy dodajac kamien przestrzeni podstawowy sprzet dajacy 195 sposta (suny ds 1/ jastrzebie ds 2 pasterz ds 1 preko ds 1) łacznie z baza (65)daje nam liczac 35 trafienia z KPK 20 skrzydła 50 z kamienia 15 z jednoraza hmm - 370 sposta zasiegu jakoś - może nieco mneij może nieco wiecej.

Mamy wiec klan zadajacy 50x10k w 1 turze. przy założeniu że drugi klan zada 250k przed zadaniem dmg tego klanu to daje nam 13 trupów bije 370k dmg.


No jest to potworek nie powiem i taktycznie rzecz do rozważenia na wojnie bo przy uzyciu dosk 5 twardego setu krwi plus palna jednoreczna da to straszny efekt.

Rzecz jasna odpowiedz drugiego klanu to ... twardy set i wracmy do punktu wyjścia Big Grin

__________________
Okrutnik r5

Ten post był edytowany 6 raz(y), ostatnio edytowany przez Okrutnik: 08-08-2015 23:16.

08-08-2015 21:51 Okrutnik jest offline Szukaj postów użytkownika: Okrutnik Dodaj Okrutnik do Listy kontaktów
klogg123
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Ustawinie klanu talizmanów aura bestii LVL 4 ziz LVL 4 kamien przestrzeni lvl 4


a skąd będziesz mieć 4 zielone? Big Grin
odpalając furię można sobie pozwolić jeszcze na:

lewiatana
kamienie zua/dobra
maske wuadzy


nic do sumy Big Grin
odpowiedzią na skórę są:
kocie/łowca
przestrzeń/czas
behemot

i pozamiatane xD

//
pomyliłem sobie to z furią bestii xD
ofc że da radę odpalić jeszcze dodatkowy zasięg
#bijęczołemwścianę

także skórka nareszcie poprawi oblegi \o/
będzie się działo Big Grin

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez klogg123: 08-08-2015 22:33.

08-08-2015 21:56
maIef
Full Member


images/avatars/avatar-25471.jpg

Data rejestracji: 12-06-2014
Postów: 68
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Originally posted by Okrutnik
nikt nie musi miec sumy wystrczy zasieg a jak go zrobić juz pisze:
Ustawinie klanu talizmanów aura bestii LVL 4 ziz LVL 4 kamien przestrzeni lvl 4

pi...licie Hipolicie
ten temat jest tak głupi że powinien być zamnkiety po 1 poście...


mea culpa, nie wiedziałem że to stałka bo nawet bym tego gówna nie czytał

__________________

08-08-2015 22:47 maIef jest offline Szukaj postów użytkownika: maIef Dodaj maIef do Listy kontaktów
Okrutnik
King


Data rejestracji: 30-11-2006
Postów: 849
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

temat może załozony przez dziwnego wampirka ale jezeli chodzi o opisane ustawienie to bedzie ono tak działać - no ewentualnie troszke lepiej ja bedzie duzo wzetów wbijajacych na plastiku krwi.

__________________
Okrutnik r5
08-08-2015 23:16 Okrutnik jest offline Szukaj postów użytkownika: Okrutnik Dodaj Okrutnik do Listy kontaktów
czepeknabakier
Viking


images/avatars/avatar-25386.gif

Data rejestracji: 27-05-2015
Postów: 679

Autor tematu Temat rozpoczęty przez czepeknabakier
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Trova napisał(a)
temat do kosza 1-2 ososby mogłyby użyć tego talizmanu, Ci co są najsłabsi i się zabunkrować, reszta musi dać w dmg/zasięg bo inaczej automat przegrana


Okrągłe milion hp bez budynków

jak niby ma przegrać z marnym 170k? Wink
Bo tak wynika z Twojej wypowiedzi,
klan all zwierzęcy kontra klan tylko z dwoma wz-tami co jedyni to wezmą,
wynik milion hp kontra 170k hp... Wink

Jak za wypisywanie takich bzdur nie ma warna to nie wiem za co jest... Roll Eyes

Ponawiam prośbę o zamkniecie tematu bo się sypie nieprzyzwoity hejt i spam. Wink
09-08-2015 15:47 czepeknabakier jest offline Szukaj postów użytkownika: czepeknabakier Dodaj czepeknabakier do Listy kontaktów
klogg123
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
klan all zwierzęcy kontra klan tylko z dwoma wz-tami

ty naprawde nie wiesz do czego można użyć twardy set?

ciągle pitolisz jak potrzaskany o wztach a prawda jest taka że na oblegach/arenach każdy powtarzam KAŻDY może użyć skóry bestii z działającym talizmanem

także nie trzeba szukać diabli wiedzą po co wztów...
ale tak to jest jak ktoś kto nigdy nie zrobił postaci wypowiada się o "balansie"

powtórzę:


i już się nie błaźnij więcej...
09-08-2015 16:00
Arius
Debeściak BW


images/avatars/avatar-7294.jpg

Data rejestracji: 04-09-2006
Postów: 4.593
Kraina: Moria III
Skąd: Wa-wa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Powtorze: aktualnie kazdy daje kocie (potep sposta, lm majonez).
Teraz sie to zmieni, kazdy bedzie dawal skore, (potep groze, lm roznie).
Co w tym zlego?
Mozesz mi Stalka wyjasnic?

__________________
Pierwszy licencjonowany pielgrzym i zabójca króla wilków na R1 i R3.
Nick R3 Allise BYŁY TOP_1
09-08-2015 16:20 Arius jest offline Szukaj postów użytkownika: Arius Dodaj Arius do Listy kontaktów
nithrom
Emperor


images/avatars/avatar-25496.gif

Data rejestracji: 19-05-2008
Postów: 1.130
Klan: Fajny :)
Kraina: Necropolia V; Necropolia VII
Skąd: Kłębkolandia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Może ktoś mu po znajomości i miesiącach próśb zapisał zestaw z elastykiem w zbrojowni, a teraz będzie musiał znowu się prosić o dodatkowy zestaw z twardym setem, bo sam nie ogarnia? Tongue

__________________
pokemony to złodzieje, przerasta ich znalezienie własnych avków Smile


PS. Nazwij złodziejem złodzieja- w oczach kolorków z forum to zasługuje na warna, bo obraża to kogoś, kto ukradł. Nawet jak masz ku temu podstawy xD
09-08-2015 16:42 nithrom jest offline Szukaj postów użytkownika: nithrom Dodaj nithrom do Listy kontaktów
Okrutnik
King


Data rejestracji: 30-11-2006
Postów: 849
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

paradoksalnie skóra bestii wzmacnia broń palna - ale jaja. A poza tym temat do zamkniecia bo kazdy bedzie tego musiał uzywać na oblegach wiec nic sie nie zmienia.

__________________
Okrutnik r5
09-08-2015 18:02 Okrutnik jest offline Szukaj postów użytkownika: Okrutnik Dodaj Okrutnik do Listy kontaktów
czepeknabakier
Viking


images/avatars/avatar-25386.gif

Data rejestracji: 27-05-2015
Postów: 679

Autor tematu Temat rozpoczęty przez czepeknabakier
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Arius napisał(a)
kazdy bedzie dawal skore, (potep groze, lm roznie).


Łapacz różnie?

Policzmy...

dla necro II
Łapacz ze skórą: 60 skóry mając 850 pkt krwi z założoną bizu obcego arkana.
Czyli 60x30 hp dla łapacza+60x49x5 hp dla Klanu=16500 hp.

Łapacz z majestatem: po zdjęciu bizu obcego arkana ma do dyspozycji ok 950 pkt krwi.
Daje to 19 majestatu. Na 120 lev łapacz ma bazowe hp 2018.
Czyli 19x0,05x2018=1917 hp.
16500 hp kontra 1917 hp


Żeby łapacz wybrał opcję ośmiokrotnie słabszą to chyba Ty musiałbyś grać tym łapaczem Arius... Wink

Po raz trzeci proszę o zamknięcie tematu bo tam wyżej niewiele jest postów zasługujących na odpowiedź. Wink
Chyba tylko jeden Okrutnik nie zasłużył na warna. Wink
10-08-2015 13:45 czepeknabakier jest offline Szukaj postów użytkownika: czepeknabakier Dodaj czepeknabakier do Listy kontaktów
Arius
Debeściak BW


images/avatars/avatar-7294.jpg

Data rejestracji: 04-09-2006
Postów: 4.593
Kraina: Moria III
Skąd: Wa-wa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
czepeknabakier napisał(a)
Żeby łapacz wybrał opcję ośmiokrotnie słabszą to chyba Ty musiałbyś grać tym łapaczem Arius... Wink


Stałka, nie znasz się zbytnio na oblegach i nie umiesz liczyć, ani robić dobrych oszacowań. Jeśli sądzisz, że zawsze samymi hapami obleg zostanie wygrany, to jesteś w dużym błędzie.
I pisanie, że aura bestii jest 3 krotnie silnijsza od maski strachu to stek bzdur.
Śmiem wątpić w rzetelność Twoich wyliczeń i ich merytoryczną poprawność.

Sam zarys tematu jak najbardziej słuszny, aby poddać go dyskusji, ale Twoje wnioski nie są poprawne.

Przyklad: piszesz hpy rosna o 125% a dmg o 40% , stad aura jest 3 razy silnijsza.
Tylko nierozsadnym jest porownywanie % wzrostu w takiej sytuacji. Dmg to taki arbus a hpy to gruszki.
Jak masz 40 arbuzow i 40 gruszem, to wzrost wagi owocow o 40% dla arbuzow bedzie wagowo wiekszy niz 125% przyrostu masy 40 gruszek. Slowem bez sensu porownanie procentami.

__________________
Pierwszy licencjonowany pielgrzym i zabójca króla wilków na R1 i R3.
Nick R3 Allise BYŁY TOP_1

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Arius: 10-08-2015 14:15.

10-08-2015 14:07 Arius jest offline Szukaj postów użytkownika: Arius Dodaj Arius do Listy kontaktów
Trova
Turbodoładowana spamiarka forumowa


images/avatars/avatar-14362.jpg

Data rejestracji: 28-01-2009
Postów: 2.605
Kraina: Necropolia IV
Skąd: Zgorzelec

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Powiedz mi spamujący autorze, co Ci da, żę na Oblegi, arenie klanowej czy gdzie tam w twojej chorej wyobraźni sobie uważasz dasz HP? no co Ci to da?

Ja odpalam zasięg + DMG ty odpalasz hp

masz ile tych hp? 30k? patrząc na morię to 30k dmg ludzie zrobią w 2-3 rundy, a obleg ma 10

Ludzie wybierający zasięg i dmg zjadą te twoje HP w max 4-5 rund? a Ci co mają hp? będą nie trafiać, nikogo nie zabiją, każdy będzie miał sposta/zwiny więcej od nich

Jak już pisałem, najsłabsi w klanie mogą odpalić sobie ten talizman i to arkano, żeby wzmocnić klan, żeby wygrać trzeba mieć zasięg i dmg, HP nie da Ci wygranej, nie da Ci nawet remisu, bo przy epikach na necro i morii samej w sobie dmg jest tak wysoki, że dawanie samego HP zaowocuję 100% porażką klanu używającej tej techniki

Każdy kto używa mózgu odpali dmg + zasieg, jak kogoś nie trafisz to go nie zabijesz, nie ważne ile masz HP

pozdro

__________________
Nick R6 Włóczykij

cytat:
SushiMaker napisał(a)
Z uwagi na obecny stan kodu BW (jak by kupa trafiła w wentylator)

rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl
10-08-2015 14:14 Trova jest offline Szukaj postów użytkownika: Trova Dodaj Trova do Listy kontaktów
Strony (2): [1] 2 następny » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » OGÓLNY Aura bestii vs maska strachu poz 4 analiza pod kątem aren klanowych

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH