Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Pręgierz » Recydywa na forum » Shalnar Aldruhn prawilniak Konon1954 » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony Shalnar Aldruhn prawilniak Konon1954 6 Ankieta - średnia ocena: 7,006 Ankieta - średnia ocena: 7,00
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.658

Shalnar Aldruhn prawilniak Konon1954 Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

r16
22337
Postać Aldruhn

r18
1255
Postać Konon atakuje
4145
Postać Aldruhn

recydywa na forum, przynajmniej 4 zablokowane konta (aktywne jednocześnie)
3+7+14 dni (skrócone do 14, 10 w zawieszeniu)


Shalnar
prawilniak
Aldruhn
Konon1954

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
27-08-2015 10:48 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
Aldruhn2
Member


Data rejestracji: 27-08-2015
Postów: 27

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Witam,

musiałem założyć nowe konto na forum, ponieważ w inny sposób nie miałbym możliwości wyjaśnienia, czy złożenia odwołania.

Po pierwsze chciałbym zaznaczyć, że dwa z wymienionych kont od dawna są nieaktywne.

Po drugie chciałbym przypomnieć definicje słowa "recydywa", które stosowane jest w przypadku popełnienia nadużycia przez osobę wcześniej karaną. Ja taką nie jestem. Nigdy wcześniej nie otrzymałem bana czy to na forum, czy to w grze.

Przytaczając punkt 3c tabeli kar w zakładce forum, karą dla takiej osoby jak ja jest zablokowanie kont na forum. Nie wiem czemu zastosowano wobec mnie punkt 3d, mówiący o recydywie, gdyż jak wcześniej już pisałem recydywistą NIE jestem.

W związku z powyższym proszę o zdjęcie nałożonych kar.

Pozdrawiam

Edit.

FORUM

1. Język i kultura
a. wulgaryzmy - ostrzeżenie
b. poważna obraza innego użytkownika forum - ostrzeżenie
c. spam - upomnienie/ostrzeżenie
d. offtopic - upomnienie/ostrzeżenie


2. Podpisy
a. nieregulaminowa sygnatura - upomnienie/ostrzeżenie/zablokowanie możliwości ustawienia na 30 dni lub dłużej.


3. Inne
a. nieregulaminowy nick - blokada konta, kasacja postów
b. łamanie zasad handlu - zależnie od moderatora i łamanej zasady(ostrzeżenie/ostrzeżenie ustne)
c. 2 lub więcej aktywnych kont użytkownika - blokada kont
d. recydywiści (drugie lub kolejne blokowane konto użytkownika)
- ban na wszystkie konta w grze na: (za 2 konta na forum: 3 dni, 3: 7 , 4: 14 , 5 i każde kolejne: po 30 dni ; kar nie ma za konta nie używane od dwóch lat lub dłużej, wciąż są jednak liczone do recydywy)

- przy większych przewinieniach ban na numer IP na forum

e. niedotrzymanie warunków wygranej licytacji - ostrzeżenie na forum + 2 dni bana w grze (w przypadku serwera HARDCORE tylko ostrzeżenie na forum)

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Aldruhn2: 27-08-2015 11:26.

27-08-2015 11:10 Aldruhn2 jest offline Szukaj postów użytkownika: Aldruhn2 Dodaj Aldruhn2 do Listy kontaktów
Tasiek
Full Member


Data rejestracji: 10-08-2009
Postów: 52
Klan: Samurai
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A teraz kolego zasługujesz na bana stałego za założenie kolejnego konta mimo blokady.
Pozdro
27-08-2015 11:21 Tasiek jest offline Szukaj postów użytkownika: Tasiek Dodaj Tasiek do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.658

Autor tematu Temat rozpoczęty przez C47
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

miałeś kilka aktywnych kont na forum, w tym jedno założone tylko po to by napisać skargę (i ukryć kim się jest), tym samym złamałeś regulamin forum, co spowodowało blokadę tych kont (pkt c)
skoro zostały zablokowane to teraz idziemy do punktu d, czyli karę za recydywę

kont najpewniej miałeś jeszcze więcej, ale nie byłem w stanie ich, jak na razie, znaleźć
kara podstawowa i tak była by taka sama (14 dni), ale w zawieszeniu już był by dłuższy ban (co może dało by ci do myślenia aby nie tworzyć co raz nowych kont)


aktualne konto nie złamało żadnego regulaminu, można założyć nowe po blokadzie poprzedniego

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
27-08-2015 13:18 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
Aldruhn2
Member


Data rejestracji: 27-08-2015
Postów: 27

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

W takim razie stosowana wykładnia regulaminu jest nie poprawna, a sam regulamin niepoprawnie sformułowany. Jest niejasny i niespójny. Punkty wykluczają się nawzajem, są nielogiczne. Recydywa to ponowne popełnienie TEGO SAMEGO nadużycia, a jak pisałem popełniłem je po raz pierwszy.

Mój występek, polegający na założeniu innego konta na forum nie wyrządził szkody innemu graczowi, nie uzyskałem także korzyści w grze, a zostałem ukarany nazbyt surowo, w stosunku do innych przewinień typu obraza, groźba, push itp które są zwykle karane 3-7 dniową blokadą.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Aldruhn2: 27-08-2015 13:56.

27-08-2015 13:54 Aldruhn2 jest offline Szukaj postów użytkownika: Aldruhn2 Dodaj Aldruhn2 do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.658

Autor tematu Temat rozpoczęty przez C47
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

samo posiadanie kilku kont na forum jest nadużyciem
tak samo założenie konta aby ukryć prawdziwą tożsamość

nie wiem jakie punkty czytasz, ale te o których jest mowa wcześniej się ze sobą łączą i są w pełni logiczne
używasz kilku kont na forum = są blokowane
masz zablokowanych kilka kont na forum = dostajesz bana za recydywę

zresztą łamałeś regulamin forum w punkcie dot. multikonta już trzykrotnie (miałeś 4 aktywne konta)
więc nawet według twojego postu kara jak najbardziej ci się należy


za groźby karą jest ban stały
pushing też często się tak kończy
obraza jest mniejszym przewinieniem niż multi na forum
jak byś miał tylko 2 aktywne konta to ban byłby na 3 dni

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
27-08-2015 16:02 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
Aldruhn2
Member


Data rejestracji: 27-08-2015
Postów: 27

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Masz punkt C i masz punkt D nie widzę, żeby się łączyły, są rozbieżne, pierwszy tyczy się kary za multi na forum = zablokowanie kont, drugi tyczy się recydywy i przenosi karę również na konta w grze. Zgodnie używanym przez OPów słownikiem (chociaż znaczenie tego słowa powinno być wszystkim znane) recydywa tyczy się PONOWNEGO nadużycia, a takiego NIE BYŁO.

Wykryłeś multi to idziemy to punktu C, gdybym w przyszłości złamał tę część regulaminu, wtedy mógłbyś zastosować punkt D. Jeżeli chcesz karać tak jak właśnie to robisz wystarczy połączyć punkt C i D w jeden.

Mówisz o znalezionym koncie z 2011 roku, którego używałem gdy poprzednio grałem w BW i ostatnio używanego w maju do którego zgubiłem hasło i maila? Wielka zbrodnia. Gdybyś wcześniej za nie dał mi bana to teraz mógłbyś traktować te 2 nowe jako recydywę. Nie było kary nie było winy.

Oczywiście wiem, że trudno się przyznać do błędu, bądź tego że kiedyś niepoprawnie się zredagowało punkt regulaminu.

"samo posiadanie kilku kont na forum jest nadużyciem
tak samo założenie konta aby ukryć prawdziwą tożsamość" - mówimy o "recydywie" a nie o ukrywaniu tożsamości, miałem swój powód, żeby to zrobić i nie jest to istotny fakt z punktu widzenia regulaminu.

"za groźby karą jest ban stały" - tak jak widać ban stały = 7dni, nie wspomne o 30dniach za sprzedaże/próby sprzedaży kont
"pushing też często się tak kończy" - mam przytoczyć pushe po 1 IP z takim banem?
"obraza jest mniejszym przewinieniem niż multi na forum" - jasne, przecież naubliżanie komuś to nie taka straszna rzecz jak posiadanie więcej niż 1 konta na forum
"jak byś miał tylko 2 aktywne konta to ban byłby na 3 dni" - i 2 były tak na prawdę aktywne bo z nich korzystałem, a wyciągane są konta zapomniane sprzed kilku lat/miesięcy.


Proszę o zamknięcie tematu, napisałem odwołanie do SushiMaker'a. Tutaj widzę, że regulamin jest wykładany tak jak Ce wygodnie.
27-08-2015 16:29 Aldruhn2 jest offline Szukaj postów użytkownika: Aldruhn2 Dodaj Aldruhn2 do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.658

Autor tematu Temat rozpoczęty przez C47
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

założyłeś drugie konto, mimo aktywności poprzedniego - złamałeś pierwszy raz regulamin
założyłeś trzecie - złamałeś drugi raz regulamin
założyłeś czwarte - złamany po raz trzeci

według tego co sam piszesz jest to recydywą
3 razy łamałeś punkt regulaminu za który karą jest blokada kont - a co za tym idzie ban w grze

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
27-08-2015 20:14 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
Aldruhn2
Member


Data rejestracji: 27-08-2015
Postów: 27

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zgoda, z tym że nie byłem za to karany wcześniej - konta nie zostały zablokowane, nie można w tym wypadku mówić o recydywie, ponieważ ma ona miejsce kiedy świadomie popełniam naruszenie za które wcześniej zostałem ukarany, a ja wałkuje już po raz kolejny, że nie byłem nigdy wcześniej banowany. Recydywa miałaby miejsce, gdybym teraz po zablokowaniu kont na forum, stworzył kolejne multi (przykładowo Aldruhn3, Aldruhn4), wtedy kara w grze byłaby zasadna i nie dyskutowałbym z Twoją decyzją.

Poza tym zauważ, że ludzie grają w BW z przerwami, grałem 5 lat temu i dopiero w październiku 2014r. postanowiłem wrócić do gry na nowym koncie. To chyba normalne, że mogłem nie pamiętać o koncie na forum które zakładałem w 2011 roku. Drugie konto które było aktywne w maju, szczerze to też nie pamiętam żebym je zakładał, bo z forum aktywniej zacząłem korzystać niedawno. Podejrzewam, że gdybyś losowo sprawdził logi innych użytkowników takich sytuacji jak ta byłoby na pęczki i nie sądzę żeby tak długie kary były adekwatne do złamania regulaminu w tym punkcie.

Podsumowując, mam nadzieję, że tym razem udało mi się wyjaśnić, że nie popełniłem recydywy i ban zostanie cofnięty.

Pozdrawiam Smile

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Aldruhn2: 27-08-2015 20:45.

27-08-2015 20:39 Aldruhn2 jest offline Szukaj postów użytkownika: Aldruhn2 Dodaj Aldruhn2 do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.658

Autor tematu Temat rozpoczęty przez C47
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

zauważ, że 'wpadłeś' przez twoje dwa najnowsze konta
poprzednie 'wyszły' dopiero po tym jak W TYM SAMYM CZASIE używałeś dwóch kont
chciałeś oszukać graczy/operatora, może w celu braku reperkusji ze strony skarżonego gracza (lub całego klanu), nie ważne, ważne że z premedytacją złamałeś regulamin forum

kara 3ch dni bana (dwa zablokowane konta) jest w pełni zasłużona
sprawa reszty kont pozostaje w gestii administratora
jak pozytywnie rozpatrzy twoje odwołanie to kara zostanie skrócona (zamieniona na zawiasy)

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
27-08-2015 23:04 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.658

Autor tematu Temat rozpoczęty przez C47
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

konto na r16 i główne konto na r18 zostało odblokowane

zablokowanie aktualnego konta będzie skutkowało karą 51 dni bana (30 normalnie + aktualnie zawieszone)

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
30-08-2015 15:07 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Pręgierz » Recydywa na forum » Shalnar Aldruhn prawilniak Konon1954

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH