Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » Moje covery perkusyjne: Slipknot & SOAD - zapraszam » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony Moje covery perkusyjne: Slipknot & SOAD - zapraszam
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Pikacz
Forum Ace


Data rejestracji: 12-06-2010
Postów: 99

Moje covery perkusyjne: Slipknot & SOAD - zapraszam Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Witam serdecznie.

Jeśli słuchacie nieco mocniejszej muzyki a przy tym interesujecie się perkusją - zerknijcie na mój cover, będę wdzięczny za choćby jedną opinię.

https://www.youtube.com/watch?v=MT1nyiojg64&feature=youtu.be

A nawet jeśli nie spełniacie wyżej wymienionych wymagań to też rzućcie okiem, może spodoba się Wam moje bębnienie.
Perkusja jest elektroniczna, ku rozwianiu wszelkich wątpliwości Wink

Pozdrawiam serdecznie.


E: tematy zostały połączone więc ku Waszej wygodzie, wklejam wszystkie linki w 1 poście:

https://www.youtube.com/watch?v=QnprmvzI0JU

https://www.youtube.com/watch?v=O_STg_NDC7Y ... chyba najlepszy Big Grin

Ten post był edytowany 4 raz(y), ostatnio edytowany przez Pikacz: 27-09-2015 12:42.

17-09-2015 18:55 Pikacz jest offline Szukaj postów użytkownika: Pikacz Dodaj Pikacz do Listy kontaktów
Xavox
Lord


images/avatars/avatar-22260.jpg

Data rejestracji: 15-06-2009
Postów: 372
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Sąsiedzi muszą mieć ciekawe życie Big Grin

Nie znam się specjalnie na muzyce, tym bardziej na perkusji, ale mi się podoba. Jest tzw. pier.. mocne uderzenie. Rytm też trzymasz. przynajmniej według mnie Big Grin

Ciężko było mi się przyzwyczaić żeby słyszeć praktycznie samą perkusję, bo znam tylko oryginał (który bardzo lubię) , ale jak już przywykłem to czerpałem z tego przyjemność.

Długo grasz/ćwiczysz? W opisie napisałeś, że dopiero zaczynasz dlatego pytam Smile

__________________
That place in my mind...

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Xavox: 17-09-2015 19:03.

17-09-2015 19:02 Xavox jest offline Szukaj postów użytkownika: Xavox Dodaj Xavox do Listy kontaktów
Pikacz
Forum Ace


Data rejestracji: 12-06-2010
Postów: 99

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Pikacz
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Oj tak, sąsiedzi z dołu wyznaczyli mi godziny, w których mogę grać Big Grin
Perkusja niby elektroniczna ale i tak jest pewien hałas - głównie przez stopę.

Widzisz, musiałem wyszczególnić perkusję, ale jednocześnie zachować przyzwoitą głośność muzyki, na więcej nie było mnie stać. Jednak ktoś kto słucha coveru, w tym wypadku perkusyjnego, musi słyszeć perkusję. Gdybym zagłuszył ją przez utwór Slipknota - nie miałoby to większego sensu.


Co do Twojego pytania - ciężko mi powiedzieć.
Ćwiczyłem 6 lat technikę werblową, tj. nie siadałem nawet za zestawem. Technika werblowa to podstawa, po opanowaniu której mogłem łatwo przenieść ją na cały zestaw.
Następnie miałem paroletnią przerwę, następnie wróciłem do perkusji, zwracając tym razem uwagę zarówno na ćwiczenie techniki werblowej jak i zestawu i od tego powrotu minęło ok. pół roku.
Gdybym wcześniej nie ćwiczył tych 6 lat na samym werblu - nigdy nie zagrałbym tego kawałka.

Jeśli Ci się podoba to jest mi bardzo miło, serdeczne dzięki.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Pikacz: 17-09-2015 19:57.

17-09-2015 19:56 Pikacz jest offline Szukaj postów użytkownika: Pikacz Dodaj Pikacz do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.255
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jesteś gość, Slipknot jest kapelą, gdzie są trzy zestawy perkusyjne. Zrobić cover tak by był jak najbardziej zbliżony do oryginału jest niebywale trudne. Ale Tobie się udało. Świetna robota!

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

18-09-2015 23:45 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Pikacz
Forum Ace


Data rejestracji: 12-06-2010
Postów: 99

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Pikacz
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wszystko da się wyćwiczyć.
Łatwiej wybębnić cover Slipknota niż dropnąć epickiego speeda Big Grin
Wielkie dzięki za dobre słowa.
19-09-2015 16:35 Pikacz jest offline Szukaj postów użytkownika: Pikacz Dodaj Pikacz do Listy kontaktów
Pikacz
Forum Ace


Data rejestracji: 12-06-2010
Postów: 99

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Pikacz
Mój drugi cover: SOAD-B.Y.O.B. Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

https://www.youtube.com/watch?v=QnprmvzI0JU

Poprzednio wrzuciłem tutaj swój cover Slipknota, przyjął się, więc pozwalam sobie wrzucić następny.
Zapraszam do wypowiedzi tych znających się na perkusji, a tych nie znających się tym bardziej Wink
23-09-2015 21:03 Pikacz jest offline Szukaj postów użytkownika: Pikacz Dodaj Pikacz do Listy kontaktów
trusekpl
Lord


Data rejestracji: 30-12-2009
Postów: 346
Klan: Public Enemies
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia VI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie znam się na perkusji ale kawałek przyjemnie się słuchaBig Grin

__________________
Trusekpl

cytat:
SushiMaker napisał(a)
Kastracje ma przeprowadzić wprawny weterynarz czy wolisz opłacić szpital?

24-09-2015 16:12 trusekpl jest offline Szukaj postów użytkownika: trusekpl Dodaj trusekpl do Listy kontaktów
Pikacz
Forum Ace


Data rejestracji: 12-06-2010
Postów: 99

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Pikacz
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie zawsze trzeba się znać, żeby się wypowiedzieć, każda opinia jest ważna Wink
Dzięki.
25-09-2015 12:06 Pikacz jest offline Szukaj postów użytkownika: Pikacz Dodaj Pikacz do Listy kontaktów
Pikacz
Forum Ace


Data rejestracji: 12-06-2010
Postów: 99

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Pikacz
Mój ostatni cover: Slipknot-Eyeless Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

https://www.youtube.com/watch?v=vD1SaKkwLGg
Mam nadzieję, że Wam się spodoba, tak jak, mam nadzieję, moje poprzednie covery, które tutaj wstawiłem.
Pozdrawiam serdecznie.
25-09-2015 21:59 Pikacz jest offline Szukaj postów użytkownika: Pikacz Dodaj Pikacz do Listy kontaktów
milan109
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Cover spoko, ale nie rób osobnych tematów dla każdego utworu.. po co zaśmiecać forum.. wrzuć jeden temat zbiorczy i edytuj pierwszy post dodając nowe linki
26-09-2015 12:45
Pikacz
Forum Ace


Data rejestracji: 12-06-2010
Postów: 99

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Pikacz
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Masz całkowitą rację ale powiem Ci szczerze, że na początku planowałem tylko jeden cover. Spontanicznie postanawiałem nagrywać kolejne i nie sądziłem, że tyle tego wyjdzie.
Skasowałbym swoje tematy i utworzył jeden ale chyba nie mam jak ich usunąć.
26-09-2015 19:22 Pikacz jest offline Szukaj postów użytkownika: Pikacz Dodaj Pikacz do Listy kontaktów
barti93
Emperor


Data rejestracji: 20-01-2012
Postów: 1.333
Klan: KoDeX
Kraina: Necropolia II
Skąd: Warszawa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Poproś moda o połączenie.

__________________

r3 barthi
26-09-2015 22:31 barti93 jest offline Szukaj postów użytkownika: barti93 Dodaj barti93 do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » Moje covery perkusyjne: Slipknot & SOAD - zapraszam

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH