Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » PYTANIE Fair drop - pytanko » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (2): [1] 2 następny » Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Fair drop - pytanko 10 Ankieta - średnia ocena: 5,20
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Kaagular
Forum Legend


Data rejestracji: 25-12-2008
Postów: 1.614
Kraina: Necropolia III

Fair drop - pytanko Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Właśnie przemieliłem ponad 5000 przedmiotów (w jedyne 3/4 dnia -_-) i zrobiłem spis wszystkich epików jakie w nich wydropiłem. Chcę sprawdzić czy da się na tak małej próbie zauważyć wpływ fair dropa lub to jak on w ogóle działa.

W sposób najprostszy wyszło mi coś takiego:

Cały się nie mieści xd Sztucznie zaniżyłem wartość najdroższych przedmiotów, żeby wykres był czytelny.


Wykres składa się tylko ze 159 epików ale zawsze coś.
Pytanie czy tak jak jest wystarczy, czy muszę zrobić osobne wykresy dla pref, podstawa, suff? Jeśli tak to czy brak prefa/sufa liczony jest jako zero, czy nie jest brany pod uwagę?
Mam wątpliwości bo wykres moim zdaniem raczej fair dropa nie pokazuje (ale może to być wada samej templatki wykresu z google spreadsheetu).
Ktoś coś podpowie? Smile

Edit: zmiana wizualizacji wykresu
Edit: zmiana wykresu na rozbity
Edit: osobne wykresy:
"0" = BRAK REKORDU!!!


Ten post był edytowany 4 raz(y), ostatnio edytowany przez Kaagular: 01-11-2015 18:02.

31-10-2015 20:16 Kaagular jest offline Szukaj postów użytkownika: Kaagular Dodaj Kaagular do Listy kontaktów
Trova
Turbodoładowana spamiarka forumowa


images/avatars/avatar-14362.jpg

Data rejestracji: 28-01-2009
Postów: 2.605
Kraina: Necropolia IV
Skąd: Zgorzelec

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Hmmm, najlepiej by było, jakby więcej osób w tym pomogło ;p jakieś wyniki by były

i należy pamiętać, że fair drop jest naliczany osobno dla hełmów i osobno dla zbroi itd. Konrad o tym gdzieś pisał
Także musisz rozdzielić to na hełmy, zbroje, spodnie itd.
A co do pref/syf podstawa, to nie pamiętam tego, ale (ręki sobie uciąć nie dam) chyba zlicza wartość PLN za przedmiot i sprawdza, czy dropisz same smieci, czy moze cos lepszego

__________________
Nick R6 Włóczykij

cytat:
SushiMaker napisał(a)
Z uwagi na obecny stan kodu BW (jak by kupa trafiła w wentylator)

rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl
31-10-2015 20:20 Trova jest offline Szukaj postów użytkownika: Trova Dodaj Trova do Listy kontaktów
Mirabeth
Ex-Team


images/avatars/avatar-25644.jpg

Data rejestracji: 06-07-2013
Postów: 387
Klan: Misie
Kraina: Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Może nie odpowie, ale zada pytanie - zawsze coś Tongue

Co obrazuje oś y? w sensie jaka tam jest jednostka miary?

__________________
R14+16 Mesjasz

Tmod:
Kupię - Moria
Sprzedam - Moria
Wymiana kont

31-10-2015 20:23 Mirabeth jest offline Szukaj postów użytkownika: Mirabeth Dodaj Mirabeth do Listy kontaktów
Kaagular
Forum Legend


Data rejestracji: 25-12-2008
Postów: 1.614
Kraina: Necropolia III

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Kaagular
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Trova napisał(a)

i należy pamiętać, że fair drop jest naliczany osobno dla hełmów i osobno dla zbroi itd. Konrad o tym gdzieś pisał

Serio? :| Mi się wydawało, że jedyny podział to pref/podstawa/suf. Jeśli jest tak jak piszesz, to nie da się stworzyć wykresów dla każdego rodzaju przedmiotu. Za mała próba :/

cytat:
Mirabeth napisał(a)

Co obrazuje oś y? w sensie jaka tam jest jednostka miary?

PLN/epiki w kolejności dropienia

Ogólnie liczyłem na to, że będzie to wyglądać tak, że wykres powoli się wspina do góry, osiąga "szczyt" (fair drop) i spada na sam dół. Lub, że wykres utrzymuje się na niskim poziomie, skacze do góry (fair drop) i wraca na dół. Tyle, że w moim wykrese tego nie widać i dlatego pytam co tu można poprawić Smile

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Kaagular: 31-10-2015 20:26.

31-10-2015 20:23 Kaagular jest offline Szukaj postów użytkownika: Kaagular Dodaj Kaagular do Listy kontaktów
Trova
Turbodoładowana spamiarka forumowa


images/avatars/avatar-14362.jpg

Data rejestracji: 28-01-2009
Postów: 2.605
Kraina: Necropolia IV
Skąd: Zgorzelec

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Kaagular napisał(a)
cytat:
Trova napisał(a)

i należy pamiętać, że fair drop jest naliczany osobno dla hełmów i osobno dla zbroi itd. Konrad o tym gdzieś pisał

Serio? :| Mi się wydawało, że jedyny podział to pref/podstawa/suf. Jeśli jest tak jak piszesz, to nie da się stworzyć wykresów dla każdego rodzaju przedmiotu. Za mała próba :/


Dlatego mówię, żeby więcej osób w tym pomogło, jakby każda osoba wlepiła swoją listę epików to miałbyś tyle danych, że hohohoho

A co do tego stwierdzenia poszukam w bugach i systemie, może uda mi się znaleźć tamte wypowiedzi Konrada, to się wyjaśni

Edit : Dobra, nie znalazłem tej wiadomości o osobno hełmach/zbrojach itd.
Więc póki co wychodzę z założenia, że błędne myślałem do tej pory ;p chyba, że czerwony mnie poprawi

cytat:
Konrad napisał
Nie ma czegoś takiego jak "następny będzie speed". To tak nie działa. Zapisywana jest średnia cena podstawy, prefixu i sufixu (osobno) na poziomie podstawowym dla wydropionych przez danego gracza przedmiotów epickich.

I teraz osobno dla podstawy, prefixu i sufixu mamy dwie średnie:
a = średnia systemowa - ustalona przez nas w wyniku symulowania średniego kilkuletniego dropu przedmiotów epickich dla ustalonych (nawiasem mówiąc bardzo korzystnych) warunków (strefa, luck, akt, poziom itd).
b = średnia gracza - czyli aktualna średnia z wydropionych przez gracza epików = cena/ilość. W przypadku gdy wydropiony przedmiot może potencjalnie mieć pref/suf (np bronie dystansowe nie mogą mieć pref, a palne pref ani suf), a nie ma, również zmniejsza nam średnią (ilość +1, cena +0), czyli działa to na naszą korzyść.

Jeśli (b < a), to cena wszystkich podstaw/pref/suf (dla każdego liczone osobno) jest zwiększana o (a - b).
Jeśli (b >= a), to nic się nie dzieje.

Nie, nie gwarantuje to, że nawet dla bardzo niskiego b, wpadnie nam świetny prefix/sufix/podstawa. Jedynie są na to większe szanse.
Tak, nawet dla niskiego b nadal możemy dropić słabe podstawy/pref/suf, choć są na to mniejsze szanse.

Przykładowo sufix wilkołaka to z tego co pamiętam 80k, więc obecnie fair drop dla sufixu u Ciebie przez jakiś czas nie zadziała (co wcale nie oznacza, że nie możesz dropnąć dobrego sufixu).

Ideą fair drop nie było zagwarantowanie tego, że po xxx przedmiotach w końcu wpadnie nam upragniony speed, a jedynie korygowanie na bieżąco pecha w losowaniu przedmiotów.

Także odpowiadając na pytanie zawarte w temacie: efekty fair dropu widzisz przez cały czas.


Tyle znalazłem, więc wychodzi na to, że liczy sie osobno tylko pref/syf/podstawa do fair dropa

__________________
Nick R6 Włóczykij

cytat:
SushiMaker napisał(a)
Z uwagi na obecny stan kodu BW (jak by kupa trafiła w wentylator)

rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Trova: 31-10-2015 20:47.

31-10-2015 20:25 Trova jest offline Szukaj postów użytkownika: Trova Dodaj Trova do Listy kontaktów
Kaagular
Forum Legend


Data rejestracji: 25-12-2008
Postów: 1.614
Kraina: Necropolia III

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Kaagular
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Pobawiłbym się w rozdzielenie pref/podstawa/suf ale niech ktoś powie czy brak pref/suf liczy się jako 0 czy jako brak rekordu Smile
31-10-2015 21:15 Kaagular jest offline Szukaj postów użytkownika: Kaagular Dodaj Kaagular do Listy kontaktów
Trova
Turbodoładowana spamiarka forumowa


images/avatars/avatar-14362.jpg

Data rejestracji: 28-01-2009
Postów: 2.605
Kraina: Necropolia IV
Skąd: Zgorzelec

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Kaagular napisał(a)
Pobawiłbym się w rozdzielenie pref/podstawa/suf ale niech ktoś powie czy brak pref/suf liczy się jako 0 czy jako brak rekordu Smile


SM napisał, że FAIR DROP sprawi, że ludzie najszybciej wydropią palną (bo ma brak pref/suf) a potem dystans (bo ma tylko suff)

Poza tym liczy się osobno prefixy, liczy się osobno sufixy i osobno podstawy
Czyli jak masz 0 na start dla pref suf i podstawy i wpada Ci epicka pauka bieglosci
doliczasz 1 do podstawy i 1 do sufixu a pref nadal 0
nie wpada prefix w epickim, to tak jakby pref zostaje na tym poziomie co był, nie maleje, nie rośnie, nie kasuje się itd.

Dlatego jak FAIR DROP podniesie Ci szanse na pref a wpadnie Ci epicki dyst czy palna, to pref zostaje na swoim miejscu

Takie wypowiedzi znalazłem jeszcze od SM i tak je rozumiem

Więc możesz się bawić :p

__________________
Nick R6 Włóczykij

cytat:
SushiMaker napisał(a)
Z uwagi na obecny stan kodu BW (jak by kupa trafiła w wentylator)

rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl
31-10-2015 21:27 Trova jest offline Szukaj postów użytkownika: Trova Dodaj Trova do Listy kontaktów
Archael
King


Data rejestracji: 29-10-2008
Postów: 860
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja może faktycznie wykresów odczytywać nie potrafię, ale z tego co widzę, to z wykresu w pierwszym poście widzę, że po serii słabych epików (mało wartościowych) wyskakuje epik lepszy (o większej wartości) - te "skoki" wykresu. jak dla mnie to to jest właśnie ten fair drop.
31-10-2015 22:23 Archael jest offline Szukaj postów użytkownika: Archael Dodaj Archael do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

jesli nie wylosuje ci prefa, to liczy sie jak brak rekordu

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Szerlok: 31-10-2015 23:51.

31-10-2015 23:39 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
Kaagular
Forum Legend


Data rejestracji: 25-12-2008
Postów: 1.614
Kraina: Necropolia III

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Kaagular
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zrobiłem rozbicie. Ja nie widzę jakiejś zasady, chociaż faktycznie "skoki" są. Coś tu jeszcze się da poprawić? Czy ktoś coś z tego odczytuje? Czy może bez sensu takie coś na tak małej próbie?
01-11-2015 00:24 Kaagular jest offline Szukaj postów użytkownika: Kaagular Dodaj Kaagular do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ja nic nie widze glownie dlatego, ze wykresy sa za male (os x wyswietla chociaz co druga nazwe?) oraz na siebie nachodza. a pomoc innych graczy jak dla mnie tylko zafałszuje badanie, skoro każdy gracz ma własną średnią wartość epików, od ktorej fair drop wyrownuje

@down a jak chcesz sprawdzic, czy wykres rysuje sie podobnie, skoro niektorzy potrafia dropnac 5 epikow za ponad banke w jednej karawanie, a inni sa tydzien bez afixu?

"wiele na 100" to nie 20-30

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Szerlok: 01-11-2015 03:38.

01-11-2015 00:47 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
Trova
Turbodoładowana spamiarka forumowa


images/avatars/avatar-14362.jpg

Data rejestracji: 28-01-2009
Postów: 2.605
Kraina: Necropolia IV
Skąd: Zgorzelec

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

sherlock myślałem nad tym, żeby po prostu dla każdego gracza osobno robić taki wykres, wtedy można by zobaczyć ilu osobom wykres rysuje się podobnie, wtedy coś by było wiadome, jakieś dane by były, wiadomo, że nie można wziąć po prostu 100 osób, ich epików i zrobić wykres ;p to by nie miało sensu
ale zrobić osobno dla każdej ze 100 osób taki wykres, to myślę, że wykresy wielu osób wyglądałyby podobnie, wtedy już coś by świtało

edit : sherock czytaj co napisałem ze zrozumieniem, czy ja napisałem, że każdy będzie miał taki sam wykres czy coś?
Napisałem, że wiele osób będzie miało podobny wykres, dajmy na to , na te 100 osób z 20-30 będzie miało podobne dropy i podobny wykres, reszta będzie miała zbyt zróżnicowany, ale da to jakiś wgląd, ponieważ ileś tam osób wykres będzie miało podobny

__________________
Nick R6 Włóczykij

cytat:
SushiMaker napisał(a)
Z uwagi na obecny stan kodu BW (jak by kupa trafiła w wentylator)

rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Trova: 01-11-2015 01:42.

01-11-2015 00:56 Trova jest offline Szukaj postów użytkownika: Trova Dodaj Trova do Listy kontaktów
rubeleu
Full Member


Data rejestracji: 29-11-2014
Postów: 59
Kraina: Necropolia VI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Konrad napisał

I teraz osobno dla podstawy, prefixu i sufixu mamy dwie średnie:
a = średnia systemowa - ustalona przez nas w wyniku symulowania średniego kilkuletniego dropu przedmiotów epickich dla ustalonych (nawiasem mówiąc bardzo korzystnych) warunków (strefa, luck, akt, poziom itd).
b = średnia gracza - czyli aktualna średnia z wydropionych przez gracza epików = cena/ilość. W przypadku gdy wydropiony przedmiot może potencjalnie mieć pref/suf (np bronie dystansowe nie mogą mieć pref, a palne pref ani suf), a nie ma, również zmniejsza nam średnią (ilość +1, cena +0), czyli działa to na naszą korzyść.

Jeśli (b < a), to cena wszystkich podstaw/pref/suf (dla każdego liczone osobno) jest zwiększana o (a - b).
Jeśli (b >= a), to nic się nie dzieje.



Dzięki wielkie za ten temat. Nie wiedziałem że na fail drop ma wpływ poziom i akt. Zapewne chodzi o poziom posiadanej postaci?

Fajnie by było gdyby uchylono trochę rąbka tajemnicy i powiedziano jaką siłę mają te modyfikatory typu : strefa, luck, akt, poziom i magiczne "itd"

Teraz w czasach run nie wiadomo czy bić w górę to doświadczenie czy nie...

Jestem ciekawy głównie jak dużą siłę w fail dropie ma poziom

__________________
nick w grze: eurorubel

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez rubeleu: 01-11-2015 01:36.

01-11-2015 01:36 rubeleu jest offline Szukaj postów użytkownika: rubeleu Dodaj rubeleu do Listy kontaktów
-Vexix-
Lord


Data rejestracji: 16-11-2012
Postów: 335
Klan: ML
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia VII
Skąd: Osiedle Kontenerów

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
rubeleu napisał(a)
Jestem ciekawy głównie jak dużą siłę w fail dropie ma poziom


poziom nie gra roli, tylko od a3 masz większą szansę na lepsze pref/suf oraz podstawę w epikach
poziom może grać rolę w % na wyprawach (np evo), na ssaku do używania większej ilości mocy krwi co skutkuje większym szczęściem na wyprawie

__________________
cytat:
Jestem fajny napisał(a)
Klekcjonerski przedmiot jak admin utnie to kupujacemu powino sie dac stalke z powodu pushingu

01-11-2015 10:28 -Vexix- jest offline Szukaj postów użytkownika: -Vexix- Dodaj -Vexix- do Listy kontaktów
Hornet87
Emperor


Data rejestracji: 11-05-2014
Postów: 1.238

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
rubeleu napisał(a)
cytat:
Konrad napisał

I teraz osobno dla podstawy, prefixu i sufixu mamy dwie średnie:
a = średnia systemowa - ustalona przez nas w wyniku symulowania średniego kilkuletniego dropu przedmiotów epickich dla ustalonych (nawiasem mówiąc bardzo korzystnych) warunków (strefa, luck, akt, poziom itd).
b = średnia gracza - czyli aktualna średnia z wydropionych przez gracza epików = cena/ilość. W przypadku gdy wydropiony przedmiot może potencjalnie mieć pref/suf (np bronie dystansowe nie mogą mieć pref, a palne pref ani suf), a nie ma, również zmniejsza nam średnią (ilość +1, cena +0), czyli działa to na naszą korzyść.

Jeśli (b < a), to cena wszystkich podstaw/pref/suf (dla każdego liczone osobno) jest zwiększana o (a - b).
Jeśli (b >= a), to nic się nie dzieje.



Dzięki wielkie za ten temat. Nie wiedziałem że na fail drop ma wpływ poziom i akt. Zapewne chodzi o poziom posiadanej postaci?

Fajnie by było gdyby uchylono trochę rąbka tajemnicy i powiedziano jaką siłę mają te modyfikatory typu : strefa, luck, akt, poziom i magiczne "itd"

Teraz w czasach run nie wiadomo czy bić w górę to doświadczenie czy nie...

Jestem ciekawy głównie jak dużą siłę w fail dropie ma poziom


Ale przecież to jest kompletna bzdura, równie dobrze, mógłby Konrad napisać, że pogoda, szczęście, uśmiech Boży, aromat kawy i kanapka z serem. Uważam, że fair drop to g prawda na podstawie dropów kapot jakie mi wypadły od początku.

Top sufów na kapocie:

Szybkość 1,25 mln
Siewca Śmierci 1 mln
Orchidea 700k
Mistrza 600k

Mój top drop sufa to kaligula [450k], gdzieś z rok temu, od tego czasu notuję same gołe kapoty albo z sufami [tylko i wyłącznie wszystkie upycham w zk od jakiegoś czasu do podobnego wykresu, ale potrzebuję z 50-60 przedmiotów dla lepszego wyniku]:

Złodzieja
Gwardzisty
Centuriona
Strażnika
Siłacza
Narkomana

I nie - nie wypadło mi coś wartościowego w tym czasie, jadę cały czas grubo poniżej średniej, kłopot w tym, że nie da się tego udowodnić, bo brakuje mi już miejsca w zk, brakuje ilości zapisywanych linków by zbierać raporty.
Wystarczy rzut oka na wartości pozostałych w PLN, by zobaczyć, że to absolutny ogon sufów, a mimo to od roku nie wypadło mi nic lepszego od takich podstaw. Gdyby system fair drop rzeczywiście działał, Konrad podałby w końcu jakieś przybliżone wartości szansy na drop, typu speed - 0,0005% i tego jak modyfikuje szczęście wypadnięcie tego sufa, analogicznie do epików i systemu fair drop. Wartość średniej systemowej? Wartość naszej średniej? Czasami wydaje mi się, że dla każdego gracza ustaliliście osobną średnią, tak, spisek Big Grin Jednym daliście średnią systemową na poziomie 10 epickich speedów, 5 epickich nocek, 5 reakcji, 4 demonów, pająków, jastrzębi, a innym ustaliliście zero, słownie zero. Bo nie wierzę, żebym rok po wejściu epickiego patchu nie mógł przebić się przez sufix kaliguli na kapocie, a system fair drop wciąż mi nie wylosował czegoś lepszego.

__________________
masz dalej o 20% lepszy trening od średniego taboretu pod zagrzybioną ścianą na zapleczu obskurnego baru w zaułku podrzędnej części szemranej dzielnicy biednego miasta

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Hornet87: 01-11-2015 11:13.

01-11-2015 11:13 Hornet87 jest offline Szukaj postów użytkownika: Hornet87 Dodaj Hornet87 do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Hornet87 napisał(a)
jadę cały czas grubo poniżej średniej

skad to wiesz?
cytat:
nie wierzę, żebym rok po wejściu epickiego patchu nie mógł przebić się przez sufix kaliguli na kapocie, a system fair drop wciąż mi nie wylosował czegoś lepszego.

tomaszu, o tak wysokim sufie jak kaligula to ja tylko slyszalem i nie jestem w tym odosobniony

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.
01-11-2015 11:41 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
Hornet87
Emperor


Data rejestracji: 11-05-2014
Postów: 1.238

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Szerlok napisał(a)
cytat:
Hornet87 napisał(a)
jadę cały czas grubo poniżej średniej

skad to wiesz?
cytat:
nie wierzę, żebym rok po wejściu epickiego patchu nie mógł przebić się przez sufix kaliguli na kapocie, a system fair drop wciąż mi nie wylosował czegoś lepszego.

tomaszu, o tak wysokim sufie jak kaligula to ja tylko slyszalem i nie jestem w tym odosobniony


Skąd wiem, że jadę poniżej średniej? Bo widzę ceny tych sufów i porównując choćby do mistrza, szermierza, grabieżcy, odporności, szybkości, siewcy śmierci, orchidei. Wejdź na BW item test i z ręką na sercu powiedz, czy nie wypadło Ci z sufów nic droższego od 365k, podkreślam, osobno - sufów.

Średnia PLN sufów na epickich kapotach to dokładnie 365k PLN nie widziałem od pół roku nic większego poza [przypomniała mi się koszulka mistrza], od kilkudziesięciu kapot mam wszystko poniżej. Mogę pokazać listę zk, gdzie je zbieram. Dlaczego fair drop od miesięcy nawet nie zbliża mnie do przekroczenia =średniej= wartości na sufiksie - nie wiem, najwidoczniej nie działa, po kilku tysiącach pielg od wejścia epików pisanie o tym, że fair drop jest pomyślany na lata, ja wiem, że gdybym grał jeszcze nawet z rok albo i dwa, to nie zobaczę żadnego dropa.

Mówię, że to wielkie kłamstwo, bo ono jest bardzo przyjemnie odbierane "warto grać, bo w końcu coś wpadnie, w końcu istnieje fair drop". No właśnie nie istnieje, to chwyt marketingowy. Jeden ma 5 epickich speedów, 3 orchy w tym jedną śmiercionośną i jedną runiczną, a inny nie ma kompletnie nic i nie będzie miał. Może to wpisuje się w szczęście dropienia, ale wypacza to sens rozgrywki, skoro epikami nie można handlować. Fair drop, dobre sobie.

__________________
masz dalej o 20% lepszy trening od średniego taboretu pod zagrzybioną ścianą na zapleczu obskurnego baru w zaułku podrzędnej części szemranej dzielnicy biednego miasta
01-11-2015 12:08 Hornet87 jest offline Szukaj postów użytkownika: Hornet87 Dodaj Hornet87 do Listy kontaktów
Trova
Turbodoładowana spamiarka forumowa


images/avatars/avatar-14362.jpg

Data rejestracji: 28-01-2009
Postów: 2.605
Kraina: Necropolia IV
Skąd: Zgorzelec

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dlaczego liczysz tylko kapoty? A pozostałe Epiki? Może suff w broni Ci wpadł mocny? może suff w hełmie, spodniach Ci wpadł? może suff w biżu Ci wpadł?

Pokaż WSZYSTKIE swoje epiki, to sprawdzimy, czy jest w sufie coś dobrego

Na początku myślałem, że liczy sie osobno hełmy, zbroje, spodnie itd.
ale wychodzi na to, że liczy się tylko pref, suf, podstawa i nieważne, czy to helm czy spodnie czy biżuteria

Więc nie możesz liczyć tylko kapot, bo w tym czasie wystarczy, że wpadnie Ci jakiś suff w innym rodzaju przedmiotu i już FAIR DROP przestaje podnosić Ci szanse :d

Tak wywnioskowałem z postów Konrada i SM z tematów, które wczoraj przeszukiwałem dla Kaagulara

__________________
Nick R6 Włóczykij

cytat:
SushiMaker napisał(a)
Z uwagi na obecny stan kodu BW (jak by kupa trafiła w wentylator)

rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl
01-11-2015 12:13 Trova jest offline Szukaj postów użytkownika: Trova Dodaj Trova do Listy kontaktów
Hornet87
Emperor


Data rejestracji: 11-05-2014
Postów: 1.238

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes


Ja pamiętam, że Konrad pisał, że osobno: item, podstawa, pref, suf zatem siejesz straszny zamęt, chyba, że to prawda.
Gdzie jest to info, oficjalne? Tylko nie komentarze Konrada czy Sushiego na forum pod tematami gdzie wdają się w dyskusje. Gdzieś czytałem o tym na Bw wiki, ale zgubiłem tę stronę, coś o założeniu fair drop, ktoś to jeszcze ma?

__________________
masz dalej o 20% lepszy trening od średniego taboretu pod zagrzybioną ścianą na zapleczu obskurnego baru w zaułku podrzędnej części szemranej dzielnicy biednego miasta

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Hornet87: 01-11-2015 12:44.

01-11-2015 12:44 Hornet87 jest offline Szukaj postów użytkownika: Hornet87 Dodaj Hornet87 do Listy kontaktów
Trova
Turbodoładowana spamiarka forumowa


images/avatars/avatar-14362.jpg

Data rejestracji: 28-01-2009
Postów: 2.605
Kraina: Necropolia IV
Skąd: Zgorzelec

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Hornet87 napisał(a)
Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes Roll Eyes


Ja pamiętam, że Konrad pisał, że osobno: item, podstawa, pref, suf zatem siejesz straszny zamęt, chyba, że to prawda.
Gdzie jest to info, oficjalne? Tylko nie komentarze Konrada czy Sushiego na forum pod tematami gdzie wdają się w dyskusje. Gdzieś czytałem o tym na Bw wiki, ale zgubiłem tę stronę, coś o założeniu fair drop, ktoś to jeszcze ma?


cytat:
Konrad napisał
Nie ma czegoś takiego jak "następny będzie speed". To tak nie działa. Zapisywana jest średnia cena podstawy, prefixu i sufixu (osobno) na poziomie podstawowym dla wydropionych przez danego gracza przedmiotów epickich.

I teraz osobno dla podstawy, prefixu i sufixu mamy dwie średnie:
a = średnia systemowa - ustalona przez nas w wyniku symulowania średniego kilkuletniego dropu przedmiotów epickich dla ustalonych (nawiasem mówiąc bardzo korzystnych) warunków (strefa, luck, akt, poziom itd).
b = średnia gracza - czyli aktualna średnia z wydropionych przez gracza epików = cena/ilość. W przypadku gdy wydropiony przedmiot może potencjalnie mieć pref/suf (np bronie dystansowe nie mogą mieć pref, a palne pref ani suf), a nie ma, również zmniejsza nam średnią (ilość +1, cena +0), czyli działa to na naszą korzyść.

Jeśli (b < a), to cena wszystkich podstaw/pref/suf (dla każdego liczone osobno) jest zwiększana o (a - b).
Jeśli (b >= a), to nic się nie dzieje.

Nie, nie gwarantuje to, że nawet dla bardzo niskiego b, wpadnie nam świetny prefix/sufix/podstawa. Jedynie są na to większe szanse.
Tak, nawet dla niskiego b nadal możemy dropić słabe podstawy/pref/suf, choć są na to mniejsze szanse.

Przykładowo sufix wilkołaka to z tego co pamiętam 80k, więc obecnie fair drop dla sufixu u Ciebie przez jakiś czas nie zadziała (co wcale nie oznacza, że nie możesz dropnąć dobrego sufixu).

Ideą fair drop nie było zagwarantowanie tego, że po xxx przedmiotach w końcu wpadnie nam upragniony speed, a jedynie korygowanie na bieżąco pecha w losowaniu przedmiotów.

Także odpowiadając na pytanie zawarte w temacie: efekty fair dropu widzisz przez cały czas.


Przeczytaj dokładnie co jest tutaj napisane

W dodatku SM napisał w jednym z tematów, że tak to działa i powiedział, że najpierw zostanie uzbierana palna (brak pref/suf) potem dystans (bo ma tylko suff)
więc wychodzi na to, że liczy sie tylko pref/suff/podstawa (tak wynika z resztą z posta Konrada zacytowanego powyżej)

Dobrze by było, żeby ktoś kolorowy zdobył to Info i wstawił, żeby było wiadomo, dokładnie jak to jest, gdyż do niedawna sam wierzyłem, że każdy przedmiot osobno się liczy, lecz nie znalazłem tego potwierdzenia, choć szukałem długo na forum, znalazłem tylko powyższe


Znalazłem jeszcze jeden temat, w którym były podane wszystkie epiki danej osoby i to w tym właśnie temacie wypowiedział się Konrad mówiąc
cytat:
Przykładowo sufix wilkołaka to z tego co pamiętam 80k, więc obecnie fair drop dla sufixu u Ciebie przez jakiś czas nie zadziała (co wcale nie oznacza, że nie możesz dropnąć dobrego sufixu).


Nie powiedział "więc obecnie fair drop sufixu w biżu u Ciebie...." tylko, że ogólnie fair drop sufixu nie zadziała

__________________
Nick R6 Włóczykij

cytat:
SushiMaker napisał(a)
Z uwagi na obecny stan kodu BW (jak by kupa trafiła w wentylator)

rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Trova: 01-11-2015 12:56.

01-11-2015 12:50 Trova jest offline Szukaj postów użytkownika: Trova Dodaj Trova do Listy kontaktów
czepeknabakier
Viking


images/avatars/avatar-25386.gif

Data rejestracji: 27-05-2015
Postów: 679

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Konrad napisał(a)
Ideą fair drop nie było zagwarantowanie tego, że po xxx przedmiotach w końcu wpadnie nam upragniony speed, a jedynie korygowanie na bieżąco pecha w losowaniu przedmiotów.


Jeśli to Konrad powiedział i tak jest faktycznie,
to to jedno zdanie wyjaśnia wszystkie wątpliwości. Roll Eyes Wink

Fair drop zgodnie z tym opisem działa matematycznie tak samo
jak dawne wyprawki bez niego
tzn w tym sensie że średnia jest dużo mniejsza od odchyłki od średniej.

Sprawia on jedynie że jak bez fair-dropa było szczęśliwców n,
to teraz z tym fair-dropem będzie ich troszkę więcej np 2n.

A tłumy pozostaną po staremu......... Roll Eyes Wink

Osobiście nie widzę powodów do zmartwień,
totolotek pozostał totolotkiem. Roll Eyes Wink

edit: chcochlik Wink

edit2:

Z opisu Konrada wynika jeden fajny wniosek. Roll Eyes Wink
Jeśli ktoś dropi regularnie np epicką Kaligulę to ma średnią jak trzeba i
fair-drop nie daje takiemu graczowi większej szansy na speeda.
Jeśli druga osoba dropi mniej takich rzeczy jak epicka Kaligula
to dla niej fair-drop zadziała i szansa na speeda będzie większa.
Obie osoby czekać będą na tego speeda ale tylko jednej z nich fair-drop
da większą szansę na tego speeda.
Rozumiecie? Roll Eyes Wink
Tylko z tego powodu że się zezłomowało więcej epickich Kaliguli
to nie ma się fair-dropa dającego większą szansę na speeda. Roll Eyes Wink
A osoba która tych epickich Kaliguli zezłomowała trochę mniej będzie tego
większego fair-dropa dla speeda miała.

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez czepeknabakier: 01-11-2015 16:49.

01-11-2015 13:37 czepeknabakier jest offline Szukaj postów użytkownika: czepeknabakier Dodaj czepeknabakier do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Hornet87 napisał(a)
Wejdź na BW item test i z ręką na sercu powiedz, czy nie wypadło Ci z sufów nic droższego od 365k, podkreślam, osobno - sufów

to wytlumacz mi lopatologicznie, w jaki sposob znalazles ta srednia 365k na podstawie - wg slow konrada - sredniej z kilkuletniej symulacji epik dropa. przypominam, ze tych tanszych leci proporcjonalnie wiecej

zaraz przejrze item test i dopisze w edycji, co znajde. z tego co pamietam, to z moich epikow 6 mialo CALKOWITA wartosc powyzej tych 365k, a srednia wartosc (nie wiedzialem wtedy o rozroznieniu na pref/suf/podstawe) z ponad 250 epikow zawsze krecila mi sie w okolicach 120k

edit, ze wszystkich sufow do zbroi moj najdrozszy to uniki - 250k w epiku

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Szerlok: 01-11-2015 14:27.

01-11-2015 14:18 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
Kaagular
Forum Legend


Data rejestracji: 25-12-2008
Postów: 1.614
Kraina: Necropolia III

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Kaagular
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Szerlok napisał(a)
ja nic nie widze glownie dlatego, ze wykresy sa za male (os x wyswietla chociaz co druga nazwe?) oraz na siebie nachodza.

Wyświetlanie nazw nie ma znaczenia - ważne jest to jak idą linie (a konkretniej punkty, które są nią połączone). Z tego co patrze to chyba teraz są wszystkie, zależy jak bardzo się rozciągnie wykres.
Mimo tego, że są cztery wykresy naraz, to chyba jest dość czytelnie. Głównie dlatego, że punkty połączone są linią, więc nawet jak któregoś punktu nie widać, to wiadomo gdzie jest - dzięki linii.

Osobne wykresy:




Może faktycznie jakby nie fair drop to byłoby płasko???
01-11-2015 14:57 Kaagular jest offline Szukaj postów użytkownika: Kaagular Dodaj Kaagular do Listy kontaktów
czepeknabakier
Viking


images/avatars/avatar-25386.gif

Data rejestracji: 27-05-2015
Postów: 679

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Kaagular napisał(a)
Może faktycznie jakby nie fair drop to byłoby płasko???


Niby czemu?
Płasko byłoby gdyby w ogóle nie wypadało nic poza najsłabszymi rzeczami.
A i bez fair-dropa czasami skorpion, kolczuga czy szybkość przecież wypada.

Ja nie widzę na wykresie nic poza fluktuacjami wynikającymi z małej próbki.
Dokładnie nic więcej tam nie ma. Roll Eyes Wink
01-11-2015 15:06 czepeknabakier jest offline Szukaj postów użytkownika: czepeknabakier Dodaj czepeknabakier do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Kaagular napisał(a)
cytat:
Szerlok napisał(a)
ja nic nie widze glownie dlatego, ze wykresy sa za male (os x wyswietla chociaz co druga nazwe?) oraz na siebie nachodza.

Wyświetlanie nazw nie ma znaczenia

chodzilo mi wlasnie o to, ze wyswietlanie nazw to oznaka zbyt malego rozmiaru wykresu

tez tak mysle, ze gdyby nie fair drop, to wykresy bylyby bardziej plaskie (choc nie calkiem)

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.
01-11-2015 15:25 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
-Vexix-
Lord


Data rejestracji: 16-11-2012
Postów: 335
Klan: ML
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia VII
Skąd: Osiedle Kontenerów

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

@hornet

jest tak jak napisał trova, niezależnie która to część ekwipunku, wartość liczona jest dla pref/suf/podstawy osobno

ciężko powiedzieć czy też przeanalizować działanie fair dropa i nie są tu potrzebne żadne wykresy a logiczne myślenie każe postawić pytanie: czy zadziałał w tym momencie fair drop czy po prostu miałem szczęście i wpadło coś lepszego? - nikt nie odpowie na to pytanie bez danych dostępnych wyłącznie dla adminów, a raczej nie będę chcieli i nie mają czasu się tym zajmować (równie dobrze to fair drop mógł zwiększyć nasza szansę i dopomóc szczęściu na droższy sufiks o np. 1% i to wystarczyło by akurat wpadła szybkość)

zakładam: z każdym przedmiotem typu: epickie magnum, epicki kask czy epicka kamizelka wzrasta szansa na wydropienie czegoś lepszego, ale są to nieznaczne ilości

na moim przykładzie zauważyłem, że po kilkunastu epikach o wartości do 50k zawsze wpadało coś rzędu 300-600k tylko nigdy nie wiadomo czy był to fart czy działanie fair dropa

nie wiadomo na jak długiej przestrzeni fair drop określa wartość wydropionych epików (jeżeli od wprowadzenia epików i nie zeruje się wcale tylko gdzieś tam jest w kodzie dla każdej postaci osobno to żadne wykresy zrobione na przestrzeni nawet paru mscy nic nie dadzą bo nie będą moim zdaniem adekwatne)

można porównać działanie fair drop do pkt łpc, jednak na kw mamy kontrolę nad tym oraz pewność, że po przekroczeniu pewnego limitu śmieciowe umagi nie będą nam wpadać (typu +2 danej statystyki)
natomiast fair drop działa niezależnie od tego co robimy, nie da się tego kontrolować tak jak w przypadku pkt łpc

czy fair drop rzeczywiście działa - nad tym się nie zastanawiałem bo jak wspomniałem wyżej nie da się wg. mnie tego wiarygodnie sprawdzić, policzyć czy przewidzieć

najlepszą metodą wg. mnie jest po prostu:
- robić wyprawy na jak najwyższej strefie z jak największym luckiem przy zachowaniu jak najwyższych % na wyprawach

Strefa oraz luck zwiększają szansę na wypadnięcie epika, wiec po prostu po x prób znajdziemy wreszcie coś wartościowego niezależnie od tego czy zadziała fair drop czy będziemy mieli akurat szczęście

pozdrawiam i sugeruję by nie tracić czasu na robienie wykresów

__________________
cytat:
Jestem fajny napisał(a)
Klekcjonerski przedmiot jak admin utnie to kupujacemu powino sie dac stalke z powodu pushingu

01-11-2015 16:34 -Vexix- jest offline Szukaj postów użytkownika: -Vexix- Dodaj -Vexix- do Listy kontaktów
Kaagular
Forum Legend


Data rejestracji: 25-12-2008
Postów: 1.614
Kraina: Necropolia III

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Kaagular
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
czepeknabakier napisał(a)
A i bez fair-dropa czasami skorpion, kolczuga czy szybkość przecież wypada.
Chyba tobie : PPPPPP

cytat:
Ja nie widzę na wykresie nic poza fluktuacjami wynikającymi z małej próbki.
Dokładnie nic więcej tam nie ma. Roll Eyes Wink

Przede wszystkim to nie jest "mała próbka" tylko mała ilość próbek. Próbką jest każdy interwał pomiędzy załączeniem się fair dropa. Jak mi się nie znudzi to może wykres urośnie i będzie więcej interwałów do porównania.



cytat:
pozdrawiam i sugeruję by nie tracić czasu na robienie wykresów

Akurat będę tracił na co mi się podoba xd
Robienie takich wykresów ma większy sens niż płacze albo teorie spiskowe.
01-11-2015 18:01 Kaagular jest offline Szukaj postów użytkownika: Kaagular Dodaj Kaagular do Listy kontaktów
pieczarr
Lord


Data rejestracji: 11-09-2014
Postów: 425
Kraina: Necropolia VIII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Kaagular jezeli chcesz w ten sposob zanalizowac dropa to warto poczytac o samej eksploracji danych i jakichs programach (np. Weka 3) do tego sluzacych:
http://www.cs.waikato.ac.nz/ml/weka/

wtedy gromadzac od graczy na odpowiednio duzej probie dane mozna by bylo odkryc faktyczne zaleznosci.

Sam wykres w excelu niwiele nam powie.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez pieczarr: 01-11-2015 18:25.

01-11-2015 18:24 pieczarr jest offline Szukaj postów użytkownika: pieczarr Dodaj pieczarr do Listy kontaktów
Kaagular
Forum Legend


Data rejestracji: 25-12-2008
Postów: 1.614
Kraina: Necropolia III

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Kaagular
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
pieczarr napisał(a)
Kaagular jezeli chcesz w ten sposob zanalizowac dropa to warto poczytac o samej eksploracji danych i jakichs programach (np. Weka 3) do tego sluzacych:
http://www.cs.waikato.ac.nz/ml/weka/

Co trzeba skończyć, żeby takie coś ogarnąć? CALTECH? Pleased
01-11-2015 22:07 Kaagular jest offline Szukaj postów użytkownika: Kaagular Dodaj Kaagular do Listy kontaktów
pieczarr
Lord


Data rejestracji: 11-09-2014
Postów: 425
Kraina: Necropolia VIII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Kaagular napisał(a)
cytat:
pieczarr napisał(a)
Kaagular jezeli chcesz w ten sposob zanalizowac dropa to warto poczytac o samej eksploracji danych i jakichs programach (np. Weka 3) do tego sluzacych:
http://www.cs.waikato.ac.nz/ml/weka/

Co trzeba skończyć, żeby takie coś ogarnąć? CALTECH? Pleased



Niekoniecznie Smile

Napewno trzeba poczytac o samym formacie ktory przyjmuje ten program (.arff) dosyc prosty uklad i da sie go spokojnie utworzyc.

1. Zdecydowac sie jakie dane bedziemy zbierac - czy sa to wydropione epiki w ciagu dnia, czy epiki zawierajace pref i/lub suf, czy proba ma miec ilosc epikow na ilestam wypraw czy dni.
2. Wielkosc proby - wiadomo im wieksza tym lepsza tylko problem jest takie dane zebrac.

A potem kombinowac na filtrach Smile
02-11-2015 12:29 pieczarr jest offline Szukaj postów użytkownika: pieczarr Dodaj pieczarr do Listy kontaktów
Strony (2): [1] 2 następny » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » PYTANIE Fair drop - pytanko

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH