Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » MORIA Kostka kaina- wazne!! » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (6): [1] 2 3 następny » ... ostatni » Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Kostka kaina- wazne!! 11 Ankieta - średnia ocena: 7,5511 Ankieta - średnia ocena: 7,5511 Ankieta - średnia ocena: 7,55
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
adek444
Lord


Data rejestracji: 27-11-2006
Postów: 431

Attention Kostka kaina- wazne!! Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Cytuje z info na fb:
Talizmany: wprowadzono Kostkę Kaina, która umożliwia tworzenie nowych run poprzez łączenie już posiadanych run. Łączenia można dokonywać wyłącznie na runach poziomu 1. Aktualnie obsługiwane są dwie kombinacje:

- 3 runy różnych kolorów + po 1000 esencji każdego z tych kolorów = nowa losowa runa brakującego koloru (np runa zielona + niebieska + czerwona + po 1000 każdej z tych esencji da nam w efekcie runę żółtą)

- 3 takie same runy + 1500 esencji tego koloru = nowa losowa runa tego samego koloru ale inna niż włożone runy (np 3 runy Szał + 1500 czerwonej Esencji dadzą w efekcie runę Energia lub Moc).


Przy takim systemie nadal będzie doskwierał brak run czerwonych i żółtych. Powinna być jeszcze opcja 3 :np.wrzucam 5 dowolnych run i jest możliwość wybrania innej dowolnej. Druga kwestia to wymiana w kostce run na wyższych poziomach. Ludzie maja już runy na 4 lev i kostka też powinna to uwzględniać.

edit. lit

__________________
R2 adek444

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez adek444: 17-11-2015 15:23.

17-11-2015 15:22 adek444 jest offline Szukaj postów użytkownika: adek444 Dodaj adek444 do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.302
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dropisz runy na pierwszym poziomie. Kostka ma za zadanie stworzyć nową runę ze zbędnych, które leżą odłogiem po znalezieniu (na pierwszym poziomie właśnie).

Jak ktoś ma runy na wyższym poziomie, to połączył je w celu osiągnięcia konkretnego rezultatu. Nie widzę powodu by mielić runy wyższego poziomu, które ktoś wcześniej połączył intencjonalnie.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

17-11-2015 15:25 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
adek444
Lord


Data rejestracji: 27-11-2006
Postów: 431

Autor tematu Temat rozpoczęty przez adek444
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Czyli ci co się pośpieszyli dostali po 4 literach? Bez wprowadzenia 3 opcji dalej będzie nadmiar zielonych i niebieskich bo przy obecnych % nie może być inaczej. Kwestia ustalenia czy 5 czy wiecej run żeby uzyskać dowolną.

__________________
R2 adek444
17-11-2015 15:28 adek444 jest offline Szukaj postów użytkownika: adek444 Dodaj adek444 do Listy kontaktów
wzajac3
Lord


Data rejestracji: 22-11-2008
Postów: 272
Klan: Black Sparta
Kraina: Moria II
Skąd: Oświęcim

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Buc napisał(a)


Jak ktoś ma runy na wyższym poziomie, to połączył je w celu osiągnięcia konkretnego rezultatu. Nie widzę powodu by mielić runy wyższego poziomu, które ktoś wcześniej połączył intencjonalnie.


Otóż nie do końca tak jest. Osobiście posiadam runy siły i zwinki na 2 lvl, a połączyłem je bo po prostu były, leżały, kurzyły się. Nie przydadzą mi się do niczego. Połączyłem je bo i tak nic innego nie mogłem z nimi zrobić. Takich jak ja jest pewnie więcej. Kostka powinna uwzględniać więc run 2 lvl i wyższe
17-11-2015 15:44 wzajac3 jest offline Szukaj postów użytkownika: wzajac3 Dodaj wzajac3 do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.671
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
wzajac3 napisał(a)
cytat:
Buc napisał(a)


Jak ktoś ma runy na wyższym poziomie, to połączył je w celu osiągnięcia konkretnego rezultatu. Nie widzę powodu by mielić runy wyższego poziomu, które ktoś wcześniej połączył intencjonalnie.


Otóż nie do końca tak jest. Osobiście posiadam runy siły i zwinki na 2 lvl, a połączyłem je bo po prostu były, leżały, kurzyły się. Nie przydadzą mi się do niczego. Połączyłem je bo i tak nic innego nie mogłem z nimi zrobić. Takich jak ja jest pewnie więcej. Kostka powinna uwzględniać więc run 2 lvl i wyższe


dokladnie, runy 2 poziomu + 3k kazdej esencji, runy 3lvlu + 9k kazdej esencji

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie
17-11-2015 15:46 twardy jest offline Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.302
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wpadło mi do głowy inne rozwiązanie.

Faktycznie, dalej trzeba będzie poświęcać czerwoną runę by uzyskać żółtą i odwrotnie. Nad niebieskimi i zielonymi nikt nie będzie płakał.

Koncepcja jest następująca:
Możliwe będzie uniknięcie poświęcenia runy jednego koloru, pod warunkiem, że zostanie poświęcona będzie trzecia runa 4 poziomu.
Czyli gracz będzie poświęcać dwie runy 1 poziomu (zieloną i niebieską) oraz jedną runę 4 poziomu (obojętnie jakiego koloru). W efekcie uzyska albo runę czerwoną, albo żółtą. Szansa będzie 50/50.
Oczywiście, wraz z runą 4 poziomu trzeba będzie poświęcić proporcjonalnie więcej esencji.

Dzięki temu uniknie się mielenia cennych run oraz gracz będzie mógł się pozbyć run wyższego poziomu, które z braku laku już złożył.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

17-11-2015 15:48 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
adek444
Lord


Data rejestracji: 27-11-2006
Postów: 431

Autor tematu Temat rozpoczęty przez adek444
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

To nadal nie rozwiązuje problemu. Przypominam że run zielonych jest 5 rodzajów a niebieskich 4. Dalej szansa wylosowania 81 run konkretnego rodzaju jest bardzo mała. co najwyżej poziom 2 moim zdaniem, choć moja opcja wydaje się lepsza. Kwestia czy 5 run czy więcej za dowolna wybrana..

__________________
R2 adek444
17-11-2015 15:50 adek444 jest offline Szukaj postów użytkownika: adek444 Dodaj adek444 do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.302
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Poświęcenie 5 dowolnych run nie jest może takie głupie, ale możliwość wyboru konkretnej to już mocny dopalacz. Dlatego w tej wersji skłaniałbym się ku poświęcaniu 5 run drugiego poziomu (by było trochę trudniej).

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

17-11-2015 15:53 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Leostas
Lord


Data rejestracji: 26-12-2010
Postów: 347
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Koledzy, ale przecież Admini od początku mówili, że będzie można handlować/wymieniać/przekształcać runy tylko 1 poziomu, więc każdy kto planował długoterminowo nie podnosił na 2 poziom run, które mu w przyszłości miały nie być potrzebne. Wy biegaliście z talizmanami 2 poziomowymi, ja natomiast teraz będę tworzył talizmany z run, na których mi zależy.
Po co się śpieszyliście?

Zgadzam się natomiast, że losowość w przekształcaniu run jest dziwna. Moim zdaniem powinna istnieć możliwość wyboru jaką konkretnie runę chcemy stworzyć, gdyż w przeciwnym razie i 10 lat nie wystarczy na stworzenie tych, na których najbardziej nam zależy.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Leostas: 17-11-2015 15:57.

17-11-2015 15:54 Leostas jest offline Szukaj postów użytkownika: Leostas Dodaj Leostas do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.671
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Buc napisał(a)
Poświęcenie 5 dowolnych run nie jest może takie głupie, ale możliwość wyboru konkretnej to już mocny dopalacz. Dlatego w tej wersji skłaniałbym się ku poświęcaniu 5 run drugiego poziomu (by było trochę trudniej).


nie zartuj Buc, zebranie 5 run na nekro to 2tyg czasu a dostajemy za to tylko 1 rune jesli wymienimy te 5... mocny dopalacz... ta gra to nie tylko moria

zreszta mnie najbardziej zastanawia ten koszt w 1000 esencji, to jakby nie patrzec to jest troche duzo...

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez twardy: 17-11-2015 15:58.

17-11-2015 15:56 twardy jest offline Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
adek444
Lord


Data rejestracji: 27-11-2006
Postów: 431

Autor tematu Temat rozpoczęty przez adek444
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Buc napisał(a)
Poświęcenie 5 dowolnych run nie jest może takie głupie, ale możliwość wyboru konkretnej to już mocny dopalacz. Dlatego w tej wersji skłaniałbym się ku poświęcaniu 5 run drugiego poziomu (by było trochę trudniej).


Ale wtedy konkretna runa teza na lev 2 raczejSmile

__________________
R2 adek444
17-11-2015 15:57 adek444 jest offline Szukaj postów użytkownika: adek444 Dodaj adek444 do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.302
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Przepraszam, zapomniałem że na Necro to idzie znacznie wolniej.
Na serwerze Moria poświęcenie 5 run drugiego poziomu
Na serwerze Necro poświęcenie 5 run pierwszego poziomu

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

17-11-2015 15:58 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.671
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Buc, Ty chyba chorujesz na to samo co administracja... a mianowicie nie gracie w ta gre, proponujesz wymiane 15x run 1lvl (przeksztalcocnych w w 5x 2lvl) za konkretna rune 1 lvl?

to kompletnie nie ma sensu, ja sobie lacze te syfne runy na 2 lvl (wyglad moge zlepic na poziom 3) dlatego, ze zdaje sobie sprawe z prostego faktu... korzystanie z kostki do zlepienia wymarzonej runy na 4 poziom to robota glupiego, to sie po prostu nie oplaca

heh, ludzie polepili te wszystkie runy na 2 lvl zeby odpalic talizmany na 2 poziom, nie widze tu nigdzie 'ze ktos jest poszkodowany'

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie
17-11-2015 16:07 twardy jest offline Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
DeathWarrior
Lord


Data rejestracji: 13-03-2008
Postów: 292
Klan: Legion Czarnego Orła
Kraina: Moria
Skąd: Lędziny

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

i znowu szczęscie graczy (te wrdzoone) będzie górą,,, co z tego, że ktoś gra aktywnie jak wszystko w tej grze opiera sie na losowośći... będzie trzeba tracić 3 runy żeby dostać w zamian 1 ... przeważnie zdobywa sie po 1 runie i teraz tydzień gry żeby wymienić zbędne kolory...

Kiedy sie można tego spodziewać ? koniec listopada? a może jutro ?

__________________


r2 : DeathWarrior / Optimus_Prime -> Maślak Zagłady
17-11-2015 16:22 DeathWarrior jest offline Szukaj postów użytkownika: DeathWarrior Dodaj DeathWarrior do Listy kontaktów
DarkStorm
Triple Ace


images/avatars/avatar-46.jpg

Data rejestracji: 05-09-2006
Postów: 162
Kraina: Necropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Masa propozycji pod siebie, mi brakuje żółtych (mam tylko jedną) za to czerwonych pod dostatkiem więcej niż zielonych i niebieskich może też powinienem zażyczyć jakiś mechanizm przerabiania czerwa na zielone?

Losowator działa jak działa, trudno.

Propozycja administracji jest ok.
17-11-2015 16:37 DarkStorm jest offline Szukaj postów użytkownika: DarkStorm Dodaj DarkStorm do Listy kontaktów
czepeknabakier
Viking


images/avatars/avatar-25386.gif

Data rejestracji: 27-05-2015
Postów: 679

RE: Kostka kaina- wazne!! Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
adek444 napisał(a)
Przy takim systemie nadal będzie doskwierał brak run czerwonych i żółtych. Powinna być jeszcze opcja 3 :np.wrzucam 5 dowolnych run i jest możliwość wybrania innej dowolnej. Druga kwestia to wymiana w kostce run na wyższych poziomach. Ludzie maja już runy na 4 lev i kostka też powinna to uwzględniać.


Oj chyba ktoś tutaj chce za dużo.

Run wszystkich rodzajów jest 14 zgadza się? Wink
Każda ma taka samą szansę wypaść na drugiej mapie zgadza się? Wink
Więc kostka jako element wspierający pechowców owszem, Roll Eyes
może dawać runę do wyboru, Roll Eyes
ale za 14 włożonych dowolnych run a nie za 5. Wink

Podobnie żonglerka runami na wyższych poziomach,
uważam to za niepotrzebne ponieważ drop run jest zawsze
dropem run na 1 poziomie
i z niego startujemy do celu jaki sobie zamierzyliśmy z talizmanami.
Jak takie coś wejdzie to niedługo będziecie chcieli rozbijania run w dół
z odzyskiem esencji.

No troszkę umiaru. Wink



edit: re dwon:

Zgadza się zgadza,
żółtych run jest 2 na 14, a zielonych run jest 5 na 14, Roll Eyes
a mówimy o dowolnej runie do wyboru,
a nie tylko o dowolnym kolorze runy do wyboru.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez czepeknabakier: 17-11-2015 17:04.

17-11-2015 16:38 czepeknabakier jest offline Szukaj postów użytkownika: czepeknabakier Dodaj czepeknabakier do Listy kontaktów
wzajac3
Lord


Data rejestracji: 22-11-2008
Postów: 272
Klan: Black Sparta
Kraina: Moria II
Skąd: Oświęcim

RE: Kostka kaina- wazne!! Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
czepeknabakier napisał(a)

Każda ma taka samą szansę wypaść na drugiej mapie zgadza się? Wink




chyba się nie zgadza...dzis jeden gracz u nas dostał wreszcie wymarzoną żółtą rune po raz pierwszy mając stos innych. Osobicie sam mam multum zielonych i deficyt żółtych. Inni gracze maja podobnie jednak kazdy z innym kolorem, Wiec cos chyba raczej jest nie tak z taką samą szansa na każda runę

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez wzajac3: 17-11-2015 16:51.

17-11-2015 16:48 wzajac3 jest offline Szukaj postów użytkownika: wzajac3 Dodaj wzajac3 do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.671
Kraina: Moria III

RE: Kostka kaina- wazne!! Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
wzajac3 napisał(a)
cytat:
czepeknabakier napisał(a)

Każda ma taka samą szansę wypaść na drugiej mapie zgadza się? Wink




chyba się nie zgadza...dzis jeden gracz u nas dostał wreszcie wymarzoną żółtą rune po raz pierwszy mając stos innych. Osobicie sam mam multum zielonych i deficyt żółtych. Inni gracze maja podobnie jednak kazdy z innym kolorem, Wiec cos chyba raczej jest nie tak z taką samą szansa na każda runę


ze co? na zolta rune masz szanse 1/7, na niebieska masz szanse 5/14, ale na to czy dropnie ci runa szal czy runa bol to masz taka sama szanse, 1/14

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie
17-11-2015 17:01 twardy jest offline Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
wzajac3
Lord


Data rejestracji: 22-11-2008
Postów: 272
Klan: Black Sparta
Kraina: Moria II
Skąd: Oświęcim

RE: Kostka kaina- wazne!! Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
twardy napisał(a)
ale na to czy dropnie ci runa szal czy runa bol to masz taka sama szanse, 1/14


nie chodziło mi o rodzaj tylko o kolor. Poza tym schodzimy w bok z tematu głównego. Proponuje byśmy bardziej skupili się na pomyśle adka
17-11-2015 17:06 wzajac3 jest offline Szukaj postów użytkownika: wzajac3 Dodaj wzajac3 do Listy kontaktów
krax12
Viking


images/avatars/avatar-5457.gif

Data rejestracji: 02-07-2007
Postów: 608
Klan: ~MK~
Kraina: Necropolia V
Skąd: Z dalekiej Łajby (Ódź)

RE: Kostka kaina- wazne!! Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

skoro nie będzie można miksować run drugiego poziomu, to trzeba w jakiś sposób rozbić na drobne. zresztą nie rozumiem co by komu szkodziło 3x runa drugiego poziomu= runa drugiego poziomu innego koloru. ktoś mi to wytłumaczy? koszt wychodzi ten sam.

__________________
Mhael
17-11-2015 17:55 krax12 jest offline Szukaj postów użytkownika: krax12 Dodaj krax12 do Listy kontaktów
Vilku
Tańczący z Userami


images/avatars/avatar-400.gif

Data rejestracji: 02-10-2006
Postów: 2.263
Klan: Łoczka O_o
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria
Skąd: Poznań

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Mój pomysł więc się wypowiem

Trochę inaczej tą kostkę widziałem, generalnie znacznie prościej to wyglądać miało, a mianowicie

MORIA
3 x runa dowolnego koloru lvl 1 = dowolna runa dowolnego koloru lvl 1
3 x runa dowolnego koloru lvl 2 = dowolna runa dowolnego koloru lvl 2
3 x runa dowolnego koloru lvl 3 = dowolna runa dowolnego koloru lvl 3
3 x runa dowolnego koloru lvl 4 = dowolna runa dowolnego koloru lvl 4

3 x runa tego samego koloru lvl 1 = dowolna runa z wyłączeniem użytego koloru lvl 1
3 x runa tego samego koloru lvl 2 = dowolna runa z wyłączeniem użytego koloru lvl 2
3 x runa tego samego koloru lvl 3 = dowolna runa z wyłączeniem użytego koloru lvl 3
3 x runa tego samego koloru lvl 4 = dowolna runa z wyłączeniem użytego koloru lvl 4

NEKRO
2 x runa dowolnego koloru lvl 1 = dowolna runa dowolnego koloru lvl 1
2 x runa dowolnego koloru lvl 2 = dowolna runa dowolnego koloru lvl 2
2 x runa dowolnego koloru lvl 3 = dowolna runa dowolnego koloru lvl 3
2 x runa dowolnego koloru lvl 4 = dowolna runa dowolnego koloru lvl 4

2 x runa tego samego koloru lvl 1 = dowolna runa z wyłączeniem użytego koloru lvl 1
2 x runa tego samego koloru lvl 2 = dowolna runa z wyłączeniem użytego koloru lvl 2
2 x runa tego samego koloru lvl 3 = dowolna runa z wyłączeniem użytego koloru lvl 3
2 x runa tego samego koloru lvl 4 = dowolna runa z wyłączeniem użytego koloru lvl 4

nie wiem po co w tym wszystkim esencja, podatek dla tych co mają pecha ?

__________________
Big Grin

17-11-2015 18:53 Vilku jest offline Szukaj postów użytkownika: Vilku Dodaj Vilku do Listy kontaktów
Azur
Triple Ace


Data rejestracji: 09-05-2008
Postów: 189
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Originally posted by Buc
Poświęcenie 5 dowolnych run nie jest może takie głupie, ale możliwość wyboru konkretnej to już mocny dopalacz. Dlatego w tej wersji skłaniałbym się ku poświęcaniu 5 run drugiego poziomu (by było trochę trudniej).


Chyba zes mocno przedawkowal to co tam sobie wciagasz, ze Ci takie pomysly przychodza do glowy. Trzy runy byle jakie powinny dawac prawo wyboru koloru, a 5 run dowolnych prawo wyboru koloru i typu.
17-11-2015 18:55 Azur jest offline Szukaj postów użytkownika: Azur Dodaj Azur do Listy kontaktów
czepeknabakier
Viking


images/avatars/avatar-25386.gif

Data rejestracji: 27-05-2015
Postów: 679

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Azur napisał(a)
Trzy runy byle jakie powinny dawac prawo wyboru koloru, a 5 run dowolnych prawo wyboru koloru i typu.


Pierwsze jest zgodne ze statystyką ale drugie już nie,
samych kolorów jest 4, ale kolorów z rodzajami już 14, więc
ta proponowana 5 nie pasuje na pewno,
dla dowolnej runy do wyboru dowolnego i koloru i dowolnego rodzaju.

Równie dobrze możesz żądać by w mini lotto wygrywać główną nagrodę
co 42 raz bo tyle tam jest cyfr.
Cyfr owszem, ale nie kombinacji. Roll Eyes

Za łatwo chcecie. Smile
17-11-2015 19:08 czepeknabakier jest offline Szukaj postów użytkownika: czepeknabakier Dodaj czepeknabakier do Listy kontaktów
wzajac3
Lord


Data rejestracji: 22-11-2008
Postów: 272
Klan: Black Sparta
Kraina: Moria II
Skąd: Oświęcim

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Vilku napisał(a)
Mój pomysł więc się wypowiem

Trochę inaczej tą kostkę widziałem, generalnie znacznie prościej to wyglądać miało, a mianowicie

MORIA
3 x runa dowolnego koloru lvl 1 = dowolna runa dowolnego koloru lvl 1
3 x runa dowolnego koloru lvl 2 = dowolna runa dowolnego koloru lvl 2
3 x runa dowolnego koloru lvl 3 = dowolna runa dowolnego koloru lvl 3
3 x runa dowolnego koloru lvl 4 = dowolna runa dowolnego koloru lvl 4

3 x runa tego samego koloru lvl 1 = dowolna runa z wyłączeniem użytego koloru lvl 1
3 x runa tego samego koloru lvl 2 = dowolna runa z wyłączeniem użytego koloru lvl 2
3 x runa tego samego koloru lvl 3 = dowolna runa z wyłączeniem użytego koloru lvl 3
3 x runa tego samego koloru lvl 4 = dowolna runa z wyłączeniem użytego koloru lvl 4

NEKRO
2 x runa dowolnego koloru lvl 1 = dowolna runa dowolnego koloru lvl 1
2 x runa dowolnego koloru lvl 2 = dowolna runa dowolnego koloru lvl 2
2 x runa dowolnego koloru lvl 3 = dowolna runa dowolnego koloru lvl 3
2 x runa dowolnego koloru lvl 4 = dowolna runa dowolnego koloru lvl 4

2 x runa tego samego koloru lvl 1 = dowolna runa z wyłączeniem użytego koloru lvl 1
2 x runa tego samego koloru lvl 2 = dowolna runa z wyłączeniem użytego koloru lvl 2
2 x runa tego samego koloru lvl 3 = dowolna runa z wyłączeniem użytego koloru lvl 3
2 x runa tego samego koloru lvl 4 = dowolna runa z wyłączeniem użytego koloru lvl 4

nie wiem po co w tym wszystkim esencja, podatek dla tych co mają pecha ?


Jeśli chodzi o system wyboru to kolory wyniku łączenia oparł bym na takiej samej zasadzie jak łączenie itemów w studni dusz.

1. Kolor x+x+x=x
2. Kolor x+y+z = xyz (nowy kolor)

Mamy mozliwość wyboru jaki kolor chcemy zrobić. Niestety tracimy jednak w ten sposób klucz całego pomysłu jaką jest "kostka" - losowość

Tyle z tytułu koloru.

Zostaje jeszcze rodzaj runy jaka wyjdzie. Chyba, że owa wspomniana kostka będzie wspomniała swoją funkcję losowania jeśli chodzi o wybór rodzaju runy. Wtedy zachowamy sedno pomysłu

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez wzajac3: 17-11-2015 19:20.

17-11-2015 19:18 wzajac3 jest offline Szukaj postów użytkownika: wzajac3 Dodaj wzajac3 do Listy kontaktów
Vilku
Tańczący z Userami


images/avatars/avatar-400.gif

Data rejestracji: 02-10-2006
Postów: 2.263
Klan: Łoczka O_o
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria
Skąd: Poznań

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
2. Kolor x+y+z = xyz (nowy kolor)


% na wylosowanie runy uzależniony jest od tego ile jest run danego koloru: zielony>niebieski>czerwony>żółty

Abstrakcją i totalnym nieporozumieniem jest dla mnie wymiana żółtej runy na jakiś badziewny zielony

Nie oszukujcie się ze idzie o to aby pozbyć się zielonych i niebieskich przecież.. Evil

__________________
Big Grin

17-11-2015 20:19 Vilku jest offline Szukaj postów użytkownika: Vilku Dodaj Vilku do Listy kontaktów
Rocketto
Rakieta


images/avatars/avatar-21793.jpg

Data rejestracji: 27-01-2011
Postów: 476
Klan: LoD/PSD
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Azur +1 za obrazę

__________________
Ex-Supermoderator

17-11-2015 22:04 Rocketto jest offline Szukaj postów użytkownika: Rocketto Dodaj Rocketto do Listy kontaktów
Borszczu
Viking


Data rejestracji: 03-12-2006
Postów: 584
Klan: SG
Rasa w grze: Łapacz Myśli
Kraina: Moria VII

RE: Kostka kaina- wazne!! Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
adek444 napisał(a)
Cytuje z info na fb:
Talizmany: wprowadzono Kostkę Kaina, która umożliwia tworzenie nowych run poprzez łączenie już posiadanych run. Łączenia można dokonywać wyłącznie na runach poziomu 1. Aktualnie obsługiwane są dwie kombinacje:

- 3 runy różnych kolorów + po 1000 esencji każdego z tych kolorów = nowa losowa runa brakującego koloru (np runa zielona + niebieska + czerwona + po 1000 każdej z tych esencji da nam w efekcie runę żółtą)

- 3 takie same runy + 1500 esencji tego koloru = nowa losowa runa tego samego koloru ale inna niż włożone runy (np 3 runy Szał + 1500 czerwonej Esencji dadzą w efekcie runę Energia lub Moc).


Przy takim systemie nadal będzie doskwierał brak run czerwonych i żółtych. Powinna być jeszcze opcja 3 :np.wrzucam 5 dowolnych run i jest możliwość wybrania innej dowolnej. Druga kwestia to wymiana w kostce run na wyższych poziomach. Ludzie maja już runy na 4 lev i kostka też powinna to uwzględniać.

edit. lit


Jesli tworzona bedzie runa poziomu 2 to mysle ze ten problem nie bedzie tak istotny.

Jezeli jednak kostka bedzie produkowac rune poziomu 1 w zamian za 3 runy to uwazam ja za absurd i raczej rzadko bedzie uzywana.

__________________
r1: mark

r2,r5,r7,r19: Borszczu
17-11-2015 23:03 Borszczu jest offline Szukaj postów użytkownika: Borszczu Dodaj Borszczu do Listy kontaktów
maIef
Full Member


images/avatars/avatar-25471.jpg

Data rejestracji: 12-06-2014
Postów: 68
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

No i wyjdzie jak zwykle...
90% graczy mówi że badziew ale przecież administracja wie lepiej :/

Przynajmniej jakiś plus z tego pacza że umagi bedą przypisane.
Ta kosta to jakaś pomyłka, zagrajcie trochę w tę grę a potem wypuszczajcie takie ficzery...
Wy zupełnie od rzeczywistości jesteście oderwani, co kolejny pomysł to większy gniot niż poprzedni.

__________________

17-11-2015 23:07 maIef jest offline Szukaj postów użytkownika: maIef Dodaj maIef do Listy kontaktów
SteelMike1
Emperor


Data rejestracji: 17-02-2009
Postów: 1.088
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
czepeknabakier napisał(a)
cytat:
Azur napisał(a)
Trzy runy byle jakie powinny dawac prawo wyboru koloru, a 5 run dowolnych prawo wyboru koloru i typu.


Pierwsze jest zgodne ze statystyką ale drugie już nie,
samych kolorów jest 4, ale kolorów z rodzajami już 14, więc
ta proponowana 5 nie pasuje na pewno,
dla dowolnej runy do wyboru dowolnego i koloru i dowolnego rodzaju.

Równie dobrze możesz żądać by w mini lotto wygrywać główną nagrodę
co 42 raz bo tyle tam jest cyfr.
Cyfr owszem, ale nie kombinacji. Roll Eyes

Za łatwo chcecie. Smile


Powiedz co bierzesz, bo też chcę. Tongue

Uważasz, że ktoś przy dużym szczęściu ma poświęcić miesiąc chodzenia na ekspedycję tylko po to, żeby dostać wybrany kolor i rodzaj runy? To nikt by tego nie robił.

3 runy = dowolny kolor, 5 run = kolor i rodzaj, to najlepsze opcje, poświęcasz 6 i 10 dni, o ile zawsze wpadnie runa. Wink

__________________
cytat:
SushiMaker napisał(a)
Trochę myślenia nie zaszkodzi.

Po co dodawać wszędzie zapytanie: czy jesteś pewien?

Co to, windows ma być?


Nick w grze: Mike
17-11-2015 23:23 SteelMike1 jest offline Szukaj postów użytkownika: SteelMike1 Dodaj SteelMike1 do Listy kontaktów
-Vexix-
Lord


Data rejestracji: 16-11-2012
Postów: 335
Klan: ML
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia VII
Skąd: Osiedle Kontenerów

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Vilku napisał(a)
Mój pomysł więc się wypowiem

Trochę inaczej tą kostkę widziałem, generalnie znacznie prościej to wyglądać miało, a mianowicie

MORIA
3 x runa dowolnego koloru lvl 1 = dowolna runa dowolnego koloru lvl 1
3 x runa dowolnego koloru lvl 2 = dowolna runa dowolnego koloru lvl 2
3 x runa dowolnego koloru lvl 3 = dowolna runa dowolnego koloru lvl 3
3 x runa dowolnego koloru lvl 4 = dowolna runa dowolnego koloru lvl 4

3 x runa tego samego koloru lvl 1 = dowolna runa z wyłączeniem użytego koloru lvl 1
3 x runa tego samego koloru lvl 2 = dowolna runa z wyłączeniem użytego koloru lvl 2
3 x runa tego samego koloru lvl 3 = dowolna runa z wyłączeniem użytego koloru lvl 3
3 x runa tego samego koloru lvl 4 = dowolna runa z wyłączeniem użytego koloru lvl 4

NEKRO
2 x runa dowolnego koloru lvl 1 = dowolna runa dowolnego koloru lvl 1
2 x runa dowolnego koloru lvl 2 = dowolna runa dowolnego koloru lvl 2
2 x runa dowolnego koloru lvl 3 = dowolna runa dowolnego koloru lvl 3
2 x runa dowolnego koloru lvl 4 = dowolna runa dowolnego koloru lvl 4

2 x runa tego samego koloru lvl 1 = dowolna runa z wyłączeniem użytego koloru lvl 1
2 x runa tego samego koloru lvl 2 = dowolna runa z wyłączeniem użytego koloru lvl 2
2 x runa tego samego koloru lvl 3 = dowolna runa z wyłączeniem użytego koloru lvl 3
2 x runa tego samego koloru lvl 4 = dowolna runa z wyłączeniem użytego koloru lvl 4

nie wiem po co w tym wszystkim esencja, podatek dla tych co mają pecha ?


to byłoby dużo lepsze rozwiązanie, zmniejszyłoby różnicę między necro a morią w tempie zdobywania talizmanów i jak najbardziej to właśnie tak powinno wyglądać + koszt w esencji oczywiście, to co zostało podane na fb jako spoiler nie napawa wielkim optymizmem

jest to dużo ciekawsza opcja ze względu na:
1. większą prostotę
2. większą losowość - jako, że to kostka to powinna miksować runy w jak najbardziej losowy i zróżnicowany sposób
3. daje możliwość pozbycia się tylko jednego koloru zalegających run, a także wykorzystać runy 2+ poziomu i również je przerobić


co więcej jeżeli gdzieś jeszcze oprócz kostki wykorzystać esencję to do tworzenia run z esencji, był o tym jakiś temat: np. 3k albo 5k danej esencji za losową runę poz 1 koloru wykorzystanej esencji

rozdzielenie działania kostki pomiędzy necro i morię to świetny sposób godny rozważenia

__________________
cytat:
Jestem fajny napisał(a)
Klekcjonerski przedmiot jak admin utnie to kupujacemu powino sie dac stalke z powodu pushingu

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez -Vexix-: 17-11-2015 23:56.

17-11-2015 23:51 -Vexix- jest offline Szukaj postów użytkownika: -Vexix- Dodaj -Vexix- do Listy kontaktów
Strony (6): [1] 2 3 następny » ... ostatni » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » MORIA Kostka kaina- wazne!!

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH