Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Nowości i ogłoszenia » Nowości » DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (31): [1] 2 3 następny » ... ostatni » Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 134 Ankieta - średnia ocena: 6,75134 Ankieta - średnia ocena: 6,75
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
SushiMaker
Administrator ds. koncepcyjnych


Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 8.743

DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Aktualizacja 27 grudnia 2015:

Wsłuchując się w Wasze opinie, doszliśmy do wniosku, że najczęściej zgłaszane przez Was problemy można podzielić zasadniczo na kilka głównych kategorii:

1) Problem pushu surowcami mającymi stanowić rekompensatę za budynki i problem niespełnionych wymagań do budowy.

Pomysł z zerowaniem surowców jest w miarę ok, ale pozostaje nadal problem niespełnionych wymagań (wcześniej mogłem pożyczyć sprzęt do rozbudowy / miałem umagi, a teraz istnieje ryzyko, że już nie będę mógł).

Moja propozycja:
a) każdy gracz ma tyle surowców, ile miał w momencie połączenia serwerów
b) budynki każdego gracza zostają zapisane w osobnej tabeli referencyjnej
c) w okresie przejściowym, za każdym razem po wejściu na nowy kwadrat (w momencie przeniesienia i później dowolną ilość razy póki trwa okres przejściowy) będziemy mieć automatycznie rozbudowane wszystkie budynki do takich poziomów, na których mieliśmy je na oryginalnym serwerze [oczywiście dotyczy to tylko tych budynków, które będą dostępne w naszej strefie]
d) w takim samym okresie ochronnym nie będzie można przejmować kwadratów innych graczy w żaden sposób, aby zapobiec "budowniczym klocków" - będzie można zajmować tylko i wyłącznie puste kwadraty,
e) nie będzie opcji budowy w 1 sekundę - w świetle powyższych rozwiązań usuwamy ją jako bezzasadną.

Rozwiązuje to kilka problemów na raz:
- nie będzie się dało pushować surowcami/kwadratami
- nie będzie problemu z zerowaniem surowców
- nie będzie problemu z farmami - te farmy które istnieją nadal będą istnieć i generować tyle samo surowców
- nie będzie trzeba budować łącznie 300-500 poziomów budynków od nowa Smile
- nie będzie miało znaczenia, że ktoś nie spełnia wymagań do budowy

2)Problem grania "emeryckiego" i niechcianych wojen o 3 strefę.
Można go rozwiązać dość łatwo, po prostu zrównując 4 strefę z 3-cią - zarówno jeśli chodzi o budynki, jak i drop na wyprawach itd. W ten sposób każdy kto będzie w 3 i 4 strefie, tak naprawdę będzie w 3-ciej. Wojny więc będą jedynie o 2 i 1 strefę, ale to raczej wśród top klanów.
W epikach nie ma strefowości dropu (każdy pref/suf jest dostępny w każdej strefie), więc i ten problem odpadnie.

Na chwilę obecną nie sądzimy by było to konieczne, szczególnie przy niewielkiej frekwencji wśród graczy na serwerach r3 i r4.

3) Problem "farm", a raczej ich braku.
Patrz pkt 1).

4) Problem: "nie wiem czy na tym nie stracę/odnajdę się w nowych realiach".
Możliwy jest okres testowy fuzji - przez jakiś czas będzie można grać zarówno na swoim starym koncie na r3/r4 jak również grać na nowym serwerze będącym fuzją. Po tym czasie (tydzień? 2 tygodnie? raczej nie dłużej) odbędzie się głosowanie na serwerze, w którym jedna z opcji będzie musiała przeważyć w 65-80%. Jeśli przynajmniej tylu graczy nie opowie się wtedy za fuzją, to wrócimy do starych R3 / R4, a serwer fuzyjny zostanie usunięty.
Otwarty zostanie serwer testowy PTR tak by każdy mógł się zapoznać z realiami po fuzji.

5) Problem tych samych nicków.
Gracze o kolidujących nickach dostaną dopiski "R3" lub "R4". Przez okres testowy będzie można za darmo zmienić imię postaci i mail.
Kolidujące loginy będą musiały mieć dopiski. Gdyby komuś jego login bardzo się nie podobał i chciał go zmienić (na taki, który jest wolny), to w okresie testowym będzie można napisać do operatora prośbę o zmianę loginu.

Często też pojawia się argument, że jeśli nie będzie fuzji, to serwery R3/R4 zostaną zamknięte. Rozwieję Wasze wątpliwości: póki będą na nich gracze wykupujący premium, żaden z serwerów nie zostanie zamknięty.

Rozważany jest również okres przejściowy dłuższy niż 24h, najlepiej 48h-72h.



Poniżej oryginalny post.
Rzeczy skreślone, to rzeczy, które zostały zastąpione powyższą propozycją

___________________________________________________________

Witam,

jak wielu z Was wie serwery r3 i r4 cieszą się najmniejszą popularnością. Dlatego postanowiliśmy zaproponować Wam połączenie.

Co jest celem tego tematu:
- przedstawienie zasad na jakich takie połączenie mogłoby się odbyć oraz wysłuchanie Waszych opinii.

Co potem:
- po wysłuchaniu Waszych opinii i jeżeli uznamy to za spójny pomysł dostępna będzie dla serwerów r3 i r4 ankieta, w której będzie można się opowiedzieć za lub przeciw pomysłowi.


Jak wyglądało by połączenie r3 i r4:

1. Serwer jest TYLKO AUKCYJNY.
2. Serwer otrzymuje status serwera RODZINNEGO.
3. Wszyscy gracze zaczynają na s5 (strefa 5).
4. Wszystkie budynki graczy (NIE klanowe) zostają sprzedane, a surowce dodane do kont graczy.
5. W czasie okresu ochronnego (zazwyczaj pierwszy tydzień po Fuzji):
a - nie można atakować ani oblegać innych graczy
b - MOŻNA oblegać puste kwadraty (zasada kto pierwszy ten lepszy)
c - czas budowy będzie równy 1s (by można było się rozbudować do poziomu z serwera wyjściowego)
d - każdy klan otrzyma budynki klanowe na max
6. Przedmioty kupione ze składek klanowych (o ile członkowie nie postanowią o podziale) powinny trafić do lidera klanu.
7. Spółki powinny dokonać podziału majątku i przekazać info do OP.
8. Klany i BK zostaną przeniesione w całości.
9. ANULOWANE zostaną wszystkie rozpoczęte akcje BEZ ZWROTU KOSZTÓW/LIMITÓW itp
10. Przedmioty klanowe zostaną usunięte z ZK i trafią do graczy, którzy je w niej umieścili.
11. Przeniesionych zostanie pierwszych 300 przedmiotów ze zbrojowni. Zestawy przedmiotów, ekwipunek, zestawy talizmanów itp pozostaną bez zmian).
12. Aukcje zostaną wyłączone na 72h przed transferem tak by wszystkie zakończyły się automatycznie przed fuzją.
13. Ekspedycje i KW zostaną zablokowane w dniu transferu (od północy).
14. Nie zapisane wiadomości zostaną usunięte. Przeniesione zostanie tylko najnowsze 1000 wiadomości z folderu ZAPISANE.
15. Wszystkie przedmioty z "wiszących" ofert handlowych (handel tradycyjny) wrócą do swoich właścicieli.


Dlaczego serwer rodzinny:
- nikt nigdy nie wymyślił co zrobić z graczami, którzy grają na obu serwerach, naszym zdaniem jest to jedyne sprawiedliwe rozwiązanie.

Dlaczego serwer aukcyjny:
- nie chcemy patologii do jakiej mogłoby doprowadzić wprowadzenie zasad serwera rodzinnego na serwer handlowy.
Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy jest oszustem jednak nawet kilku oszustów potrafiłoby skutecznie zepsuć zabawę reszcie graczy.


Pozdrawiamy i zapraszamy do dyskusji,
BWTeam


Edit 16.12.2015
15. Pieniądze zostaną wyzerowane po okresie ochronnym by nie dopuścić do pushu przez budowanie budynków.
16. Rozważamy automatyczne (darmowe) wybudowanie wszystkich budynków na poziom 10. Tak by konta "duchy" nadal generowały pieniądze dla nowych graczy.

__________________
Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!

cytat:
skryhull2 napisał(a)
Sushi- Ot cwaniak, jakkolwiek to zabrzmi. Mistrz wykrętów, obracania kota ogonem, i udowadniania czegoś, co nie ma racji bytu ni też logicznego uzasadnienia. Potrafi się kłócić że białe jest czarne i vice versa.


cytat:
Sege napisał(a)
Sushi - to Tusk który się wypowiada jak trzeba tylko i wyłącznie


UWAGA! Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Zaoszczędzisz w ten sposób mnóstwo czasu!

Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets


26-11-2015 12:52 SushiMaker jest offline Szukaj postów użytkownika: SushiMaker Dodaj SushiMaker do Listy kontaktów
HrB
King


images/avatars/avatar-10435.gif

Data rejestracji: 26-02-2008
Postów: 924
Rasa w grze: Kultysta

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

świetna sprawa... bardzo dobry pomysł.
10/10

niektóre rzeczy do dopracowania, np. trochę pracy będzie z punktem 6 i 7.

__________________
r6: breH (oddane)
r11: Herberto (oddane - Shadow Warrior)
r14: breH

Przecież to jest kpina z tymi epikami
Sushi: Nie zamierzamy tego zmieniać. Na chwilę obecna drop jest rzadki
26-11-2015 13:13 HrB jest offline Strona domowa HrB Szukaj postów użytkownika: HrB Dodaj HrB do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.255
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Bardzo ciekawa propozycja, ustęp 5. załatwia problem kwadratów. Szkoda jedynie, że planowane jest odebranie handlu, choć Wasz argument jest trudny do podważenia.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

26-11-2015 13:20 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Leostas
Lord


Data rejestracji: 26-12-2010
Postów: 347
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

To ja od razu zapytam, czy jeśli ta propozycja przejdzie to będziecie w przyszłości łączyć także inne serwery?

Mnie by interesowało połączenie R15 z R13, a nawet i z R9.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Leostas: 26-11-2015 13:26.

26-11-2015 13:25 Leostas jest offline Szukaj postów użytkownika: Leostas Dodaj Leostas do Listy kontaktów
Trova
Turbodoładowana spamiarka forumowa


images/avatars/avatar-14362.jpg

Data rejestracji: 28-01-2009
Postów: 2.605
Kraina: Necropolia IV
Skąd: Zgorzelec

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wrzuceni zostaną wszyscy gracze? Nawet warzywa 1 lvl, które zapewniają małym jedyny możliwy dobry start (złom) ?

Jak tak, to czy nie zabraknie miejsc? :p

Bo jak te warzywka nie wejdą, to o maluchach można zapomnieć :p

Pytanie teraz o ceny ;d

Jak na r3 coś idzie za 5kk a na R4 za 20kk to jaka cena będzie akceptowalna na serwerze połączonym? BO znając życie op zacznie ucinać ceny, które na jednym z tych dwóch serwerów były akceptowalne, doprowadzi to do patologi na aukcjach i jak zwykle do kłótni w systemie/skargach na działania opa i znowu tylko ktoś się skasuje, bo straci drop życia, gdyż pójdzie za bezcen

A byłem świadkiem nie jednej sytuacji, gdy unikat wchodził na aukcje i op ucinał cenę :d

__________________
Nick R6 Włóczykij

cytat:
SushiMaker napisał(a)
Z uwagi na obecny stan kodu BW (jak by kupa trafiła w wentylator)

rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl
26-11-2015 13:36 Trova jest offline Szukaj postów użytkownika: Trova Dodaj Trova do Listy kontaktów
kolnierz
Junior Member


Data rejestracji: 01-04-2009
Postów: 11
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie jestem przekonany czy jako gracz r4 mam ochotę na ponowną wojnę o kwadraty i pilnowanie swojej s3.
przy zwiększonej ilości 3s lub możliwości siedzenia 2 osób na jednym klocku jestem za połączeniem

__________________
R4: Kolnierz
R9: Nebiros
R17: Papa Smerf
26-11-2015 13:36 kolnierz jest offline Szukaj postów użytkownika: kolnierz Dodaj kolnierz do Listy kontaktów
ill2
Lord


Data rejestracji: 01-06-2015
Postów: 337

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

I w jakich godzinach serwery by zostaly polaczone? Trzeba pomyslec o tum za wczasu zeby wszyscy mieli rowne szanse z zasiedleniem wyzszych stref

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez ill2: 26-11-2015 13:38.

26-11-2015 13:38 ill2 jest offline Szukaj postów użytkownika: ill2 Dodaj ill2 do Listy kontaktów
Trova
Turbodoładowana spamiarka forumowa


images/avatars/avatar-14362.jpg

Data rejestracji: 28-01-2009
Postów: 2.605
Kraina: Necropolia IV
Skąd: Zgorzelec

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
kolnierz napisał(a)
Nie jestem przekonany czy jako gracz r4 mam ochotę na ponowną wojnę o kwadraty i pilnowanie swojej s3.
przy zwiększonej ilości 3s lub możliwości siedzenia 2 osób na jednym klocku jestem za połączeniem


Aha, czyli w simsy chcesz grać, a nie w wojny krwi? Na tym chyba polega ta gra, żeby się tłuc o klocki, prowadzić wojny i walczyć z innymi graczami :d

__________________
Nick R6 Włóczykij

cytat:
SushiMaker napisał(a)
Z uwagi na obecny stan kodu BW (jak by kupa trafiła w wentylator)

rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl
26-11-2015 13:38 Trova jest offline Szukaj postów użytkownika: Trova Dodaj Trova do Listy kontaktów
Zabcia45
Full Member


Data rejestracji: 24-05-2015
Postów: 67

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jeszcze nie do konca wiem co o tym myśleć - wstępnie mi się i podoba i nie podoba

ale chce od razu zapytać:


1. o ile pamietam to serwer rodziny oznacza zę mogą dwie osoby grać z jednego iP a nie zezwolenie na posiadanie dwóch kont przez jednego gracza. Rozumiem żę tu zgadzacie sie na patalogie.
Ja np mam nieużywane od 5 lat konto na r3 ale może sobie do niego wrócę po połączeniu.


2. i pytanie jeszcze co z powtarzającymi się nickami?


3. no i pytanie o punkt 5 podpunkt C - budowa w 1s ok to rozumiem, ale zasoby trzeba mieć ??? sprzęt do rozbudowy też trzeba mieć???

4. no i na koniec serwery r3 i r4 opustoszały nie bez powodu - po prostu maja gorszy droprate iż te nowsze czy w tej kwestii coś też będzie zmienione??

__________________
r4 - Hauru
26-11-2015 13:39 Zabcia45 jest offline Szukaj postów użytkownika: Zabcia45 Dodaj Zabcia45 do Listy kontaktów
stm
Triple Ace


Data rejestracji: 13-12-2008
Postów: 221
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

a kiedy polaczenie r14 z innym ? :>

jako byly gracz r4 ... uwazam ze rewelacyjny pomysl.
miejmy nadzieje ze bedzie to poczatek laczen innych serverow Wink


jak dla mnie jedynym duzym minusem jest "Aukcyjny" - bo go po prostu nie lubie

__________________
r14 ---- > mts
26-11-2015 13:41 stm jest offline Szukaj postów użytkownika: stm Dodaj stm do Listy kontaktów
KOKE
Member


Data rejestracji: 02-08-2013
Postów: 33
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Trzeba było nie otwierać 18 serwerów to nie było by problemów teraz z aktywnością na starszych serwerach jak r3 czy r4 ...
Jestem przeciwko połączeniu!
26-11-2015 13:42 KOKE jest offline Szukaj postów użytkownika: KOKE Dodaj KOKE do Listy kontaktów
Matush555
Double Ace


Data rejestracji: 11-06-2008
Postów: 123
Klan: Perwers
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Trova napisał(a)
cytat:
kolnierz napisał(a)
Nie jestem przekonany czy jako gracz r4 mam ochotę na ponowną wojnę o kwadraty i pilnowanie swojej s3.
przy zwiększonej ilości 3s lub możliwości siedzenia 2 osób na jednym klocku jestem za połączeniem


Aha, czyli w simsy chcesz grać, a nie w wojny krwi? Na tym chyba polega ta gra, żeby się tłuc o klocki, prowadzić wojny i walczyć z innymi graczami :d




Na tym ta gra polegała ale kiedyś, teraz już dawno wszyscy odeszli od takiej koncepcji i ja również uważam podział stref za niesprawiedliwy i będzie o to duży płacz a jak pozabieracie ludziom, którzy mieli pobudowane klocki i teraz przy grze trzyma ich wyłącznie znajomość z ludźmi to nie będzie im się chciało od początku wszystkiego budować więc moim zdaniem z tymi strefami trzeba by było coś wymyślić innego.

Co wtedy z wszystkimi zadaniami czy trzeba wykonywać od nowa czy zostają bez zmian?

no i cenami tak jak zostało wspomniane też zapewne będzie problem bo rzeczy, które na którymś z serwerów już chodzą za bezcen na drugim mogą być warte bądź odwrotnie i ktoś może też na tym tracić

__________________


R3 - N3FR3
R10 - Nefer

_______________________________
Kupie legendarny dsk tytanowy ring/branse
26-11-2015 13:43 Matush555 jest offline Szukaj postów użytkownika: Matush555 Dodaj Matush555 do Listy kontaktów
necra
Junior Member


Data rejestracji: 14-11-2014
Postów: 10

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

no chyba was totalnie juz powa**lo, ze chcecie, aby kazdy sie meczyl z nowu i robil wszystko od zera !!! juz teraz garniak na 35 poziom buduje się latami, a wy chcecie, zeby kazdy sie wpienial z budowa od zera???? jak chcecie, zeby polowa serwerow usunęła przez to swoje postacie to gratulacje, "wspaniały pomysł" !!! nie zgadzam się w imieniu innych osób, które już piszą, że wam ciachdo reszty. nikt nie chce robic tego wszystkiego od nowa. A jeśli komuś się zachce to niech założy sobie konto na r18 na którym i tak przestanie grac po miesiącu. jak macie takie głupie pomysły to lepiej zachowajcie je dla siebie. Jeśli usuniecie mój komentarz to znaczy, że sami decydujecie o wszystkim i nie liczycie się wgl ze zdaniem graczy (i to nie tylko tej większości dla której tej pomysł z robieniem wszystkiego od nowa jest chory!!!!! jak ktoś chce budowac i bawic się we wszystko od nowa to jest kilkanaście serwerów i niech tam się bawią!!!!!!)
26-11-2015 13:47 necra jest offline Szukaj postów użytkownika: necra Dodaj necra do Listy kontaktów
Trova
Turbodoładowana spamiarka forumowa


images/avatars/avatar-14362.jpg

Data rejestracji: 28-01-2009
Postów: 2.605
Kraina: Necropolia IV
Skąd: Zgorzelec

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Zabcia45 napisał(a)


1. o ile pamietam to serwer rodziny oznacza zę mogą dwie osoby grać z jednego iP a nie zezwolenie na posiadanie dwóch kont przez jednego gracza. Rozumiem żę tu zgadzacie sie na patalogie.
Ja np mam nieużywane od 5 lat konto na r3 ale może sobie do niego wrócę po połączeniu.


Nie, serwer rodzinny to taki, gdzie twój wujek, babcia, dziadek, brat, siostra, tato, mama, kuzyn, bóg wie kto jeszcze może wejść na twoje konto i puścić za ciebie wypki, gdy ty będziesz siedział w kuchni i robił obiad :d

Teoretycznie chodzi tylko o rodziny, ale praktycznie ludzie mają po 4-5 kont, czy zasiadają z innymi użytkownikami klanu i nie są za to karani :p
Ale, można tylko robić takie rzeczy, bo one nie są czymś wielkim i strasznym

Natomiast gdy ktoś spróbuje pushować, kara będzie najwyższa możliwa (w ten sposób chcą pozbyć się oszustów, co pushują na jenym IP)

cytat:
Zabcia45 napisał(a)
4. no i na koniec serwery r3 i r4 opustoszały nie bez powodu - po prostu maja gorszy droprate iż te nowsze czy w tej kwestii coś też będzie zmienione??


Na pewno :d kolejne teorie spiskowe, że R14 ma droprate zwiększony o 1000000000% :d

a stare serwery są zapomniane i zakręcili kurek z dropem, żeby pozbyć się graczy . . .

Tak głupi jest ten wpis, że aż odechciewa się na niego odpowiadać

Każdy serwer ma taki sam droprate ;d ale im więcej ludzi na serwie, tym więcej dropów, to chyba naturalne nie? im więcej ludzi dropi tym naturalnie więcej przedmiotów wpada, dlatego serwery trupy nie mają tylu unikatów, bo jak dropi 100 osób a 500 osób to jest różnica

__________________
Nick R6 Włóczykij

cytat:
SushiMaker napisał(a)
Z uwagi na obecny stan kodu BW (jak by kupa trafiła w wentylator)

rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl
26-11-2015 13:48 Trova jest offline Szukaj postów użytkownika: Trova Dodaj Trova do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.670
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
necra napisał(a)
no chyba was totalnie juz powa**lo, ze chcecie, aby kazdy sie meczyl z nowu i robil wszystko od zera !!! juz teraz garniak na 35 poziom buduje się latami, a wy chcecie, zeby kazdy sie wpienial z budowa od zera???? jak chcecie, zeby polowa serwerow usunęła przez to swoje postacie to gratulacje, "wspaniały pomysł" !!! nie zgadzam się w imieniu innych osób, które już piszą, że wam odpier*oliło do reszty. nikt nie chce robic tego wszystkiego od nowa. A jeśli komuś się zachce to niech założy sobie konto na r18 na którym i tak przestanie grac po miesiącu. jak macie takie głupie pomysły to lepiej zachowajcie je dla siebie. Jeśli usuniecie mój komentarz to znaczy, że sami decydujecie o wszystkim i nie liczycie się wgl ze zdaniem graczy (i to nie tylko tej większości dla której tej pomysł z robieniem wszystkiego od nowa jest chory!!!!! jak ktoś chce budowac i bawic się we wszystko od nowa to jest kilkanaście serwerów i niech tam się bawią!!!!!!)


budowa kazdego budynku bedzie trwala (pierwsze 24h) 1 sekunde... slepa jestes czy czytac nie potrafisz?

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez twardy: 26-11-2015 13:49.

26-11-2015 13:49 twardy jest offline Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
kolnierz
Junior Member


Data rejestracji: 01-04-2009
Postów: 11
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

I już na tym serwerz to robiłem. Całą wojne od poczatku do końca. a Jak klany będą miały trochę gorszą sytuację to dostaną po dupie od mocniejszych. Wojna jest zabawna jak jesteś w top klanie, gdzie faktycznie masz szanse coś wyrwac, a jak jesteś w mniejszym klanie to cię tłuką kradną klocki i mają gdzieś

__________________
R4: Kolnierz
R9: Nebiros
R17: Papa Smerf
26-11-2015 13:51 kolnierz jest offline Szukaj postów użytkownika: kolnierz Dodaj kolnierz do Listy kontaktów
mlesniak
Viking


Data rejestracji: 08-12-2007
Postów: 673
Klan: Bractwo Nocnych Kruków, Night Mare
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

co z postaciami o tych samym nicku na serwie?

__________________
Mlesniak i wszystko jasne Tongue
26-11-2015 13:52 mlesniak jest offline Szukaj postów użytkownika: mlesniak Dodaj mlesniak do Listy kontaktów
biggie87
Triple Ace


Data rejestracji: 06-02-2011
Postów: 183
Klan: Siła i Honor
Kraina: Necropolia
Skąd: brać na winyle?

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Szczerze pomysł fajny, ale z drugiej strony do Bani totalnej Bani. Nie po to ładowałem w kwadrat, żeby zaczynać od 5s, a co będzie jak zabraknie kwadratów? i mowa tutaj głównie o 3 i 2s nie mówiac o 1s? Przez pierwsze kilka miesięcy będzie mega rzeźnia, posypie się od cholery banów, coś komuś nie będzie pasowało będzie zgłaszał.


Mozecie to wprowadzić jeśli przeniesiecie wszystkich razem z rozbudowanymi budynkami, możecie przecież to zrobić. Wystarczy tylko zatrudnić kilku dobrych "programistów", ale chyba Interię na to stać nie?


Jestem na NIE i nie zmienię zdania.


P.S: Każdy serwer kiedys upadnie i nie mam co do tego żadnych wątpliwości ludzie mają swoje życie nie będą do 60tki grać w BW...


Sam gram dla ludzi, nie dlatego, że jest fajnie. BW nigdy nie było fajną grą, bardziej oszukańczej gry w życiu nie widziałem, luck tak naprawdę nie wpływa na nic. Algorytmy wymyślał jakiś gumiok na dragach. Mając zaliczone wszystkie zadania, mając lucka i mając wszystko co mi jest potrzebne do szczęścia miałbym jeszcze raz wszystko budować? Chyba was wszystkich powaliło.


P.S2: pokażcie mi klan na BW który by nie miał wybudowanych wszystkich budynków. Ba ten zapis trzeba zmienić. Nie można mieć wszystkich budynków wybudowanych bop nie będzie można uczestniczyć w tym evencie:

Kobiety na traktory! (01.05) - każdy budujący budynek klanowy, otrzymuje +100 Szczęścia


Nie gram kobieta, ale jest mnóstwo innych graczy którzy grają kobietą.




Edit:

Przyjmijmy, że ogólnie wszystkich graczy będzie 2.5k. Wymyślę teraz historię Gienka.
Gienek ma dobry kwadrat w 3s, loguje się raz na 24h, ale jakimś dziwnym trafem nie może zalogowac się na konto przez 3-4 dni (mamy połaczenie serwerów) Gienkowi, umarła żona i dziecko. Loguje się na bw i okazuje się, że siedzi na 5s, a na jego kwadracie jest Maciek. I co wtedy? Gienek od samego początku głosował na NIE.


na 4s jest 1728 kwadratów
na 3s jest 144 kwadraty
na 2s jest 12 kwadratów
na 1s jest 1 kwadrat


w sumie mamy: 1885 kwadratów i co jeśli będziemy mieć 2500 aktywnych graczy? Gość z 3s może zostać na 5s i ja wiem, że to są wojny krwi, ale jeśli on siedział nasz kochany Gieniu na 3s od początku BW od powstania serwera walczył o ten kwadrat w pocie czoła, przez to stracił zaufanie Żony, dziecko było zanidbywane (fakt już nie żyją) i on sobie biedaczyna wraca na BW i widzi, że wszystkie lata w które grał na BW mógł tak naprawdę spędzić z rodziną bo i tak fgo wszyscy wzieli bez wazelinki, a najbardziej Administracja BW.

__________________
R3: adek008

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez biggie87: 26-11-2015 14:04.

26-11-2015 13:52 biggie87 jest offline Szukaj postów użytkownika: biggie87 Dodaj biggie87 do Listy kontaktów
Leostas
Lord


Data rejestracji: 26-12-2010
Postów: 347
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dla tych co płaczą o rozbudowie klocków:

5. Przez pierwsze 24h (PO 24h ZOSTANIE PRZYWRÓCONY STAN NORMALNY!):
a - nie można atakować ani oblegać innych graczy
b - MOŻNA oblegać puste kwadraty (zasada kto pierwszy ten lepszy)
c - czas budowy będzie równy 1s (by można było się rozbudować do poziomu z serwera wyjściowego)
d - każdy klan otrzyma budynki klanowe na max
26-11-2015 13:52 Leostas jest offline Szukaj postów użytkownika: Leostas Dodaj Leostas do Listy kontaktów
Trova
Turbodoładowana spamiarka forumowa


images/avatars/avatar-14362.jpg

Data rejestracji: 28-01-2009
Postów: 2.605
Kraina: Necropolia IV
Skąd: Zgorzelec

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Matush555 napisał(a)
cytat:
Trova napisał(a)
cytat:
kolnierz napisał(a)
Nie jestem przekonany czy jako gracz r4 mam ochotę na ponowną wojnę o kwadraty i pilnowanie swojej s3.
przy zwiększonej ilości 3s lub możliwości siedzenia 2 osób na jednym klocku jestem za połączeniem


Aha, czyli w simsy chcesz grać, a nie w wojny krwi? Na tym chyba polega ta gra, żeby się tłuc o klocki, prowadzić wojny i walczyć z innymi graczami :d




Na tym ta gra polegała ale kiedyś, teraz już dawno wszyscy odeszli od takiej koncepcji i ja również uważam podział stref za niesprawiedliwy i będzie o to duży płacz a jak pozabieracie ludziom, którzy mieli pobudowane klocki i teraz przy grze trzyma ich wyłącznie znajomość z ludźmi to nie będzie im się chciało od początku wszystkiego budować więc moim zdaniem z tymi strefami trzeba by było coś wymyślić innego.



Człowieku, pokasujecie się w ***** ;d zrobicie tylko przysługę dla nas i administracji

Boże ;d rozleniwione ***** ;d byleby tylko wejść , puścić karawane pielg i wyjść z BW

Weźcie poszukajcie sobie innych gier, gdzie można PvP wyłączyć i sobie grać z innymi jako WARZYWA, którymi jesteście ;d
Ja tęsknie za wojnami, na R14 specjalnie poszedłem grać, bo była wielka wojna między topowymi klanami i się działo, trzeba było walczyć o krew, siedzieć przy BW, żeby jednorazów nie ściągali i nie wykrwawiali przed końcem obla ;d
Wtedy się działo, tylko takie leniwe buraki siedziały i czekały na koniec wojny, żeby móc sobie szczęśliwie wskoczyć na S3 i być WARZYWEM do końca gry

Takich ludzi to można się od razu pozbyć z BW ;d jak wam szkoda wielka, że stracicie klocek

__________________
Nick R6 Włóczykij

cytat:
SushiMaker napisał(a)
Z uwagi na obecny stan kodu BW (jak by kupa trafiła w wentylator)

rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl
26-11-2015 13:52 Trova jest offline Szukaj postów użytkownika: Trova Dodaj Trova do Listy kontaktów
KOKE
Member


Data rejestracji: 02-08-2013
Postów: 33
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Co do budowy budynkow jeszcze jedna sprawa , mialem 18 inta z umagow rozbudowalem hb na maxa jak tylko moglem i usunalem umagi i co teeraz ? nie rozbuduje go do poziomu ktory teraz mam ... BEZNADZIEJA
26-11-2015 13:53 KOKE jest offline Szukaj postów użytkownika: KOKE Dodaj KOKE do Listy kontaktów
klogg123
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cudny pomysł


CUDNY POMYSŁ!!!


oczywiście za, i widzę że mój pomysł ze zwrotem kosztów za kwadrat został zatwierdzony Big Grin


10/10

szybko to wprowadzajcie i za r15 się zabierzcie xD
26-11-2015 13:54
kolnierz
Junior Member


Data rejestracji: 01-04-2009
Postów: 11
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Czemu w ogóle udzielasz się w sprawie serków r3 i4 jak grasz na 2 i 6?? jest nas mało i nie potrzebne nam wojny do niczego

__________________
R4: Kolnierz
R9: Nebiros
R17: Papa Smerf
26-11-2015 13:54 kolnierz jest offline Szukaj postów użytkownika: kolnierz Dodaj kolnierz do Listy kontaktów
ill2
Lord


Data rejestracji: 01-06-2015
Postów: 337

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Mam inne rozwiazanie dla osob posiadajacych konta na obu serwerach. Niech dana osoba wybierze ktore konto chce zatrzymac a z drugiego konta niech dostanie "spadek" taki sam jaki mozna dostac od innej osoby ktora sie kasuje. Mysle, ze kilka kk pr bedzie lepszym rozwiazaniem niz posiadanie 2 kont na jednym serwerze.
26-11-2015 13:56 ill2 jest offline Szukaj postów użytkownika: ill2 Dodaj ill2 do Listy kontaktów
necra
Junior Member


Data rejestracji: 14-11-2014
Postów: 10

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

powtarzam: od tego są inne serwery, zeby sie bawic od nowa we wszystko.
jak mozecie nam odebrac wszystko co tak dlugo budowalismy?? bo macie takie widzi-misie???!?! połączcie te serwery, a gwarantuje, że ludzie będą mieli dosyc waszych pomysłów, pousuwają konta, bo nie bedzie im się chciało bic i robic wszystko od nowa (TO CO I TAK SIĘ MIAŁO, WIĘC PO CO TO PSUC??!?!?) oj wiele kont zostanie usuniętych, już wam współczuje jak ten debi*ny pomysł przejdzie !!!
26-11-2015 13:56 necra jest offline Szukaj postów użytkownika: necra Dodaj necra do Listy kontaktów
Trova
Turbodoładowana spamiarka forumowa


images/avatars/avatar-14362.jpg

Data rejestracji: 28-01-2009
Postów: 2.605
Kraina: Necropolia IV
Skąd: Zgorzelec

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
kolnierz napisał(a)
Czemu w ogóle udzielasz się w sprawie serków r3 i4 jak grasz na 2 i 6?? jest nas mało i nie potrzebne nam wojny do niczego


Bo w sygnie mam wpisane R2 i R6 to nie gram na innych serwerach? Gratuluje inteligencji, jest się czym poszczycić

A może jakiś konkretny argument napiszesz? bo póki co tylko płaczesz

Budynki będą się budowały 1 sekundę, a wszystkie surowce zostaną oddane

czyli wybudujecie wszystko oprócz HB/Garniaka/Lombardu

na taki lvl jaki był, a te 3 budynki ogarniecie sobie przez ZK, pożyczając EQ do budowy

co za problem? pare lvl może stracicie poprzez umagi, których już nie macie, ale kto wam broni zdobyć je na nowo?
Nigdy każdemu się nie dogodzi, zawsze komuś nie będzie pasowało
Gdyby administracja próbowała dogodzić wszystkim, gra dawno byłaby już zamknięta

Chodzi o DOBRO WIĘKSZOŚCI !!!! a nie jednostek

__________________
Nick R6 Włóczykij

cytat:
SushiMaker napisał(a)
Z uwagi na obecny stan kodu BW (jak by kupa trafiła w wentylator)

rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl
26-11-2015 13:59 Trova jest offline Szukaj postów użytkownika: Trova Dodaj Trova do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.255
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Necra, nie rozumiesz że po przejściu na nowy serwer dostajesz zasoby za stare budynki a budowa nowych trwa sekundę?

Po zalogowaniu się na nowy serwer przechodzisz na S4 (lub wyższą strefę jak masz farta) i w kilka minut stawiasz klocek o takich samych parametrach jak wcześniej, a nawet wyższych, jeśli problemem był czas budowy a nie jej wymagania.

Trova, nie widzę w poście SM niczego o traceniu umagów.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

26-11-2015 14:01 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Magico
Tap płacz 2014


images/avatars/avatar-20295.png

Data rejestracji: 21-03-2008
Postów: 887
Kraina: Moria V
Skąd: mam wiedzieć czego chcesz?

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jak najbardziej tak, idziecie w bardzo dobrym kierunku.

Tak naprawdę po wszystkich zmianach brakuje nam tylko tego żeby BW odzyskało "miodność" sprzed lat. I o dziwo - zgodzę się z Trovą - WARZYWA WON Big Grin

Poszedłbym dalej i zrobił w następujący sposób:

R1 - jako zabytek
R2+R5 - jako zabytki
R3+R4+R6+R7 (i tak wszędzie mają być aukcje?)
R8 - jako nie-wiadomo-co Big Grin
R9+R13+R15
R10+R11+R12+R14
R17 - jako świeży serwer
R18 - jako świeży serwer

i suma sumarum mamy wtedy 5 aktywnych serwerów z czego 2 najnowsze + 3 unikaty.

Prawda, że brzmi zachęcająco? Big Grin
26-11-2015 14:02 Magico jest offline Szukaj postów użytkownika: Magico Dodaj Magico do Listy kontaktów
Hornet87
Emperor


Data rejestracji: 11-05-2014
Postów: 1.238

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

@up Magico, swoje pomysły, zapisuj na kartce, a potem zwijaj je w rulon i pakuj w swój tyłek -.- Akurat R10 czy R14 nie potrzebują żadnego łączenia i wara tobie od serwerów które nic takiego nie zgłaszają.

Wytłumaczcie mi to sprzedawanie budynków i dawanie złomu....

Jak ktoś NIGDY nie włożył nawet 1 pr w klocek, a ukradł komuś, kto wydał miliony pr...do kogo należy złom z tego klocka? Rozumiem, że klan top1 na szybko teraz zacznie anihilację klanów niżej i rozkradnie wszystko co najlepsze, a potem jeszcze da swoim znajomym. Więc na czym ma polegać to sprzedawanie budynków.

Moim zdaniem nie powinno być żadnego oddawania złomu, albo fuzja i zabawa albo nie i trzymanie się swoich klocków. Apeluję Sushi i Konrad o rozwagę, bo robiąc jedną złą decyzję ustanawiacie precedens.

+1 za offence //Midas

__________________
masz dalej o 20% lepszy trening od średniego taboretu pod zagrzybioną ścianą na zapleczu obskurnego baru w zaułku podrzędnej części szemranej dzielnicy biednego miasta

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Hornet87: 26-11-2015 14:06.

26-11-2015 14:04 Hornet87 jest offline Szukaj postów użytkownika: Hornet87 Dodaj Hornet87 do Listy kontaktów
Carnivor
King


Data rejestracji: 12-02-2008
Postów: 754
Klan: [-RUNE-]
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Może niech w temacie wypowiadają się jedynie aktywni gracze z r3 i r4 :>

Ja jestem na zdecydowane NIE. Acz z mocno egoistycznych powodów, przy czym wiem że jestem jedną z wielu takich osób. Jak się wszyscy domyślamy, zakończy się to grubymi wojnami o strefy 1-3. I o ile jest to całkiem fajne, to ja najzwyczajniej w świecie nie mam na to czasu. Kilka lat temu, z ciężkim sercem (bo jakoś niedługo przed wprowadzeniem III aktu) musiałem skończyć z BloodWars właśnie z tego powodu. Nie jestem fizycznie w stanie być on-line wtedy kiedy musiałbym być, w razie wojny. Martwienie się o ochronki, wykonywanie danej akcji o sciśle okreslonej godzinie, reagowanie na nagłe sytuacje, ciśnienie przy oblężeniach, ciągłe smsy typu "XXX nas oblegają, pisz do tych, rób to, tamto, o godzinie YY:ZZ puśc oblega tu, wrzuć taki a taki EQ do ZK", itp. Po prostu było to wielokrotnie za dużo jak na moje możliwości czasowe i organizacyjne. I nadal jest.

Na r4 wróciłem w styczniu, po tym jak w rozmowie ze znajomym (który notabene skończył również z tego powodu co ja, i wrócił również z tego samego) dowiedziałem się, że na r4 jest teraz pokój, ceny EQ poleciały na łeb na szyję, i gra na tych serwerach to teraz kokszenie swojej postaci, klepanie mobów, bez utrudnień spowodowanych oblegami i tym wszystkim co się wiąże z ostrym PvP oraz wojną itd. itp., nie ma żadnych wojen, klocki stoją wysoko, a s3 nawet nie są kradnięte, oblega też dawno nikt nie widział. Że teraz jedynymi aktami PvP są tylko areny, dla srebra i złota (no i sporadyczne ataki dla evo/esencji teraz). I założyłem konto na r4, bo chciałem właśnie takiej gry - na taką mam czas. Wprawdzie doskwiera brak ludzi którzy jednak CHCĄ się angażować w tą grę, kombinować z EQ, talizmanami, itp., ale zdecydowanie wolę to, niż ponowne pędzenie i toczenie wojen. Bo w takim wypadku niestety chyba będę musiał kolejny raz przestać w to grać... A z drugiej strony, jeśli kiedyś stwierdzę że chcę wojen, i takiej gry, to po prostu zrobię/przejmę sobie konto na którymś z nowszych serwerów, na którym wiem że jest wojna Smile

__________________
r2: Carnivor
r4: Carnivor

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Carnivor: 26-11-2015 14:17.

26-11-2015 14:04 Carnivor jest offline Szukaj postów użytkownika: Carnivor Dodaj Carnivor do Listy kontaktów
Strony (31): [1] 2 3 następny » ... ostatni » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Nowości i ogłoszenia » Nowości » DYSKUSJA - fuzja r3 i r4

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH