Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Nowości i ogłoszenia » Nowości » DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (31): [1] 2 3 następny » ... ostatni » Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 134 Ankieta - średnia ocena: 6,75134 Ankieta - średnia ocena: 6,75
Postów w wątku Autor Data
 DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 SushiMaker 26-11-2015 12:52
 RE: DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 czepeknabakier 26-11-2015 15:18
 RE: DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 czepeknabakier 27-11-2015 15:26
 RE: DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 Carnivor 27-11-2015 16:21
 RE: DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 NEKRO_1979 01-12-2015 22:00
 RE: DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 Nocka 21-12-2015 06:41
 RE: DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 Lizafka 21-12-2015 19:15
 RE: DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 Jola1957 21-12-2015 20:55
 RE: DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 ShadowWhoWalks 23-01-2017 12:55
 RE: DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 Szerlok 23-01-2017 14:21
 RE: DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 SushiMaker 25-01-2017 15:42
 RE: DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 Dracko 25-01-2017 22:30
 RE: DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 Kakamistrz 25-01-2017 22:43
 RE: DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 Dracko 25-01-2017 23:13
 RE: DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 tomi1974 28-02-2017 03:38
 RE: DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 Dracko 02-03-2017 22:25
 RE: DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 Jola1957 02-03-2017 23:33
 RE: DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 Dracko 02-03-2017 23:36
 RE: DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 Philips84 03-03-2017 10:15
 RE: DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 Wełen 03-03-2017 11:40
 RE: DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 FasJasola 03-03-2017 12:22
 RE: DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 Dark Knight 03-03-2017 12:52
 RE: DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 kacik 03-03-2017 13:18
 RE: DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 Dracko 03-03-2017 13:45
 RE: DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 bla_bla_bla 03-03-2017 15:44
 RE: DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 ill2 05-03-2017 14:47
 RE: DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 HrB 26-11-2015 13:13
 RE: DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 Buc 26-11-2015 13:20
 RE: DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 Turb0 28-01-2017 12:34
 RE: DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 sil123 28-01-2017 15:15
Następna Strona »

Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
SushiMaker
Administrator ds. koncepcyjnych


Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 8.743

DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Aktualizacja 27 grudnia 2015:

Wsłuchując się w Wasze opinie, doszliśmy do wniosku, że najczęściej zgłaszane przez Was problemy można podzielić zasadniczo na kilka głównych kategorii:

1) Problem pushu surowcami mającymi stanowić rekompensatę za budynki i problem niespełnionych wymagań do budowy.

Pomysł z zerowaniem surowców jest w miarę ok, ale pozostaje nadal problem niespełnionych wymagań (wcześniej mogłem pożyczyć sprzęt do rozbudowy / miałem umagi, a teraz istnieje ryzyko, że już nie będę mógł).

Moja propozycja:
a) każdy gracz ma tyle surowców, ile miał w momencie połączenia serwerów
b) budynki każdego gracza zostają zapisane w osobnej tabeli referencyjnej
c) w okresie przejściowym, za każdym razem po wejściu na nowy kwadrat (w momencie przeniesienia i później dowolną ilość razy póki trwa okres przejściowy) będziemy mieć automatycznie rozbudowane wszystkie budynki do takich poziomów, na których mieliśmy je na oryginalnym serwerze [oczywiście dotyczy to tylko tych budynków, które będą dostępne w naszej strefie]
d) w takim samym okresie ochronnym nie będzie można przejmować kwadratów innych graczy w żaden sposób, aby zapobiec "budowniczym klocków" - będzie można zajmować tylko i wyłącznie puste kwadraty,
e) nie będzie opcji budowy w 1 sekundę - w świetle powyższych rozwiązań usuwamy ją jako bezzasadną.

Rozwiązuje to kilka problemów na raz:
- nie będzie się dało pushować surowcami/kwadratami
- nie będzie problemu z zerowaniem surowców
- nie będzie problemu z farmami - te farmy które istnieją nadal będą istnieć i generować tyle samo surowców
- nie będzie trzeba budować łącznie 300-500 poziomów budynków od nowa Smile
- nie będzie miało znaczenia, że ktoś nie spełnia wymagań do budowy

2)Problem grania "emeryckiego" i niechcianych wojen o 3 strefę.
Można go rozwiązać dość łatwo, po prostu zrównując 4 strefę z 3-cią - zarówno jeśli chodzi o budynki, jak i drop na wyprawach itd. W ten sposób każdy kto będzie w 3 i 4 strefie, tak naprawdę będzie w 3-ciej. Wojny więc będą jedynie o 2 i 1 strefę, ale to raczej wśród top klanów.
W epikach nie ma strefowości dropu (każdy pref/suf jest dostępny w każdej strefie), więc i ten problem odpadnie.

Na chwilę obecną nie sądzimy by było to konieczne, szczególnie przy niewielkiej frekwencji wśród graczy na serwerach r3 i r4.

3) Problem "farm", a raczej ich braku.
Patrz pkt 1).

4) Problem: "nie wiem czy na tym nie stracę/odnajdę się w nowych realiach".
Możliwy jest okres testowy fuzji - przez jakiś czas będzie można grać zarówno na swoim starym koncie na r3/r4 jak również grać na nowym serwerze będącym fuzją. Po tym czasie (tydzień? 2 tygodnie? raczej nie dłużej) odbędzie się głosowanie na serwerze, w którym jedna z opcji będzie musiała przeważyć w 65-80%. Jeśli przynajmniej tylu graczy nie opowie się wtedy za fuzją, to wrócimy do starych R3 / R4, a serwer fuzyjny zostanie usunięty.
Otwarty zostanie serwer testowy PTR tak by każdy mógł się zapoznać z realiami po fuzji.

5) Problem tych samych nicków.
Gracze o kolidujących nickach dostaną dopiski "R3" lub "R4". Przez okres testowy będzie można za darmo zmienić imię postaci i mail.
Kolidujące loginy będą musiały mieć dopiski. Gdyby komuś jego login bardzo się nie podobał i chciał go zmienić (na taki, który jest wolny), to w okresie testowym będzie można napisać do operatora prośbę o zmianę loginu.

Często też pojawia się argument, że jeśli nie będzie fuzji, to serwery R3/R4 zostaną zamknięte. Rozwieję Wasze wątpliwości: póki będą na nich gracze wykupujący premium, żaden z serwerów nie zostanie zamknięty.

Rozważany jest również okres przejściowy dłuższy niż 24h, najlepiej 48h-72h.



Poniżej oryginalny post.
Rzeczy skreślone, to rzeczy, które zostały zastąpione powyższą propozycją

___________________________________________________________

Witam,

jak wielu z Was wie serwery r3 i r4 cieszą się najmniejszą popularnością. Dlatego postanowiliśmy zaproponować Wam połączenie.

Co jest celem tego tematu:
- przedstawienie zasad na jakich takie połączenie mogłoby się odbyć oraz wysłuchanie Waszych opinii.

Co potem:
- po wysłuchaniu Waszych opinii i jeżeli uznamy to za spójny pomysł dostępna będzie dla serwerów r3 i r4 ankieta, w której będzie można się opowiedzieć za lub przeciw pomysłowi.


Jak wyglądało by połączenie r3 i r4:

1. Serwer jest TYLKO AUKCYJNY.
2. Serwer otrzymuje status serwera RODZINNEGO.
3. Wszyscy gracze zaczynają na s5 (strefa 5).
4. Wszystkie budynki graczy (NIE klanowe) zostają sprzedane, a surowce dodane do kont graczy.
5. W czasie okresu ochronnego (zazwyczaj pierwszy tydzień po Fuzji):
a - nie można atakować ani oblegać innych graczy
b - MOŻNA oblegać puste kwadraty (zasada kto pierwszy ten lepszy)
c - czas budowy będzie równy 1s (by można było się rozbudować do poziomu z serwera wyjściowego)
d - każdy klan otrzyma budynki klanowe na max
6. Przedmioty kupione ze składek klanowych (o ile członkowie nie postanowią o podziale) powinny trafić do lidera klanu.
7. Spółki powinny dokonać podziału majątku i przekazać info do OP.
8. Klany i BK zostaną przeniesione w całości.
9. ANULOWANE zostaną wszystkie rozpoczęte akcje BEZ ZWROTU KOSZTÓW/LIMITÓW itp
10. Przedmioty klanowe zostaną usunięte z ZK i trafią do graczy, którzy je w niej umieścili.
11. Przeniesionych zostanie pierwszych 300 przedmiotów ze zbrojowni. Zestawy przedmiotów, ekwipunek, zestawy talizmanów itp pozostaną bez zmian).
12. Aukcje zostaną wyłączone na 72h przed transferem tak by wszystkie zakończyły się automatycznie przed fuzją.
13. Ekspedycje i KW zostaną zablokowane w dniu transferu (od północy).
14. Nie zapisane wiadomości zostaną usunięte. Przeniesione zostanie tylko najnowsze 1000 wiadomości z folderu ZAPISANE.
15. Wszystkie przedmioty z "wiszących" ofert handlowych (handel tradycyjny) wrócą do swoich właścicieli.


Dlaczego serwer rodzinny:
- nikt nigdy nie wymyślił co zrobić z graczami, którzy grają na obu serwerach, naszym zdaniem jest to jedyne sprawiedliwe rozwiązanie.

Dlaczego serwer aukcyjny:
- nie chcemy patologii do jakiej mogłoby doprowadzić wprowadzenie zasad serwera rodzinnego na serwer handlowy.
Zdajemy sobie sprawę, że nie każdy jest oszustem jednak nawet kilku oszustów potrafiłoby skutecznie zepsuć zabawę reszcie graczy.


Pozdrawiamy i zapraszamy do dyskusji,
BWTeam


Edit 16.12.2015
15. Pieniądze zostaną wyzerowane po okresie ochronnym by nie dopuścić do pushu przez budowanie budynków.
16. Rozważamy automatyczne (darmowe) wybudowanie wszystkich budynków na poziom 10. Tak by konta "duchy" nadal generowały pieniądze dla nowych graczy.

__________________
Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!

cytat:
skryhull2 napisał(a)
Sushi- Ot cwaniak, jakkolwiek to zabrzmi. Mistrz wykrętów, obracania kota ogonem, i udowadniania czegoś, co nie ma racji bytu ni też logicznego uzasadnienia. Potrafi się kłócić że białe jest czarne i vice versa.


cytat:
Sege napisał(a)
Sushi - to Tusk który się wypowiada jak trzeba tylko i wyłącznie


UWAGA! Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Zaoszczędzisz w ten sposób mnóstwo czasu!

Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets


26-11-2015 12:52 SushiMaker jest offline Szukaj postów użytkownika: SushiMaker Dodaj SushiMaker do Listy kontaktów
czepeknabakier
Viking


images/avatars/avatar-25386.gif

Data rejestracji: 27-05-2015
Postów: 679

RE: DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
SushiMaker napisał(a)

Jak wyglądało by połączenie r3 i r4:

5.
d - każdy klan otrzyma budynki klanowe na max
...
8. Klany i BK zostaną przeniesione w całości.



Pkt 5d i 8 są chyba sprzeczne?
To w końcu budynki klanowe na maksa czy zachowane te co są?

A jeśli ten maks tyczy tylko nowo tworzonych klanów na połączonym serwerze
to chyba ciut przesadzone? Roll Eyes

W całym temacie boli brak zwiększenia liczby 3s i 2s.
Nie trzeba ich od razu podwajać ale te 150% byłoby po prostu fajnie. Smile
26-11-2015 15:18 czepeknabakier jest offline Szukaj postów użytkownika: czepeknabakier Dodaj czepeknabakier do Listy kontaktów
czepeknabakier
Viking


images/avatars/avatar-25386.gif

Data rejestracji: 27-05-2015
Postów: 679

RE: DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jak należało oczekiwać sprawa 2s i 3s budzi najwięcej emocji.

Zwrócę uwagę Administracji że docelowa aktywna populacja top serwera
właśnie od ilości tych domków zależy.
Chyba nie po to się łączy dwa serwery by po krótkim czasie
mieć na połączonym tylu graczy ilu grało na jednym przed połączeniem...,
prawda? Roll Eyes

Więc ja przypomnę mój pomysł, wiele stron wcześniej, by

"pobawić się w krzesełka".......

z tymi 2s i 3s. Smile Smile

Nie podwajać ich ilości ale dać np 150% czy nawet 180%,
początkowej liczby 2s i 3s.

Np zrobić 20 sektorów 3s, i dwa sektory po 10 2s.
27-11-2015 15:26 czepeknabakier jest offline Szukaj postów użytkownika: czepeknabakier Dodaj czepeknabakier do Listy kontaktów
Carnivor
King


Data rejestracji: 12-02-2008
Postów: 754
Klan: [-RUNE-]
Kraina: Necropolia III

RE: DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
czepeknabakier napisał(a)
Jak należało oczekiwać sprawa 2s i 3s budzi najwięcej emocji.

Zwrócę uwagę Administracji że docelowa aktywna populacja top serwera
właśnie od ilości tych domków zależy.
Chyba nie po to się łączy dwa serwery by po krótkim czasie
mieć na połączonym tylu graczy ilu grało na jednym przed połączeniem...,
prawda? Roll Eyes

Więc ja przypomnę mój pomysł, wiele stron wcześniej, by

"pobawić się w krzesełka".......

z tymi 2s i 3s. Smile Smile

Nie podwajać ich ilości ale dać np 150% czy nawet 180%,
początkowej liczby 2s i 3s.

Np zrobić 20 sektorów 3s, i dwa sektory po 10 2s.


150% początkowej liczby 2s? Big Grin To będziesz siedział na połowie klocka, czy na półtorej? Big Grin D

Daruj sobie osobiate wycieczki, bo nic nie wnosza do tematu. Ostrzezenie ustne. // Midas

__________________
r2: Carnivor
r4: Carnivor
27-11-2015 16:21 Carnivor jest offline Szukaj postów użytkownika: Carnivor Dodaj Carnivor do Listy kontaktów
NEKRO_1979
Newbie


images/avatars/avatar-14734.jpg

Data rejestracji: 21-07-2008
Postów: 8
Kraina: Necropolia III

Angry RE: DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jestem na NIE na podanych zasadach.

Połączcie serwery z zachowaniem klocków. Co z graczami co mają klocki powyżej swojego poziomu? Ja nie mam szans na odbudowę bo nie mam poziomu lub statów żeby to zrobić. Kolejne pytanie co z rankingiem? Dla mnie dwa razy więcej koksów to cztery razy trudniejsze życie i gra. Zróbcie ankietę na kilku serverach kto jest za wasza opcją i niech spadają na drzewo, znaczy ten nowy serwer. A reszcie przenieście klocki na drugi. W ten sposób pewnie uda się jeden zamknąć.

__________________
Evil R4: NEKRO_1979
01-12-2015 22:00 NEKRO_1979 jest offline Szukaj postów użytkownika: NEKRO_1979 Dodaj NEKRO_1979 do Listy kontaktów
Nocka
Junior Member


Data rejestracji: 06-09-2012
Postów: 19
Rasa w grze: Ssak
Skąd: początek r1

RE: DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
SushiMaker napisał(a)
Aktualizacja 27 grudnia 2015:



Rozumiem że to missclick? Nie mogę się doczekać, wreszcie na tym martwym r4 coś będzie się dzialo

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Nocka: 21-12-2015 06:42.

21-12-2015 06:41 Nocka jest offline Szukaj postów użytkownika: Nocka Dodaj Nocka do Listy kontaktów
Lizafka
Full Member


Data rejestracji: 13-10-2007
Postów: 65
Kraina: Necropolia IV
Skąd: WLKP

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Tez bym byl ciekaw czy jak zwykle bedziemy zaskoczeni zmiana czy tez wczesniej dowiemy sie kiedy to nastapi. Latam po klockach i pomagam w rozbudowie i nie chce byc przeniesiony czy zapisany na nie swoim domku.
21-12-2015 19:15 Lizafka jest offline Szukaj postów użytkownika: Lizafka Dodaj Lizafka do Listy kontaktów
Jola1957
Forum Ace


Data rejestracji: 29-10-2007
Postów: 82
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia II; Necropolia III
Skąd: Gorzów Wlkp.

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
SushiMaker napisał(a)
Aktualizacja 27 grudnia 2015:



ten 27 grudnia 2015 to termin otwarcia serwera testowego? czy tylko uaktualnienie propozycji?

Widzę, że handel pozostaje w propozycjach nadal aukcyjny. Jak dla mnie jest to nie do przyjęcia. Pisaliśmy już tu na ten temat, ale jak widzę, po ponad 8 latach lądujemy na serwerze bez handlu.

Likwidacja s1 - co to ma być? Są zadania, które gracze robią na s1. Ja mam je porobione, ale co z tymi, którzy zostają tego pozbawieni?

W każdym razie te modyfikacje, które są zaproponowane, jak dla mnie nie zachęcają mnie do zostania na BW. Piszę BW, bo zakończenie gry na r3 oznacza dla mnie zakończenie gry również na innych serwerach, bo za chwilę i tam zostanę zaskoczona jakąś fuzją, wojnami o klocki itd.

W związku z tym proszę o podanie terminu tej fuzji. Jako lider muszę rozliczyć się z członkami klanu ze składek, podjąć decyzję co do sprzętu klanowego, no i znaleźć osobę, która będzie grała po fuzji i przejmie liderowanie klanu.

Szkoda, że Administracja nie może zrozumieć, że ta gra opiera się na tych tzw emerytach, a nie na tych, co tak "och" i "ach" "będzie się coś wreszcie działo", "będą wojny" itd. wypisują tutaj. Ale to już nie mój problem, tylko adminów. Mnie już tylko interesuje termin fuzji, abym wiedziała kiedy żegnam się z BW Smile

Edit: Zapomniałam jeszcze o pożyczkach , bo takowe udzielałam, a bez handlu ludzie nie będą mogli mi zwrócić.

__________________
r3 -> Ulta klan White Dragons
r14 -> Pamyli klan RELAX Luz

Upoważniam do upowania moich tematów Zje

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Jola1957: 21-12-2015 21:21.

21-12-2015 20:55 Jola1957 jest offline Szukaj postów użytkownika: Jola1957 Dodaj Jola1957 do Listy kontaktów
ShadowWhoWalks
Member


Data rejestracji: 14-10-2007
Postów: 42
Kraina: Necropolia II

RE: DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
SushiMaker napisał(a)
1. Serwer jest TYLKO AUKCYJNY.


Wobec tego proszę o konkretne odpowiedzi – jestem skarbnikiem w klanie:

cytat:
SushiMaker napisał(a)
6. Przedmioty klanowe (o ile członkowie nie postanowią o podziale) powinny trafić do lidera


1. Członkowie postanowili, że klan zostaje. Chyba prościej (ale drożej dla osoby przejmującej) jest zrolować lidera – zostaje nim skarbnik (u nas to on trzyma eq i pr klanowe) – może być? (nie trzeba wysyłać miliona zgłoszeń, przerzucać handlem pr-ów i eq)

2. Klan posiada oprócz klanowego eq również klanowe pr-y – kiedyś tam były jakieś składki, kiedyś tam był jakiś spadek. Co skarbnik ma zrobić z PR klanowymi? Trzymać? Czy rozdać przed fuzją? (jak przy kasacji klanu chociaż ten zostaje)

3. Być może wybiegam daleko w przyszłość ale w jakiś tam sposób klanowicze zbierali się na eq klanowy (składki, zrzutki) i chciałbym wiedzieć jak będzie to rozwiązane (na serwerze handlowym – sprzedaję eq, dzielę pr… a po zmianie na serwer tylko aukcyjny?). Mianowicie dwie przykładowe sytuacje rodzące ten sam problem/pytanie: a) jakiś czas po fuzji klan trzeba rozwiązać; b) jakiś czas po fuzji serwerów chcemy zrobić fuzję klanów. W obu przypadkach powstaje pytanie – co wtedy z eq klanowym?

4. Lider-Skarbnik klanu po fuzji serwerów zostaje nim na amen – nie ma możliwości poskakania sobie dla odmiany po innych klanach, bo nie ma możliwości przekazania eq klanowego innej osobie. Tak będzie czy jest przewidziana możliwość zmiany skarbnika? (przekazania klanowych gratów).

5. W przypadkach związanych z jakimkolwiek rozdawnictwem PR – co z osobami będącymi na urlopie?

6. Czy zrzutka klanowiczów na jakiś eq klanowy jest traktowana jako spółka, którą należy rozliczyć w kontekście poniższego punktu?

cytat:
SushiMaker napisał(a)
7. Spółki powinny dokonać podziału majątku i przekazać info do OP.


(wszelkiego rodzaju zrzutki były zgłaszane przez opcję „Objęcie funkcji skarbnika klanowego” z odpowiednią informacją i listą).

8. Wreszcie pytanie odnośnie czasu – kiedy to wszystko robić? Teraz? Na początku lutego? Dacie znać z jakimś wyprzedzeniem o konkretnym terminie fuzji żeby to wszystko ogarnąć?

Jeżeli któryś z problemów był już wyjaśniony to proszę o wskazanie odpowiedzi – gdzie nie spojrzę to głównym problemem są klocki :/.

__________________
R3: ShadowWhoWalks
23-01-2017 12:55 ShadowWhoWalks jest offline Szukaj postów użytkownika: ShadowWhoWalks Dodaj ShadowWhoWalks do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

najprostszym rozwiazaniem byloby stworzenie systemowego skarbnika na serwerach aukcyjnych przed fuzja

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.
23-01-2017 14:21 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
SushiMaker
Administrator ds. koncepcyjnych


Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 8.743

Autor tematu Temat rozpoczęty przez SushiMaker
RE: DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
ShadowWhoWalks napisał(a)
cytat:
SushiMaker napisał(a)
1. Serwer jest TYLKO AUKCYJNY.


Wobec tego proszę o konkretne odpowiedzi – jestem skarbnikiem w klanie:

cytat:
SushiMaker napisał(a)
6. Przedmioty klanowe (o ile członkowie nie postanowią o podziale) powinny trafić do lidera


1. Członkowie postanowili, że klan zostaje. Chyba prościej (ale drożej dla osoby przejmującej) jest zrolować lidera – zostaje nim skarbnik (u nas to on trzyma eq i pr klanowe) – może być? (nie trzeba wysyłać miliona zgłoszeń, przerzucać handlem pr-ów i eq)

2. Klan posiada oprócz klanowego eq również klanowe pr-y – kiedyś tam były jakieś składki, kiedyś tam był jakiś spadek. Co skarbnik ma zrobić z PR klanowymi? Trzymać? Czy rozdać przed fuzją? (jak przy kasacji klanu chociaż ten zostaje)

3. Być może wybiegam daleko w przyszłość ale w jakiś tam sposób klanowicze zbierali się na eq klanowy (składki, zrzutki) i chciałbym wiedzieć jak będzie to rozwiązane (na serwerze handlowym – sprzedaję eq, dzielę pr… a po zmianie na serwer tylko aukcyjny?). Mianowicie dwie przykładowe sytuacje rodzące ten sam problem/pytanie: a) jakiś czas po fuzji klan trzeba rozwiązać; b) jakiś czas po fuzji serwerów chcemy zrobić fuzję klanów. W obu przypadkach powstaje pytanie – co wtedy z eq klanowym?

4. Lider-Skarbnik klanu po fuzji serwerów zostaje nim na amen – nie ma możliwości poskakania sobie dla odmiany po innych klanach, bo nie ma możliwości przekazania eq klanowego innej osobie. Tak będzie czy jest przewidziana możliwość zmiany skarbnika? (przekazania klanowych gratów).

5. W przypadkach związanych z jakimkolwiek rozdawnictwem PR – co z osobami będącymi na urlopie?

6. Czy zrzutka klanowiczów na jakiś eq klanowy jest traktowana jako spółka, którą należy rozliczyć w kontekście poniższego punktu?

cytat:
SushiMaker napisał(a)
7. Spółki powinny dokonać podziału majątku i przekazać info do OP.


(wszelkiego rodzaju zrzutki były zgłaszane przez opcję „Objęcie funkcji skarbnika klanowego” z odpowiednią informacją i listą).

8. Wreszcie pytanie odnośnie czasu – kiedy to wszystko robić? Teraz? Na początku lutego? Dacie znać z jakimś wyprzedzeniem o konkretnym terminie fuzji żeby to wszystko ogarnąć?

Jeżeli któryś z problemów był już wyjaśniony to proszę o wskazanie odpowiedzi – gdzie nie spojrzę to głównym problemem są klocki :/.


Proszę przeczytaj uzupełnienie informacji w 1 poście:
- zrolować lidera
- przekazać mu przedmioty klanowe (po fuzji będą to jego przedmioty! na dobre i na złe) lub sprzedać i rozdać PRy jak w punkcie poniżej (wyczerpuje to kwestie fuzji klanów)
- rozdać PR, pozostałe przekazać z informacją za jakie osoby do OP

Najlepiej już teraz zacząć. Można oczywiście czekać na ostatnią chwilę ale po co?

__________________
Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!

cytat:
skryhull2 napisał(a)
Sushi- Ot cwaniak, jakkolwiek to zabrzmi. Mistrz wykrętów, obracania kota ogonem, i udowadniania czegoś, co nie ma racji bytu ni też logicznego uzasadnienia. Potrafi się kłócić że białe jest czarne i vice versa.


cytat:
Sege napisał(a)
Sushi - to Tusk który się wypowiada jak trzeba tylko i wyłącznie


UWAGA! Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Zaoszczędzisz w ten sposób mnóstwo czasu!

Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets


25-01-2017 15:42 SushiMaker jest offline Szukaj postów użytkownika: SushiMaker Dodaj SushiMaker do Listy kontaktów
Dracko
Viking


images/avatars/avatar-9311.jpg

Data rejestracji: 10-10-2006
Postów: 585
Klan: DerG
Kraina: Necropolia II

RE: DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
SushiMaker napisał(a)
cytat:
ShadowWhoWalks napisał(a)
cytat:
SushiMaker napisał(a)
1. Serwer jest TYLKO AUKCYJNY.


Wobec tego proszę o konkretne odpowiedzi – jestem skarbnikiem w klanie:

cytat:
SushiMaker napisał(a)
6. Przedmioty klanowe (o ile członkowie nie postanowią o podziale) powinny trafić do lidera


1. Członkowie postanowili, że klan zostaje. Chyba prościej (ale drożej dla osoby przejmującej) jest zrolować lidera – zostaje nim skarbnik (u nas to on trzyma eq i pr klanowe) – może być? (nie trzeba wysyłać miliona zgłoszeń, przerzucać handlem pr-ów i eq)

2. Klan posiada oprócz klanowego eq również klanowe pr-y – kiedyś tam były jakieś składki, kiedyś tam był jakiś spadek. Co skarbnik ma zrobić z PR klanowymi? Trzymać? Czy rozdać przed fuzją? (jak przy kasacji klanu chociaż ten zostaje)

3. Być może wybiegam daleko w przyszłość ale w jakiś tam sposób klanowicze zbierali się na eq klanowy (składki, zrzutki) i chciałbym wiedzieć jak będzie to rozwiązane (na serwerze handlowym – sprzedaję eq, dzielę pr… a po zmianie na serwer tylko aukcyjny?). Mianowicie dwie przykładowe sytuacje rodzące ten sam problem/pytanie: a) jakiś czas po fuzji klan trzeba rozwiązać; b) jakiś czas po fuzji serwerów chcemy zrobić fuzję klanów. W obu przypadkach powstaje pytanie – co wtedy z eq klanowym?

4. Lider-Skarbnik klanu po fuzji serwerów zostaje nim na amen – nie ma możliwości poskakania sobie dla odmiany po innych klanach, bo nie ma możliwości przekazania eq klanowego innej osobie. Tak będzie czy jest przewidziana możliwość zmiany skarbnika? (przekazania klanowych gratów).

5. W przypadkach związanych z jakimkolwiek rozdawnictwem PR – co z osobami będącymi na urlopie?

6. Czy zrzutka klanowiczów na jakiś eq klanowy jest traktowana jako spółka, którą należy rozliczyć w kontekście poniższego punktu?

cytat:
SushiMaker napisał(a)
7. Spółki powinny dokonać podziału majątku i przekazać info do OP.


(wszelkiego rodzaju zrzutki były zgłaszane przez opcję „Objęcie funkcji skarbnika klanowego” z odpowiednią informacją i listą).

8. Wreszcie pytanie odnośnie czasu – kiedy to wszystko robić? Teraz? Na początku lutego? Dacie znać z jakimś wyprzedzeniem o konkretnym terminie fuzji żeby to wszystko ogarnąć?

Jeżeli któryś z problemów był już wyjaśniony to proszę o wskazanie odpowiedzi – gdzie nie spojrzę to głównym problemem są klocki :/.


Proszę przeczytaj uzupełnienie informacji w 1 poście:
- zrolować lidera
- przekazać mu przedmioty klanowe (po fuzji będą to jego przedmioty! na dobre i na złe) lub sprzedać i rozdać PRy jak w punkcie poniżej (wyczerpuje to kwestie fuzji klanów)
- rozdać PR, pozostałe przekazać z informacją za jakie osoby do OP

Najlepiej już teraz zacząć. Można oczywiście czekać na ostatnią chwilę ale po co?


SM przemyśl proszę opcje serwera handlowego po połączeniu jeszcze raz. Więcej przemawia za niż przeciw, na starych serwerach cieżko o unikatowe itemy, a teraz każdy będzie kisić pr na takie itemy i ceny ich poszybują w góre o 1000%, po drugie problem rodzi się z itemami klanowymi i składkami w klanach. Po trzecie nie łatwiej by wam było zrobić list graczy którzy mają konta na 2 serwerach i ich kontrolować??? niż utrudniać grę przeciętnemu szarakowi z r3/4
25-01-2017 22:30 Dracko jest offline Szukaj postów użytkownika: Dracko Dodaj Dracko do Listy kontaktów
Kakamistrz
Triple Ace


Data rejestracji: 06-08-2007
Postów: 150

RE: DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Dracko napisał(a)
cytat:
SushiMaker napisał(a)
cytat:
ShadowWhoWalks napisał(a)
cytat:
SushiMaker napisał(a)
1. Serwer jest TYLKO AUKCYJNY.


Wobec tego proszę o konkretne odpowiedzi – jestem skarbnikiem w klanie:

cytat:
SushiMaker napisał(a)
6. Przedmioty klanowe (o ile członkowie nie postanowią o podziale) powinny trafić do lidera


1. Członkowie postanowili, że klan zostaje. Chyba prościej (ale drożej dla osoby przejmującej) jest zrolować lidera – zostaje nim skarbnik (u nas to on trzyma eq i pr klanowe) – może być? (nie trzeba wysyłać miliona zgłoszeń, przerzucać handlem pr-ów i eq)

2. Klan posiada oprócz klanowego eq również klanowe pr-y – kiedyś tam były jakieś składki, kiedyś tam był jakiś spadek. Co skarbnik ma zrobić z PR klanowymi? Trzymać? Czy rozdać przed fuzją? (jak przy kasacji klanu chociaż ten zostaje)

3. Być może wybiegam daleko w przyszłość ale w jakiś tam sposób klanowicze zbierali się na eq klanowy (składki, zrzutki) i chciałbym wiedzieć jak będzie to rozwiązane (na serwerze handlowym – sprzedaję eq, dzielę pr… a po zmianie na serwer tylko aukcyjny?). Mianowicie dwie przykładowe sytuacje rodzące ten sam problem/pytanie: a) jakiś czas po fuzji klan trzeba rozwiązać; b) jakiś czas po fuzji serwerów chcemy zrobić fuzję klanów. W obu przypadkach powstaje pytanie – co wtedy z eq klanowym?

4. Lider-Skarbnik klanu po fuzji serwerów zostaje nim na amen – nie ma możliwości poskakania sobie dla odmiany po innych klanach, bo nie ma możliwości przekazania eq klanowego innej osobie. Tak będzie czy jest przewidziana możliwość zmiany skarbnika? (przekazania klanowych gratów).

5. W przypadkach związanych z jakimkolwiek rozdawnictwem PR – co z osobami będącymi na urlopie?

6. Czy zrzutka klanowiczów na jakiś eq klanowy jest traktowana jako spółka, którą należy rozliczyć w kontekście poniższego punktu?

cytat:
SushiMaker napisał(a)
7. Spółki powinny dokonać podziału majątku i przekazać info do OP.


(wszelkiego rodzaju zrzutki były zgłaszane przez opcję „Objęcie funkcji skarbnika klanowego” z odpowiednią informacją i listą).

8. Wreszcie pytanie odnośnie czasu – kiedy to wszystko robić? Teraz? Na początku lutego? Dacie znać z jakimś wyprzedzeniem o konkretnym terminie fuzji żeby to wszystko ogarnąć?

Jeżeli któryś z problemów był już wyjaśniony to proszę o wskazanie odpowiedzi – gdzie nie spojrzę to głównym problemem są klocki :/.


Proszę przeczytaj uzupełnienie informacji w 1 poście:
- zrolować lidera
- przekazać mu przedmioty klanowe (po fuzji będą to jego przedmioty! na dobre i na złe) lub sprzedać i rozdać PRy jak w punkcie poniżej (wyczerpuje to kwestie fuzji klanów)
- rozdać PR, pozostałe przekazać z informacją za jakie osoby do OP

Najlepiej już teraz zacząć. Można oczywiście czekać na ostatnią chwilę ale po co?


SM przemyśl proszę opcje serwera handlowego po połączeniu jeszcze raz. Więcej przemawia za niż przeciw, na starych serwerach cieżko o unikatowe itemy, a teraz każdy będzie kisić pr na takie itemy i ceny ich poszybują w góre o 1000%, po drugie problem rodzi się z itemami klanowymi i składkami w klanach. Po trzecie nie łatwiej by wam było zrobić list graczy którzy mają konta na 2 serwerach i ich kontrolować??? niż utrudniać grę przeciętnemu szarakowi z r3/4


Dokładnie.
Poza tym, czy to nie będzie podchodziło pod push w momencie, gdy klan postanowi się rozejść i każdy pójdzie w swoją stronę.
Bądź w przypadku fuzji, gdy tylko część klanwiczy pójdzie do klanuy z akutalnym liderem. Część klanowiczów pozostanie wtedy z niczym. Z drugiej strony, itemki moga też się powtarzać i będzie je trzeba sprzedać to wtedy wszystkie PR idą do lidera a nie na wszystkich klanowiczy który na nie łożyli przez długie lata gry? Frown Coś tutaj nie pasuje

__________________
R3: TeddyPicker

LastFm
25-01-2017 22:43 Kakamistrz jest offline Szukaj postów użytkownika: Kakamistrz Dodaj Kakamistrz do Listy kontaktów
Dracko
Viking


images/avatars/avatar-9311.jpg

Data rejestracji: 10-10-2006
Postów: 585
Klan: DerG
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

sprawdźcie może ile jest aktywnych graczy, którym konta się dublują podejrzewam że nie więcej jak 50 Smile i dla nich pozostałych ~300 ma mieć gorzej?
25-01-2017 23:13 Dracko jest offline Szukaj postów użytkownika: Dracko Dodaj Dracko do Listy kontaktów
tomi1974
Niezarejestrowany
RE: DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
SushiMaker napisał(a)
112. Aukcje zostaną wyłączone na 72h przed transferem tak by wszystkie zakończyły się automatycznie.
13. Ekspedycje i KW zostaną zablokowane na 72h przed transferem[/d]



Zdaje się ze raczej w lutym fuzji nie będzie jak adm zapowiadała
28-02-2017 03:38
Dracko
Viking


images/avatars/avatar-9311.jpg

Data rejestracji: 10-10-2006
Postów: 585
Klan: DerG
Kraina: Necropolia II

RE: DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
SushiMaker napisał(a)
Aktualizacja 27 grudnia 2015:


2)Problem grania "emeryckiego" i niechcianych wojen o 3 strefę.
Można go rozwiązać dość łatwo, po prostu zrównując 4 strefę z 3-cią - zarówno jeśli chodzi o budynki, jak i drop na wyprawach itd. W ten sposób każdy kto będzie w 3 i 4 strefie, tak naprawdę będzie w 3-ciej. Wojny więc będą jedynie o 2 i 1 strefę, ale to raczej wśród top klanów.
W epikach nie ma strefowości dropu (każdy pref/suf jest dostępny w każdej strefie), więc i ten problem odpadnie.

Na chwilę obecną nie sądzimy by było to konieczne, szczególnie przy niewielkiej frekwencji wśród graczy na serwerach r3 i r4.



czyli jednak chcecie zamknac ten serwer po polaczeniu, poniewaz przy samej fuzji odejdzie 20% graczy, kolejne 40% (+/-) skasuje sie kiedy klocek budowany latami zabierze jakis burol z innego klanu

"procenty z dupy czyste przypuszczenia"

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Dracko: 02-03-2017 22:33.

02-03-2017 22:25 Dracko jest offline Szukaj postów użytkownika: Dracko Dodaj Dracko do Listy kontaktów
Jola1957
Forum Ace


Data rejestracji: 29-10-2007
Postów: 82
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia II; Necropolia III
Skąd: Gorzów Wlkp.

RE: DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Dracko napisał(a)
cytat:
SushiMaker napisał(a)
Aktualizacja 27 grudnia 2015:


2)Problem grania "emeryckiego" i niechcianych wojen o 3 strefę.
Można go rozwiązać dość łatwo, po prostu zrównując 4 strefę z 3-cią - zarówno jeśli chodzi o budynki, jak i drop na wyprawach itd. W ten sposób każdy kto będzie w 3 i 4 strefie, tak naprawdę będzie w 3-ciej. Wojny więc będą jedynie o 2 i 1 strefę, ale to raczej wśród top klanów.
W epikach nie ma strefowości dropu (każdy pref/suf jest dostępny w każdej strefie), więc i ten problem odpadnie.

Na chwilę obecną nie sądzimy by było to konieczne, szczególnie przy niewielkiej frekwencji wśród graczy na serwerach r3 i r4.



czyli jednak chcecie zamknac ten serwer po polaczeniu, poniewaz przy samej fuzji odejdzie 20% graczy, kolejne 40% (+/-) skasuje sie kiedy klocek budowany latami zabierze jakis burol z innego klanu

"procenty z dupy czyste przypuszczenia"


No cóż, czyli nie ma co kupować premium na pół roku, bo jeśli ma tak być, to zakończę kasację konta Pleased To też jest wyjście aby wreszcie zakończyć grę na bw Smile

__________________
r3 -> Ulta klan White Dragons
r14 -> Pamyli klan RELAX Luz

Upoważniam do upowania moich tematów Zje

02-03-2017 23:33 Jola1957 jest offline Szukaj postów użytkownika: Jola1957 Dodaj Jola1957 do Listy kontaktów
Dracko
Viking


images/avatars/avatar-9311.jpg

Data rejestracji: 10-10-2006
Postów: 585
Klan: DerG
Kraina: Necropolia II

RE: DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Jola1957 napisał(a)
cytat:
Dracko napisał(a)
cytat:
SushiMaker napisał(a)
Aktualizacja 27 grudnia 2015:


2)Problem grania "emeryckiego" i niechcianych wojen o 3 strefę.
Można go rozwiązać dość łatwo, po prostu zrównując 4 strefę z 3-cią - zarówno jeśli chodzi o budynki, jak i drop na wyprawach itd. W ten sposób każdy kto będzie w 3 i 4 strefie, tak naprawdę będzie w 3-ciej. Wojny więc będą jedynie o 2 i 1 strefę, ale to raczej wśród top klanów.
W epikach nie ma strefowości dropu (każdy pref/suf jest dostępny w każdej strefie), więc i ten problem odpadnie.

Na chwilę obecną nie sądzimy by było to konieczne, szczególnie przy niewielkiej frekwencji wśród graczy na serwerach r3 i r4.



czyli jednak chcecie zamknac ten serwer po polaczeniu, poniewaz przy samej fuzji odejdzie 20% graczy, kolejne 40% (+/-) skasuje sie kiedy klocek budowany latami zabierze jakis burol z innego klanu

"procenty z dupy czyste przypuszczenia"


No cóż, czyli nie ma co kupować premium na pół roku, bo jeśli ma tak być, to zakończę kasację konta Pleased To też jest wyjście aby wreszcie zakończyć grę na bw Smile


podejrzewam, że masa ludzi myśli podobnie
02-03-2017 23:36 Dracko jest offline Szukaj postów użytkownika: Dracko Dodaj Dracko do Listy kontaktów
Philips84
Member


images/avatars/avatar-13886.gif

Data rejestracji: 29-06-2008
Postów: 40
Klan: P_P, KoDeX
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia; Necropolia II
Skąd: Poznań

RE: DYSKUSJA - fuzja r3 i r4 Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Dracko napisał(a)
cytat:
SushiMaker napisał(a)
Aktualizacja 27 grudnia 2015:


2)Problem grania "emeryckiego" i niechcianych wojen o 3 strefę.
Można go rozwiązać dość łatwo, po prostu zrównując 4 strefę z 3-cią - zarówno jeśli chodzi o budynki, jak i drop na wyprawach itd. W ten sposób każdy kto będzie w 3 i 4 strefie, tak naprawdę będzie w 3-ciej. Wojny więc będą jedynie o 2 i 1 strefę, ale to raczej wśród top klanów.
W epikach nie ma strefowości dropu (każdy pref/suf jest dostępny w każdej strefie), więc i ten problem odpadnie.

Na chwilę obecną nie sądzimy by było to konieczne, szczególnie przy niewielkiej frekwencji wśród graczy na serwerach r3 i r4.



czyli jednak chcecie zamknac ten serwer po polaczeniu, poniewaz przy samej fuzji odejdzie 20% graczy, kolejne 40% (+/-) skasuje sie kiedy klocek budowany latami zabierze jakis burol z innego klanu

"procenty z dupy czyste przypuszczenia"

My również możemy napisać że fuzja nie jest konieczna bo od razu wszyscy się skasują wiec moze od razu zamknąć r3 i r4?

__________________
Tongue "Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, wszystkich moich klanowiczów"Tongue

R1: Philips84
R3: Philips842
03-03-2017 10:15 Philips84 jest offline Szukaj postów użytkownika: Philips84 Dodaj Philips84 do Listy kontaktów
Wełen
Emperor


images/avatars/avatar-25541.gif

Data rejestracji: 14-04-2016
Postów: 1.059

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jeżeli tego nie będzie, to porażka, bo sens fuzji rozbijal się właśnie o problem z serwerem..
03-03-2017 11:40 Wełen jest offline Szukaj postów użytkownika: Wełen Dodaj Wełen do Listy kontaktów
FasJasola
Double Ace


Data rejestracji: 28-01-2009
Postów: 132
Klan: RAVEN
Kraina: Necropolia III
Skąd: Czaplinek

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

@kacik niewielki nadmir ludzi?? W każdym klanie masz po 3 osoby minimum w rolkach na trzeciej strefie x144 takie kwadraty daje 432 ( nie biorę pod uwagę ze większość klanów roluje nawet w 4 osoby) osoby na jednym serwerze!!! Ilość takich osób zwiększy sie dwukrotnie po fuzji czy sie beda kasować czy nie. Dlatego zrównanie stref dropem i budynkami to najlepsza opcja, tak siedzę na s3 jeśli chodzi o mnie i nie widzi mi sie cos co miało zostać wprowadzone a tak zupełnie zwyczajnie bez żadnej informacji zostało wykreślone z listy bo ludzi gra mało, dla mnie to żadne tłumaczenie bo za mało to mogą zupę posolić jak im nie w paski.

Rządam i nie tylko ja rzadam bo prawie wszyscy gracze grający na r3 i r4 przywrócenia zrównania stref 3 i 4. Wykreślać wcześniejsze ustalenia to nie ładnie z twojej strony Sushi, to co było atrakcyjne dla nowych graczy na starych naszych r3 i r4 w kwesti fuzji wlasnie zostało zniszczone i populacja zamiast rosnąć bedzie znów systematycznie spadała nawet po fuzji, BRAWO!!!!!!!!

__________________
NICK R4: FaSiU


03-03-2017 12:22 FasJasola jest offline Szukaj postów użytkownika: FasJasola Dodaj FasJasola do Listy kontaktów
Dark Knight
Triple Ace


Data rejestracji: 20-02-2008
Postów: 210

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Panowie z administracji przypominam to My Starzy gracze tworzymy te rerwery - pisze o R3 i R4 - miało być zrównanie s3 z s4 jeżeli chodzi o drop i budynki- wiec prosze tego nie zmieniać, chyba że macie za duzo pieniedzy - to moje płacone za 3 serwery premki Wam są niepotrzebne - czy tak???

Prosze sie jasno okresłic - bo po rezygnacji - nie wróce - znajde sobie inne gry za które zapłace i nie bedę wprowadzany w stan "drżenia" ciągłymi zmianami decyzji, pod ludzi którzy pomarudzą wiecej jak ja ale też pograją kilka miesiecy i sobie pójdą - ja gram ponad 8 lat wiec chyba jestem sprawdzoną "dojną Krową"Frown

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Dark Knight: 03-03-2017 17:46.

03-03-2017 12:52 Dark Knight jest offline Szukaj postów użytkownika: Dark Knight Dodaj Dark Knight do Listy kontaktów
kacik
Forum Legend


Data rejestracji: 10-11-2006
Postów: 1.836
Klan: @@@ B. I. G. @@@
Rasa w grze: Ssak
Skąd: z mroków ciemności z męstwa i złości

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

up@

rzadac to ty mozesz - zobacz regulamin - jedyne co jest w grze twoje to checi do gry badz ich brak...

wy na powaznie myslicie ze wszyscy bedziecie siedziec na 3 strefach? wegetujecie i nie chcecie sie rozwijac a tylko marudzicie ze od pozniejszych serwerow dostajecie
wlasnie odrobina walk by spowodowala ze wkoncu musielibyscie porobic troche sprzetu pod areny i oble i wziasc pare umagow w tym celu

na nowy serwer fuzyjny sporo osob nowych sie wybiera wiec i drop sie zwiekszy wiec i bedzie tez wiecej skladnikow

co do zmiany w opisie przez sushiego - wykreslil bo to byly wszsytko plany
w dalszym ciagu bedzie serwer beta wiec duzo rzeczy moze byc zmienione

ps. musze poszukac hasla do mojego starego konta ....

__________________
R1 "VENTRUE" ...:: B I G ::... $$$ eXtreme $$$
kacik kacik1 vuko
moria sezonowa

Nie odpowiadam za bledy
03-03-2017 13:18 kacik jest offline Szukaj postów użytkownika: kacik Dodaj kacik do Listy kontaktów
Dracko
Viking


images/avatars/avatar-9311.jpg

Data rejestracji: 10-10-2006
Postów: 585
Klan: DerG
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
kacik napisał(a)
up@

rzadac to ty mozesz - zobacz regulamin - jedyne co jest w grze twoje to checi do gry badz ich brak...

wy na powaznie myslicie ze wszyscy bedziecie siedziec na 3 strefach? wegetujecie i nie chcecie sie rozwijac a tylko marudzicie ze od pozniejszych serwerow dostajecie
wlasnie odrobina walk by spowodowala ze wkoncu musielibyscie porobic troche sprzetu pod areny i oble i wziasc pare umagow w tym celu

na nowy serwer fuzyjny sporo osob nowych sie wybiera wiec i drop sie zwiekszy wiec i bedzie tez wiecej skladnikow

co do zmiany w opisie przez sushiego - wykreslil bo to byly wszsytko plany
w dalszym ciagu bedzie serwer beta wiec duzo rzeczy moze byc zmienione

ps. musze poszukac hasla do mojego starego konta ....


jakich skladników chłopie zajmij się swoimi serwerami, a nie piszesz wszedzie gdzie tylko możesz

żeby offtopu nie było:

Sushi czy przewidujecie ankietę dotyczącą fuzji, czy ten pomysł również upadł?
03-03-2017 13:45 Dracko jest offline Szukaj postów użytkownika: Dracko Dodaj Dracko do Listy kontaktów
bla_bla_bla
Viking


Data rejestracji: 19-09-2015
Postów: 732
Kraina: Necropolia
Skąd: BW → Bloody Warns

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Carnivor napisał(a)
Zaraz zaraz, a co to za szwindel z tym brakiem zrównania stref? Nie było to wcześniej wykreślone, dam głowę że jeszcze nie tak dawno sprawdzałem to tutaj komuś, żeby mieć pewność, i na pewno było to grubo po 27 grudnia. Frekwencja frekwencją, ale owszem jest to problemem, bo s3 i tak będzie za mało i będą wojny o nie, tym bardziej że przecież sporo osób z innych serwerów planuje na pofuzyjny serwer się zarejestrować! I to zrównanie klocków to miał być jeden z chyba raptem dwóch plusów tej całej fuzji, a teraz >przypadkiem< dowiaduję się, że po cichu odchodzi do lamusa? Administracja liczy że wiele osób sie nie połapie i zagłosuje na tak? :>

No cóż, to jest pokłosie tego, że nie widać edycji postów czynionych przez adminów i (s)opów... Temat był już podnoszony na forum...
Nie pokazuje edycji postów przez opów i wyżej rangą
...ale SM stwierdził wtedy, co stwierdził - ma być profesjonalnie (czyt. niekoniecznie przejrzyście/jawnie)... Czyli krótko mówiąc niezadowolenie społeczności BW (z jakiegoś faktu) znowu zostało (jak widać) skutecznie olane (czego nadal nie rozumiem - no, chyba że BWT ma coś do ukrycia, bądź czegoś się wstydzi)...



cytat:
FasJasola napisał(a)
@kacik niewielki nadmir ludzi?? W każdym klanie masz po 3 osoby minimum w rolkach na trzeciej strefie x144 takie kwadraty daje 432 ( nie biorę pod uwagę ze większość klanów roluje nawet w 4 osoby) osoby na jednym serwerze!!! Ilość takich osób zwiększy sie dwukrotnie po fuzji czy sie beda kasować czy nie. Dlatego zrównanie stref dropem i budynkami to najlepsza opcja, tak siedzę na s3 jeśli chodzi o mnie i nie widzi mi sie cos co miało zostać wprowadzone a tak zupełnie zwyczajnie bez żadnej informacji zostało wykreślone z listy bo ludzi gra mało, dla mnie to żadne tłumaczenie bo za mało to mogą zupę posolić jak im nie w paski.

Rządam i nie tylko ja rzadam bo prawie wszyscy gracze grający na r3 i r4 przywrócenia zrównania stref 3 i 4. Wykreślać wcześniejsze ustalenia to nie ładnie z twojej strony Sushi, to co było atrakcyjne dla nowych graczy na starych naszych r3 i r4 w kwesti fuzji wlasnie zostało zniszczone i populacja zamiast rosnąć bedzie znów systematycznie spadała nawet po fuzji, BRAWO!!!!!!!!

Kolega chyba już nie pamięta, co kiedyś napisał SM nt. żądań?Big Grin
Poza tym jakim prawem mnożysz razy 3 te rolowane S3? Przecież te 3 (użyte w ww. przykładzie) osoby nadal rolują jeden i ten sam [] w S3, nieprawdaż? Poza tym na dosłownie poprzedniej stronie napisałem, jak można rozwiązać problem z kolizjami [] na łączonych serwerach (z tyłu głowy kołacze mi się jeszcze jeden pomysł, a właściwie rozwinięcie powyższego), ale moje posty są chyba jakieś, kurde, niewidzialne czy cuś, bo nikt nie podjął tematu (łącznie z SM)...

__________________


cytat:
Co jest tej, lepiej postaw litr, siadaj, gadaj co masz
Polej raz i pij, albo będzie peace albo damy se w pysk
Nie powiedziałeś tego w ryj to jakbyś chłopcze znikł

03-03-2017 15:44 bla_bla_bla jest offline Strona domowa bla_bla_bla Szukaj postów użytkownika: bla_bla_bla Dodaj bla_bla_bla do Listy kontaktów
ill2
Lord


Data rejestracji: 01-06-2015
Postów: 337

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

PRZESTANCIE PLACIC IM PREMKE TO MOZE W KONCA ZACZNA NAS SLUCHAC! DO CZASU JAK PLACICIE TO MAJA WAS GDZIES I POGODZCIE SIE Z TYM. PRZSTANCIE IM PLACIC
05-03-2017 14:47 ill2 jest offline Szukaj postów użytkownika: ill2 Dodaj ill2 do Listy kontaktów
HrB
King


images/avatars/avatar-10435.gif

Data rejestracji: 26-02-2008
Postów: 924
Rasa w grze: Kultysta

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

świetna sprawa... bardzo dobry pomysł.
10/10

niektóre rzeczy do dopracowania, np. trochę pracy będzie z punktem 6 i 7.

__________________
r6: breH (oddane)
r11: Herberto (oddane - Shadow Warrior)
r14: breH

Przecież to jest kpina z tymi epikami
Sushi: Nie zamierzamy tego zmieniać. Na chwilę obecna drop jest rzadki
26-11-2015 13:13 HrB jest offline Strona domowa HrB Szukaj postów użytkownika: HrB Dodaj HrB do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.302
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Bardzo ciekawa propozycja, ustęp 5. załatwia problem kwadratów. Szkoda jedynie, że planowane jest odebranie handlu, choć Wasz argument jest trudny do podważenia.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

26-11-2015 13:20 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Turb0
Triple Ace


Data rejestracji: 24-09-2016
Postów: 165
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Sushi napisał(a)Dlaczego serwer rodzinny:
- nikt nigdy nie wymyślił co zrobić z graczami, którzy grają na obu serwerach, naszym zdaniem jest to jedyne sprawiedliwe rozwiązanie.


Propozycja:
-gracz wybiera JEDNĄ postać
-premium z kasowanej postaci jest przenoszone na tę która zostaje lub może być zużyte na przeniesienie max pięciu itemow z jednej postaci na drugą.
-druga postać jest usuwana

__________________
R3 Przewodnik
28-01-2017 12:34 Turb0 jest offline Szukaj postów użytkownika: Turb0 Dodaj Turb0 do Listy kontaktów
sil123
King


Data rejestracji: 14-04-2013
Postów: 922
Kraina: Necropolia IV; Necropolia VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Turb0 napisał(a)
cytat:
Sushi napisał(a)Dlaczego serwer rodzinny:
- nikt nigdy nie wymyślił co zrobić z graczami, którzy grają na obu serwerach, naszym zdaniem jest to jedyne sprawiedliwe rozwiązanie.


Propozycja:
-gracz wybiera JEDNĄ postać
-premium z kasowanej postaci jest przenoszone na tę która zostaje lub może być zużyte na przeniesienie max pięciu itemow z jednej postaci na drugą.
-druga postać jest usuwana


Przykładowo gracz zarejestrował się na tych serwerach jednocześnie, na każdym ma 100+ poziom, dlaczego ma być zmuszony do kasowania którejś z postaci?
Serwer rodzinny to najlepsze rozwiązanie.

__________________
R6 - Locke Lamora

Stare czasy:
Locke Lamora zadaje cios krytyczny z broni Epicka Demoniczna Kama, kukiluki zostaje zraniony za 1726 PKT ŻYCIA.
Big Grin

Aphrael używa arkana: Dziki Szał poz. 100.
Wreszcie <3
28-01-2017 15:15 sil123 jest offline Szukaj postów użytkownika: sil123 Dodaj sil123 do Listy kontaktów
Strony (31): [1] 2 3 następny » ... ostatni » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Nowości i ogłoszenia » Nowości » DYSKUSJA - fuzja r3 i r4

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH