Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » A jakby tak sprowadzić nowych graczy? » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (2): [1] 2 następny » Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony A jakby tak sprowadzić nowych graczy? 4 Ankieta - średnia ocena: 7,754 Ankieta - średnia ocena: 7,754 Ankieta - średnia ocena: 7,75
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Mirabeth
Ex-Team


images/avatars/avatar-25644.jpg

Data rejestracji: 06-07-2013
Postów: 387
Klan: Misie
Kraina: Necropolia X

A jakby tak sprowadzić nowych graczy? Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Łatwo powiedzieć, co? Nie uwierzycie, ale zrobić też łatwo.

Łażąc po internecie to tu, to tam bardzo często napotykałem na reklamę pewnej gry przeglądarkowej (nie podam tytułu bo nie chcę robić kryptoreklamy). I nie powiem - skusiło mnie to. I od kilku lat sobie w nią pykam i jest fajnie. Jest tam o wiele mniej serwerów niż tutaj, a ciągle na sb ogólnym pojawiają się pytania nowicjuszy - ciągle i ciągle. Ergo - od kilku lat przybywają tam nowe osoby. A ja tymczasem łażąc po internecie ciągle napotykam na reklamę tej gry.

Powiążmy fakty: sieć zasypana reklamami gry = gra zasypana nowymi graczami. Wniosek - może by tak zainwestować w reklamę bw? Bo szczerze mówiąc nigdzie się z nią nie spotkałem (sic!).

Ale niestety bw ma swój klimat. Nie wiem jak gdzie indziej, ale jak ktoś na sb zadaje jakieś podstawowe pytanie na r16, to zlatuje się banda troli jak muchy do .... No i niestety taki nowy gracz już więcej tu nie wróci. Tylko nie bardzo wiem co z tym zrobić Frown Może wprowadzić jakiś system nagradzania ludzi, którzy pomagają nowym graczom, czy coś?

TAK dla reklamy - NIE dla troli !!!

__________________
R14+16 Mesjasz

Tmod:
Kupię - Moria
Sprzedam - Moria
Wymiana kont

07-04-2016 15:22 Mirabeth jest offline Szukaj postów użytkownika: Mirabeth Dodaj Mirabeth do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.302
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Rozmawiałem kiedyś z SM na ten temat, adblock jest zbyt popularny by było opłacalne inwestowanie w reklamę na stronach WWW.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

07-04-2016 15:31 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Frenare
Full Member


images/avatars/avatar-24314.gif

Data rejestracji: 07-08-2011
Postów: 59
Kraina: Necropolia; Moria II
Skąd: Poznań.

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Buc, to jaki masz pomysł na reklamę bw ? Ja gram bo mnie tata namówił, ja namówiłam chłopaka i tak dalej i myślę, że na tej zasadzie ludzie ściągają innych. Ciągle sie słyszy, że "To mój kumpel z reala" "Pracujemy razem" i tak dalej. Trzeba by było coś zrobić bo faktycznie ja reklamy widziałam może kilka razy i to dość dawno Smile

__________________

R1: Kiedyś - Frenare R2EN : Kiedyś - nesskafe
Lowest Player to get Expedition Badge nesskafe Level 62 - jeszcze nie pobity

07-04-2016 16:42 Frenare jest offline Szukaj postów użytkownika: Frenare Dodaj Frenare do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.302
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie zajmuję się marketingiem, nie interesuje mnie to. Moje początki na BW też były z polecenia - podpatrzyłem grę u kolegi, który dowiedział się o niej od innego, który dostał link z ogame. Ja wciągnąłem dwóch innych kolegów, a tamten jeszcze innego. Potem w BW zaczęła grać moja siostra, itd. Swoje pierwsze konto na R1 założyłem we wrześniu 2006 r., dopiero później odkryłem że jest coś takiego jak forum Big Grin

Najlepsza metoda to poczta pantoflowa, lecz w tym momencie rynek tego typu gier jest pełen. BW kiedyś było jedną z niewielu fajnych gier, w tym momencie jest tego od cholery i jeszcze więcej. Możliwe, że uda się wypromować BW poprzez aplikację na androida, ale tam też konkurencja jest spora.

Niestety, zmieniły się też przez 10 lat realia - część graczy jest z nami od początku, zaczynali jako nastolatkowie, a mają teraz własne rodziny, część graczy wpadła na chwilę, bo ktoś pokazał grę w szkole/w pracy, część znalazła link całkowicie przypadkiem buszując w necie. Kiedyś, każda pierdoła która została wprowadzona na R1 powodowała falę entuzjazmu, obecnie wprowadzane są wielkie patche, które za każdym razem są krytykowane. Zmieniły się oczekiwania graczy, dorośli użytkownicy mają mniej czasu, małolaty tracą szybko cierpliwość. Na pewno też ostra polityka pilnowania regulaminu nie wszystkim się podoba. Z mojego opowskiego doświadczenia stwierdzam, że gracze nie rozumieją postępowania administracji, jest to dla nich zbyt skomplikowane. Naprawdę kumatych graczy jest tu zdecydowana mniejszość, ale i oni są z nami najdłużej.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

07-04-2016 18:24 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Mirabeth
Ex-Team


images/avatars/avatar-25644.jpg

Data rejestracji: 06-07-2013
Postów: 387
Klan: Misie
Kraina: Necropolia X

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Mirabeth
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja zaczynałem na r1 można powiedzieć na początku. I faktycznie jak wprowadzono grafikę do placu budowy to był 8 cud świata. Wtedy dopiero odkryłem coś takiego jak gry przegladarkowe i zacząłem szukać z czasem innych. Z czystym sumieniem mogę powiedzieć że tak dobrych praktycznie nie ma. Większość z nich to powtarzanie 3 może 4 identycznych schematów z różnymi grafikami. Więc na tym powinna bazować promocja gry. Ale skoro marketing to nie twoja działka to może ktoś kto się tym zajmuje powinien tu zajrzeć, założyć temat na forum i posłuchać sugestii graczy, bo jak sam zauważyłeś jest tu wiele osób dorosłych, zajmujących się różnymi rzeczami - na pewno znajdzie się ktoś od reklamy z dobrymi pomysłami.

Edit: a jak idą pracę z rzeczona aplikacją na androida?

__________________
R14+16 Mesjasz

Tmod:
Kupię - Moria
Sprzedam - Moria
Wymiana kont

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Mirabeth: 07-04-2016 21:03.

07-04-2016 19:59 Mirabeth jest offline Szukaj postów użytkownika: Mirabeth Dodaj Mirabeth do Listy kontaktów
klogg123
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Łażąc po internecie to tu, to tam bardzo często napotykałem na reklamę pewnej gry przeglądarkowej


nie masz adblocka? :V
najlepszym sposobem na nowych graczy jest polecenie gry przez starych
każdą reklamę w internetach się da zablokować (od ło hoho i jeszcze trochę żadnej reklamy nie widziałem, dzięki wam twórcy adblocków ^^)
07-04-2016 21:42
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

a ja widzialem reklame bw calkiem niedawno, bo jakos z rok temu

szkoda tylko, ze strona na ktorej ja widzialem, zaczynala sie od "r6.bloodwars"

spam

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.
07-04-2016 22:25 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
Mirabeth
Ex-Team


images/avatars/avatar-25644.jpg

Data rejestracji: 06-07-2013
Postów: 387
Klan: Misie
Kraina: Necropolia X

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Mirabeth
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

oj AdBlocka nie ma każdy. Ja akurat mam, ale na przykład w pracy spędzam 8 godzin dziennie na bw, a jak mi leci pielga to wchodzę na inne strony i tam właśnie te reklamy mi biją po oczach, gdyż w pracy głupio instalować AdBlocka. W telefonie też AdBlocka nie mam, a niektóre strony wprost informują użytkownika o konieczności wyłączenia AdBlocka aby wyświetlić ich zawartość, więc jednak te reklamy przeciskają się jakość do mojej świadomości, pomimo posiadania AdBlocka.

A skoro wszyscy go mają i używają, to skąd tak duże zainteresowanie rzeczoną w pierwszym poście grą? A poczta pantoflowa jest moim zdaniem w Polsce raczej mało skuteczna. A to dlatego, że panuje ogólne przekonanie, że w gry komputerowe grają tylko znudzone dzieciaki. Więc dorosłym często głupio jest się tym chwalić, a te dzieciaki nie są chyba grupą docelową BW.

__________________
R14+16 Mesjasz

Tmod:
Kupię - Moria
Sprzedam - Moria
Wymiana kont

07-04-2016 22:48 Mirabeth jest offline Szukaj postów użytkownika: Mirabeth Dodaj Mirabeth do Listy kontaktów
klogg123
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
w pracy głupio instalować AdBlocka

bo? potrzebujesz internetu do pracy to jasne że adblock już siedzi


cytat:
a niektóre strony wprost informują użytkownika o konieczności wyłączenia AdBlocka aby wyświetlić ich zawartość

i te strony się olewa

cytat:
A poczta pantoflowa jest moim zdaniem w Polsce raczej mało skuteczna

85% osób które znam z bw dowiedziały się o grze od znajomego... tak jak i ja
07-04-2016 23:21
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.302
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Panowie, to nie jest temat o adblocku. SM mi mówił, że reklamy w necie odpadają ze względu na adblock, a reklamy w radio/telewizji są nieosiągalne.

Rozreklamowanie BW to ciężki temat, osobiście pokładam wielkie nadzieje w aplikacji na Androida. Tyle że wyróżnienie tej aplikacji też nie będzie łatwe.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

07-04-2016 23:26 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

a reklamy w androidowych apkach? prawie kazda darmowa ma jakies reklamy, czy to po wykonaniu akcji, czy to "obejrzyj a dostaniesz za darmo 1 gema, za ktore sie placi"

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.
08-04-2016 02:11 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
Magico
Tap płacz 2014


images/avatars/avatar-20295.png

Data rejestracji: 21-03-2008
Postów: 887
Kraina: Moria V
Skąd: mam wiedzieć czego chcesz?

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Temat reklamy i to szerokiej był już Adminami przerabiany. I wiecie co? Zgodzilismy się wspólnie ze gdyby te działania przeprowadzić dla nowego produktu to efekt byłby niewiarygodny.
Problem BW polega na tym ze jest to produkt, który już bardzo długo eksploatuje rynek- kto miał tu trafić to już był, a gusta nowego pokolenia graczy znacząco się zmieniły. Reklama w tv faktycznie zalatwilaby sprawę- ale nawet sobie nie wyobrażacie jakie to są koszta Smile


Edyta: Bo późno było.

Tak, apka może znacząco poprawić sytuację - ale jest to cholernie droga sprawa w przypadku takiego mechanizmu jakim jest BW. Chłopaki mają pewne koncepcje, mam nadzieję że w końcu dostrzegą potrzebę zmian w samej rozgrywce żeby ją uatrakcyjnić. Wchodzą duże patch'e (i chwała wam za to Panowie!), ale tu potrzebne są radykalne zmiany, znacząca różnica w samym mechanizmie produktu żeby nabrał dużo więcej dynamiki. Takie jest moje zdanie.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Magico: 09-04-2016 09:52.

09-04-2016 02:17 Magico jest offline Szukaj postów użytkownika: Magico Dodaj Magico do Listy kontaktów
Mirabeth
Ex-Team


images/avatars/avatar-25644.jpg

Data rejestracji: 06-07-2013
Postów: 387
Klan: Misie
Kraina: Necropolia X

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Mirabeth
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A ja wam mówię, że produkt jest dobry i unikalny w porównaniu z konkurencją. Była kiedyś powiedzmy, że zbliżona gra - Vis Arcana czy jakoś tak - tutaj mogę podać tytuł, bo już nie istnieje Tongue Ale właśnie - nie istnieje, bo po pierwsze - jej admini pokpili sprawę i przestali ją rozwijać, a po drugie - brak nowych graczy. Tak nie było reklamy i rozchodziła się tylko pocztą pantoflową i tak się to skończyło. BW przed podobnym scenariuszem ratuje właśnie tylko zaangażowanie adminów, którzy ciągle pracują nad bw i wprowadzają nowe rzeczy, które cieszą starych wyjadaczy. Ale ta gra, w porównaniu z innymi przeglądarkowymi, jest na prawdę zaawansowana, i gdybym przypadkiem tu trafił, to bym się pokichał zanim bym załapał o co tu właściwie chodzi i jak to wszystko działa. Albo to wskazuje na moją tępotę, albo na poziom gry. A biorąc pod uwagę, że z żadnymi innymi nie mam takiego problemu, to chyba jednak to drugie. Więc skoro nie reklana w internecie z powodu AdBlocka, to może w miejscach nie objętych AdBlockiem. Na przykład taki fb. Szlag mnie trafia jak tam widzę ciągle reklamy jakichś gier i jak ktoś mnie do nich zachęca itp. (pomimo, że mam AdBlocka) ale mimo wszystko dzięki tym wkurzającym nawoływaniom kojarzę te tytuły. Może więc coś w ten deseń, bo reklama w TV nie wchodzi w grę.

Edit: Albo jakaś reklama za pomocą mailingu?

__________________
R14+16 Mesjasz

Tmod:
Kupię - Moria
Sprzedam - Moria
Wymiana kont

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Mirabeth: 09-04-2016 11:21.

09-04-2016 11:20 Mirabeth jest offline Szukaj postów użytkownika: Mirabeth Dodaj Mirabeth do Listy kontaktów
klogg123
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Edit: Albo jakaś reklama za pomocą mailingu?


o tak tak
kolejny adres do czarnej listy Big Grin

stary, marketing to nie twoja broszka, od razu to widać xD
09-04-2016 13:53
Mirabeth
Ex-Team


images/avatars/avatar-25644.jpg

Data rejestracji: 06-07-2013
Postów: 387
Klan: Misie
Kraina: Necropolia X

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Mirabeth
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
klogg123 napisał(a)


stary, marketing to nie twoja broszka, od razu to widać xD


A no widzisz - skoro nikt nie ma ochoty zabrać się za jakikolwiek marketing, to trzeba liczyć na takich, którzy się na tym nie znają Tongue

A swoją drogą - ja akurat mam skrzynkę na wp i reklamy, które do mnie przychodzą wysyłane przez wp nie mogę dodać do czarnej listy.

Edit: literówki

__________________
R14+16 Mesjasz

Tmod:
Kupię - Moria
Sprzedam - Moria
Wymiana kont

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Mirabeth: 09-04-2016 14:44.

09-04-2016 14:44 Mirabeth jest offline Szukaj postów użytkownika: Mirabeth Dodaj Mirabeth do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Originally posted by Szerlok
a reklamy w androidowych apkach? prawie kazda darmowa ma jakies reklamy, czy to po wykonaniu akcji, czy to "obejrzyj a dostaniesz za darmo 1 gema, za ktore sie placi"

policzylem, ze wczoraj widzialem ponad 50 takich reklam. wiekszosc te same, na wszystkie musialem patrzec minimum 5 sekund, zanim moglem wylaczyc

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.
09-04-2016 14:52 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
Endrju723
King


images/avatars/avatar-25469.jpg

Data rejestracji: 19-02-2013
Postów: 863
Klan: DA.TE/RH-
Kraina: Necropolia
Skąd: Jaworzno

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Szerlok napisał(a)
cytat:
Originally posted by Szerlok
a reklamy w androidowych apkach? prawie kazda darmowa ma jakies reklamy, czy to po wykonaniu akcji, czy to "obejrzyj a dostaniesz za darmo 1 gema, za ktore sie placi"

policzylem, ze wczoraj widzialem ponad 50 takich reklam. wiekszosc te same, na wszystkie musialem patrzec minimum 5 sekund, zanim moglem wylaczyc




To jest dobry pomysł, ale to chyba trzeba z producentami danej gry rozmawiać, a często darmowe gry są zza granicy i myślę, ze kontrakty z PL będą trudniejsze do osiągnięcia.


Poza tym nie wiadomo jakie ceny tych reklam i na jaki okres czasu.

Lecz to jest ciekaweTongue
09-04-2016 16:02 Endrju723 jest offline Strona domowa Endrju723 Szukaj postów użytkownika: Endrju723 Dodaj Endrju723 do Listy kontaktów
Magico
Tap płacz 2014


images/avatars/avatar-20295.png

Data rejestracji: 21-03-2008
Postów: 887
Kraina: Moria V
Skąd: mam wiedzieć czego chcesz?

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Moi drodzy, współczynnik konwersji z takiej reklamy w stosunku do kosztów jest tragiczny. Prowadziłem 2 kampanie dla klientów, którzy uparli się właśnie na ten sposób reklamy. Wiecie jaki był efekt? Wydane tysiące złotych i zarobione nerwy bo ten budżet można było wydać dużo rozsądniej.

Reklama na fb również była - ruch i szum zrobił się wtedy ogromny tylko co z tego skoro rejestracji z tego nie było? (tak, to co Adminom faktycznie przynosi pieniądze)

Pamiętajcie - marketing nie polega na wciskaniu reklamy wszędzie, gdzie się da licząc na cud. Nakład na marketing ma się zwrócić i jeszcze zarobić, jeśli tego nie wiecie/nie ogarniacie - proszę zostawcie ten temat.

Albo najpierw usiądźcie do statystyk, przeanalizujcie możliwe opcje w oparciu o współczynniki konwersji oraz koszta - wtedy pogadamy. Mailing to jedna z najgorszych form reklamy - podpowiem. Mimo steku cudownych rad, które można znaleźć w internetach.
09-04-2016 16:59 Magico jest offline Szukaj postów użytkownika: Magico Dodaj Magico do Listy kontaktów
klogg123
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Pamiętajcie - marketing nie polega na wciskaniu reklamy wszędzie, gdzie się da licząc na cud. Nakład na marketing ma się zwrócić i jeszcze zarobić, jeśli tego nie wiecie/nie ogarniacie - proszę zostawcie ten temat.


dokładnie
dlatego powtarzam
najlepszą metodą na to żeby bw się rozrastało jest poczta pantoflowa

ale z tego co widzę adm coraz bardziej się nie chce bawić w szukanie nowych graczy, bazuje na tym co ma, a bw za klika lat z gry dla setek osób zrobi się grą dla dziesiątek osób...

ale nie mój biznes, ja tu tylko klikam Big Grin
09-04-2016 22:08
Mirabeth
Ex-Team


images/avatars/avatar-25644.jpg

Data rejestracji: 06-07-2013
Postów: 387
Klan: Misie
Kraina: Necropolia X

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Mirabeth
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Magico napisał(a)
jeśli tego nie wiecie/nie ogarniacie - proszę zostawcie ten temat.


No i właśnie tu jest pies pogrzebany - temat został stworzony po to aby zabrał się za to ktoś kto ogarnia. Bo nie widzę żeby ktokolwiek to robił a chyba powinien.

__________________
R14+16 Mesjasz

Tmod:
Kupię - Moria
Sprzedam - Moria
Wymiana kont

09-04-2016 22:10 Mirabeth jest offline Szukaj postów użytkownika: Mirabeth Dodaj Mirabeth do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ale ci, co sie na tym znaja, nie robia tego za darmo

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.
10-04-2016 00:33 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
Magico
Tap płacz 2014


images/avatars/avatar-20295.png

Data rejestracji: 21-03-2008
Postów: 887
Kraina: Moria V
Skąd: mam wiedzieć czego chcesz?

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Mirabeth napisał(a)
cytat:
Magico napisał(a)
jeśli tego nie wiecie/nie ogarniacie - proszę zostawcie ten temat.


No i właśnie tu jest pies pogrzebany - temat został stworzony po to aby zabrał się za to ktoś kto ogarnia. Bo nie widzę żeby ktokolwiek to robił a chyba powinien.


Było już paru takich. Wszyscy się na BW połamali Wink w moim odczuciu trzeba znacząco rozwinąć temat dynamiki i różnorodności rozgrywki. Te 2 rodzaje krain i to w dodatku never never ending story to zdecydowanie za mało.
10-04-2016 04:07 Magico jest offline Szukaj postów użytkownika: Magico Dodaj Magico do Listy kontaktów
creepy
Forum Ace


Data rejestracji: 18-10-2015
Postów: 97

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Buc napisał(a)
Nie zajmuję się marketingiem, nie interesuje mnie to. Moje początki na BW też były z polecenia - podpatrzyłem grę u kolegi, który dowiedział się o niej od innego, który dostał link z ogame. Ja wciągnąłem dwóch innych kolegów, a tamten jeszcze innego. Potem w BW zaczęła grać moja siostra, itd. Swoje pierwsze konto na R1 założyłem we wrześniu 2006 r., dopiero później odkryłem że jest coś takiego jak forum Big Grin

Najlepsza metoda to poczta pantoflowa, lecz w tym momencie rynek tego typu gier jest pełen. BW kiedyś było jedną z niewielu fajnych gier, w tym momencie jest tego od cholery i jeszcze więcej. Możliwe, że uda się wypromować BW poprzez aplikację na androida, ale tam też konkurencja jest spora.

Niestety, zmieniły się też przez 10 lat realia - część graczy jest z nami od początku, zaczynali jako nastolatkowie, a mają teraz własne rodziny, część graczy wpadła na chwilę, bo ktoś pokazał grę w szkole/w pracy, część znalazła link całkowicie przypadkiem buszując w necie. Kiedyś, każda pierdoła która została wprowadzona na R1 powodowała falę entuzjazmu, obecnie wprowadzane są wielkie patche, które za każdym razem są krytykowane. Zmieniły się oczekiwania graczy, dorośli użytkownicy mają mniej czasu, małolaty tracą szybko cierpliwość. Na pewno też ostra polityka pilnowania regulaminu nie wszystkim się podoba. Z mojego opowskiego doświadczenia stwierdzam, że gracze nie rozumieją postępowania administracji, jest to dla nich zbyt skomplikowane. Naprawdę kumatych graczy jest tu zdecydowana mniejszość, ale i oni są z nami najdłużej.



Znajomek dostał za takie coś stałkę za reklamowanie innej gry na bw.

__________________
cytat:
SushiMaker napisał(a)
Samo nazywanie kogoś "typem" też jest obraźliwe i agresywne.

10-04-2016 08:26 creepy jest offline Szukaj postów użytkownika: creepy Dodaj creepy do Listy kontaktów
Toaletor
Lord


images/avatars/avatar-18560.jpg

Data rejestracji: 23-03-2010
Postów: 325
Klan: BLUE DRAGON
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia VIII
Skąd: Gliwice

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Co do trolli na SB który odstraszają nowych graczy to jest pewien sposób który gdzieś tam widziałem w innej grze (grę każdy prawie zna i prawie każdy grał chociaż nikt się nie przyznaje bo to tibia była Tongue ale mniejsza)
Konkretnie byli tam tutorzy czyli osoby które pomagały nowym graczom poznać mechanikę gry oraz dawali rady ale NIE pomagali im sprzętowo nie przyjmowali do klanu itp :>
Oczywiście realia są to całkowicie inne (na szczęście) ale sama koncepcja tutorów jest całkiem ciekawa i parę osób takich na serwie mogło by bardzo pomóc nowym graczom a myślę że znalazło by się paru chętnych osób do pomocy oczywiście pozostała by kwestia weryfikacji kto się nadaje na tutora. Oczywiście taka osoba musiała by grać długo oraz posiadać odpowiednią wiedzę (jakiś test ? rozmowa z opkiem coś do wymyślenia :>)
no oczywiście była by lista tutorów dostępna na każdym serwie by nowi gracze wiedzieli do kogo się zwrócić
10-04-2016 12:27 Toaletor jest offline Szukaj postów użytkownika: Toaletor Dodaj Toaletor do Listy kontaktów
czepeknabakier
Viking


images/avatars/avatar-25386.gif

Data rejestracji: 27-05-2015
Postów: 679

RE: A jakby tak sprowadzić nowych graczy? Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Skupiacie się na reklamie, na tutorach pomagającym nowym graczom a zapominacie o jednym.

Administracja, i ogromna większość weteranów,
wszyscy macie gdzieś i tylko gdzieś, jak gra wygląda oczami nowego gracza. Confused
I tutaj najlepsza reklama nie pomoże, i nawet najlepszy tutorial nie pomoże
ani tutorzy, sztuczni czy prawdziwi.

Eseju co jest skopane pisać nie będę, lista
wyszłaby pewnie na trzy strony pisaniny.
Frown

W obecnej postaci to nie jest gra przyjazna dla nowego gracza. Frown
A bzdury proponowane przez tłumy weteranów na pewno przyjaźniejszą jej nie uczynią. Frown
Administracja również jest ślepa jak gra ma wyglądać na low lev by była przyjazna. Frown
10-04-2016 13:35 czepeknabakier jest offline Szukaj postów użytkownika: czepeknabakier Dodaj czepeknabakier do Listy kontaktów
Yato
Double Ace


images/avatars/avatar-25577.jpg

Data rejestracji: 18-11-2013
Postów: 111
Klan: Raven
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia III
Skąd: Wrocław

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A jak by tak bw reklamowała znana grupa youtuberów ?

Pod ich filmikiem link do gry+ parę słów o grze na nagraniu

__________________
R4 Nameczanin


Konto premium=drop
10-04-2016 21:07 Yato jest offline Szukaj postów użytkownika: Yato Dodaj Yato do Listy kontaktów
klogg123
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Yato napisał(a)
A jak by tak bw reklamowała znana grupa youtuberów ?

Pod ich filmikiem link do gry+ parę słów o grze na nagraniu


już lepszy pomysł...
tylko że ci oglądani jutjuberzy całkiem sporo sobie liczą za reklamę gry xD

ale do tego trzeba chęci twórców gry
bez inicjatywy odgórnej nic w tej kwestii się nie ruszy

poza tym stałka ma rację
gra w obecnej postaci jest absolutnie nieprzyjazna dla nowego gracza, a najnowszy serwer który ma już rok... no to tym bardziej to straszy xD
10-04-2016 21:15
Yato
Double Ace


images/avatars/avatar-25577.jpg

Data rejestracji: 18-11-2013
Postów: 111
Klan: Raven
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia III
Skąd: Wrocław

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
klogg123 napisał(a)
cytat:
Yato napisał(a)
A jak by tak bw reklamowała znana grupa youtuberów ?

Pod ich filmikiem link do gry+ parę słów o grze na nagraniu


już lepszy pomysł...
tylko że ci oglądani jutjuberzy całkiem sporo sobie liczą za reklamę gry xD

Oj tam oj tam coś by się wymyśliło i było by po taniości,youtuber to też człowiek i rozumie zze nie od razu autostrady w Polsce zbudowano Pleased

__________________
R4 Nameczanin


Konto premium=drop
10-04-2016 21:27 Yato jest offline Szukaj postów użytkownika: Yato Dodaj Yato do Listy kontaktów
Endrju723
King


images/avatars/avatar-25469.jpg

Data rejestracji: 19-02-2013
Postów: 863
Klan: DA.TE/RH-
Kraina: Necropolia
Skąd: Jaworzno

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Yato napisał(a)
cytat:
klogg123 napisał(a)
cytat:
Yato napisał(a)
A jak by tak bw reklamowała znana grupa youtuberów ?

Pod ich filmikiem link do gry+ parę słów o grze na nagraniu


już lepszy pomysł...
tylko że ci oglądani jutjuberzy całkiem sporo sobie liczą za reklamę gry xD

Oj tam oj tam coś by się wymyśliło i było by po taniości,youtuber to też człowiek i rozumie zze nie od razu autostrady w Polsce zbudowano Pleased




Zależy jaki. . .


Dla Youtubera Bw to zwykła jakaś tam "gierka" i będzie chciał wyciągnąć jak najwięcej hajsów, a BW będzie chciało jak najtaniej. Normalna sytuacja. Dla większości to nie jest znany produkt i tyle, a youtuber głównie utrzymuje się z YT, więc dla niego to gratka by hajs na reklamie zarobić.

Tylko jaki Ytuber? Każdy ma swoich "fanów" w różnym wieku, np. "gamer" ma raczej ludzi w przedziale 12-21 , a powiedzmy coś jak 5 sposobów na przeróżne , więc tutaj trzeba by było bardzo dużo pomyśleć i dobrze wybrać by reklama miała jak najbardziej opłacalne efekty.
11-04-2016 18:59 Endrju723 jest offline Strona domowa Endrju723 Szukaj postów użytkownika: Endrju723 Dodaj Endrju723 do Listy kontaktów
SIEPACZ
Forum Ace


images/avatars/avatar-12210.jpg

Data rejestracji: 26-04-2008
Postów: 97
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

jak to mówią reklama dźwignią handlu licząc tylko na znajomych daleko sie nie zajedzie a ludzie zaczynają masowo kasować konta i to z Top50 z dnia na dzień bez jednego słowa
13-04-2016 19:05 SIEPACZ jest offline Szukaj postów użytkownika: SIEPACZ Dodaj SIEPACZ do Listy kontaktów
Strony (2): [1] 2 następny » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » A jakby tak sprowadzić nowych graczy?

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH