Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Skargi » R17+R19 » WULGARNA WIADOMOŚĆ / GROŹBY E-reklama + zaczepki(recydywa) » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony E-reklama + zaczepki(recydywa)
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Xerter
Zbanowany

images/avatars/avatar-22429.jpg

Data rejestracji: 21-11-2010
Postów: 413
Klan: Tak
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria V
Skąd: Z dobrego domu

E-reklama + zaczepki(recydywa) Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ID zgłaszanego: 6028

Proszę o przywrócenie kary z tematu:
219

Chodzi o:

cytat:
Buc napisał(a)
Jakiekolwiek zaczepki i obrazy między Wami będą karane z bonusem 5 dni


Jako, że prowokacja ponownie miała miejsce, domagam ponownego nałożenia 5 dni bana na konto z ID 6028.

Do tego dochodzi e-reklama
http://r17.bloodwars.interia.pl/?a=msg&d...57358237&type=2

Jakby link się nie otwierał to mogę podesłać screena.
Właściciel przejętego konta odpowiada za przewinienia poprzedniego właściciela, dlatego domagam się bana stałego dla konta z ID 6028 gdyż:

cytat:
SushiMaker napisał(a)
Tabela kar
3. Korzystanie z gry.
e-reklama - ban stały



@Edit down

1. Zaczepka to zaczepka, napisałeś ,,jakiekolwiek zaczepki''.
2. I pewnie masz 100% pewności, że poprzedni właściciel i obecny to nie ta sama osoba?
3. Nałożyłeś na kogoś osobistą karę, kiedy nawet na oczy tej osoby nie widziałeś i jak z resztą wyżej napisałem, nie wiesz czy obecny właściciel nie jest poprzednim.
4. Przeprosił tylko i wyłącznie dlatego, że dostał bana czasowego i nic do stracenia nie miał, pomijając, że później pojawiły się również pyskówki w moją stronę.
Jego przeprosiny nie były szczere, ale oczywiście mnie o zdanie nikt nie zapyta, mimo iż to było kierowane do mnie. Z resztą nie ma co się dziwić, ja siedzę na stałce, a on już sobie bez problemów gra, piękne przeprosiny, na prawdę, szkoda, że na pokaz.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Xerter: 13-04-2016 18:39.

13-04-2016 17:58 Xerter jest offline Szukaj postów użytkownika: Xerter Dodaj Xerter do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.302
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Odmawiam nałożenia 5 dni bana, ponieważ:
1. zaczepka była na tyle słaba, że została nagrodzona 2 dniami
2. nowy właściciel konta nie ma nic wspólnego z osobą poprzedniego właściciela
3. Przejmując konto przejmuje się jego historię, ale wspomniane ustalenie ma charakter ściśle osobisty. Co innego multikonta/pushing, które mają wpływ na siłę postaci, tak w tej sprawie ma to ściśle personalny charakter związany z poprzednim właścicielem
4. Blokada została zdjęta po odwołaniu, Undead obrażonego ładnie przeprosił. 1 dzień bana jest również adekwatną karą.

Co do e-reklamy, to odpiszę za chwilę, bo muszę na ten temat pogadać z SM (nie ma C47, a Konrad odesłał mnie do niego).

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

13-04-2016 18:25 Buc jest online Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.302
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Postanowienie w sprawie skargi po konsultacji z Administracją gry:

1. Skarga została założona poprawnie, zbadano wiadomość o ID 57358237 na serwerze R17.

2. Regulamin działu skargi przewiduje ograniczoną ważność wiadomości:
Regulamin działu Skargi
wulgarne / bardzo obraźliwe wiadomości w grze lub groźby odnoszące się do zdrowia/życia.
- w przypadku wulgarnych i/lub obraźliwych ważne są tylko przez 14 dni od wysłania wiadomości
groźby - przez 30 dni

Co prawda, nie ma szczególnej regulacji co do e-reklamy, ale na pewno nie jest ona mocniejsza niż groźby i porównywalna z obrazą (reklama godzi w interesy Administracji gry). Więc ważność takiej wiadomości nie powinna być większa niż 30 dni (jak w przypadku groźby), a najlepiej 14 (tak jak w przypadku obrazy).
System skarg nie może być wykorzystywany do ,,trzymania kwitów" i ewentualnego szantażowania graczy i wykorzystywaniu ich w dogodnych dla siebie chwilach, stąd wąsko zakrojone ramy czasowe. Skargi mają na celu piętnowanie niewłaściwych zachowań graczy, a nie jako środek do eliminacji użytkowników z rozgrywki według widzimisię innego usera.
Wielokrotnie mnie pytano o to czy na BW obowiązuje przedawnienie, odpowiadałem zawsze że nie. Zapomniałem o szczególnej regulacji w regulaminie skarg, dlatego moje odpowiedzi były błędne. Za wprowadzanie graczy w błąd serdecznie przepraszam.

3. Data wysłania wiadomości to 2015-06-19 08:29:56 , minęło prawie 10 miesięcy od wysłania wiadomości

4. Wiadomość ta była klanówką, każdy mógł zgłosić w każdej chwili na nią skargę. Nikt tego nie zrobił, więc było ciche przyzwolenie w klanie na takie działania.

5. Po zbadaniu ID wiadomości jako adresat wskazany jest klan Danse Macabre, a osobą, która ma zapisaną wiadomość jest gracz z ID 17. Istnieje pewne podejrzenie, że skarżący nie otrzymał takiej wiadomości, lecz dostał info od kogoś innego. To ma mniejsze znaczenie, ponieważ skarżący jest zablokowany i nie ma wglądu w swoje zapisane wiadomości i może faktycznie taką wiadomość posiadać w swoim archiwum.

6. Gracz na którego złożono skargę ma ID 6028, lecz obecnie kontem zarządza inna osoba. Wskazane naruszenie regulaminu popełniła inna osoba, która w tamtej chwili zarządzała kontem, daleko idącym wynaturzeniem byłoby karanie innej osoby za wypowiedzi kogoś innego (zwłaszcza że od tamtej wiadomości minął blisko rok). Poza tym, tą kwestię porusza również regulamin gry:
Regulamin oraz Warunki Umowy
§3 Wolność wypowiedzi/Odpowiedzialność
Za treść i formę przekazu użytkownicy ponoszą wyłączną odpowiedzialność.

Należy zauważyć, że użyto sformułowania ,,wyłączną". Oznacza to, że odpowiedzialność za tamtą wiadomość ponosi osoba, która je wysłała, a ona już nie gra. Kontem zajmuje się ktoś inny.
Co prawda, stosujemy zasadę iż przejmując konto bierze się na siebie ryzyko naruszeń poprzedniego właściciela, ale najczęściej dotyczy to pushingu i multikont, które bezpośrednio rzutują na siłę postaci w grze. W przypadku wypowiedzi, są to naruszenia typowo osobiste, które regulamin przypisuje do konkretnej osoby fizycznej, a nie do każdego obecnego dysponenta konta.

7. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że skarżący założył skargę w formie zemsty za to że został ukarany banem stałym za groźby. To również bardzo dużo mówi o postawie danego gracza, co może być wzięte pod uwagę w przypadku złożenia ewentualnego odwołania od blokady.

8. Ratio legis zakazu reklamy jest nieużywanie platformy komunikacyjnej BW do odnoszenia własnych korzyści osobistych lub majątkowych dla siebie lub podmiotów trzecich, w szczególności konkurencji. Po takim czasie, gracze którzy skorzystali z podanego reflinku już dawno o tym zapomnieli, a mleko się rozlało - za pośrednictwem wiadomości klanowej wbrew zasadom rozesłano reklamę konkurencyjnego produktu. Tego się nie cofnie.

9. Na podstawie §3 ROWU skargę odrzucam - osoba na którą złożono skargę nie gra w BW, a osoba władająca kontem 6028 nie ponosi odpowiedzialności za słowa poprzednika. Subsydiarną podstawą są ramy czasowe składania skarg, które zostały znacznie przekroczone. Kwestia legitymacji czynnej do złożenia skargi jest nieweryfikowalna i ustalenia w tej materii nie mają żadnego znaczenia.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

13-04-2016 21:05 Buc jest online Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.302
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

RE: E-reklama + zaczepki(recydywa) Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie zauważyłem, że rozszerzono treść skargi:

cytat:
Xerter napisał(a)
@Edit down

1. Zaczepka to zaczepka, napisałeś ,,jakiekolwiek zaczepki''.
2. I pewnie masz 100% pewności, że poprzedni właściciel i obecny to nie ta sama osoba?
3. Nałożyłeś na kogoś osobistą karę, kiedy nawet na oczy tej osoby nie widziałeś i jak z resztą wyżej napisałem, nie wiesz czy obecny właściciel nie jest poprzednim.
4. Przeprosił tylko i wyłącznie dlatego, że dostał bana czasowego i nic do stracenia nie miał, pomijając, że później pojawiły się również pyskówki w moją stronę.
Jego przeprosiny nie były szczere, ale oczywiście mnie o zdanie nikt nie zapyta, mimo iż to było kierowane do mnie. Z resztą nie ma co się dziwić, ja siedzę na stałce, a on już sobie bez problemów gra, piękne przeprosiny, na prawdę, szkoda, że na pokaz.


1. Już pisałem, że to postanowienie nie dotyczy tej osoby (patrz informacja dotycząca osobistej odpowiedzialności)
2 i 3. Nie mam wątpliwości, że konto zmieniło właściciela
4. Wierzę w szczerość przeprosin i wydźwięk wiadomości. Ciebie nikt w tej materii nie musi pytać o zdanie.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

13-04-2016 22:39 Buc jest online Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Skargi » R17+R19 » WULGARNA WIADOMOŚĆ / GROŹBY E-reklama + zaczepki(recydywa)

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH