Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » Starcraft 2 » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony Starcraft 2
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Robsonm
Lord


Data rejestracji: 19-11-2010
Postów: 437
Klan: MIYO
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria S

Starcraft 2 Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Witam!
Czy ktoś tutaj pocina w tą kultową grę?Smile
Chętnie z kimś pogram 2v2, 3v3, 4v4. Najlepiej w Legacy of The Void Smile

Pozdrawiam!
22-04-2016 11:11 Robsonm jest offline Szukaj postów użytkownika: Robsonm Dodaj Robsonm do Listy kontaktów
Kaagular
Forum Legend


Data rejestracji: 25-12-2008
Postów: 1.614
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Mam na koncie ze 3000 meczów rankingowych, zerg platyna/diament, cannonrushe (xD) diament. Koniec WOL i cały HOTS to moja bajka. Niestety LOTV kompletnie mi nie podszedł i nawet kampanii nie miałem ochoty kończyć: ŻENADA :/
Niestety Blizz źle poprowadził serię i eSportowo przegrywa z MOBAmi i CS:em (a pewnie zaraz z Overwatchem).
Teraz gram praktycznie tylko w CS:GO (g3 jakby co), ale w sumie 2v2, 3v3, 4v4 mógłbym dla beki pocisnąć xd
Z chęcią podałbym namiar ale za chińskiego boga nie wiem jak to się robi na BNETcie i przez te wszystkie lata się nie dowiedziałem Tongue
22-04-2016 13:52 Kaagular jest offline Szukaj postów użytkownika: Kaagular Dodaj Kaagular do Listy kontaktów
Robsonm
Lord


Data rejestracji: 19-11-2010
Postów: 437
Klan: MIYO
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria S

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Robsonm
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

siemka, ja gold zerg i protoss (jeszcze niedoszlifowane) Big Grin
Podajesz mi swój login/meil battlenet i załatwioneTongue
22-04-2016 15:35 Robsonm jest offline Szukaj postów użytkownika: Robsonm Dodaj Robsonm do Listy kontaktów
Zbyszek_od_Winka
Lord


images/avatars/avatar-24454.jpg

Data rejestracji: 21-08-2007
Postów: 315
Klan: MLK
Kraina: Necropolia XI
Skąd: Bytom

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

To akurat nie wina blizza, ze starcraft sie juz nie sprzedaje jako esport, to naturalna kolej rzeczy. Ile widzisz teraz RTSow, ktore wychodza i sa sensowne? No wlasnie, zadne, bo nikomu sie nie chce robic gry w gatunku, ktory juz jest na wyginieciu. To samo spotka pewnie za jakis czas mmorpgi, o ile nie pojawi sie jakis nastepca wowa. Teraz moby i casualowe gierki sa na szczycie drabiny, a era rtsow odeszla w niepamiec.

__________________
r18 - ForestGrandpa
22-04-2016 16:00 Zbyszek_od_Winka jest offline Szukaj postów użytkownika: Zbyszek_od_Winka Dodaj Zbyszek_od_Winka do Listy kontaktów
Kaagular
Forum Legend


Data rejestracji: 25-12-2008
Postów: 1.614
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

O ile długofalowo może tak być, to Blizz kompletnie sobie z SC2 nie poradził. Zarówno jeśli chodzi o grę, esport czy o aspekt biznesowy.
Gra nie doczekała się porządnej obsługi community (czaty itp.). Moduł gier arcade tylko w połowie jest ok (grane są tylko mapy z top10).
Esport był ok do momentu WCS (pierwsze były jeszcze spoko). Blizz zabił małe turnieje (go, zotac), zdegradował średnie (dreamhack, iem), a swojego cyklu nie dopieścił czego szczytem jest brak możliwości oglądania gier z poziomu gry. Właściwie to przez bardzo, bardzo długi czas w grze, która z założenia miała być "królem esportu" nawet nie było widać, że jest jakiś turniej!
Biznesowo sobie nie poradzili bo do tej pory nie ogarnęli gdzie są pieniądze, chociaż w WoWie mikro płatności pewnie dają tyle przychodu co abonamenty. W SC (tak jak w BloodWars : PPPPP) jest ogromne pole do popisu dla skórek, dodatkowej treści i innych pierdów.

To nie jest tak, że RTS "musi umrzeć". Może nie być TOP, ale bycie na szczycie i funkcjonowanie w codziennej świadomości to kwestia codziennych działań programistów, marketingowców itp. HOTS ma taką żenującą kampanię (jak dla 12 letnich dzieci), że nie mogłem uwierzyć, że to się dzieje naprawdę (Blizz słynie ze świetnych fabuł).

Kaag#2836
?
23-04-2016 19:00 Kaagular jest offline Szukaj postów użytkownika: Kaagular Dodaj Kaagular do Listy kontaktów
klogg123
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Blizz słynie ze świetnych fabuł


kampania w3 arthas
<3
23-04-2016 21:35
Zbyszek_od_Winka
Lord


images/avatars/avatar-24454.jpg

Data rejestracji: 21-08-2007
Postów: 315
Klan: MLK
Kraina: Necropolia XI
Skąd: Bytom

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nigdzie nie napisalem, ze rts musi umrzec, po prostu jest taka tendencja, ze gry z tego genre sie juz nie pojawiaja, bo inny dominuje nad nim i wiekszosci duzych developerow sie po prostu nie oplaca stawiac na cos, co juz wymiera.

__________________
r18 - ForestGrandpa
24-04-2016 10:49 Zbyszek_od_Winka jest offline Szukaj postów użytkownika: Zbyszek_od_Winka Dodaj Zbyszek_od_Winka do Listy kontaktów
Kaagular
Forum Legend


Data rejestracji: 25-12-2008
Postów: 1.614
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Zbyszek_od_Winka napisał(a)
Nigdzie nie napisalem, ze rts musi umrzec, po prostu jest taka tendencja, ze gry z tego genre sie juz nie pojawiaja, bo inny dominuje nad nim i wiekszosci duzych developerow sie po prostu nie oplaca stawiac na cos, co juz wymiera.

Taką tendencję tworzą deweloperzy. Jakby sam Blizz chciał, to by się takie gry pojawiały i byśmy z wypiekami na twarzy wyczekiwali choćby screena z Warcrafta 6 i skrzykiwało się kolegów nie na LoLa tylko SCII.
To deweloperzy nagle postawnowili, że klasyczne izometryczne RPGi będzie fajnie zrobić i co? Pillarsy, Tormenty, reedycje i dodatki do BG itd. To samo może być z RTSami. Musi po prostu powstać dobra gra z dobrym marketingiem i to wszystko. Graczy jest wystarczająco dużo do każdego gatunku.
Strategii blizza względem Warcrafta i SC niestety nie rozumiem, ale daleki jestem od orzekania o ich głupocie. Szkoda, że Blizz tak twardo kalkuluje względem kasy. Pewnie za rok, dwa, trzy ogłoszą kolejnego Warcrafta (i gwarantuję, że odrazu byłoby ogromne wzięcie na scenie esportowej), szczególnie że w tym roku będziemy mieli film czyli marketing pełną parą.
Wydaję mi się, że z SCII trochę zrezygnowali bo nie odnaleźli sprawnej metody finansowania. Potencjał jest, ale trzeba przyznać, że niezbyt naturalny tak jak w HOTS (moba), WoW czy Overwatchu. I tyle. Nie szukałbym tu absolutnie powodów w spadku popularności gatunku. Jest konkurencja na rynku i tyle, trzeba ją wygrać.

Jakby powstał fajny system turniejów w SCII to od razu byłoby top4 na Twitchu. A tak to tylko finały WCS (ze 100 000 widzów) i tyle. Podam ciekawy powód dlaczego przestałem oglądać SCII na Twitchu Pleased
Otóż przestała działać "fanowska" wtyczka do Chrome, która wyświetlała aktywne kanały SCII na Twitchu i nie wiem czy w tej chwili coś jest grane fajnego, przegapiam nawet spre turnieje. CSowa nie przestała działać...
24-04-2016 13:53 Kaagular jest offline Szukaj postów użytkownika: Kaagular Dodaj Kaagular do Listy kontaktów
Zbyszek_od_Winka
Lord


images/avatars/avatar-24454.jpg

Data rejestracji: 21-08-2007
Postów: 315
Klan: MLK
Kraina: Necropolia XI
Skąd: Bytom

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Tez prawda, ale problemem rtsow jest wysoki skill cap, wiec dla wiekszosci casualowych ludzi moby, czy nawet fpsy sa duzo latwiejsze do ogarniecia.

__________________
r18 - ForestGrandpa
24-04-2016 18:27 Zbyszek_od_Winka jest offline Szukaj postów użytkownika: Zbyszek_od_Winka Dodaj Zbyszek_od_Winka do Listy kontaktów
Kaagular
Forum Legend


Data rejestracji: 25-12-2008
Postów: 1.614
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wysoki skillcap? Big Grin Grał kolega w CS:GO? Tam to w ogóle ogarnąć cokolwiek to jest masakra, na czele z obsługą gry jako taką. Komendy itp. dramat. Nie to co w jakiś CODach: biegasz-strzelasz-fragujesz : ppppp
Ostatnio włączyłem Grey Goo... MASAKRA. Ogarnąć co i jak tam trzeba robić to jakiś dramat. Odechciało mi się to ogarniać w drugiej misji.

SCII jest do ogarnięcia bo wszystko widać jak na dłoni. Jest tryb dla początkujących, są widoczne skróty, są opisy. Budynki mają klasyczne funkcje i zrozumiałe dla każdego. Sama forma rozgrywki jest równie prosta: zbieraj-buduj-produkuj-podbij. Jeśli ktoś grał w jakieś Age of Empires, Red Alerta itd. to nie powinien mieć żadnych problemów, jeśli nie grał to niestety trochę trzeba z AI pograć ale kilka gier i można szlifować APMy i stratsy.
25-04-2016 15:45 Kaagular jest offline Szukaj postów użytkownika: Kaagular Dodaj Kaagular do Listy kontaktów
Zbyszek_od_Winka
Lord


images/avatars/avatar-24454.jpg

Data rejestracji: 21-08-2007
Postów: 315
Klan: MLK
Kraina: Necropolia XI
Skąd: Bytom

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

W csa 1.6 gralem 7 lat, w GO mialem 2 range najwyzsza, wiec wiem o czym mowie.

Bardziej chodzilo mi o to, ze jak chcesz po prostu wejsc do gry i grac od razu, to z SC nie masz szans tak zrobic, predzej wejdziesz sobie na LOLa albo jakies deathmatche w csie.

__________________
r18 - ForestGrandpa
25-04-2016 20:44 Zbyszek_od_Winka jest offline Szukaj postów użytkownika: Zbyszek_od_Winka Dodaj Zbyszek_od_Winka do Listy kontaktów
Robsonm
Lord


Data rejestracji: 19-11-2010
Postów: 437
Klan: MIYO
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria S

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Robsonm
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja obecnie pykam też 2v2 w SC2, udało się wejść do golda Smile

Zapraszam do gry, bo mimo że to RTS i wielu stroni od takich gatunków to warto!

Bezimiak#2999
26-04-2016 10:28 Robsonm jest offline Szukaj postów użytkownika: Robsonm Dodaj Robsonm do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » Starcraft 2

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH