Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » OGÓLNY premium vs nie premium » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (2): [1] 2 następny » Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony premium vs nie premium 21 Ankieta - średnia ocena: 5,29
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Dwim
Viking


Data rejestracji: 02-08-2010
Postów: 537
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia VI

premium vs nie premium Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Co wy na to żeby dla nie premkowiczów zmienić czas odnawiania się wyprawek i ataków, żeby mieli tak jak premkowicze (czyli co 1,5h i co 1h)?
Zmiana wprowadziłaby to że oboje by mieli tyle samo ataków i wyprawek na dzień z różnicą taką, że nie premkowicze musieliby się dużo częściej logować żeby nie stracić tych co będą ponad limit dostępnych (8/12).

Głównie bym naciskał na ataki żeby była możliwość zebrania tyle samo evo bez premium jak i z premium.
22-04-2016 20:01 Dwim jest offline Szukaj postów użytkownika: Dwim Dodaj Dwim do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.671
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

chcesz miec wiecej evo? to kup premke... teraz czy to w abonamencie czy na karte tyle darmowych minut, internetow i innych pakietow, ze raczej kazdego stac na wyslanie smsa na premke

ale macie cisnienie by te pare groszy zaoszczedzic...

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie
22-04-2016 20:11 twardy jest online Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
Endrju723
King


images/avatars/avatar-25469.jpg

Data rejestracji: 19-02-2013
Postów: 863
Klan: DA.TE/RH-
Kraina: Necropolia
Skąd: Jaworzno

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jestem kategorycznie na nie:p, premka daję przywileje, daje je bardzo malutki, nie oszukujmy się za pieniądze w innych grach można kupić eq albo coś, a więc posiadaczom premki nie zabierajmy tego małego profitu.
22-04-2016 20:17 Endrju723 jest offline Strona domowa Endrju723 Szukaj postów użytkownika: Endrju723 Dodaj Endrju723 do Listy kontaktów
Pan Stonoga
Full Member


Data rejestracji: 27-02-2016
Postów: 59

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

jestem 100% za

Sprzedaje sie graczom hasło że "premka to tylko przywilej a nie obowiązek"

Po wprowadzeniu evo wszystko się zmieniło, ludzie bez premium mają połowę ewolucji w porownaniu do ludzi z premium, a to juz nie jest przywilej dla wygodnych tylko DUZO DUZO silniejsza postać

__________________
Rakieta cwelu
22-04-2016 20:21 Pan Stonoga jest offline Szukaj postów użytkownika: Pan Stonoga Dodaj Pan Stonoga do Listy kontaktów
SteelMike1
Emperor


Data rejestracji: 17-02-2009
Postów: 1.088
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Endrju723 napisał(a)
Jestem kategorycznie na nie:p, premka daję przywileje, daje je bardzo malutki, nie oszukujmy się za pieniądze w innych grach można kupić eq albo coś, a więc posiadaczom premki nie zabierajmy tego małego profitu.


Są też gry, gdzie za pieniądze kupuje się tylko zmiany kosmetyczne, wizualne. Wink Co w związku z tym? Premium daje dość sporo, zwłaszcza z usługami. Gra przynajmniej bez skrócenia wypraw jest niemalże niegrywalna, ataki da się przeboleć, jak to tylko ~4 minuty.

__________________
cytat:
SushiMaker napisał(a)
Trochę myślenia nie zaszkodzi.

Po co dodawać wszędzie zapytanie: czy jesteś pewien?

Co to, windows ma być?


Nick w grze: Mike
22-04-2016 20:49 SteelMike1 jest offline Szukaj postów użytkownika: SteelMike1 Dodaj SteelMike1 do Listy kontaktów
-Vexix-
Lord


Data rejestracji: 16-11-2012
Postów: 335
Klan: ML
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia VII
Skąd: Osiedle Kontenerów

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Co wy opowiadacie... przecież "Pieniądze nie mają żadnego wpływu na siłę Twojej postaci!" Big Grin Big Grin

Chyba nie wprowadzą, ale taka ilość wypraw i ataków na facc'u... 5-6h dziennie z dokładnym pilnowaniem timera DALEKICH wypraw i ataków, (zakładając, że przy facc'u nie masz skróceń czy karawan)

nie mam nic przeciwko jakby weszło, na plus bo gracz mimo braku premki zaglądałby na konto więcej i w efekcie kupił premkę (choćby dla skróceń, to i tak premka *ZYSK* warte rozważenia co nie?) ;D

Administracjo, w sumie ten pomysł musi wejść albo zmieńcie ten tekst na stronie startowej, bo za każdym razem jak go widzę to się śmieje Big Grin

__________________
cytat:
Jestem fajny napisał(a)
Klekcjonerski przedmiot jak admin utnie to kupujacemu powino sie dac stalke z powodu pushingu

22-04-2016 20:54 -Vexix- jest offline Szukaj postów użytkownika: -Vexix- Dodaj -Vexix- do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.671
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
-Vexix- napisał(a)
Co wy opowiadacie... przecież "Pieniądze nie mają żadnego wpływu na siłę Twojej postaci!" Big Grin Big Grin

Chyba nie wprowadzą, ale taka ilość wypraw i ataków na facc'u... 5-6h dziennie z dokładnym pilnowaniem timera DALEKICH wypraw i ataków, (zakładając, że przy facc'u nie masz skróceń czy karawan)

nie mam nic przeciwko jakby weszło, na plus bo gracz mimo braku premki zaglądałby na konto więcej i w efekcie kupił premkę (choćby dla skróceń, to i tak premka *ZYSK* warte rozważenia co nie?) ;D

Administracjo, w sumie ten pomysł musi wejść albo zmieńcie ten tekst na stronie startowej, bo za każdym razem jak go widzę to się śmieje Big Grin


jakbys rozumial jeszcze o czym piszesz... premka nie ma bezposredniego wplywu na sile twojej postaci, jedynie na to (w przypadku evo) jak szybko do tego dojdziesz

mowisz, ze posiadanie takiej samej ilosci atakow bez premki/z premka zacheci niektorych do kupna premki (skrocenia)? a czym to sie rozni od sytuacji obecnej? chcesz miec wiecej evo to kupujesz premke Big Grin

cebulaki rotfl

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie
22-04-2016 21:05 twardy jest online Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
-Vexix-
Lord


Data rejestracji: 16-11-2012
Postów: 335
Klan: ML
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia VII
Skąd: Osiedle Kontenerów

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
twardy napisał(a)
cytat:
-Vexix- napisał(a)
Co wy opowiadacie... przecież "Pieniądze nie mają żadnego wpływu na siłę Twojej postaci!" Big Grin Big Grin

Chyba nie wprowadzą, ale taka ilość wypraw i ataków na facc'u... 5-6h dziennie z dokładnym pilnowaniem timera DALEKICH wypraw i ataków, (zakładając, że przy facc'u nie masz skróceń czy karawan)

nie mam nic przeciwko jakby weszło, na plus bo gracz mimo braku premki zaglądałby na konto więcej i w efekcie kupił premkę (choćby dla skróceń, to i tak premka *ZYSK* warte rozważenia co nie?) ;D

Administracjo, w sumie ten pomysł musi wejść albo zmieńcie ten tekst na stronie startowej, bo za każdym razem jak go widzę to się śmieje Big Grin


jakbys rozumial jeszcze o czym piszesz... premka nie ma bezposredniego wplywu na sile twojej postaci, jedynie na to (w przypadku evo) jak szybko do tego dojdziesz

mowisz, ze posiadanie takiej samej ilosci atakow bez premki/z premka zacheci niektorych do kupna premki (skrocenia)? a czym to sie rozni od sytuacji obecnej? chcesz miec wiecej evo to kupujesz premke Big Grin

cebulaki rotfl


hahaha co za głupoty wypisujesz Big Grin
najpierw zaprzeczasz a potem potwierdzasz
"jakbyś rozumiał o czym piszesz?" Red Face to byś pewnie tego nie robił Big Grin

tak mają ogromny wpływ i to bezpośredni na siłę postaci i nie tylko w aspekcie evo, ale co ja ci będę tłumaczył, pewnie nie rozumiesz co czytasz Smile

__________________
cytat:
Jestem fajny napisał(a)
Klekcjonerski przedmiot jak admin utnie to kupujacemu powino sie dac stalke z powodu pushingu

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez -Vexix-: 22-04-2016 21:14.

22-04-2016 21:13 -Vexix- jest offline Szukaj postów użytkownika: -Vexix- Dodaj -Vexix- do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.671
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

masz 2 postacie grajace bez premki.... jedna z nich kupuje premke - czy w tym momencie jedna postac staje sie silniejsza od drugiej? bije 5x mocniej na expie? moze sobie w sklepie kupic epickiego tygrysiego speeda?

czy postac grajaca bez premki ma zablokowane takie opcje jak ekspedycja (moze je rzadziej odpalic?) czy kw? zmniejszony drop rate? nawet te evo... czy ktoras sciezka jest niedostepna dla niepremkowiczow? no nie

gralem w troche gier f2p i wlasnie to z czym mi sie kojarzy konto premium to wlasnie zaoszczedzony czas... zebranie evo zabierze mi o polowe mniej czasu

co ciekawe, gram bez premki... i nadal jestem na nie

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie
22-04-2016 21:37 twardy jest online Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
Pan Stonoga
Full Member


Data rejestracji: 27-02-2016
Postów: 59

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
twardy napisał(a)
masz 2 postacie grajace bez premki.... jedna z nich kupuje premke - czy w tym momencie jedna postac staje sie silniejsza od drugiej? bije 5x mocniej na expie? moze sobie w sklepie kupic epickiego tygrysiego speeda?

czy postac grajaca bez premki ma zablokowane takie opcje jak ekspedycja (moze je rzadziej odpalic?) czy kw? zmniejszony drop rate? nawet te evo... czy ktoras sciezka jest niedostepna dla niepremkowiczow? no nie

gralem w troche gier f2p i wlasnie to z czym mi sie kojarzy konto premium to wlasnie zaoszczedzony czas... zebranie evo zabierze mi o polowe mniej czasu

co ciekawe, gram bez premki... i nadal jestem na nie



te pierdoły co piszesz miałyby sens gdyby exp leciał tylko z ataków, wtedy faktycznie nie mam premium czekam 2x dłużej i jestem taki jak premium

Jednak 99,99999999% expa w bw pochodzi z ekspedycji, postać która osiągnie 120lvl i będzie traciła kilka kilkanaście tysięcy evo do równoległej postaci z premium będzie w zasadzie nic nie warta.
Równie dobrze mozna powiedziec ze na 120lvl mozna biegac z dlugim lukiem bo sprzet w koncu sie kupi

__________________
Rakieta cwelu
22-04-2016 21:45 Pan Stonoga jest offline Szukaj postów użytkownika: Pan Stonoga Dodaj Pan Stonoga do Listy kontaktów
-Vexix-
Lord


Data rejestracji: 16-11-2012
Postów: 335
Klan: ML
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia VII
Skąd: Osiedle Kontenerów

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Pan Stonoga napisał(a)
cytat:
twardy napisał(a)
masz 2 postacie grajace bez premki.... jedna z nich kupuje premke - czy w tym momencie jedna postac staje sie silniejsza od drugiej? bije 5x mocniej na expie? moze sobie w sklepie kupic epickiego tygrysiego speeda?

czy postac grajaca bez premki ma zablokowane takie opcje jak ekspedycja (moze je rzadziej odpalic?) czy kw? zmniejszony drop rate? nawet te evo... czy ktoras sciezka jest niedostepna dla niepremkowiczow? no nie

gralem w troche gier f2p i wlasnie to z czym mi sie kojarzy konto premium to wlasnie zaoszczedzony czas... zebranie evo zabierze mi o polowe mniej czasu

co ciekawe, gram bez premki... i nadal jestem na nie



te pierdoły co piszesz miałyby sens gdyby exp leciał tylko z ataków, wtedy faktycznie nie mam premium czekam 2x dłużej i jestem taki jak premium

Jednak 99,99999999% expa w bw pochodzi z ekspedycji, postać która osiągnie 120lvl i będzie traciła kilka kilkanaście tysięcy evo do równoległej postaci z premium będzie w zasadzie nic nie warta.
Równie dobrze mozna powiedziec ze na 120lvl mozna biegac z dlugim lukiem bo sprzet w koncu sie kupi


co mu będziesz tłumaczył, to jakiś troll forumowy bez pojęcia o grze tylko posty nabija

wątpie, że kiedykolwiek startował na nowym serwerze od początku, a jeśli tak to był niemal niewidoczny i nic nieznaczący, to że można grać bez premki na h lvl na starym serwie nie jest jakimś tam specjalnym wyczynem Big Grin
nie da się grać bez premium i zbudować dobrej postaci, można się napocić i zbudować przeciętną

30-minutowe pielgi lub 10-minutowe dalekie, jak masz tyle czasu żeby to klikać to rozumiem dlaczego masz tyle czasu na forum Big Grin

__________________
cytat:
Jestem fajny napisał(a)
Klekcjonerski przedmiot jak admin utnie to kupujacemu powino sie dac stalke z powodu pushingu

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez -Vexix-: 22-04-2016 22:01.

22-04-2016 21:55 -Vexix- jest offline Szukaj postów użytkownika: -Vexix- Dodaj -Vexix- do Listy kontaktów
Archael
King


Data rejestracji: 29-10-2008
Postów: 860
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Faktycznie, gdyby nie evo ta gra byłaby po prostu free 2 play... niestety od czasu wprowadzenia evo i pkt skarbu stała się pay 2 win.
co prawda brak premki nie sprawia, że niektóre ścieżki stają się niedostępne, ale kupienie premium "odblokowuje" kontent niedostępny dla niepremkowiczów - dodatkowe 8 ataków i 12 wypek dziennie = 8-24 evo i 12-84 pkt skarbu dziennie, a w zwiąku z tym stała się pay to win. Nie mówiąc już o skróceniach i innych udogodnieniach bez których gra jest strasznie uciążliwa - gdyż nie blokują one grania na równi z premkowiczami, co najwyżej utrudnia.
I nie ma co porównywać z innymi grami. To, że tu jest dość tanio, nie zmienia to faktu, że gracze bez premki są słabsi od graczy z premką... to tak jakby mówić "no to co, że drzewa mają zielone liście, przecież niebo jest niebieskie" - czyli zupełnie bez związku.

Co zaś do samego pomysłu uważam go za trafiony - prosty i rozwiązujący sprawę - gracze mają tyle samo ataków dziennie, ale premkowicze są uprzywilejowani - mogą sobie pozwolić na rzadsze wchodzenie do gry - brak premki wciąż ogranicza stakowanie ataków do 8, a wypraw do 12, więc szybciej zaczyna się je marnować, jeżeli nie odwiedza się gry dość często. Daję 10/10
22-04-2016 22:25 Archael jest offline Szukaj postów użytkownika: Archael Dodaj Archael do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.671
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

grasz na morii, eq mozesz zlozyc sobie siedzac na aukcjach, lepic itemy na sell (odpada ci w pewien sposob parcie na wyprawki czy puszczanie pielg polgodzinnych), masz tyle samo atakow co osoba grajaca z premka, kurde sorry ale nie widze w ogole opcji i sensu zeby te premke kupowac... te 5minutowe ataki to nie az tak duzo... wiem, wiem, tu wszyscy maja bogate zycie towarzyscie, kazdy wieczor w innym miescie, wszyscy graja na skroceniach i karawanach deluxe Big Grin

gram bez premki, 8 atakow sobie puszcze kolo poludnia, 12 pielg na bojowym w nocy i jakos nie-zyje... ale jakos nie przeszlo mi przez mysl zeby isc na forum o cos zebrac Big Grin

mentalnosc biedaka-cebulka, jakis taki bunt sie z was rodzi jak za cos musicie zaplacic? no tak w zyciu juz jest, nie ma nic za darmo

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie
22-04-2016 22:28 twardy jest online Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
misio86
Double Ace


images/avatars/avatar-25314.jpg

Data rejestracji: 14-08-2011
Postów: 146
Kraina: Necropolia V
Skąd: Hell

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jestem na NIE. Po to premke wykupuję, żeby coś z tego mieć. Taki sam czas oczekiwania na odnowienie ataku czy wyprawy przy PREMIUM jak bez niego sprawi, że gracze stracą chęć do gry. Dlaczego? Nie każdy ma pół dnia czasu, żeby skorzystać ze wszystkich wypraw czy ataków (przy braku premki).
23-04-2016 11:43 misio86 jest offline Szukaj postów użytkownika: misio86 Dodaj misio86 do Listy kontaktów
czepeknabakier
Viking


images/avatars/avatar-25386.gif

Data rejestracji: 27-05-2015
Postów: 679

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
twardy napisał(a)
gram bez premki, 8 atakow sobie puszcze kolo poludnia, 12 pielg na bojowym w nocy i jakos nie-zyje...


cytat:
misio86 napisał(a)
Jestem na NIE. Po to premke wykupuję, żeby coś z tego mieć. Taki sam czas oczekiwania na odnowienie ataku czy wyprawy przy PREMIUM jak bez niego sprawi, że gracze stracą chęć do gry. Dlaczego? Nie każdy ma pół dnia czasu, żeby skorzystać ze wszystkich wypraw czy ataków (przy braku premki).


misio86 właśnie o to chodzi że

prawidłowa konstrukcja marketingowa premium polega na tym
że gracz ma w pewnym momencie natrafić na "ścianę" i zapłacić.


A twardy tej "ściany" nie czuje i dlatego nie płaci,

bakcyl jest, lev jest, a płacenia nie ma... Wink

Jakby twardy musiał 2x8 ataków robić po 4 minuty, po 8 w odstępach 12 godzin,
to odczuwałby istnienie tej "ściany" dużo mocniej
a TY misio86 być może zyskałbyś więcej partnerów w grze mających premium.

Jeśli w BW premium ma tradycyjnie dawać przede wszystkim skrócenie czasu,
a gra bez premium z powodu czasu-żerności ma być niestrawna,
to ta propozycja pasuje. Smile

edit:

Pomyśl też miso86 jak twardy odczuje konieczność znalezienia kolejnych 6 godzin na karawanę dzienną...
kiedy nie będzie mógł w dzień z szamana korzystać.
To też będzie ładna "ściana". Smile

edit2:

Przewijała się w wielu tematach, i nie tylko w moich postach, propozycja żeby
pierwsze 3x skrócenie czasu po prostu połączyć z samym premium a nie jako osobna płatna opcja.
Płatnymi osobnymi opcjami uczynić dopiero dalsze skrócenia wyprawek i ataków.
Niestety parcie na kasę Administracji zawsze daje o sobie znać gdy pojawiają się takie propozycje. Frown
Mogliby w końcu trochę o tym pomyśleć i te premium i opcje premium ładniej skonstruować. Smile

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez czepeknabakier: 23-04-2016 17:27.

23-04-2016 14:15 czepeknabakier jest offline Szukaj postów użytkownika: czepeknabakier Dodaj czepeknabakier do Listy kontaktów
Azur
Triple Ace


Data rejestracji: 09-05-2008
Postów: 189
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Przeciez to jest oczywiste, ze nigdy tego nie wprowadza bo hajs musi sie zgadzac, a graczom dalej beda wciskac scieme, ze pieniadze nie maja wplwu na sile twojej postaci...
24-04-2016 01:06 Azur jest offline Szukaj postów użytkownika: Azur Dodaj Azur do Listy kontaktów
Archael
King


Data rejestracji: 29-10-2008
Postów: 860
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja sądzę, ze zależy im jednak na rm, żeby gra na prawdę nie byla p2w.
I nie wiem jak wy, ale ja i tak bym dalej kupował premium - skróty, łowy, czasy wypełni i ataków no imiejsce w zbrojowmi. Poza tym, nie chciałbym, żeby ataki zaczęły mi się marnowac już po pół dnia xD
24-04-2016 02:55 Archael jest offline Szukaj postów użytkownika: Archael Dodaj Archael do Listy kontaktów
adek007
Double Ace


images/avatars/avatar-25366.jpg

Data rejestracji: 21-04-2010
Postów: 139
Klan: WDN
Kraina: Necropolia II
Skąd: Kieleckie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

To boli was określenie, ze gra jest darmowa? Czy to, że premka ma przywileje? Zdecydujcie się.

Gra JEST darmowa, ale ma płatnego "boosta" który przyśpiesza rozwój, ale go nie polepsza.

Podajecie przykład nowego serwera- oczywiście tam potrzebna jest premka, ale gdzieś musi - bw to nie organizacja non-profit.

A co z 90% pozostałych serwerów? Tam nie trzeba się ścigać, osiąga się bardzo podobny poziom siły po roku do ludzi grających tam kilka lat.

A skoro nie trzeba się scigać to nie musicie (np. na nekro) bić levela bezmyślnie i przykład dwóch postaci wbijających 120 poziom równocześnie, gdzie jedna ma mniej ewo bo nie ma premki - staje się bezcelowy.

Proponowałbym wam ludki:
1. Odwalić się od clickbaitu jakim jest "gra jest darmowa" bo stosowane jest to wszędzie.
2. Albo nie żałować tak na prawdę marnych pieniędzy na premkę, bo wybaczcie, ale każdy tuman z najgorszą robotą jest w stanie wypić parę piw mniej w miesiącu żeby kupić premkę.

A jeżeli kogoś na prawdę nie stać na premkę, to cóż - mnie nie stać na śmigłowiec - ale nie krzyczę na ulicy, że powinien być za darmo, bo mnie na niego nie stać.

__________________

24-04-2016 04:43 adek007 jest offline Szukaj postów użytkownika: adek007 Dodaj adek007 do Listy kontaktów
Archael
King


Data rejestracji: 29-10-2008
Postów: 860
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
adek007 napisał(a)
To boli was określenie, ze gra jest darmowa? Czy to, że premka ma przywileje?


Ani jedno, ani drugie. A skoro uważasz, że tylko takie alternatywy wynikają z poprzednich wypowiedzi, to znaczy, że nie rozumiesz tematu... a mimo tego udzielasz się...

cytat:
adek007 napisał(a)
Gra JEST darmowa...

Gra jest darmowa, fakt i nikt nie twierdzi, że nie jest.
cytat:
adek007 napisał(a)
... ale ma płatnego "boosta" który przyśpiesza rozwój, ale go nie polepsza.

Mówiąc o skróceniach, łowach, zbrojowniach i czasach ataków i wypek, masz rację.
Mówiąc o ilościach ataków i wypraw sprzed wprowadzenia pkt skarbu i evo, też masz rację.
Ale mówiąc o ilościach ataków i wypraw od czasu wprowadzenia pkt skarbu i evo, nie masz racji.
Podczas gdy w ciągu dnia gracz z (P)remką robi 16 ataków i 24 wyprawy, a bracz (B)ez premki robi ich zaledwie 8 i 12 i zakładając wszystkie akcje udane:
Gracz P zarabia o 8-24 pkt evo dziennie więcej, oraz o 12-84 pkt skarbu więcej.
I ta różnica nie jest do nadrobienia, bo gracz B musiałby mieć o 7 dni więcej w tygodniu, żeby być w stanie dogonić gracza P... a to nie jest możliwe... więc tak, jest to polepszanie rozwoju graczy płacących, a nie jedynie przyspieszanie.
Podana w tym temacie propozycja daje graczowi B dodatkowe 8 ataków i 12 wypraw w ciągu dnia, nie zwiększając jednocześnie staków dla tych akcji, to znaczy, że gracz P może pozwolić sobie puścić jedną karawanę w ciągu dnia i mieć resztę gry w nosie, natomiast gracz B, by dorównać rywalowi, jest zmuszony puścić dwie takie karawany w odstępie 12h - to jest ułatwianie rozwoju, a nie polepszanie go.
24-04-2016 19:45 Archael jest offline Szukaj postów użytkownika: Archael Dodaj Archael do Listy kontaktów
czepeknabakier
Viking


images/avatars/avatar-25386.gif

Data rejestracji: 27-05-2015
Postów: 679

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Archael napisał(a)
cytat:
adek007 napisał(a)
To boli was określenie, ze gra jest darmowa? Czy to, że premka ma przywileje?


Ani jedno, ani drugie. A skoro uważasz, że tylko takie alternatywy wynikają z poprzednich wypowiedzi, to znaczy, że nie rozumiesz tematu...


Adka bym się nie czepiał.

Problem w tym że Sushi na 99% nie zrozumie tematu.

Te 1% zrozumienia, błędnego w dodatku, to że ta zmiana bije Go po kieszeni.

Niech dojdzie jeszcze trochę spamu i temat podzieli losy 50 "świeżych" poprzedników w systemie. Wink

edit: dodanie "świeżych". Smile

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez czepeknabakier: 25-04-2016 13:52.

25-04-2016 13:37 czepeknabakier jest offline Szukaj postów użytkownika: czepeknabakier Dodaj czepeknabakier do Listy kontaktów
Carnivor
King


Data rejestracji: 12-02-2008
Postów: 754
Klan: [-RUNE-]
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Hahahah Pay to Win, chyba nie wiecie co to znaczy Big Grin Nie spotkaliście się nigdy z grami, w które można ładować nieskończone ilości kasy żeby mieć z tego masę profitów? Tu premium daje zawsze to samo, każdemu. Pół roku za 2x więcej wypraw i ataków. Te wszystkie usługi premium na dobrą sprawę jedynie uprzyjemniają grę, czyniąc ją mniej uciążliwą. Sprawiają że nie musisz cały dzień siedzieć nad grą, tylko szybko załatwisz co masz załatwić. Gdzie wy tu macie jakieś Pay to Win? Big Grin Ja grałem w wiele gier przeglądarkowych, i przy tej zostałem właśnie dlatego że nie ma tu Pay to Win. Kupujesz premium, ok, zrozumiałe, ale każdy ma to samo, i wiesz że nie rządzą tutaj nastoletnie gnojki które co chwila dokupują sobie zasoby za pieniądze wysłane z telefonu mamy Big Grin

Tak, wypłaczcie taką samą ilość ataków i wypraw ale bez konieczności płacenia, to zaraz gra się skończy, bo kto wtedy będzie kupował premium? Big Grin Big Grin Big Grin Myślicie w ogóle?

Ja bym jeszcze podwoił czas który upływa pomiędzy możliwościami ekspowania i KW'owania bez premki rotfl Zakładanie raz na 4 dni, dołączanie raz na 2 dni. Wtedy będzie prosta sprawa - premium pozwala rozwijać się dokładnie 2x szybciej.

__________________
r2: Carnivor
r4: Carnivor

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Carnivor: 25-04-2016 23:19.

25-04-2016 23:16 Carnivor jest offline Szukaj postów użytkownika: Carnivor Dodaj Carnivor do Listy kontaktów
Crosss
Lord


Data rejestracji: 18-01-2009
Postów: 448
Klan: Legion Immortal
Kraina: Necropolia IX

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Pograjcie w inne gry przeglądarkowe, ludzie, żeby być w topce pakują tysiące miesięcznie, a wam żal 60 zł na rok premium, cebula maksymalna.

__________________
R14
25-04-2016 23:27 Crosss jest offline Szukaj postów użytkownika: Crosss Dodaj Crosss do Listy kontaktów
adek007
Double Ace


images/avatars/avatar-25366.jpg

Data rejestracji: 21-04-2010
Postów: 139
Klan: WDN
Kraina: Necropolia II
Skąd: Kieleckie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

@Archael
Apropo ewo powiedziałem, że jest to konieczne tylko podczas wyścigu szczurów na świeżym serwerze (bo gdzieś musi), ale na starym serwerze spokojnie możesz się tułać z brakami ewo, a co więcej, jak się dobrze rozejrzysz po nekro, to są ludzie mający 90 poziom z full ewo (oprócz runowych) i mają go więcej niż niejeden wyżej w ranku.

Więc: chcesz grać bez premki i parcia - stare nekro jest dla Ciebie (przy odrobinie doświadczenia po roku, dwóch masz podobne osiągi bojowe co topka)
Powergaming/nowy serwer - kup strasznie tanie premium

Według mnie mogłoby to iść nawet dalej, teraz premka jest bonusem, prawie "must have" dla spokoju i komfortu grania, naromiast w wielu grach które osiągnęły sukces, a do tego zarabiają pieniążki zauważyłem 3 wersje płatności:

Abonament
Mikropłatności (w bw mogłyby to być np. Customowe portrety ras, nazwy broni itd)
Gra bez premium to pokazówka

Ostatni wariant chętnie bym ujrzał w bw. Bw byłoby.przyjazne.dla nowego gracza.jako gra.darmowa w wersji trial - początkowe lvle, podstawowe mechaniki gry, a potem delikatne sugestie zakupu premium aby uzyskać dostęp do dalszej zabawy.

Zniechęci? Nie oszukujmy się, działa to odwrotnie, daje się cukierka, a każe zapłacić za pół kilo tych cukierków, a że tamten pierwszy smakował, to się kupuje.

Atrakcyjność "pierwszego cukierka" w bw jest mocno dyskusyjna, ale to już inny temat.

Tak to widzę, niestety zupełnie na odwrót niż by pewnie chciał autor, ale tak wydaje mi się.lepiej. Naprawdę.trzeba kiedyś odejść od żałowania pieniądza na grę - to on ją trzyma.przy życiu, a zyciu, wydajemy nasze zarobki na dużo większe.pierdoły niż bw

Spokojnej nocy, Aduś

__________________

26-04-2016 00:11 adek007 jest offline Szukaj postów użytkownika: adek007 Dodaj adek007 do Listy kontaktów
Dwim
Viking


Data rejestracji: 02-08-2010
Postów: 537
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia VI

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Dwim
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
adek007 napisał(a)
Zniechęci? Nie oszukujmy się, działa to odwrotnie, daje się cukierka, a każe zapłacić za pół kilo tych cukierków, a że tamten pierwszy smakował, to się kupuje.


Naprawdę? to sprawdz sobie ile jest osób na r8. Wiem że inny serwer, ale pomimo tego że płacę za premium od kilku lat, często gęsto na 2-3 serwerach jednocześnie to przejście bw na abonament definitywnie by zakończyło moją przygodę z tą grą.

Żeby gra była na abonament cały content gry powinien być dostępny dla wszystkich, a przy tych rozchwianych dropach to o równości można sobie pomarzyć(mówię o necro).
Dodatkowo wątpię żeby w innych grach op za udzielenie danych osobowych graczy, osobą trzecim nie został ukarany w żaden widoczny sposób (nie jestem prawnikiem i się nie znam ale myślę że spokojnie sprawę można byłoby złożyć do GIODO).
Najprostsze zmiany mają bardzo długi okres wprowadzania, o balansie można pomarzyć.
Może i nie ma tu kupowania itemów za realną gotówkę, ale ja osobiście wole już takie rozwiązanie niż świąteczna loteria...
tego typu przykłady można mnożyć i mnożyć.

Gram w bw bo to jedyna tego typu gra w necie jaką udało mi się znalezć i tak naprawdę w grze trzyma mnie już tylko sentyment do starych czasów.


Dla forumowych napinaczy: nie martwcie się nadejdzie dzień w którym przestane grać więc darujcie sobie tego typu argumenty.


Temat założony z myślą o innym podobnym temacie, po prostu uznałem że takie rozwiązanie byłoby dużo prostsze. Jak nie chcecie to nie, ja premium mam i nie narzekam. Osobiście uważam, że temat można już zamknąć, są tu różne opinie i jak Sushi będzie chciał to to zrobi, jak nie to nie.
26-04-2016 02:08 Dwim jest offline Szukaj postów użytkownika: Dwim Dodaj Dwim do Listy kontaktów
barti93
Emperor


Data rejestracji: 20-01-2012
Postów: 1.333
Klan: KoDeX
Kraina: Necropolia II
Skąd: Warszawa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Crosss napisał(a)
Pograjcie w inne gry przeglądarkowe, ludzie, żeby być w topce pakują tysiące miesięcznie, a wam żal 60 zł na rok premium, cebula maksymalna.


Za 60zł rok? Powodzenia bez skróceń. Prawda jest taka, że premium daje przewagę (a właściwie to usługi premium, które nie zniechęcają długością akcji) i nikt nie powinien tego negować.

__________________

r3 barthi

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez barti93: 26-04-2016 09:46.

26-04-2016 09:45 barti93 jest offline Szukaj postów użytkownika: barti93 Dodaj barti93 do Listy kontaktów
Toxic
King


images/avatars/avatar-1373.jpg

Data rejestracji: 23-09-2006
Postów: 936

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jedyna rzecz która sprawia, że bez premium gra jest mało grywalna to długość pielgrzymek. Dla niepremkowicza to 6 godzin dziennie. Czy to dużo? Czy mało? Jak ktoś jest ogarnięty, to zostawi sobie karawanę na noc. I ma to z głowy, ale oczywiście musi się liczyć z minusami normalnej karawany. Gorzej ma osoba z premką bez skrótu, bo karawana musiałaby być puszczona na 12godzin. - Sporo moim zdaniem, bo wyłącza z gry na 50% czasu.

Sugeruję więc, by osoby kupujące premkę z założenia mieli jakieś miniskrócenie - np. do 20minut za pielgę. Wtedy, 8godzinna karawana mogłaby się pokryć z czasem nocnego snu i gracz od rana "mógłby sobie pykać w pracy ataczki czy coś".

__________________
NA WIECZNYM URLOPIE
26-04-2016 10:32 Toxic jest offline Szukaj postów użytkownika: Toxic Dodaj Toxic do Listy kontaktów
Kaagular
Forum Legend


Data rejestracji: 25-12-2008
Postów: 1.614
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

W każdym razie BW zdecydowanie nie wpisuje się w klasyczną definicje Pay2Win. Tu się NIE DA wygrać złotówkami. Siła postaci nie jest warunkowana poprzez ilość wpłaconych złotówek. Tak by było jakby np. 10 ataków/wypraw kosztowało 1PLN i można by kupować takie pakiety w nieskończoność. Nie mylcie pojęć.

BW to jest gra z mocną opcją premium. Opcją. Da się grę wygrać (czyli być top 1) nie mając ani jednego dnia premium. Oczywiście tylko teoretycznie, ale się da. Grat wart miliony może wypaść na każdej wypce, a ewo nie warunkuje tak silnie jakby się wydawało (dobry sprzęt >>>>> ewo).

Oczywiście gracz premium ma łatwiej, wygodniej, przyjemniej. I bardzo dobrze, dzięki temu istnieje gra.

Na koniec: model premium jest do całkowitej przebudowy Pleased Stracił na atrakcyjności, nie poszedł z duchem czasu, nie wykorzystuje potencjału. Dziś można wyciągnąć o wiele więcej kasy poprzez sprytne systemy mikropłatności - tanio i często. Brakuje w BW skórek, pierdół, bajerów. A dzisiejsi ludzie to uwielbiają. Przywołam Panini, zna ktoś? Właśnie kupuje karty XL do albumu Euro16. I po każdym zakupie zastanawiam się PO KIEGO GRZYBA TO KUPIŁEM? Tak to działa. Dziś kupie następne. A potem się powymieniam. Czad. I żeby było ciekawiej: zbiera to moja żona, która nie wie co to spalony. Już mnie męczy o album z naklejkami, bo karty się za często powtarzają :F
A CS:GO? 5E za grę i ze 100E na chrzanione skiny, o których zapomnę za 3 lata. Tak to się robi administracjo. I nikt nie będzie jęczał tak jak niektórzy tutaj.
26-04-2016 11:56 Kaagular jest offline Szukaj postów użytkownika: Kaagular Dodaj Kaagular do Listy kontaktów
Boethiah
Junior Member


Data rejestracji: 18-04-2016
Postów: 23
Klan: Renegaci [ReG]
Kraina: Necropolia XI
Skąd: Pomorze

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Stricte P2W to to nie jest, ale nie wiem jak można grać w BW bez premki - praktycznie połowa ataków i wyprawek, ataki na s5 trwające po 40 minut, limit 10 wiadomości, tragedia. Od 2006 zawsze gram na premce i nie zazdroszczę tym których nie stać - chociaż przy obecnych taryfach ten sms 9 to są jednak grosze.

__________________

26-04-2016 12:59 Boethiah jest offline Szukaj postów użytkownika: Boethiah Dodaj Boethiah do Listy kontaktów
klogg123
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Boethiah napisał(a)
Stricte P2W to to nie jest, ale nie wiem jak można grać w BW bez premki - praktycznie połowa ataków i wyprawek, ataki na s5 trwające po 40 minut, limit 10 wiadomości, tragedia. Od 2006 zawsze gram na premce i nie zazdroszczę tym których nie stać - chociaż przy obecnych taryfach ten sms 9 to są jednak grosze.


tylko sms za 9 starcza na ile? 21 dni - 10 dni za skrócenie -> 11 dni premki xD
a nie daj bobrze puścisz łowy przez przypadek Big Grin

btw. gram ofc na premce od 2008, ale od czasu do czasu zakładam sobie dodatkowe konto, na którym premki nie mam w ogóle (bo np. zbieram złom)

ograniczenia jakie mają gracze bp są straszne
10 wiadomości, 2 szpiegów, ataki po pół roku, oblegi co 2 dni (!!!), BRAK MOŻLIWOŚCI SPRAWDZENIA KLANOWICZÓW W KLANACH, NIE WIDAĆ % NA WYPKI!!!!!!! Big Grin
to tylko niektóre przyjemności które czekają kogoś kto zdecyduje się grać bp

osobiście mam zamiar póki gram aktywnie zawsze kupować premkę -> mała zrzutka na cukierki dla sushiego i konrada za to że fajną grę zrobili
co nie zmienia faktu że taki system premium strasznie odstrasza
premium należałoby wreszcie przebudować

tak jak kaagular pisze -> jakieś dodatkowe skiny i arty za $$$ specjalne upiększenia profili, nicków i inne cuda na kiju nie zmieniające rozgrywki a sam odbiór gry
ale nie mój biznes, ja pracować przy tym nie będę Big Grin
26-04-2016 13:10
czepeknabakier
Viking


images/avatars/avatar-25386.gif

Data rejestracji: 27-05-2015
Postów: 679

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
adek007 napisał(a)

Mikropłatności (w bw mogłyby to być np. Customowe portrety ras, nazwy broni itd)



Ależ są są, jest trochę tego za 1 dp do kupienia,
skróty exp, skróty kw, łowy, wstęp na drugą mapę

cytat:
adek007 napisał(a)

Atrakcyjność "pierwszego cukierka" w bw jest mocno dyskusyjna, ale to już inny temat.



Nie jest dyskusyjna, Wink
nie ma mowy by jeden jedyny, pierwszy naprawdę darmowy dzień grania był atrakcyjny.
dopisek*: czasy akcji drugiego dnia już nie są "darmowe". Wink

cytat:
Kaagular napisał(a)

Na koniec: model premium jest do całkowitej przebudowy Pleased


Całkowitej przebudowy może nie, jeszcze by eq za realną kasę wprowadzili,
ale na pewno można sporo poprawić.
I w kwestii premium plus usługi, i w kwestii tego pierwszego cukierka.

Ale Sushi nie ma ani siły przekopania się przez spam,
ani woli myślenia o takich pomysłach inaczej niż "przecież na tym tylko stracę".

Ten pomysł Autora plus wrzucenie pierwszego skrócenia do samego premium
plus cukierek tygodniowy a nie tylko jeden pierwszy dzień,
to byłby całkiem dobry początek zmian płatności ale "przecież na tym tylko stracę".

edit: dopisek*. Smile

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez czepeknabakier: 26-04-2016 13:19.

26-04-2016 13:16 czepeknabakier jest offline Szukaj postów użytkownika: czepeknabakier Dodaj czepeknabakier do Listy kontaktów
Strony (2): [1] 2 następny » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » OGÓLNY premium vs nie premium

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH