Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » OGÓLNY jednorazy przy wbijaniu do oblega » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony jednorazy przy wbijaniu do oblega 7 Ankieta - średnia ocena: 3,577 Ankieta - średnia ocena: 3,57
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
gnief
Forum Ace


Data rejestracji: 22-04-2007
Postów: 86

jednorazy przy wbijaniu do oblega Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Przy wbijaniu do expy, kw czy wszelkich aren, mamy możliwość kupienia jednoraza. Tak samo w przypadku karawany delux. Przyznam, że jest to bardzo wygodne i nie mogę zrozumieć dlaczego nie wprowadzić tego samego dla oblegów?

Bardzo często zwyczajnie nie mogę być przed końcem 2-giej fazy (z różnych powodów). Wszystkie inne akcje dotyczące aktywnej gry (wyprawy, ataki, expy, kw, areny, wbijanie do oblegów) jestem w stanie wykonać wtedy, kiedy akurat mam czas na grę. Jeśli wiem, że za kilka godzin będzie obleg, to mogę się odpowiednio przebrać wcześniej i ewentualnie zgromadzić zapas krwi. Ale nie mogę, mimo najszczerszych chęci, kontrolować tematu jednorazów przed oblegiem.

Czy jest szansa zmiany tego stanu rzeczy? Jakie są sensowne argumenty na "nie"? W tym momencie jest to dla mnie najbardziej upierdliwa rzecz na BW i szczerze mówiąc nie widzę powodu czemu nie miałoby być tak jak z arenami klanowymi.

Niech nawet taki jednoraz będzie kosztował x razy więcej. Albo niech kosztuję dodatkowo dzień premium. Cokolwiek...

Wybaczcie, jeśli temat był już wałkowany wcześniej, ale nie znalazłem odpowiedzi, a jest to dla mnie dość ważne.

__________________
Nick w grze:
R18: SoL (wszystkie inne pooddawane lub pokasowane)

01-06-2016 05:03 gnief jest offline Strona domowa gnief Szukaj postów użytkownika: gnief Dodaj gnief do Listy kontaktów
Azur
Triple Ace


Data rejestracji: 09-05-2008
Postów: 189
Kraina: Moria IV

RE: jednorazy przy wbijaniu do oblega Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Originally posted by gnief
Jakie są sensowne argumenty na "nie"?


Widze ich wiecej niz argumentow na tak. Chociazby brak mozliwosci zuzycia jednorazu przeciwnika atakujac go przed samym koncem drugiej fazy. Na nowych serwerach taki jednoraz na oblegu moze zadecydowac o tym czy ktos bedzie trafial czy nie. O ile na ekspach cieszylem sie jak zobaczylem taka zmiane, tak tutaj jestem zdecydowanie na nie.
01-06-2016 11:25 Azur jest offline Szukaj postów użytkownika: Azur Dodaj Azur do Listy kontaktów
Carnivor
King


Data rejestracji: 12-02-2008
Postów: 754
Klan: [-RUNE-]
Kraina: Necropolia III

RE: jednorazy przy wbijaniu do oblega Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Azur napisał(a)
cytat:
Originally posted by gnief
Jakie są sensowne argumenty na "nie"?


Widze ich wiecej niz argumentow na tak. Chociazby brak mozliwosci zuzycia jednorazu przeciwnika atakujac go przed samym koncem drugiej fazy. Na nowych serwerach taki jednoraz na oblegu moze zadecydowac o tym czy ktos bedzie trafial czy nie. O ile na ekspach cieszylem sie jak zobaczylem taka zmiane, tak tutaj jestem zdecydowanie na nie.


Przecież to jest niesamowicie upierdliwe (nie mówcie mi ze to też jest bluzg, no come ON!), a jedynym sposobem obrony przed tym jest siedzenie do ostatniej sekundy fazy, żeby ten jednoraz odkupić... Chcemy konieczności odświeżania strony na parę sekund przed każdym oblegiem? Moim zdaniem gwarantowany jednoraz za duuużo większy koszt, do dobre rozwiązanie.

Chyba jedynym sensownym argumentem na nie, może tutaj być "są ważniejsze/pilniejsze sprawy, a to może poczekać".

__________________
r2: Carnivor
r4: Carnivor

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Carnivor: 04-06-2016 02:19.

04-06-2016 02:18 Carnivor jest offline Szukaj postów użytkownika: Carnivor Dodaj Carnivor do Listy kontaktów
gnief
Forum Ace


Data rejestracji: 22-04-2007
Postów: 86

Autor tematu Temat rozpoczęty przez gnief
RE: jednorazy przy wbijaniu do oblega Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Azur napisał(a)
cytat:
Originally posted by gnief
Jakie są sensowne argumenty na "nie"?


Widze ich wiecej niz argumentow na tak. Chociazby brak mozliwosci zuzycia jednorazu przeciwnika atakujac go przed samym koncem drugiej fazy. Na nowych serwerach taki jednoraz na oblegu moze zadecydowac o tym czy ktos bedzie trafial czy nie. O ile na ekspach cieszylem sie jak zobaczylem taka zmiane, tak tutaj jestem zdecydowanie na nie.


Wiedziałem, że pojawi się ten argument, dlatego w poprzednim poście napisałem o krwi, która jest jeszcze ważniejsza. I absolutnie normalną taktyką jest "wykrwawianie" przeciwnika. Ale tak jak napisałem - jeśli jestem na s4 i wiem, że obleg kończy się za 6 godzin (i nie mogę wtedy być online), to muszę wyłączyć arkana w obronie i zgromadzić krwi, żeby po 4 atakach wciąż mieć pełne HP. Jest na to rozwiązanie - nieszczególnie łatwe i nieszczególnie przyjemne, ale jest.

Natomiast w przypadku jednorazów nie ma. Nie mogę kupić 4-ch na zapas, które będą ściągane w kolejnych atakach i 5-tego, który w końcu zadziała na oblegu.

__________________
Nick w grze:
R18: SoL (wszystkie inne pooddawane lub pokasowane)

04-06-2016 04:12 gnief jest offline Strona domowa gnief Szukaj postów użytkownika: gnief Dodaj gnief do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

i bardzo dobrze - z jakiej racji ktos, kto nie ma czasu ma byc do przodu wzgledem tego, ktory ma czas?

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.
04-06-2016 15:25 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
Carnivor
King


Data rejestracji: 12-02-2008
Postów: 754
Klan: [-RUNE-]
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Do przodu? Czy na równi?

Jeśli na równo to z takiej, że w gimnazjum i tak ma się mało obowiązków więc nie powinno być dodatkowego faworyzowania tych którzy mogą się zalogować o każdej porze? I tak na aukcjach dużo potrafią stracić ci którzy nie mogą być on-line akurat w tych wybranych jedynych 30 sekundach w ciągu doby żeby dopilnować aukcji (że o przebitkach nie wspomnę).

A jeśli jednak chodziło o "do przodu", to... wait, że niby co? W jaki sposób niby byliby DO PRZODU, gdyby ich szansa nie zależała od tego kto ma czas akurat o 14:53:46 kliknąc "odśwież"? Shocked

__________________
r2: Carnivor
r4: Carnivor

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Carnivor: 04-06-2016 16:46.

04-06-2016 16:17 Carnivor jest offline Szukaj postów użytkownika: Carnivor Dodaj Carnivor do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

pardon, chodzilo o "na rowni"

nie rozumiem z jakiej racji obowiazki graczy w normalnym zyciu maja wplywac na system gry i jej zasady. gimnazjum juz dawno za mna, a jednak jestem w stanie przypilnowac zarowno aukcji jak i obli

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.
04-06-2016 16:53 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
Carnivor
King


Data rejestracji: 12-02-2008
Postów: 754
Klan: [-RUNE-]
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Pisząc o gimnazjum, nie mówiłem konkretnie o tobie - a i ja jestem dawno po szkole, a mimo to na ogół nie mam problemu z zalogowaniem się o konkretnej porze. Jednak znam bardzo wiele osób które tak mają, i po prostu jest to dla nich ruletką czy będą mogli być dokładnie o tej godzinie czy nie będą. Moim zdaniem możliwość spędzania mniejszej ilości czasu w grze przy tych samych korzyściach jak najbardziej może kosztować, ale nie powinno być czegoś w stylu "ustaw BW na priorytet albo będziesz miał pod górkę". Tym bardziej że w zdecydowanej większości przypadków to nie od ciebie (nie Szerloka tylko osoby grającej np. głównie w pracy) zależy o której dokładnie skończy się oblężenie. Cenię w tej grze właśnie między innymi to, że nie trzeba układać życia pod nią, a to ją można łatwo dopasować (pamiętam te strasznie upierdliwe akcje w innych grach typu "nie, teraz muszę być on-line bo za 1 min i 34 sekundy coś tam się stanie i będę musiał zrobić coś innego, bo inaczej coś mi w grze źle pójdzie").

__________________
r2: Carnivor
r4: Carnivor

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Carnivor: 04-06-2016 17:30.

04-06-2016 17:25 Carnivor jest offline Szukaj postów użytkownika: Carnivor Dodaj Carnivor do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » OGÓLNY jednorazy przy wbijaniu do oblega

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH