Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Nowości i ogłoszenia » Nowości » Moria: Propozycja: Zmiana sposobu przeliczania kamieni. » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (12): « pierwszy ... « poprzednie 10 11 [12] Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Moria: Propozycja: Zmiana sposobu przeliczania kamieni. 44 Ankieta - średnia ocena: 5,66
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
78dyzio
King


Data rejestracji: 28-05-2007
Postów: 951
Klan: PARAD0X
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria III
Skąd: 3city

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Spejson,
Tu nie ma co ugrać. Tu chodzi o to żeby zostać równo potraktowanym.

A nie tak że Sushilotek stwierdza: "Ty będziesz do tyły x% a Ty y%. Robie tak bo nie mam pomysłu jak poważnie potraktować moich Klientów ale może nie zauważą."

edit:

Obiecałem porównanie na danych rzeczywistych, gracze z r9:
Dane z wczoraj (wartoś aukcyjna):
kamienie w KK przed patczem/kamienie w KK po patchu/zmiana procentowa
ja
3 564 044 / 985 824 /-72,34%
gracz 1
984 366 / 346 616 /-64,79%
gracz 2
733 529 / 381 849 /-47,94%
gracz 3
1 395 224 / 490 384 /-64,85%
gracz 4
686 933 / 206 003 /-70,01%

jak widać różnica sięga 24,4 punktów procentowych

Tak, mam taką strukturę kamieni (ilość ks<ilość kd), że proponowana zmiana boli mnie bardzo.

Edit2:
No i doczekałem się warna za spam w tym temacie rotfl

__________________
r259:78dyzio
r3:78dyzio - oddane

Ten post był edytowany 3 raz(y), ostatnio edytowany przez 78dyzio: 31-08-2016 07:57.

31-08-2016 05:55 78dyzio jest offline Szukaj postów użytkownika: 78dyzio Dodaj 78dyzio do Listy kontaktów
Archon
Triple Ace


Data rejestracji: 26-09-2010
Postów: 153
Klan: ex Troll
Kraina: Moria V
Skąd: Gdynia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
78dyzio napisał(a)

Edit2:
No i doczekałem się warna za spam w tym temacie rotfl


Bo tylko to potrafią zrobić od razu.

Po ponad 7 latach istnienia serwera (R9) takie kwiatki ... ciekawe ile dłużej będę zbierał na drugie Słonko Mądrości. Takiej akcji to nie było nawet w Polsce przy denominacji złotego w 1995. Normalnie nie chce mi się wchodzić do gry
31-08-2016 08:59 Archon jest offline Szukaj postów użytkownika: Archon Dodaj Archon do Listy kontaktów
Bau
Lord


images/avatars/avatar-25600.jpeg

Data rejestracji: 17-05-2014
Postów: 340
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria S

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Mnie tylko zastanawia po co oni robią tematy do dyskusji, skoro i tak zlewają opinie graczy.
Zapoznałem się z wszystkimi stronami tego tematu i każdym postem - niemal każdy gracz jest przeciwnie nastawiony na ten patch, to oni i tak go wgrają z wymówką - "jak już napisaliśmy że taki patch będzie, to będzie i uj ci do tego".

Zastanawia mnie przede wszystkim sama ideologia patcha - domyślnie stwierdzam, że wywodzi się ona z tego, że część graczy płaci za itemy dużą ilością kamieni. Przypominam tylko, że odkąd istnieją serwery Morii to takie aukcje się odbywały i administracja oraz gracze akceptowali takie ceny. A jak chcieli item sprzedać "na czysto" to blokowali możliwość licytacji drobnymi kamieniami.
Prawdziwy cyrk zaczął się, gdy operatorami serwerów została Sephi oraz Buc. Dla nich licytacja drobnymi nie istnieje, bo w ich przekonaniu te kamienie służą do ulepszania itemów bądź rozbijania na KK w celu kupna złomu. Od dawien dawna zostają wytykane ich błędy, a oni sami bezsensownie ucinają kamienie sprzed kilku lat bądź nawet rozdają bany za handel drobnymi, gdy kupujący/sprzedający nie zgłosił aukcji.

Podsumowując, tak jak pisałem wcześniej w tym temacie - tym patchem wbijacie sobie nóż w plecy i jeszcze szybciej go cofniecie, niż wpadliście na pomysł wdrążenia go w nieżycie BW. Doświadczeni gracze od dawna zajmują się spawami żeby dorobić się kamieni. Spędzili na aukcjach bardzo dużo godzin i w tym momencie dostają przysłowiowego liścia w twarz, bo zostaje odbierane im to, na co słusznie zapracowali - obcinacie wartość kamieni, by gracze którzy nic nie robią mogli też kupić coś na aukcji.
Za takie rozumowanie administracji dziękuję bardzo.
31-08-2016 09:50 Bau jest offline Szukaj postów użytkownika: Bau Dodaj Bau do Listy kontaktów
MasterOfPuppets
Community Manager


Data rejestracji: 07-03-2008
Postów: 3.082
Klan: SunSet Nr666-2
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Trochę za późno na propozycje, ale co tam

Sam mam głównie drobne kamienie (więc po cichu klaszczę w łapki), ale dla osób które mają głównie grube jest to duża strata (w porównaniu z moim stanem). Sposób przeliczenia proporcjonalnego, zaproponowanego przez Jamika, byłby z kolei krzywdzący dla mnie, ponieważ te drobne które posiadam odkładałem na rytka - a że koszty ulepszeń się nie zmieniają, to byłbym do tyłu.

Wiadomo, że kd były napompowane - problem polega na tym, że były napompowane od 15 stycznia 2007 roku, każdy był do tego przyzwyczajony, i każdy to akceptował, czy był bogaty czy biedny, czy miał same grube czy same drobne.

Można by było częściowo zrekompensować utratę wartości dodaniem kamieni, np 1kp, za każdy kd na koncie. Propozycja luźna i bez przeliczenia, bo siedzę w pracy i nie mam czasu na przeliczanie, w każdym razie uważam, że utrata (napompowanej) wartości kd powinna być CZĘŚCIOWO zrekompensowana. Czy poprzedni system był patologią czy nie, obowiązywał prawie 10 lat, i zmiana, mimo że konieczna, imo w zaproponowanej postaci jest trochę brutalna.

//edit: literki

__________________
Community Manager
Moderator: Ogłoszenia, Nowości


Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez MasterOfPuppets: 31-08-2016 10:06.

31-08-2016 10:04 MasterOfPuppets jest offline Szukaj postów użytkownika: MasterOfPuppets Dodaj MasterOfPuppets do Listy kontaktów
BeastOfTheBeast
Forum Ace


images/avatars/avatar-5879.jpg

Data rejestracji: 16-10-2007
Postów: 95
Klan: Scream,Nietykalni
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia IV; Necropolia V

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Acedia napisał(a)

Zresztą nawet powolna przemiana daje tylko 50kk za 1kd więc wartość 500
zawsze była palcem na wodzie pisana.
To po prostu liczba na aukcjach bez związku z realną wartością 1kd.
Przyzwyczailiście że że 1kd to 500 bo nikt myślący
drobniejszych kamieni się na aukcjach nie chciał wyzbywać. Wink


Z tym się nie zgodzę, bo 500kk to jest dokładnie koszt stworzenia 1kd od zera.

1kd = 4kż + 2kp = 4*5ks + 2*3kż = 4*5*10kk + 2*3*5ks=200kk + 2*3*5*10kk = 200kk + 300kk = 500kk

Nie rozumiem tylko dlaczego wartość zaproponowana przez adminów jest jako koszt rozbicia (czyli 1kd=42kk) a nie sklejenia...ale co ja tam wiem

__________________
R7 - kwasek
31-08-2016 10:29 BeastOfTheBeast jest offline Szukaj postów użytkownika: BeastOfTheBeast Dodaj BeastOfTheBeast do Listy kontaktów
blooderror
Triple Ace


Data rejestracji: 30-08-2008
Postów: 150

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
BeastOfTheBeast napisał(a)
cytat:
Acedia napisał(a)

Zresztą nawet powolna przemiana daje tylko 50kk za 1kd więc wartość 500
zawsze była palcem na wodzie pisana.
To po prostu liczba na aukcjach bez związku z realną wartością 1kd.
Przyzwyczailiście że że 1kd to 500 bo nikt myślący
drobniejszych kamieni się na aukcjach nie chciał wyzbywać. Wink


Z tym się nie zgodzę, bo 500kk to jest dokładnie koszt stworzenia 1kd od zera.

1kd = 4kż + 2kp = 4*5ks + 2*3kż = 4*5*10kk + 2*3*5ks=200kk + 2*3*5*10kk = 200kk + 300kk = 500kk

Nie rozumiem tylko dlaczego wartość zaproponowana przez adminów jest jako koszt rozbicia (czyli 1kd=42kk) a nie sklejenia...ale co ja tam wiem


Nikt tego nie rozumie poza kubkiem i administracja.

Mamy godzinę prawie 11:00. Patch zapowiedziano na 12:00
Nikt z adminów się nie odzywa od wczoraj.

Tyle z naszego krzyku, że se pokrzyczymy. A oni i tak zrobią co zaplanowali.
Trudno. Znajdę sobie inna rozrywkę.
31-08-2016 10:48 blooderror jest offline Szukaj postów użytkownika: blooderror Dodaj blooderror do Listy kontaktów
Konrad
Administrator ds. technicznych


images/avatars/avatar-11621.gif

Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 13.388
Klan: BW Team
Skąd: localhost

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

W związku z tym, że temat budzi tyle kontrowersji, uważamy, że pośpiech jest niewskazany i w związku z tym przesuwamy termin wprowadzenia patcha o 24h.

Rozważamy pojawiające się w temacie propozycje jak również inne rozwiązania, by jak najbardziej zmniejszyć poczucie nierówności przy wprowadzeniu patcha.

Chcemy wprowadzić te zmiany ale w taki sposób, by skala nierówności była jak najmniejsza.

__________________


Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!



Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets




31-08-2016 10:52 Konrad jest offline Strona domowa Konrad Szukaj postów użytkownika: Konrad Dodaj Konrad do Listy kontaktów
pewalker92
Lord


Data rejestracji: 21-10-2011
Postów: 389
Kraina: Moria VI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Konrad napisał(a)
W związku z tym, że temat budzi tyle kontrowersji, uważamy, że pośpiech jest niewskazany i w związku z tym przesuwamy termin wprowadzenia patcha o 24h.

Rozważamy pojawiające się w temacie propozycje jak również inne rozwiązania, by jak najbardziej zmniejszyć poczucie nierówności przy wprowadzeniu patcha.

Chcemy wprowadzić te zmiany ale w taki sposób, by skala nierówności była jak najmniejsza.


Wow! Jestem w szoku Smile czekam na dalsze wiesci

__________________

31-08-2016 10:55 pewalker92 jest offline Szukaj postów użytkownika: pewalker92 Dodaj pewalker92 do Listy kontaktów
blooderror
Triple Ace


Data rejestracji: 30-08-2008
Postów: 150

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Konrad napisał(a)
W związku z tym, że temat budzi tyle kontrowersji, uważamy, że pośpiech jest niewskazany i w związku z tym przesuwamy termin wprowadzenia patcha o 24h.

Rozważamy pojawiające się w temacie propozycje jak również inne rozwiązania, by jak najbardziej zmniejszyć poczucie nierówności przy wprowadzeniu patcha.

Chcemy wprowadzić te zmiany ale w taki sposób, by skala nierówności była jak najmniejsza.


No proszę. Jednak można.

Myślicie, że 24h wystarczy na zaproponowanie innego rozwiązania i przedyskutowanie go?
31-08-2016 11:00 blooderror jest offline Szukaj postów użytkownika: blooderror Dodaj blooderror do Listy kontaktów
MasterOfPuppets
Community Manager


Data rejestracji: 07-03-2008
Postów: 3.082
Klan: SunSet Nr666-2
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

blooderror, pewalker92, ustne za spam

Mamy 24h na zaproponowanie lepszego rozwiązania, więc proszę o propozycje, wyliczenia i dyskusję, a nie wzajemne napinki, gratulacje i inne bzdury

__________________
Community Manager
Moderator: Ogłoszenia, Nowości


31-08-2016 11:12 MasterOfPuppets jest offline Szukaj postów użytkownika: MasterOfPuppets Dodaj MasterOfPuppets do Listy kontaktów
Apolla
Triple Ace


images/avatars/avatar-23857.jpg

Data rejestracji: 13-02-2008
Postów: 226
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Konrad napisał(a)
W związku z tym, że temat budzi tyle kontrowersji, uważamy, że pośpiech jest niewskazany i w związku z tym przesuwamy termin wprowadzenia patcha o 24h.

Może przydało by się poprawić tą informację tym poście:

Moria - zmiana przeliczników rozbijania/łączenia kamieni + aukcje.

do którego link widnieje bezpośrednio w grze. Tam wciąż jest zawarta informacja że:
"Możliwość wystawiania przedmiotów na aukcję wróci wraz z wejściem nowego patcha, tj w środę 31 sierpnia 2016 roku ok godziny 12:00."

Pojawia się wiele pytań co z aukcjami, nie każdy czyta forum, ne każdy zagłębia się w dyskusję.

__________________
anioły też czują..
31-08-2016 11:15 Apolla jest offline Szukaj postów użytkownika: Apolla Dodaj Apolla do Listy kontaktów
78dyzio
King


Data rejestracji: 28-05-2007
Postów: 951
Klan: PARAD0X
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria III
Skąd: 3city

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Konrad, Sushi,

Jestem mile zaskoczony, że nie poszliście w zaparte.

A teraz moja propozycja.

1. Przewalutowanie kamieni graczy do jednego wybranego kamienia (moim zdaniem kk lub kd) zgodnie z jego obecnym przelicznikiem aukcyjnym.
2. Zmiana przeliczników (+ewentualne obcięcie kamieni o wybrany przez Was współczynnik).
Przy czym gdyby przeliczenie nastąpiło do kd to samo w sobie zastąpiłoby obcięcie.
3. Danie graczom jednorazowej DARMOWEJ zmiany kamieni na inne - każdy tworzy z kamieni stworzonych w punkcie 1 takie jakie chce/potrzebuje.

Proste i zgrabne rozwiązanie.

__________________
r259:78dyzio
r3:78dyzio - oddane
31-08-2016 11:32 78dyzio jest offline Szukaj postów użytkownika: 78dyzio Dodaj 78dyzio do Listy kontaktów
pewalker92
Lord


Data rejestracji: 21-10-2011
Postów: 389
Kraina: Moria VI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

To co zaproponowal dyzio jest ok. Moim zdaniem najlepiej do kd wszystko zrównać. W sensie kazde 500 kk na 1kd, kazde 10 kz na 1 kd itd.

I dac okres na darmowe przewalutowanie kamieni. Np tydzień.

Edit: pamietajcie o tym co napisal apollo. Btw z telefonu nie widac na czerwono tych komunikatów na gorze. Moglibyscie to poprawic.

__________________

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez pewalker92: 31-08-2016 11:44.

31-08-2016 11:43 pewalker92 jest offline Szukaj postów użytkownika: pewalker92 Dodaj pewalker92 do Listy kontaktów
MasterOfPuppets
Community Manager


Data rejestracji: 07-03-2008
Postów: 3.082
Klan: SunSet Nr666-2
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zrównanie kamieni do kd skrzywdzi osoby, które odkładały drobne na ulepszenia - stracą 76% kamieni krwi, a koszty ulepszeń się nie zmnieniają. Zrównanie do kamieni krwi spowoduje zwiększenie wartości kd w porównaniu do obecnego stanu.

__________________
Community Manager
Moderator: Ogłoszenia, Nowości


Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez MasterOfPuppets: 31-08-2016 11:47.

31-08-2016 11:46 MasterOfPuppets jest offline Szukaj postów użytkownika: MasterOfPuppets Dodaj MasterOfPuppets do Listy kontaktów
Konrad
Administrator ds. technicznych


images/avatars/avatar-11621.gif

Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 13.388
Klan: BW Team
Skąd: localhost

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Moria - zmiana przeliczników rozbijania/łączenia kamieni - propozycja przewalutowania kamieni

Za chwilę pojawią się ogłoszenia w grze.
Chcielibyśmy również kontynuować dyskusję w "świeżym" temacie, więc ten zamykam.

__________________


Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!



Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets




31-08-2016 11:56 Konrad jest offline Strona domowa Konrad Szukaj postów użytkownika: Konrad Dodaj Konrad do Listy kontaktów
Strony (12): « pierwszy ... « poprzednie 10 11 [12] Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Nowości i ogłoszenia » Nowości » Moria: Propozycja: Zmiana sposobu przeliczania kamieni.

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH