Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » MORIA Aukcje zakończone przed patchem - BŁĘDNE CENY W KK » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (2): [1] 2 następny » Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Aukcje zakończone przed patchem - BŁĘDNE CENY W KK 5 Ankieta - średnia ocena: 10,005 Ankieta - średnia ocena: 10,005 Ankieta - średnia ocena: 10,005 Ankieta - średnia ocena: 10,005 Ankieta - średnia ocena: 10,00
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
78dyzio
King


Data rejestracji: 28-05-2007
Postów: 951
Klan: PARAD0X
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria III
Skąd: 3city

Aukcje zakończone przed patchem - BŁĘDNE CENY W KK Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Konrad,

Dopiero wczoraj zauważyłem, że stare aukcje zakończone przed patchem są ŹLE PRZELICZANE!!!
Podane są tam kamienie, które były zaoferowane ale cena przeliczona jest wg nowych wartości kamieni!!!
Przecież to wprowadza straszne zamieszanie. Dzisiaj jest chwilę po patchu i jeszcze pamiętamy kiedy był. Ale za powiedzmy kwartał będę chciał prześledzić ceny przed wystawieniem itemu to wyszukiwarka zakończonych pokazuje mi BŁĘDNĄ CENĘ.

Czyżby to kolejna dogłębnie przemyślana zmiana????

__________________
r259:78dyzio
r3:78dyzio - oddane
06-09-2016 06:58 78dyzio jest offline Szukaj postów użytkownika: 78dyzio Dodaj 78dyzio do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Doskonały Sygnet Młodości (+1) 1
220
( 100 / 0 / 0 / 0 / 1 )
2016-08-22
10:39:12

moze to celowe?

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.
06-09-2016 08:22 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
78dyzio
King


Data rejestracji: 28-05-2007
Postów: 951
Klan: PARAD0X
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria III
Skąd: 3city

Autor tematu Temat rozpoczęty przez 78dyzio
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ale co celowe?

Szerlok,
Wczoraj wystawiałem item, i patrze w zakończone po ile ostatnio taki sprzedawałem (oczywiście na cenę w kk, bo tak się wpisuje cm).
Już chcę wystawiać ale coś mi jednak nie pasuje.
Dobre Elfie Szorty Nocy 1 18 000 ( 0 / 0 / 0 / 0 / 150 ) 2015-05-15 22:48:50

Wystawienie nocek z cm 18000 teraz to byłoby dziwne. Jeszcze Bucowi się nie spodobało, że zaniżam ceny.

A tak naprawdę sądzę, że wrzucono nowe wyświetlanie cen bez uwzględnienia kamiennego patcha.

__________________
r259:78dyzio
r3:78dyzio - oddane

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez 78dyzio: 06-09-2016 08:33.

06-09-2016 08:33 78dyzio jest offline Szukaj postów użytkownika: 78dyzio Dodaj 78dyzio do Listy kontaktów
SushiMaker
Administrator ds. koncepcyjnych


Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 8.743

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Witam,

nie będzie to zmienione inaczej trzeba by było dodać nową zmienną, a starą ustawić jako "legacy" a to nie ma najmniejszego sensu prowadzi tylko do mega bałaganu w kodzie.

__________________
Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!

cytat:
skryhull2 napisał(a)
Sushi- Ot cwaniak, jakkolwiek to zabrzmi. Mistrz wykrętów, obracania kota ogonem, i udowadniania czegoś, co nie ma racji bytu ni też logicznego uzasadnienia. Potrafi się kłócić że białe jest czarne i vice versa.


cytat:
Sege napisał(a)
Sushi - to Tusk który się wypowiada jak trzeba tylko i wyłącznie


UWAGA! Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Zaoszczędzisz w ten sposób mnóstwo czasu!

Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets


06-09-2016 13:13 SushiMaker jest offline Szukaj postów użytkownika: SushiMaker Dodaj SushiMaker do Listy kontaktów
78dyzio
King


Data rejestracji: 28-05-2007
Postów: 951
Klan: PARAD0X
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria III
Skąd: 3city

Autor tematu Temat rozpoczęty przez 78dyzio
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Sushi,

Bałagan to wprowadził Twój super wypasiony kamienny patch.

Zmieńcie chociaż jakiś kolor - albo dajcie gwiazdkę w zakończonych typu:
*do 31.08.2016 kamienie miały wartość abc - pokazywana wartość w kk jest niepoprawna

__________________
r259:78dyzio
r3:78dyzio - oddane
06-09-2016 13:30 78dyzio jest offline Szukaj postów użytkownika: 78dyzio Dodaj 78dyzio do Listy kontaktów
kubek kawy
Double Ace


images/avatars/avatar-25545.jpg

Data rejestracji: 04-08-2016
Postów: 127

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
SushiMaker napisał(a)
Witam,

nie będzie to zmienione inaczej trzeba by było dodać nową zmienną, a starą ustawić jako "legacy" a to nie ma najmniejszego sensu prowadzi tylko do mega bałaganu w kodzie.


Stare aukcje:
Wartości aukcyjne różnych kamieni inne niż obecnie po patchu.
Wartości "realne" różnych kamieni inne niż obecnie po patchu.

Więc 78dyzio ma rację, wpisywanie do nich sumy według nowego
przelicznika nie ma najmniejszego sensu,
tworzy zwyczajne liczbowe KŁAMSTWA w "zakończonych". Wink

__________________
cytat:
C47 napisał(a)
Blokada wszystkich wykrytych kont na serwerach
mogę zablokować ci wszystkie konta w grze, także te, które stworzysz w przyszłości

A cmoknij mnie w uszko od kubka. Wink
06-09-2016 13:48 kubek kawy jest offline Szukaj postów użytkownika: kubek kawy Dodaj kubek kawy do Listy kontaktów
Riper_Angel
Viking


Data rejestracji: 21-01-2011
Postów: 638
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
SushiMaker napisał(a)
Witam,

nie będzie to zmienione inaczej trzeba by było dodać nową zmienną, a starą ustawić jako "legacy" a to nie ma najmniejszego sensu prowadzi tylko do mega bałaganu w kodzie.


to już lepiej było usunąć wszystkie aukcje ze starymi cenami

bo na przykład odniesienie do siebie takich dwóch aukcji mija się z celem:

Doskonały Śmiercionośny Kilt Pasterza (+5) 1
120 000
( 0 / 0 / 0 / 0 / 1000 )
2016-09-04
21:23:14

Doskonały Śmiercionośny Kilt Pasterza (+5) 4
44 280
( 0 / 0 / 0 / 224 / 257 )
2016-03-19
22:12:16

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Riper_Angel: 06-09-2016 15:14.

06-09-2016 14:22 Riper_Angel jest offline Szukaj postów użytkownika: Riper_Angel Dodaj Riper_Angel do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.302
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Można wszystkie aukcje sprzed patcha oznaczyć jako nieprawidłowe i problem z głowy. Zdarza się, że gracze zgłaszają mi aukcje sprzed patcha i nie mogę już z nimi nic zrobić (nie odbiorę kamieni, co najwyżej zbanuję).

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

07-09-2016 11:23 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Vilgeforz2
Lord


Data rejestracji: 29-05-2015
Postów: 484
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Administracja skoro zrobila taki a nie inny patch, powinna teraz dac jakies wytyczne co do cen bo jest bardzo duzy balagan.

Ja przyjmuje, ze skoro przed patche mialem za cos dostac 500kd, a administracja te kd przemnozyla *2.7

to trzymam sie starej ceny w kamieniach *2,7, co i tak oznacza jakas tam "strate"

ciekawy tylko jestem jak aukcje z takim przeliczeniem beda traktowane przez OPow

mam wrazenie, ze balagan ktory spowodowaliscie bedzie duzo wiekszy niz zakladaliscie

jak zwykle zreszta
07-09-2016 16:13 Vilgeforz2 jest offline Szukaj postów użytkownika: Vilgeforz2 Dodaj Vilgeforz2 do Listy kontaktów
78dyzio
King


Data rejestracji: 28-05-2007
Postów: 951
Klan: PARAD0X
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria III
Skąd: 3city

Autor tematu Temat rozpoczęty przez 78dyzio
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja za to trzymam się ceny w kk sprzed patcha.

Tylko dzisiaj uzgadniałem cm na jeden item a kupiec spojrzał na cenę która jest podana w kk sprzed patcha, czyli tą źle przeliczoną i chwilę nam zajęło dojście do porozumienia.

Zróbcie coś z tymi aukcjami sprzed patcha bo się robi zamieszanie coraz większe!!!!!

__________________
r259:78dyzio
r3:78dyzio - oddane
07-09-2016 18:39 78dyzio jest offline Szukaj postów użytkownika: 78dyzio Dodaj 78dyzio do Listy kontaktów
78dyzio
King


Data rejestracji: 28-05-2007
Postów: 951
Klan: PARAD0X
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria III
Skąd: 3city

Autor tematu Temat rozpoczęty przez 78dyzio
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ryzykuję warna za multipost. Wiem.

Sushi, Konrad,

Czy macie w planach zrobienie coś z cenami zakończonych przedmiotów.
Przeszukiwanie i porównywanie cen z przed i po patchu jest kłopotliwe.

Ceny są mocno rozchwiane. Rynek szaleje.
Do tego Buc nie rozpatruje zgłoszonych aukcji (r9, nie wiem jak na innych serwerach)
Moje aukcje, które zgłosiłem wiszą nierozpatrzone od 06.09.2016. Kamieni z ich trochę było a ja nie wiem czy będą jakieś cięcia czy nie.

__________________
r259:78dyzio
r3:78dyzio - oddane
28-09-2016 07:32 78dyzio jest offline Szukaj postów użytkownika: 78dyzio Dodaj 78dyzio do Listy kontaktów
SushiMaker
Administrator ds. koncepcyjnych


Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 8.743

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

nie zamierzamy nic z nimi zmieniać, wiadomo że od patcha są niemiarodajne.

Co do buca to chyba pisał że daje sobie coś ok 30 dni na zobaczenie jak ukształtują się ceny ale musisz poszukać jego wypowiedzi na forum.

__________________
Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!

cytat:
skryhull2 napisał(a)
Sushi- Ot cwaniak, jakkolwiek to zabrzmi. Mistrz wykrętów, obracania kota ogonem, i udowadniania czegoś, co nie ma racji bytu ni też logicznego uzasadnienia. Potrafi się kłócić że białe jest czarne i vice versa.


cytat:
Sege napisał(a)
Sushi - to Tusk który się wypowiada jak trzeba tylko i wyłącznie


UWAGA! Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Zaoszczędzisz w ten sposób mnóstwo czasu!

Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets


28-09-2016 12:34 SushiMaker jest offline Szukaj postów użytkownika: SushiMaker Dodaj SushiMaker do Listy kontaktów
78dyzio
King


Data rejestracji: 28-05-2007
Postów: 951
Klan: PARAD0X
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria III
Skąd: 3city

Autor tematu Temat rozpoczęty przez 78dyzio
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

OK.
Odpowiedź jasna i klarowna.

Ale ponowię swoją propozycję:
Zmieńcie chociaż jakiś kolor - albo dajcie gwiazdkę w zakończonych typu:
*do 31.08.2016 kamienie miały wartość abc - pokazywana wartość w kk jest niepoprawna


Proszę moda o zamknięcie tematu.

__________________
r259:78dyzio
r3:78dyzio - oddane
28-09-2016 12:47 78dyzio jest offline Szukaj postów użytkownika: 78dyzio Dodaj 78dyzio do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.302
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Po wejściu patcha, zniesiono pokazywanie okejek w aukcjach zakończonych. Widoczny jest status unieważnionej aukcji i cofniętej (czyli sytuacja sprzed jesieni 2013).

Jak dotąd, nie uciąłem żadnej aukcji, kilka cofnąłem, sporo zaakceptowałem, ale znacznie więcej jeszcze nie oznaczyłem. To, czy aukcję zostawiłem nieoznaczoną, czy zaakceptowaną nie ma dla Was żadnego znaczenia, ponieważ po kilku miesiącach będzie można ustalić ile dany przedmiot jest naprawdę wart. Teraz jest chaos, którego nie zamierzam tykać, póki sam się nie ustabilizuje.

Na razie temat pozostawiam otwarty, ponieważ chcę dać szansę na zamieszczenie pytań przez graczy.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

29-09-2016 18:03 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
szampi1
Emperor


Data rejestracji: 01-12-2007
Postów: 1.291
Kraina: Moria VI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Był pomysł, że wszystkie aukcje sprzed patcha zostaną uznane za nieprawidłowe. Jakby jeszcze do tego dodać adnotacje "denominacja", to byłoby na prawdę słodko. Pytanie czy da się oznaczyć wszystkie na raz, żeby Bucolowi nie narobić głupiej roboty

__________________
Coś, kiedyś
29-09-2016 18:14 szampi1 jest offline Szukaj postów użytkownika: szampi1 Dodaj szampi1 do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.302
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Widziałem się dzisiaj z Konradem i wspomniałem o tym, lecz odpowiedzią był mrożący wzrok. A wolę z nim nie zadzierać Tongue

Oznaczenie wszystkich aukcji jako nieprawidłowa zrobi niezły bałagan w ACP - sprawdzając konta graczy, wywalone będą wszystkie stare aukcje jako podejrzane - bo będą miały flagę aukcji nieprawidłowej.

Znacznie lepszym rozwiązaniem byłoby wyświetlanie cen w zakończonych innym kolorem - będzie się wyróżniać od reszty aukcji, a nie narobi zbędnego śmietnika operatorom.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

29-09-2016 21:59 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

bucu, ktos juz w tym temacie pisal, nie wystarczy adnotacja gdzies z wyjasnieniem "ceny sprzed <data patcha> sa nieaktualne, wartosc kamieni byla wtedy inna"?

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.
29-09-2016 23:00 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.302
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie wiem czy Konrad da radę cokolwiek do aukcji zakończonych upchnąć. Konta operatorów w grze mają jeszcze dodatkowe informacje, które pokazywane są w dymku po najechaniu na ikonkę zgłoszenia - wniosek z tego jest taki, że nie było możliwości by te informacje umieścić gdzieś indziej.

Rozwiązań widzę kilka (zaznaczam, że nie mam pojęcia jak to będzie wyglądać od strony programistycznej):

1) Oznaczenie wszystkich starych aukcji jako nieprawidłowe i w opisie nieprawidłowości: CENA WYRAŻONA PRZY STARYM PRZELICZNIKU.
Myślę, że takie oznaczenie to dla Konrada pięć minut, zdarzało się, że oznaczał tak wszystkie stare zgłoszone aukcje z lat 2006-2010. Wtedy nie było opisu, ale jego dodanie nie powinno stanowić problemu.
Wadą tego rozwiązania jest to, że KAŻDE obecnie istniejące konto będzie w ACP miało info, że są tam lewe aukcje. Utrudni to znacznie pracę operatorom, bo trzeba będzie odsiewać oznaczenia automatyczne od tych zrobionych ręcznie

2) Oznaczenie kolorem/ikoną/czymkolwiek wszystkich aukcji zakończonych przed wejściem denominacji. Dla Konrada zapewne to będzie trochę roboty, nie wiem czy ma na to czas. Nową informację jakoś trzeba będzie zmieścić w zakończonych i zrobić warunki w kodzie by pokazywały aukcje tylko w określonym przedziale czasowym.


Moim zdaniem, lepszym rozwiązaniem będzie to co opisałem jako punkt pierwszy. Nie będzie to dużo roboty dla programisty, a jedyna wada, czyli burdel w ACP jest do ogarnięcia - kwestia dodatkowego sprawdzania opisów uznania aukcji za nieprawidłowa. Przede wszystkim, denominacja uderzyła w moją pracę - to ja pilnuję prawie wszystkich polskich morii i nie chcecie widzieć ile przekleństw cedzę pod nosem za każdym razem gdy loguję się do ACP - nie reguluję rynku, póki sam się nie ustabilizuje. Co prawda, są jeszcze Sephiroth (R2), Szeszej (EN) i Torquemada (FR). Nie wiem jak Sephi i Szeszej się na to zapatrują, ale miałem okazję zamienić parę słów z Torquemadą i ma podobne zdanie do mojego.

Konrad dziś stwierdził, że ze wszystkich operatorów ja najwięcej wprowadzam oznaczeń w panelu aukcji, więc można założyć że jeśli ja nie widzę problemu w bałaganie z oznaczeniami aukcji nieprawidłowych, to inni operatorzy również nie powinni.

Dodatkową zaletą oznaczenia wszystkich starych aukcji jako nieprawidłowe będzie brak możliwości zgłoszenia ich przez innego gracza. A takie pomieszanie zgłoszeń w ACP naprawdę potrafić narobić niezłego bałaganu. Prosiłem Konrada by uniemożliwić zgłaszanie starych aukcji, ale wprowadzenie takiego wyjątku to chyba nie jest prosta sprawa.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

29-09-2016 23:17 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Originally posted by Buc
2) Oznaczenie kolorem/ikoną/czymkolwiek wszystkich aukcji zakończonych przed wejściem denominacji. Dla Konrada zapewne to będzie trochę roboty, nie wiem czy ma na to czas. Nową informację jakoś trzeba będzie zmieścić w zakończonych i zrobić warunki w kodzie by pokazywały aukcje tylko w określonym przedziale czasowym.

miałem raczej na myśli zwykłe proste "ogłoszenie", może coś na wzór tych "FAQ | Multikonta | Anty-bot patch II | Tabela kar | Konta operatorów w grze | Co zgłaszamy operatorowi" w zakładce "zakończone"

proste rozwiązania najlepszymi

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Szerlok: 29-09-2016 23:34.

29-09-2016 23:34 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.302
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

To żaden problem, mogę napisać ogłoszenie, podwiesić je w odpowiednim dziale i Konrad da do niego permalinka. Pytanie, czy ten temat się nie opatrzy, bo z doświadczenia wiem, że te linki na górze tak wrosły w layout, że nie zwraca się na nie uwagi.

Czasami jak Konrad wrzuci jakieś ogłoszenie, to bardziej spostrzegawczy gracze zauważą link. Ale z tego co mi wiadomo, to osoby grające z komórki mają duży problem z dostrzeżeniem informacji zawartych na górze.

Z resztą, jestem zdania, że gra powinna być możliwie jak najbardziej autonomiczna z opisami w silniku bez wykorzystywania odnośników do źródeł zewnętrznych.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

29-09-2016 23:55 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
78dyzio
King


Data rejestracji: 28-05-2007
Postów: 951
Klan: PARAD0X
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria III
Skąd: 3city

Autor tematu Temat rozpoczęty przez 78dyzio
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Buc,

1.
cytat:
78dyzio napisał(a)
Zmieńcie chociaż jakiś kolor - albo dajcie gwiazdkę w zakończonych typu:
*do 31.08.2016 kamienie miały wartość abc - pokazywana wartość w kk jest niepoprawna


2.
cytat:
Buc napisał(a)
Po wejściu patcha, zniesiono pokazywanie okejek w aukcjach zakończonych. Widoczny jest status unieważnionej aukcji i cofniętej (czyli sytuacja sprzed jesieni 2013).


PRZYWRÓĆCIE WIDOCZNOŚĆ ZAAKCEPTOWANYCH AUKCJI!!!!
To było naprawdę przydatne dla graczy.
a) przy szacowaniu cm dla wystawianych przedmiotów
b) po sprzedaży, zgłosiłem kilka itemów sprzedanych po patchu i nie wiem czy ceny zostały zaakceptowane czy nie. A że ucięcie może nastąpić w dowolnym czasie to wielu graczy już się o tym przekonało (nawet po xx miesiącach).


Edit:
Sprawa z dzisiaj:
http://r9.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=1e0bf684ba
Buc,
w czerwcu Legendarny Doskonały Słoneczny Krawat Mądrości (+5) - 450.000
teraz Legendarny Dobry Słoneczny Naszyjnik Twardej Skóry - 120.000
i przepłacone?
ok mądrość była wbita, ale tu jest suff wyższy - możesz nam zdradzić i co chodzi?

__________________
r259:78dyzio
r3:78dyzio - oddane

Ten post był edytowany 3 raz(y), ostatnio edytowany przez 78dyzio: 30-09-2016 09:00.

30-09-2016 07:29 78dyzio jest offline Szukaj postów użytkownika: 78dyzio Dodaj 78dyzio do Listy kontaktów
Nevahaae
Forum Ace


Data rejestracji: 29-10-2014
Postów: 81
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Smiem twierdzić ze patch kamienny nic nie dał i Buc nadal nie wie co i jak ma robićSmile
jak mozna komus item zabrac?
jesli stwierdzil ze za duzo ( co jest dziwne) powinien kamienie uciac a nie item odbierac

decyzje z tylnej czesci ciala wziete i tyle

spam

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Nevahaae: 30-09-2016 09:14.

30-09-2016 09:14 Nevahaae jest offline Szukaj postów użytkownika: Nevahaae Dodaj Nevahaae do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.302
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Reklamacje na czynności operatora załatwia się poprzez PW, albo do niego samego lub do SOP.

Póki nie będzie klarownej sytuacji z aukcjami, znaków akceptacji nie będzie. Z resztą, okejkę też można było zdjąć i unieważnić aukcję.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

30-09-2016 09:25 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
78dyzio
King


Data rejestracji: 28-05-2007
Postów: 951
Klan: PARAD0X
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria III
Skąd: 3city

Autor tematu Temat rozpoczęty przez 78dyzio
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Buc,

Tu nie chodzi o reklamację tylko o przedstawienie reguł gry po kamiennym patchu.

Wg Sushiego głównym powodem jego wprowadzenia było złe wartościowanie grube/drobne kamienie na aukcjach. (W mojej opinii można było to rozwiązać zupełnie inaczej ale to pomińmy)

Przechodząc do sedna. Jak mam coś licytować/sprzedawać jak nie wiem jakie teraz są reguły na aukcjach.
Przed patchem wszystko było jasne dla graczy (no prawie wszystko rotfl )

Teraz cofane są aukcje jako przepłacone, gdzie moim zdaniem to była bardzo okazyjna cena.

Do tego nie ma znaczników "OK" na aukcji.
Skąd mamy wiedzieć czy cena jest "poprawna" czy jeszcze nie rozpatrzona?

HAAAALO!!!! Super wypasiony kamienny patch miał sprawić, że aukcje będą jasne i przejrzyste a wyszło zupełnie na odwrót.

EDIT:
To mi umknęło:
cytat:
Buc napisał(a)
Z resztą, okejkę też można było zdjąć i unieważnić aukcję.


Sushi, weź ogarnij swoich pracowników. OK można zdjąć? Bez jaj, to są jakieś kpiny!
Operatorzy dawali OK a potem zmieniali zdanie? Bądźmy poważni, pomimo tego, że to tylko gra.

Wy naprawdę zapomnieliście, kto tu jest Klientem a kto usługodawcą?

__________________
r259:78dyzio
r3:78dyzio - oddane

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez 78dyzio: 30-09-2016 09:41.

30-09-2016 09:36 78dyzio jest offline Szukaj postów użytkownika: 78dyzio Dodaj 78dyzio do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.302
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Obecnie oceniam poprawność aukcji na podstawie postąpień w czasie licytacji - to jedyny punkt zaczepienia jaki mam. Fakt iż w aukcji padła jedna oferta sygnalizuje, że cena wywoławcza mogła być wygórowana.

Jakie to ma znaczenie, czy aukcja jest poprawna czy jeszcze nie rozpatrzona? Gracz ma prawo ustalić CM przedmiotu na podstawie zakończonych aukcji, jeśli przy danej aukcji nie ma znaku zakazu, to można się na nią powoływać.

Druga rzecz. Konrad wczoraj oświadczył, że jestem JEDYNYM Operatorem, który z funkcji akceptacji korzystał. Nikt inny nie oznacza wszystkich aukcji, tylko u mnie było zielono. Dlatego podjął decyzję by z pokazywania akceptacji zrezygnować, by ukrócić część nadużyć, jakie się zdarzały ze strony graczy.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

30-09-2016 09:50 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
78dyzio
King


Data rejestracji: 28-05-2007
Postów: 951
Klan: PARAD0X
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria III
Skąd: 3city

Autor tematu Temat rozpoczęty przez 78dyzio
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Buc napisał(a)
Obecnie oceniam poprawność aukcji na podstawie postąpień w czasie licytacji - to jedyny punkt zaczepienia jaki mam. Fakt iż w aukcji padła jedna oferta sygnalizuje, że cena wywoławcza mogła być wygórowana.


Przecież to jest absurd.
Czy Sushi w ogóle rozmawiał z Wami przed wdrożeniem kamiennego patcha?

A co z przedmiotami rzadkimi? Takimi, które pojawiają się pierwszy raz po patchu?
Jak je wyceniać? Jakiś pomysł Buc?
Mam pisać do Ciebie przed wystawieniem o akceptację cm?

Przewartościowanie drobnych, chaos na aukcjach.
Ktoś ma ochotę dopisać co na przyniósł kamienny patch?

Buc,
Łatwiej Wam się pracuje po patchu? Przecież po to został stworzony...

__________________
r259:78dyzio
r3:78dyzio - oddane
30-09-2016 10:01 78dyzio jest offline Szukaj postów użytkownika: 78dyzio Dodaj 78dyzio do Listy kontaktów
Nevahaae
Forum Ace


Data rejestracji: 29-10-2014
Postów: 81
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Mogła być ale nie była

był item w dogodnym czasie wystawiony, kolega miał kamienie, kupil bo bardzo mu sie do spawania czegos przyda
w tym momencie zakosiłeś item ktory nie miał wygorowanej ceny
mimo ze była jedna oferta
odebrales czlowiekowi item
teraz sprzedajacy wystawi sobie w innym czasie np niekorzystnym dla kolegi ktory kupil item wczesniej

to jest po prostu niesprawiedliwe, bardzo niesprawiedliwe

walisz z automatu swoimi decyzjami, nie ma zadnych szans u Ciebie abys spojrzal na gracza indywidualnie
odbierasz i masz gdzies to ze komus utrudniłes niesamowicie gre

Dyzio napisal ze nie był przeplacony item
ja pisze ze nie byl przeplacony item
kazdy postronny z racjonalnym spojrzeniem napisze ze item nie byl przeplacony

no ale mozemy tylko poddac sie Twojej opinii
nie umiesz spojrzec i przyznac nam racji, trzeba isc w zaparte

operator staje sie wrogiem graczy, bezsens





jeszcze tylko dopisze
twardy od dawna chce kupic leg smierc pele orchy
nie umie spawac, tudziez mu sie nie chce samemu, lub po prostu nie ma czasu na siedzenie na aukcjach

sa ludzie ktorzy takowy item maja
zglaszaja sie do buca ze chca sprzedac twardemu za tyle i tyle item
buc odmawia, ze za drogo
smiech na sali
wszyscy wiedza ile to pracy zlozyc smierc orche w legendzie
ale buc wie lepiej, za drogo i juz!
tym sposobem twardy od miesiecy moze kupic taka peleryne ale nie kupi bo mu nie wystawia bo buc utnie lub cofnie

tak blokowac graczy, jakie to jest niemądre
najlepsze jest to ze BUc nigdy takiego itemu nie zlozyl
nie siedzial i nie kupowal dziesiatek itemow
nie siedzial nad laczeniami

jak mozna miec od tej strony tak male pojecie o zaangazowaniu i wylozonej w to pracy a decydowac w tych kwestiach, niepojete

bycie wiekszym graczem, ktory robi super wypasione itemy
i mieszkac na serwie gdzie Buc decyduje o aukcjach to istna katorga

ma wylapywac naduzycia i przekrety
a leci po calosci, czy uczciwe czy nie, wszystko do jednego wora




odpowiedz brzmi - ten sam item o ktorym pisze Dyzio, wklejal link

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Nevahaae: 30-09-2016 10:12.

30-09-2016 10:01 Nevahaae jest offline Szukaj postów użytkownika: Nevahaae Dodaj Nevahaae do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.302
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nevahe, pisałem już, że reklamacje na moje czynności składa się do SOP. Nie mam teraz wglądu w ACP, więc nie wiem o czym piszesz. Skoro cofnąłem jakąś aukcję, to znaczy że miałem ku temu powody. Jak również, nie wyjaśniam powodów swojej decyzji osobom postronnym.

Dyzio, pisałem już, że obecnie klnę pod nosem jak nikt inny jak tylko wchodzę do gry, ale wiem, że to przejściowe.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

30-09-2016 10:09 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
78dyzio
King


Data rejestracji: 28-05-2007
Postów: 951
Klan: PARAD0X
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria III
Skąd: 3city

Autor tematu Temat rozpoczęty przez 78dyzio
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Buc,

1. A jak sobie zamierzasz poradzić z przewartościowaniem drobnych (koszt rozbicia pozostał).

2. Jak będziesz mieć dostęp do ACP (czymkolwiek to jest) to odnieś się proszę to aukcji, z której link wkleiłem wyżej.
Tu nie chodzi o reklamację - tu chodzi o wskazówki dla graczy jak wystawiać/kupować.

3. Naprawdę uważasz, że ten patch ułatwi Operatorom pracę? Bo graczom, czytaj KLIENTOM utrudnia życie w wielu aspektach!!!

__________________
r259:78dyzio
r3:78dyzio - oddane
30-09-2016 10:21 78dyzio jest offline Szukaj postów użytkownika: 78dyzio Dodaj 78dyzio do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.302
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

1. Wartości kamieni są równe
2. Wypowiedziałem się już w tej sprawie i nie zamierzam się powtarzać
3. Jw.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

30-09-2016 10:23 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Strony (2): [1] 2 następny » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » MORIA Aukcje zakończone przed patchem - BŁĘDNE CENY W KK

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH