Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Nowości i ogłoszenia » Nowości » Patch balansujący + kamienie » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (6): « poprzednie 1 [2] 3 4 następny » ... ostatni » Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Patch balansujący + kamienie 21 Ankieta - średnia ocena: 2,6221 Ankieta - średnia ocena: 2,6221 Ankieta - średnia ocena: 2,62
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Magico
Tap płacz 2014


images/avatars/avatar-20295.png

Data rejestracji: 21-03-2008
Postów: 887
Kraina: Moria V
Skąd: mam wiedzieć czego chcesz?

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Sushi wiesz co zrobiłeś? Czy Ty w ogóle zdajesz sobie z tego sprawę?
Chwilę temu założyłem malucha na R17 - nie mogę kupić nic sensownego na rynku. Ceny po prostu oszalały. I żadne dodawanie nanitów tudzież innych waszych chorych wymysłów już tego nie zmieni.

Żal i rozpacz.

Co do ŁPC - tak, jedyna proponowana sensowna zmiana. Wymuszanie na nas 5 lat gry żeby zrobić jednego umaga - to jest chore, widać że już wam pomysłów brakuje jak utrzymać graczy przy grze.
Zamiast wprowadzać naprawdę ciekawe zmiany i nowy content kombinujecie jak koń pod górkę po najmniejszej linii oporu...
18-09-2016 11:53 Magico jest offline Szukaj postów użytkownika: Magico Dodaj Magico do Listy kontaktów
pewalker92
Lord


Data rejestracji: 21-10-2011
Postów: 389
Kraina: Moria VI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

2 kwestie:

1. Powinny byc wprowadzone okazje dla maluchow. Bo obecnie nikt nie wystawia nic zlomowego tylko wszystko na przemial leci.

2. Kiedy wprowadzicie zadania dzienne?

__________________

18-09-2016 12:33 pewalker92 jest offline Szukaj postów użytkownika: pewalker92 Dodaj pewalker92 do Listy kontaktów
Wełen
Emperor


images/avatars/avatar-25541.gif

Data rejestracji: 14-04-2016
Postów: 1.059

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Magico, nie tyle po najmniejszej linii oporu, co po prostu wstyd im się przyznać, że mieli poronione pomysły(a ostatnio ich pełno) i zamiast z tymi nanitami posłuchać graczy, to nie, nie zrobią jak trzeba, bo przecież mieli zbyt dobry pomysł. Z łpc to samo, zmiana która nic nie da...
18-09-2016 13:00 Wełen jest offline Szukaj postów użytkownika: Wełen Dodaj Wełen do Listy kontaktów
Janca
Viking


Data rejestracji: 27-02-2009
Postów: 648
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria IV
Skąd: Białystok

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Pomysły mają często dobre, tylko:
1. nie umieją ich dobrze wprowadzić (zbyt dużo nanitów na zmiany kamieni, 20k łpc do uzbierania - to jakiś chory żart, którego ten patch nie naprawia, a tylko lekko "wygładza"
2. tracą czas na bzdury (młotki!)
3. ignorują problemy, które sami stworzyli. Na r5, r13, r15 kupić składniki na sklejenie lepszej zbroi się praktycznie nie da, to zabawa dla procenta najbogatszych, o biżu nawet nie mówię. Od długiego czasu sytuacja się pogarsza, od kilku miesięcy zwracamy Wam na to uwagę, a Wy zajmujecie się uj wie czym. Propozycji mieliście dużo, całkiem logicznych jak np. duża ilość lucka REALNIE przekładająca się na ilość dropa. A Wy co, dalej "obserwujecie jak się sytuacja rozwinie"? Kiedy dedline, jak na aukcjach w niedzielę o 20 będzie 15 przedmiotów - wtedy zareagujecie?
18-09-2016 13:59 Janca jest offline Szukaj postów użytkownika: Janca Dodaj Janca do Listy kontaktów
Toxic
King


images/avatars/avatar-1373.jpg

Data rejestracji: 23-09-2006
Postów: 936

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Arius napisał(a)
cytat:
Toxic napisał(a)
cytat:
Arius napisał(a)
cytat:
budy16 napisał(a)
http://r13.bloodwars.interia.pl/showmsg....&key=526b645a44


Nie trzeba zmieniać Andrasa git jest


Kolega płacze, ponieważ jak poprawią andrasa, to jeszcze inni zdobędą blachę oprócz niego. W gimbazie są chyba dojrzalsi ludzie.

Co do punktów łaski to jest jedna kwestia.
Załóżmy że Sushi obniży próg do 80%, wtedy zamiast 7 lat będziemy zbierać łpc jakieś 4-5 lat i w tym czasie nasza postać nie zyska żadnego fajnego umagu
A może by tak zrobić że licznik łpc do ulepszeń bedzie powiększany o łpc uzyskane ze wszystkich lokacji i będzie działał na umagi we wszystkich lokacjach.
Tzn robię slumsy a licznik łpc do ulepszeń idzie w górę', potem przekazuję na cytadele i nadal mi jeden wspólny licznik łpc (tylko do ulepszeń, nie do uzyskiwania lepszych umagow na lokacji).


To ja już wolę 80%, niż takie alpejskie kombinacje. Bo tylko stracę na tym uzbierane łcp...


Dlaczego? To co uzbierales na wszystkich lokacjach teraz by sie przenioslo na nowy licznik.
W tej propozycji mógłbyś polować na umagi na innyc lokacjach i nie czulbys, że stoisz z umagami rok w miejscu.

Bo zamiast ułatwienia na każdej lokacji w postaci 2k z prezentu urodzinowego udałoby mi się zmienić jeden umag a potem kasacja łcp i to samo? Albo tego nie rozumiem, ale to musiałbyś mi wyjaśnić, tak jak i Sushiemu, bo on zawsze na opak pomysły graczy wprowadza ☺

__________________
NA WIECZNYM URLOPIE

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Toxic: 18-09-2016 14:34.

18-09-2016 14:33 Toxic jest offline Szukaj postów użytkownika: Toxic Dodaj Toxic do Listy kontaktów
Wełen
Emperor


images/avatars/avatar-25541.gif

Data rejestracji: 14-04-2016
Postów: 1.059

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

1. Zbierasz łpc. Dostajesz np 10 punktów, które trafia do puli lokacji i do puli ulepszeń
2. Dostajesz wymarzonego umaga z wyglądem. Zmieniasz umagi, tracisz 10łpc na lokacji, ale 10 łpc w puli ulepszeń zostaje, tego nie tracisz.

Tak by to działało. Inaczej ulepszanie w jakiejkolwiek formie zaleznej od łpc nie ma sensu.
18-09-2016 15:07 Wełen jest offline Szukaj postów użytkownika: Wełen Dodaj Wełen do Listy kontaktów
Toxic
King


images/avatars/avatar-1373.jpg

Data rejestracji: 23-09-2006
Postów: 936

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Wełen napisał(a)
1. Zbierasz łpc. Dostajesz np 10 punktów, które trafia do puli lokacji i do puli ulepszeń
2. Dostajesz wymarzonego umaga z wyglądem. Zmieniasz umagi, tracisz 10łpc na lokacji, ale 10 łpc w puli ulepszeń zostaje, tego nie tracisz.

Tak by to działało. Inaczej ulepszanie w jakiejkolwiek formie zaleznej od łpc nie ma sensu.

Oni nigdy nie pójdą na coś takiego w czym nie ma tracenia, kasowania, minusów.

__________________
NA WIECZNYM URLOPIE
18-09-2016 16:15 Toxic jest offline Szukaj postów użytkownika: Toxic Dodaj Toxic do Listy kontaktów
Arius
Debeściak BW


images/avatars/avatar-7294.jpg

Data rejestracji: 04-09-2006
Postów: 4.593
Kraina: Moria III
Skąd: Wa-wa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Toxic napisał(a)
cytat:
Wełen napisał(a)
1. Zbierasz łpc. Dostajesz np 10 punktów, które trafia do puli lokacji i do puli ulepszeń
2. Dostajesz wymarzonego umaga z wyglądem. Zmieniasz umagi, tracisz 10łpc na lokacji, ale 10 łpc w puli ulepszeń zostaje, tego nie tracisz.

Tak by to działało. Inaczej ulepszanie w jakiejkolwiek formie zaleznej od łpc nie ma sensu.

Oni nigdy nie pójdą na coś takiego w czym nie ma tracenia, kasowania, minusów.


W końcu jestem z kompa, wiec mogę się rozpisać.
W skrócie jak znajdziesz fajnego umaga, którego będziesz chciał ulepszyć (a będzie potrzeba na to z 16-18k punktów) masz do wyboru:
1. szukać umagów w innych lokacjach, a ten umag odłożyć na bok,
2. zapisać ten umag, stracić łpc i zbierać przez kilka lat punkty na ulepszenie,.

Jeśli wybierzesz punkt 1, to być może kiedyś dotrzesz do realizacji punktu drugiego.
Jeśli wybierzesz punkt 2, to (i tu dodam, że jak widzimy prędzej, czy później dochodzimy do tego, że szykuje się przed nami wizja punktu drugiego) to czeka nas kilka lat zbierania łpc, a w kwestii umagów nasza postać stoi i nic się czeka kilka lat na cokolwiek.
Stąd moja propozycja by nie rozdzielać zbierania kilkuletniego łpc i szukania na innych lokacjach umagów.

__________________
Pierwszy licencjonowany pielgrzym i zabójca króla wilków na R1 i R3.
Nick R3 Allise BYŁY TOP_1
18-09-2016 16:34 Arius jest offline Szukaj postów użytkownika: Arius Dodaj Arius do Listy kontaktów
lib66
Lord


Data rejestracji: 04-07-2011
Postów: 315
Kraina: Necropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Suszi, kiedy można się spodziewać pacza?
Przyszly tydzień dużo nie mówi, bo może być to równie dobrze i niedziela - czyli jak zazwyczaj, jak najpóźniej

__________________
ZosiA
18-09-2016 16:55 lib66 jest offline Szukaj postów użytkownika: lib66 Dodaj lib66 do Listy kontaktów
Nosferek
Forum Legend


images/avatars/avatar-12233.jpg

Data rejestracji: 03-01-2008
Postów: 1.527
Klan: Khorn/Mass
Kraina: Necropolia III
Skąd: inąd

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Arius napisał(a)
A może by tak zrobić że licznik łpc do ulepszeń bedzie powiększany o łpc uzyskane ze wszystkich lokacji i będzie działał na umagi we wszystkich lokacjach.
Tzn robię slumsy a licznik łpc do ulepszeń idzie w górę', potem przekazuję na cytadele i nadal mi jeden wspólny licznik łpc (tylko do ulepszeń, nie do uzyskiwania lepszych umagow na lokacji).



1. Pomysł super - sam o tym kiedyś myślałem, ale że pomysł super to i tak nie proponowałem bo super pomysłów nie wprowadzą.

2. Nie proponowałem również z tego powodu, że zaraz będzie płacz - a ja już po urodzinowych dodatkach 7 umagów zmieniłem i mam tylko na jednej 3k ŁPC a reszta gołych inni nie zmienili maja już 15k ŁPC - to niesprawiedliwe (niestety takich będzie wielu) - trzeba to jakoś sensownie rozwiązać.

3. Pula wspólna do ulepszeń ale oczywiście:
- wpływ na jakość umagu mają ŁPC tylko z danej lokacji
- po zmianie umagu kasują się punkty z danej lokacji i odejmowane jest to od całej puli

__________________
Wróciłem na stare śmieci Smile
ID59984 KTT

Chociaż nie wiem czy na długo:

cytat:
SushiMaker napisał(a)
Wiem, że chciał byś mieć wszystko za darmo, ale moje dzieci lubią owoce.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Nosferek: 19-09-2016 09:33.

18-09-2016 17:41 Nosferek jest offline Szukaj postów użytkownika: Nosferek Dodaj Nosferek do Listy kontaktów
Madmen
Forum Legend


Data rejestracji: 09-10-2008
Postów: 1.601
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Sushi.
Po 1. Balans Glakiego nadal jest potrzebny. Póki co bez NB jest totalnie nieopłacalnym mobem. To tak jakby na 1 mapie bardziej oplacalo sie chodzić na Bazyla a nie na Wendigo. Bez sensu.


Co do Andrasa. A nie lepiej usiąść i pomyśleć i dac mu jakiś unikalny specjal a nie Kopie specjala Koruptora/Shabiriri???


po 3. SM, po raz kolejny pytam się czy z racji wprowadzenia Kosztu rozbicia kamieni w Nanitach i SPOWOLNIENIA MOZLIWOŚCI BUDOWANIA pewnych budynków( przed paczem moglem sobie śmiało rozbić 400 kz na kk i kupić złom pod budowe- a teraz rozbiłem 150 KP i zabrało mi 55k Nanitów czyli połowe tego co miałem) Wprowadzisz jakiś sposób na obniżenie kosztu budynków.
Albo umożliwisz kupowanie złomu w sklepie za KSy i KŻty??

Chyba ze masz jakis pomysł jak bez Nanitów mam zebrać np ROZBUDOWA DO POZIOMU 27 (poczekaj, aż zakończy się budowa)
Koszty: 405 648 193 PLN, 68 670 467 ludzi

Licząc 400 kk dziennie czyli 200 zlomu dziennie zebranie kasy na ten 1 budynek zajmie tylko 100 dni.
Licząc z tym, że nie będzie się nic w tym czasie wbijało.

__________________
This battle's not the same which they have led us to believe

A synthesis of propaganda, terror and deceit

We are the cattle; they the slaughter; our meat: gasoline


r5- Alveanerle
r13- też
r15- jww
18-09-2016 19:58 Madmen jest offline Szukaj postów użytkownika: Madmen Dodaj Madmen do Listy kontaktów
Toxic
King


images/avatars/avatar-1373.jpg

Data rejestracji: 23-09-2006
Postów: 936

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Aurius - teraz rozumiem i się zgadzam - pomysł świetny.
Ciekawe tylko co na ten temat powie SM...

Pytanie - ta osobna pula liczy się od zera, bez bazowych ŁCP z lokacji? Czy to nie ma znaczenia?

__________________
NA WIECZNYM URLOPIE
19-09-2016 09:18 Toxic jest offline Szukaj postów użytkownika: Toxic Dodaj Toxic do Listy kontaktów
Nosferek
Forum Legend


images/avatars/avatar-12233.jpg

Data rejestracji: 03-01-2008
Postów: 1.527
Klan: Khorn/Mass
Kraina: Necropolia III
Skąd: inąd

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Toxic napisał(a)
Pytanie - ta osobna pula liczy się od zera, bez bazowych ŁCP z lokacji? Czy to nie ma znaczenia?




suma to suma - wszystkie łpc, które masz w lokacjach do tego wchodzą - bazowe + zdobyte

__________________
Wróciłem na stare śmieci Smile
ID59984 KTT

Chociaż nie wiem czy na długo:

cytat:
SushiMaker napisał(a)
Wiem, że chciał byś mieć wszystko za darmo, ale moje dzieci lubią owoce.

19-09-2016 09:34 Nosferek jest offline Szukaj postów użytkownika: Nosferek Dodaj Nosferek do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.671
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

co do ulepszania umagow... trzeba wziac najwazniejsza rzecz pod uwage... jak dlugo sie zbiera lpc

teraz mamy troche przeklamany obraz bo wiekszosc zbiera umagi majac na lokacjach 2000lpc z urodzin

u mnie to wyglada tak:
25x slumsy zaczynajac od 2090 (2k lpc + 90 z lokacji)
mam teraz 3724lpc
srednio 65 lpc na 1 udane kw

powiedzmy, ze znajde jakims cudem umaga typu 1/4dmg, zwinka, hp czy tam ignore'a, przypisze umaga... ile mi zajmie zebranie 22500lpc (18000 po waszym patchu) zaczynajac od zbierania umagow po 3 lpc?

sam zamysl tego systemu jest OK, ale ilosc czasu jaka potrzebujemy na wbicie fajnych podwojnych/potrojnych umagow jest po prostu frustrujaca

wiesz Sushi ile wynosi roznica w dniach pomiedzy 20000 (po tym patchu co planujecie) a 25000 teraz?

powyzej 20000lpc na dostajemy srednio 237lpc, wiec te 5000lpc roznicy to jakies 21kw, tylko pytanie... ile nam zajmie dojscie do 20000lpc? 2 lata? czym jest 40 dni przy 700? rotfl

powyzej szpitala zaliczanie calego kw to nadal ruletka

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie
19-09-2016 14:27 twardy jest offline Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
Janca
Viking


Data rejestracji: 27-02-2009
Postów: 648
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria IV
Skąd: Białystok

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

twardy - jeden koruptor i targowisko również może iść się kochać. Arius dał swoje propozycje, ja założyłem swój temat z trochę inną propozycją, może nie idącą tak daleko jak jego, a SM zaproponował swoją... która nie daje nic. Nie okłamujmy się, zbieranie 2-3 lata łpc, żeby po znalezieniu umaga je zresetować i znowu zbierać 3-4 lata na jego ulepszenie - to nie jest system nawet w przybliżeniu racjonalny. Oby Sushi to w końcu zrozumiał....
19-09-2016 14:35 Janca jest offline Szukaj postów użytkownika: Janca Dodaj Janca do Listy kontaktów
Wełen
Emperor


images/avatars/avatar-25541.gif

Data rejestracji: 14-04-2016
Postów: 1.059

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Twardy, znam 1 osobę, która przed bonusem z urodzin miała 14k łpc. Zbierała to niecałe 2 lata. To teraz dorzuć jeszcze 4-6k łpc i fakt, że cały czas robisz tylko 1 lokację po wcześniejszym złapaniu wymarzonego umaga z 2-3 bonusami. Rzecz w praktyce tak samo nierealna, jak i bezsensowna, bo nawet jak tego umaga ulepszysz, to będziesz mieć 1 umaga i nawet jak będzie miał 3 bonusy, to inny gracz po tych paru latach będzie miał tych umagów kilka.
19-09-2016 14:47 Wełen jest offline Szukaj postów użytkownika: Wełen Dodaj Wełen do Listy kontaktów
barti93
Emperor


Data rejestracji: 20-01-2012
Postów: 1.333
Klan: KoDeX
Kraina: Necropolia II
Skąd: Warszawa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A może by wprowadzić, że przechodząc slumsy 3, automatycznie zaczynamy twierdze i potem mb i tak dalej?:> I tak do tego momentu aż cała drużyna padnie co wbiła w slumsy i je przeszła. Analogicznie zakladajac kuznie i przechodzac ja z umagiem, odpala nam się targowisko z pozostalymi osobami i hpkami.

@up Wałen

i tu dochodzi fart tej osoby, co trafiła dobre umagi i je "złomowała na pkt laski". Ja przez pół roku dostawałem po 1-5 pkt łaski na jednej z lokacji i takiej ilości przez dwa lata bym nie uzbierał.

__________________

r3 barthi

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez barti93: 19-09-2016 15:12.

19-09-2016 15:09 barti93 jest offline Szukaj postów użytkownika: barti93 Dodaj barti93 do Listy kontaktów
Wełen
Emperor


images/avatars/avatar-25541.gif

Data rejestracji: 14-04-2016
Postów: 1.059

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wełen*, kurde Tongue

No mi zebranie 3k zajęło niecały rok a też uważam, że miałem farta z umagami. Dlatego od początku piszę, że łpc jest beznadziejne do ulepszania.

A, mój błąd... on robił tę lokację praktycznie od początku wejścia łpc Smile Myślałem, że mniej czasu minęło od kiedy to jest.


Edit- zresztą moje łapanie umagów na szpitalu jest gdzieś w większości zapisane Smile

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Wełen: 19-09-2016 15:32.

19-09-2016 15:28 Wełen jest offline Szukaj postów użytkownika: Wełen Dodaj Wełen do Listy kontaktów
Sherisa
Junior Member


Data rejestracji: 20-06-2013
Postów: 14
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie wiem po co wyrażać swoje zdanie. Tyle osób dało swoje pomysły, które były lepsze niż ten "nowy patch", ale jakoś nikt nie zwrócił na nie uwagi. Wypisujecie, tłumaczycie, ale przecież oni i tak zrobią po swojemu. Nikt nie chce nanitów do rozbijania kamieni to i tak je dali, ale dlaczego? Bo tak. Nic nie wskazuje na to, że to jest potrzebne albo tym bardziej ułatwia gre xD

Usuńcie tą możliwość za nanity i wszystko wróci do normy, a przynajmniej będzie się lepiej grało.

Co do pomysłu z pamiątkami to jestem jak najbardziej na tak, bo nie są one za często, a to co można z nich wybrać jest beznadziejne. Ludzie się tylko łudzą, że może jakiś fajny item wpadnie, ale to jest bardzo rzadkie.

Podsumowując :

- usuńcie opcje z nanitami !

- zacznijcie wprowadzać pomysły graczy, bo to gracze grają i wiedzą co jest najbardziej potrzebne, co jest złe, a co jest dobre i nie warte zmiany

Tyle ode mnie Wink
19-09-2016 18:31 Sherisa jest offline Szukaj postów użytkownika: Sherisa Dodaj Sherisa do Listy kontaktów
Acedia
Junior Member


Data rejestracji: 28-08-2016
Postów: 13
Kraina: Moria VI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A tak od siebie dodam, że nanity znikają tak szybko, że nie ma za co spawać Mad
19-09-2016 21:57 Acedia jest offline Szukaj postów użytkownika: Acedia Dodaj Acedia do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Fakt faktem, obecny system łpc jest chyba nawet większą pomyłką, niż te nieszczęsne nanity.
Robię teraz cpn, czyli przedostatnią lokację, mam jakoś 2700łpc, razem z tym bonusem z urodzin, i wpadają mi umagi warte po 35 łpc...
I to nie czasami, powiedzmy, że na 10 kw wpada 9 umagów wartych tak po 35, i 1 wart tak z 70.
Od patcha umag wart więcej niż 100 łpc wpadł mi DWA RAZY, więcej tzn jakoś po 125łpc, raz wpadł atak, raz 2k hp.
Już teraz zbieranie łpc zależy tylko od szczęścia, ale nawet gdyby wpadały same umagi po 125, to zebranie 22k zabrało by jakoś ponad rok, tu doliczyć jeszcze, że wpierw trzeba trafić twgo umaga, którego warto do ulepszenia zostawić, ja od wejcia patcha z kw takiego nie trafiłem.
Do tego trzeba brać pod uwagę, że gdy się już trafi fakny umag, i wyzeruje łpc, to zqczną wpadać umagi po 5łpc, czy ileś tam, a takie za 125 to się raz na 100 trafią, więc 1 lokację to aię robić będzie przez 5 lat Big Grin
Chyba, że ma się farta oczywiście, zależność od szczęścia jest w pewnym sensie nawet dobra, ale bez przesady...
Nikt nie będzie się pieprzył tyle czasu z tym, bo w tym tempie to przeciętny gimbus nie zdąży przed wiekiem emeryralnym, trafienie umaga to już inna kwestia, ale uzbieranie łpc powinno zajmować max 2-3 miesiące na lokację, albo też łpc powinny być we wspólnej puli, jak proponował Arius

P.s. literówki poprawię w wolnej chwili, tablet mi jakieś kosmosy odwala i jak chcę poprawiać, to mi słowa podmienia, tzn kasuję 1 literę i nagle mi wkleja poprzednie słowo XD

__________________
[

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Ahanaell: 20-09-2016 00:24.

20-09-2016 00:22 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
pik300
Double Ace


images/avatars/avatar-24654.jpg

Data rejestracji: 27-04-2013
Postów: 117
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

kiedy ten patch ?
20-09-2016 09:49 pik300 jest offline Szukaj postów użytkownika: pik300 Dodaj pik300 do Listy kontaktów
Wełen
Emperor


images/avatars/avatar-25541.gif

Data rejestracji: 14-04-2016
Postów: 1.059

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

@Ahanaell:

tnij.org/progilpc

Polecam moją tabelkę, która wyjaśni Tobie, dlaczego mając 2,5k łpc wpadają umagi za 35łpc. I to jest też kolejna wada systemu ulepszania. Prędzej wpadnie nam umag z maksymalnym bonusem, który chcemy ulepszyć, niż go ulepszymy. Bo zdecydowana większość umagów jest z najsłabszej możliwej puli, więc jak chcemy np. ulepszyć umag do 15% ignora, to po patchu nadal będzie trzeba 16k łpc... gdzie od 15k nie ma szans żebyśmy go chociaż raz nie trafili. Od początku pisałem, że ulepszanie zależne od łpc jest guzik warte, to mnie forumowe szczekacze i spamerzy bez bladego pojęcia o grze zakrzyczały. Ulepszanie ma minimalny sens tylko przy więcej jak 1 bonusie, ale:

1) Koszta są nierealne i spełnienie ich zajmuje bezsensownie długi czas
2) Szanse na więcej jak 1 bonus na kw są śmiesznie małe( tu polecam mój temat z tym związany, który admini całkowicie olali, jak 99,9% tematów: 2 i 3 bonus w umagach). 8% + bonus z lokacji na drugi i bonus z lokacji na trzeci bonus to jest śmiech. A złap przy tym człowieku jeszcze sensowną kombinację. Promuje to wyłącznie wybitnych farciarzy...

EDIT- literówki

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Wełen: 20-09-2016 10:48.

20-09-2016 10:24 Wełen jest offline Szukaj postów użytkownika: Wełen Dodaj Wełen do Listy kontaktów
Arius
Debeściak BW


images/avatars/avatar-7294.jpg

Data rejestracji: 04-09-2006
Postów: 4.593
Kraina: Moria III
Skąd: Wa-wa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Wełen napisał(a)
@Ahanaell:

tnij.org/progilpc

Polecam moją tabelkę, która wyjaśni Tobie, dlaczego mając 2,5k łpc wpadają umagi za 35łpc. I to jest też kolejna wada systemu ulepszania. Prędzej wpadnie nam umag z maksymalnym bonusem, który chcemy ulepszyć, niż go ulepszymy. Bo zdecydowana większość umagów jest z najsłabszej możliwej puli, więc jak chcemy np. ulepszyć umag do 15% ignora, to po patchu nadal będzie trzeba 16k łpc... gdzie od 15k nie ma szans żebyśmy go chociaż raz nie trafili. Od początku pisałem, że ulepszanie zależne od łpc jest guzik warte, to mnie forumowe szczekacze i spamerzy bez bladego pojęcia o grze zakrzyczały. Ulepszanie ma minimalny sens tylko przy więcej jak 1 bonusie, ale:

1) Koszta są nierealne i spełnienie ich zajmuje bezsensownie długi czas
2) Szanse na więcej jak 1 bonus na kw są śmiesznie małe( tu polecam mój temat z tym związany, który admini całkowicie olali, jak 99,9% tematów: 2 i 3 bonus w umagach). 8% + bonus z lokacji na drugi i bonus z lokacji na trzeci bonus to jest śmiech. A złap przy tym człowieku jeszcze sensowną kombinację. Promuje to wyłącznie wybitnych farciarzy...

EDIT- literówki


Wełen w tym aspekcie akurat się z Tobą zgadzam. Praktycznie od razu widać było, że grubych umagow nikt nie ulepszy przy tych warunkach, ponieważ zanim uzbiera te 25k punktów to mu 5 razy ten umag się wylosuje. I fakt, że trzeba kilka lat zbierać pkt na ulepszenie jednego umagu miażdży...

__________________
Pierwszy licencjonowany pielgrzym i zabójca króla wilków na R1 i R3.
Nick R3 Allise BYŁY TOP_1
20-09-2016 12:13 Arius jest offline Szukaj postów użytkownika: Arius Dodaj Arius do Listy kontaktów
Dzikaa
Viking


Data rejestracji: 04-11-2008
Postów: 738
Klan: -Dropsy-
Kraina: Necropolia V

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Odnośnie ulepszania umagicznień, to tak jak wyżej napisano - zbierając 16k łpc żeby ulepszyć ignor do 15% po drodze ten ignor 15% nam przynajmniej z 10 razy wpadnie.. To jest kompletny bezsens.

Jeśli już macie iść najprostszą drogą, to obniżcie ten próg ulepszania z proponowanych 80% do jakichś 25%. Zebranie 5k evo na ulepszenie tego przykładowego ignora to i tak wiele miesięcy zbierania, a zbierając to od zera to pewnie z rok. A lokacji jest 8... ulepszanie umagów to zabawa na lata, nie róbmy z tego dziesięcioleci...

__________________
r7 Wild_Beetch
20-09-2016 12:18 Dzikaa jest offline Szukaj postów użytkownika: Dzikaa Dodaj Dzikaa do Listy kontaktów
SushiMaker
Administrator ds. koncepcyjnych


Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 8.743

Autor tematu Temat rozpoczęty przez SushiMaker
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
PsychoParty napisał(a)
Sushi

Dodaj balans Glakkiego żeby dało się go bez nb ubić Smile

tak samo jak ktoś wyżej napisał , zrob cos żeby nie miał takiego uniku na palną ....


Zasadniczo Glakki właśnie taki miał być. Każdy z mobów z założenia ma być ciężki dla jakiegoś typu broni.

__________________
Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!

cytat:
skryhull2 napisał(a)
Sushi- Ot cwaniak, jakkolwiek to zabrzmi. Mistrz wykrętów, obracania kota ogonem, i udowadniania czegoś, co nie ma racji bytu ni też logicznego uzasadnienia. Potrafi się kłócić że białe jest czarne i vice versa.


cytat:
Sege napisał(a)
Sushi - to Tusk który się wypowiada jak trzeba tylko i wyłącznie


UWAGA! Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Zaoszczędzisz w ten sposób mnóstwo czasu!

Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets


20-09-2016 12:22 SushiMaker jest offline Szukaj postów użytkownika: SushiMaker Dodaj SushiMaker do Listy kontaktów
SushiMaker
Administrator ds. koncepcyjnych


Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 8.743

Autor tematu Temat rozpoczęty przez SushiMaker
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Szerlok napisał(a)
sushi, miales kiedys do czynienia z arkuszem kalkulacyjnym albo matematyka, prawda? +24 nanity/2 lvl postaci daje lacznie razem +12 nanitow. jak zwykle zle opisujesz swoj pomysl, chociaz tym razem chyba wszyscy zrozumieli


?
Przecież tam nigdzie nie jest napisane /2 lvl?

__________________
Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!

cytat:
skryhull2 napisał(a)
Sushi- Ot cwaniak, jakkolwiek to zabrzmi. Mistrz wykrętów, obracania kota ogonem, i udowadniania czegoś, co nie ma racji bytu ni też logicznego uzasadnienia. Potrafi się kłócić że białe jest czarne i vice versa.


cytat:
Sege napisał(a)
Sushi - to Tusk który się wypowiada jak trzeba tylko i wyłącznie


UWAGA! Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Zaoszczędzisz w ten sposób mnóstwo czasu!

Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets


20-09-2016 12:26 SushiMaker jest offline Szukaj postów użytkownika: SushiMaker Dodaj SushiMaker do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.671
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ale przeciez na pierwszy rzut oka widac, ze tu nie chodzi o ulepszanie pierwszej cechy tylko ulepszanie umagow skladajacych sie 2 lub 3 cech


@Sushi ale tak z rzedu 2x pod gorke palnej 1h? co jest na drzewie?

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez twardy: 20-09-2016 12:28.

20-09-2016 12:27 twardy jest offline Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
SushiMaker
Administrator ds. koncepcyjnych


Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 8.743

Autor tematu Temat rozpoczęty przez SushiMaker
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
twardy napisał(a)
ja mam propozycje

klejenie i rozbijanie za zero nanitow... zaoszczedzony czas mozecie przezaczyc na 'splaszczenie' dropa na nekro + rzut okiem do mojego tematu o ilosc pr za ekspy na drugiej mapie

uczepiliscie sie tych nanitow :/


Taki pomysł był na początku i sami gracze go skrytykowali.

Moria: Propozycja: Zmiana sposobu przeliczania kamieni.

__________________
Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!

cytat:
skryhull2 napisał(a)
Sushi- Ot cwaniak, jakkolwiek to zabrzmi. Mistrz wykrętów, obracania kota ogonem, i udowadniania czegoś, co nie ma racji bytu ni też logicznego uzasadnienia. Potrafi się kłócić że białe jest czarne i vice versa.


cytat:
Sege napisał(a)
Sushi - to Tusk który się wypowiada jak trzeba tylko i wyłącznie


UWAGA! Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Zaoszczędzisz w ten sposób mnóstwo czasu!

Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets


20-09-2016 12:27 SushiMaker jest offline Szukaj postów użytkownika: SushiMaker Dodaj SushiMaker do Listy kontaktów
SushiMaker
Administrator ds. koncepcyjnych


Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 8.743

Autor tematu Temat rozpoczęty przez SushiMaker
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Ahanaell napisał(a)
Fakt faktem, nie rozumiem podejścia, usunięcie kosztu zajmnie przecież mniej czasu, niż balans czy dodawanie nowych źródeł nanitów, a jest zdecydowanie praktyczniejszy.
Jeżeli każdy będzie miał tych nanitów w cholerę, to i tak prawie tak, jakby kosztu nie było, ale zakodzenie tego to więcej roboty...
No i prawie robi wielką różnicę, jak to się mówi, koszt jednak pozostanie, no, chyba, że chodzi o ukrócenie narzekań, że ze skarbu wpadają itemy typu ostra pałka Big Grin
Bo każdy te zafajdane nanity teraz będzie brał.
Chcieliście znaleźć sposób na pozbywanie się nanitów, to jest ok, ale może wprowadzić, choćby i w przyszłości coś nowego, co ich będzie wymagało, a nie na siłę dodawać koszt w nanitach do czegoś, co było darmowe od 8 czy iluś tam lat, nie chce mi się sprawdzać, kiedy moria powstała ;p
I przewalutowanie nie jest żadnym wytłumaczeniem, po co zmieniać coś na korzyść, jak dodaje się jednocześnie zmianę negatywną?
Przytoczę ponownie przykład, to tak, jakby po patchu z trenem zwiększyć koszt treningu, zmniejszyć ilość pr z exp albo np dodać koszt w manie czy czymśtam - ale po cholerę?



A może siedzieliście nad patchem z nanitami tak długo, że za wszelką cenę chcecie jakoś ten pomysł uratować? ;p
No cóż, nie tędy droga.


Trzeba było wtedy:
Moria: Propozycja: Zmiana sposobu przeliczania kamieni.

bronić pomysłu administracji z 0 kosztem w nanitach.

__________________
Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!

cytat:
skryhull2 napisał(a)
Sushi- Ot cwaniak, jakkolwiek to zabrzmi. Mistrz wykrętów, obracania kota ogonem, i udowadniania czegoś, co nie ma racji bytu ni też logicznego uzasadnienia. Potrafi się kłócić że białe jest czarne i vice versa.


cytat:
Sege napisał(a)
Sushi - to Tusk który się wypowiada jak trzeba tylko i wyłącznie


UWAGA! Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Zaoszczędzisz w ten sposób mnóstwo czasu!

Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets


20-09-2016 12:29 SushiMaker jest offline Szukaj postów użytkownika: SushiMaker Dodaj SushiMaker do Listy kontaktów
Strony (6): « poprzednie 1 [2] 3 4 następny » ... ostatni » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Nowości i ogłoszenia » Nowości » Patch balansujący + kamienie

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH