Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » MORIA Propozycja wprowadzenie dodatkowych przedmiotów na aukcjach » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (3): [1] 2 3 następny » Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Propozycja wprowadzenie dodatkowych przedmiotów na aukcjach 57 Ankieta - średnia ocena: 8,1157 Ankieta - średnia ocena: 8,1157 Ankieta - średnia ocena: 8,11
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.302
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Propozycja wprowadzenie dodatkowych przedmiotów na aukcjach Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

UWAGA!

Poniższa propozycja to mój pomysł, o którym pisałem kilka lat temu, jeszcze zanim zacząłem piastować stanowisko Operatora gry. Została wtedy totalnie zignorowana, kilkoro graczy skrytykowało ją za ,,zmuszanie do pozbywania się itemów". Nie jest ona propozycją ze strony Administracji gry, nie była ona nawet z Administratorami konsultowana. Jest to pomysł przedstawiony przez gracza Morii dla innych userów.

Rynek Morii boryka się z wieloma problemami:
- słabą podażą itemów
- dużym popytem na dobre składniki
- ogromnym przyrostem kamieni u graczy z wysokim poziomem
- małym stanem kamieni u graczy z niskim i średnim poziomem
- brakiem możliwości złożenia pożądanego przedmiotu przez low i mid lvl
- stałą inflacją cen
- destabilizacją rynku po wprowadzeniu patcha zmieniającego wartość kamieni

Sytuacja jest poważna, ponieważ zniechęca mocno użytkowników do gry, a zmniejszająca się populacja pogłębia problem, rozciągając w czasie stabilizację cen na rynku.

Potrzebny jest pilnie instrument, który pozbawi graczy nadmiaru kamieni i zapewni ciągłą aktywność podczas aukcji.

Mając na uwadze kwestie poruszane w tym wątku:
Handel "pokamienny" - propozycja zmian

Chcę przedstawić swoją propozycję do przedyskutowania przez graczy w odrębnym wątku. Po przyjęciu Waszych uwag zamierzam przedstawić go pod rozwagę Administratorom gry.

Oto jej treść:

Każdy wystawiony na aukcję item powoduje automatyczne wygenerowanie dwóch kolejnych przedmiotów na aukcji. To wystawiony przez gracza item determinowałby jakość przedmiotów automatycznych:
- legendarny/prefix/sufix zależałby od tego czy wystawiony item miał takie cechy.
- jeśli brakuje którejś z tych cech, to przedmiot automatyczny również nie będzie jej miał.
- aukcja automatycznego przedmiotu będzie trwać tak samo długo jak przedmiotu wystawionego przez gracza
- przedmiot automatyczny powinien mieć CM=0

Np. wystawienie legendarnego zabójczego noża zarazy, spowoduje że na aukcji pokaże się inny legendarny przedmiot z prefiksem i sufiksem. Wystawienie zabójczej maczugi spowoduje że pojawi się przedmiot wyłącznie z prefem.

Zasada wystawiania przedmiotów będzie zbliżona do duplikatów. Nie wiem jak to jest możliwe do rozwiązania od strony programistycznej, ale system duplikatów narzuca CM przedmiotu głównego, jak również nie daje możliwości licytowania duplikatów przez konto wystawiające podstawowy przedmiot. Te dwie rzeczy w przypadku przedmiotów automatycznych nie powinny mieć miejsca.

Nie jestem programistą, nie znam się kompletnie na tym. Nie wiem jakie algorytmy są wykorzystywane przy generowaniu dropów oraz przy tworzeniu duplikatów, ale wydaje mi się, że duża część tego, co byłoby potrzebne przy tworzeniu dodatkowych przedmiotów już jest zaimplementowana. Mamy system tworzenia duplikatów, który trzeba byłoby rozbudować o system generowania nowych itemów. Do tego idealnie się nadaje to co jest wbudowane w system skarbów w postaci wykopywania przedmiotów:
- Szansa na prefiks, sufiks i przedmiot legendarny - 100% jeśli przedmiot wystawiony przez gracza ma takie cechy.
- Jeśli wystawiony przedmiot jest na poziomie +3 do dobrego, to będzie to przedmiot jak z bliskiej wyprawy w strefie 3.
- Jeśli wystawiony przedmiot jest na poziomie dobry +1 do doskonałego, to będzie to przedmiot jak z dalekiej wyprawy w strefie 2.
- Jeśli wystawiony przedmiot jest na poziomie powyżej doskonałego, to będzie to przedmiot jak z pielgrzymki w strefie 1.

Dzięki temu na rynku będą pojawiać się głównie przedmioty kiepskie i średnie. Uniknie się sytuacji, że nagle pojawi się masa top itemów.

Kamienie wydane na wygranie aukcji przedmiotu automatycznego znikają z systemu, tak samo jak w przypadku wylicytowania duplikatu.

Jako autor propozycji nie patrzę na nią w sposób obiektywny, ale uważam że ma sporo zalet:
- mniejsza liczba itemów kiszonych w zbrojowniach
- potężny odpływ kamieni z serwera
- spadek cen
- łatwiejszy dostęp dla słabszych graczy do średniej klasy przedmiotów
- im więcej itemów wystawianych przez graczy, tym więcej składników dla wszystkich
- ułatwiony dostęp do przedmiotów podtrzyma na dłużej użytkowników w grze. Posucha na aukcji jest częstym powodem rezygnacji z danego serwera.

Zaproponowane rozwiązanie, aby być w pełni skuteczne wymagać będzie dużej mobilizacji ze strony graczy: zrobienie porządku w zbrojowni, ocenienie jaki składnik będzie przydatny, a który może pójść na aukcję. Zmaleje również liczba złomowanych itemów, przez co spadnie liczba posiadanej many i nanitów oraz paczek złomu. W mojej ocenie te wady nie dominują nad ogólnymi zaletami, dlatego można je zaakceptować.

W mojej ocenie propozycja jest kompletna, ale mogę się mylić. Proszę o przemyślenie jej, komentowanie, przedstawienie propozycji zmian. Po wspólnym wypracowaniu detali przedstawię gotową propozycję Administratorom, którzy ocenią czy jest ona wykonalna oraz czy nie kłóci się z ich wizją gry.

Czekam na Wasze posty, dziękuję za uwagę i pozdrawiam.

Trzy Litery.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

03-10-2016 20:30 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Magico
Tap płacz 2014


images/avatars/avatar-20295.png

Data rejestracji: 21-03-2008
Postów: 887
Kraina: Moria V
Skąd: mam wiedzieć czego chcesz?

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Łapka w górę, jak najbardziej. Każda inicjatywa mająca na celu poprawienie sytuacji na serwach - ogromny plus, a ta wydaje się naprawdę sensowna. Przynajmniej dopóki nie będzie fuzji.


Proszę bez warn'a - chcę wyrazić swoje gorące poparcie dla tej inicjatywy.

Dziękuję.
03-10-2016 20:39 Magico jest offline Szukaj postów użytkownika: Magico Dodaj Magico do Listy kontaktów
Art8534
Member


images/avatars/avatar-25505.jpg

Data rejestracji: 22-11-2015
Postów: 40
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Bardzo dobry pomysł Smile oby to przeszło i wylądowało w jakimś najbliższym patchu Smile
03-10-2016 20:41 Art8534 jest offline Szukaj postów użytkownika: Art8534 Dodaj Art8534 do Listy kontaktów
Bac^
King


images/avatars/avatar-20306.jpg

Data rejestracji: 09-11-2008
Postów: 992
Klan: Night Blood Hunters
Kraina: Moria
Skąd: Łódź

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja jestem na nie.

Top itemy sa dla top graczy - trudne do złozenia.
Nie moze byc tak, ze nagle kazdy bedzie mial endowy sprzet w 2 tygodnie.

__________________
Ex Trade Moderator


R2 - Bac - Emerytura
R9 - Bac - NBH
Zbanowany za rozmowki na Sb klanowym Smile
03-10-2016 20:42 Bac^ jest offline Szukaj postów użytkownika: Bac^ Dodaj Bac^ do Listy kontaktów
Padrezg22
Lord


Data rejestracji: 03-06-2015
Postów: 314
Klan: LEGO
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria VI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

jestem na tak Smile trzeba coś zrobić z tym bałaganem co sushi zrobił Smile

__________________
r17: Papa
r19: papa
03-10-2016 20:43 Padrezg22 jest offline Szukaj postów użytkownika: Padrezg22 Dodaj Padrezg22 do Listy kontaktów
Xerter
Zbanowany

images/avatars/avatar-22429.jpg

Data rejestracji: 21-11-2010
Postów: 413
Klan: Tak
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria V
Skąd: Z dobrego domu

RE: Propozycja wprowadzenie dodatkowych przedmiotów na aukcjach Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Buc napisał(a)
UWAGA!

Poniższa propozycja to mój pomysł, o którym pisałem kilka lat temu, jeszcze zanim zacząłem piastować stanowisko Operatora gry. Została wtedy totalnie zignorowana, kilkoro graczy skrytykowało ją za ,,zmuszanie do pozbywania się itemów". Nie jest ona propozycją ze strony Administracji gry, nie była ona nawet z Administratorami konsultowana. Jest to pomysł przedstawiony przez gracza Morii dla innych userów.

Rynek Morii boryka się z wieloma problemami:
- słabą podażą itemów
- dużym popytem na dobre składniki
- ogromnym przyrostem kamieni u graczy z wysokim poziomem
- małym stanem kamieni u graczy z niskim i średnim poziomem
- brakiem możliwości złożenia pożądanego przedmiotu przez low i mid lvl
- stałą inflacją cen
- destabilizacją rynku po wprowadzeniu patcha zmieniającego wartość kamieni

Sytuacja jest poważna, ponieważ zniechęca mocno użytkowników do gry, a zmniejszająca się populacja pogłębia problem, rozciągając w czasie stabilizację cen na rynku.

Potrzebny jest pilnie instrument, który pozbawi graczy nadmiaru kamieni i zapewni ciągłą aktywność podczas aukcji.

Mając na uwadze kwestie poruszane w tym wątku:
Handel "pokamienny" - propozycja zmian

Chcę przedstawić swoją propozycję do przedyskutowania przez graczy w odrębnym wątku. Po przyjęciu Waszych uwag zamierzam przedstawić go pod rozwagę Administratorom gry.

Oto jej treść:

Każdy wystawiony na aukcję item powoduje automatyczne wygenerowanie dwóch kolejnych przedmiotów na aukcji. To wystawiony przez gracza item determinowałby jakość przedmiotów automatycznych:
- legendarny/prefix/sufix zależałby od tego czy wystawiony item miał takie cechy.
- jeśli brakuje którejś z tych cech, to przedmiot automatyczny również nie będzie jej miał.
- aukcja automatycznego przedmiotu będzie trwać tak samo długo jak przedmiotu wystawionego przez gracza
- przedmiot automatyczny powinien mieć CM=0

Np. wystawienie legendarnego zabójczego noża zarazy, spowoduje że na aukcji pokaże się inny legendarny przedmiot z prefiksem i sufiksem. Wystawienie zabójczej maczugi spowoduje że pojawi się przedmiot wyłącznie z prefem.

Zasada wystawiania przedmiotów będzie zbliżona do duplikatów. Nie wiem jak to jest możliwe do rozwiązania od strony programistycznej, ale system duplikatów narzuca CM przedmiotu głównego, jak również nie daje możliwości licytowania duplikatów przez konto wystawiające podstawowy przedmiot. Te dwie rzeczy w przypadku przedmiotów automatycznych nie powinny mieć miejsca.

Nie jestem programistą, nie znam się kompletnie na tym. Nie wiem jakie algorytmy są wykorzystywane przy generowaniu dropów oraz przy tworzeniu duplikatów, ale wydaje mi się, że duża część tego, co byłoby potrzebne przy tworzeniu dodatkowych przedmiotów już jest zaimplementowana. Mamy system tworzenia duplikatów, który trzeba byłoby rozbudować o system generowania nowych itemów. Do tego idealnie się nadaje to co jest wbudowane w system skarbów w postaci wykopywania przedmiotów:
- Szansa na prefiks, sufiks i przedmiot legendarny - 100% jeśli przedmiot wystawiony przez gracza ma takie cechy.
- Jeśli wystawiony przedmiot jest na poziomie +3 do dobrego, to będzie to przedmiot jak z bliskiej wyprawy w strefie 3.
- Jeśli wystawiony przedmiot jest na poziomie dobry +1 do doskonałego, to będzie to przedmiot jak z dalekiej wyprawy w strefie 2.
- Jeśli wystawiony przedmiot jest na poziomie powyżej doskonałego, to będzie to przedmiot jak z pielgrzymki w strefie 1.

Dzięki temu na rynku będą pojawiać się głównie przedmioty kiepskie i średnie. Uniknie się sytuacji, że nagle pojawi się masa top itemów.

Kamienie wydane na wygranie aukcji przedmiotu automatycznego znikają z systemu, tak samo jak w przypadku wylicytowania duplikatu.

Jako autor propozycji nie patrzę na nią w sposób obiektywny, ale uważam że ma sporo zalet:
- mniejsza liczba itemów kiszonych w zbrojowniach
- potężny odpływ kamieni z serwera
- spadek cen
- łatwiejszy dostęp dla słabszych graczy do średniej klasy przedmiotów
- im więcej itemów wystawianych przez graczy, tym więcej składników dla wszystkich
- ułatwiony dostęp do przedmiotów podtrzyma na dłużej użytkowników w grze. Posucha na aukcji jest częstym powodem rezygnacji z danego serwera.

Zaproponowane rozwiązanie, aby być w pełni skuteczne wymagać będzie dużej mobilizacji ze strony graczy: zrobienie porządku w zbrojowni, ocenienie jaki składnik będzie przydatny, a który może pójść na aukcję. Zmaleje również liczba złomowanych itemów, przez co spadnie liczba posiadanej many i nanitów oraz paczek złomu. W mojej ocenie te wady nie dominują nad ogólnymi zaletami, dlatego można je zaakceptować.

W mojej ocenie propozycja jest kompletna, ale mogę się mylić. Proszę o przemyślenie jej, komentowanie, przedstawienie propozycji zmian. Po wspólnym wypracowaniu detali przedstawię gotową propozycję Administratorom, którzy ocenią czy jest ona wykonalna oraz czy nie kłóci się z ich wizją gry.

Czekam na Wasze posty, dziękuję za uwagę i pozdrawiam.

Trzy Litery.


A może powinieneś pójść z tym do dermatologa kolego?
03-10-2016 20:43 Xerter jest offline Szukaj postów użytkownika: Xerter Dodaj Xerter do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.302
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Buc
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Bac, powiedz mi w jaki sposób dodatkowa podaż średnich i słabych przedmiotów, które będą dostępne dla wszystkich graczy ma spowodować stworzenie endowego buildu w dwa tygodnie?

Z resztą, korzystanie z algorytmu dropów ze skarbów spowoduje, że na aukcjach będzie trochę lepszy szrot. Ile na aukcji wystawiane jest przedmiotów z poziomem powyżej doskonałego?

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

03-10-2016 20:45 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Regit
Triple Ace


images/avatars/avatar-25618.jpg

Data rejestracji: 26-11-2008
Postów: 160
Klan: Independent
Kraina: Moria II
Skąd: Z nikąd

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Bardzo dobry pomysł nie mniej jednak zrobiłbym mała blokadę tzn ...

Jeśli wystawiam biżuterie to system tworzy biżuterie, jeśli wystawiam bron palna system tworzy bron palna, dystans to robi dystans... Żeby nie doszło do sytuacji ze wystawie pro biżuterię a w zamian system doda ... zwinna palkę mocy np albo karabin myśliwski tudzież glocka.


I nie jeden przedmiot ... tylko minimum 3... Jak na serwerze gra 300-400 osób to naprawdę dużo.

Niech będzie nawet złomowa biżuteria ale niech będzie cokolwiek.

Bac otwórz oczy z takim podejściem wszyscy się pokasują i zostaniesz sam.

W czym przeszkadza Ci fakt, że wystawiając topowa bizu np diament szczęścia sprawisz ze pojawia się np 2 miedziaki urody ?

__________________
ID R5:8246

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Regit: 03-10-2016 20:48.

03-10-2016 20:46 Regit jest offline Strona domowa Regit Szukaj postów użytkownika: Regit Dodaj Regit do Listy kontaktów AIM Screen Name of Regit: Ezehiel YIM Account Name of Regit: Hellgast Zobacz profil MSN Regit
Wilku2222
Lord


Data rejestracji: 15-01-2014
Postów: 454

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie dla odpływu kamieni z serwera.

__________________
Ten post był edytowany 912345 raz(y), ostatnio edytowany przez CBŚ: Dzisiaj
03-10-2016 20:46 Wilku2222 jest offline Szukaj postów użytkownika: Wilku2222 Dodaj Wilku2222 do Listy kontaktów
Robsonm
Lord


Data rejestracji: 19-11-2010
Postów: 437
Klan: MIYO
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria S

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie dla odpływu? Ktoś boi się o fortunę?Smile

Buc pomysł bardzo na tak, ale tak jak jeden z przedmówców pisał, jeśli wystawiamy biżu-niech leci biżu, analogicznie inne przedmioty.

Na r2 bywało wiele dni ostatnimi czasy gdzie na aukcji amuletów był jeden amulet, bodajże miedziany siły...Tak ma wyglądać gra? Mozolne kopiowanie i jeszcze więcej spędzania tutaj czasu czy frajda i zabawa ze złapania itemu z aukcji i zlepienia go w coś świetnego?Smile

10 łapek i tyle samo nóżek w górę!
03-10-2016 20:52 Robsonm jest offline Szukaj postów użytkownika: Robsonm Dodaj Robsonm do Listy kontaktów
Riper_Angel
Viking


Data rejestracji: 21-01-2011
Postów: 638
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A co z jakością pref/suf?

Czy z miedziaka wyczaruje się bonusowy jarząb albo słońce na aukcji?
03-10-2016 20:55 Riper_Angel jest offline Szukaj postów użytkownika: Riper_Angel Dodaj Riper_Angel do Listy kontaktów
raikiri
Lord


images/avatars/avatar-25444.jpg

Data rejestracji: 20-10-2007
Postów: 411
Klan: VVV
Kraina: Necropolia
Skąd: Sląsk

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Pomysł mi się podoba ;]
+ dla usunięcia posuchy z aukcji ;]

__________________
R1=>Koniec
R3=>Maxima
R14=>kiedyś Fallen -> Koniec



Veni Vidi Vici

03-10-2016 20:57 raikiri jest offline Szukaj postów użytkownika: raikiri Dodaj raikiri do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.302
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Buc
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Riper Angel,

wymagałoby to analizy PLN. Nie sądzę by Admini mieli taki algorytm w grze. Moje pierwotne założenie było takie, by automatyczny przedmiot mieścił się w widełkach +/- 10% ceny PLN przedmiotu głównego. Dzięki temu przedmioty automatyczne byłyby podobnej jakości co główne. Ale wymagałoby to masy czasu, a i pewnie na takie rozwiązanie nie przystaliby Admini.

Moja propozycja skupiła się na wykorzystaniu mechaniki, która już istnieje, tak by jej wprowadzenie odbyło się możliwie jak najmniejszym nakładem sił, co za tym idzie, mogłoby zostać wprowadzone w najbliższym czasie.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

03-10-2016 20:58 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
KanarkiKikkers
Lord


Data rejestracji: 18-02-2013
Postów: 483

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie dla jakichkolwiek ingerencji tego typu.
03-10-2016 20:58 KanarkiKikkers jest offline Szukaj postów użytkownika: KanarkiKikkers Dodaj KanarkiKikkers do Listy kontaktów
Regit
Triple Ace


images/avatars/avatar-25618.jpg

Data rejestracji: 26-11-2008
Postów: 160
Klan: Independent
Kraina: Moria II
Skąd: Z nikąd

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Riper_Angel napisał(a)
A co z jakością pref/suf?

Czy z miedziaka wyczaruje się bonusowy jarząb albo słońce na aukcji?



Zawsze można dać ograniczenie np pierwsze bo ja wiem 8 prefow/sufow żeby np słonko nietoperza z automatu nie poleciało Big Grin rotfl

__________________
ID R5:8246

03-10-2016 20:59 Regit jest offline Strona domowa Regit Szukaj postów użytkownika: Regit Dodaj Regit do Listy kontaktów AIM Screen Name of Regit: Ezehiel YIM Account Name of Regit: Hellgast Zobacz profil MSN Regit
78dyzio
King


Data rejestracji: 28-05-2007
Postów: 951
Klan: PARAD0X
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria III
Skąd: 3city

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jak już pisałem w innym temacie uważam to za bardzo dobry pomysł.
Poza brakiem składników powinno to opanować szalejącą inflację (jeszcze przed patchem) spowodowaną gruzem za drzewa w duo trio.

__________________
r259:78dyzio
r3:78dyzio - oddane
03-10-2016 20:59 78dyzio jest offline Szukaj postów użytkownika: 78dyzio Dodaj 78dyzio do Listy kontaktów
Pytek1234
Newbie


Data rejestracji: 11-10-2011
Postów: 7
Klan: B_S
Kraina: Moria
Skąd: Z mamy od Taty

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dość ciekawy pomysł jednak:
Wygenerowane przedmioty powinny byc tego samego typu patrzmy biżu , którego jest mało.

Grosz do grosza będzie kokosza , będą większe bitwy na aukcji i wreszcie jakiekolwiek itemki sie pojawią na aukcji.

Kolejna sprawa to fakt , iż kamienie będą .... gdzie? znikać?

To jest rynek musi być obrót KD to jest moje skromne zdanie warto coś pomyśleć co z tymi kamykami by się działo (może dodać jakiś aspekt gry polegający na robieniu oblężeń na jakieś bossy aby wartość tych kamieni była zdobywana i dzielona przez wszystkich członków klanu np raz na tydzien?)

Bardzo słabym pomysłem jest by one znikały , nie zapominajmy , że nadal jest to rynek Smile
03-10-2016 20:59 Pytek1234 jest offline Strona domowa Pytek1234 Szukaj postów użytkownika: Pytek1234 Dodaj Pytek1234 do Listy kontaktów
Bau
Lord


images/avatars/avatar-25600.jpeg

Data rejestracji: 17-05-2014
Postów: 340
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria S

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Riper_Angel napisał(a)
A co z jakością pref/suf?

Czy z miedziaka wyczaruje się bonusowy jarząb albo słońce na aukcji?

Podpisuję się pod tym.
Bo osobiście uważam, że powinien być jakiś ogranicznik, tzn. wystawiając przykładowo jastrzębi pierścień nie mogę zejść poniżej jakiegoś prefixu. Żeby, tak jak kolega wyżej wspomniał, z miedziaków występku nie wyczarowało się jastrzębi nietoperza, bo wtedy rynek dopiero padnie Smile

No i najważniejsze, gdzie kamienie z przedmiotów "dodatkowych" będą wędrować? Bo chyba nie na konto osoby, która wystawiła "podstawowy" item?

Ogólnie jestem za, ale projekt wymaga dużo korektyw jeszcze Smile

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Bau: 03-10-2016 21:01.

03-10-2016 20:59 Bau jest offline Szukaj postów użytkownika: Bau Dodaj Bau do Listy kontaktów
Złota Rybka
Lord


images/avatars/avatar-18359.jpg

Data rejestracji: 27-05-2010
Postów: 459
Kraina: Moria V
Skąd: wiedziałeś?

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Bac^ napisał(a)
Ja jestem na nie.

Top itemy sa dla top graczy - trudne do złozenia.
Nie moze być tak, ze nagle kazdy bedzie mial endowy sprzet w 2 tygodnie.


Na pamiątkach są itemy z gwarantowanym prefem i sufem. Nie kojarzę by po takim evencie aukcje zalewały top itemy... Będzie po prostu więcej ostrych pałek bólu i miedzianych pierścieni występków. Zastanawiam się jak z takim itemów maja sobie wszyscy skleić w 2 tygodnie top itemy.

__________________
Chcesz premię +100 do szczęścia w wyprawach, usunięcia denerwującego operatora, odblokowania konta?
Już dziś Złota Rybka może pomóc Ci w spełnieniu marzeń.

rotfl

03-10-2016 21:00 Złota Rybka jest offline Strona domowa Złota Rybka Szukaj postów użytkownika: Złota Rybka Dodaj Złota Rybka do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.302
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Buc
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Bau napisał(a)
cytat:
Riper_Angel napisał(a)
A co z jakością pref/suf?

Czy z miedziaka wyczaruje się bonusowy jarząb albo słońce na aukcji?

Podpisuję się pod tym.
Bo osobiście uważam, że powinien być jakiś ogranicznik, tzn. wystawiając przykładowo jastrzębi pierścień nie mogę zejść poniżej jakiegoś prefixu. Żeby, tak jak kolega wyżej wspomniał, z miedziaków występku nie wyczarowało się jastrzębi nietoperza, bo wtedy rynek dopiero padnie Smile

Ogólnie jestem za, ale projekt wymaga dużo korektyw jeszcze Smile


W docelowym rozwiązaniu analiza prefi suf byłaby niezbędna. Ale to wymaga dużego nakładu czasu ze strony programisty. Skorzystanie z istniejącego rozwiązania skarbów mocno skróci czas potrzebny na zaimplementowanie rozwiązania. A z destabilizacją rynku trzeba walczyć niezwłocznie.

Ile widziałeś przy skarbach sufowanych jastrzębi czy słonek?

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

03-10-2016 21:02 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
pshemko777
Forum Ace


images/avatars/avatar-25543.jpg

Data rejestracji: 19-09-2009
Postów: 86
Kraina: Moria III
Skąd: mazowsze

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jak najbardziej na tak. Pomysł bardzo ciekawy i już w pierwotnej wersji interesujący. Podpisuję się pod wszystkim, co ożywi rynek i wyreguluję ceny na aukcjach.
03-10-2016 21:04 pshemko777 jest offline Szukaj postów użytkownika: pshemko777 Dodaj pshemko777 do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.302
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Buc
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Pytek1234 napisał(a)
Dość ciekawy pomysł jednak:
Wygenerowane przedmioty powinny byc tego samego typu patrzmy biżu , którego jest mało.

Grosz do grosza będzie kokosza , będą większe bitwy na aukcji i wreszcie jakiekolwiek itemki sie pojawią na aukcji.

Kolejna sprawa to fakt , iż kamienie będą .... gdzie? znikać?

To jest rynek musi być obrót KD to jest moje skromne zdanie warto coś pomyśleć co z tymi kamykami by się działo (może dodać jakiś aspekt gry polegający na robieniu oblężeń na jakieś bossy aby wartość tych kamieni była zdobywana i dzielona przez wszystkich członków klanu np raz na tydzien?)

Bardzo słabym pomysłem jest by one znikały , nie zapominajmy , że nadal jest to rynek Smile


Znikanie kamieni jest niezbędne do tego by ceny spadły i by mali gracze mieli szansę na lepsze itemy.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

03-10-2016 21:05 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
pik300
Double Ace


images/avatars/avatar-24654.jpg

Data rejestracji: 27-04-2013
Postów: 117
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Pomysł na + Jestem za Wink
03-10-2016 21:05 pik300 jest offline Szukaj postów użytkownika: pik300 Dodaj pik300 do Listy kontaktów
DjFlash
Forum Ace


images/avatars/avatar-12010.jpg

Data rejestracji: 11-04-2008
Postów: 78
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria V

RE: Propozycja wprowadzenie dodatkowych przedmiotów na aukcjach Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

a bym jednak zasugeroał modyfikację tego fragmentu

cytat:
Buc napisał(a)
UWAGA!
- Jeśli wystawiony przedmiot jest na poziomie +3 do dobrego, to będzie to przedmiot jak z bliskiej wyprawy w strefie 3.
- Jeśli wystawiony przedmiot jest na poziomie dobry +1 do doskonałego, to będzie to przedmiot jak z dalekiej wyprawy w strefie 2.
- Jeśli wystawiony przedmiot jest na poziomie powyżej doskonałego, to będzie to przedmiot jak z pielgrzymki w strefie 1.


Na następującą:

- Jeśli wystawiony przedmiot jest na poziomie +3 do dobrego, to będzie to przedmiot numerem prefix/sufix 1-2.
- Jeśli wystawiony przedmiot jest na poziomie dobry +1 do doskonałego, to będzie to przedmiot numerem prefix/sufix 1-4
- Jeśli wystawiony przedmiot jest na poziomie powyżej doskonałego, to będzie to przedmiot numerem prefix/sufix 1-6

Baza przedmiotu w każdym przypadku losowa, czyli jeśli to będzie to zbroja, to losuje dowolną ze zbroi, etc.

Oczywiście wszystkie założenia dotyczące występowania legend/prefixów/sufixów jak u autora postu.
Dla tych, którzy nie wiedza o jakie numery chodzi, analogiczne jak te tutaj:
Itemy według jakości
dla poszczególnych serwerów, bo wiadomo, że r17 ma inny układ.

Uzasadnienie pomysłu:
- nie będzie płaczu na forum, że gdzieś na którejś Morii wyleciał czarny lewity, a na innym serwerze tylko pałki generuje, wszystkim leci szrot, ale zdatny do klejenia
03-10-2016 21:07 DjFlash jest offline Szukaj postów użytkownika: DjFlash Dodaj DjFlash do Listy kontaktów
Bau
Lord


images/avatars/avatar-25600.jpeg

Data rejestracji: 17-05-2014
Postów: 340
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Moria S

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Buc napisał(a)
W docelowym rozwiązaniu analiza prefi suf byłaby niezbędna. Ale to wymaga dużego nakładu czasu ze strony programisty. Skorzystanie z istniejącego rozwiązania skarbów mocno skróci czas potrzebny na zaimplementowanie rozwiązania. A z destabilizacją rynku trzeba walczyć niezwłocznie.

Ile widziałeś przy skarbach sufowanych jastrzębi czy słonek?

Wystarczająco dużo, żeby przywiązać należytą uwagę do zaprogramowania tego pomysłu.
Obawiam się tylko jednego - że przedstawiona propozycja wprowadzi ogromny napływ end-gamendowych itemów w dość krótkim odstępstwie czasowym, przez co osoby, które takie itemy robiły nawet latami zostaną nieco pokrzywdzone.
03-10-2016 21:07 Bau jest offline Szukaj postów użytkownika: Bau Dodaj Bau do Listy kontaktów
Cerbin
Forum Legend


Data rejestracji: 30-03-2007
Postów: 1.975
Skąd: Gród Kraka

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wystawiam item dsk pref suf i generuje mi item z pielgi? Albo dwa? Wystawiam codziennie 10 takich itemów i robi to 100 graczy. No, 50. Codziennie pojawia się 500 itemów z pielgrzymki 1s.
Fajnie... Chcesz ciach system?

__________________
WEGE Blood Wars (copyright Vilku)

03-10-2016 21:07 Cerbin jest offline Szukaj postów użytkownika: Cerbin Dodaj Cerbin do Listy kontaktów
budy16
Member


Data rejestracji: 18-05-2008
Postów: 39

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Bau napisał(a)
cytat:
Riper_Angel napisał(a)
A co z jakością pref/suf?

Czy z miedziaka wyczaruje się bonusowy jarząb albo słońce na aukcji?

Podpisuję się pod tym.
Bo osobiście uważam, że powinien być jakiś ogranicznik, tzn. wystawiając przykładowo jastrzębi pierścień nie mogę zejść poniżej jakiegoś prefixu. Żeby, tak jak kolega wyżej wspomniał, z miedziaków występku nie wyczarowało się jastrzębi nietoperza, bo wtedy rynek dopiero padnie Smile

No i najważniejsze, gdzie kamienie z przedmiotów "dodatkowych" będą wędrować? Bo chyba nie na konto osoby, która wystawiła "podstawowy" item?

Ogólnie jestem za, ale projekt wymaga dużo korektyw jeszcze Smile



Z tego co przeczytalem to kamienie maja znikac Smile

Czytac ze zrozumieniem trzeba Tongue
03-10-2016 21:08 budy16 jest offline Szukaj postów użytkownika: budy16 Dodaj budy16 do Listy kontaktów
:Aureliusz:
Emperor


images/avatars/avatar-22836.jpg

Data rejestracji: 12-08-2007
Postów: 1.030
Klan: zMrok
Kraina: Moria II
Skąd: Dziki Zachód

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jak najbardziej za, każdy rodzaj zwiększenia 'przypływu' itemów sprawi, że rynek ożywi i to nie będzie aż tak bardzo bolało graczy bo kamienie pójdą 'gdzieś tam' po patchu większość graczy ma bardzo dużą sumę gruzu a co za tym idzie średni item idzie za sporą sumę a takie rozwiązanie sprowadziło by do normalniejszych cen. Buc zrób ankietę w temacie i wtedy zobaczymy jak ludzie postrzegają Twój pomysł.
03-10-2016 21:08 :Aureliusz: jest offline Szukaj postów użytkownika: :Aureliusz: Dodaj :Aureliusz: do Listy kontaktów
Blind-
Emperor


Data rejestracji: 15-06-2007
Postów: 1.261
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Buc, jedno pytanie: jakie rozwiązanie sytuacji widzisz w przypadku gdy user wystawia item, pojawia się jakiś dodatkowy item, gdzie po wygenerowaniu duplikatu (100%, że znajdziemy sposób by ocenić czy to wygenerowany item), user wycofuje swój przedmiot z aukcji?

Ogólnie na tak, ale pomysł jest do dopracowania.

@Bac: Jeśli gra przechodzi w fazę, gdzie 10 osób bije się w setkach/tysiącach o pojedynczy, pojawiający się raz na miesiąc sensowny składnik, to ja nie mam ochoty dłużej grać w tą grę.
03-10-2016 21:10 Blind- jest offline Szukaj postów użytkownika: Blind- Dodaj Blind- do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.302
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Buc
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Blind, tak samo jak w przypadku duplikatów - dodatkowa aukcja też znika. Nie da się cofnąć, gdy jeden z duplikatów jest zalicytowany.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

03-10-2016 21:12 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Strony (3): [1] 2 3 następny » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » MORIA Propozycja wprowadzenie dodatkowych przedmiotów na aukcjach

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH