Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » Bugi i problemy techniczne » WSZYSTKIE znowu bugusing? » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony znowu bugusing? 4 Ankieta - średnia ocena: 7,754 Ankieta - średnia ocena: 7,754 Ankieta - średnia ocena: 7,75
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
ill2
Lord


Data rejestracji: 01-06-2015
Postów: 337

znowu bugusing? Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Oświadczam że przeczytałem(-am) temat: Najczęściej zgłaszane bugi i problemy (Najczęściej Zgłaszane Problemy I Ich Rozwiązania) i opisany przeze mnie problem się tam nie znajduje.

Id lub nick w grze: Ill
Przeglądarka internetowa: mozilla

Opis problemu:

W loterii zostało dodane ograniczenie, że postać musi mieć 10 poziom doświadczenia aby można było brać w niej udział. Z ciekawości zrobiłem sobie nową postać na jednym ze starszych serwerów i z samych ataków i wypraw bez problemu wbiłem 10 poziom.
Czy jeśli teraz wezmę los i nagroda mi się nie spodoba po czym zresetuje postać i ponownie wbiję 10 poziom (około godziny czasu, jeśli bym kupił za premkę skrócenie ataków to pewnie zajęło by mi to kilka minut) to czy dostanę bana za ten WASZ bugusing? W końcu jest wprowadzenie ograniczenie i to nie moja wina, że jest możliwość kasowania postaci, zakładania nowej i wbicia 10 poziomu dosyć szybko. Jeśli jest to bugusing to proszę o jakiś KONKRETNY PUNKT z regulaminu który by takiego czegoś zabraniał. Bo biorąc pod uwagę fakt, że w grze jest teraz ograniczenie to osoba która zadaje sobie trud aby wbić ten 10 poziom po nowy los nie może być karana bo wbija ten lvl w legalny sposób. Tak więc chce odpowiedź administracji w tej sprawie bo nie chcę wyłapać stałki na wszystkich serwerach ZA WASZ BRAK KOMPETENCJI.
31-12-2016 00:17 ill2 jest offline Szukaj postów użytkownika: ill2 Dodaj ill2 do Listy kontaktów
kacik
Forum Legend


Data rejestracji: 10-11-2006
Postów: 1.836
Klan: @@@ B. I. G. @@@
Rasa w grze: Ssak
Skąd: z mroków ciemności z męstwa i złości

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

coz tu nalezy zastosowac tzw zdrowy rozsadek (zadko ostatnio uzywany przez duza czesc spoleczenstwa)

celowe dzialanie w grze w sposob nieprzewidziany przez wlascicieli gry w celu uzyskania korzysci (tak jakos to lecialo chyba) to bedzie bushing
wiec twoj przypadek juz raczej by podlegal pod bushing bo loteria z zalozenia daje 1 los dla jednego gracza i w tym celu wprowadzono ograniczenie 10 lvl - to ze okazuje sie ze 10 lvl to za malo to tylko problem ktory nalezy zglosic w bugach a nie wykorzystac

__________________
R1 "VENTRUE" ...:: B I G ::... $$$ eXtreme $$$
kacik kacik1 vuko
moria sezonowa

Nie odpowiadam za bledy
31-12-2016 12:17 kacik jest offline Szukaj postów użytkownika: kacik Dodaj kacik do Listy kontaktów
ill2
Lord


Data rejestracji: 01-06-2015
Postów: 337

Autor tematu Temat rozpoczęty przez ill2
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

z tym, ze problem ten BYL ZGLASZANY PRZED WPROWADZENIEM ograniczenia na 10 poziom wiec wynika z tego, ze administracja "udziela" zgody na takie działanie inaczej dałaby 20 poziom czy inne ograniczenie, np. ze postac (nie myslic z kontem na serwerze) musi miec przynajmniej 24h aby mogla brac udzial w loterii.

Zdrowy rozsadek nie ma tu nic do rzeczy bo tamten punkt w regulaminie mozna podciagnac pod wszystko. Wystarczy, ze ktoś bedzie latal z bronia palna w czarnym secie i tez mozna dostac za to bana bo przeciez mija sie to ze zdrowym rozsadkiem i dodatkowo administracja inaczej to widziala. Czarny set jest dla broni bialej a nie palnej!!! wiec mozna za to wylapac stalke wedlug regulaminu. Smile

Zdrowy rozsadek to jedna z wielu rzeczy jakich brakuje tworca tej gry. Najpierw wypuszczaja niedokonczony twor a pozniej karaja graczy za to, ze sa nieudolni i nie potrafia przewidziec skutkow wlasnych dzialan nawet jesli wczesniej o tych skutkach byli uprzedzani.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez ill2: 31-12-2016 13:49.

31-12-2016 13:45 ill2 jest offline Szukaj postów użytkownika: ill2 Dodaj ill2 do Listy kontaktów
Blind-
Emperor


Data rejestracji: 15-06-2007
Postów: 1.261
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
kacik napisał(a)
coz tu nalezy zastosowac tzw zdrowy rozsadek (zadko ostatnio uzywany przez duza czesc spoleczenstwa)

celowe dzialanie w grze w sposob nieprzewidziany przez wlascicieli gry w celu uzyskania korzysci (tak jakos to lecialo chyba) to bedzie bushing
wiec twoj przypadek juz raczej by podlegal pod bushing bo loteria z zalozenia daje 1 los dla jednego gracza i w tym celu wprowadzono ograniczenie 10 lvl - to ze okazuje sie ze 10 lvl to za malo to tylko problem ktory nalezy zglosic w bugach a nie wykorzystac


Problem w tym, że gracze nie mogli wiedzieć, że to działanie - czyli resetowanie postaci - jest działaniem niepożądanym, ponieważ nigdzie nie było informacji, że loteria obowiązuje od 10 poziomu postaci. Nie było też informacji, że wielokrotne resetowanie postaci celem wyciągnięcia więcej niż 1 nagrody również jest działaniem niedozwolonym.

Brak buga a bany za bugusing

W odpowiedzi na ten post mogę dodać tyle: nigdzie nie pojawiła się informacja, że loteria jest nadal dla postaci z minimum 10 poziomem. Kolejnym błędem designu jest to, że 10 poziom można uzyskać w ciągu jednego dnia = jak komuś się chce, to może wyciągnąć i kilkanaście losów wbijając 10 poziom i resetując konto.

Polecam też Konradowi zapoznać się z definicją błędu oprogramowania, bo w tej chwili jedyne co mu wychodzi, to nieprzyznawanie się do własnego błędu prezentacji założeń gry (w związku z czym nie można mówić o bugu i/lub bugusingu) = wszystkie bany dla userów do czasu wprowadzenia tego hotfixa (czyli loteria dla postaci od 10 poziomu) powinny być cofnięte.
31-12-2016 15:39 Blind- jest offline Szukaj postów użytkownika: Blind- Dodaj Blind- do Listy kontaktów
kacik
Forum Legend


Data rejestracji: 10-11-2006
Postów: 1.836
Klan: @@@ B. I. G. @@@
Rasa w grze: Ssak
Skąd: z mroków ciemności z męstwa i złości

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

a ja powtorze jakiekolwiek dzialanie nie przewidziane przez tworcow gry w celu uzyskania korzysci - i mozecie tlumaczyc ze nie byklo napisane itd ale kazdy rozsadny sie domysli ze jest to mniejsze czy wieksze oszoustwo wiec i kara moze byc

tyle bo meczace juz zaczyna sie robic powtarzanie tego samego

__________________
R1 "VENTRUE" ...:: B I G ::... $$$ eXtreme $$$
kacik kacik1 vuko
moria sezonowa

Nie odpowiadam za bledy
31-12-2016 15:52 kacik jest offline Szukaj postów użytkownika: kacik Dodaj kacik do Listy kontaktów
ill2
Lord


Data rejestracji: 01-06-2015
Postów: 337

Autor tematu Temat rozpoczęty przez ill2
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
kacik napisał(a)
a ja powtorze jakiekolwiek dzialanie nie przewidziane przez tworcow gry w celu uzyskania korzysci - i mozecie tlumaczyc ze nie byklo napisane itd ale kazdy rozsadny sie domysli ze jest to mniejsze czy wieksze oszoustwo wiec i kara moze byc

tyle bo meczace juz zaczyna sie robic powtarzanie tego samego



a tobie ile razy mozna pisac ze, przed fixem bylo zglaszane, ze mozna w kilkanascie min wbic 10 poziom postaci wiec taki cos nic nie da, a mimo to wlasnie takie ograniczenie zostalo wprowadzone. co za tym idzie ADMINISTRACJA WYRAZILA ZGODE BO WIEDZIALA ZE TAKIE COS BEDZIE MOZLIWE.

napisze ci jeszcze raz ADMINI WIEDZIELI ZE TEN FIX NIE WYPALI A I TAK GO WPROWADZILI WIEC TEN PUNKT W REGULAMINIE NIE OBOWIAZUJE! byli ostrzegani czyli zdawali sobie sprawe z tego, co sie moze dziac, wiec banowanie graczy ktorzy wbija 10 poziom, wezma los i sie zresetuja bedzie bezpodstawne teraz rozumiesz, czy mam ci to narysowac?

Ten post był edytowany 4 raz(y), ostatnio edytowany przez ill2: 31-12-2016 16:10.

31-12-2016 16:06 ill2 jest offline Szukaj postów użytkownika: ill2 Dodaj ill2 do Listy kontaktów
mlesniak
Viking


Data rejestracji: 08-12-2007
Postów: 673
Klan: Bractwo Nocnych Kruków, Night Mare
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ehh a wy dalej to samo, poprostu administracja ustawila 10 lvl zeby sciagnac nowy graczy zebys napisal znjomemu "ty sluchaj, dawaj zagraj w bw, jest loteria gdzie mozesz zdobyc pile co ustawi Cie do konca gry, w 1 dzien nabijesz lvl." kumpel hmm w sumie co ja strace w 1 dzien moze sie uda pogram przez 10 dni moze sie trafi a jak sie nie spodoba to zostawie to w... pile"
ale nie zwaniaczki sobie porobily resety bo pewnie kurde a co tam przeciez tego nikt nie wykryje, przeciez musi byc napisane ze tak nie wolno robic. jak bedzie napisane to cwaniaczki i tak to obejda i powiedza ze przeciez jest napisane ze tak nie mozna robic, a nie tak jak ja robiem, pozniej 20stron regulaminu bo co jakisz czas trzeba dodawac jakis aneks bo cwaniaczki go przechodza, to chyba lepiej robic tak zeby dac bana zeby nie bylo cwaniaczkow,

a tu bum bany i wielki placz graczy i klanowiczow bliskich bo stracili kolege z klanu,

tłumaczenie ze ktos wiedzial i nic z tym nie robil to tak jak ktos przechodzi tam gdzie nie ma pasow i pozniej zdziwinoy ze mandat dostal i tlamczynie sie bo przeciez mam blizej i wszyscy chodza.

__________________
Mlesniak i wszystko jasne Tongue
31-12-2016 16:32 mlesniak jest offline Szukaj postów użytkownika: mlesniak Dodaj mlesniak do Listy kontaktów
ill2
Lord


Data rejestracji: 01-06-2015
Postów: 337

Autor tematu Temat rozpoczęty przez ill2
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

to mozna bylo dac inne ograniczenie, chocby takie jak pisalem (postac musi miec minimum 24h aby mogla brac udzial w loterii) i nie da sie tego obejsc, zadne resety i inne cuda nie pomoga. chodzi mi o to, ze administracja banuje ludzi za cos co jest ich wina a nie wina graczy i chce tylko aby przyznali sie do bledu. tyle z mojej strony i teraz czekam na odpowiedz czerwonego.
31-12-2016 16:45 ill2 jest offline Szukaj postów użytkownika: ill2 Dodaj ill2 do Listy kontaktów
mlesniak
Viking


Data rejestracji: 08-12-2007
Postów: 673
Klan: Bractwo Nocnych Kruków, Night Mare
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

beda klnal na policje i bede JP bo zapieprzam po ulicy 90 w terenie zabudowoanym i mnie zlapali i bede im mowil zeby sie za robote wzieli i lapali zlodzie i bandytow a nie porzadnych obywateli. Big Grin

tak to widze w twoim tlumacznie ze to administracji wina, Big Grin

po 30 dniach maja mozliwosc na odwolanie ale nie bronmy, ich ? co to jest 2 dni kray Confused jak dobrze popije to mnie dluzej nie ma) a ze ludzie teraz maja frustracje bo im nie wpadlo lpc bo jakas postac sciagnela takim resetowaniem 20 x lpc Big Grin no ale przeciez nikomu nic nie zrobili. Big Grin

__________________
Mlesniak i wszystko jasne Tongue

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez mlesniak: 31-12-2016 16:54.

31-12-2016 16:53 mlesniak jest offline Szukaj postów użytkownika: mlesniak Dodaj mlesniak do Listy kontaktów
Blind-
Emperor


Data rejestracji: 15-06-2007
Postów: 1.261
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Obaj nie rozumiecie jednej istotnej sprawy - nie było żadnej informacji w oficjalnym temacie o modyfikacjach w loterii, ze obowiązuje ona od 10 poziomu. Owszem, gracze resetujący konta wykorzystali dziurę w designie, ale nie można tu mówić o jakimkolwiek niedozwolonym działaniu, z racji tego, ze i udział w loterii, i resetowanie postaci to akcje dozwolone.

Pisanie, ze jest to błąd designu podpadający pod błąd oprogramowania jest śmieszne - argumentacje podałem wyżej.

Edit:
Nie obchodzi mnie to, ile osób straciło, zbanowane osoby przepisu nie zlamaly

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Blind-: 31-12-2016 17:27.

31-12-2016 17:15 Blind- jest offline Szukaj postów użytkownika: Blind- Dodaj Blind- do Listy kontaktów
kacik
Forum Legend


Data rejestracji: 10-11-2006
Postów: 1.836
Klan: @@@ B. I. G. @@@
Rasa w grze: Ssak
Skąd: z mroków ciemności z męstwa i złości

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

od razu po zmienie zostalo to dopisane do informacji na temat eventow swiatecznych na forum wiec prosze.....

a przed zmiana loteria byla 1 los dla 1 gracza - nie trzeba pisac w regulaminie wszystkich zakazow itd bo nikt wtedy nawet nie zajrzy do 100 stronicowego regulaminu

EDIT down@

karamy dlatego

a przed zmiana loteria byla 1 los dla 1 gracza - nie trzeba pisac w regulaminie wszystkich zakazow itd bo nikt wtedy nawet nie zajrzy do 100 stronicowego regulaminu

nie ma potrzeby i po i przed zmianami wsyztskiego malym druczkiem do regulaminu dawac bo bylby zbyt duzy ten regulamin

__________________
R1 "VENTRUE" ...:: B I G ::... $$$ eXtreme $$$
kacik kacik1 vuko
moria sezonowa

Nie odpowiadam za bledy

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez kacik: 31-12-2016 18:52.

31-12-2016 17:17 kacik jest offline Szukaj postów użytkownika: kacik Dodaj kacik do Listy kontaktów
Blind-
Emperor


Data rejestracji: 15-06-2007
Postów: 1.261
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
kacik napisał(a)
od razu po zmienie zostalo to dopisane do informacji na temat eventow swiatecznych na forum wiec prosze.....

a przed zmiana loteria byla 1 los dla 1 gracza - nie trzeba pisac w regulaminie wszystkich zakazow itd bo nikt wtedy nawet nie zajrzy do 100 stronicowego regulaminu



I dlatego karamy graczy wstecz, za cos cp zrobili przed pojawieniem sie tej informacji w temacie?
31-12-2016 17:48 Blind- jest offline Szukaj postów użytkownika: Blind- Dodaj Blind- do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja powiem tak, co innego prawo, co innego kruczki prawne.
Przecież to jest oczywiste, że jak ktoś wała zrobił i po 1000 resetów, to jest to nieuczciwe wobec innych graczy, i prawdę mówiąc mam gdzieś, czy zgodne z regulaminem, czy nie, bugusing czy nie, dla mnie to semantyka.
Jednakże, myślę, że ban stały to przeginka - wina leży też po stronie administracji, skoro dopuścili do takowej sytuacji poprzez złe zaprojektowanie loterii, to myślę, że mkżna by to załatwić łagodniej, bo teraz to wygląda jak zrzucenie całej odpowiedzialności na graczy, którzy imho też zawinili, jednak nie poprzez wykorzystanie buga, a wykorzystanie źle zaprojektowanej loterii...

To tak jakby nazwać bugusingiem robienie sparringów, bo tego też administracja nie zaplanowała ani nie przewidziała.
Albo solowanie jakiś czas temu wendoli, czy co to tam sie solowało, administracja to ukróciła, ale bana za to chyba nikt nie dostał?
Jedyna różnica jest taka, że tutaj gracze ponieśli szkodę, z mojej strony wygląda to trochę tak, jakby było to umycie rąk, co innego, gdyby był to faktyczny bug, ale to było po prostu przeoczenie, nie mnie osądzać, czy wykorzystanie tego było uczciwe czy nie, faktem jednak jest, że po prostu ktoś skorzystał z okazji, prawdopodobnie nawet nie myśląc o konsekwencjach, a dropiąc 5 sztuk złomu z każdego losu to nawet się nie dziwię zbytnio ;p
Sam tego nie zrobiłem, ale pokusa była, i niestety podejżewam, że większość najbardziej oburzonych też poksę czuła :p

Ja bym odebrał wszystkie nagrody ze wszystkich kont, które brały losy na resecie, i dał bana na czas trwania eventów i loterii, to wystarczająca kara.
A jeśli administracja ma inne zdanie, to niech da każdemu na każdym serwie miesiąc premki gratis, skoro gracze mają być ukatani, to i administracja powinna, w końcu obie strony winne, a innego sposobu nie widzę.
Ofc administracja nie działała z premedytacją, ale za błedy, nawet niezamierzone trzeba płacić.

__________________
[

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Ahanaell: 31-12-2016 21:50.

31-12-2016 21:49 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
Konrad
Administrator ds. technicznych


images/avatars/avatar-11621.gif

Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 13.388
Klan: BW Team
Skąd: localhost

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Czy jeśli teraz wezmę los i nagroda mi się nie spodoba po czym zresetuje postać i ponownie wbiję 10 poziom (około godziny czasu, jeśli bym kupił za premkę skrócenie ataków to pewnie zajęło by mi to kilka minut) to czy dostanę bana za ten WASZ bugusing?

Prawdopodobnie nie, podobnie jak nie dostali bana gracze powiązani z kontami, które wykonały po kilka resetów. Zbanowani zostali jedynie ci, którzy resetowali się po kilkadziesiąt - kilkaset razy (rekordzista nabił 700 resetów jednego dnia).
Oczywiście nadal można dostać bana za pushing jeśli wylosowany przedmiot z loterii trafi na inne konto po cenie mocno odbiegającej od rynkowej.

Podstawa została podana:
cytat:
§4 Działania zabronione

I. Zabrania się wpływania przy pomocy urządzeń, bądź programów na przebieg gry oraz funkcjonowanie serwera w inny sposób niż jest to przewidziane przez autorów gry.

Tak, można pod to podciągnąć prawie wszystko. Tak, to my decydujemy, co jest błędem gry a co nim nie jest, jak powinna działać gra, a jak nie powinna, co jest dobrem a co złem Wink A Ty dobrowolnie zgodziłeś się na te warunki akceptując regulamin i musisz się z tym niestety pogodzić.

Bardzo rzadko banujemy kogoś za korzystanie z błędów, w przypadku zgłoszenia błędu w 99% nawet nie odbieramy uzyskanych korzyści - machamy na to ręką dziękując za zgłoszenie. Bany za bugusing zdarzają się tak naprawdę raz na kilka lat. Ale nie możemy akceptować takich zachowań, gdy kilku graczy z premedytacją rozwala loterię wszystkim innym graczom na serwerze.

W tym temacie napisane zostało już chyba wszystko, co miało zostać napisane. Nie widzę sensu tego ciągnąć, więc zamykam.

__________________


Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!



Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets




03-01-2017 08:19 Konrad jest offline Strona domowa Konrad Szukaj postów użytkownika: Konrad Dodaj Konrad do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » Bugi i problemy techniczne » WSZYSTKIE znowu bugusing?

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH