Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » Bugi i problemy techniczne » R19 Awaria serwera 18 01 2017 » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (4): [1] 2 3 następny » ... ostatni » Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Awaria serwera 18 01 2017 13 Ankieta - średnia ocena: 7,9213 Ankieta - średnia ocena: 7,9213 Ankieta - średnia ocena: 7,92
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
SushiMaker
Administrator ds. koncepcyjnych


Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 8.743

Attention Awaria serwera 18 01 2017 Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

UPDATE 19.01 19:52
Nt eventu dla R19 można się wypowiadać w temacie:
R19 - event

UPDATE 19.01 13:30
Serwer R19 już działa. Przepraszamy za wszelkie utrudnienia.

Stan bazy jest z momentu pada serwera, z tym, że:
- bonusy czasowe (za srebrne i złote monety) zostały przedłużone o 48 godzin
- wszyscy gracze mają 24h ochrony przed oblężeniami,
- niestety nie udało nam się zareagować zanim system rozegrał zaległe oblężenia. Nie jesteśmy w stanie nic na to poradzić.
- podobnie sprawa ma się z aukcjami - w tym przypadku prosimy zgłaszać aukcję w których cena jest znacząca za wysoka lub znacząca za niska w stosunku do cen tego przedmiotu w poprzednich aukcjach. Operator będzie cofał takie aukcje.
- limity ekspedycji zostały zresetowane,
- limity ataków (liczbowe) zostały zresetowane,
- wszyscy gracze otrzymali bonusowe 2 dni premium i wszystkich usług premium gratis
- gracze, którzy nie mieli premium bądź którejś usługi otrzymali 2 dni ww usług gratis.

W poniedziałek zostanie podane info nt eventu specjalnego dla R19 w związku z padem serwera. Event prawdopodobnie ruszy od wtorku.

Ponownie przepraszamy za brak dostępu do gry.




____________________________________________________

Witam,

w dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych awarii uległa jednostka PSU (zasilanie) serwera r19.

Nasz provider usunął usterkę ok godziny 22:30

Serwer fizycznie jest sprawny jednak dostęp do gry jest niemożliwy gdyż w wyniku nagłego przerwania zasilania doszło do uszkodzeń bazy danych.

Oznacza to, że konieczna jest dalsza naprawa.

Na chwilę obecną nie wygląda na to by serwer r19 był dostępny w dniu dzisiejszym lub w godzinach nocnych.

Więcej informacji podamy jutro w godzinach przedpołudniowych jak zakończymy wstępne prace naprawcze.

Z góry przepraszamy za wszelkie niedogodności.


UPDATE 19 01 2017 godzina 11:57
Witam,
na chwilę obecną trwają kolejne prace techniczne w serwerowni, jak tylko się zakończą powinniśmy być w stanie stwierdzić czy:
- serwer ruszy ze stanem sprzed awarii
- będzie wymagał pewnych napraw ale nie będzie wymagał wgrania backupu
- będzie konieczne wgranie backupu

Po szczegóły odsyłam do postów Konrada w bieżącym temacie.

Pozdrawiam
SM

__________________
Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!

cytat:
skryhull2 napisał(a)
Sushi- Ot cwaniak, jakkolwiek to zabrzmi. Mistrz wykrętów, obracania kota ogonem, i udowadniania czegoś, co nie ma racji bytu ni też logicznego uzasadnienia. Potrafi się kłócić że białe jest czarne i vice versa.


cytat:
Sege napisał(a)
Sushi - to Tusk który się wypowiada jak trzeba tylko i wyłącznie


UWAGA! Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Zaoszczędzisz w ten sposób mnóstwo czasu!

Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets


18-01-2017 23:48 SushiMaker jest offline Szukaj postów użytkownika: SushiMaker Dodaj SushiMaker do Listy kontaktów
PrzeNup
Member


Data rejestracji: 25-03-2011
Postów: 37
Kraina: Necropolia; Necro Hardcore

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dzięki za konkrety, szkoda że dzień w plecy no ale trudno.
Powodzenia w ogarnianiu i dobrej nocki.
Do reszty r19 nie bulwersujcie się, mówiłem że pracują nad tym Smile

__________________
Cormorant - r17

18-01-2017 23:50 PrzeNup jest offline Szukaj postów użytkownika: PrzeNup Dodaj PrzeNup do Listy kontaktów
sup
Full Member


Data rejestracji: 21-08-2016
Postów: 59

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

No tak trudno napisać? dziękuje
18-01-2017 23:50 sup jest offline Szukaj postów użytkownika: sup Dodaj sup do Listy kontaktów
batman66
Triple Ace


Data rejestracji: 13-08-2016
Postów: 168

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

no i fajnie że daliście info
mam nadzieje że jutro serwer wstanie Smile szkoda że wypki i ataki już przelewają się od 20 no ale co tam...
19-01-2017 00:09 batman66 jest offline Szukaj postów użytkownika: batman66 Dodaj batman66 do Listy kontaktów
Draakul
Member


Data rejestracji: 20-11-2011
Postów: 26

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Piszecie jak byście liczyli nie wiadomo na co z ich strony za to że padł serwer ... Po prostu się popsuło jak każda inna rzecz.
19-01-2017 00:18 Draakul jest offline Szukaj postów użytkownika: Draakul Dodaj Draakul do Listy kontaktów
SmokR4
Emperor


images/avatars/avatar-6859.jpg

Data rejestracji: 28-01-2008
Postów: 1.488
Kraina: Necropolia VI
Skąd: ZewsząD :)

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

bazy danych padły ale mam nadzieje że to co się stało przed śmiercią serwa zostało zapisane itp, ? Smile

__________________

R14 - klapouchy

Tomaszek Smile
Pożegnanie
http://forum.bloodwars.interia.pl/thread.php?postid=6708549#post6708549


19-01-2017 00:29 SmokR4 jest offline Szukaj postów użytkownika: SmokR4 Dodaj SmokR4 do Listy kontaktów
Padrezg22
Lord


Data rejestracji: 03-06-2015
Postów: 314
Klan: LEGO
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria VI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

super Smile cały dzień w plecy 0 ataków asyst wypek i wszystkiego ;D i jak tu zostać top 1 jak serwer przeciwko mnie Big Grin oby wszystko wróciło do normy rano Smile

__________________
r17: Papa
r19: papa
19-01-2017 01:07 Padrezg22 jest offline Szukaj postów użytkownika: Padrezg22 Dodaj Padrezg22 do Listy kontaktów
Gibon221
Newbie


Data rejestracji: 18-01-2017
Postów: 9
Kraina: Moria VII
Skąd: Sopot

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

padrezg22 tylko przypominam ci, ze caly serwer stoi w miescu wiec nie cofasz sie w rankingu.

__________________
http://orig03.deviantart.net/8cfd/f/2015/131/0/2/bbcp_bullet_stand_animatio
n_by_caliburwarrior-d8t041p.gif
19-01-2017 01:21 Gibon221 jest offline Szukaj postów użytkownika: Gibon221 Dodaj Gibon221 do Listy kontaktów
Melodrama
Lord


images/avatars/avatar-25527.jpg

Data rejestracji: 14-03-2016
Postów: 254

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

uuu szkoda ,że nadal o 3 server nie działa :< No ale trudno to tylko 24 wypki w plecy:<


@up
Ale np ja wstaje o 3 i wracam o 15 więc jak server wstanie o 8 czy 9 to jestem jakies 6 wypek i z 4 ataki w plecy. nie mówiąc o tym ,że wypki miałem robić o 19 więc mam full :<

__________________

19-01-2017 02:55 Melodrama jest offline Szukaj postów użytkownika: Melodrama Dodaj Melodrama do Listy kontaktów
tkrowa
Triple Ace


images/avatars/avatar-25382.gif

Data rejestracji: 14-08-2006
Postów: 155

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Czemu sie tak pienicie. Przecież to logiczne że serwer będzie zbackupowany z odpowiedniej godziny np: 12:00 z dnia 18.01.2017 i ruszy o odpowiedniej godzinie z tym stanem. Ewentualnie ruszy ze stanem na moment awarii.
19-01-2017 07:39 tkrowa jest offline Szukaj postów użytkownika: tkrowa Dodaj tkrowa do Listy kontaktów
Casey
Member


Data rejestracji: 15-05-2008
Postów: 41
Kraina: Moria VII
Skąd: Polska

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Czyli można napisać coś konstruktywnego a nie tylko szczekać jak zielony...
Dzięki SM za info i powodzenia życzę
19-01-2017 07:43 Casey jest offline Szukaj postów użytkownika: Casey Dodaj Casey do Listy kontaktów
destr0yer
Lord


Data rejestracji: 11-12-2007
Postów: 399
Klan: Be Ka
Kraina: Necropolia V
Skąd: Olsztyn

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

a backup nie robi sie przypadkiem o 4? Smile tak czy inaczej nie ma się co pienić i już ŻĄDAĆ zadośćuczynienia... Patrząc na tą całą sytuacje z boku awaria podziałała tylko na waszą korzyść bo mogliście wyjść do ludzi....
Więc skończcie z tą cebulą i grożeniem, że odejdziecie, skoro nawet 1 dnia bez bw nie możecie wytrzymać.
Jestem niemal pewny że premka zostanie wydłużona aukcje cofnięte i szczerze? na tym bym zakończył. Bo się zaczyna robić paranoja z "zadośćuczynieniem", a jak czytam żeby dać każdemu mega dropa to nóż w kieszeniach się otwiera.


Reasumując, raz na jakiś czas dobrze jak serwer pada bo przynajmniej ludzie złapią wiekszy dystans do gry ( a przynajmniej powinni ).
19-01-2017 07:47 destr0yer jest offline Szukaj postów użytkownika: destr0yer Dodaj destr0yer do Listy kontaktów
tomosus666
Newbie


Data rejestracji: 20-07-2016
Postów: 3
Kraina: Necropolia XI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

dokładnie Destro, popieram Smile coś czuję, że parę jastrząbków wpadnie po wznowieniu Tongue
19-01-2017 08:15 tomosus666 jest offline Szukaj postów użytkownika: tomosus666 Dodaj tomosus666 do Listy kontaktów
bla_bla_bla
Viking


Data rejestracji: 19-09-2015
Postów: 732
Kraina: Necropolia
Skąd: BW → Bloody Warns

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
SushiMaker napisał(a)
Witam,

w dniu dzisiejszym w godzinach popołudniowych awarii uległa jednostka PSU (zasilanie) serwera r19.

Nie wiem jaki poziom usług oferuje serwerownia z której korzystacie, ale (z tego co mi wiadomo), to zazwyczaj serwery powinny być wyposażone w zasilacze nadmiarowe (nawet w liczbie sztuk dwóch), właśnie na wypadek awarii głównego...
Więc albo "Contabo GmbH" prezentuje taki sam poziom profesjonalizmu (biorąc pod uwagę liczbę dotychczasowych awarii - a to łącza, a to czegoś innego - które przytrafiają się w ciągu roku) jak BW Team, albo strasznie "żydzicie" na opłatach i dzierżawicie jakieś bieda-serwery/łącza, których żaden inny klient nie chciał...


cytat:
tkrowa napisał(a)
Czemu sie tak pienicie. Przecież to logiczne że serwer będzie zbackupowany z odpowiedniej godziny np: 12:00 z dnia 18.01.2017 i ruszy o odpowiedniej godzinie z tym stanem. Ewentualnie ruszy ze stanem na moment awarii.

cytat:
destr0yer napisał(a)
a backup nie robi sie przypadkiem o 4? Smile

Biorąc pod uwagę to, że...
cytat:
SushiMaker napisał(a)
Serwer fizycznie jest sprawny jednak dostęp do gry jest niemożliwy gdyż w wyniku nagłego przerwania zasilania doszło do uszkodzeń bazy danych.

...coś mi się wydaje, że przywrócenie ostatniej kopii nie będzie takie proste;]

__________________


cytat:
Co jest tej, lepiej postaw litr, siadaj, gadaj co masz
Polej raz i pij, albo będzie peace albo damy se w pysk
Nie powiedziałeś tego w ryj to jakbyś chłopcze znikł

19-01-2017 08:15 bla_bla_bla jest offline Strona domowa bla_bla_bla Szukaj postów użytkownika: bla_bla_bla Dodaj bla_bla_bla do Listy kontaktów
Whitet
Member


Data rejestracji: 06-02-2016
Postów: 26

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Na zle to nie wyjdzie... Tylko na dobre.
1. Ludzie wyjda na dwor
2. Maja troche przerwy
3. Bedzie rekonpensata prema lub eventy

Wiec bie stresowac sie a korzystac z przymusowego urlopu Smile
19-01-2017 08:25 Whitet jest offline Szukaj postów użytkownika: Whitet Dodaj Whitet do Listy kontaktów
Ventigo
Member


Data rejestracji: 29-10-2006
Postów: 46

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Pewnie gdyby nie fakt ze bardzo mocno czekalem na kamyczki z aukcji + zaliczone dalekie to bym sie nie denerwowal... a tak 2 dni w tylek...Frown
19-01-2017 08:39 Ventigo jest offline Szukaj postów użytkownika: Ventigo Dodaj Ventigo do Listy kontaktów
Sege
Emperor


Data rejestracji: 28-12-2006
Postów: 1.339
Kraina: Moria
Skąd: Plemnik

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Gorszy sort już nawet na bw nie może się bawić Big Grin

Komisję śledczą trzeba powołać.

__________________
""....Piwo nie wymaga gry wstępnej, zanim Cię zadowoli...." "
19-01-2017 08:44 Sege jest offline Szukaj postów użytkownika: Sege Dodaj Sege do Listy kontaktów
PEPIS
Junior Member


Data rejestracji: 15-11-2007
Postów: 15
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria
Skąd: Gizycko

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Spokojnie oby udalo sie przywrocic baze danych s kazdemu po 1000pr.dajcie.;p

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez PEPIS: 19-01-2017 08:46.

19-01-2017 08:45 PEPIS jest offline Szukaj postów użytkownika: PEPIS Dodaj PEPIS do Listy kontaktów
Bujaq
Newbie


Data rejestracji: 26-12-2016
Postów: 6
Kraina: Moria VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Whitet ma rację - musimy wyjść na dwór!
Tego już za wiele - Kaczyński przesadził!


A na poważnie - kto normalny zatrudnia kijowskiego doi usług informatycznych?

P.S.
cytat:
Biorąc pod uwagę to, że...
cytat:
cytat:
SushiMaker napisał(a)
Serwer fizycznie jest sprawny jednak dostęp do gry jest niemożliwy gdyż w wyniku nagłego przerwania zasilania doszło do uszkodzeń bazy danych.


...coś mi się wydaje, że przywrócenie ostatniej kopii nie będzie takie proste;]

Mam ten sam pogląd - bezgłowie chyba panuje, ja proponuję sprawdzić włącznik hehe - pewnie nie magą dojść, dlaczego nie działa Big Grin no... kto by pomyślał Tongue
Powinni już dawno ogłosić, że restart nastąpi w sobotę o 4:00.
Każdy po dwa dni premki i 100repy(sto)/nb.
A tu cisza.



A ja mam + za spam hiehie

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Bujaq: 19-01-2017 08:48.

19-01-2017 08:47 Bujaq jest offline Szukaj postów użytkownika: Bujaq Dodaj Bujaq do Listy kontaktów
-Senti-
Lord


Data rejestracji: 12-01-2016
Postów: 343

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zresetujcie serwer do zera dajcie ludziom po rok premki i Tyle ^.^ czesc graczy zrezygnuje ale pewnie dojdzie ich wiecej Big Grin

__________________

19-01-2017 09:04 -Senti- jest offline Szukaj postów użytkownika: -Senti- Dodaj -Senti- do Listy kontaktów
Niebieska
Junior Member


images/avatars/avatar-16114.jpg

Data rejestracji: 11-02-2009
Postów: 19
Klan: BK
Kraina: Necropolia V

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Mam nadzieje że mi gra wroci do stanu sprzed awarii. Wczoraj rano zaliczyłem wiedzę po męczarniach więc jeśli znów bedę musiał to robić to daruje sobie już dalsze wkurzanie.

Po naprawie żadnych rekompensat. Przedłużyć premium i usługi o 1 dzień i wszyscy będą zadowoleni.
19-01-2017 09:05 Niebieska jest offline Szukaj postów użytkownika: Niebieska Dodaj Niebieska do Listy kontaktów
Insanity
Member


Data rejestracji: 11-04-2013
Postów: 48

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

No niekoniecznie wszyscy beda zadowoleni.. ja gram wieczorem i takie przedluzenie nic mi nie da skoro jestem tak naprawde caly dzien w plecy.. z odpalaniem ekspy, asystą, calym kompletem wypek i atakow.. admini moga sobie sprawdzic.. pewnie sporo osob jest takich.
19-01-2017 09:10 Insanity jest offline Szukaj postów użytkownika: Insanity Dodaj Insanity do Listy kontaktów
Sege
Emperor


Data rejestracji: 28-12-2006
Postów: 1.339
Kraina: Moria
Skąd: Plemnik

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Insanity napisał(a)
No niekoniecznie wszyscy beda zadowoleni.. ja gram wieczorem i takie przedluzenie nic mi nie da skoro jestem tak naprawde caly dzien w plecy.. z odpalaniem ekspy, asystą, calym kompletem wypek i atakow.. admini moga sobie sprawdzic.. pewnie sporo osob jest takich.


A ja gram tylko rano bo mam czwórkę dzieci i trzy koty. I też jestem w plecy. Big Grin

__________________
""....Piwo nie wymaga gry wstępnej, zanim Cię zadowoli...." "
19-01-2017 09:19 Sege jest offline Szukaj postów użytkownika: Sege Dodaj Sege do Listy kontaktów
Konrad
Administrator ds. technicznych


images/avatars/avatar-11621.gif

Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 13.388
Klan: BW Team
Skąd: localhost

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

SM nieco pospieszył się z oceną sytuacji - póki co da się stwierdzić tylko tyle, że po wymianie PSU serwer startuje ale blokuje się gdzieś przy uruchamianiu usług. Z poziomu rescue mode niewiele więcej mogę zdziałać, póki co czekamy na reakcję serwerowni.

Mamy nadzieję do południa przywrócić serwer, choć będzie to zależało od tego jak szybko obsługa serwerowni rozwiąże problem i czy nie zostało nic uszkodzone w systemie plików lub bazach danych. Prosimy o cierpliwość.

__________________


Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!



Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets




19-01-2017 09:33 Konrad jest offline Strona domowa Konrad Szukaj postów użytkownika: Konrad Dodaj Konrad do Listy kontaktów
sting
Junior Member


Data rejestracji: 04-10-2006
Postów: 18
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dzięki awarii nadrobiłem zaległości w pracy także nie jest tak źle.
19-01-2017 10:46 sting jest offline Szukaj postów użytkownika: sting Dodaj sting do Listy kontaktów
_Miriam_
Newbie


Data rejestracji: 04-04-2015
Postów: 6
Kraina: Moria VI
Skąd: Warszawa

Pytanie techniczne Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Pytanie techniczne. Czy wiadomo, co możemy zastać jak serwer się uruchomi? Czy będzie jakaś cofka, czy wszystko poszło do przodu i wyprawy się wypełniły? Czy jeszcze jakaś inna opcja może?
19-01-2017 10:53 _Miriam_ jest offline Szukaj postów użytkownika: _Miriam_ Dodaj _Miriam_ do Listy kontaktów
Ambu
Member


Data rejestracji: 21-08-2015
Postów: 46
Kraina: Necropolia XI; Moria VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja mam tylko pytanie czy w związku z awarią będą jakieś dalsze powikłania typu rollback czy utrata jakichś danych? Czy jedyną niedogodnością jest jego niedostępność?
19-01-2017 10:53 Ambu jest offline Szukaj postów użytkownika: Ambu Dodaj Ambu do Listy kontaktów
Hennessy
Newbie


Data rejestracji: 02-04-2016
Postów: 6

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja mam propozycję, żeby po starcie serwa każdy miał przynajmniej 12h ochronki na klocek, bo gracze z małych klanów mogą potracić swoje trójki.

No i dołączam się do pytania kolegi wyżej Smile
19-01-2017 11:26 Hennessy jest offline Szukaj postów użytkownika: Hennessy Dodaj Hennessy do Listy kontaktów
ElGollas
Double Ace


images/avatars/avatar-20096.jpg

Data rejestracji: 29-11-2009
Postów: 133

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Przecież jak być napisał, że w serwerowni muszą podziałać i to oni mogą jeśli już wiedzieć o stracie danych więc pozostaje nam czekać. Cieszę się, że w końcu można liczyć na info i to dosyć konkretne

__________________
Rzeczy niemożliwe robię od ręki, a cuda do trzech dni ~
SMACZNIE
19-01-2017 11:38 ElGollas jest offline Szukaj postów użytkownika: ElGollas Dodaj ElGollas do Listy kontaktów
Konrad
Administrator ds. technicznych


images/avatars/avatar-11621.gif

Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 13.388
Klan: BW Team
Skąd: localhost

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

To zależy od stopnia usterki.

Jeśli to jakaś pierdoła, to serwer może ruszyć w dowolnym momencie, nawet bez naszej dalszej ingerencji. Będzie bardzo trudno zareagować na tyle szybko, by przedłużyć wszystkim ochrony.

Jeśli system trzeba będzie stawiać od nowa, ale baza będzie nieuszkodzona, to będzie trzeba poczekać na start serwera prawdopodobnie do późnego popołudnia lub nawet wieczora.

Natomiast jeśli baza będzie uszkodzona, będziemy zmuszeni wczytać ostatni backup z 18.01 z godziny 4:00 rano. Tutaj trudno powiedzieć, kiedy serwer wstanie, bo to zależeć będzie od tego, co jeszcze oprócz bazy okaże się uszkodzone.

__________________


Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!



Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets




19-01-2017 11:45 Konrad jest offline Strona domowa Konrad Szukaj postów użytkownika: Konrad Dodaj Konrad do Listy kontaktów
Strony (4): [1] 2 3 następny » ... ostatni » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » Bugi i problemy techniczne » R19 Awaria serwera 18 01 2017

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH