Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Pola Bitew » Moria » EKSPEDYCJA R19 ZŁOTO ROZPACZY #Pamiątki » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony R19 ZŁOTO ROZPACZY #Pamiątki 2 Ankieta - średnia ocena: 5,50
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Ducu1337
Triple Ace


images/avatars/avatar-10953.jpg

Data rejestracji: 28-08-2008
Postów: 165
Klan: Nie oglądam
Kraina: Moria V

R19 ZŁOTO ROZPACZY #Pamiątki Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

http://r19.bloodwars.interia.pl/showmsg....&key=a100766ada

Tak oto wygląda w praktyce napompowanie serwera pamiątkami. Eq może wymaga trochę więcej niż kupno leg maczugi ale efekt jest ten sam.
19-01-2017 22:05 Ducu1337 jest offline Szukaj postów użytkownika: Ducu1337 Dodaj Ducu1337 do Listy kontaktów
Kamillkzn
Junior Member


Data rejestracji: 24-01-2009
Postów: 16
Kraina: Necropolia III

RE: R19 ZŁOTO ROZPACZY #Pamiątki Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

a co mają do tego pamiątki ??

Fajna ekspa ładny dmg ładne PR
19-01-2017 22:15 Kamillkzn jest offline Szukaj postów użytkownika: Kamillkzn Dodaj Kamillkzn do Listy kontaktów
KR33P
Forum Legend


images/avatars/avatar-22659.jpg

Data rejestracji: 23-05-2008
Postów: 1.872
Klan: Electi Mortis
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia V; Necropolia VII

RE: R19 ZŁOTO ROZPACZY #Pamiątki Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Kamillkzn napisał(a)
a co mają do tego pamiątki ??

Fajna ekspa ładny dmg ładne PR

Bo z pamiątek wleciały itemy, które dały przewagę osobom które miały farta.
Szczególnie na tak młodym serwerze, mowa tu najpewniej o legendarnych palnych wbitych już na lvl dsk 0+.

__________________

19-01-2017 22:33 KR33P jest offline Szukaj postów użytkownika: KR33P Dodaj KR33P do Listy kontaktów
batman66
Triple Ace


Data rejestracji: 13-08-2016
Postów: 168

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

@up
dały przewagę tym co pomyśleli Big Grin

żaden z naszej trójeczki nie wydropił leg. dsk palnej z pamiątek
każdy ją kupił na oficjalnych aukcjach serwerowych (schizo najwięcej zapłacił lol Big Grin )

ja kupić musiałem 4x dsk glocka żeby był sens tym walczyć
ale dmg koxi równiusieńko Big Grin
20-01-2017 00:46 batman66 jest offline Szukaj postów użytkownika: batman66 Dodaj batman66 do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ten serwer jest tak stary, zeby moc miec itemy z pamiatek?

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.
20-01-2017 03:18 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
turlacz1
King


Data rejestracji: 09-03-2009
Postów: 823
Klan: Saint/PUB...oraz w mej pamięci Plusz
Skąd: Ślesin...Bydgoszcz

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Szerlok napisał(a)
ten serwer jest tak stary, zeby moc miec itemy z pamiatek?


Charon Wink Bardzo ładnie koksicie jak przystało na klan top1 Big Grin

__________________
Tonąca_rybka
20-01-2017 16:03 turlacz1 jest offline Szukaj postów użytkownika: turlacz1 Dodaj turlacz1 do Listy kontaktów
Apollno1
Triple Ace


images/avatars/avatar-21997.gif

Data rejestracji: 03-06-2009
Postów: 244
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Expa ładna. Gratulacje.

------------

Prawda jest taka, ze loteria Charona dobila serwer. Nie dosc, ze z pamiatek wpadła tona repy - oblegi sa nie potrzebne - stagnacja na tak młodym serwie.

Wracając do loterii, trzeba przyznać Tobie rację Baltazar. Ci co pomyśleli to teraz koszą. Ale itemki same się nie kupiły. Trzeba było mieć trochę szczęścia wcześniej lub masę czasu aby zdobyć odpowiednią ilość kamieni.

Wg mnie sytacja i tak będzie się tylko pogarszać. Kilka osób już czeka na lvl 60-65 aby ubrać zespawane dsk+1 bandany, peleryny czy kilty.. Część graczy będzie rozwijać się w tempie atomowym w porównaniu do reszty.

Czy taka sytacja motywuje resztę graczy do gry?

Ten post był edytowany 5 raz(y), ostatnio edytowany przez Apollno1: 22-01-2017 07:12.

22-01-2017 03:09 Apollno1 jest offline Szukaj postów użytkownika: Apollno1 Dodaj Apollno1 do Listy kontaktów
Ducu1337
Triple Ace


images/avatars/avatar-10953.jpg

Data rejestracji: 28-08-2008
Postów: 165
Klan: Nie oglądam
Kraina: Moria V

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Ducu1337
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Apollno1 napisał(a)

Wg mnie sytacja i tak będzie się tylko pogarszać. Kilka osób już czeka na lvl 60-65 aby ubrać zespawane dsk+1 bandany, peleryny czy kilty.. Część graczy będzie rozwijać się w tempie atomowym w porównaniu do reszty.

Wracając do loterii, trzeba przyznać Tobie rację Baltazar. Ci co pomyśleli to teraz koszą. Ale itemki same się nie kupiły. Trzeba było mieć trochę szczęścia wcześniej lub masę czasu aby zdobyć odpowiednią ilość kamieni.



Tutaj się nie zgodzę. Spaczeńce są drogie ok. Ale cała reszta była obrzydliwie tania w porównaniu do tego co się teraz dzieje na aukcjach. Leg dsk berrete kupiłem za 2 kd teraz ludzie tłuką się o tą broń w granicach 600. I jest to broń gorsza od zespawanych 2 glocków razem które potrafiły chodzić za 100 sztuka.

Posiadam tez tone składników na itemy po 1500 - 2000 sztuka kupione poniżej 10kk

Wcale mi nie jest z tego powodu przykro że lemingi kupują na co jest teraz boom na globalu jak powiedział baltazar były to aukcje oficjalne.

Wyżnej przedstawiona sytuacja o której mówisz ze dużo kamieni było na coś takiego potrzeba to masz na myśli macki - w to idzie każdy i wiedział ze będzie szedł wiec popyt/podaż.

Jak brzmi tytuł postu oraz moje zachwycenie w pierwszym poście pamiątkami nie musze chyba tłumaczyć ze jestem przeciwny temu pomysłowi.

Same legendy są spoko z pamiątek. Ale nie wbite odrazu na doskonały w drugi dzień serwera.

cytat:
Apollno1 napisał(a)

Czy taka sytacja motywuje resztę graczy do gry?



Mówimy tutaj o 2 grupach graczy. Obydwa przypadki mnie nie obchodzą


1) Płaczki-polaczki - grupa stękających zdemotywowanych którzy zawsze znajdą powód żeby stękać ze nie są w top. I każdy z tych miliona powodów czy ten raport czy pamiątki czy inny jest dobry żeby odejsc od gry.

2) Reszta zdemotywowanych którym się "nie udało" - demotywacja tej grupy polega na tym ze pomimo tych samych szans na kupno end game itemów nie zrobili tego. Lub Sprzedali te itemy zeby kupić "TU I TERAZ" jakieś gówno typu celność. I proszę mi nie wmawiać ze 100kk na glocka była nie osiągalna dla serwera w okolicach świąt.



wisienką na torcie nieświadomej grupie drugiej są te zgłoszenia do operatorów tych śmiesznych cen według nich zawyżonych

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Ducu1337: 23-01-2017 02:03.

23-01-2017 02:00 Ducu1337 jest offline Szukaj postów użytkownika: Ducu1337 Dodaj Ducu1337 do Listy kontaktów
Apollno1
Triple Ace


images/avatars/avatar-21997.gif

Data rejestracji: 03-06-2009
Postów: 244
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zgadzam się w zupełności.

Z tym już nie dokońca.
cytat:
Ducu1337 napisał(a)

1) Płaczki-polaczki - grupa stękających zdemotywowanych którzy zawsze znajdą powód żeby stękać ze nie są w top. I każdy z tych miliona powodów czy ten raport czy pamiątki czy inny jest dobry żeby odejsc od gry.

2) Reszta zdemotywowanych którym się "nie udało" - demotywacja tej grupy polega na tym ze pomimo tych samych szans na kupno end game itemów nie zrobili tego. Lub Sprzedali te itemy zeby kupić "TU I TERAZ" jakieś gówno typu celność. I proszę mi nie wmawiać ze 100kk na glocka była nie osiągalna dla serwera w okolicach świąt.



wisienką na torcie nieświadomej grupie drugiej są te zgłoszenia do operatorów tych śmiesznych cen według nich zawyżonych


Oczywiści polaczki-płaczki są zawsze i wszędzie i z nimi nie da się nic robić. Ale odnośnie 2giej grupy zapomniałeś o dwóch innych typach graczy:
Kompletni nowicjusze na Morii oraz Ci, którzy wybrali inną drogę rozwoju(np. biała 1h, dystans). Oni aż tak dużej dopałki z tytułu loterii nie dostali. Dostali oni zasięg, ale dmg kuleje na wyższych mobach względem choćby snajpera ze zw+5 KS i instruktorem na 5poz. Mają oni znacznie łatwiej na arenach i PvP, ale kosztem exp. Masakrycznie dużo zyskała tylko palna. Świetnie radzi sobie w każdym elemencie gry.
Era Crków na leg dsk maczugach również się kończy. PvP i areny nadal będą super, ale problem z mobami po fenku(zasięg kosztem dmg) - jest równowaga - coś kosztem czegoś.

cytat:
Apollno1 napisał(a)
Czy taka sytacja motywuje resztę graczy do gry?


To było pytanie retoryczne, nie do końca miałem na myśli to co powyżej zostało napisane, dlatego rozwinę swoją myśl.

Społeczność BW jest mała, praktycznie zostali tylko Ci którzy grają dla ludzi, dla atmosfery - rank jest da nich mniej istotną kwestią.
Ale czy dla wszystkich?
Jeżeli gra chce się dobrze rozwijać poprzez zwiększanie populacji/społeczności to powinna zaspokajać różne potrzeby, tak aby jak największa liczba graczy znalazła w niej to czego szuka. Nie da się ukryć, że pozycja w rankingu jest bardzo istotna dla sporej grupy osób. Pytanie tylko, czy mają w sobie aż tyle samozaparcia i motywacji oraz umiejętności i wiedzy aby mieć świadomośc, że kiedyś może dogonią topkę? Ale to jest już inny temat.

Poniższy akapit należy traktować jako argumentację stwierdzenia zawartego w poprzednim, a nie płacz temat typu "Inni mają lepiej - kasuje się"
W każdym razie z własnych obserwacji wnioskuję, że saldo graczy jest lekko ujemne, nie ma napływu świeżej krwi - co widać po populacji R19. Dawanie kolejnych powodów do przejścia na "granie okazjonalne" bądź rezygnacji na pewno nie posłuży serwerowi. Wystarczy choćby przejrzeć dział "Wymiana kont" - rosnąca liczba zakładanych w ostatnim czasie tematów zamienię/oddam R19. Z resztą Ci co grają to widzą co powolutku zaczyna się dziać.

Ten post był edytowany 7 raz(y), ostatnio edytowany przez Apollno1: 23-01-2017 05:30.

23-01-2017 05:02 Apollno1 jest offline Szukaj postów użytkownika: Apollno1 Dodaj Apollno1 do Listy kontaktów
Ducu1337
Triple Ace


images/avatars/avatar-10953.jpg

Data rejestracji: 28-08-2008
Postów: 165
Klan: Nie oglądam
Kraina: Moria V

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Ducu1337
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Apollno1 napisał(a)
Zgadzam się w zupełności.

Kompletni nowicjusze na Morii oraz Ci, którzy wybrali inną drogę rozwoju(np. biała 1h, dystans). Oni aż tak dużej dopałki z tytułu loterii nie dostali. Dostali oni zasięg, ale dmg kuleje na wyższych mobach względem choćby snajpera ze zw+5 KS i instruktorem na 5poz. Mają oni znacznie łatwiej na arenach i PvP, ale kosztem exp. Masakrycznie dużo zyskała tylko palna. Świetnie radzi sobie w każdym elemencie gry.
Era Crków na leg dsk maczugach również się kończy. PvP i areny nadal będą super, ale problem z mobami po fenku(zasięg kosztem dmg) - jest równowaga - coś kosztem czegoś.


Tutaj cofnę się do tego co powiedział gąbek:

cytat:
batman66 napisał(a)
dały przewagę tym co pomyśleli


Kompletni nowicjusze mają szanse wybicia sie dropem na necro - a to jest moria - plus wiadomo nie muszę chyba tłumaczyć dlaczego niby "nowicjusze" mieli by mieć jakiekolwiek przywileje czy to w życiu sporcie czy grze. Chętnie pomagam nowicjuszą czy to z klanu czy z poza ale "niewiedza jest ignorancją"

Druga grupa inne ścieżki rozwoju:

Jak napisałem wczesniej:

cytat:
Ducu1337 napisał(a)
Wcale mi nie jest z tego powodu przykro że lemingi kupują na co jest teraz boom na globalu jak powiedział baltazar były to aukcje oficjalne.


Był boom na CR - popyt podaż sprawiła ze 2 ręki były drogie. Kolejna sprawa - to każdy mógł kuleć tak jak ja do aktu 2giego i po cichu zbierać sprzęt na którego "era się nie kończy. Ludzie kupowali CRa bo był teraz mocny tu i teraz. Chcieli być mocni tu i teraz tak tez wybrali ścieżkę rozwoju. To był świadomy wybór - wszelakie argumenty tego typu są na poziomie Małgosi która wraz z innymi dziećmi ze wydała cały kapitał na słodycze a teraz płacze że Jaś kupił wymarzoną zabawkę na którą odkładał i nie chce się z nią podzielić. "Pokolenie Milenium"


cytat:
Apollno1 napisał(a)
Czy taka sytacja motywuje resztę graczy do gry?

Społeczność BW jest mała, praktycznie zostali tylko Ci którzy grają dla ludzi, dla atmosfery - rank jest da nich mniej istotną kwestią.
.



Mówilismy tutaj o grupie "zdemotywowanych" wyżej przedstawiona grupa graczy wcale nie jest z tego powodu zdemotywowana - bo gra czysto casualowo i nie interesuje ich wyścig szczórów co sam podkreślieś.

cytat:
Apollno1 napisał(a)
. Dostali oni zasięg, ale dmg kuleje na wyższych mobach względem choćby snajpera ze zw+5 KS i instruktorem na 5poz. Mają oni znacznie łatwiej na arenach i PvP, ale kosztem exp. Masakrycznie dużo zyskała tylko palna. Świetnie radzi sobie w każdym elemencie gry.


CR tostali mocny early - mid game oraz PVP Patrząc na moj klan nie ma zadnego problemu z robieniem wszystkiego co mi przyjdzie na mysl na mapie pierwszej. Biała 1h to inna sprawa bo w tej ścieżce rozwoju nie trzeba kupić jednego itemu (macka leg dsk) zeby zapewnic sobie wszystko czym jest zasieg dmg. CR dostali boost we wczesnych fazach gry i to co zrobią z tą przewagą to kwestia ich umiejętności

Snajperzy ssają w PVP i bedą będą ssać we wszystkim powyżej lvl 90tego argument kiepski

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Ducu1337: 23-01-2017 09:52.

23-01-2017 09:51 Ducu1337 jest offline Szukaj postów użytkownika: Ducu1337 Dodaj Ducu1337 do Listy kontaktów
Apollno1
Triple Ace


images/avatars/avatar-21997.gif

Data rejestracji: 03-06-2009
Postów: 244
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Ducu1337 napisał(a)

Kompletni nowicjusze mają szanse wybicia sie dropem na necro - a to jest moria - plus wiadomo nie muszę chyba tłumaczyć dlaczego niby "nowicjusze" mieli by mieć jakiekolwiek przywileje czy to w życiu sporcie czy grze. Chętnie pomagam nowicjuszą czy to z klanu czy z poza ale "niewiedza jest ignorancją"


Odnoniosę się tylko do przypadku gry:
Może dlatego aby zostali i pograli dłużej?. Może niekoniecznie należą im się przywileje,
Wg mnie Ci co pomyśleli dostali zbyt dużo względem tych co nie pomyśleli.

Sport ma inne mechanizmy. Nawet nowicjujesz mogą wygrywać amatorskie turniejeSmile

Ten post był edytowany 6 raz(y), ostatnio edytowany przez Apollno1: 25-01-2017 03:03.

23-01-2017 16:52 Apollno1 jest offline Szukaj postów użytkownika: Apollno1 Dodaj Apollno1 do Listy kontaktów
Ducu1337
Triple Ace


images/avatars/avatar-10953.jpg

Data rejestracji: 28-08-2008
Postów: 165
Klan: Nie oglądam
Kraina: Moria V

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Ducu1337
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Apollno1 napisał(a)
Sport ma inne mechanizmy


Sport ma takie same mechanizmy - jest to swego rodzaju "gra" o z góry ustalonych zasadach, za których złamanie jest kara lub dyskwalifikacja (w tym wypadku bany)

Wszyscy są równi oraz ich szanse są równe w kontekście tych zasad. Wygrywa ten który jest najbardziej przygotowany.

"inne mechanizmy" Nie ważne czy to mięśnie czy umysł (jak np. szachy sportowe). Kazdy moze wygrać olimpiadę jeśli ma do tego predyspozycje, czas, i samozaparcie - innymi słowy zasłużył na to zęby być najlepszy.

cytat:
Apollno1 napisał(a)
Nawet nowicjujesz mogą wygrywać amatorskie turniejeSmile


Mówisz ze nowicjusz nie mógł kupić glocków i być w top? Na moim pierwszym serwerze którym był nie R2 - tylko beta R2 udało mi się dojść do top przy rejestracji na rocznym serwerze oraz mogę podać garść nicków z taką samą sytuacją jak moja. Tylko ja zamiast stękać na forum i zakładać kolejny post z treścią "maluszek" wolałem się wysilić intelektualnie bo to sprawiało mi 90% zabawy z tej gry gdy nie było ogolno dostepnych połaczen i item testów.
25-01-2017 12:59 Ducu1337 jest offline Szukaj postów użytkownika: Ducu1337 Dodaj Ducu1337 do Listy kontaktów
Apollno1
Triple Ace


images/avatars/avatar-21997.gif

Data rejestracji: 03-06-2009
Postów: 244
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Ducu1337 napisał(a)
cytat:
Apollno1 napisał(a)
Sport ma inne mechanizmy


Sport ma takie same mechanizmy - jest to swego rodzaju "gra" o z góry ustalonych zasadach, za których złamanie jest kara lub dyskwalifikacja (w tym wypadku bany)

Wszyscy są równi oraz ich szanse są równe w kontekście tych zasad. Wygrywa ten który jest najbardziej przygotowany.

"inne mechanizmy" Nie ważne czy to mięśnie czy umysł (jak np. szachy sportowe). Kazdy moze wygrać olimpiadę jeśli ma do tego predyspozycje, czas, i samozaparcie - innymi słowy zasłużył na to zęby być najlepszy.



cytat:
Apollno1 napisał(a)
Nawet nowicjujesz mogą wygrywać amatorskie turniejeSmile


Mówisz ze nowicjusz nie mógł kupić glocków i być w top? Na moim pierwszym serwerze którym był nie R2 - tylko beta R2 udało mi się dojść do top przy rejestracji na rocznym serwerze oraz mogę podać garść nicków z taką samą sytuacją jak moja. Tylko ja zamiast stękać na forum i zakładać kolejny post z treścią "maluszek" wolałem się wysilić intelektualnie bo to sprawiało mi 90% zabawy z tej gry gdy nie było ogolno dostepnych połaczen i item testów.


Nie zrozumieliśmy się kompletnie. W dużym skrócie, masz całkowitą rację. Ale to, że ty wolisz się wysilić nie oznacza, że każdy będzie tego chciał. W tej chwili w BW grają ludzie tacy jak ty. Jak widać nie jest ich dużo, dlatego można przynajmniej przemyśleć czy może nie warto czegoś zmienić. Probowac otworzyć się na innych graczy, którzy nie lubią aż tyle myśleć, którzy szukają czegoś innego. Bo inaczej saldo aktywnych graczy będzie ujemne.

"Inne mechanizmy" - tu mam na myśli aspekt psychologiczny. Nie oszukujmy sie, najlepszym motywatorem do kontynuowania gry, jest osiąganie sukcesów - widać to z resztą po tych najpopularniejszych tytułach. Czasy sie zmieniaja, BW tez musi jezeli nie chce byc reliktem zapomnienia - nie mowie, ze drastycznie, ale kompromisy sa potrzebne.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Apollno1: 25-01-2017 18:36.

25-01-2017 18:30 Apollno1 jest offline Szukaj postów użytkownika: Apollno1 Dodaj Apollno1 do Listy kontaktów
Ducu1337
Triple Ace


images/avatars/avatar-10953.jpg

Data rejestracji: 28-08-2008
Postów: 165
Klan: Nie oglądam
Kraina: Moria V

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Ducu1337
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Apollno1 napisał(a)

Nie zrozumieliśmy się kompletnie. W dużym skrócie, masz całkowitą rację. Ale to, że ty wolisz się wysilić nie oznacza, że każdy będzie tego chciał. W tej chwili w BW grają ludzie tacy jak ty. Jak widać nie jest ich dużo, dlatego można przynajmniej przemyśleć czy może nie warto czegoś zmienić. Probowac otworzyć się na innych graczy, którzy nie lubią aż tyle myśleć, którzy szukają czegoś innego. Bo inaczej saldo aktywnych graczy będzie ujemne.


Nikogo nie trzeba zachęcać do niczego wręcz sie nie powinno. Bo gdybyśmy rozmawiali o szachach w takim samym kontekście ze komuś "nie chce się myśleć i powinno się 5letniego jasia zachęcić do gry" jest nie bez sensu. Dla ludzi którzy "szukają czegoś innego" są warcaby. Rozwiązanie jest bardzo proste oraz wdrązane.

Fuzje serwerów w których serwer młodszy powinien dostać wprost proporcionalnego boosta względem czasu jakim istnieje serwer starczy z którym miał fuzje.

A dla całej reszty otwierać kolejne i robić tak do w koło.

W grze gdzie myślenie odgrywa w tej grze tak kluczową role argument "nie wszystkim chce się myśleć" jest dla mnie jednoznaczny z "nie chce mi się w to grać". A jak ktoś czegoś nie chce to nie powinno się tego wciskać bo reakcja typowego konsumenta jest zazwyczaj odwrotna.

Plus jak wspominałeś wcześniej o elemencie psychologicznym. Sukcesy są głównym motorem motywacyjnym. Ale dla mnie wszelakie otwieranie się w postaci dnia dziecka albo innych przywilejów jest fundamentalnie bez sensu. Dlaczego? bo bez wysiłku nie powinno się nagradzać nikogo sukcesem. Oraz uważam ze prawie tak niebezpiecznym dla balansu gry jak wprowadzenie mikropłatności.

Przesiewy w postaci fuzji serwerów są jedynym i idealnym rozwiązaniem.
25-01-2017 22:52 Ducu1337 jest offline Szukaj postów użytkownika: Ducu1337 Dodaj Ducu1337 do Listy kontaktów
Apollno1
Triple Ace


images/avatars/avatar-21997.gif

Data rejestracji: 03-06-2009
Postów: 244
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

W porządku. Próbowałem tylko przedstawić inny punt widzenia. W gruncie rzeczy zgadzam sie ze wszystkim co napisałeś. BW jest grą unikalna - niech taką pozostanie.

Ten post był edytowany 8 raz(y), ostatnio edytowany przez Apollno1: 27-01-2017 16:10.

26-01-2017 22:45 Apollno1 jest offline Szukaj postów użytkownika: Apollno1 Dodaj Apollno1 do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Pola Bitew » Moria » EKSPEDYCJA R19 ZŁOTO ROZPACZY #Pamiątki

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH