Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Skargi » R7+R11 » REG.HANDLU Prośba o wyjaśnienie » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony Prośba o wyjaśnienie
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
joki007
Newbie


Data rejestracji: 12-02-2017
Postów: 6

Prośba o wyjaśnienie Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Mam pytanie - dlaczego moja aukcja została uznana za nieprawidłową?

http://r7.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=9e1afc383b


nie jest to pierwszy przypadek zresztą.

http://r7.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=04b72ddb9e

Drodzy moderatorzy gram od 2008 roku dla zabawy nie chcę śledzić żadnych akcji, czytać tematów na forum do którego zalogowałem się dopiero dzisiaj, bo nie mam na to czasu. wystawiam przedmioty za cenę, która wydaje mi się sprawiedliwa.

Ja to widzę tak:

1. Jeżeli cena jest za wysoka to nikt nie kupi i tyle.

2. jeżeli ktoś kupi to znaczy że cena była odpowiednia.

więc albo zmieńcie tytuł zakładki na skup (tam są ustalane ceny )
albo reagujcie tylko na skrajne przypadki (chociaż nie wiem jakie to są)

Ja sam miałem tak kilka razy że nadpłacałem za przedmiot bo nie mam czasu siedzieć cały dzień przed komputerem i klikać - było mnie na to stać więc tak zrobiłem. Nie widzę w tym nic złego.

Sposób w jaki Wy to prowadzicie jest dla mnie co najmniej dziwny.

Tak siak czy owak proszę o pełną listę itemów z ich cenami za które mogę je wystawiać
12-02-2017 12:24 joki007 jest offline Szukaj postów użytkownika: joki007 Dodaj joki007 do Listy kontaktów
adagio
Szeryf na serwerach R14+R16 i R20


images/avatars/avatar-14864.jpg

Data rejestracji: 26-12-2007
Postów: 5.090
Klan: White_Dragons (D_F)
Kraina: Necropolia II
Skąd: Kalisz

RE: Prośba o wyjaśnienie Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
joki007 napisał(a)
Mam pytanie - dlaczego moja aukcja została uznana za nieprawidłową?

http://r7.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=9e1afc383b


nie jest to pierwszy przypadek zresztą.

http://r7.bloodwars.interia.pl/showmsg.p...&key=04b72ddb9e


Wyjaśnienie masz w wiadomości. Cena jest za wysoka

cytat:
joki007 napisał(a)
Drodzy moderatorzy gram od 2008 roku dla zabawy nie chcę śledzić żadnych akcji, czytać tematów na forum do którego zalogowałem się dopiero dzisiaj, bo nie mam na to czasu. wystawiam przedmioty za cenę, która wydaje mi się sprawiedliwa.


Jeżeli nie chce ci się śledzić aukcji i wystawiasz za cenę która wydaje ci się sprawiedliwa, to nie możesz się dziwić, że czasem aukcje są redukowane

cytat:
joki007 napisał(a)
Ja to widzę tak:

1. Jeżeli cena jest za wysoka to nikt nie kupi i tyle.

2. jeżeli ktoś kupi to znaczy że cena była odpowiednia.

więc albo zmieńcie tytuł zakładki na skup (tam są ustalane ceny )
albo reagujcie tylko na skrajne przypadki (chociaż nie wiem jakie to są)

Ja sam miałem tak kilka razy że nadpłacałem za przedmiot bo nie mam czasu siedzieć cały dzień przed komputerem i klikać - było mnie na to stać więc tak zrobiłem. Nie widzę w tym nic złego.

Sposób w jaki Wy to prowadzicie jest dla mnie co najmniej dziwny.

Tak siak czy owak proszę o pełną listę itemów z ich cenami za które mogę je wystawiać


Źle to widzisz. Jeżeli ktoś przepłaca za przedmiot, bo nie chce mu się siedzieć, to nie znaczy, że ten przedmiot jest tyle wart

__________________

12-02-2017 13:16 adagio jest offline Szukaj postów użytkownika: adagio Dodaj adagio do Listy kontaktów
joki007
Newbie


Data rejestracji: 12-02-2017
Postów: 6

Autor tematu Temat rozpoczęty przez joki007
RE: Prośba o wyjaśnienie Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

No ok.

W takim razie skoro moderatorzy decydują co jest ile warte to nie nazywajmy tego aukcją. Na aukcji to sprzedający decyduje co jest ile warte. Kupujący może kupić lub nie - nikt nikogo do niczego nie zmusza.

W takim razie ponawiam do Was prośbę - prześlijcie mi spis co jest ile warte a będę się do tego stosował. Jeżeli cena będzie dla mnie za mała to będę po prostu sprzedawał zamiast wystawiać.

Nasuwa mi się jeszcze jedno pytanie :

A co jeżeli bym chciał cofnięcia aukcji po waszej interwencji ? jest to możliwe??
12-02-2017 13:55 joki007 jest offline Szukaj postów użytkownika: joki007 Dodaj joki007 do Listy kontaktów
Terax
Junior Member


Data rejestracji: 21-11-2016
Postów: 21

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

a od kiedy to sprzedajacy decyduje ile co jest warte???

to tak samo jak za szt zlomu chciala bym 1000 pr bo mam takie widzimisie
12-02-2017 16:02 Terax jest offline Szukaj postów użytkownika: Terax Dodaj Terax do Listy kontaktów
joki007
Newbie


Data rejestracji: 12-02-2017
Postów: 6

Autor tematu Temat rozpoczęty przez joki007
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A jak chcesz kupić 1kg mąki albo cukru w sklepie to kto wyznacza za jaką cenę? Na wolnym rynku sprzedający wyznacza cenę a kupujący może za tą cenę towar kupić lub nie.

Jeżeli chcesz to wystaw - moim zdaniem masz do tego prawo. Czy to ktoś od ciebie kupi to już inna bajka
12-02-2017 17:41 joki007 jest offline Szukaj postów użytkownika: joki007 Dodaj joki007 do Listy kontaktów
Apollno1
Triple Ace


images/avatars/avatar-21997.gif

Data rejestracji: 03-06-2009
Postów: 244
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
joki007 napisał(a)
A jak chcesz kupić 1kg mąki albo cukru w sklepie to kto wyznacza za jaką cenę? Na wolnym rynku sprzedający wyznacza cenę a kupujący może za tą cenę towar kupić lub nie.

Jeżeli chcesz to wystaw - moim zdaniem masz do tego prawo. Czy to ktoś od ciebie kupi to już inna bajka


Na wolnym rynku masz coś, czego nie ma na BW - konkurencyjność, dużą liczbę towarów.

Ty jako sprzedający możesz ustalić cene 20zł za 1kg mąki. Kupujący jak potrzebuje mąki może zgodzić się na tak dużą cenę i zapłacić, albo pójść do innego sklepu i kupić ją za 2zł.

Na wolnym rynku to sprzedawca bije się o klienta, o to aby kupił włąśnie u niego, a nie u konkurencji. Dlatego w większości przypadków nie są potrzebne sztuczne ingerencje w ceny bo one same się kształtują.



Ale, abys lepiej zrozumiał sens korygowania aukcji opiszę Ci pewną hipotetyczną sytuację:

W Polsce głównym dostawcą prądu jest PGNIG. Zgodnie z Twoim tokiem myślenia "sprzedający wyznacza cene a kupujący może za tą cenę towar kupić lub nie." - załóżmy teraz, że PGNIG jest pazerne i ustala cenę prądu np. na 100zł za 1kWh.
I co robisz w tej sytuacji? Akceptujesz cenę i płacisz lub kupujesz tańsze świeczki aby mieć namiastkę światła, rezygnujesz z samochodu, innych przyjemności aby oplacić rachunek za prąd?
Pewnie napisałbyś skargę do Komisji Energetyki, która po przeanalizowaniu skorygowałaby cenę do np. 5zł za 1kWh uznając kwotę 100zł za zbyt dużą, ekonomicznie nieuzasadnioną, działaniem na szkode rynku/gospodarki itp.

W normalnym świecie także istnieją takie instrumenty. Inny przykład:
cena roamingu w UE i wpływ na jej cenę regulacji KE.

Ten post był edytowany 6 raz(y), ostatnio edytowany przez Apollno1: 12-02-2017 18:45.

12-02-2017 18:15 Apollno1 jest offline Szukaj postów użytkownika: Apollno1 Dodaj Apollno1 do Listy kontaktów
joki007
Newbie


Data rejestracji: 12-02-2017
Postów: 6

Autor tematu Temat rozpoczęty przez joki007
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Rozumiem i zgadzam się z tym co piszesz ale to nie odnosi się do końca do aukcji w BW (zwłaszcza złomu).
A co jeżeli sytuacja była by taka: chcesz sprzedać samochód np. za 9000 zł (cena rynkowa waha się między 5000-9000 zł) - znajduje się kupiec i sprzedajesz. Po 3 dniach od urzędu skarbowego dostajesz wiadomość że sprzedałeś za drogo i masz urzędowi oddać 2000 zł. Zgadzasz się z takim postępowaniem?? Co byś powiedział gdyby przyszedł do Ciebie kupiec i powiedział że zawsze chciał mieć taki samochód i chce go kupić już teraz i zapłaci Ci za niego 10 000 zł - nie sprzedał byś ??

Możemy się zalicytować przykładami ale nie o to mi chodzi.

Rozumiem że jeżeli zostawi się to bez nadzoru to zaraz się okaże że za pałkę trzeba będzie płacić 10k. Wydaje mi się po prostu że korekcja powinna być stosowana jedynie w wyraźnych przekroczeniach. Jak dla mnie przekroczenie limitu o 2,7 % to nie jest coś strasznego.

Dlatego proszę moderatorów albo o listę itemów z aktualnymi cenami albo może jakiś wzór dzięki któremu sam będę w stanie obliczyć wartość itemu.

Ja chcę sprzedawać po właściwej cenie tylko niech mi ktoś powie jaka ona jest.

Osobiście nie wiem dlaczego admin za bazę przyjął w moim przypadku cenę 460pr/szt a nie 450pr/szt? z czego to wynikło ? skąd na przyszłość mam wiedzieć że to akurat 460pr/szt?
12-02-2017 19:43 joki007 jest offline Szukaj postów użytkownika: joki007 Dodaj joki007 do Listy kontaktów
Apollno1
Triple Ace


images/avatars/avatar-21997.gif

Data rejestracji: 03-06-2009
Postów: 244
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
joki007 napisał(a)
Rozumiem i zgadzam się z tym co piszesz ale to nie odnosi się do końca do aukcji w BW (zwłaszcza złomu).
A co jeżeli sytuacja była by taka: chcesz sprzedać samochód np. za 9000 zł (cena rynkowa waha się między 5000-9000 zł) - znajduje się kupiec i sprzedajesz. Po 3 dniach od urzędu skarbowego dostajesz wiadomość że sprzedałeś za drogo i masz urzędowi oddać 2000 zł. Zgadzasz się z takim postępowaniem?? Co byś powiedział gdyby przyszedł do Ciebie kupiec i powiedział że zawsze chciał mieć taki samochód i chce go kupić już teraz i zapłaci Ci za niego 10 000 zł - nie sprzedał byś ??

Możemy się zalicytować przykładami ale nie o to mi chodzi.

Rozumiem że jeżeli zostawi się to bez nadzoru to zaraz się okaże że za pałkę trzeba będzie płacić 10k. Wydaje mi się po prostu że korekcja powinna być stosowana jedynie w wyraźnych przekroczeniach. Jak dla mnie przekroczenie limitu o 2,7 % to nie jest coś strasznego.

Dlatego proszę moderatorów albo o listę itemów z aktualnymi cenami albo może jakiś wzór dzięki któremu sam będę w stanie obliczyć wartość itemu.

Ja chcę sprzedawać po właściwej cenie tylko niech mi ktoś powie jaka ona jest.

Osobiście nie wiem dlaczego admin za bazę przyjął w moim przypadku cenę 460pr/szt a nie 450pr/szt? z czego to wynikło ? skąd na przyszłość mam wiedzieć że to akurat 460pr/szt?



Oczywiście, że bym sprzedał, ale to jest trochę inna sytacja niż na BW. Otóż na BW cenę danego itemu ustalana jest na podstawie poprzednich aukcji. Czyli jak kupujący był gotow zapłacić więcej aniżeli wynosi faktyczna cena itemu to kolejny sprzedawca wystawi za np. 10% wiecej aniżeli cena ostatniej sprzedaży - skoro zostało sprzedane to czemu mam nie zarobić troszkę więcej. Kolejny zrobi tak samo, w efekcie czego cena jest windowana do góry. Prowadzi to do tego, że nowi gracze, moją mocno ograniczony dostęp do itemków na rynku z racji ceny. Nie stać ich na lepsze EQ, przez co wolniej sie rozwijają i tym samym rezygnują z gry.

W normalnym świecie w większości przypadków podaż przewyższa popyt i dlatego nawet jak się trafi kupiec gótów zapłacić więcej to nie powoduje to wzrostu ceny rynkowej danego dobra. Dlatego jakby udałoby Ci się sprzedać samóchod za 10% więcej aniżeli jego cena rynkowa to nie oznacza to, że cena wszystkich samochodów wzrośnie o 10% bo jest kilka osób gotowych zapłacić znacznie więcej.

W BW niestety takby się stało. I dlatego jest to korygowane, aby nie powodować nieuzasadnionego wzrostu cen i tym samym ograniczać dostępność rynku dla nowych i mniej zamożnych graczy oraz aby zapobiegać hiperinflancji i ogranczyć push.

Jeżeli chcesz poznać cenę danego itemu to przed wystawieniem na aukcje wchodzisz w zakładkę zakończone i patrzysz po ile schodzily ostatnio (np. 10 ostatnich ofert) i taką cenę ustawiasz.

Ten post był edytowany 3 raz(y), ostatnio edytowany przez Apollno1: 12-02-2017 20:58.

12-02-2017 20:49 Apollno1 jest offline Szukaj postów użytkownika: Apollno1 Dodaj Apollno1 do Listy kontaktów
adagio
Szeryf na serwerach R14+R16 i R20


images/avatars/avatar-14864.jpg

Data rejestracji: 26-12-2007
Postów: 5.090
Klan: White_Dragons (D_F)
Kraina: Necropolia II
Skąd: Kalisz

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dla każdego powyżej po ostrzeżeniu słownym.


Na BW nie ma (i nigdy nie było) wolnego rynku. Ceny ustalane są na podstawie wycen, ostatnio zakończonych aukcji i przebiegu licytacji.

Jeżeli nie zgadzasz się z decyzją o redukcji pr, to możesz napisać odwołanie do C47

__________________

13-02-2017 08:19 adagio jest offline Szukaj postów użytkownika: adagio Dodaj adagio do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Skargi » R7+R11 » REG.HANDLU Prośba o wyjaśnienie

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH