Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » Zalany lapek, co dalej? » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony Zalany lapek, co dalej?
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Soli
King


images/avatars/avatar-39.jpg

Data rejestracji: 03-10-2006
Postów: 997
Klan: Trzeci Szwadron/Decados
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia
Skąd: Mroczna Utopia

Zalany lapek, co dalej? Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wylalem piwo na lapka. Polecialo od gory (klawiatura). Zasilanie odlaczone od reki, lapek wylaczony poprzez przytrzymanie startu i odwrocony "do gory nogami". Co dalej? Model alienware r3.
04-03-2017 00:51 Soli jest offline Szukaj postów użytkownika: Soli Dodaj Soli do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wyjmij klawiaturę i wysusz, może wstanie, zależy ileż tego piwa się tam wylało, przy odrobinie szczęścia może nie dostało się do środka, wszystko zależy od tego, czy czujesz się na siłach by grzebać, czy nie ;p
On ma baterię wbudowaną zdaje się?

__________________
[
04-03-2017 19:52 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
Soli
King


images/avatars/avatar-39.jpg

Data rejestracji: 03-10-2006
Postów: 997
Klan: Trzeci Szwadron/Decados
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia
Skąd: Mroczna Utopia

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Soli
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Generalnie poszło na lapka pół kufla. Natychmiast odlaczylem zasilacz i go wylaczylem przytrzymaniem. Zaraz po tym do góry kołami i wycieranie co wylecialo. Schnął 12h i po tym go włączyłem. Głośnik szwankuje i były problemy z klawiaturą, przycisnięcie jednego klawisza dawało efekt kilku innych. Reszta jak na razie śmiga, giera chodzi, nic nie zacina. Trochę śmierdziało piwskiem po uruchomieniu ale już chyba wszystko wyparowało. Podsumowując, chyba się fartło Big Grin
04-03-2017 20:03 Soli jest offline Szukaj postów użytkownika: Soli Dodaj Soli do Listy kontaktów
bla_bla_bla
Viking


Data rejestracji: 19-09-2015
Postów: 732
Kraina: Necropolia
Skąd: BW → Bloody Warns

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Taaa, piwo wyparowało... piwo to nie spirytus, poza tym zawiera słód (jakby cukier), który potrafi dość skutecznie skleić ze sobą to i owo, a w dłuższej perspektywie czasem może doprowadzić do zwarcia... Zatem nie "schnął", a się sklejał (niby jedno i drugie na "s", ale różnica zasadnicza)Big Grin
Ludzie po ciężkim wypadku samochodowym też czasem wstają, idą, zachowują się niby normalnie... a kilka godzin później okazuje się, że połowa kości pogruchotana (albo organy wewnętrzne przemieszczone)...

Także przemyśl sprawę, rozbierz sprzęt i co najmniej dokładnie przemyj izopropylem (optymalnie byłoby pod ciśnieniem lub w wannie ultradźwiękowej), o ile czujesz się na siłach, żeby zrobić to sam... a jak nie, to serwis...
No, chyba że przez najbliższe miesiące chcesz się zastanawiać czy pieprznie i kiedy pieprznie;]

A na przyszłość - nie trzymaj piwska w zasięgu laptopa (czy tam vice versa)...
Ech, gdybym dostawał złotówę za każdą zasłyszaną w ostatnich miesiącach "romantyczną" historię o zbliżeniu lapka z piwem... Big Grin

__________________


cytat:
Co jest tej, lepiej postaw litr, siadaj, gadaj co masz
Polej raz i pij, albo będzie peace albo damy se w pysk
Nie powiedziałeś tego w ryj to jakbyś chłopcze znikł

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez bla_bla_bla: 04-03-2017 20:44.

04-03-2017 20:41 bla_bla_bla jest offline Strona domowa bla_bla_bla Szukaj postów użytkownika: bla_bla_bla Dodaj bla_bla_bla do Listy kontaktów
Alex1976
Junior Member


Data rejestracji: 02-09-2009
Postów: 18
Klan: PRX
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria II
Skąd: Aleksandria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zalanie ... i co dalej

1. rozebrać lapka
2. wyczyścić wszystko na płycie głównej i innych zalanych elementach - używasz do tego alkoholu izo-propylowego
i miękkiego pędzelka czyścisz aż wszystko zejdzie ( inna chemia też wchodzi w rachubę ale tego raczej w domu miał nie będzieszSmile )
3 . przeglądasz Płytę główną czy nie ma podlanych układów w szczególności mostek północny i południowy karta graficzna procek i mosfity układu zasilania i układu ładowania, gniazda taśm...
przegląd mb najlepiej robić pod mikroskopem może być taki video mikroskop za 60-100 pln z wyjściem na monitor komputerowy
4. jak mb jest wyczyszczona - suszymy ją powietrzem z kompresora bezolejoweg - bardzo ważne
lub powietrzem sprężonym w aerozolu - wydmuchujemy izopropanol

odpaliłbym lapka przed złożeniem - i patrzymy czy wszystko działa - jeśli tak

5. składamy wszystko - klawiatura- na 99,99% do wymiany
zawsze będą na niej zwarcia a rozłożenie klawiatury i złożenie jej z powrotem po wyczyszczeniu jest ... lekko mówiąc prze..&%$&^%$ ne ... więc lepiej kupić nową

Piwo jest o tyle szkodliwe że zawiera słody - które jak nie wyczyścisz będą pleśnieć i zrobi się grzyb
nawet jak lapek będzie jakimś cudem działał to z czasem zardzewieją styki utlenią się i dojdzie do
większych nieodwracalnych uszkodzeń laminatu płyty głównej ...

w warunkach domowych można spróbować ale lepiej oddać do sprawdzonego serwisu elektronicznego - uwaga nie każdy serwis komputerowy wie jak obchodzić się z elektroniką
większość z nich to wymieniacze a nie naprawiacze

ojej - to tak w expresowym skrócie ....

__________________
Śnieg, śnieg, błoto, ledwo tli się w tobie ogień depcze cię Pan Diabeł razem z Panem Bogiem lecz nie tylko ciebie stratowano dziś w mieście także wy, tratujący tratowani jesteście...
05-03-2017 20:48 Alex1976 jest offline Szukaj postów użytkownika: Alex1976 Dodaj Alex1976 do Listy kontaktów
Soli
King


images/avatars/avatar-39.jpg

Data rejestracji: 03-10-2006
Postów: 997
Klan: Trzeci Szwadron/Decados
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia
Skąd: Mroczna Utopia

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Soli
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jutro będę dzwonił o serwis Della.
05-03-2017 22:15 Soli jest offline Szukaj postów użytkownika: Soli Dodaj Soli do Listy kontaktów
Alex1976
Junior Member


Data rejestracji: 02-09-2009
Postów: 18
Klan: PRX
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria II
Skąd: Aleksandria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

no oni nie naprawią - będą wymieniać
i jak znam serwis dell - to koszmarnie drogo

__________________
Śnieg, śnieg, błoto, ledwo tli się w tobie ogień depcze cię Pan Diabeł razem z Panem Bogiem lecz nie tylko ciebie stratowano dziś w mieście także wy, tratujący tratowani jesteście...
05-03-2017 22:27 Alex1976 jest offline Szukaj postów użytkownika: Alex1976 Dodaj Alex1976 do Listy kontaktów
Franpi
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Również 3 dni temu przeżyłem zalanie laptopa. Wyałem szklankę cukrowanej herbaty na klawiaturę laptopa. Wystraszyłem się, że nie będzie działać, ale podjąłem podstawowe kroki. Wyłączyłem z prądu, odwróciłem go do góry nogami na ręcznik i poczekałem chwilę. Ze względu na to, że laptop jest mi potrzebny do pracy, z wielkim strachem włączyłem go ponownie. Moja Toshiba, mimo, że źle potraktowana przeze mnie, nie zawiodła mnie. Przez chwilę wentylator wydawał dziwne dźwięki i dwa klawisze wydawały się być przyklejone do podłoża, ale po ok 30 minutach pracy na tymże laptopie, wszystko wróciło do normy. Pozdrawiam i życzę wiele radości z użytkowania swoich lapków Smile
21-08-2017 10:02
Unger
Super Moderator


images/avatars/avatar-5215.gif

Data rejestracji: 04-12-2006
Postów: 529
Klan: Brak klanu
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia II
Skąd: Lublin

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Miesiąc temu wilgoć dostała się do mojego zaniedbanego i koszmarnie zakurzonego komputera.
*Mieszkam na wyspie, więc wilgoć tutaj, to chleb powszedni.
Zasilacz pierdyknął głośno jak wystrzał z hakownicy, aż podskoczyłem na krześle.
Najgorsze miało się dopiero zacząć... jak rozebrałem i sprawdziłem mojego *Towera.
1 .Zasilacz spalony.
2. Płyta główna MSI usmażona.
3. Procesor 16 rdzeni usmażony.
4. Obie karty graficzne sześcio-gigowe, usmażone.

Kopnięcie w szafę i walnięcie pięścią w ścianę nie pomogło, nic a nic.

Zalecam kolego na spokojnie otworzyć lapka, przeczyścić i usunąć lepkie pozostałości po zalaniu.

__________________
Super Moderator


Na gurze rurze
Na dole kszaki
Mam horom curke
Dej mi świerzaki

25-08-2017 15:45 Unger jest offline Szukaj postów użytkownika: Unger Dodaj Unger do Listy kontaktów
bbatorek
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wilgoć źle wpływa na elektronikę. Po osuszeniu i oczyszczeniu laptopa, warto go sprawdzić za pomocą programów diagnostycznych.
11-10-2017 14:01
Soli
King


images/avatars/avatar-39.jpg

Data rejestracji: 03-10-2006
Postów: 997
Klan: Trzeci Szwadron/Decados
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia
Skąd: Mroczna Utopia

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Soli
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Współczuję Unger.

Z lapkiem nie zrobilem nic i śmiga dalej.
13-10-2017 00:22 Soli jest offline Szukaj postów użytkownika: Soli Dodaj Soli do Listy kontaktów
Jmagda
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Miałeś dużo szczęścia! Ale uważaj na niego, bo drugi raz może już nie wytrzymać próby zatopienia Smile
18-10-2017 09:15
stefanwoznak
Newbie


Data rejestracji: 10-11-2017
Postów: 0

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Lapek szczęśliwie cały, ale piwa szkoda Big Grin
10-11-2017 11:32 stefanwoznak jest offline Szukaj postów użytkownika: stefanwoznak Dodaj stefanwoznak do Listy kontaktów
astandt
Newbie


Data rejestracji: 30-11-2017
Postów: 0

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
stefanwoznak napisał(a)
Lapek szczęśliwie cały, ale piwa szkoda Big Grin


Cieszę się, że Twój laptop żyje Smile Mój spadł z biurka. Mimo, że zleciał na płasko i z pozoru nic się nie stało, to jednak uszkodził się dysk i czeka mnie jego wymiana, jak i przegląd całego laptopa w celu zweryfikowania, czy płyta główna jest w porządku.

ban
30-11-2017 14:40 astandt jest offline Szukaj postów użytkownika: astandt Dodaj astandt do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » Zalany lapek, co dalej?

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH