Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » Bugi i problemy techniczne » FUZJA R3+R4 Nie mogę grać jednocześnie dwoma postaciami po FUZJI » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Nie mogę grać jednocześnie dwoma postaciami po FUZJI 4 Ankieta - średnia ocena: 3,254 Ankieta - średnia ocena: 3,254 Ankieta - średnia ocena: 3,25
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Dark Knight
Triple Ace


Data rejestracji: 20-02-2008
Postów: 210

Nie mogę grać jednocześnie dwoma postaciami po FUZJI Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Oświadczam że przeczytałem(-am) temat: Najczęściej zgłaszane bugi i problemy (Najczęściej Zgłaszane Problemy I Ich Rozwiązania) i opisany przeze mnie problem się tam nie znajduje.

Id lub nick w grze: Marco42
Przeglądarka internetowa: Firefox

Opis problemu:Zalogowałem sie na testowy serwer i cos działa nie tak- mam postacie na r3 i r4 = po zalogowaniu wrzuca mnie na testowym serwerze na jedno konto tylko albo na to z r3 albo na r4 po odświezeniu strony mam dwie otwarte strony z tą samą postacia albo z r4 albo z r3 zależy od tego gdzie loguje sie pożniej. Tak sie nie da grać . Po odświezeniu strony automatycznie wrzuca mnie na jedna postać. Zróbcie cos z tym
07-03-2017 13:54 Dark Knight jest offline Szukaj postów użytkownika: Dark Knight Dodaj Dark Knight do Listy kontaktów
MagdaZach
Full Member


Data rejestracji: 27-02-2017
Postów: 50
Klan: WDN
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Aby zalogować się na serwer testowy:
wejdź na stronę portalu gry
wpisz swój login i hasło dla R3/R4 (jeśli login z R4 nie działa, patrz niżej - Zduplikowane loginy)
wybierz krainę “TEST FUZJI R3+R4”


Zduplikowane loginy:
W przypadku gdy na obu serwerach jest gracz używający takiego samego LOGINU to do login gracza z serwera R4 zostanie dopisane na końcu "r4", przykładowo:

Przed fuzją:
r3 – login – arbuz
r4 – login – arbuz

Po fuzji:
r3 – login – arbuz
r4 – login – arbuzr4

__________________

Teraxulka

07-03-2017 14:53 MagdaZach jest offline Szukaj postów użytkownika: MagdaZach Dodaj MagdaZach do Listy kontaktów
Trova
Turbodoładowana spamiarka forumowa


images/avatars/avatar-14362.jpg

Data rejestracji: 28-01-2009
Postów: 2.605
Kraina: Necropolia IV
Skąd: Zgorzelec

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Magda, czytaj uważnie co napisał

Problem jest następujący, gdy się zalogujesz w dwóch kartach na dwa konta, to po odświeżeniu ich, masz zalogowane jedno konto na dwóch kartach

edit : dół

tak działa wszędzie ;p ale jeżeli jest sposób, by uniknąć korzystania z dwóch przeglądarek, to powinni to wprowadzić własnie z powodu fuzji

__________________
Nick R6 Włóczykij

cytat:
SushiMaker napisał(a)
Z uwagi na obecny stan kodu BW (jak by kupa trafiła w wentylator)

rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Trova: 07-03-2017 15:12.

07-03-2017 15:03 Trova jest offline Szukaj postów użytkownika: Trova Dodaj Trova do Listy kontaktów
Stary Gracz
Double Ace


Data rejestracji: 28-07-2016
Postów: 117
Kraina: Moria
Skąd: Ciechanów

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

to tak chyba wszędzie jest .....

Sposób ?

dwie przeglądarki Smile

__________________
Nobody knows who i really am.
07-03-2017 15:08 Stary Gracz jest offline Szukaj postów użytkownika: Stary Gracz Dodaj Stary Gracz do Listy kontaktów
Dark Knight
Triple Ace


Data rejestracji: 20-02-2008
Postów: 210

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Dark Knight
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

no moment, chce grać jak dotychczas a nie kombinować.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Dark Knight: 07-03-2017 15:13.

07-03-2017 15:13 Dark Knight jest offline Szukaj postów użytkownika: Dark Knight Dodaj Dark Knight do Listy kontaktów
tomi1974
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Stary Gracz napisał(a)
to tak chyba wszędzie jest .....

Sposób ?

dwie przeglądarki Smile



Na Microsoft Edge nie mam takiego problemu
07-03-2017 15:43
MagdaZach
Full Member


Data rejestracji: 27-02-2017
Postów: 50
Klan: WDN
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Trova napisał(a)
Magda, czytaj uważnie co napisał

Problem jest następujący, gdy się zalogujesz w dwóch kartach na dwa konta, to po odświeżeniu ich, masz zalogowane jedno konto na dwóch kartach

edit : dół

tak działa wszędzie ;p ale jeżeli jest sposób, by uniknąć korzystania z dwóch przeglądarek, to powinni to wprowadzić własnie z powodu fuzji


fakt, niedoczytałam Smile

__________________

Teraxulka

07-03-2017 15:49 MagdaZach jest offline Szukaj postów użytkownika: MagdaZach Dodaj MagdaZach do Listy kontaktów
Dark Knight
Triple Ace


Data rejestracji: 20-02-2008
Postów: 210

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Dark Knight
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Może ktoś z administracji sie wypowie??
07-03-2017 20:42 Dark Knight jest offline Szukaj postów użytkownika: Dark Knight Dodaj Dark Knight do Listy kontaktów
Turb0
Triple Ace


Data rejestracji: 24-09-2016
Postów: 165
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
tomi1974 napisał(a)
cytat:
Stary Gracz napisał(a)
to tak chyba wszędzie jest .....

Sposób ?

dwie przeglądarki Smile



Na Microsoft Edge nie mam takiego problemu


Ja na Edge ten problem mam

__________________
R3 Przewodnik
07-03-2017 22:13 Turb0 jest offline Szukaj postów użytkownika: Turb0 Dodaj Turb0 do Listy kontaktów
bla_bla_bla
Viking


Data rejestracji: 19-09-2015
Postów: 732
Kraina: Necropolia
Skąd: BW → Bloody Warns

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wystarczy otworzyć drugie okno przeglądarki, tyle że "prywatne" (funkcja natywna przeglądarki) i można grać na dwóch kontach (tyle że w dwóch oknach)...
Ewentualnie do Firefoksa doinstalować https://addons.mozilla.org/pl/firefox/addon/private-tab/ (nie wiem czy jest i jak się nazywa odpowiednik do przeglądarek chrom(owat)ych, bo nie używam) i można grać na dwóch kontach w tym samym oknie (z tym że na jednym z nich w karcie prywatnej)...

__________________


cytat:
Co jest tej, lepiej postaw litr, siadaj, gadaj co masz
Polej raz i pij, albo będzie peace albo damy se w pysk
Nie powiedziałeś tego w ryj to jakbyś chłopcze znikł

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez bla_bla_bla: 08-03-2017 16:52.

07-03-2017 22:26 bla_bla_bla jest offline Strona domowa bla_bla_bla Szukaj postów użytkownika: bla_bla_bla Dodaj bla_bla_bla do Listy kontaktów
Dark Knight
Triple Ace


Data rejestracji: 20-02-2008
Postów: 210

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Dark Knight
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Kochana administracjo - jakaś wypowiedż??

Na dwóch przeglądarkach działa - ale chyba tak nie powinno sie grać??

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Dark Knight: 08-03-2017 16:32.

08-03-2017 16:32 Dark Knight jest offline Szukaj postów użytkownika: Dark Knight Dodaj Dark Knight do Listy kontaktów
bla_bla_bla
Viking


Data rejestracji: 19-09-2015
Postów: 732
Kraina: Necropolia
Skąd: BW → Bloody Warns

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ale to nie wina BWT, tylko przeglądarek, bo tak właśnie większość z nich działa (poza IE chyba) - nie separuje cookies dla różnych sesji (kont) zalogowanych jednocześnie na tym samym serwerze (i to nie tylko na BW, ale wszędzie gdzie usiłujesz logować się jednocześnie na dwa konta w tym samym oknie przeglądarki)...
Wyżej już pisałem jak można to obejść...

Poza tym przypomniała mi się jeszcze jedna rzecz (odnośnie Firefoksa)...
W about :config można zmienić wartość na "true" dla ustawienia "privacy.userContext.enabled", co daje dostęp do tzw. kart z kontekstem, dzięki czemu można zalogować się w jednym oknie na kilka kont w oddzielnych kartach, bez instalowania jakichkolwiek rozszerzeń (np. takiego, jakie proponowałem w poprzednim poście), gdyż w kartach z kontekstem cookies są separowane...

__________________


cytat:
Co jest tej, lepiej postaw litr, siadaj, gadaj co masz
Polej raz i pij, albo będzie peace albo damy se w pysk
Nie powiedziałeś tego w ryj to jakbyś chłopcze znikł

Ten post był edytowany 3 raz(y), ostatnio edytowany przez bla_bla_bla: 08-03-2017 17:54.

08-03-2017 16:42 bla_bla_bla jest offline Strona domowa bla_bla_bla Szukaj postów użytkownika: bla_bla_bla Dodaj bla_bla_bla do Listy kontaktów
Konrad
Administrator ds. technicznych


images/avatars/avatar-11621.gif

Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 13.388
Klan: BW Team
Skąd: localhost

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie jest w żaden sposób zależne od nas - to wynika po prostu ze sposobu działania przeglądarek internetowych. W danej konkretnej przeglądarce ciasteczka są przypisane do danej domeny i nie ma znaczenia, na której karcie ją otworzymy. Jeśli zalogujemy się na drugie konto na tym samym serwerze i tej samej przeglądarce, to nadpiszemy stary identyfikator sesji nowym, w efekcie pozostałe karty przeglądarki będą korzystały z nowego id.

Póki co właściwie nie ma innego rozwiązania niż granie na 2 przeglądarkach.

(Teoretycznie istnieje pewne obejście, które wprowadza html5, ale generuje ono dodatkowe problemy - np jeśli zamkniemy jedną z kart, będzie trzeba się zalogować ponownie na konto, które było otwarte na tej karcie.)

__________________


Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!



Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets




08-03-2017 17:48 Konrad jest offline Strona domowa Konrad Szukaj postów użytkownika: Konrad Dodaj Konrad do Listy kontaktów
Dark Knight
Triple Ace


Data rejestracji: 20-02-2008
Postów: 210

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Dark Knight
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dziękuję za odpowiedz ale nie zachęca mnie to do dalszej gry.
08-03-2017 18:21 Dark Knight jest offline Szukaj postów użytkownika: Dark Knight Dodaj Dark Knight do Listy kontaktów
Konrad
Administrator ds. technicznych


images/avatars/avatar-11621.gif

Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 13.388
Klan: BW Team
Skąd: localhost

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dark Knight, możesz spróbować tego dodatku do Firefoxa: https://github.com/hultmann/multifox/releases/tag/3.2.3 -> kliknij na multifox-3.2.3-fx.xpi i zezwól na instalację.

Nie sprawdzałem, jak to działa, ale autor obiecuje, że można ustawić osobne ciasteczka dla każdej zakładki przeglądarki. W ten sposób mógłbyś otworzyć nową zakładkę z osobnymi ciasteczkami i zalogować się na niej na drugą postać na tym samym serwerze.

W apce komórkowej będzie można się łatwo przełączać między postaciami, ale na publiczną wersję beta przyjdzie pewnie jeszcze poczekać do końca wakacji.

__________________


Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!



Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets




09-03-2017 12:15 Konrad jest offline Strona domowa Konrad Szukaj postów użytkownika: Konrad Dodaj Konrad do Listy kontaktów
TyfuS_R8
Lord


images/avatars/avatar-21532.jpg

Data rejestracji: 25-02-2011
Postów: 379
Klan: Gods.Of.War
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necro Hardcore
Skąd: Poznań City

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Używam i się spisuje jak narazie, bardzo przydatna rzecz na r8

Aaa i jeszcze ostatnio coś multifox nie działa na Firefox ale jest na to sposób trzeba dodatkowo zainstalować multifox toolbar

__________________

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez TyfuS_R8: 09-03-2017 13:10.

09-03-2017 13:07 TyfuS_R8 jest offline Strona domowa TyfuS_R8 Szukaj postów użytkownika: TyfuS_R8 Dodaj TyfuS_R8 do Listy kontaktów AIM Screen Name of TyfuS_R8: Brak YIM Account Name of TyfuS_R8: Brak Zobacz profil MSN TyfuS_R8
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.302
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Mając na uwadze, że po wprowadzeniu fuzji więcej graczy może mieć problemy z logowaniem, podpinam temat na górę strony.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

04-04-2017 13:36 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
STRobal_
Double Ace


images/avatars/avatar-16520.jpg

Data rejestracji: 19-12-2009
Postów: 142

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Chciałbym doprecyzować używane sformułowanie "dwie przeglądarki". Chodzi o dwie instancje tej samej przeglądarki (dwa okna) czy dwie różne przeglądarki? np. FFox + Chrome

__________________
-----------------------------------
NICK R6: STRobal
NICK R7: STR0bal
NICK R12: STRobal

30-08-2017 20:59 STRobal_ jest offline Szukaj postów użytkownika: STRobal_ Dodaj STRobal_ do Listy kontaktów
bla_bla_bla
Viking


Data rejestracji: 19-09-2015
Postów: 732
Kraina: Necropolia
Skąd: BW → Bloody Warns

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
STRobal_ napisał(a)
Chciałbym doprecyzować używane sformułowanie "dwie przeglądarki". Chodzi o dwie instancje tej samej przeglądarki (dwa okna) czy dwie różne przeglądarki? np. FFox + Chrome

Dwie instancje jednej przeglądarki - jedno okno normalne, drugie prywatne.
Ale, jak pisałem wyżej, można też używać w tym samym oknie kart prywatnych (po doinstalowaniu rozszerzenia) lub kart z kontekstem (dzięki temu można chyba nawet grać na więcej niż dwóch postaciach jednocześnie - a przynajmniej tak wynika z opisu tej funkcji, bo osobiście tego nie sprawdzałem).

__________________


cytat:
Co jest tej, lepiej postaw litr, siadaj, gadaj co masz
Polej raz i pij, albo będzie peace albo damy se w pysk
Nie powiedziałeś tego w ryj to jakbyś chłopcze znikł

30-08-2017 21:18 bla_bla_bla jest offline Strona domowa bla_bla_bla Szukaj postów użytkownika: bla_bla_bla Dodaj bla_bla_bla do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » Bugi i problemy techniczne » FUZJA R3+R4 Nie mogę grać jednocześnie dwoma postaciami po FUZJI

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH