Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Nowości i ogłoszenia » Nowości » Zmiany w systemie ŁPC - final - dyskusja » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (10): « pierwszy ... « poprzednie 2 3 [4] 5 6 następny » ... ostatni » Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Zmiany w systemie ŁPC - final - dyskusja 45 Ankieta - średnia ocena: 3,9645 Ankieta - średnia ocena: 3,96
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Bobs Kils
Lord


Data rejestracji: 06-03-2011
Postów: 353

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
SushiMaker napisał(a)
cytat:
kacik napisał(a)
Sushi

jelsi czekasz na opinie graczy co sadza o twoim pomysle - mowa o punkcie 2 bo z punktu 1 kazdy jest zadowolony to zobacz iloe lapek w dol ma temat i ile negatywnych wpisow o punkcie 2

NIKOMU SIE NIE PODOBA POZA MOZE 2 OSOBAMI - wiec albo zmiencie ten punkt albo dajcie opcje wylaczenia i losowania wg strego systemu albo zostawcie tak jak jest

Grax - policz soboie - z bonusami za logowanie i z podwojnymi eventami jelsi chodzi o pierwsze 4 kw ktore zawsze wychodza jest to pare miesiecy - uwierz mi ze nie jest to dlugo - poprostu zacznij od lokacji gdzi emasz juz choc z 3-4k lpc
co do wyzszych lokacji one tzreba liczyc ze udaja sie na dwa razy ale za to maja wiecej bazowych pkt
wiec poprostu na nich nie warto zbiuerac wolnych lpc tylko lapac koks umagi

proste
co do ile to zajmuje czasu dokladnie ktos kiedys policzyl na forum ii nie wychodzilo wcale tak duzo przy codziennych kw
jak chce ci sie liczyc to bierzesz bazowa il lpc plus min ilosc lpc do zdobycia plus ...
az dojkdziesz do max


Dlatego jest ten temat. Ba nawet w nazwie jest Dyskusja.

Punkt I to coś co mamy już przemyślane, nawet po pierwszych przymiarkach do interfejsu.
Punkt II to luźna propozycja w odpowiedzi na Wasze posty w systemie.

Nie jest to coś przesądzonego a propozycja będąca odpowiedzą na posty graczy odnośnie umagicznień typu: nuda, cały czas to samo leci itp.

Jak nie wiesz o czym piszę to poczytaj system z ostatnich 2ch tygodni, było kilka podobnych tematów.


SushiMaker a mój pomysł ? Myślę że nie było by to trudne jakoś technicznie.

"
Dlatego w II punkcie proponowałbym jeśli miało być to co piszesz ale w taki sposób że:

Zostają te najwyższe umagi do losowania ale jeśli mamy np 10k ŁPC a losujemy +35 wyglądu które wymaga mniej ŁPC to automatycznie mamy 100% na wylosowanie drugiej cechy.

Wtedy takie coś miało by sens i może ludzie przystali by na coś takiego Smile "

Czemu by tak tego właśnie nie zrobić ?

1. Nie było by problemu że nuda i cały czas ten sam umag leci.
2. większa szansa na trafienie potrójnego umaga z daną cechą np spost 105(35 x 3), czy też wiedza, inteligencji, zwinka, siła itd.
3. Zwiększa szanse na dostanie bardzo dobrego umagu z dwiema cechami które akurat chcemy.
4. Zwiększa to szansę na potrójny umag jaki kolwiek.
21-04-2017 15:16 Bobs Kils jest offline Szukaj postów użytkownika: Bobs Kils Dodaj Bobs Kils do Listy kontaktów
Slayer94
King


images/avatars/avatar-25540.jpg

Data rejestracji: 26-12-2006
Postów: 943
Kraina: Moria VI; Moria VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
kacik napisał(a)
ludzie prosze was nie przesadzajcie z placzem o zwiekszenie procentow na 2 i 3 skladnik umaga

obecnie jest dobrze
umag z 2 skladnikami to jest to co w miare latwo kazdy moze dostac
juz na slumsach jest to praktycznie co 10 kw gdzie wpada podwojny - wiec po dojsciu do 12.5k naprawde cos tam w koncu wpadnie dobrego
potrojne umagi maja byc zadkoscia i jelsi chcesz kelpac lokacje po potrojny to towj wybor - i uwierz ze w koncu zlapiesz koks
podkrecenie wpadania 2 i 3 skladnikow spowoduje zbyt szybki spadek znaczenia (juz i tak ma malo) innych aspektow gry jak trening, eq, evo, tatu...


I weź tu prowadź dyskusje, gdzie wpada takie coś i każda propozycja jest już płaczem :/

Na slumsach co 10 wpada Ci podwójny umag? No to super, ale nie wszyscy mają takie szczęście. Nie patrz na wszystkich przez pryzmat swojej... jak można zauważyć po Twoich postach, ograniczonej osoby Happy
Po prostu wprowadźcie coś co jakoś poprawi dynamikę łapania umagów, by nie trzeba było spędzić 8 lat na szukanie podwójnych umagów, gdzie jeszcze w perspektywie są potrójne jako end gejmowe. I wszyscy będą zadowoleni Big Grin

__________________

Envy

21-04-2017 19:35 Slayer94 jest offline Szukaj postów użytkownika: Slayer94 Dodaj Slayer94 do Listy kontaktów
Aldruhn2
Member


Data rejestracji: 27-08-2015
Postów: 27

RE: Zmiany w systemie ŁPC - final - dyskusja Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A pomysł usuwania negatywnych efektów umarl?
21-04-2017 19:48 Aldruhn2 jest offline Szukaj postów użytkownika: Aldruhn2 Dodaj Aldruhn2 do Listy kontaktów
Darkshu
Forum Legend


Data rejestracji: 25-01-2008
Postów: 1.527

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

I ok
II do tylnej części ciała

__________________
Nick W grze: Darkshu
Kupiłeś coś ode mnie- złóż ofkę
Kt=CM+24h - wojna trwa, jesteś trollem masz niepowtarzalną szansę mnie zbanować - nie poddam się cenzurze
21-04-2017 20:27 Darkshu jest offline Szukaj postów użytkownika: Darkshu Dodaj Darkshu do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

W każdym razie efekty typu wg, odp, trafienie imho nie mają racji bytu, na to nawet maluchy się krzywią, bo jest to niepotrzebne, o ile trafienie na lowlvl jeszcze daje radę, o tyle odp i wg nie ;p

A może dodać niezależne, bonusowe efekty, które by wpadały dopiero PO osiągnięciu jakiegoś pułapu łpc?
Np x zwinki czy siły, coś jak efekt ekskluzywny, występował by on jako dodatkowy efekt dla pierwszego efektu i nie mógł by być ulepszany.
Efekty dodatkowe były by losowane z niższej półki, tzn właśnie siła, zwinka itp, można by dodać stałe wartości dla danego pułapu łpc, tzn np mam 6k łpc, więc może mi wylosować np 2k hp i 10/15 zwinki jako bonus do efektu pietwszego, albo tylko hp czy tam coś innego.
Ewentualnie można dać też tak, że efekt bonusowy losuje do drugiego lub nawet trzeciego efektu, w każdym razie dało by to nieco więcej możliwości.
No i gdyby mi losowało ten wg nawet., to by mnie jakoś specjalnie nie wzruszyło, bo wciąż by można wylosować dobry umag, obecnie 1 efekt potencjalnie dobry umagbmoże zrypać, np atak albo dmg 2/4 + 35wg to jak czysty atak lub dmg, niby podwójny, ale shit - a nawet jeśli uznać 3-efektowy umag za wybór, to jednak nikt obecnie nie bierze umagów z 1 efektem, chyba, że ma mało łpc a trafi coś lepszego niż ma, ja np podmieniłem jakiś badziew na 35 zwinki, jak zacząłem drzewo bić, ale to jest umag chwilowy, do.zmiany, nikt na stałe nie zostawi.

__________________
[

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Ahanaell: 21-04-2017 20:35.

21-04-2017 20:33 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
kacik
Forum Legend


Data rejestracji: 10-11-2006
Postów: 1.836
Klan: @@@ B. I. G. @@@
Rasa w grze: Ssak
Skąd: z mroków ciemności z męstwa i złości

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Originally posted by Slayer94
cytat:
kacik napisał(a)
ludzie prosze was nie przesadzajcie z placzem o zwiekszenie procentow na 2 i 3 skladnik umaga

obecnie jest dobrze
...
...
...


I weź tu prowadź dyskusje, gdzie wpada takie coś i każda propozycja jest już płaczem :/

Na slumsach co 10 wpada Ci podwójny umag? No to super, ale nie wszyscy mają takie szczęście. Nie patrz na wszystkich przez pryzmat swojej... jak można zauważyć po Twoich postach, ograniczonej osoby Happy
Po prostu wprowadźcie coś co jakoś poprawi dynamikę łapania umagów, by nie trzeba było spędzić 8 lat na szukanie podwójnych umagów, gdzie jeszcze w perspektywie są potrójne jako end gejmowe. I wszyscy będą zadowoleni Big Grin


ahhh jak czuje sie obrazony przez twoje pesonalne wycieczki
az chyba zachleje dzis tak twoje inteligentne wypociny dotknely mnie chlip chlip

a powaznie jak juz w paru tematach pisalem liczby nie klamia
dolaczam tabele z procentami
i przestan plakac

Załącznik:
png % na umagi.png (25,08 KB, 1.039ściągnięć)


__________________
R1 "VENTRUE" ...:: B I G ::... $$$ eXtreme $$$
kacik kacik1 vuko
moria sezonowa

Nie odpowiadam za bledy
21-04-2017 21:27 kacik jest offline Szukaj postów użytkownika: kacik Dodaj kacik do Listy kontaktów
KR33P
Forum Legend


images/avatars/avatar-22659.jpg

Data rejestracji: 23-05-2008
Postów: 1.872
Klan: Electi Mortis
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia V; Necropolia VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

@kacik
I co z tego że wpadają podwójne z taką częstotliwością (którą niewiedzieć czemu uważasz za wysoką), skoro zdecydowana większość z nich ma ujemną wartość drugiej cechy?

Także policz sobie szansę na podwójny dodatni i potrójny dodatni umag, i wtedy pisz że ludzie płaczą.
Mam wbite 23k na Slumsach i nie płaczę, szukam rozwiązania.
Ale hej - przecież wszystko można zbić tekstami, że płacz albo że hejterzy się zlecieli.
top kek

__________________

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez KR33P: 21-04-2017 22:34.

21-04-2017 22:33 KR33P jest offline Szukaj postów użytkownika: KR33P Dodaj KR33P do Listy kontaktów
Bac^
King


images/avatars/avatar-20306.jpg

Data rejestracji: 09-11-2008
Postów: 992
Klan: Night Blood Hunters
Kraina: Moria
Skąd: Łódź

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Lubie konkrety, kiedy mozna sie spodziewać punktu I? wyelimuje problemy,
punkt II jest calkowicie zbedny jak nie zdobede odpowiedniego umaga moge jakis slaby umag pobrac i zzerowac sobie punkty i polowac dalej - proste.

__________________
Ex Trade Moderator


R2 - Bac - Emerytura
R9 - Bac - NBH
Zbanowany za rozmowki na Sb klanowym Smile
22-04-2017 00:46 Bac^ jest offline Szukaj postów użytkownika: Bac^ Dodaj Bac^ do Listy kontaktów
kacik
Forum Legend


Data rejestracji: 10-11-2006
Postów: 1.836
Klan: @@@ B. I. G. @@@
Rasa w grze: Ssak
Skąd: z mroków ciemności z męstwa i złości

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Originally posted by KR33P
@kacik
I co z tego że wpadają podwójne z taką częstotliwością (którą niewiedzieć czemu uważasz za wysoką), skoro zdecydowana większość z nich ma ujemną wartość drugiej cechy?

Także policz sobie szansę na podwójny dodatni i potrójny dodatni umag, i wtedy pisz że ludzie płaczą.
Mam wbite 23k na Slumsach i nie płaczę, szukam rozwiązania.
Ale hej - przecież wszystko można zbić tekstami, że płacz albo że hejterzy się zlecieli.
top kek


ehhh kolejny
to sa procenty na dodatnie a czy w tym samym czasie wpadnie ujemny to inna sprawa

za turtorialem
Szansa wylosowania poszczególnych efektów:
pierwsze dodatnie: 100%
pierwsze ujemne: 50%
drugie dodatnie: 7 + nr lokacji (dla Slumsów 8%)
drugie ujemne: 1/2 szansy na drugie dodatnie (tylko jeśli zostanie wylosowane)
trzecie dodatnie: szansa = nr lokacji (dla Slumsów 1%) - losowane jest tylko, jeśli zostało wylosowane drugie dodatnie umagicznienie
trzecie ujemne: 1/2 szansy na trzecie dodatnie (tylko jeśli zostanie wylosowane)

SUSHI!!

!czy mozesz potwierdzic czy drugie i trzecie ujemne liczy 1/2 szansy bazowej czy tez razem z bonusem za monety jesli mamy wlaczony?


__________________
R1 "VENTRUE" ...:: B I G ::... $$$ eXtreme $$$
kacik kacik1 vuko
moria sezonowa

Nie odpowiadam za bledy

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez kacik: 22-04-2017 09:39.

22-04-2017 09:37 kacik jest offline Szukaj postów użytkownika: kacik Dodaj kacik do Listy kontaktów
KR33P
Forum Legend


images/avatars/avatar-22659.jpg

Data rejestracji: 23-05-2008
Postów: 1.872
Klan: Electi Mortis
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia V; Necropolia VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie wiem po kiego wała ty mi to tłumaczysz. Wiem, że to są procenty na dodatnie.(Twoja tabelka którą wklejasz z uporem maniaka pod każdym tematem o ŁPC) I nie, to nie jest inna sprawa, bo na chwilę obecną szansa na wylosowanie drugiej dodatniej cechy w umagu jest niska. Przyćmiona przez szansę na wylosowanie wartości ujemnej. I to powoduje, że ludzie farmią i farmią bezustannie tę samą lokację. Ewentualnie wariaty co chcą mieć 3-składnikowy umag. Sam chętnie bym przytulił +1/4dmg +14zwinki, ale to mżonka. Dlatego też wcześniej pisałem żeby zwiększyć szansę na wylosowanie drugiej dodatniej cechy po zebraniu max ŁPC na danej lokacji.

__________________

22-04-2017 09:52 KR33P jest offline Szukaj postów użytkownika: KR33P Dodaj KR33P do Listy kontaktów
kacik
Forum Legend


Data rejestracji: 10-11-2006
Postów: 1.836
Klan: @@@ B. I. G. @@@
Rasa w grze: Ssak
Skąd: z mroków ciemności z męstwa i złości

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Szansa na wylosowanie drugiego skladnika to z bonusami prawie co 5 kw na slumsach (18% z bonusem) i bodajze co 4 kw na cytadeli (25%)
Jak juz dojdziesz do 12.5k lpc gdzie losukesz z top 3 umagow wiec szansa na dobra kombinacje jest duza
Tak, zdaza sie ze ludzie zanim trafia co chca to dobija do 25k lpc ale wiekszosc lapie dobry juz wczesniej
Obecnie z darmowymi lpc z logowania naprawde szybko mozna nazbierac do tych magicznych 12.5klpc
Wiec tak dla mnie to jest placz

__________________
R1 "VENTRUE" ...:: B I G ::... $$$ eXtreme $$$
kacik kacik1 vuko
moria sezonowa

Nie odpowiadam za bledy
22-04-2017 11:10 kacik jest offline Szukaj postów użytkownika: kacik Dodaj kacik do Listy kontaktów
repe
Lord


Data rejestracji: 13-05-2007
Postów: 462
Kraina: Moria VI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
kacik napisał(a)
Szansa na wylosowanie drugiego skladnika to z bonusami prawie co 5 kw na slumsach (18% z bonusem) i bodajze co 4 kw na cytadeli (25%)
Jak juz dojdziesz do 12.5k lpc gdzie losukesz z top 3 umagow wiec szansa na dobra kombinacje jest duza
Tak, zdaza sie ze ludzie zanim trafia co chca to dobija do 25k lpc ale wiekszosc lapie dobry juz wczesniej
Obecnie z darmowymi lpc z logowania naprawde szybko mozna nazbierac do tych magicznych 12.5klpc
Wiec tak dla mnie to jest placz


Problem w tym, że te 18% to jest albo na papierze albo na próbce rzędu 10 000 prób. Ja mam już 16k łpc i jak Boga kocham podwójny umag widziałem raptem pare razy, ja już nawet przedłużałem lobbyste mimo że miałem go z zapasem bo stwierdziłem, że coś mi się zbugowało i nie działa.

Ktoś tu dał piękny pomysł o tym, że jak dobijemy do maxa w lokacji to możemy sobie wybrać umag i go choby zapisać, i grindować od nowa - znów dobijemy max i możemy wybrać drugi na stałe itd. To taka wariacja FAIR DROPU dla KW, jeśli nie masz szczęście to przynajmniej masz pewność, że ostry i cierpliwy grind - zostanie Ci wynagrodzony.

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez repe: 22-04-2017 11:51.

22-04-2017 11:50 repe jest offline Szukaj postów użytkownika: repe Dodaj repe do Listy kontaktów
toy
Triple Ace


images/avatars/avatar-14341.gif

Data rejestracji: 10-08-2008
Postów: 195
Kraina: Necropolia IX
Skąd: Kraków

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
repe napisał(a)
cytat:
kacik napisał(a)
Szansa na wylosowanie drugiego skladnika to z bonusami prawie co 5 kw na slumsach (18% z bonusem) i bodajze co 4 kw na cytadeli (25%)
Jak juz dojdziesz do 12.5k lpc gdzie losukesz z top 3 umagow wiec szansa na dobra kombinacje jest duza
Tak, zdaza sie ze ludzie zanim trafia co chca to dobija do 25k lpc ale wiekszosc lapie dobry juz wczesniej
Obecnie z darmowymi lpc z logowania naprawde szybko mozna nazbierac do tych magicznych 12.5klpc
Wiec tak dla mnie to jest placz


Problem w tym, że te 18% to jest albo na papierze albo na próbce rzędu 10 000 prób. Ja mam już 16k łpc i jak Boga kocham podwójny umag widziałem raptem pare razy, ja już nawet przedłużałem lobbyste mimo że miałem go z zapasem bo stwierdziłem, że coś mi się zbugowało i nie działa.

Ktoś tu dał piękny pomysł o tym, że jak dobijemy do maxa w lokacji to możemy sobie wybrać umag i go choby zapisać, i grindować od nowa - znów dobijemy max i możemy wybrać drugi na stałe itd. To taka wariacja FAIR DROPU dla KW, jeśli nie masz szczęście to przynajmniej masz pewność, że ostry i cierpliwy grind - zostanie Ci wynagrodzony.



Ile czasu zajmuje wbicie 24k pkt łpc? U mnie to idzie fatalnie więc na wbicie tego trzy razy na jednej lokacji to potrzebowałbym chyba z 3 lata. Chociaż sam w sobie pomysł jest fajny. Jakby to wyglądało jeszcze od strony technicznej? Jeżeli dobijesz i wybierzesz obie umag i robisz od nowa aby złapać drugi, jest on traktowany jako losowany pierwszy (czyli zawsze dodatni) i drugi jest losowany jako drugi czy jako trzeci?
22-04-2017 16:55 toy jest offline Szukaj postów użytkownika: toy Dodaj toy do Listy kontaktów
kacik
Forum Legend


Data rejestracji: 10-11-2006
Postów: 1.836
Klan: @@@ B. I. G. @@@
Rasa w grze: Ssak
Skąd: z mroków ciemności z męstwa i złości

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Repe nie wiem moze jestes naznaczony przez los i dostaniesz 10 podwojnych konczac 100 prob

Ja wlasnie sprawdzilem i mialem min 4 podwojne w ciagu 2 tyg
Wiec jak najbardziej poprawnie i wg mnie wystarczajaco bo to duza szansa -pisze o sl a wiadomo ze na wyzszych kw powinno byc czescoej nawet
Zadnego 100% drugiego czy trzeciego skladnika nie trzeba; ani zadnych wybieranych/zamienianych efektow

Up
Wbicie 24999lpc dzieki darmowym lpc za logowanie i codziennym kw to max 11 miesiecy nie liczac eventow i liczac dla slumsow gdzie jest to szybciej dla wyzszych lokacji

dodatkowo jesli robisz tylko 1 lokacje to na pozostalych duzo wiecej dozbierasz z bonusow dziennych wiec tam jak przejdziesz to okres sie skraca o pare miesiecy

Załącznik:
png przyrost lpc.png (82,01 KB, 813ściągnięć)


__________________
R1 "VENTRUE" ...:: B I G ::... $$$ eXtreme $$$
kacik kacik1 vuko
moria sezonowa

Nie odpowiadam za bledy

Ten post był edytowany 4 raz(y), ostatnio edytowany przez kacik: 22-04-2017 20:49.

22-04-2017 19:11 kacik jest offline Szukaj postów użytkownika: kacik Dodaj kacik do Listy kontaktów
Toxic
King


images/avatars/avatar-1373.jpg

Data rejestracji: 23-09-2006
Postów: 936

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

2 punkt jest zaprzeczeniem 1. Niweluje korzyści jego otrzymywania.
Jeśli ktoś będzie chciał wygląd to zresetuje łpc, złapie co chce i ulepszy wolnymi punktami...

Lepsza będzie ręczna blokada, np na poziomie 19 999 łpc...

__________________
NA WIECZNYM URLOPIE
22-04-2017 23:24 Toxic jest offline Szukaj postów użytkownika: Toxic Dodaj Toxic do Listy kontaktów
repe
Lord


Data rejestracji: 13-05-2007
Postów: 462
Kraina: Moria VI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

@kacik , i co i Ty chcesz mi powiedzieć, że na wbijanie slumsow 11 miesięcy to jest ok ? Big Grin

Człowieku ja wiem, że to jest długoterminowa gra ale wbijanie jednej lokacji prawie rok czasu, gdzie przy okazji nie ma NIC INNEGO do roboty to jest patologia. I jeszcze trzeba nadmienić, że samego wbijania ŁPC prawie rok, gdzie nikt mi nie daje pewności, że odnajdę w ten czas - albo i nawet już mając maksa - odpowiedni umag.

PS. zlinkowałbyś skan swojej postaci z r17? Smile
23-04-2017 10:58 repe jest offline Szukaj postów użytkownika: repe Dodaj repe do Listy kontaktów
toy
Triple Ace


images/avatars/avatar-14341.gif

Data rejestracji: 10-08-2008
Postów: 195
Kraina: Necropolia IX
Skąd: Kraków

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
repe napisał(a)
@kacik , i co i Ty chcesz mi powiedzieć, że na wbijanie slumsow 11 miesięcy to jest ok ? Big Grin

Człowieku ja wiem, że to jest długoterminowa gra ale wbijanie jednej lokacji prawie rok czasu, gdzie przy okazji nie ma NIC INNEGO do roboty to jest patologia. I jeszcze trzeba nadmienić, że samego wbijania ŁPC prawie rok, gdzie nikt mi nie daje pewności, że odnajdę w ten czas - albo i nawet już mając maksa - odpowiedni umag.

PS. zlinkowałbyś skan swojej postaci z r17? Smile



To jest w ogóle paranoja, że najgorsza i najlepsza lokalizacja zajmuje tyle samo czasu. Pomijając fakt, że rok czasu to jakiś absurd. Zebranie max umagów z jednej lokacji to powinno być mniej niż pół roku.
23-04-2017 14:22 toy jest offline Szukaj postów użytkownika: toy Dodaj toy do Listy kontaktów
Xerxes-XII
Double Ace


images/avatars/avatar-10134.jpg

Data rejestracji: 05-02-2008
Postów: 127
Kraina: Necropolia IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Moja propozycja:
Powyżej 25000 Punktów Łaski Pana Ciemności - bankowo 3 umagi losowane ze wszystkich dostępnych.
Oczywiście losowanie z całości (od PKT KRWI +25 do obrażenia wszystkich broni +2 na każde 4 poziomy postaci).

Dlaczego tak:
1. Bo w zasadzie wszytko bez ograniczeń można podnieść na max (ograniczenie - posiadane pkt. reputacji).
2. Spora liczba kombinacji więc wcale tak łatwo nie będzie.
3. Nagromadzone pkt. reputacji wreszcie zacznie się szanować i się do czegoś przydadzą.

Przykład:
Max to oczywiście:
1 - umag - obrażenia wszystkich broni +2 na każde 4 poziomy postaci
2 - umag - obrażenia wszystkich broni +2 na każde 4 poziomy postaci
3 - umag - obrażenia wszystkich broni +2 na każde 4 poziomy postaci

Min:
1 - umag - PKT KRWI +25
2 - umag - PKT KRWI +25
3 - umag - PKT KRWI +25

Mieszany:
1 - umag - PKT KRWI +25
2 - umag - obrażenia wszystkich broni +1 na każde 4 poziomy postaci
3 - umag - WYGLĄD +5

W tym rozwiązaniu nagrodą są bankowe 3 umagi. Resztę zostawiamy przypadkowi i pkt. reputacji.

__________________
Uporczywy spam - rekord
Link do BW HARDCORE
Always Helloween
23-04-2017 15:39 Xerxes-XII jest offline Szukaj postów użytkownika: Xerxes-XII Dodaj Xerxes-XII do Listy kontaktów
repe
Lord


Data rejestracji: 13-05-2007
Postów: 462
Kraina: Moria VI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Xerxes może wpierw poczytaj tutorial na temat zasady wypadania umagów, szczególnie tych mocnych bo widzę, że masz braki Smile
23-04-2017 16:03 repe jest offline Szukaj postów użytkownika: repe Dodaj repe do Listy kontaktów
SimonKSD
Viking


Data rejestracji: 21-08-2016
Postów: 502
Klan: LBK
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia VI
Skąd: Grox

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Propozycja 1 do wprowadzenia na wczoraj.
Propozycja 2 jak najbardziej na NIE.

Proponuje aby dodać zakładke jeszcze jedna w KW, gdzie będą wszystkie lokacje po kliknieciu w jakas wyskakuje ile mamy LPC na danej lokacji i wszystkie mozliwe umagicznienia do wylosowania.
Po osiagnieciu progu LPC gdzie dziś system automatycznie wyl umag, bedziemy sami wyl/wl go, dzieki czemu kazdy bedzie mogl losowac to co chce. Przed osiagnieciem progu LPC na dany umag z automatu bedzie wl bez mozliwosci wyl go.
23-04-2017 17:36 SimonKSD jest offline Strona domowa SimonKSD Szukaj postów użytkownika: SimonKSD Dodaj SimonKSD do Listy kontaktów
kacik
Forum Legend


Data rejestracji: 10-11-2006
Postów: 1.836
Klan: @@@ B. I. G. @@@
Rasa w grze: Ssak
Skąd: z mroków ciemności z męstwa i złości

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Originally posted by repe
@kacik , i co i Ty chcesz mi powiedzieć, że na wbijanie slumsow 11 miesięcy to jest ok ? Big Grin

Człowieku ja wiem, że to jest długoterminowa gra ale wbijanie jednej lokacji prawie rok czasu, gdzie przy okazji nie ma NIC INNEGO do roboty to jest patologia. I jeszcze trzeba nadmienić, że samego wbijania ŁPC prawie rok, gdzie nikt mi nie daje pewności, że odnajdę w ten czas - albo i nawet już mając maksa - odpowiedni umag.

PS. zlinkowałbyś skan swojej postaci z r17? Smile


hmmm

ale ty tak na powaznie ?
kto powiedzial z ekazda lokacja ma trwac 11 miesiecy?
na jednej trafisz cos przy 7k lpc co bedzies zmogl ulepszyc a na inne przy 15k lpc a na nastepnej do 26 dobijesz

co do tego ze tyle samo slumsy co i cytadela to nie prawda - cytadela nie wchodzi za jednym razem tylko za 2-3 ale za to mas ztam czestrze 2 i 3 skladnikowe umagi

wszsytko zalezy od szczescia i tego jakie wymagania mas z- jak masz za duze wymagania to sie nie dziw ze i 2 lata bedziesz robil proste - pamietaj tylko ze jedne koks umag moze oznaczac pzrewage znaczna na osobami co zlapaly 2 srednie wiec to twoj wybor jaki umag wybierzesz i ile czasu bedziesz czekal

moj skan bo pewnie myslisz ze juz mam koks umagi
http://r17.bloodwars.interia.pl/showmsg....&key=04377683d5

__________________
R1 "VENTRUE" ...:: B I G ::... $$$ eXtreme $$$
kacik kacik1 vuko
moria sezonowa

Nie odpowiadam za bledy
23-04-2017 17:51 kacik jest offline Szukaj postów użytkownika: kacik Dodaj kacik do Listy kontaktów
repe
Lord


Data rejestracji: 13-05-2007
Postów: 462
Kraina: Moria VI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja sobie zdaje sprawę, że może mi wpaść fajny umag już na początku, ale ja ciągle mam na myśli coś w rodzaju fair dropa dla kw, Tobie wypadło coś przy 7k, a ja mam już 16k i nie dostałem nic.
Dlatego propsuje wszelkie pomysły które chociażby zwiększaja szanse na umag po osiągnieciu maxa na lokacji, albo cokolwiek innego.. licząc przez cały czas na ślepy los mogę się sporo przeliczyć.
23-04-2017 18:37 repe jest offline Szukaj postów użytkownika: repe Dodaj repe do Listy kontaktów
Yato_Kami
Triple Ace


Data rejestracji: 22-04-2016
Postów: 222

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

czyli mam 24999 łpc i nadal wypada mi 14 wyglądu? tyyyyyyyyyyyyle wygrać. rozumiem żeby było można wybierać co ma padać ale tak to tylko pogłębi frustrację z wypadającego badziewia. nie wspominając oczywiście o kolejnym SPOWOLNIENIU zdobywania łpc

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Yato_Kami: 24-04-2017 11:25.

24-04-2017 11:23 Yato_Kami jest offline Szukaj postów użytkownika: Yato_Kami Dodaj Yato_Kami do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Problem w tym, że umag jest losowy, ale jest zbyt mało możliwości, a te dobre mają nieporównywalnie mniejszą dzansę wystąpienia, niż te złe.
Dodanie kolejnych złych możliwości nic noe zmieni - tzn nie na lepsze, bo i tak leciało będzie to samo, czyli barachło.
Moim skromnym zdaniem umagi 2 i 3 powinny być losowane z pełnej puli jak obecnie, ale szanse większe, albo łpc powinny zwiększać szansę % na te lepsze efekty.
Bo co z tego, że mi wpadnie dmg 2/4, jak drugi efekt to wygląd...
Gdyby od pewnego momentu szanse na 2 efekt były 100%, to i tak znalezienie dobrego efektu mogło by zająć wieki, a tak?
Mi 2 efekt wpada z cytadeli średnio raz na 10, powiedzmy że z 4-5 razy w skali miesiąca, a szansa na to, że będzie on dobry jest naprawdę nikła.
A pojedyńczych efektów się nie bierze, każdy chce chociaż ten podwójny.

__________________
[
24-04-2017 13:02 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
yohannj
Member


images/avatars/avatar-22709.jpg

Data rejestracji: 27-12-2009
Postów: 35
Kraina: Necropolia VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Original version (english)

I’m really concerned by the second point.
I understand players can be bored to always have the same thing. However, the current system leads players to have very powerful enchants if they spend enough time on a site.
If you introduce the second point of the post, the chance to have those very powerful enchantments will drastically reduce. The lucky players who got such enchants will then have a big advantage.

I prefer by far to keep the current system: if you farm for multiple months, yes, you will have the same bonus over and over, but that’s something you chose to get a nice enchant.
There is one modification that crossed my mind that I find better to satisfy players (but may harm the game play and the UX/UI): When you reach X LPC, you can decide to keep getting a bonus that value is less than X.
For example, if you have 16,000 LPC on Necropolia servers, your first bonus can be either: +1000 HP, +15% ignore defense, +1 damage per 4 level.
If you decide to keep getting +14 agility and the 1 additional attacks per weapon bonus, you first bonus would be amongst: +1000 HP, +15% ignore defense, +1 damage per 4 level, +14 agility, 1 additional attacks per weapon.


---------------------

Google translate version

Jestem naprawdę zaniepokojony drugim punktem.
Rozumiem, że gracze mogą się nudzić zawsze mieć to samo. Jednak obecny system sprawia, że ​​gracze mają bardzo silne enchanty, jeśli spędzają wystarczająco dużo czasu na witrynie.
Jeśli wprowadzisz drugi punkt stanowiska, szansa na to, że te potężne potwory znacznie spadną. Szczęśliwi gracze, którzy dostali takie zaklęcia, będą mieli dużą korzyść.

Wolałbym daleko, aby utrzymać obecny system: jeśli hodowli przez wiele miesięcy, tak, będziesz miał ten sam bonus w kółko, ale to coś, co chciałeś dostać ładny czar.
Jest jedna modyfikacja, która mi przeszkadzała, że ​​lepiej satysfakcjonuję graczy (ale może zaszkodzić grach i UX / UI): Kiedy dotrzesz do X LPC, możesz zdecydować się na otrzymanie bonusu, którego wartość jest mniejsza niż X.
Na przykład, jeśli masz 16 000 LPC na serwerach Necropolia, twój pierwszy bonus może być: +1000 HP, + 15% ignorować obronę, +1 damage na 4 poziom.
Jeśli zdecydujesz się na zdobycie +14 zwinności i 1 dodatkowe ataki na premię za broń, najpierw otrzymasz premię w wysokości: +1000 HP, + 15% zignoruj ​​obrażenia, +1 obrażeń na 4 poziomy, +14 agility, 1 dodatkowe ataki na broń.

__________________
French wiki supervisor / nadzorca francuski wiki

Fluent in French and English. Using translation.google to speak in Polish.
24-04-2017 17:22 yohannj jest offline Szukaj postów użytkownika: yohannj Dodaj yohannj do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Don't worry, second point does not like anyone Wink
This is just optional suggestion, no announcement, i dont't think so by it was added.
I hope, anyway...


P.s. Your suggestion was already proposed, if i'm not wrong, or similiar, anyway Smile

__________________
[

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Ahanaell: 24-04-2017 22:49.

24-04-2017 22:44 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
Carnivor
King


Data rejestracji: 12-02-2008
Postów: 754
Klan: [-RUNE-]
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
kacik napisał(a)
cytat:
Originally posted by KR33P
@kacik
I co z tego że wpadają podwójne z taką częstotliwością (którą niewiedzieć czemu uważasz za wysoką), skoro zdecydowana większość z nich ma ujemną wartość drugiej cechy?

Także policz sobie szansę na podwójny dodatni i potrójny dodatni umag, i wtedy pisz że ludzie płaczą.
Mam wbite 23k na Slumsach i nie płaczę, szukam rozwiązania.
Ale hej - przecież wszystko można zbić tekstami, że płacz albo że hejterzy się zlecieli.
top kek


ehhh kolejny
to sa procenty na dodatnie a czy w tym samym czasie wpadnie ujemny to inna sprawa

za turtorialem
Szansa wylosowania poszczególnych efektów:
pierwsze dodatnie: 100%
pierwsze ujemne: 50%
drugie dodatnie: 7 + nr lokacji (dla Slumsów 8%)
drugie ujemne: 1/2 szansy na drugie dodatnie (tylko jeśli zostanie wylosowane)
trzecie dodatnie: szansa = nr lokacji (dla Slumsów 1%) - losowane jest tylko, jeśli zostało wylosowane drugie dodatnie umagicznienie
trzecie ujemne: 1/2 szansy na trzecie dodatnie (tylko jeśli zostanie wylosowane)

SUSHI!!

!czy mozesz potwierdzic czy drugie i trzecie ujemne liczy 1/2 szansy bazowej czy tez razem z bonusem za monety jesli mamy wlaczony?


W changelogu masz:

cytat:

Dodano bonus czasowy Lobbysta (srebrne monety) zwiększający szansę na wylosowanie drugiego efektu dla umagicznienia na KW.

Dodano bonus czasowy Patron (złote monety) zwiększający szansę na wylosowanie trzeciego efektu dla umagicznienia na KW.

Dodany został event Łowy Pana Ciemności – dający 100% szansy na wylosowanie drugiego efektu dla umagicznienia.

Dodany został event Wielkie Łowy Pana Ciemności – dający 100% szansy na wylosowanie drugiego efektu dla umagicznienia oraz podwajający szansę na wylosowanie trzeciego efektu dla umagicznienia (działa również dla bonusu czasowego Patron).

Powyższe 4 efekty nie zwiększają szansy na wylosowanie negatywnego efektu dla umagicznienia.


__________________
r2: Carnivor
r4: Carnivor
24-04-2017 23:37 Carnivor jest offline Szukaj postów użytkownika: Carnivor Dodaj Carnivor do Listy kontaktów
Gandalf8
Member


Data rejestracji: 02-10-2009
Postów: 38
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zwyczajnie niech się ŁPC nie kasuje przy zmianie umaga i po sprawie. Tak, zaraz powiecie, że to by było zbyt łatwe itd., ale rozwiązało by problem zdobycia umaga i konieczności zbierania ŁPC od nowa na jego ulepszenie. Tylko wtedy by trzeba zlikwidować bonusy do ŁPC za logowanie, bo by to za szybko szło...

Przykład:
Dostajemy umaga 15% ignora, +35 zwinki przy 6k ŁPC. Umag fajny, warto by zostawić, ale ulepszenie ignora na 30% to 10k ŁPC, które gdyby wystarczyło dozbierać brakujące 4k to luz, ale zbierać od zera to się bardzo nie opłaci, może lepiej szukać dalej, bo przy 8k wpadnie np 2/4 dmg i +1 atak?

Wolne ŁPC są niezłym pomysłem, ale wątpię, żeby to było "lekiem na całe zło".

Pomysł z możliwością zapisania umaga i umaga zapasowego, który nie byłyby usuwany przy kolejnym robieniu danej lokacji jako "samarytanin" też jest dobry, bo pozwoli dozbierać brakujące ŁPC (jak w przykładzie wyżej - dozbieramy brakujące 4k i wtedy zmieniamy umaga).

Co do punktu II to jestem na nie. Lepszym rozwiązaniem byłby np wybór umagów "preferowanych" lub nielosowanie umagów "niepreferowanych" (np biała nie chce wiedzy, inteligencji, sposta, palna nie chce siły i zwinki i tak dalej.

Wszystko to takie luźne przemyślenia, może będą dla kogoś inspiracją do wymyślenia czegoś ciekawszego Smile

__________________
R9 Gandalf8
25-04-2017 13:01 Gandalf8 jest offline Szukaj postów użytkownika: Gandalf8 Dodaj Gandalf8 do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

@up

nie bierzesz pod uwage jednego problemu; zamyslem tworcow jest abysmy mieli tylko jeden umag na kazdej lokacji i dodatkowo mozliwosc szukania kolejnego bez jego kasacji. to, co proponujesz spowoduje, ze na kazdej lokacji bedziemy miec dwa umagi na zmiane a do tego dopuscic admini nie chca

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.
25-04-2017 13:29 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wysyarczyło by wprowafzić ograniczenie czasowe w podmianie umagów ;p
Tylko co z łpc?
Usunięcie progów?
Bo jeśli łpc by się nie kasowały, to w pewnym momencie każdy by miał max, trzeba by zmienić system umagów kompletnie, bo straciłby on sens - ja nadal uważam, że łpc powinny mieć jakiś większy wpływ na losowanie umagów, bo teraz tak na prawdę to mają znikomy - jedynie eymuszają losowanie z pewnej puli, ale w tej puli i tak jest tyle batachła, że to nie takie łatwe, no i w pewnym momencie blokowane jest też losowanie efektów porządanych, co jest powodem tego tematu, a przynajmniej 1 z powodów, z kolei 2 i 3 efekt to wolna amerykanka, trafienie czegoś dobrego nie jest bynajmniej niemożliwe, ale biorąc pod uwagę, że 2 efekt występuje w co piątym umagu w porywach, a do tego jest on losowany z puli, w której niektóre efekty są nie tyle słabsze, co absolutnie nieprzydatne, a szansa na ich wystąpienie jest największa...
A do tego jest ich wbrew pozorom mało, bo większość to zapychacze, których nikt nie bierze - wg, odp, trafienie, def - w najlepszym wypadku niektóre ujdą na low lvl, do tego są efekty dobre, ale nieprzydatne dla postaci ze względu na ścieżkę rozwoju - palnikowi siła się nie przyda raczej ;p
Tak więc wylosowanie czegoś dobrego nie jest łatwe.
To trochę tak, jakby zlikwidować handel i chodzić w tym co wydropi ;p

__________________
[

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Ahanaell: 25-04-2017 14:09.

25-04-2017 14:07 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
Strony (10): « pierwszy ... « poprzednie 2 3 [4] 5 6 następny » ... ostatni » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Nowości i ogłoszenia » Nowości » Zmiany w systemie ŁPC - final - dyskusja

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH