Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » OGÓLNY Antypustakowanie » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (6): « poprzednie 1 2 [3] 4 5 następny » ... ostatni » Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Antypustakowanie 99 Ankieta - średnia ocena: 5,73
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Skażony
Double Ace


images/avatars/avatar-282.gif

Data rejestracji: 02-11-2006
Postów: 135
Klan: DejTy - Srejty
Rasa w grze: Łapacz Myśli
Kraina: Necropolia
Skąd: \=l=/

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A co z ograniczeniem ataków?
Dwa ataki na dobę to za dużo
Ci źli z dejtuf-srejtuf jak się uprą to FARMIĄ słabszych.
I jak tu sie rozwijać?

Co tam by jeszcze ograniczyć żeby łatwiej sie gralo tym którzy nie potrafią sie zorganizować ?

Juz wiem Smile
Wszyscy z klanów TOP1 obowiązkowo beda płacić za premke 2x wiecej ( aby ograniczyć nadużycia i na czas oplacania Premium nie przechodzili do "tańszych" klanów beda stale monitorowani i banowani )

Gracze z TOP1 10 ataków na dobę (konto Premium)
Dla graczy tych droprate obnizony do 5%.

A jak się wszystko wyrówna i placzki osiągną poziom tych najstarszych na serwerze wszystko przywrócić do sytuacji z przed roku.

Powodzenia.

__________________
Na przekór wszystkim

ID:10079->R1

ID:16387->R1/06r
ID:279->R3/07r
ID:1903->R17/13r
23-06-2017 07:41 Skażony jest offline Strona domowa Skażony Szukaj postów użytkownika: Skażony Dodaj Skażony do Listy kontaktów Zobacz profil MSN Skażony
over86
Viking


Data rejestracji: 20-01-2007
Postów: 569
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie wiem czy ktos to pisal aale tym zabijecie ostatni bastion handlu ... Zlom.

Proponuje by zamiast tego zrobić opcje przesyłania kasy do kogos na rozbudowę mojego klocka. Chodzi o to ze np ja mam stary by zbudować lombard na 35 poziom i ktos chciałby żebym to zrobil od 30. Koszt to z 700kk plnow. Ja tego nie zrobię bo za drogo a z drugiej strony nie chce żeby on mi budowal na moim klocku cos jako rekompensatę.

__________________
r1, r3 over86+
r6 - over86+
r16
23-06-2017 08:04 over86 jest offline Szukaj postów użytkownika: over86 Dodaj over86 do Listy kontaktów
Xantina
Full Member


images/avatars/avatar-25730.jpg

Data rejestracji: 25-09-2007
Postów: 73
Klan: City of Phoenix
Kraina: Necropolia
Skąd: Coventry

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wpadł mi teraz ciekawy pomysł Smile

Sushi ... i reszta ... Co byście powiedzieli na to:

1. Obleg = straty po obu stronach.
2. Wygrana = straty minimalne (aczkolwiek straty muszą być)
3. Przegrana = duże straty

Podam przykład, który może być dopracowany (najlepiej w %).

Obrażenia zadane w danym oblegu + zabójstwa VS. obrażenia otrzymane od przeciwnika.

Załóżmy że słaby klan atakuje również słaby klan.

1. Obydwa klany składają się z 50 osób.
2. Wampir X (2000 HP) vs. Wampir Y (2000 HP)
3. X zadaje obrażenia łączne (3000) + zabija 2 (Stosunek % życia do zabranego życia min. 50% - max 100%) + 5% szansy na utrzymanie budynku za każdego zabitego
4. X otrzymuje obrażenia łączne (2000) i ginie
5. Klan X-a wygrywa starcie.
6. Wampir X umiera tracąc 3000=100% minus pkt. życia Wampira X 3000-2000= 1000 = 66,6%
7. Zabił 2 przeciwników co daje mu 66,6%+2x5%=76,6% NA UTRZYMANIE BUDYNKÓW

Natomiast Wampir Y, jako przegrany traci znacznie więcej gdyż % będzie odwrotnością czyli 50-100% szansy na zburzenie budynku minus 5% jeśli kogoś zabił (nie mniej niż 50%).

Jeśli warunki nie zostaną spełnione to X ma szansę na obronę budynku 50% a Y na stratę 50%.

Trzeba by to było porządnie dopracować, gdyż to tylko zarys tego co mi do głowy przyszło i może nie być w 100% spójny Smile

ROZBUDOWA BUDYNKÓW KLANOWYCH
Można by było dodać do Budynków klanowych Mury obronne lub zasieki i katapulty, by po każdej walce trzeba było odbudowywać coś w klanowym - też % zniszczenia.
Gdzie mury by padały przy defensywie, a katapulty przy ofensywie.
Teraz max rozbudowy jest i nic się nie dzieje - budynki stoją i tyle a tak jednak coś by to dało i przyczyniło się do rozwoju gry, bo gracze zmuszeni by byli inwestować w klan.

Co wy na to ??


Jakbym coś porąbał w % to nie krzyczeć Smile padam z nóg dzisiaj.

__________________

Thorr

TYLKO R1


SKUP ZŁOMU - 400/szt.


Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Xantina: 23-06-2017 08:37.

23-06-2017 08:34 Xantina jest offline Szukaj postów użytkownika: Xantina Dodaj Xantina do Listy kontaktów
nokia3319
Top Dyktator 2016


Data rejestracji: 17-05-2016
Postów: 282

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

@up

Wylecz kaca zanim cos zaproponujesz, bo widze ze ostro Cie musi trzymac Big Grin
23-06-2017 08:36 nokia3319 jest offline Szukaj postów użytkownika: nokia3319 Dodaj nokia3319 do Listy kontaktów
Xantina
Full Member


images/avatars/avatar-25730.jpg

Data rejestracji: 25-09-2007
Postów: 73
Klan: City of Phoenix
Kraina: Necropolia
Skąd: Coventry

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
nokia3319 napisał(a)
@up

Wylecz kaca zanim cos zaproponujesz, bo widze ze ostro Cie musi trzymac Big Grin


Skąd wiedziałeś ? Tongue Nie piliśmy wczoraj razem Smile

Poza tym to tylko taka wolna myśl.

__________________

Thorr

TYLKO R1


SKUP ZŁOMU - 400/szt.


23-06-2017 08:38 Xantina jest offline Szukaj postów użytkownika: Xantina Dodaj Xantina do Listy kontaktów
jabko
Double Ace


images/avatars/avatar-1579.jpg

Data rejestracji: 25-12-2006
Postów: 145
Klan: Gildia DerGastor
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia
Skąd: Pielgrzymowice(RIO)

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

lopowi żal ciach ściska jak to czyta nic wiecej
Klan Date zbieraniana płaczków i wyrzutków których lopek przygarnia i którzy inaczej jak pustakowaniem nie mogą się odegrać na starych klanach
Jestem jak najbardziej za juz dosc ludzi odeszlo z R1 przez politykę łysego

__________________
nick w grze jabko

jabko zadaje cios krytyczny z broni Doskonała Zwinna Maczuga, Mitos zostaje zraniony za 463 PKT ŻYCIA.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Kylin: 25-06-2017 22:37.

23-06-2017 09:09 jabko jest offline Szukaj postów użytkownika: jabko Dodaj jabko do Listy kontaktów
Albano
Emperor


images/avatars/avatar-20615.jpg

Data rejestracji: 03-02-2011
Postów: 1.348
Klan: Legion_Immortal
Kraina: Necropolia IX
Skąd: Waszawa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zamiast merytorycznej próby uargumentowania swojego "zdania przeciw" mamy tutaj szantaż i puste slogany:
- wojny i oblegi kwintesencją BW
- jak to wprowadzicie to się skasuję
- będą simsy
itd

Na razie jedyny logiczny argument za pustakowaniem podał Lopek. Zauważył bowiem że pustaka daje się przeciwnikowi żeby osłabić jego szanse na zwycięstwo w arenach 1v1, 3v3 i atakach/obronach.
To prawda że tak to działa tylko czy to aby na pewno jest ta kwintesencja rywalizacji?

Reszta bełkotu jest totalnie odarta z logiki. Nie dziwmy się jednak temu że są głosy sprzeciwu. Przecież pustakowanie to potężne narzędzie nacisku którym można wprowadzać korzystne dla siebie warunki rozgrywki. Zakazy i nakazy pod groźbą pustaka bardzo ułatwiają rozgrywkę i sprawiają że silniejszy klan (niekoniecznie top1) może wpływać na grę słabszego.
Widziałem już na bw pustaki:
-Za szpiegowanie
-Za zbyt częste atakowanie
-Za sprzedanie itemu niewłaściwej osobie
-Za odejście z klanu
-Za obrazę na czacie
-Za atakowanie przed arenami
i bardzo wiele innych przypadków.

Sushi zaznaczył że oblężenia są elementem przejęcia lepszego kwadratu. Nawet taka rola oblężeń może być formą nacisku ale pustakowanie to już ewidentne patologia.
Myślę że odejście od obecnej formy pustakowania może mieć jeszcze dodatkowy pozytywny skutek. Otóż masa graczy poszła do klanu wyżej (szczególnie do topki) zwyczajnie kierując się instynktem - dla poczucia bezpieczeństwa. W top klanie można budować klocek bez obaw że ktoś go zabierze. Brak obawy przed tym masowym paleniem bezbronnych klanów może doprowadzić do tego że te jednostronne migracje do silniejszych klanów ustaną a na serwerach będzie większa równowaga.

__________________
R14 : Brzydall
23-06-2017 09:20 Albano jest offline Szukaj postów użytkownika: Albano Dodaj Albano do Listy kontaktów
Zbyszek_od_Winka
Lord


images/avatars/avatar-24454.jpg

Data rejestracji: 21-08-2007
Postów: 315
Klan: MLK
Kraina: Necropolia XI
Skąd: Bytom

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Mam wrazenie, ze ten temat powstal po tym, jak od groma osob sie skasowalo na r18 (w tym i ja) po wielomiesiecznym byciu pustakowanym przez klan top1, bo kilka osob u nas w klanie im podpadlo. Troche zenada, ze po kazdym oblu byly prowokacje i napinki na globalnym sb ze strony tegoz klanu co w glownej mierze mnie przekonalo, ze nie ma sensu grac dalej w te gre, skoro nie ma zadnej mozliwosci bronienia sie przed pustakiem i ciagla szydera, i buractwo odebralo kompletnie ochote do gry.

Szkoda, bo przez wiekszosc czasu gralo mi sie bardzo przyjemnie, nigdy na zadnym serverze nie gralem az tak dlugo (ponad 2 lata), ale na zadnym innym za mojego pobytu nie widzialem takiego morza kału i odpadow jakie powstalo na r18.

Do zapoznania sie z tematem polecam ten link z miszmaszu Upadek R18

Dziekuje za uwage i do niezobaczenia.

__________________
r18 - ForestGrandpa

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Zbyszek_od_Winka: 23-06-2017 09:34.

23-06-2017 09:30 Zbyszek_od_Winka jest offline Szukaj postów użytkownika: Zbyszek_od_Winka Dodaj Zbyszek_od_Winka do Listy kontaktów
paTaTaj
Member


Data rejestracji: 06-03-2011
Postów: 27
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia IX

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ehhh a już chciałem pustaka dawać, a Ty mi się skasowales Frown

__________________
Ashoki
23-06-2017 09:49 paTaTaj jest offline Szukaj postów użytkownika: paTaTaj Dodaj paTaTaj do Listy kontaktów
Nanga
Newbie


Data rejestracji: 18-06-2014
Postów: 6
Kraina: Necropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wrocilem do gry 3 lata temu i widze ze gra sie bardzo rozbodowa ale w zla strone. Na poczatku doloczylem do Oriona i dzieki kilku graczaczom rozwinelem sie calkiem fajnie. Drop oczywiscie pomogl dosc duzo. Stracilem kilka domkow ale gralem dalej. Uczestniczylem w wojnie z top 1 klanem. Moim zdaniem na wygranie wojny nie bylo szanas bo ludzie sie nie starali i nie bylo zgrania. Jesli ktos nie doloczyl do oblezenia nic sie nie stalo z takim graczem. Zadnej kary nic.
Prawda jest taka ze teraz jestem Top1 klanie bo nie chcem starcic domku. Ale bedac w top u lopka widze ze jemu zalezy na wygrywaniu aren, oblezen. Dalej kieruje graczy jak maja sie ubierac jak wbijac i w dalszym ciagu kombinuje nad poprawa klanu. Tego wlasnie brakuje innym klanom.
Jednak uwazam ze pustakowanie nie jest czyms ciekawym dla klanow top1 i resszty i jest to tylko ograczniczenie innym klanom na zdobywanie monet.
Jest to poprostu nudne.
Zgadzam sie ze oblezenia sa esecja ta gry. Pustakowanie juz nie bo faktycznie ludzie odchodza.
Moim zdaniem gre zabila ilosc repki i zdobywana reputacja na KW. Jesli ograniczymy zdobywanie reputacji i bedzie jej mniej to klany beda zakladac oblezenia po repe.
Jestem w top1 i nie podoba mi sie pustakowanie. Ale trzeba zrobic cos zeby oblezenia ponownie byly esesja tej gry.
I nie pisac ze jest arena bo wbicie do niej to 5 sekund i czekanie 1 tydzien na wynik. Nuda
Duza dominacja jednego klanu rowniez jest nudna, a pustakowanie poglebia ta nude.
23-06-2017 10:22 Nanga jest offline Szukaj postów użytkownika: Nanga Dodaj Nanga do Listy kontaktów
Vilgeforz2
Lord


Data rejestracji: 29-05-2015
Postów: 484
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Na dluzsza mete nic to zmienia w kwestii wojen. Klan duzo mocniejszy nie ma zadnej frajdy z wojny, bo co to za wojna jak nie ma zadnych szans na wyrownana walke, a klan slabszy tym bardziej nie musi sie spinac o dobijanie do oblegow czy jakiekolwiek zabiegi dyplomatyczne, zeby cos zdzialac bo strata jest zadna.

I to sie chyba nigdy nie zmieni , wiec wojny w tej grze nie beda mialy sensu, chyba ze zrobimy klany ok 20 osobowe, wtedy sily na serwerze rozloza sie po kilku klanach i moze bedzie sens wojowac.
23-06-2017 10:27 Vilgeforz2 jest offline Szukaj postów użytkownika: Vilgeforz2 Dodaj Vilgeforz2 do Listy kontaktów
Hornet87
Emperor


Data rejestracji: 11-05-2014
Postów: 1.238

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

@Bai Lang - grasz na kilku necro [najwyraźniej] i pomyliły ci się serwery. Ja mówię o R14.

W ogóle te wszystkie wywody "gram 11 lat i opowiem wam...".
Cóż ja też gram trochę czasu i jakoś nie czułem by palenie komuś klocka było kwintesencją gry. Zabierałem komuś lepszy klocek, ale wlepiałem pustaka tylko wtedy, kiedy sam go dostałem. Spalenie klocka to jest zwykłe chamstwo, szczególnie gdy na serwerze naprawdę już dużo osób nie gra. GDYBY siły były rozłożone równomiernie, ale nie.

Klan top1 a potem długo długo nic. Ludzie uciekają do niego jak tylko zrobi się 1 miejsce. Robią to głównie po to by wreszcie odetchnąć i móc zbudować klocka. Jest się absolutnie bezpiecznym niczym supermen. Taki supermen, którego natchnął duch wielkiego wojownika zaczyna czuć się obrońcą miast popiołów, nieskazitelnym moralnie kompasem, który będzie wyznaczał co komu wolno, a co nie na serwerze. Żartów sobie nie życzy, bo gra w klanie top1, za żarty będą pustaki. Szpiegowanie?! Jego?! Pustak! Przegrał arenę 1vs1?! "Przecież nie po to szedłem do top1 klanu by teraz przegrywać areny z jakimiś typami-frajerami" Pustak! Przegrana na 3vs3 - 3 Pustaki! "Nie chciał do nas dołączyć? Zniszczyć go!"

I najlepsze jest to, że taka postawa nie dotyczy starych graczy na serwerze [przynajmniej u nas na R14] bo Ci, pomimo jakichś tam animozji mają coś w rodzaju poważania na to, iż ktoś od lat buduje ten serwer aktywną grą. Taką postawę prezentują karierowicze na przejętych kontach, którzy odeszli z serweru zabitego przez nich, właśnie przez takie znudzone dzieci "bobo chce nową zabawkę" i bobo ją dostaje, ale granie bez zabierania zabawek innym go nudzi i bobo chciałby znowu poczuć tę "kwintesencję" BW. To jest zaraza, szarańcza opanowująca serwer po serwerze. Jak ktoś chce, mogę na PW podesłać nicki na forum graczy, których 95% postów, a nawet często i 100% są na podforum "oddam/zamienię konto". Najlepsze jest to, że gdy takich graczy zrobi się kilku/kilkunastu, to zaczynają szantażować klan, że jak nie będzie zabierania zabawek, to "bobo się skasuje!" I widzicie? W tym temacie macie dokładne odwzorowanie tego o czym mówię "bobo się skasuje jeśli...".


I tak można pisać i pisać o tym jak bezzasadne i dziecinne są płacze by to nie weszło. Tak naprawdę BW nie straci na tym nic, a tylko zyska i na pewno nikt się nie skasuje, a nawet jeśli, to zrobią to osoby, przez które skasowało się już wiele graczy i w ogólnym rachunku wyjdzie to na +.


Jeśli jakichś patch powinien wejść jak najszybciej, to właśnie ten. Jeśli bowiem odłożycie to na 'planujemy po wakacjach i po feriach zimowych" to dacie sygnał "SPALCIE WSZYSTKO JAK NAJSZYBCIEJ! I tak się właśnie stanie, a po waszym powrocie, nie będzie już co zbierać z serwerów.

__________________
masz dalej o 20% lepszy trening od średniego taboretu pod zagrzybioną ścianą na zapleczu obskurnego baru w zaułku podrzędnej części szemranej dzielnicy biednego miasta
23-06-2017 10:53 Hornet87 jest offline Szukaj postów użytkownika: Hornet87 Dodaj Hornet87 do Listy kontaktów
Midas-grala
Turbo Moderator


images/avatars/avatar-5.jpg

Data rejestracji: 23-08-2006
Postów: 1.800
Klan: B.K.
Kraina: Necropolia
Skąd: Pabianice

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A ja mimo że w top 1 nigdy miejsca nie grzałem, to mam mieszane odczucia.

Pustakowanie było od początku, problemem stał się brak możliwości obrony przed nim.

1)
Kiedyś były długie 2 fazy. Na R2 nawet pewnym momencie Sushi wydłużyl czas bo tam też masa osób zaczęła się kasować gdy się pustakowali rok czasu (finalnie skasowały się małe Klany, bo kwadraty trzeba było jakoś odzyskiwac)

Wprowadziliscie skrócenie za premie i blokady już nie działają. Wszystko można wykilkac. Pamiętam początki i pieli po nocach, bo trwały po 30 minut. Leciał obleg lub blokady i już miałeś po wyprawach na czas wojny i to obie strony.
Potem były ekspy i znowu nie dało się robić podczas wojen, to dodaliscie samarytan i skrócenie.

Klan silniejszy przestał odczuwać jakiekolwiek negatywne skutki toczenia walk


2) sojusznicy i eq
Wiadomo. Wcześniej na wojnach były akademie. Po kilka arkuszy w Excelu. Porównywanie czy nie przerzucić kogoś z mniejszych, bo ma o x sprosta więcej, albo rasę pod jakąś taktykę.
Przerzucanie eq

Daliście epik i nie da się nic zrobić, żeby wzmocnić klanowiczy. Interakcje umarły. Różnica 2-3 zwinki w terenie nic nie znaczy, bo kto dropnal nadgoni epik iem więc jakieś wielkie rodzaju odpadaja


3) wykrwawianie
Kiedyś dało się wykrwawiac podczas długich 2 faz. Blokada i pomoc sojyszniczego klanu coś dawały.
Teraz są zasoby chociażby z kw.
Akademie i sojusznicy nie mogą wpłynąć na walkę i neutralizowac przewagę pojedynczego klanu. Jednoraz? Do nadgonienia spokojnie zresztą da się przypilnowac i odkupic



II)
Może coś żeby dać szansę obrony spróbujmy WPROWADZIĆ.
wrócić do interakcji.

1.Może ograniczyć regenerację hp osób biorących udział w oblężeniu. Np. Jeżeli ktoś zginie będąc w 2 fazie niech traci połowę hp na oblężeniu. Ilość niech się stackuje
Ale tylko gdy uda się taka osobę zabic. Wtedy mocny sojusznika zacznie mieć znaczenie

2.Dodać sens blokadom i długim drugim fazom. Myślałem o blokadzię regeneracji życia. Jeżeli w oblezeniu ktoś straci hp, a jest w 2 fazie innego oblężenia, to nie może regenerowac zycia
Wtedy można próbować chociażby wataha zabić mocniejszego, z małego klanu.

3. Brak możliwości skracania działań, jeżeli nasz klan odpalił oblężenie o przejęcie kwadratu i dołączyło ponad 10 osób. Zarówno kw jak i ekspedycji. Brak skrócenia działań (wyprawy w tym pieli 30 minut, ataki).
Brak skrócenia działa przez 72h od 2 fazy. Wampiry przecież nie są w domu tylko poszły na wojne
Wtedy odwetowe 2 fazy zaczynają mieć sens.

__________________
Jak wygram licytację, pisać na priv
R1 Midas
23-06-2017 13:04 Midas-grala jest offline Szukaj postów użytkownika: Midas-grala Dodaj Midas-grala do Listy kontaktów
Hornet87
Emperor


Data rejestracji: 11-05-2014
Postów: 1.238

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Midas, pomysły bardzo dobre, do niczego nie mogę się przyczepić, a do pomysłu numer 3 dodałbym jeszcze trochę. Wampir, który przystąpił do oblężenia, nie może przystąpić do innego czyli gdy klan A atakuje klan B i wbiją wszyscy gracze klanu A, a w B tylko połowa, to gdy klan B robi kontrę, nikt z klanu A [poza obelganym] już nie może dobić.

Wyobraź sobie, jak ciężko byłoby prowadzić wtedy wojny, klan, który atakuje musialby niemal do ostatniej chwili zwlekać z dobiciem, szczególnie, jeśli 2 faza wydłużyłaby się o kilka godzin. Szafowanie ludźmi, taktyki, ustawianie się pod inny klan.

Realizm to realizm. Nie możesz iść i oblegać inne miasto, bo ktoś napadnie na twoje, jeśli nie zostawisz wojska. Teraz to brzmi kuriozalnie, bo nawet najmniejszy klan mógłby oblegać najlepszy przy dobrych wiatrach, ale wróciłyby sojusze, wojny byłyby TOTALNE i ludzie mieliby pole do popisu, skrótem nikt by nie był bezpieczny.

Domyślam się, że gracze klanu top1 na taki pomysł zareagują "CO?! Jeszcze ktoś by mi klocka ukradł" I właśnie dlatego te ich płacze to hipokryzja, łatwo i przyjemnie kraść klocki jest OK, wziąć udział w tej ich kwintesencji BW na całego, to już byłby skandal i przesada.

__________________
masz dalej o 20% lepszy trening od średniego taboretu pod zagrzybioną ścianą na zapleczu obskurnego baru w zaułku podrzędnej części szemranej dzielnicy biednego miasta
23-06-2017 13:26 Hornet87 jest offline Szukaj postów użytkownika: Hornet87 Dodaj Hornet87 do Listy kontaktów
turlacz1
King


Data rejestracji: 09-03-2009
Postów: 824
Klan: Saint/PUB...oraz w mej pamięci Plusz
Skąd: Ślesin...Bydgoszcz

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A może zmienimy ze kto przegra obleg wygrywa lepszy kwadrat rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl

W Simsy to moja siostra bardzo lubi grać musze Jej pokazać BW Evil

__________________
Tonąca_rybka
23-06-2017 14:34 turlacz1 jest offline Szukaj postów użytkownika: turlacz1 Dodaj turlacz1 do Listy kontaktów
druga kawa
Lord


images/avatars/avatar-25581.jpg

Data rejestracji: 23-11-2016
Postów: 482

RE: Antypustakowanie Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
SushiMaker napisał(a)
Ver II. Za każdym razem jak porzucamy kwadrat istnieje szansa: s5 - 0%
s4 - 5%
s3 - 10%
s2 - 15%
s1 - 25%
że dany budynek straci 1 /jeden/ poziom. Oddzielnie losowane dla każdego budynku.

Co 30 dni / każdego np. 1go dnia miesiąca szansa wzrasta o 5% i odbywa się kolejne losowanie burzenia. Max 50% szansy.



Co miesiąc? Za szerokie te schodki czasowe.
I za bardzo losowe,
przez długi długi miesiąc nic nic nic się nie dziej z domkiem
a potem losowanie czy buch czy nie buch?


Burzenie w chwili porzucenia też mi się nie podoba, ale to już subiektywnie.

Mam wrażenie że Sushi starałeś się jak zwykle dodać jak najwięcej od siebie
do pomysłu i jak najbardziej zmienić pierwotny.

Ale wciąż uważam mój pomysł z forum za prostszy,
o niebo lepszy co do schodków czasowych, codziennych a nie co miesięcznych,
i z niszczeniem równomiernym a nie losowym, zawsze jeden poziom dziennie,
a nie losowo od zera do kilkudziesięciu.
W moim pomyśle losuje tylko który budynek traci ten jeden poziom danego dnia.

Więc nad schodkiem miesięcznym i losowością bym Sushi jednak pomyślał
czy na pewno tak to zrobić... Wink

Ale najważniejsze że w ogóle coś postanowiliście z pustak-owaniem zrobić.


Pamiętajcie jednak że, jakkolwiek to zrobicie, to dwa problemy z tym patchem potem czekają:

1. Powód do wojen potrzebny jest całkiem nowy, o co walczyć, oblegać się, nowego.
2. Wojna musi być przekonstruowana tak by dwa słabsze klany
mogły coś zrobić samotnemu silniejszemu.

Co do 1 istnieje stary temat, co do 2 też był temat o zazębianiu drugich faz.

edit: up.

Proponowałbym modom by arcy radosne teksty w stylu
"chcesz sto złotych podwyżki, to może od razu milion???!!!"
nagradzać z marszu warnami z góry na dół.
W każdym temacie to bardzo otrzeźwia dyskusję... Wink

edit2: up

cytat:
Midas-grala napisał(a)
3. Brak możliwości skracania działań, jeżeli nasz klan odpalił oblężenie o przejęcie kwadratu i dołączyło ponad 10 osób. Zarówno kw jak i ekspedycji. Brak skrócenia działań (wyprawy w tym pieli 30 minut, ataki).
Brak skrócenia działa przez 72h od 2 fazy. Wampiry przecież nie są w domu tylko poszły na wojne
Wtedy odwetowe 2 fazy zaczynają mieć sens.


Midas, zdajesz sobie sprawę że zniechęcisz tym wszystkich do jakichkolwiek oblężeń o domki?
Dwa i pół dnia pielgi przez 30 minut za samo to że klan jakieś oblężenie o domek założył?
Przez dwa i pól dnia DWUNASTOGODZINNE karawany za coś takiego?
To nie jest żadne naprawianie interakcji klanów, słabszych czy silniejszych,
tylko to jest wylewanie dziecka z kąpielą. Wink

edit n:

Tym bardziej jak ktoś zapłacił realną kasę za skrócenie... Wink

Ten post był edytowany 3 raz(y), ostatnio edytowany przez druga kawa: 23-06-2017 15:02.

23-06-2017 14:34 druga kawa jest offline Szukaj postów użytkownika: druga kawa Dodaj druga kawa do Listy kontaktów
Bai Lang
Triple Ace


images/avatars/avatar-4253.jpg

Data rejestracji: 02-08-2006
Postów: 157
Klan: VeN---Date
Kraina: Necropolia
Skąd: I stolica...

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Hornet a czy ja piszę o r14? i co to w ogóle za historia o jakimś zdradzaniu klanu etc. Na r14 się bawie i nie gram tam aktywnie, bynajmniej nie nazwę tego grą Smile od zawsze tylko r1 mnie interesuje, a r14 raczej postać jest nie do uratowania... dlatego jak widzisz jesteś w cemnym lesie, bo ja o r14 nawet nie myślałem w kontekście tych zmian... bo raczej długo tam nie zabawię już.

napisz coś jeszcze o mnie...z chęcią poczytam i poddam ocenie. rotfl

__________________

Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę bo Ty jesteś ze mną...

[*]
[*]VeN[*]
[*]
Old School

Bai_Lang
44435

23-06-2017 17:26 Bai Lang jest offline Szukaj postów użytkownika: Bai Lang Dodaj Bai Lang do Listy kontaktów
zbanowany123321
Junior Member


Data rejestracji: 17-04-2013
Postów: 19

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Czy Ty nie widzisz ze R! już nie istnieje przez takich jak TY?? Czytaj ze zrozumieniem Jak inni pieniacze z R! typu jakis tan Lodziki moze niesasycony to sie nasyci jak sam na tym serwerze zostanie
24-06-2017 00:41 zbanowany123321 jest offline Szukaj postów użytkownika: zbanowany123321 Dodaj zbanowany123321 do Listy kontaktów
Darkshu
Forum Legend


Data rejestracji: 25-01-2008
Postów: 1.527

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Pomysł popieram II, ale warto by dodać nowe bonusy do oblężenia, albo nowy typ, albo w przypadku wyrownannych oblężenie tzn. Takich jak np. w przypadku ustawionego tr nie dochodziloby do jego włączenia jedna strona traci pewną pulę srebrnych/złotych monet inna zyskuje, ps. Nie można wygrać jeśli druga strona nie straci, a druga strona może obronić się wydając wszystkie monety na bonusy. Co byłoby utrudnieniem ale nie degradacja.

__________________
Nick W grze: Darkshu
Kupiłeś coś ode mnie- złóż ofkę
Kt=CM+24h - wojna trwa, jesteś trollem masz niepowtarzalną szansę mnie zbanować - nie poddam się cenzurze
24-06-2017 09:32 Darkshu jest offline Szukaj postów użytkownika: Darkshu Dodaj Darkshu do Listy kontaktów
Endrju723
King


images/avatars/avatar-25469.jpg

Data rejestracji: 19-02-2013
Postów: 863
Klan: DA.TE/RH-
Kraina: Necropolia
Skąd: Jaworzno

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zacznijmy od tego, że gram w tą grę od 2007 roku, można powiedzieć od samego początku. Co mi się najbardziej w bw podobało i nadal podoba? Możliwość bycia w jednym klanie. Teraz fakt jestem w TOP1 klanie, ale przed 9 na 10 lat gry zawsze byłem poza top 3(zdarzały się epizody, ale nie dłużej niż 3-4 miechy). Pustakowanie to jest po co się gra w bw, tzn odbieranie klocków. Za starych czasów trzeba było kombinować jak uchronić s4 i to były super czasy, a teraz co chcecie usunąć pustakowanie? To ogółem usuńcie oblężenia i ataki, a niech evo rośnie jak na drzewachSmile .

Dla mnie usunięcie pustakowania jest tragicznym pomysłem. W sumie siła pustakowania jest tym, że wtedy klan inny mniej się rozwija, po to to jest. To jest na swój sposób dobre, gdyż my własną siłą czy obojętnie inny silniejszy klan zmusza ich do kombinowania, rolowania i coś podobnego Wink , a tak to każdy będzie bezpiecznie sobie siedział i się niczym nie martwił, a w dzisiejszych czasach gdzie jest brak strefowości epików to czy masz s3 czy s4 na tych samych budynkach to nie zmienia nic bo i tak Ci dropnie co ma dropnąć, a siłę w ataku będziesz mieć taką samą , ponieważ w s4 masz już główne budynki takie jak hb,pp,ao,garnek.

Dla mnie ten pomysł jest bezsensowny i odbiera część tej gry, część która jest dosyć oryginalna, gdyż nie spotkałem się z żadną grą, która pozwala odbierać siłę ataku poprzez klan-nie mówiąc o jakiś twierdzach czy innych pierdołach w podobnych tytułach.

Sushi bardzo Cię szanuję dobrze o tym wiesz i uważam, że to nie jest dobry pomysł, reszta pomysłów co dałeś jest świetna, ale ten to chyba takie zlitowanie się nad tymi "słabszymi" klanami Smile , które są antypustakowaniu, a i tak ochoczo rozdają pustaki reszcie, więc sami przeczą regule.
24-06-2017 16:45 Endrju723 jest offline Strona domowa Endrju723 Szukaj postów użytkownika: Endrju723 Dodaj Endrju723 do Listy kontaktów
Winda
Member


Data rejestracji: 02-02-2014
Postów: 44
Klan: Dejt
Kraina: Necropolia

RE: Antypustakowanie Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja mam lepszą propozycję , zlikwidować oblegi całkowicie , będziemy sobie klepać wyprawki , kw i expy , aha , tylko trzeba zmienić nazwę gry na Pokemony
24-06-2017 16:48 Winda jest offline Szukaj postów użytkownika: Winda Dodaj Winda do Listy kontaktów
Bai Lang
Triple Ace


images/avatars/avatar-4253.jpg

Data rejestracji: 02-08-2006
Postów: 157
Klan: VeN---Date
Kraina: Necropolia
Skąd: I stolica...

RE: Antypustakowanie Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Winda napisał(a)
Ja mam lepszą propozycję , zlikwidować oblegi całkowicie , będziemy sobie klepać wyprawki , kw i expy , aha , tylko trzeba zmienić nazwę gry na Pokemony


Coś w tym jest... najlepiej byłoby aby nazwę zostawić, bo szkoda psuć wspólny mianownik do tego co było 10 lat temu.


Temat z góry widzę skazany na porażkę, co do wypowiedzi z naszej strony. Admini próbują ratować serwery ale dla r1 raczej już ratunku nie ma z tego co wiem Smile Zaspokojenie płaczu i lamentu może i jest rozwiązaniem ale na kilka miesięcy Smile Później pojawią sie problemy, że może mamy za dobre klocki etc. umagi i inne pierdoły, może wogóle jesteśmy za silni...

__________________

Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę bo Ty jesteś ze mną...

[*]
[*]VeN[*]
[*]
Old School

Bai_Lang
44435

24-06-2017 17:01 Bai Lang jest offline Szukaj postów użytkownika: Bai Lang Dodaj Bai Lang do Listy kontaktów
Haruka
Full Member


images/avatars/avatar-25334.jpg

Data rejestracji: 30-04-2009
Postów: 51
Klan: Blood/Corvi Tenebris
Kraina: Necropolia
Skąd: City Of Ember

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dobra to zabierzcie obegi, ataki bo tym tez można kogoś gnębić, zostawcie ekspy, kw, areny. Za chwile będzie kolejny lament, o umagi czy dropy bo ktoś ma lepsze. Słabszy może pokonać mocniejszego tylko trzeba się zorganizować.

Bo 1s na R1 to kto niby ukradł?? - krasnoludki w nocy wyniosły Tongue

__________________

ID: 119163 - Haruka
24-06-2017 17:37 Haruka jest offline Szukaj postów użytkownika: Haruka Dodaj Haruka do Listy kontaktów
druidek
Triple Ace


Data rejestracji: 25-05-2009
Postów: 151
Klan: Krwawa Armia Khorna
Kraina: Necropolia
Skąd: Qraqw

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ostatnie 4 posty, samo Date z r1, czyżby odgórny nakaz lopka o "jechaniu" po tym pomysle administracji??

Nie rozumiem o co Wam chodzi, oblęzenia dalej będą, jako klan top1 i tak macie możliwosc wzięcia kazdego najlepiej rozbudowanego klocka na całym serwerze...ale oczywiście Wam mało, chcecie ze zwykłej nie wiem zawiści, mściwości doszczętnie spalić wszystkich wokoł??

w tym tygodniu jak sie nie myle 7 czy 8 osob skasowało się na r18 z klanu top 2 przez podobne działania bandy telefonow...tego samego chcecie? żeby ludzie się pokasowali? z kim będziecie grać, ze swoimi mulciakami??

__________________
Druidek
24-06-2017 18:16 druidek jest offline Szukaj postów użytkownika: druidek Dodaj druidek do Listy kontaktów
Karwan
King


images/avatars/avatar-25296.jpg

Data rejestracji: 04-01-2007
Postów: 938
Klan: CD
Rasa w grze: Łapacz Myśli
Kraina: Necropolia
Skąd: Warszawa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja jestem na nie.

Niech zostanie tak jak jest i niech to trwa.
Zaraz zacznie się rzucanie pomysłów, żeby podczas ataku i ewentualnej wygranej, agresor również tracił zasoby, bo niszczy komuś grę pozbawiając go krwi, kasy i ludzi.

__________________
R1: Paradoksalnie_Emeryt

24-06-2017 18:32 Karwan jest offline Szukaj postów użytkownika: Karwan Dodaj Karwan do Listy kontaktów
Cinokid
Lord


Data rejestracji: 22-01-2008
Postów: 441
Kraina: Necropolia V; Necropolia VIII
Skąd: masz te placki?

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Sushi, to żart? Shocked

Przypomnij sobie główne założenia Bloodwars, przemyśl i daj sobie spokój. Gra juz w tym momencie jest zabita, jeśli pożycie pustakowanie to naprawdę nie będzie co robić.

Apeluję - wróćcie do korzeni, poruszcie temat wojny, zamiast go dodatkowo wykańczać. Nie tędy droga!

__________________

24-06-2017 18:39 Cinokid jest offline Szukaj postów użytkownika: Cinokid Dodaj Cinokid do Listy kontaktów
Murdragos
Newbie


Data rejestracji: 10-06-2017
Postów: 1

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Co do tego że serwer umiera to fakt. Wróciłem po 2 latach przerwy, patrzę i co widzę? Siedzenie na dupie w ciepłym "..." cytat z chłopaki nie płaczą. Teraz jest wielki płacz. Dalej nie rozumiem po grzyb tyle repy brać z KW. Wprowadzane areny ect? Super. A gdzie czasy kiedy były sparingi, rotacja graczy, najemnicy. Ludzie pustakowanie jest chore... I nie mówię o tym że ktoś dostaje spalony kwadrat. Mówię o akcjach gdzie były sytuacje że jak się zgłosiło wałek na aukcji to dostawało się pustaki na twarz. Ale z drugiej strony to jest BW. Ile klanów się rozpadło i ile powstało nowych? 0. Czemu? Bo ludzie się boją cokolwiek robić aby nie dostać "kary". Wcześniej strach było pisać bo blabluś leciał ze skargą i ban. Teraz strach się odezwać bo będzie pustak.. Taka prawda. Ale nie można dojść do porozumienia? Ludzie nie zawsze byli w klanie top1. Date jest jakie jest, ale trzeba pamiętać, że to oni ubili pierwsi kronosa na serwie, wgl ktoś pamięta jakie wtedy były emocje na serwie? Date, Lopek jest klanem martwi się o siebie chce zdobywać pozycje czyli to co chciałoby robić reszta klanów, w dodatku nie oszukujmy się, tylko date pustakuje? Duke z całym szacunkiem też sprzedaje pustaki

__________________
Nick w grze: Murdraag
24-06-2017 18:45 Murdragos jest offline Szukaj postów użytkownika: Murdragos Dodaj Murdragos do Listy kontaktów
deviljin84
Forum Legend


images/avatars/avatar-14176.jpg

Data rejestracji: 24-09-2008
Postów: 1.544
Kraina: Necropolia II
Skąd: wiesz?

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

witam serdecznie administracje zanim sie wypowiem na temat waszej propozycji ustosunkuje sie do wczesniejszych wypowiedzi...

cytat:
C47 napisał(a)
W pomyśle nie chodzi o samo pustakowanie tylko o palenie kwadratów.


Stracisz kwadrat, który budowałeś kilka lat i lądujesz kilka stref niżej.
Przejmujący przechodzi na inny kwadrat i wszystkie budynki są bezpowrotnie tracone
Na dodatek robi to klan, któremu nikt inny na serwerze nie może nic zrobić. Nie można się przed nimi obronić, ani nie można im tak samo zaszkodzić paląc jakiś ich kwadrat.
To nazywacie wojną?
W tej chwili głównie pali się dla samego palenia, a nie aby zyskać przewagę na 'wojnie'


Po wprowadzeniu pomysłu gracz będzie miał szansę odzyskania kwadratu, jak nie tego samego to innego, gdzie są już rozbudowane budynki (chociażby poprzedni po oblegającym).
Nie będzie musiał znowu budować czegoś przez kilka lat od zera, licząc że znowu przez widzimisię kogoś z klanu top1 nie straci budynków.
Nadal będzie można oblegać nie tylko aby zdobyć lepszy kwadrat, ale też aby czasowo zaszkodzić klanowi (jak chociażby dawne ataki by wykrwawić graczy przed oblężeniem)


moze to dziwne bo c47 ma swoj wlasny system wartosci taki dosc dyskusyjny... ale zgadzam się z tym...

jesli jestesmy przy przyklaskiwaniu...

cytat:
Wełen napisał(a)
Wojna w obecnej postaci prowadzi do wymarcia serwera. Nikt nie chce siedzieć na pustaku cały czas, bo klan kilkukrotnie silniejszy chce się pobawić w wojenkę.

cytat:
Wełen napisał(a)
Jeżeli masz klan 4x silniejszy i palisz taki klan, to gdzie ty widzisz tu wojnę i zdobywanie przewagi, jak ta i tak jest? Takie coś to może mieć miejsce przy równych klanach, nie w sytuacji takiej, jaka jest zwykle na bw.

Poza tym dalej będzie możliwe wsadzenie pustaka, trzeba tylko pomyśleć i więcej pokombinować


również zgadzam sie z tym co napisal wełen...

cytat:
Hornet87 napisał(a)

Kolejny filozof, który porzucił swój klan, bo bał się pustakowania i uciekł do klanu top1 gdzie DZIELNIE brał udział w wojnie, paląc klocki klanu, który w oblegu nie dał rady zabić nawet 1 gracza [poza watahą]. Ta cała filozofia ma się nijak do twoich akcji dzielny wojowniku. Dlaczego nie grasz w swoim poprzednim klanie? Koledzy mówią, że nie chciałeś bać się utraty klocka.

Co zatem warte są twoje słowa? Ano nic.
rotfl
Ten temat jest bezcenny, naprawdę. O wojnach i o tym jak było fajnie mówią ci, którzy na własne oczy widzieli jak serwer wymiera i ludzie się kasują z powodu przegranej wojny. Sushi też to widzi i może wreszcie sprawi, że wojny będą, ale o coś zupełnie innego. To jest poletko zmian żeby uszczelnić dziurę odpływu graczy, dzielny wojowniku.

Jeżeli ktoś gra w klanie top1, który ma totalną hegemonię na serwerze [tak jak bail lang czy lopezo] i opowiada jak wojny są fajne, to słuchać się tego nie da. Wojny są fajne tylko jak ma się bezpieczeństwo [jak 2 wymienieni], a nie jak nie ma sensu budować klocka, bo za chwilę można go już nie mieć I NIC nie można na to poradzić, bo TR nie działa, a rolowanie kloca to utrata wszelkich bonusów klanowych by zapobiec czemuś, czemu zapobiec na dłuższą metę się nie da.

Też żałuję, że ludzie od "fajnej wojny" zniszczyli serwery zamiast apelować WTEDY - gdy istniała ta rozgrywka, by zmienić charakter oblegów. Teraz zbieracie owoce swojej ignorancji i ślepoty.


z tym tez sie zgodze...

teraz troche wypowiedzi ktore mnie wewnetrznie oburzyly...

najbardziej mnie oburzaja posty lopezo ktory na r1 wprowadzil terror i pustakowal wszystkich jak popadnie bez wytchnienia wystarczylo sie tylko narazic... dla mnie to podpada pod zaburzenia psychiczne... i jeszcze czytam ze na r14 tez ladowal pustaki wszystkim jak leci...

podobnie robili na mori pustakowali wszystkich jak leci a potem narzekali oj oj ale na serwerze jest malo krwi... jaka ta gra bezsensu...

cytat:
Lopezzo napisał(a)
Zablokujcie może w ogóle możliwości oblężeń i koniecznie zmiencie nazwę na sims czy coś takiego. W formie która zaproponowales nie będzie sensu w ogóle grać w tą grę bo i nie będzie wojen. Przez epiki zostały wyeliminowane interakcje między graczami te pozytywne, brak oblężeń zabije te negatywne. Całkowity brak interakcji spowoduje jeszcze większą nudę. Nie będzie po co grać w tą grę.

Edit
Spróbujcie sobie tej opcji na nowym serwerze bo stare serwery bez wojen umra natychmiast. Sam będę pierwszym który się skasuje. Bez wojen nie ma Blood Wars.


po pierwsze jakich wojen? to ze ty korzystajac z tego ze jestes silniejszy gnebisz innych to nie znaczy ze to sa wojny...
to po 1... po 2 na starych serwerach nie ma wojen! ludziom sie nie chce... wojny sa na nowych gdzie jest o co walczyc... starym serwerom to wszystko jedno!
boli cie to ze nie bedziesz mogl dalej gnebic innych?

cytat:
Lopezzo napisał(a)

A kto to oceni czy mozna temu klanowi coś zrobić czy nie ? Lepiej równać w dół ?
W tej chwili pali sie po to zeby zyskać przewage na wojnie , wiecej srebra i wiecej złota to jest wlasnie ta przewaga.

Nie wiem skąd tez te wyliczenia ze kwadrat sie buduje kilka lat .

Nadal bedzie mozna oblegac , pewnie tylko po co ?


a czy ty budowales kiedys klocka od zera?
idzie na to pelno pln... zlom musisz kupowac z pr... jestes wiec w plecy... meczysz sie pozyczasz sprzet itd... i wszystko po to by jakis frustrat ci spalil bo mial kaprys...

cytat:
Lowca napisał(a)
Wojna polega na tym, że silniejszy dyktuje warunki a nie odwrotnie.. Teraz będzie można zrobić cale nic.

Teraz jeszcze craft żeby Ci było jak za komuny każdy równy.

Edit.. A kiedy zrobicie coś z blokami? Rozumiem, ze to jest okej?


od zarania dziejow ludzie walczyli po cos... najpierw o jedzenie o lepsze tereny czy wieksze tereny... o ochrone swoich bliskich o przekonania o pieniadze czy wladze... nie zabijali sie dla samego zabijania... a jesli by to robili to jest to chory sadyzm... i to nie jest normalne... wojny byly po to by polepszyc swoj byt i swoim wspoltowarzyszom....



ok teraz przejde do samego zagadnienia...

moim zdaniem sam system jest bledny... gracze przywiazuja sie do klockow... nikt nie walczy bo nie chce stracic tego co z takim mozolem przez wiele lat budowal!
a potem ze nudno... albo ze ludzie traca nagle kilkuletni dobytek bo tak sie komus zachcialo i placz i kasacja...

nie moze byc tak ze walczy sie o to by kogos upodlic... albo dowalic komus personalnie... powinno sie walczyc o nagrode a nie w obronie...
wygrywajacy powinien ograbic z zasobow... dostac przy tym jakies bonusy...
jak na moje walka powinna byc o totem klanowy!

1) totem by klan budowal w budynkach klanowych... np budowa calego totemu na maxa trwala by 2 tygodnie... (zeby po straceniu nie bylo ze ojej teraz znowu w czarnej pupie a tyle bylo z tym zachodu)
2) taki totem np dawalby lucjana zwiekszal hp na expach dawal +1 evo z ataku itd... takie niby pierdoly ale w sumie takie mast have!!!
3) walczylo by sie z innym klanem wlasnie o totem... taki totem dawalby wygranemu wrogiemu klanowi 50% bonusow jakie docelowo dawal ten totem w klanie ojczystym..
4) taki obcy zdobyty totem bylby w wygranym klanie na okres 2 tygodni... przez ten okres klan z ktorego pochodzi totem moze go odbic... chodzi o to by bardziej oplacalo sie odbic totem niz go budowac na nowo... budowac nowy totem mozna dopiero jak stary sie zniszczy... czyli klan jest lacznie miesiac bez totemu...
5) totem znika bezpowrotnie po 2 tygodniach czyli klan wygrany traci bonusy z niego a klan przegrany nie moze go juz odbic... ale moze go zbudowac na nowo...
6) jak by sie zebralo pare totemow z innych klanow to by bylo juz fajnie i bylo by o co sie bic nie? mialo by to sens...

ale jeszcze wieksza frajda bedzie jak opowiem jak mialy by wygladac oblezenia

moim zdaniem zlym rozwiazaniem jest to ze klan tworzy calosc taki monolit...... ze idzie sie na wojne z wszystkimi budynkami.... i jednoczesnie broni sie przed innymi tak samo zintegrowanie jako calosc...

moim zdaniem powinna byc sekcja obronna i sekcja ataku...
dla lepszego zobrazowania pokaze jak by to wygladalo jak by klany mialy po 30 osob...
maksymana ilosc ludzi z klanu do ataku to 2/3 ilosci klanu czyli na atak moze isc 20 osob... jest to wyselekcjonowany team abordazowy...
tak samo wyglada obrona... max 2/3 klanu moze go bronic czyli 20 osob... (mozna dodac nowy budynek klanowy z 5 lvl i za kazdy lvl zwiekszac +1 ilosc max miejsc do obrony)

no i sie nawala miedzy soba 20/20 osob... albo oddac wrogiemu klanowi... i zaatakowac te 10 osob co zostalo... wtedy mamy 2 oblezenia jedno 20/20 a drugie 10/10 i moze dojsc do sytuacji gdzie oba klany wysla 20 osob do ataku zostawiajac te 10 w domu i jeden wykradnie totem drugiemu Wink trzeba kombinowac... obmyslac strategie... jak sie zaatakuje ta 20 graczy inny klan to jesli inny klan zaatakuje nas w tym momencie to i tak przed nim mozemy sie bronic tylko i wylacznie ta 10... ta 10 zostaje w domu i musi sobie radzic i tyle....
ilosc osob w oblu byla by ustalana na starcie czyli jesli w momencie zakladania obla we wrogim klanie bylo by 10 osob to do tego obla moze zbic tylko te 10 osob co tam zostaly...
osoby co zaatakowaly nie moga brac udzialu w oblezeniach obronnych...

jak sie zaatakuje klan ktory ma juz totem ukradniety to najpierw sie kradnie totem klanu wlasciwego a potem ewentualnie mozna wykrasc ten ukradziony innemu klanowi totem Smile

wiem duzo jest watpliwosci co i jak... to taki szkic co przyszedl mi wlasnie do glowy...

ale wracajac do tematu tutaj nie bylo by pustaka... byly by tylko nagrody... bylo by mozna rozbudowac to o jakies budynki obronne taktyki itd...

az by sie chcialo walczyc... bo nic by sie nie ryzykowalo... mozna by tylko wygrac...
malo tego mniejsze klany mialy by szanse rowniez wykrasc totem atakujac wtedy gdy klan bedzie atakowal inny klan i bedzie malo ludzi do obrony...


no chyba ze ktos ma inny pomysl... albo ma ochote moj rozbudowac...

pozdrawiam i dobrze ze chcecie skonczyc z bezsensownym terrorem...

__________________


nick: Deviljin

R3 Smile

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez deviljin84: 24-06-2017 19:52.

24-06-2017 19:43 deviljin84 jest offline Szukaj postów użytkownika: deviljin84 Dodaj deviljin84 do Listy kontaktów
Toxic
King


images/avatars/avatar-1373.jpg

Data rejestracji: 23-09-2006
Postów: 936

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ver 1
proste i bez kombinowania
a jak komus sie bedzie chcialo, to niech burzy poziom po poziomie

__________________
NA WIECZNYM URLOPIE
24-06-2017 21:48 Toxic jest offline Szukaj postów użytkownika: Toxic Dodaj Toxic do Listy kontaktów
druga kawa
Lord


images/avatars/avatar-25581.jpg

Data rejestracji: 23-11-2016
Postów: 482

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Toxic napisał(a)
a jak komus sie bedzie chcialo, to niech burzy poziom po poziomie


Tutaj jest furtka do załatania. Chyba. Wink
Tempo burzenia dobrego domku do zera przez plac budowy
powinno mieć jakieś ograniczenie,

by trwało to przynajmniej kilka tygodni, a nie jeden przeskok.
24-06-2017 23:13 druga kawa jest offline Szukaj postów użytkownika: druga kawa Dodaj druga kawa do Listy kontaktów
Strony (6): « poprzednie 1 2 [3] 4 5 następny » ... ostatni » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » OGÓLNY Antypustakowanie

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH