Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » OGÓLNY Zmiany w szczęściu - BETA w następnym patchu. » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (9): « pierwszy ... « poprzednie 2 3 [4] 5 6 następny » ... ostatni » Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Zmiany w szczęściu - BETA w następnym patchu. 28 Ankieta - średnia ocena: 5,86
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Lot
Triple Ace


Data rejestracji: 10-07-2017
Postów: 229

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
-Senti- napisał(a)
@kawa
lucek kontruje tylko trafienie, a trafienie nie jest kazda statystyka, jest tylko wspierana przez 2 statystyki i to zalezne czym walczysz. Masz jeszcze takie statystyki jak obrazenia chociazby czy ilosc zycia. Nie tylko zasieg sie w tej grze liczy.


Wiec nie przekrecaj tu kota ogonem.

Ponawiam [pytanie dlaczego rewo ze 100 lucka ma go nie miec walczac z bialasem z 0 lucka? Czy tutaj sami beneficjenci 500+ i ludzie tego pokroju? Ktorzy nie rozumieja prostego pytania?


100 lucka przewagi wymaga 400 przewagi w statach. jak latasz bialasem na max zwince na palniakow to szczerze zazdroszcze samozaparcia. zwykle masz 200-300 przewagi zaleznie od umagow i tego czy msciwce sie chcialo robic. Z drugiej strony wymaga to takze 400 sposta zeby to przewalczyc a chyba dobrze wiemy co to oznacza. W koncu luck przestanie byc remedium na wszystkie rodzaje broni.

Tak btw, za kazdym razem ci trzeba pokazywac ze liczyc to ty nie potrafisz?

btw 2.0, za wikipedia, w artykule z 2010 zbadano to twoje iq czarnego czlowieka z afryki i wyszlo im 80. Sprawdzaj chociaz co piszesz :/

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Lot: 04-09-2017 20:23.

04-09-2017 20:15 Lot jest offline Szukaj postów użytkownika: Lot Dodaj Lot do Listy kontaktów
-Senti-
Lord


Data rejestracji: 12-01-2016
Postów: 343

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

@up

Afroamerykanie maja wlasnie te 80 radze Ci sie rozeznac w temacie bo chociazby pigmeje maja kolo 50. wikipedia to nie wszystko.

A co do tematu To co nie mzoe sobie bialas zaatakowac na 500 zwince palniaka ktory ma 100? I juz jest te 400 przewagi, bez problemowo.

Z jakiej paly ma mu to negowac? Lucek nie jest remedium na wszystkie bronie jest statystyka wspomagajaca taka sama jak unik. Gdyby unik nie mial limitu 30% to byscie plakali o to, ze to zbyt OP statystyka i to byloby prawda. Tak samo ma sie z luckiem ustalic limit i tyle.

A Ty dalej nie odpowiedziales na to pytanie, dlaczego zwinka ma kontrowac czesc bojowego eq palniaka?

__________________

04-09-2017 20:31 -Senti- jest offline Szukaj postów użytkownika: -Senti- Dodaj -Senti- do Listy kontaktów
Lot
Triple Ace


Data rejestracji: 10-07-2017
Postów: 229

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Mow o srednim iq danych ludzi w danym regionie. Ktos cie poprawia bo podales zla liczbe. Podaj skrajny przypadek zeby udowodnic ze wcale nie nagiales faktow. Ot caly senti

Pokaz mi palniaka ktory ma 100 zwinki xD Mam problem zeby na maks zwince zejsc ponizej 200 sposta. Na mnichu. A palniaki potrafia zrobic smierc siewce i elfie/tygrysie spodnie/glowe tylko dla ini.
04-09-2017 20:50 Lot jest offline Szukaj postów użytkownika: Lot Dodaj Lot do Listy kontaktów
-Senti-
Lord


Data rejestracji: 12-01-2016
Postów: 343

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

https://r19.bloodwars.interia.pl/showmsg...&key=b40dde2f87


Masz. Pytanie dlaczego ma mu nie dzialac szczescie?

poprawiasz mnie wiedza z wikipedi, ot caly lot nie znam sie ale wpisza na google zobacze 1 link i sie wypowiem.

__________________

04-09-2017 21:00 -Senti- jest offline Szukaj postów użytkownika: -Senti- Dodaj -Senti- do Listy kontaktów
Lot
Triple Ace


Data rejestracji: 10-07-2017
Postów: 229

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ja przynajmniej podaje zrodla tego co mowie, ty potrafisz tylko krzyczec i powtarzac moje teksty ;d Czekam na cos co pokaze ze srednie iq czarnych z afryki to twoje 65, a srednie ogolnie afroamerykanow to 80. Serio chetnie sie doksztalce. tylko nie dawaj mi artykulow z dziennika narodowego blagam.

co do twojego palniaka, behe, kamien czasu 90 zwinki, tygrys 34, elfi kilt 41, elfi siewca 67 zwinki. W prosty sposob masz 342 zwinki bez ewo. Ty serio jestes beznadziejnie stronniczy xD
04-09-2017 21:15 Lot jest offline Szukaj postów użytkownika: Lot Dodaj Lot do Listy kontaktów
-Senti-
Lord


Data rejestracji: 12-01-2016
Postów: 343

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Czy ty jestes beznadziejnie glupi czy nie rozumiesz najprostszego pytania...

Dlaczego bialas ma zerowac szczescie palniaka zwinka?

I niby czemu stroniczy, daje tutaj duzo lepsze rozwiazanie nie niszczace ludziom buildu, ktory sobie pospawali. Natomiast to co chce zrobic administracja w praktyce expowe eq bedzie takie same jak pod pvp xD

__________________

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez -Senti-: 04-09-2017 21:32.

04-09-2017 21:28 -Senti- jest offline Szukaj postów użytkownika: -Senti- Dodaj -Senti- do Listy kontaktów
Lot
Triple Ace


Data rejestracji: 10-07-2017
Postów: 229

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

To ty nie pojales odpowiedzi na poczatku tej strony. Nikt nikomu nie wyzeruje 100 lucka bo obie strony beda sie o to staraly. To ze podasz skrajny przypadek goscia ktory nawet behemota nie wlacza i sie cieszy to juz twoja sprawa. Pokazalem ci to nawet na liczbach, ale jak widac za duzo informacji na raz.

Tyle z toba rozmowy co z golebiem gry w szachy. Powodzonka w dalszym krzyczeniu!
04-09-2017 21:51 Lot jest offline Szukaj postów użytkownika: Lot Dodaj Lot do Listy kontaktów
-Senti-
Lord


Data rejestracji: 12-01-2016
Postów: 343

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Powodzenia z dalszym placzem na forum na lsow, gdy jako jedyni beda miec dzialajacego lucka w ilosci 200+ xDDDDDDDDD

__________________

04-09-2017 21:55 -Senti- jest offline Szukaj postów użytkownika: -Senti- Dodaj -Senti- do Listy kontaktów
druga kawa
Lord


images/avatars/avatar-25581.jpg

Data rejestracji: 23-11-2016
Postów: 482

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
-Senti- napisał(a)
Powodzenia z dalszym placzem na forum na lsow, gdy jako jedyni beda miec dzialajacego lucka w ilosci 200+ xDDDDDDDDD


Tutaj masz rację. Smile
Widzisz jaki dobry jestem Senti?
Ratuję Cię przed banem bo widzę że masz ostatnią szansę.

Tak, łysy będą mieli działającego lucka, i to działającego w obie strony,
i to w tej wielkości jakiej napisałeś. Smile
Przeciwko im jednym będzie trudno zbić w widoczny sposób tego lucka samymi statami.
Oczywiście mam na myśli łysysch ze statami czyli z dystansem w łapkach a nie palniaków.
Będą ciężcy do ruszenia, nawet bardzo dla nie-łysysch.

Ponownie wspomnę o mojej propozycji zmiany dwóch cyferek w tutku,
propozycji z którą się zgodziłeś, chociaż nie co do jej ogólności.
Bo ja wciąż popieram ją ogólną, tzn i w pvp i w pve. Smile
04-09-2017 22:10 druga kawa jest offline Szukaj postów użytkownika: druga kawa Dodaj druga kawa do Listy kontaktów
Darth Yoda
Triple Ace


images/avatars/avatar-23048.jpg

Data rejestracji: 28-02-2010
Postów: 199

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Kiedy to będzie wrzucone na serv?

Prawda jest taka, że lucka można mieć ale nie by wpływał na całość gry. Jaki wtedy będzie miał sens budować bulid skoro wystarczy zrobić się ssakiem i wbijać moc krwi z pkt. krwi

Było spoko póki umagów do krwi nie było teraz to widać za mocno.

__________________




KUPIŁEŚ = NAPISZ W GRZE I ZŁÓŻ OFKĘ!!!
JEŚLI COŚ WYGRAŁEM - DAJ ZNAĆ NA PW!

N3RVO RULEZZZ
16-09-2017 14:12 Darth Yoda jest offline Szukaj postów użytkownika: Darth Yoda Dodaj Darth Yoda do Listy kontaktów
STRAD
Triple Ace


images/avatars/avatar-2396.jpg

Data rejestracji: 15-09-2006
Postów: 180
Klan: Emeryt - brak czasu na grę
Kraina: Necropolia III
Skąd: S T O (L) I C A

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

https://r18.bloodwars.interia.pl/showmsg...&key=c0c99bfbff


Debilizm szczęścia w walce po co staty zmieniamy się na ssaka pompujemy tatki do krwi i jesteśmy nieśmiertelni przez uniki , zawsze trafiamy i mamy jeszcze bonus do kryta które z arkan innej rasy mają takie bonusy ?
22-09-2017 08:53 STRAD jest offline Szukaj postów użytkownika: STRAD Dodaj STRAD do Listy kontaktów
Archael
King


Data rejestracji: 29-10-2008
Postów: 860
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
STRAD napisał(a)
https://r18.bloodwars.interia.pl/showmsg...&key=c0c99bfbff


Debilizm szczęścia w walce po co staty zmieniamy się na ssaka pompujemy tatki do krwi i jesteśmy nieśmiertelni przez uniki , zawsze trafiamy i mamy jeszcze bonus do kryta które z arkan innej rasy mają takie bonusy ?


Tak. Ten link ma wartość merytoryczną.
Aczkolwiek to nie wszystko, brakuje skanów, w tym wypadku STRAD'a i Kili (walczą podobną bronią, biją podobnie mocno (nie "tak samo") i widać u nich różnicę w trafieniach, dodatnie skorelowaną z różnicą szczęścia).
Żeby nie było. Zgadzam się, że wygrana dzięki szczęściu. Zastanawia mnie jednak, czy eq i umagi "szczęściarza" nie były na wyższym poziomie, niż "nieszczęśliwca".
Zakładam (śmiałą, wiem) tezę, że Kili ma więcej efektów umagicznień, w tym do krwi i dmg. Pozwalam sobie też założyć, że jeżeli tak jest, to gdyby STRAD miał podobny poziom umagów, wygrałby, oraz, że wygrałby, gdyby walczyli bez dodatkowej krwi z setu szamańskiego.

Nie, nie jestem hejterem. Cały myk jest w tym, że jeżeli ktoś udowodni, że moja teza jest nieprawdziwa, potwierdzi raz na zawsze, że luck jest przesadzowny.

Natomiast niemożność zaprzeczenia tej tezie, nie udowodni niczego i dalej będziemy tkwili w mieszanych uczuciach, po dwóch stronach barykady.
22-09-2017 20:22 Archael jest offline Szukaj postów użytkownika: Archael Dodaj Archael do Listy kontaktów
NotKili
Member


Data rejestracji: 17-12-2016
Postów: 49
Klan: BH
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia XI
Skąd: R18

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Najlepiej spojrzeć na to od takiej strony: NIE MAM, to zacznę płakać o nerf...
przecież to jest oczywiste, że: poza parametrami z treningu, czy szansą na krytyczne trafienie, obroną, ignorem itp.. jest przez większość zapominany LUCK.

Moim zdaniem, po to są stworzone rasy, aby ich atuty wykorzystać.....
skoro dana rasa nie ma np. ignora/uniku/trafienia krytycznego/LUCKA etc.
to w Twojej gestii jest tak dobranie EQ/ umagów.. aby ewentualne braki uzupełnić..

więc jak już sobie zamarzyłeś grę inną rasą niż SSAK, to przecież wręcz wskazane jest
posiadać kilka pktów Szczęścia z przedmiotów/umagów, aby łatwiej atakować i być niewykrytym,
aby nadal nie mieć strat trafienia na pvp i ekspedycjach z mobami, które również tego lucka posiadają.

Na necropolii nie ma tatuaży do szczęścia czy innych temu podobnych
Nie da się na tyle odskoczyć w tym parametrze, żeby być nieosiągalnym ..
Ja pokierowalem się tutorialem, ze dzięki arkanom ssaka i bojowymi umagami do dmg
Jestem w stanie na 3/3 coś ciekawego pokazać.. kosztem zasięgu w pvp i brakiem przebicia pancerza co powoduje, ze w/w Strad i tak wygra ze mną za każdym razem w 1vs1
Ale i tak najlepiej krzyczeć. Ze coś jest nieuczciwe, ponieważ ja tego nie mam.

To tak jakby grać na dystansie dawać nocnego łowcę i mieć pretensje że mnie białasy trafiają xD
ale to tylko moje odczucia, jak ma być nerf to niech będzie Wink czekam z niecierpliwością jak to się będzie w praktyce kalkulowało w takich walkach
22-09-2017 20:50 NotKili jest offline Szukaj postów użytkownika: NotKili Dodaj NotKili do Listy kontaktów
druga kawa
Lord


images/avatars/avatar-25581.jpg

Data rejestracji: 23-11-2016
Postów: 482

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Archael napisał(a)
Zastanawia mnie jednak, czy eq i umagi "szczęściarza" nie były na wyższym poziomie, niż "nieszczęśliwca".
Zakładam (śmiałą, wiem) tezę, że Kili ma więcej efektów umagicznień, w tym do krwi i dmg. Pozwalam sobie też założyć, że jeżeli tak jest, to gdyby STRAD miał podobny poziom umagów, wygrałby, oraz, że wygrałby, gdyby walczyli bez dodatkowej krwi z setu szamańskiego.


Odwracanie kota ogonem.

Zakładając maks uniki u obu,
i identyczne hp,
przewagi 375 lucka nie zbije:

nieskończoność sposta,
nieskończoność zwinki,
nieskończoność sposta plus nieskończoność zwinki.

Przewagę 375 lucka zbije:
4,66666 razy większe dmg czyli 0,7/0,15.
lub 4,666666 razy większe hp,
lub zsumowanie się obu tych przewag do 4,6666 razy.

W linku było prawie 375 lucka.
Bez prawie pięciokrotnej przewagi dmg lub hp nie ma czym tego zbić,
na pewno nie spostem i zwinką. Wink

edit: literówka.

re down:

Faktycznie, może jakby nie-luckowiec miał więcej wyglądu to by wygrał, Wink
w końcu ambicja teoretycznie może zwiększyć dmg razy pięć... Wink
Zwracam honor Archael,
wygląd jest statystyką która w skończonej ilości może przeważyć 375 lucka,
przynajmniej teoretycznie. Wink

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez druga kawa: 25-09-2017 16:43.

25-09-2017 12:32 druga kawa jest offline Szukaj postów użytkownika: druga kawa Dodaj druga kawa do Listy kontaktów
Archael
King


Data rejestracji: 29-10-2008
Postów: 860
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
druga kawa napisał(a)
cytat:
Archael napisał(a)
Zastanawia mnie jednak, czy eq i umagi "szczęściarza" nie były na wyższym poziomie, niż "nieszczęśliwca".
Zakładam (śmiałą, wiem) tezę, że Kili ma więcej efektów umagicznień, w tym do krwi i dmg. Pozwalam sobie też założyć, że jeżeli tak jest, to gdyby STRAD miał podobny poziom umagów, wygrałby, oraz, że wygrałby, gdyby walczyli bez dodatkowej krwi z setu szamańskiego.


Odwracanie kota ogonem.

Zakładając maks uniki u obu,
i identyczne hp,
przewagi 375 lucka nie zbije:

nieskończoność sposta,
nieskończoność zwinki,
nieskończoność sposta plus nieskończoność zwinki.

Przewagę 375 sposta zbije:
4,66666 razy większe dmg czyli 0,7/0,15.
lub 4,666666 razy większe hp,
lub zsumowanie się obu tych przewag do 4,6666 razy.

W linku było prawie 375 lucka.
Bez prawie pięciokrotnej przewagi dmg lub hp nie ma czym tego zbić,
na pewno nie spostem i zwinką. Wink


Czy ty zrozumiałeś z mojej wypowiedzi coś ponad to co napisałeś? Bo jak dla mnie, to nawet nie zrozumiałeś fragmentu, który zacytowałeś, a hejterzy pójdą za Tobą jak owce. Nie mydl ludziom oczu siarką.
Napiszę jeszcze raz w skrócie, żeby nawet ktoś mniej rozgarnięty nie musiał za dużo myśleć:
1. Link podany przez STRADA dobrze pokazuje, że duża przewaga szczęścia daje szansę na wygraną.
2. Ale nie wiemy czy to zasługa wyłącznie szczęścia.
3. Bo brakuje danych, w postaci skanów eq i umagów.

Jak ktoś miał problem ze zrozumieniem tych trzech punktów, to niech się dalej nie wypowiada, bo sprawia trudności w tłumaczeniu. Jasne, można poprosić, żeby wytłumaczyć coś konkretnego bardziej przystępnie, ale niech nie udaje, że zrozumiał... bo to będzie widać.
Nie wiemy czym Kili przewyższył STRADA
Może miał 2x więcej pozytywnych efektów umagów, które podniosły jego łaczny dmg 5x?
Może gdyby STRAD miał lepsze eq/umagi, to nawet trafiając 15% razy, i tak by wygrał?
Może w 1v1, bez uprzednio założonego szamana, Kili nie miałby tyle szczęścia i przegrałby?
Nie wiemy nic, poza tym, że w tej konkretnej konfiguracji (a nawet nie wiemy jakiej), Kili wygrywał. I tak, widzimy że ma od groma szczęścia, ale nie wiedząc jakie mają buildy, nie wiemy, czy to szczęście zagwarantowało mu wygraną. Wiemy jedynie, że skutecznie ograniczyły celność przeciwnika, czyli zrobiło to, co zrobić miało. Więcej nie wiemy, bo brakuje nam danych.
Mam nadzieję, że jest to zrozumiałe.
25-09-2017 15:25 Archael jest offline Szukaj postów użytkownika: Archael Dodaj Archael do Listy kontaktów
STRAD
Triple Ace


images/avatars/avatar-2396.jpg

Data rejestracji: 15-09-2006
Postów: 180
Klan: Emeryt - brak czasu na grę
Kraina: Necropolia III
Skąd: S T O (L) I C A

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

https://r18.bloodwars.interia.pl/showmsg...&key=8ac2576c2c

Patologia farta CD ;]
26-09-2017 14:19 STRAD jest offline Szukaj postów użytkownika: STRAD Dodaj STRAD do Listy kontaktów
Ma_Jae_Hoon
Viking


Data rejestracji: 26-08-2008
Postów: 666
Klan: Czeka2
Kraina: Necropolia V
Skąd: r7

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
STRAD napisał(a)
https://r18.bloodwars.interia.pl/showmsg...&key=8ac2576c2c

Patologia farta CD ;]

Jestem masochista i nie umiem używać runicznego do ataków...

__________________
-----------------------
Audaces fortuna iuvat
-----------------------

r2 - NATIVE
26-09-2017 15:07 Ma_Jae_Hoon jest offline Szukaj postów użytkownika: Ma_Jae_Hoon Dodaj Ma_Jae_Hoon do Listy kontaktów
Archael
King


Data rejestracji: 29-10-2008
Postów: 860
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
STRAD napisał(a)
https://r18.bloodwars.interia.pl/showmsg...&key=8ac2576c2c

Patologia farta CD ;]


Wciąż brakuje danych...
Pozwolę sobie przytoczyć pewną anegdotę.
Parę lat temu prowadzono badania dot. straży pożarnej.
Jedna z korelacji była nad wyraz ciekawa. Mianowicie, okazało się, że im więcej wozów straży pożarnej, przyjechało na miejsce zdarzenia, tym więcej było strat wynikłych z pożaru. No nie dało się nic z tym zrobić, cyferki nie kłamały. Okazało się, że to przez "siłę" wozów, dochodziło do większych strat.
Mało kto wtedy pomyślał, że coś w tym nie gra.
Dopiero po jakimś czasie, pewna mądra osoba, doszła do wniosku, że korelacja ilość wozów strażackich -> wielkość strat w pożarze, jest nieprawdziwa. Prawidłowa korelacja była nieco inna, mianowicie - im większy pożar, tym więcej wozów przyjeżdżało, a oprócz tego - im większy pożar, tym więcej strat. Pominięcie tego jednego elementu w badaniu korelacji, skutkowało nieprawidłowymi wynikami i tzw. korelacją pozorną - czyli czymś, co pozornie jest ze sobą połączone, ale faktycznie, są do dwa niezależne skutki jednego zdarzenia.
ergo
STRAD. Już wskazałeś jedną rzecz, w poprzednim linku, teraz ja potwierdzasz, ok. Ale zupełnie olałeś prośbę o więcej danych. Wprowadzasz wszystkich teraz w sytuację mówiącą, że to ilość wozów strażackich odpowiada stratom w pożarze. Pokaż nam proszę, jak duży jest ogień i czy ma to jakikolwiek związek.

Teraz odrobina nauk - ja stawiam tezę, a zainteresowani niech jej zaprzeczą.
Dopóki teza nie będzie obalona, dopóki pozostaje w sferze potencjalnej prawdziwości.

Teza - Kili ma znacznie lepszy build - eq, umagi. I to dzięki nim wygrywa.

STRAD i inni twierdzący inaczej - pokażcie, że teza jest nieprawdziwa i zakończcie dyskusję na swoją korzyść.
26-09-2017 15:16 Archael jest offline Szukaj postów użytkownika: Archael Dodaj Archael do Listy kontaktów
NotKili
Member


Data rejestracji: 17-12-2016
Postów: 49
Klan: BH
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia XI
Skąd: R18

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

to chyba nie ma znaczenia, ale mogę wstawić.
(patologiczna karawana-obrona vs Strad)
https://r18.bloodwars.interia.pl/showmsg...&key=e2700b7b7e

(wbicie na arenki 3/3)
https://r18.bloodwars.interia.pl/showmsg...&key=bf7db4bab8

(eq na arenki 3/3)
https://r18.bloodwars.interia.pl/showmsg...&key=cafd1028eb


fakt faktem, na ten moment Szczęściem, można wszystko skontrować, nie używając jakichkolwiek talizmanów.. po tym patchu chociaż trzeba będzie odkurzyć behe4/ kczasu4 / kprzestrzeni4, żeby różnice w zwinności czy spostrzegawczości nie były mocno pomocne dla przeciwników.
26-09-2017 18:41 NotKili jest offline Szukaj postów użytkownika: NotKili Dodaj NotKili do Listy kontaktów
druga kawa
Lord


images/avatars/avatar-25581.jpg

Data rejestracji: 23-11-2016
Postów: 482

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Archael napisał(a)

Dopóki teza nie będzie obalona, dopóki pozostaje w sferze potencjalnej prawdziwości.

Teza - Kili ma znacznie lepszy build - eq, umagi. I to dzięki nim wygrywa.



Używasz słowa "prawda".
Więc zgodnie z prawdą napisz jaka to przewaga buildu, eq, umagów,

przewaga nie niwelująca szczęścia, <<<< Wink

pozwoli pokonać luckowca?

Patrząc na ten link mi do głowy przychodzi tylko ambicja i 14k wyglądu... Wink
Ewentualnie podobne kombinacje dające 5x toporną przewagę dmg lub hp.

Obojętnie jak używasz słowa "prawda",
skończony luck w ilości 375 nie powinien przeważać
nieskończonej zwinki i nieskończonego sposta,
i nie powinien mieć wagi 5x krotnej przewagi dmg czy 5x krotnej przewagi hp.
27-09-2017 14:24 druga kawa jest offline Szukaj postów użytkownika: druga kawa Dodaj druga kawa do Listy kontaktów
Archael
King


Data rejestracji: 29-10-2008
Postów: 860
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
druga kawa napisał(a)
cytat:
Archael napisał(a)

Dopóki teza nie będzie obalona, dopóki pozostaje w sferze potencjalnej prawdziwości.

Teza - Kili ma znacznie lepszy build - eq, umagi. I to dzięki nim wygrywa.



Używasz słowa "prawda".
Więc zgodnie z prawdą napisz jaka to przewaga buildu, eq, umagów,

przewaga nie niwelująca szczęścia, <<<< Wink

pozwoli pokonać luckowca?

Patrząc na ten link mi do głowy przychodzi tylko ambicja i 14k wyglądu... Wink
Ewentualnie podobne kombinacje dające 5x toporną przewagę dmg lub hp.

Obojętnie jak używasz słowa "prawda",
skończony luck w ilości 375 nie powinien przeważać
nieskończonej zwinki i nieskończonego sposta,
i nie powinien mieć wagi 5x krotnej przewagi dmg czy 5x krotnej przewagi hp.


Znów robisz to samo - nie rozumiesz postu do którego się odnosisz, ani nawet fragmentu, który sam zacytowałeś. Kurde. Jak nie rozumiesz, to poproś, wskaż konkretny fragment, a ja Ci go opiszę przystępniej, a nie udawaj, że rozumiesz...
Gdzie użyłem słowa "prawda"? W epitecie "potencjalna prawdziwość"? A zauważyłeś tam słowo "sfera"? Doczytałeś w kontekście, że chodzi o "tezę"? A może nie wiesz, co znaczy słowo "teza"? No nie wiem co mam Ci wytłumaczyć...
Dopóki się nie sprecyzujesz, postaram się odpowiedzieć na Twój post.
Za przewagę buildu Kili uważam sytuację, gdzie np. Kili ma 24 efekty umagicznień, w tym 5x więcej niż STRAD, umagicznień do dmg (dodatkowe ataki, 2/4, ignor obrony), może szansę trafienia, zmaxowany unik. Przy czym STRAD ma co najwyżej 8 pojedynczych umagów, z czego większość na zwinę.
Jest to możliwe? No jest.
Jak bardzo? Nie wiem. Dlatego chcę zobaczyć, że się mylę.

ed. Teraz zauważyłem. Kilki był tak dobry(a), że wstawił swoje skany. Potrzeba jeszcze do porównania skanów STRAD'a.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Archael: 27-09-2017 14:37.

27-09-2017 14:34 Archael jest offline Szukaj postów użytkownika: Archael Dodaj Archael do Listy kontaktów
SushiMaker
Administrator ds. koncepcyjnych


Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 8.743

Autor tematu Temat rozpoczęty przez SushiMaker
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Darth Yoda napisał(a)
Kiedy to będzie wrzucone na serv?

Prawda jest taka, że lucka można mieć ale nie by wpływał na całość gry. Jaki wtedy będzie miał sens budować bulid skoro wystarczy zrobić się ssakiem i wbijać moc krwi z pkt. krwi

Było spoko póki umagów do krwi nie było teraz to widać za mocno.


W patchu po fuzjach.

__________________
Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!

cytat:
skryhull2 napisał(a)
Sushi- Ot cwaniak, jakkolwiek to zabrzmi. Mistrz wykrętów, obracania kota ogonem, i udowadniania czegoś, co nie ma racji bytu ni też logicznego uzasadnienia. Potrafi się kłócić że białe jest czarne i vice versa.


cytat:
Sege napisał(a)
Sushi - to Tusk który się wypowiada jak trzeba tylko i wyłącznie


UWAGA! Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Zaoszczędzisz w ten sposób mnóstwo czasu!

Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets


28-09-2017 16:13 SushiMaker jest offline Szukaj postów użytkownika: SushiMaker Dodaj SushiMaker do Listy kontaktów
BWP
Junior Member


Data rejestracji: 04-10-2012
Postów: 15
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria VI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Problem z wpływem szczęści na trafienie na wysokich lv robi z ŁS maszynę do zabijania bez słabych punktów. Zjechanie przeciwnikowi szansy na trafienie (przy pełnym zasięgu) nawet do 15% , to jest szansa na trafienie zmniejszona realnie o 75% ( z 90% normalnej szansy przy pełnym zasięgu). To jest dużo więcej niż max efekt UNIKU (30%). Prawie zawsze ŁS ma max UNIK i dramatyczną przewagę szczęścia, zwiekszającą się ze wzrostem lv. Wiec problem bedzie narastał a jest to realne złamanie balansu tatuaży w pvp.

Proponuję odłączyć szczęscie od mechanizmu trafienia a połączyć go z unikiem. Niech dodaje do uniku 1% za każde 5 przewagi szczęscia.
Do tego dodać mechanizm antyuniku polegający na wzajemnym negowaniu unikiem włąsnym uniku przeciwnika . Przykładowo gracz A ma 90 szczęscia i 30 % uniku a gracz B 50 szczęscia i 30% uniku.
A z przewagi lucka (90 -50 = 40 /5 =8) ma 8% dodatkowego uniku , razem 38% a gracz B 30% . Uniki wzajemnie się znoszą wiec graczowi A zostaje 8% uniku (38 -30 = 8) a gracz B ma 0% uniku.

Taki mechanizm dałby dodatkowo sens tatuażom które same zawieraja unik, np gangster. Teraz jego unik z tatuażu jest bezużyteczny bo i tak karzdy ma max uniku z umagicznień i evolucji.

ŁS zachował by dominującą pozycją pod względem uniku bo jego szczęście redukowało by poważnie unik przeciwnika , pozostawiając własny unik na maxymalnym poziomie.
01-10-2017 10:38 BWP jest offline Szukaj postów użytkownika: BWP Dodaj BWP do Listy kontaktów
Riper_Angel
Viking


Data rejestracji: 21-01-2011
Postów: 638
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

SushiMaker

a coś w zamian tego lucka dla dystansów przewidujesz?
06-10-2017 16:22 Riper_Angel jest offline Szukaj postów użytkownika: Riper_Angel Dodaj Riper_Angel do Listy kontaktów
druga kawa
Lord


images/avatars/avatar-25581.jpg

Data rejestracji: 23-11-2016
Postów: 482

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Riper_Angel napisał(a)
SushiMaker

a coś w zamian tego lucka dla dystansów przewidujesz?


???
To znaczy jakieś inne god mode???

Nie przesadzacie z tym braniem Sushiego za aż takiego nieogara własnej gry? Wink
06-10-2017 19:54 druga kawa jest offline Szukaj postów użytkownika: druga kawa Dodaj druga kawa do Listy kontaktów
Riper_Angel
Viking


Data rejestracji: 21-01-2011
Postów: 638
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A ogarnia full?

Wczesniej pisal ze luck na dystansie jest ok, teraz ze jednak nie

Ja nie mowie o god mode, bo nikt nie byl i nie bedzie god mode, ale takie podejście jest od tylka strony

Przeliczenie jak dziala luck/zwnka/spost na konkretnych buildach i tatuazach na 100, 200, 300 lvli to jest to od czego powinno sie zaczynac balansowanie, a nie zmiany na zywym organizmie gdzie juz na przykład berki ogarneli umagi do lucka zeby lac ls na luzie
09-10-2017 09:18 Riper_Angel jest offline Szukaj postów użytkownika: Riper_Angel Dodaj Riper_Angel do Listy kontaktów
tonieto
Triple Ace


Data rejestracji: 27-11-2016
Postów: 152

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
SushiMaker napisał(a)
cytat:
Darth Yoda napisał(a)
Kiedy to będzie wrzucone na serv?

Prawda jest taka, że lucka można mieć ale nie by wpływał na całość gry. Jaki wtedy będzie miał sens budować bulid skoro wystarczy zrobić się ssakiem i wbijać moc krwi z pkt. krwi

Było spoko póki umagów do krwi nie było teraz to widać za mocno.


W patchu po fuzjach.


Wszystkie fuzje się już odbyły, jakaś przybliżona data tego patcha ;-) ?

__________________
GAME OVER

09-10-2017 09:50 tonieto jest offline Szukaj postów użytkownika: tonieto Dodaj tonieto do Listy kontaktów
Konrad
Administrator ds. technicznych


images/avatars/avatar-11621.gif

Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 13.388
Klan: BW Team
Skąd: localhost

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
tonieto napisał(a)
cytat:
SushiMaker napisał(a)
cytat:
Darth Yoda napisał(a)
Kiedy to będzie wrzucone na serv?

Prawda jest taka, że lucka można mieć ale nie by wpływał na całość gry. Jaki wtedy będzie miał sens budować bulid skoro wystarczy zrobić się ssakiem i wbijać moc krwi z pkt. krwi

Było spoko póki umagów do krwi nie było teraz to widać za mocno.


W patchu po fuzjach.


Wszystkie fuzje się już odbyły, jakaś przybliżona data tego patcha ;-) ?

Myślę, że w ciągu 2, max 3 tygodni. Obecnie kończymy przygotowywać kolejny etap API dla aplikacji mobilnej i wszystkie moce przerobowe włożymy w przygotowanie patcha.

__________________


Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!



Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets




09-10-2017 11:01 Konrad jest offline Strona domowa Konrad Szukaj postów użytkownika: Konrad Dodaj Konrad do Listy kontaktów
fantazmic
Junior Member


Data rejestracji: 01-01-2016
Postów: 13

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jaki jest przewidywany czas wejścia epików na serwery typu Moria?
09-10-2017 13:09 fantazmic jest offline Szukaj postów użytkownika: fantazmic Dodaj fantazmic do Listy kontaktów
druga kawa
Lord


images/avatars/avatar-25581.jpg

Data rejestracji: 23-11-2016
Postów: 482

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Riper_Angel napisał(a)

Wczesniej pisal ze luck na dystansie jest ok, teraz ze jednak nie

Ja nie mowie o god mode, bo nikt nie byl i nie bedzie god mode, ale takie podejście jest od tylka strony


Co Ty ... wypisujesz?

1. Luck nie zostaje zabrany nikomu,
kto miał lucka dalej będzie miał lucka, tatki, umagi itd.

2. Zmiana tyczy elemntu nie-kontrowalności lucka niczym innym niż luckiem.
Czyli usunięcia god moda które było, bo trudno nie nazwać tak działania lucka do tej pory.

Dystanse, łyse na morii swojego lucka zachowają, przestanie on tylko tak mocarnie działać. Wink
09-10-2017 19:49 druga kawa jest offline Szukaj postów użytkownika: druga kawa Dodaj druga kawa do Listy kontaktów
Strony (9): « pierwszy ... « poprzednie 2 3 [4] 5 6 następny » ... ostatni » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » OGÓLNY Zmiany w szczęściu - BETA w następnym patchu.

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH