Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » O GRACZACH Prośba » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Prośba 5 Ankieta - średnia ocena: 2,805 Ankieta - średnia ocena: 2,805 Ankieta - średnia ocena: 2,80
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Arrt
Forum Ace


Data rejestracji: 07-01-2010
Postów: 82
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia IV
Skąd: To pytanie?

Prośba Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Tych którzy wierzą w jakiegoś boga proszę o modlitwę za człowieka bliższego mi, niż mój własny ojciec https://www.facebook.com/photo.php?fbid=...3&theater&ifg=1

__________________
kupiłeś coś napisz w grze i złóż ofkę odpowiadam dopiero po 22.00 bo mam małe dzieci Smile
R6 - Arrt
13-09-2017 22:48 Arrt jest offline Szukaj postów użytkownika: Arrt Dodaj Arrt do Listy kontaktów
jarex
Emperor


images/avatars/avatar-22124.jpg

Data rejestracji: 28-03-2008
Postów: 1.391
Klan: SoesmA
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia
Skąd: sie bierze drop?

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

To juz lekka przesada...

__________________
cytat:
SushiMaker napisał(a)OK, od dzisiaj oprócz bana stałego zostaną komisyjnie spaleni na stosie

cytat:
SushiMaker napisał(a)żeby Roman ze Stachem nie krzyczeli, że teraz to już się skasują

14-09-2017 08:54 jarex jest offline Szukaj postów użytkownika: jarex Dodaj jarex do Listy kontaktów
Arrt
Forum Ace


Data rejestracji: 07-01-2010
Postów: 82
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia IV
Skąd: To pytanie?

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Arrt
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

a niby dlaczego?

__________________
kupiłeś coś napisz w grze i złóż ofkę odpowiadam dopiero po 22.00 bo mam małe dzieci Smile
R6 - Arrt
14-09-2017 11:40 Arrt jest offline Szukaj postów użytkownika: Arrt Dodaj Arrt do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Bo takie coś powinno pochodzić od kogoś dla kogo dana osoba coś znaczy.
O kogoś obcego może modlić się kapłan, któremu z założenia zależy na losie każdego człowieka, przynajmniej w teorii, może to nieco cyniczne, ale niewielu osobom zależy na losie obcych ludzi, mogą im współczuć na poziomie intelektualnym, ale bez więzi emocjonalnej nie ma to znaczenia, bo dla nich jest to po prostu kolejna z wielu osób które w jakiś sposób cierpią.
No i można by dyskutować, czy jakakolwiek "modlitwa na zamówienie" ma jakiekolwiek znaczenie czy znamiona szczerości...

__________________
[
14-09-2017 22:40 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
Arrt
Forum Ace


Data rejestracji: 07-01-2010
Postów: 82
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia IV
Skąd: To pytanie?

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Arrt
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Widzisz dla mnie ten pokorny salezjanin jest ważniejszy od mojego biologicznego ojca. Od kiedy zacząłem samodzielnie mysleć jest dla mnie punktem orientacyjnym. Taką latarnią morską. Wiadomo nie można całe życie pływać przy brzegu i odpływa się w pewnym momencie na ciemny ocean ale myśl że gdzieś jest ta latarnia jest mocno pokrzepiająca Smile Andrzej JEST dla mnie ważny więc polecam go modlitwom wierzących. Nie musisz. nie masz obowiązku. Ale uwierz, można się modlić również za zupełnie obcych ludzi. Zapytaj dowolnego kapłana - powie ci to samo Smile Pozdrawiam

__________________
kupiłeś coś napisz w grze i złóż ofkę odpowiadam dopiero po 22.00 bo mam małe dzieci Smile
R6 - Arrt
15-09-2017 10:55 Arrt jest offline Szukaj postów użytkownika: Arrt Dodaj Arrt do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jasne, że można, tyle, że przeważnie są to puste słowa ;p
Wiem, cyniczne, ale niestety większości osób zależy na bliskich i znajomych, a nie na kimś, kogo na oczy nigdy nie widzieli.
To jak z głodującymi dziećmi w Afryce, każdy wie, ale ilu szczerze im współczuje, skoro wie o nich ze słyszenia, mediów itp?
Większość powie "to straszne, jak ja im współczuję" ew. wyśle sms na jakąś fundację, a godzinę później będzie rozprawiać o wyniku ostatniego meczu.
Meritum jest takie, że jeśli chcesz się szczerze modlić za czyjąś krzywdę, wpierw.musi cie ona samego w jakiś sposób dotknąć, dopiero wtedy będzie to naprawdę szczere, modlitwa to nie słowa.
Jeśli komuś szczerze zależy na losie całego rodzaju ludzkiego to ok, ale wątpię, by było wiele takich osób, z kapłanami włącznie, bo większość traktuje stan kapłański jak funkcję, stanowisko, nie powołanie Wink
Naturalnie są wyjątki, ale trudne do rozróżnienia Smile

__________________
[

Ten post był edytowany 3 raz(y), ostatnio edytowany przez Ahanaell: 16-09-2017 18:48.

16-09-2017 18:43 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
Unger
Super Moderator


images/avatars/avatar-5215.gif

Data rejestracji: 04-12-2006
Postów: 529
Klan: Brak klanu
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia II
Skąd: Lublin

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja w życiu nie spotkałem uczciwego księdza.
Wszyscy jedną ręką się żegnali, a drugą wyciągali po pieniądze.
Evil

I to jest fakt. Mad

__________________
Super Moderator


Na gurze rurze
Na dole kszaki
Mam horom curke
Dej mi świerzaki

17-09-2017 00:01 Unger jest offline Szukaj postów użytkownika: Unger Dodaj Unger do Listy kontaktów
Arrt
Forum Ace


Data rejestracji: 07-01-2010
Postów: 82
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia IV
Skąd: To pytanie?

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Arrt
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dziecko czy ja cię prosiłem o komentarz? Nie. Tak więc przeproś i wyjdź

__________________
kupiłeś coś napisz w grze i złóż ofkę odpowiadam dopiero po 22.00 bo mam małe dzieci Smile
R6 - Arrt
18-09-2017 02:38 Arrt jest offline Szukaj postów użytkownika: Arrt Dodaj Arrt do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ale na co te fochy, napisałem, że zapewne są wyjątki, ale osobiście również nie spotkałem księdza, którego by można nazwać uczciwym - tzn który by nie miał za każdą posługę ustalonego z góry i nierenegocjowalnego cennika, niestety jedyne sytuacje gdy miałem kontakt z klerem to gdy zbierali datki.
Na pogrzebie mojej prababki z tacą nad otwartą trumną chodził, więc się nie dziw, że takie zdanie wiele osób ma - wierzący tego nie widzą, bo mają wpojony szacunek dla duchownych, ja potrafię patrzeć obiektywnie, i choć nie twierdzę, że każdy ksiądz jest zły i akceptuję fakt, że zapewne są duchowni z powołania, troszczący się o bliźniego i bezinteresowni, to sam nie znam takiego nawet ze słyszenia, nigdy nie spotkałem kogoś, komu ksiądz by bezinteresownie pomógł, za to słyszałem niejednokrotnie o duchownym, który odmówił odprawienia mszy na pogrzebie, bo rodzina nia miała czym zapłacić, i to nie raz...
I nie jest to bynajmniej plotka, nawet Papież niejednokrotnie i oficjalnie apelował by tak nie robić, jakoś bez efektu.

__________________
[

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Ahanaell: 18-09-2017 22:09.

18-09-2017 22:08 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
Arrt
Forum Ace


Data rejestracji: 07-01-2010
Postów: 82
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia IV
Skąd: To pytanie?

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Arrt
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ahanaell nie do ciebie to było ale do wielce szanownego moderatora Ungera. Ty masz jakieś tam zdanie (abstrahuję od tego czy słuszne czy nie - nie o to chodzi) ale zachowujesz się grzecznie. Natomiast pan moder, wierząc w swoją nietykalność i przymioty niemal boskie, pozwolił sobie być (delikatnie mówiąc) mało kulturalny. nie mam zamiaru znosić czyjegoś braku wychowania Nawet gdyby to był sam Ce Tongue Tak więc dość grzecznie ( jak na stopień wpienienia) go opierniczyłem. Pozdrawiam ciebie nawet ciepło a pana moderatora dość chłodno żegnam Smile
edit:
Nie jestem chrześcijaninem, nie jestem żydem ani innym wierzącym w dowolne bóstwo. Praktykuję buddyzm i wiem, że jeśli wiele osób coś robi w jakiejś intencji to takie "robienie" całkiem nieźle działa Smile Co do tego jacy są księża... powiem tak spotykałem różnych ale uczciwie i z ręką na sercu powiem że większość z nich byli to zajebiści i dobrzy ludzie. Może każdy spotyka to co chce? Nie wiem. Sam przyznałeś że z kapłanami miałeś kontakt okazjonalny i w dość specyficznych okolicznościach. Ja ich widywałem i poznawałem częściej i jak widzę nieco wszechstronniej. Może też powinieneś?

__________________
kupiłeś coś napisz w grze i złóż ofkę odpowiadam dopiero po 22.00 bo mam małe dzieci Smile
R6 - Arrt

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Arrt: 19-09-2017 01:16.

19-09-2017 01:10 Arrt jest offline Szukaj postów użytkownika: Arrt Dodaj Arrt do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Być może Smile
Jednak mi chodziło o to, że Unger w sumie też wyraził swoje zdanie, choć go nie uzasadnił Wink
W zasadzie napisał to co ja, ale bez rozwinięcia i dość bezpośrednio ;p
Mi się nie wydało to mało kulturalne czy obraźliwe, co najwyżej nieco obcesowe, co innego, gdyby napisał, że nia ma uczciwych duchownych, on zauważył jedynie, że takowych nie spotkał Wink
Ty po prostu potraktowałeś wypowiedź osobiście, bo masz inne doświadczenia w tej kwestii.
Niemniej jednak z pewnego punktu widzenia jest to prawda, w odniesieniu do niektórych duchownych, można dyskutować godzinami o duchowieństwie, ale trudno się nie zgodzić, że do wielu opis Ungera pasuje, przy czym zapewne nie tylko do duchownych chrześcijańskich, religie zawsze dawały szerokie pole do popisu jeśli chodzi o... korupcję? Hipokryzję? Nawet nie wiem jak to określić.
Wiara to potężne narzędzie, nie raz i nie dwa używane niezgodnie z przeznaczeniem, dla osobistych korzyści i władzy, pewne rzeczy się nigdy do końca nie zmienią, dostrzeganie tylko ciemnej albo tylko jasnej strony jest dość powszechne, i w sumie trudne do potępienia, bo wynika z doświadczeń, a trzeba pamiętać, że duchowny to zwykły człowiek, dobry, mądry, podły, głupi - charakteryzują się tymi samymi cechami co inni ludzie i nie możnawrzucać wszystkich do jednego worka, tak samo jak nie można powiedzieć, że człowiek jest dobry lub zły z natury, ani też charakteryzować jednostki na podstawie jakiegoś wzorxa, bo to stereotyp.


Co do wiary, to ja jestem nie do sklasyfikowania, nie jestem żadnego klasycznego wyzwania, ale w sumie ateistą też nie, agnostyk też nie pasuje Big Grin
Wierzę w to co widzę, wierzę, że może istnieć coś czego nie jestem w stanie zobaczyć, nie wierzę w istnienie żadnego z bogów z któregokolwiek wyznania, wychodząc z założenia, że gdyby któryś istniał w takiej formie jak jest przedstawiany to nie było by tyle religii, uważam jednak, że wszystkie religie i wyznania są echem czegoś rzeczywistego, choć niedostrzegalnego, może boga, może natury, a może czegoś jeszcze innego.

__________________
[

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Ahanaell: 19-09-2017 02:12.

19-09-2017 02:10 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
Unger
Super Moderator


images/avatars/avatar-5215.gif

Data rejestracji: 04-12-2006
Postów: 529
Klan: Brak klanu
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia II
Skąd: Lublin

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie chciałem cię urazić panie Arrt. A już na pewno w żadnym moim poście nie posunąłem się do ad personam. (Chociaż ty już pierwszym słownie wyskoczyłeś, nazywając mnie dzieckiem).
Do tego zarzucasz mi brak kultury.
Jeżeli nadal uważasz, że masz choć cień racji, to zawsze możesz złożyć skargę do Super Operatora Rocketto Confused

Wracając do tematu:

Stwierdziłem tylko fakt,że nigdy nie spotkałem uczciwego księdza, tak jak nigdy nie wygrałem w Totolotka. Co nie znaczy, że nigdy nie wygram w Totka, wszystko się może zdarzyć.

Ahanaell
Opisana przez Ciebie historia z tacą i pogrzebem, jest tak powszechna, że można by uznać, że jakiekolwiek inne zachowanie duchownego było by po prostu niemożliwe.
Zwykle o ile się orientuję za sakrament na tacę rzuca się "co łaska", a "co łaska" w języku kanonicznym oznacza: "Nie mniej, niż siedemset złotych". Za pogrzeb jako taki zdaje się płacą teraz średnio półtorej tysiąca, lub coś koło tego. Shocked

cytat:
nawet Papież niejednokrotnie i oficjalnie apelował


To mnie właśnie dziwi, że papież Bergoglio potępia wyciąganie pieniędzy od ubogich, a jest nazywany przez to : "lewakiem", "zdrajcą","satanistą","poganinem".
Rozumiem, że biskupom może się to nie podobać, ale zwykli ludzie powinni doceniać, szczery, uczciwy gest.
Papieże Ratzinger i Wojtyła nie prowadzili takiej przyjaznej i zdroworozsądkowej polityki, a są wyciągani na piedestały.

Arrt:

cytat:
nie mam zamiaru znosić czyjegoś braku wychowania Nawet gdyby to był sam Ce

Niestety Jego Ekscelencja Super Operator C47 niezbyt często zaszczyca nas swoją obecnością w Offtopicu.

Jeżeli nadal odczuwa Pan objawy wysokiego "stopnia wpienienia" Panie Arrt, to może krótka medytacja? āyācanti thomayanti pañjalikā namassanāmā, DI, 240
W końcu nie łatwo jest być buddystą, w dzisiejszych czasach w Polsce. Pleased

__________________
Super Moderator


Na gurze rurze
Na dole kszaki
Mam horom curke
Dej mi świerzaki

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Unger: 19-09-2017 02:55.

19-09-2017 02:54 Unger jest offline Szukaj postów użytkownika: Unger Dodaj Unger do Listy kontaktów
Arrt
Forum Ace


Data rejestracji: 07-01-2010
Postów: 82
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia IV
Skąd: To pytanie?

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Arrt
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Drogi panie Unger, widzę po pełnym pasji wpisie, że zabolało. to dobrze - miało boleć Smile z dwóch przyczyn
1. Wlazł pan nieproszony w rozmowę i pod moją prośbą o modlitwę za ciężko chorego, wręcz umierającego człowieka wrzuca pan tekst ujawniający delikatność i empatię na poziomie rozwielitki. Nie czas i nie pora na pana osobiste idiosynkrazje Smile a już z pewnością ja w uleczeniu ich panu nie pomogę.
2. Ból świadczy że trafiło się we wrażliwe miejsce. Jeśli jest pan w stanie zadać sobie pytanie "dlaczego?" to już jest mój mały sukces. Nie śmiem nawet marzyć że pan na takie pytanie sobie odpowie, ale kto wie?
Dalej; popełnia pan błąd (jak zresztą wielu innych ludzi) rozumując w kategoriach "jeśli jesteś chrześcijaninem/buddystą/ateistą to musisz być taki to a taki. Tak to nie działa niestety Smile Ludzie mają różne charaktery i temperamenty. Niektórzy mistrzowie Zen np "nauczali" za pomocą kija i mieli równie dobre rezultaty jak ci co byli wyjątkowo łagodni... Ja też NIE MUSZĘ być cierpliwy, co więcej - nie mam zamiaru Tongue Byłbym w tym wyjątkowo nieautentyczny a to jest najgorsze co może człowiekowi się zdarzyć na mojej drodze Smile
BTW Zauważyłem, ze ma pan pewne problemy w zwracaniu się do mnie. Raz pisze pan per "ty" innym razem "pan". Ułatwię panu sprawę. Otóż jako człowiek dość wiekowy i nie ukrywam, staromodny, na "ty" przechodzę TYLKO z tymi z którymi chcę. Z panem nie mam życzenia.
Pozostaję etc. etc.
Załączam różne wyrazy

__________________
kupiłeś coś napisz w grze i złóż ofkę odpowiadam dopiero po 22.00 bo mam małe dzieci Smile
R6 - Arrt
19-09-2017 14:18 Arrt jest offline Szukaj postów użytkownika: Arrt Dodaj Arrt do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

To ja wtrące 3 grosze Wink
Nielogiczne imho jest zwracanie uwagi za nieproszone wejście w rozmowę gdy zakłada się temat w offtopicu na forum publicznym Wink
To jest forum dyskusyjne, więc służy do dyskusji i wyrażabia zdania - prośby, nawet nietypowe, moim zdaniem też są jak najbardziej na miejscu, jako, że nie ma przecież przymusu, ale jeśli komuś się prośba nie spodoba, to ma prawo to wyrazić Smile

Co do duchownych, to obawiam się, że ci naprawdę porządni się nie wychylają, dlatego też mało jest doświadczeń z takowymi, o ile nie ma się częstych kontaktów z duchowieństwem, jeśli ktoś ma doczynienie z klerem sporadycznie, to niestety ma większą szansę trafić na szuję, który przejmuje się jedynie samym sobą, a w przerwach między mszami podlicza dochód.
Ale z drugiej strony wierzący na kler patrzą bezkrytycznie, co też jest sporym problemem, bo otwiera drogę takim osobnikom - a nigdy nie słyszałem, by ktoś wierzący skrytykował jakiegokolwiek księdza - tzn chodzi mi o prawdziwych wierzących, a nie o "niepraktykujących katolików" którzy budzą co najwyżej rozbawienie, bo jest to moim zdaniem wyjątkowo głupie określenie, czy też wielce pobożnych, chodzących do kościoła by sąsiedzi nie gadali, którymi gardzę, bo hipokryzji nie lubię.
Nawet osławiony Natanek miał swego czasu całkiem pokaźne grono słuchaczy, a przecież to w najlepszym razie idiota, a w najgorszym szaleniec, zresztą nawet kościół w pewnym momencie doszedł do tego samego wniosku Wink

Arrt, Ubger dał do zrozumienia, że nie ma o klerze dobrego zdania, co cię wkurzyło jak sam przyznałeś - dlaczego?
Czyżbyś nie znał żadnego duchownego niegodnego święceń?
Czy też znasz tak wielu porządnych księży?
Pytanie nie jest retoryczne, jestem szczerze ciekaw Smile

P.s. I darujcie sobie to "Panowanie" bo to jest no najmniej sztuczne i wygląda zabawnie, to forum gry o wampirach, są tu ludzie młodsi i starsi, ale tutaj wszyscy są równi, zwroty grzecznościowe zwyczajnie nie pasują ;p

__________________
[

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Ahanaell: 19-09-2017 23:12.

19-09-2017 22:48 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
Arrt
Forum Ace


Data rejestracji: 07-01-2010
Postów: 82
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia IV
Skąd: To pytanie?

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Arrt
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Co do pytania - to drugie Smile Znam wielu bardzo porządnych księży a szczególnie porządny (gdybym był chrześcijaninem to bym powiedział święty) jest ten właśnie za którego prosiłem. Zakładam że pan Unger nie raczył kliknąć linka, bo chyba nie zachował by się jak... no dobrze daruję sobie bo mnie zbanują Big Grin Nie zmienia to faktu że tyle współczucia i empatii co pan Unger mógłby okazać esesman w obozie...

__________________
kupiłeś coś napisz w grze i złóż ofkę odpowiadam dopiero po 22.00 bo mam małe dzieci Smile
R6 - Arrt
19-09-2017 23:00 Arrt jest offline Szukaj postów użytkownika: Arrt Dodaj Arrt do Listy kontaktów
Ahanaell
Emperor


images/avatars/avatar-17368.gif

Data rejestracji: 01-07-2007
Postów: 1.238
Klan: Zakon prastarych
Kraina: Moria II
Skąd: Anwnn

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ale widzisz, trudno jest okazać empatię i współczucie komuś kogo nie dość, że się nie zna, to jeszcze należącego do grupy którą się niezbyt poważa ;p
Na codzień obcych ludzi dotykają tragedie, to może niezbyt miłe, ale prawda jest taka, że gdyby każdemu z osobna szczerze współczuć, a więc odczuć faktyczny smutek, to można by się od razu powiesić, znieczulica jest naturalnym mechanizmem obronnym w epoce swobodnego przepływu informacji.
Niewielu obchodzi los obcych ludzi, nikt nie jest w stanie nosić na barkach bólu całej ludzkości.

__________________
[
19-09-2017 23:22 Ahanaell jest offline Szukaj postów użytkownika: Ahanaell Dodaj Ahanaell do Listy kontaktów
Arrt
Forum Ace


Data rejestracji: 07-01-2010
Postów: 82
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia IV
Skąd: To pytanie?

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Arrt
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

widzę, że nie do końca rozumiesz czym jest współczucie. Smile mam więc dla ciebie to : https://pl.wikipedia.org/wiki/Karuna tam nie mam mowy o smutku, prawda? TO właśnie mam na myśli mówiąc o współczuciu - serdeczną życzliwość i chęć pomocy w kłopotach i tego właśnie zabrakło panu Ungerowi. Ty też (bez urazy) powinieneś może to poćwiczyć... Smile akurat ta cnota każdemu się przydaje i cholernie ułatwia życie Smile Paradoksalnie, kiedy zaczynasz być współczujący cierpisz o wiele mniej więc może warto? Pomyśl nad tym. Nie dlatego że ci o tym mówię Smile Sprawdź to co powiedziałem, bo przecież mogę nie mieć racji. Ale jak się możesz o tym przekonać jeśli nie zrobisz tego?

__________________
kupiłeś coś napisz w grze i złóż ofkę odpowiadam dopiero po 22.00 bo mam małe dzieci Smile
R6 - Arrt
19-09-2017 23:52 Arrt jest offline Szukaj postów użytkownika: Arrt Dodaj Arrt do Listy kontaktów
Unger
Super Moderator


images/avatars/avatar-5215.gif

Data rejestracji: 04-12-2006
Postów: 529
Klan: Brak klanu
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia II
Skąd: Lublin

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

. I darujcie sobie to "Panowanie" bo to jest no najmniej sztuczne
I właśnie taka miała być Ahanaell, z nutą cyniki, sarkazmu i hipokryzji, taka która nie spodoba się zdenerwowanemu kolesiowi.

Arrt to jest forum publiczne, nikt nie potrzebuje zaproszenia, żeby się w tym wątku udzielać.
Zakładając tutaj wątek musisz się liczyć z negatywnymi opiniami.
A już na pewno będzie ich sporo, jeśli wątek w ostentacyjny sposób wymusza określoną reakcję.

cytat:
Ale widzisz, trudno jest okazać empatię i współczucie komuś kogo nie dość, że się nie zna, to jeszcze należącego do grupy którą się niezbyt poważa ;p


Ahanaell jest dokładnie tak jak mówisz.
Dajmy na to uchodźców, temat tak powszechny jak kupowanie mydła. Nikt, absolutnie nikt im nie współczuje i nawet nie próbuje zrozumieć. Po prostu postanowiono ich nie lubić i nikt i nic nie jest w stanie tego zmienić.

I na koniec:
Skoro tak forsujesz te cnoty życzliwości, współczucia, to skąd się bierze ta arogancja i agresja w twoich wypowiedziach?
W mojej ocenie zaprzeczasz sam sobie, mówisz jedno, a robisz drugie.
Mogę się mylić, ale wydaje mi się, że założyłeś ten temat bez przemyślenia, chciałeś by ktoś zwrócił na ciebie uwagę i cię pogłaskał.
Naszkicowałeś na szybko dramat o księdzu, który ci bliższy niż twój własny ojciec.
Niestety już pierwszym poście psikus:
cytat:
To juz lekka przesada...

W sumie jarex w swoim krótkim poście zawarł więcej sensu, niż ja we wszystkich swoich postach tutaj. Tongue Tongue

Mam rację Arrt, czy może się mylę?
Walnąłeś kleksa i lejesz wodę na młyn?

__________________
Super Moderator


Na gurze rurze
Na dole kszaki
Mam horom curke
Dej mi świerzaki

20-09-2017 01:19 Unger jest offline Szukaj postów użytkownika: Unger Dodaj Unger do Listy kontaktów
Arrt
Forum Ace


Data rejestracji: 07-01-2010
Postów: 82
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia IV
Skąd: To pytanie?

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Arrt
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Drogi panie Unger, pozwolę sobie poinformować pana, że nie mam chęci rozmawiać z takim chamem jak pan. to tyle. Jednocześnie informuję iż zgodnie z pana sugestią złożyłem na pana skargę. Życzę miłego dnia

__________________
kupiłeś coś napisz w grze i złóż ofkę odpowiadam dopiero po 22.00 bo mam małe dzieci Smile
R6 - Arrt

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Arrt: 20-09-2017 02:29.

20-09-2017 02:05 Arrt jest offline Szukaj postów użytkownika: Arrt Dodaj Arrt do Listy kontaktów
Buc
Operator serwerów Moria i pralki automatycznej


images/avatars/avatar-24020.jpg

Data rejestracji: 18-12-2006
Postów: 13.255
Klan: BW Team
Rasa w grze: Władca Zwierząt
Kraina: Moria; Moria VI; Moria S
Skąd: Województwo łódzkie

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Forum to nie miejsce na tego typu dyskusje. Zamykam.

__________________

Wielki, zły Buc
__________________

Oderint, dum metuant
__________________
,,Dorośli nie zasną bez setki, dzieci bez smoczka, a Buc bez bana"
__________________

cytat:
Buc napisał(a)
cytat:
MasterOfPuppets napisał(a)
Nie chciałbyś rozzłościć Konrada Wink


Nikt by tego nie chciał. Konrad powinien być postacią w baśniach braci Grimm.

20-09-2017 03:12 Buc jest offline Strona domowa Buc Szukaj postów użytkownika: Buc Dodaj Buc do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Offtopic » O GRACZACH Prośba

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH