Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Nowości i ogłoszenia » Nowości » Przeliczenie poziomów i statystyk na speed serwery - ANKIETA! » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (37): « pierwszy ... « poprzednie 2 3 [4] 5 6 następny » ... ostatni » Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Ankieta: Czy chciał/a byś żeby poziomy postaci zostały przeliczone do wersji "speed"?
- Tak, jestem za jak najszybszym przeliczeniem poziomów. 720 66.91%
- Nie, obecna wersja mi się podoba bardziej. 309 28.72%
- Nie mam zdania. 47 4.37%
Łącznie: 1076 głosów 100%
 
Przeskocz na dół strony Przeliczenie poziomów i statystyk na speed serwery - ANKIETA! 170 Ankieta - średnia ocena: 6,26
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
sil123
King


Data rejestracji: 14-04-2013
Postów: 922
Kraina: Necropolia IV; Necropolia VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Konrad napisał(a)
cytat:
A co w bw daje coraz to wyższy poziom (100+, bo o tym mowa)? Odblokowuje jakieś dodatkowe możliwości? Można zakładać jakieś nowe przedmioty? Są jakieś nowe wyzwania? Okej, do 120-130(?) może być istotna kwestia poziomów ewolucji, bo nie wszystko najistotniejsze będzie można wbić na atak/ekspe, a tak?

Więcej pkt życia, więcej możliwości jeśli chodzi o arkana. Na Morii będzie można zakładać nowe przedmioty - gdy pojawią się epiki. Z tego co wiem planowane są nowe poziomy ewolucji, więc od poziomu zależy jak wiele ich wbijesz podczas walki. Dodatkowo wyższe statystyki z poziomów. No i chyba ciekawsze jest zyskiwanie poziomów niż siedzenia ciągle na tym samym, prawda?


No a ja nie wiem, że są planowane nowe ewolucje, więc piszę z perspektywy ich braku. Planowane na kiedy? 2021? Ich koszt? Taki jak tych do run, czy jeszcze wyższy? Poza tym: Nowe Ewolucje ( czy coś jest w planach? )

Zmiana z hp i arkanami... Chyba jedyny ich plus, to zmniejszenie składów na ekspy i... jeszcze szybsze lvlowanie.

Zmiana na Morii mnie nie interesuje - gram na Necro (jak zwykle zmiany dla dwóch typów serwerów nie mają oddzielnych tematów, ale to już standard). Jednakże dla nich spoko, skoro poziom będzie ważnym aspektem. Zresztą to serwer z zupełnie innymi realiami już od początku, nie można sobie złomem treningu nabijać i inne.

Co do wyprawek, skoro tak to wygląda, to nie było tematu.

Jeszcze odnośnie Twojego pytania o plusy wolego lvlowania (Necro), tak na szybko:
1) Do 35 poziomu zbieranie PLN z ataków, potem oble, z których wyciąga się po kilka milionów PLN - na poziomie 76 mam maksymalny trening (66). Możliwość takiego dbania o trening na przyszłość jakoś nie powoduje, by chciało mi się lvlować i na tym tracić.
2) Nie muszę się zastanawiać, jaki bonus za srebrne monety odpalić (obecnie odpalone 6 na 8 bonusów), włączam wszystko, co mi potrzebne i mam 1000 srebra zapasu, który wciąż rośnie.
3) Mówisz o utrudnianiu lvlowania? A to nie Wy czasem wprowadziliście samarytanina na ekspy zakładane przez siebie?

__________________
R6 - Locke Lamora

Stare czasy:
Locke Lamora zadaje cios krytyczny z broni Epicka Demoniczna Kama, kukiluki zostaje zraniony za 1726 PKT ŻYCIA.
Big Grin

Aphrael używa arkana: Dziki Szał poz. 100.
Wreszcie <3

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez sil123: 07-10-2017 12:33.

07-10-2017 12:29 sil123 jest offline Szukaj postów użytkownika: sil123 Dodaj sil123 do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.670
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Hahahaha xD

2 lata siedzenia na <35levelu i farmienie zlomu. Na wyprawkach mozesz miec bez problemu max %. Drop w zaden posob nie zalezy od tego ile masz w treningu. Czy masz 5 czy 10 wiecej zwinki w treningu niz osoba, ktora tego zlomu nie farmi... nie ma kompletnie znaczenia, liczy sie drop, a na to nie masz zadnego wplywu.

W kiszeniu sie na low levelu nie ma nic elitarnego. W klikaniu "Rezygnuję z doświadczenia za tę ekspedycję" tez nie ma nic elitarnego.

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie
07-10-2017 12:32 twardy jest offline Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
malefo
Forum Ace


images/avatars/avatar-25481.jpg

Data rejestracji: 09-12-2015
Postów: 90
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Originally posted by Konrad
Ciekawe są niektóre komentarze. Wadą większości RPG-ów zawsze wydawało mi się strasznie mozolne wbijanie wysokich poziomów - gra była najfajniejsza na początku, gdy rozwój postaci jest dynamiczny i szybko przybiera na sile, natomiast po jakimś czasie siedzisz po 2-3 miesiące na jednym poziomie i statystyki ani drgną. Chcemy tę niedogodność zmniejszyć dla starszych serwerów by uatrakcyjnić rozrywkę, a niektórzy wychodzą z ego-argumentami o dostosowywaniu się i szacunku (jeszcze wciągając w to islam - ludzie, litości Wink ). Naprawdę lubicie miesiącami wbijać kolejny poziom? Co w tym takiego fajnego? Serio pytam.


Widzę, że decyzja i tak jest już podjęta Frown
Po co dajecie te ankiety jak i tak robicie to, co już zaplanowaliście (np fuzje)

__________________

07-10-2017 12:32 malefo jest offline Szukaj postów użytkownika: malefo Dodaj malefo do Listy kontaktów
Nymphetamina
Triple Ace


images/avatars/avatar-17083.jpg

Data rejestracji: 19-10-2009
Postów: 226
Klan: r14: Valhalla [Val]
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia VI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Konrad napisał(a)
Oczywiście, ja jednak wychodzę z założenia, że największą wartość mają merytoryczne argumenty. Dlatego interesuje mnie, co ludzie widzą fajnego w wolnym lvl-owaniu, bo może ja czegoś nie rozumiem i powinniśmy jeszcze je utrudnić, skoro wydaje się to takie atrakcyjne Wink


Nie w "wolnym" lvl-owaniu, tylko w zrównoważonym lvl-owaniu.

Czemu nie byłeś taki mądry 5-10 lat temu? Wtedy jeszcze nic o RPG'ach nie wiedziałeś? chytry

Atrakcyjnie by było, gdybyście drugą mapę ekspedycyjną ogarnęli do końca.
Atrakcyjnie by było, gdybyśmy nie grali kolejny już rok na "becie".
Tymczasem zajmujecie się albo pierdołami, albo staracie się iść po najmniejszej linii oporu.

Przez lata tworzyliście serwery na których gra się w "nieco" ( Big Grin ) odmienny sposób, a teraz nagle chcecie je wszystkie wrzucić do jednego wora. To jest niepoważne.

Na "speedach" lepiej wychodzicie? Więcej kasy z premek wpada? chytry
Kiedyś banowaliście na potęgę za multi, zasiadanie itp. itd., często i gęsto niesłusznie. Teraz idziecie desperacko w odwrotnym kierunku (łączenie serwów, speed-serwery) - niech gracz ma 5-10 kont i robi co chce, byle tylko regularnie w premkę inwestował. Brawo Wy...

__________________


r10: Nymphetamina RIP
r14: Nymphetamina
07-10-2017 12:33 Nymphetamina jest offline Szukaj postów użytkownika: Nymphetamina Dodaj Nymphetamina do Listy kontaktów
Konrad
Administrator ds. technicznych


images/avatars/avatar-11621.gif

Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 13.388
Klan: BW Team
Skąd: localhost

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
1) Do 35 poziomu zbieranie PLN z ataków, potem oble, z których wyciąga się po kilka milionów PLN - na poziomie 76 mam maksymalny trening (66). Możliwość takiego dbania o trening na przyszłość jakoś nie powoduje, by chciało mi się lvlować i na tym tracić.

A jak się to ma do speed serwera? Do 100 poziomu nie będzie absolutnie żadnej różnicy.

W dodatku zdobywanie doświadczenia będzie wpływało na Twoje szanse na wyprawy identycznie jak ma to miejsce teraz. A powyżej 100 poziomu nawet będzie na plus - bo będziesz miał więcej bonusów za parzyste poziomy, a one nie są uwzględniane w balansowaniu szansy na wyprawę. Innymi słowy każdy parzysty poziom podbija Twoje szanse na wyprawę.

cytat:
Czemu nie byłeś taki mądry 5-10 lat temu? Wtedy jeszcze nic o RPG'ach nie wiedziałeś?

Kto miał 110+ poziom 5-10 lat temu? Ile osób?

cytat:
Przez lata tworzyliście serwery na których gra się w "nieco" ( Big Grin ) odmienny sposób, a teraz nagle chcecie je wszystkie wrzucić do jednego wora. To jest niepoważne.

Dlaczego? Przez lata rozmienialiśmy na drobne wszystkie zmiany, co doprowadziło do tego, że już nikt łącznie z nami nie ogarnia, jakie który serwer dokładnie ma zasady. W świecie aplikacji mobilnych nikomu nie będzie się chciało dochodzić takich szczegółów. Jednolity system gry jest korzystniejszy dla wszystkich.

cytat:
Kiedyś banowaliście na potęgę za multi, zasiadanie itp. itd., często i gęsto niesłusznie. Teraz idziecie desperacko w odwrotnym kierunku (łączenie serwów, speed-serwery) - niech gracz ma 5-10 kont i robi co chce, byle tylko regularnie w premkę inwestował. Brawo Wy...

Widocznie złagodnieliśmy z wiekiem Wink I kto powiedział, że na serwerach rodzinnych można robić, co się chce? Czytałeś/aś regulamin tych serwerów?

__________________


Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!



Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets




07-10-2017 12:33 Konrad jest offline Strona domowa Konrad Szukaj postów użytkownika: Konrad Dodaj Konrad do Listy kontaktów
drewko
Double Ace


Data rejestracji: 01-10-2009
Postów: 100
Kraina: Moria II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Najpierw balans tatuaży, żeby każdy był skalowany z lvl ( teraz tylko 3 ?? ), dopiero potem można rozważać serwer "speed". Nie uważacie że jest to logiczne?

__________________
R5 - drewko
07-10-2017 12:41 drewko jest offline Szukaj postów użytkownika: drewko Dodaj drewko do Listy kontaktów
sil123
King


Data rejestracji: 14-04-2013
Postów: 922
Kraina: Necropolia IV; Necropolia VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
twardy napisał(a)
Hahahaha xD

2 lata siedzenia na <35levelu i farmienie zlomu.


POZIOM 76
PUNKTY 1278
Miejsce w rankingu 859 [ZNAJDŹ]
STATUS NIEDOSTĘPNY
Data dołączenia 2016-11-18 22:28:53
Ostatnie logowanie 2017-10-07 08:14:00

Niecały rok gry na nowym koncie, pierwsza blacha za 2 mapę to końcówka marca (czyli 52 poziom), a jeszcze od 35 do 50 leciałem jak najszybciej, aby móc stawiać 2 mapę i zdobywać runy, a blacha za białego smoka (czyli 40 poziom), to 2017-02-13 22:30:03, naprawdę ponad 2 lata poniżej 35 poziomu.

cytat:
Konrad napisał(a)
cytat:
1) Do 35 poziomu zbieranie PLN z ataków, potem oble, z których wyciąga się po kilka milionów PLN - na poziomie 76 mam maksymalny trening (66). Możliwość takiego dbania o trening na przyszłość jakoś nie powoduje, by chciało mi się lvlować i na tym tracić.

A jak się to ma do speed serwera? Do 100 poziomu nie będzie absolutnie żadnej różnicy.


Absolutnie nijak, ale sam chciałeś:

cytat:
Konrad napisał(a)
Dlatego interesuje mnie, co ludzie widzą fajnego w wolnym lvl-owaniu, bo może ja czegoś nie rozumiem i powinniśmy jeszcze je utrudnić, skoro wydaje się to takie atrakcyjne Wink


Ukazuje Ci, co ja widzę pożytecznego w niewbijaniu poziomu jeden za drugim. Jeden z plusów wolnego lvlowania, który ciągnie się dalej (przytoczone oblężenia). Doświadczenie z samych ataków i wypraw jest tak małe, że pod zaznaczeniu (s) na ekspie, sprzedawaniu złomów z wypraw i oblężeniach, dalej spokojnie można dbać o trening przy obecnych cenach złomu.

__________________
R6 - Locke Lamora

Stare czasy:
Locke Lamora zadaje cios krytyczny z broni Epicka Demoniczna Kama, kukiluki zostaje zraniony za 1726 PKT ŻYCIA.
Big Grin

Aphrael używa arkana: Dziki Szał poz. 100.
Wreszcie <3

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez sil123: 07-10-2017 12:50.

07-10-2017 12:44 sil123 jest offline Szukaj postów użytkownika: sil123 Dodaj sil123 do Listy kontaktów
Turb0
Triple Ace


Data rejestracji: 24-09-2016
Postów: 165
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Konrad napisał(a)
Oczywiście, ja jednak wychodzę z założenia, że największą wartość mają merytoryczne argumenty. Dlatego interesuje mnie, co ludzie widzą fajnego w wolnym lvl-owaniu, bo może ja czegoś nie rozumiem i powinniśmy jeszcze je utrudnić, skoro wydaje się to takie atrakcyjne Wink

Pozwoliliscie nam na to, daliście taka możliwość. Możemy się skupić na talizmanach, umagach i epikach żeby mieć szansę na walkę z mocniejszymi. Jeśli byśmy parli naprzód tylko, nie mielibyśmy nic, każdy by nas bił no drop konkretny umarł dawno temu a bez dobrego eq gra traci sens.

__________________
R3 Przewodnik
07-10-2017 12:58 Turb0 jest offline Szukaj postów użytkownika: Turb0 Dodaj Turb0 do Listy kontaktów
Konrad
Administrator ds. technicznych


images/avatars/avatar-11621.gif

Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 13.388
Klan: BW Team
Skąd: localhost

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ok, może nie wyraziłem się wystarczająco jasno Smile Miałem na myśli wolne lvl-owanie powyżej 100 poziomu.
Doskonale rozumiem, czemu ludzie na początku gry nie chcą zbyt szybko zdobywać poziomów. Speed serwer oczywiście niczego w tej kwestii nie zmieni.

__________________


Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!



Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets




07-10-2017 13:00 Konrad jest offline Strona domowa Konrad Szukaj postów użytkownika: Konrad Dodaj Konrad do Listy kontaktów
Wełen
Emperor


images/avatars/avatar-25541.gif

Data rejestracji: 14-04-2016
Postów: 1.059

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę, ale kiszenie się na niskim poziomie w celu farmienia złomu czy liczenia na drop będzie jeszcze bardziej efektywne, niż obecnie, bo jak ktoś wbije na mega mocnym treningu w poziomy 100+, to bardzo szybko mu to zaprocentuje na parzystych, a jak ktoś wbije na słabym, to będzie miał gorzej niż taka osoba. Powtórzę raz jeszcze- wiecie, że szukacie argumentu na nie na siłę?
07-10-2017 13:16 Wełen jest offline Szukaj postów użytkownika: Wełen Dodaj Wełen do Listy kontaktów
sil123
King


Data rejestracji: 14-04-2013
Postów: 922
Kraina: Necropolia IV; Necropolia VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Konrad napisał(a)
Miałem na myśli wolne lvl-owanie powyżej 100 poziomu.
Speed serwer oczywiście niczego w tej kwestii nie zmieni.


Oczywiście, ale wciąż nie widzę powodu, który miałby mnie zachęcić by zaprzestać takiej praktyki po osiągnięciu 100 poziomu, prócz znudzenia. Ale na 100+ poziomie znudzić także może np. stawianie ciągle tej samej ekspy. Tym bardziej, że miałem na tym samym serwerze konto 110+ poziom, na którym nie dbałem o tren, lvl leciał, epickie nie wpadały i było jak było.


Swoją drogą, jak już, nie można ogarnąć, by te statystyki za parzyste wygenerowały się losowo, tak jak to się dzieje przy normalnym otrzymywaniu parzystych? To chyba byłaby ciekawsza opcja, o ile jest możliwa.

__________________
R6 - Locke Lamora

Stare czasy:
Locke Lamora zadaje cios krytyczny z broni Epicka Demoniczna Kama, kukiluki zostaje zraniony za 1726 PKT ŻYCIA.
Big Grin

Aphrael używa arkana: Dziki Szał poz. 100.
Wreszcie <3
07-10-2017 13:17 sil123 jest offline Szukaj postów użytkownika: sil123 Dodaj sil123 do Listy kontaktów
Turb0
Triple Ace


Data rejestracji: 24-09-2016
Postów: 165
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Konrad napisał(a)
W świecie aplikacji mobilnych nikomu nie będzie się chciało dochodzić takich szczegółów. Jednolity system gry jest korzystniejszy dla wszystkich.



Czyli wszystko jasne Smile
Wszystko dostosowujecie pod tę apke...

Kilka pytan:
- dlaczego nie ma linka do tego tematu, do tej ankiety, w grze?
- ile czasu ma trwać ta ankieta?
Czyżby decyzja została przez was już podjęta a głosowanie jest po to żeby zrobić dobre wrażenie? Tak to widzę. Głosy oddało kilkaset osób. Tylko tyle gra aktywnie? Czy boicie się że wasz świetny plan ułatwiający pisanie aplikacji weźmie w łeb?

__________________
R3 Przewodnik
07-10-2017 13:21 Turb0 jest offline Szukaj postów użytkownika: Turb0 Dodaj Turb0 do Listy kontaktów
moris
Member


Data rejestracji: 02-06-2008
Postów: 44
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Teraz już widzę kto się pomysłodawcą "trybu speed", tak zacieńcie bronisz tego pomysłu że chyba Konrad nie jesteś obiektywny w tej sprawie.
Bez urazy.

To może z innej strony dam kontrargument odnośnie nie trafionego pomysłu speed. Jak sobie wyobrażacie postać która właśnie dołączyła do gry, uznajmy że jest cierpliwa i wbije te 99 poziomów i zdobędzie upragniony 100lvl. Jak myślicie jaka wtedy będzie różnica między nim a wampirkiem "wydmuszką" (bardzo spodobało mi się to określenie) w daj chwili ? Na pewno będzie to liczba ileś tam razy większa niż w "trybie normalnym"...
Już teraz jest prawie nie możliwe dogonienie pierwszo rankingowej postaci serwera aczkolwiek jest to wykonalne (wymaga wręcz kosmicznej cierpliwości). W przypadku "trybu speed" jest to po prostu nie możliwe

Wszystko jest czystą teorią ale chyba po to został ten temat otworzony, być może ktoś się opamięta i ogarnie to szaleństwo.

__________________
Mój nick : Cilivio

<500..1000) - 50pkt
<1000..5000) - 100pkt
<5000..10.000) - 500pkt
<10.000..50.000) - 1000pkt
<50.000..100.000) - 5000pkt
<100.000..500.000) - 10.000pkt
<500.000.. ) - 50.000pkt

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez moris: 07-10-2017 13:25.

07-10-2017 13:24 moris jest offline Szukaj postów użytkownika: moris Dodaj moris do Listy kontaktów
Darkshu
Forum Legend


Data rejestracji: 25-01-2008
Postów: 1.527

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

to sporo niesprawiedliwe osoby z serwerów speed mogły boostować swoje statystyki bojowe
po przeliczeniu gracze ze starych starych serwerów nagle dostaną boosta ale w statystykach nie bojowych co spowoduje że takie postacie będą 'ułomne' i miały minus w prowadzeniu "na start"

jeśli dodawane powinny być automatycznie bonusy za parzysty lvl - to każdy bonus powinien być losowany ( tak jak przy przekroczeniu lvl'u naturalanie )

nie rozumiem też jak miałoby to nie wpłynąć na wyprawy zwykle za parzyste przekorczenie lvl jest + 3 na staty wyprawkowe / a tych jest 9,
za to przy przekraczaniu nieparzystych lvl, szansa na udaną wyprawę maleje o 1 na każdej statystyce

nie znam dokładnie wzorów s serwerów speed - ale czy ktoś mógłby to wyjaśnić na konkretnych liczbach ?

__________________
Nick W grze: Darkshu
Kupiłeś coś ode mnie- złóż ofkę
Kt=CM+24h - wojna trwa, jesteś trollem masz niepowtarzalną szansę mnie zbanować - nie poddam się cenzurze
07-10-2017 13:38 Darkshu jest offline Szukaj postów użytkownika: Darkshu Dodaj Darkshu do Listy kontaktów
Lot
Triple Ace


Data rejestracji: 10-07-2017
Postów: 229

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie, nie powinien byc losowany, bo 2 dni po wprowadzeniu zmiany bedziesz zakladal temat ze "somsiad dostal 30 zwinki i 30 sily, a ja tylko 10 i 10 za to 40 wygladu, to niesprawiedliwe!!!!"

Dodatkowo konrad wam wyjasnial juz ze tylko na tych wyprawkach zyskacie bo szansa na udana wyprawke zalezy od ilosci pktow a nie poziomu. A ilosc pktow sie nie zmieni. Zmieni sie tylko poziom.

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Lot: 07-10-2017 13:51.

07-10-2017 13:50 Lot jest offline Szukaj postów użytkownika: Lot Dodaj Lot do Listy kontaktów
Franz
Newbie


Data rejestracji: 02-06-2008
Postów: 9
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

jestena tak
Daragon

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Franz: 07-10-2017 13:52.

07-10-2017 13:52 Franz jest offline Szukaj postów użytkownika: Franz Dodaj Franz do Listy kontaktów
sil123
King


Data rejestracji: 14-04-2013
Postów: 922
Kraina: Necropolia IV; Necropolia VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Lot napisał(a)
Nie, nie powinien byc losowany, bo 2 dni po wprowadzeniu zmiany bedziesz zakladal temat ze "somsiad dostal 30 zwinki i 30 sily, a ja tylko 10 i 10 za to 40 wygladu, to niesprawiedliwe!!!!"


Od samego początku tak dostaje się przecież za parzyste, co w tym niesprawiedliwego? Całe bw to jedna wielka losowość przecież i nie ma (przynajmniej nie widziałem) tematów płacz o losowość z bonusach za parzyste. Tak to działa od zawsze, więc ewentualny taki temat byłby debilny i do nagrody najgłupszego tematu roku, czy jak ona się tam nazywała Smile

__________________
R6 - Locke Lamora

Stare czasy:
Locke Lamora zadaje cios krytyczny z broni Epicka Demoniczna Kama, kukiluki zostaje zraniony za 1726 PKT ŻYCIA.
Big Grin

Aphrael używa arkana: Dziki Szał poz. 100.
Wreszcie <3
07-10-2017 13:54 sil123 jest offline Szukaj postów użytkownika: sil123 Dodaj sil123 do Listy kontaktów
Konrad
Administrator ds. technicznych


images/avatars/avatar-11621.gif

Data rejestracji: 24-05-2006
Postów: 13.388
Klan: BW Team
Skąd: localhost

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Teraz już widzę kto się pomysłodawcą "trybu speed", tak zacieńcie bronisz tego pomysłu że chyba Konrad nie jesteś obiektywny w tej sprawie.
Bez urazy.

Nie jestem jego pomysłodawcą, ale moim zdaniem warto to zrobić by uatrakcyjnić rozgrywkę. Chcieliśmy to już zrobić od dawna, ale stwierdziliśmy, że najpierw otworzymy nowe serwery z takimi zasadami, żeby sprawdzić jak to wygląda w praktyce. Oczywiście, że nie jestem obiektywny - z zasady nie wrzucamy pod głosowanie pomysłów, co do których nie jesteśmy przynajmniej w jakimś sensownym stopniu przekonani.

cytat:
nie rozumiem też jak miałoby to nie wpłynąć na wyprawy zwykle za parzyste przekorczenie lvl jest + 3 na staty wyprawkowe / a tych jest 9,
za to przy przekraczaniu nieparzystych lvl, szansa na udaną wyprawę maleje o 1 na każdej statystyce

Tak, zasadniczo mniej więcej tak to wychodzi w praktyce, ale nie jest to żadną regułą. Wzór obliczający szansę przyjmuje jako parametr pkt doświadczenia, a nie poziom gracza.

cytat:
Wszystko dostosowujecie pod tę apke...

Nie wszystko ale chcemy dopasować, co się da. Nie rozumiem co w tym dziwnego - apka to dość duża inwestycja i chcemy maksymalnie wykorzystać potencjał jaki daje.

cytat:
- dlaczego nie ma linka do tego tematu, do tej ankiety, w grze?

Wrzuciłem go jakąś godzinę temu.

cytat:
- ile czasu ma trwać ta ankieta?

Ok tygodnia.

cytat:
Czyżby decyzja została przez was już podjęta a głosowanie jest po to żeby zrobić dobre wrażenie? Tak to widzę. Głosy oddało kilkaset osób. Tylko tyle gra aktywnie? Czy boicie się że wasz świetny plan ułatwiający pisanie aplikacji weźmie w łeb?

To tak jak z Fuzją - chcemy to wprowadzić, ale nie przy sprzeciwie większości graczy. Jeśli odzew będzie mocno pozytywny - wprowadzimy to. Jeśli będzie mieszany, to będą ankiety w grze na każdym serwerze. Ta zmiana w niczym nie ułatwi tworzenia aplikacji, może jedynie ułatwić nowym graczom odnalezienie się w gąszczu zasad i różnic między serwerami.

cytat:
Nie, nie powinien byc losowany, bo 2 dni po wprowadzeniu zmiany bedziesz zakladal temat ze "somsiad dostal 30 zwinki i 30 sily, a ja tylko 10 i 10 za to 40 wygladu, to niesprawiedliwe!!!!"

Dzięki, mniej więcej to chciałem napisać Smile
Przyznanie po równo pozwala ominąć ten problem i jest bardziej sprawiedliwe.

__________________


Regulamin forum | Regulamin gry

FAQ - najczęściej zadawane pytania!



Zanim wyślesz wiadomość prywatną, przeczytaj kto jest kim i co komu zgłaszać.
Wyłączona możliwość otrzymywania prywatnych wiadomości - proszę pisać do MasterOfPuppets




07-10-2017 13:56 Konrad jest offline Strona domowa Konrad Szukaj postów użytkownika: Konrad Dodaj Konrad do Listy kontaktów
Tedi87
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Oczywiście jestem za ujednoliceniemSmile tak by było sprawiedliwieSmile

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Tedi87: 07-10-2017 14:06.

07-10-2017 14:04
Turb0
Triple Ace


Data rejestracji: 24-09-2016
Postów: 165
Kraina: Necropolia II

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

To może zrobić jakąś próbę? 3-4 tygodnie testu żebyśmy zobaczyli jak to wygląda w praktyce? Dałoby się?

__________________
R3 Przewodnik
07-10-2017 14:07 Turb0 jest offline Szukaj postów użytkownika: Turb0 Dodaj Turb0 do Listy kontaktów
Darkshu
Forum Legend


Data rejestracji: 25-01-2008
Postów: 1.527

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

rozumiem że w obecnych algorymach losowa składów na arenach 3vs3 i i klanowych lvl wciąz nie będzie miał wymiernego znaczenia ( co widzimy obecnie w starciach starych serwerów ze speed )
czyli że osoby z niskim lvlem będą mieć pod jeszcze bardziej pod górkę w walce z high lvl'ami których nagle będzie więcej ( dostaną dodatkowe staty ) i statystycznie będzie łatwiej na nie trafić ??

O ile dla morii, byłym na TAK - o tyle dla necro nie jestem przekonnany i bardziej skłonny na zdecydowane NIE, ale z decyzją chciałbym się lepiej zapoznać z konsekwencjami

__________________
Nick W grze: Darkshu
Kupiłeś coś ode mnie- złóż ofkę
Kt=CM+24h - wojna trwa, jesteś trollem masz niepowtarzalną szansę mnie zbanować - nie poddam się cenzurze
07-10-2017 14:11 Darkshu jest offline Szukaj postów użytkownika: Darkshu Dodaj Darkshu do Listy kontaktów
zdziwiona
Double Ace


images/avatars/avatar-9608.gif

Data rejestracji: 08-06-2008
Postów: 131
Klan: [B-D]
Kraina: Necropolia IV
Skąd: P-k

RE: Przeliczenie poziomów i statystyk na speed serwery - ANKIETA! Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jak najbardziej na tak chociaż nie wydaje mi się żeby to w jakiś sposób miało poprawić system gry. Ale każda zmiana chyba jest lepsza od nic nie robienia rotfl

__________________
r6-MrRadzio
07-10-2017 14:12 zdziwiona jest offline Strona domowa zdziwiona Szukaj postów użytkownika: zdziwiona Dodaj zdziwiona do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Originally posted by Turb0
To może zrobić jakąś próbę? 3-4 tygodnie testu żebyśmy zobaczyli jak to wygląda w praktyce? Dałoby się?

jeśli zostanie wyłączone zdobywanie expa i podnoszenie trenu, to pewnie tak

nie mogę się zdecydować co do mojej opinii o tej zmianie. jest dla mnie dobra, ponieważ mam konto na 37 lvlu, które będzie mogło mniejszym kosztem utrzymywać tren po 100-ce, ale z drugiej strony mam też konto na 124 lvlu na morii, które jest ex-białasem snajperem i jak na palniaka mam słaby tren. po tej zmianie mój tren będzie jeszcze bardziej odbiegał od normy

cytat:
Originally posted by Darkshu
rozumiem że w obecnych algorymach losowa składów na arenach 3vs3 i i klanowych lvl wciąz nie będzie miał wymiernego znaczenia ( co widzimy obecnie w starciach starych serwerów ze speed )
czyli że osoby z niskim lvlem będą mieć pod jeszcze bardziej pod górkę w walce z high lvl'ami których nagle będzie więcej ( dostaną dodatkowe staty ) i statystycznie będzie łatwiej na nie trafić ??

i tak i nie, bo ci słabsi też dostaną dodatkowe staty. zamiast walki 110 ze 120 i 130 ze 180 będzie walka 140 ze 160 i 190 ze 180

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez Szerlok: 07-10-2017 14:14.

07-10-2017 14:12 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
beata
Newbie


Data rejestracji: 24-01-2008
Postów: 4
Kraina: Necropolia III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

3xTAK i to jak najszybciej !
07-10-2017 14:24 beata jest offline Szukaj postów użytkownika: beata Dodaj beata do Listy kontaktów
Darkshu
Forum Legend


Data rejestracji: 25-01-2008
Postów: 1.527

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Szerlok napisał(a)


Chyba źle przeliczasz imho to będzie bardziej
jak teraz 90 lvl walczy z 110 to po zmianie bedzie to 90 lvl vs 130
a jeśli teraz 120 walczy z 130 to po zmianie będzie 130 vs 170

__________________
Nick W grze: Darkshu
Kupiłeś coś ode mnie- złóż ofkę
Kt=CM+24h - wojna trwa, jesteś trollem masz niepowtarzalną szansę mnie zbanować - nie poddam się cenzurze
07-10-2017 14:36 Darkshu jest offline Szukaj postów użytkownika: Darkshu Dodaj Darkshu do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.670
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Darkshu napisał(a)
cytat:
Szerlok napisał(a)


Chyba źle przeliczasz imho to będzie bardziej
jak teraz 90 lvl walczy z 110 to po zmianie bedzie to 90 lvl vs 130
a jeśli teraz 120 walczy z 130 to po zmianie będzie 130 vs 170


Ze 110 levela robisz 130 i ze 120 tez 130?

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie
07-10-2017 14:41 twardy jest offline Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

przydałaby nam się tabelka "któremu speedlvlowi odpowiada każdy normalny lvl"

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.
07-10-2017 14:43 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.670
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Mozna zalozyc konto na r17 i w 30 sekund sprawdzic.

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie
07-10-2017 14:52 twardy jest offline Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
Darmen
Junior Member


Data rejestracji: 18-11-2009
Postów: 18
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia VI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wasze zmiany dobijają te grę właśnie popełniłem największy błąd w życiu

KUPIŁEM PREMKĘ na 270 od dziś wolę to przepić i się skasować.

A wy dalej skaczcie jak wam zaśpiewają gracze z rocznym stażem
07-10-2017 14:58 Darmen jest offline Szukaj postów użytkownika: Darmen Dodaj Darmen do Listy kontaktów
kacik
Forum Legend


Data rejestracji: 10-11-2006
Postów: 1.836
Klan: @@@ B. I. G. @@@
Rasa w grze: Ssak
Skąd: z mroków ciemności z męstwa i złości

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

ja chce tylko uswiadomic placzkow piszacych ze rozdzielenie po rowno stat przy przeliczaniu spowoduje ze wlasnie stare serwery dostana duzego boosta w porownaniu do np r18/r17 - dlaczego? bo wy byliscie wstanie wiecej prkow z doswwiadczenia wbic w wybrane bojowe statyski (co przy niskich lvl dalo sie dosc znacznie zrobic) wiec obecnie dodanie wam po 5-10 do tych statysyk zrobi was male potworki

....

__________________
R1 "VENTRUE" ...:: B I G ::... $$$ eXtreme $$$
kacik kacik1 vuko
moria sezonowa

Nie odpowiadam za bledy
07-10-2017 15:12 kacik jest offline Szukaj postów użytkownika: kacik Dodaj kacik do Listy kontaktów
Strony (37): « pierwszy ... « poprzednie 2 3 [4] 5 6 następny » ... ostatni » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Nowości i ogłoszenia » Nowości » Przeliczenie poziomów i statystyk na speed serwery - ANKIETA!

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH