Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » Powrót po długim okresie » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony Powrót po długim okresie
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Surem
King


Data rejestracji: 05-12-2006
Postów: 856
Kraina: Moria V

Powrót po długim okresie Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Witam,

Jak dobrze pamiętam rozstałem się z BW gdzieś na początku 2016 lub końcu 2015. Nie grałem w a3.
Grałem na Morii, właściwie od początku BW i jakoś mnie zanudziło.

Moje pytania.

1. Czy rynek na Morii daje możliwość rozwoju dla słabszych graczy? Typu złożenie tytanów młodości to maks czy zaczynając od zera mam jakieś nikłe możliwości na słonko ring xxx? Wszelkie lepsze pref/suf są zarezerwowane dla najlepszych czy jest szansa na coś?

2. Aktualnie najlepsze kompozycje ras/tatuaży i sprzętu. Mimo, iż zaczynam od początku za pewne zostanę na dłuższy okres.

3. Jakieś informacje na temat aktywności serwerów typu Moria.

4. Jeżeli rynek jest zepsuty (patrz pkt.1) na starych moriach to moje pytanie - która necropolia.

5. Jak gracze oceniają zmiany w a3 i dalej idące? Byłbym wdzięczny za opinie graczy, których kojarzę jeszcze z zeszłej ery.

Pozdrawiam,
Suremo.
18-01-2018 12:06 Surem jest offline Szukaj postów użytkownika: Surem Dodaj Surem do Listy kontaktów
koza18g
Full Member


Data rejestracji: 30-07-2015
Postów: 73

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

1. Zależy. Jak masz dużo forsy to tak. Jeśli nie to zawsze można na miliard połączeń coś składać. Ale żeby złożyć coś porządnego na jakąś rozsądną ilość łączeń to raczej trzeba mieć dużo forsy.
A tytany młodości są tanie obecnie, z 10k.
2. Ssak - ŁS - nożyk driady (Piszę to z przykrością, bo ta kombinacja jest totalnie niezbalansowana)
Ewentualnie Kultek - berek, ssak - berek, ssak - rewo.
Ssak to najlepsza rasa, a berek, rewo i ŁS najlepsze tatki.
3. Po fuzjach jest trochę lepiej. Podejrzewam, że aktywność jest podobna na obu.
4. Rynek jest zepsuty ale nie całościowo. Wzrosły ceny legendarnych itemków, zmalały nonleg, choć po ostatnim patchu obniżającym cene wbicia nonleg -> leg sytuacja zapewne TROCHĘ sie unormuje.

5. Gram od 2012 z przerwami i powiem Ci, że zmiany idą w złym kierunku. Wszędzie się pcha dmg i mod. krytyka. Obrona obecnie ogranicza tylko tatuaże. Totalnie niezbalansowane bronie jak nożyk driady robią pogrom i dominują nad każdą inną.
Chore i nieprzewidziane kombinacje umagów jak np zestackowane 12/4 dmg sprawiają, że gracze mają chore osiągi i nie ma podejścia w pvp do nich.
A jeszcze mają w planach zmiane systemu starych morii na speed i wyrównanie lvli - czyli głupota, bo zyskają na tym najwięcej już i tak najpotężniejsze tatki jak ŁS i rewo, oraz gracze ze wspomnianymi umagami.

__________________
R13,15 - Kulmin

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez koza18g: 18-01-2018 12:34.

18-01-2018 12:30 koza18g jest offline Szukaj postów użytkownika: koza18g Dodaj koza18g do Listy kontaktów
Surem
King


Data rejestracji: 05-12-2006
Postów: 856
Kraina: Moria V

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Surem
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

No niestety sprawy podstawowej balansacji leżały już jak ja kończyłem. Zawsze mnie to bolało, że podstawy często wymagały interwencji, a zamiast tego zostawały dodawane nowe rzeczy.

Wspominając o aukcjach właśnie o to mi chodziło, że jako nowy nie będę miał kamieni, czyli nie stać mnie na konkurowanie z mocnymi. Kiedyś wydawało mi się, że czytałem o bonusach dla nowych, ale nie mogę wyszukać takowej informacji teraz.

Wymieniłeś berka/ŁS/rewo. Czy tatuaże jak gangster albo CR nie są grane? CR jeszcze coś był grany, ale gangster nigdy, a mam lekki pociąg do takich alternatywnych postaci.

Czy istnieje jakaś możliwość zobaczenie changeloga od początku 2016? Dużo by mi to dało, a również nie umiem dojść do tego.
18-01-2018 12:41 Surem jest offline Szukaj postów użytkownika: Surem Dodaj Surem do Listy kontaktów
koza18g
Full Member


Data rejestracji: 30-07-2015
Postów: 73

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Cr odszedł do lamusa, bo obrona już nic nie znaczy. Gangster się nie opłaca, bo te 50% moda które było głównym atutem tatka jest obecnie niewielkim boostem, bo talizmany dają mnóstwo moda.
WD też jest cieniutki (choć sam nim gram i po prostu nie atakuje ŁSów bo nie mam szans). Snajper jeszcze daje rade jako tako, zabójców i mnichów trochę ubyło na rzecz berków.
Najbardziej hipsterskie są cr, gang i wd.

Mimo, że powchodziły epiki, to i tak wszystko dąży do ujednolicenia, bo jak wspomniałeś balans leży od dawna.

hmm, a żeby changeloga zobaczyć to musisz się chyba zarejestrować.

__________________
R13,15 - Kulmin

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez koza18g: 18-01-2018 12:57.

18-01-2018 12:55 koza18g jest offline Szukaj postów użytkownika: koza18g Dodaj koza18g do Listy kontaktów
Surem
King


Data rejestracji: 05-12-2006
Postów: 856
Kraina: Moria V

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Surem
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jeżeli snajper to też ssak? Pytam, bo zdecydowałem się na ten tatuaż, a nie chce później żałować wyboru złej rasy. I jak można prosić to aktualne ustawienie końcowe pod niego. Czy nie zmieniło się i śmiercio set + słoneczny set?
18-01-2018 13:52 Surem jest offline Szukaj postów użytkownika: Surem Dodaj Surem do Listy kontaktów
koza18g
Full Member


Data rejestracji: 30-07-2015
Postów: 73

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Snajper to ciężko powiedzieć która rasa najlepsza. Talizmany rasowe ssaka są rzadko używane w sumie. Kultek ma mocne, ŁM też. Pod snajpera WG MNIE łapacz, albo kultek.

A co do eq to zależy. Teraz najważniejsza jest inicjatywa i sporo zależy od umagów. Kox umagi do sposta, zwiny i można chodzić w śmierć secie i speedzie. Bez tego się kombinuje z łowiecką pelką ss i tym podobnymi, bo w walce z niektórymi mobami najważniejsze jest by jak najszybciej zaatakować.
Nie wiem czy biłeś w 2015 roku Agrameona, go się zwinkuje ale warto mieć więcej ini by zadać choć troche dmg. Drugą farmą jest Astarte - dystans, a więc inicjatywa to kluczowa sprawa.

takich dwóch snajpów znalazłem w dwóch różnych setach właśnie:
https://r13.bloodwars.interia.pl/showmsg...&key=29e4a34206
https://r13.bloodwars.interia.pl/showmsg...&key=4b4955b9da

Z resztą... teraz ma się po prostu oba sety.

__________________
R13,15 - Kulmin

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez koza18g: 18-01-2018 14:24.

18-01-2018 14:23 koza18g jest offline Szukaj postów użytkownika: koza18g Dodaj koza18g do Listy kontaktów
Janca
Viking


Data rejestracji: 27-02-2009
Postów: 648
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria IV
Skąd: Białystok

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ssak w tej chwili jest rasą premium w porównaniu do reszty, na podium zajmuje 1 i 2 miejsce, kultek na trzecim, reszta nagrody pocieszenia.

Co do ganga to największą jego bolączką jest brak kryta, na ssaku da się to jednak nadrobić. Dla palnej endgame to słonka koncy na szyję i koncy/nietoperza na palce, do pvp śmierćset, jednak na astarte, moba którego teraz się farmi, elf pasterza, tygrys preko i elf/łowiecka ss.

Co do aktywności to zarówno r2/r5/r9 jak i r13/r15 przędą nieźle, na r13/15 jednak jakby "zdrowsza" atmosfera.

P.s. Nie grałeś przypadkiem na r15? Nie znasz kulmina? Trochę szkoda tracić czas na jakąkolwiek rozmowę z nim...
18-01-2018 17:48 Janca jest offline Szukaj postów użytkownika: Janca Dodaj Janca do Listy kontaktów
koza18g
Full Member


Data rejestracji: 30-07-2015
Postów: 73

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Janca napisał(a)
Ssak w tej chwili jest rasą premium w porównaniu do reszty, na podium zajmuje 1 i 2 miejsce, kultek na trzecim, reszta nagrody pocieszenia.

Co do ganga to największą jego bolączką jest brak kryta, na ssaku da się to jednak nadrobić. Dla palnej endgame to słonka koncy na szyję i koncy/nietoperza na palce, do pvp śmierćset, jednak na astarte, moba którego teraz się farmi, elf pasterza, tygrys preko i elf/łowiecka ss.

Co do aktywności to zarówno r2/r5/r9 jak i r13/r15 przędą nieźle, na r13/15 jednak jakby "zdrowsza" atmosfera.

P.s. Nie grałeś przypadkiem na r15? Nie znasz kulmina? Trochę szkoda tracić czas na jakąkolwiek rozmowę z nim...


Najpierw potwierdzasz to co napisałem, a później, że szkoda tracić czas na rozmowę ze mną.
Grunt to być logicznym

__________________
R13,15 - Kulmin
18-01-2018 18:19 koza18g jest offline Szukaj postów użytkownika: koza18g Dodaj koza18g do Listy kontaktów
Janca
Viking


Data rejestracji: 27-02-2009
Postów: 648
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria IV
Skąd: Białystok

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
5. Gram od 2012 z przerwami i powiem Ci, że zmiany idą w złym kierunku. Wszędzie się pcha dmg i mod. krytyka. Obrona obecnie ogranicza tylko tatuaże. Totalnie niezbalansowane bronie jak nożyk driady robią pogrom i dominują nad każdą inną.Chore i nieprzewidziane kombinacje umagów jak np zestackowane 12/4 dmg sprawiają, że gracze mają chore osiągi i nie ma podejścia w pvp do nich.A jeszcze mają w planach zmiane systemu starych morii na speed i wyrównanie lvli - czyli głupota, bo zyskają na tym najwięcej już i tak najpotężniejsze tatki jak ŁS i rewo, oraz gracze ze wspomnianymi umagami.


Po przeczytaniu tego nie chciało mi się nawet czytać reszty, za to zajrzałem do wklejonych linków - wrzuciłeś chyba najmniej reprezentatywnych palniakówBig Grin A to, że zdarza Ci się powiedzieć coś, co nie jest skandalicznie eee niemądre to super, widać się rozwijaszWink

Surem jeszcze tak ogólnie - niedługo ma wejść "patch balansujący", z podejmowaniem jakichkolwiek decyzji poczekałbym do niego. Może wejdzie, obiecywany od iluś lat, boost snajpera, może rasy inne niż ssak dostaną w końcu bonusy, które uczynią z nich konkurencję (chociaż pewnie zetną ssaka, bo do tej pory tak sobie radzili z problemem typu "rasa/klasa się wybija ponad przeciętność"). Z drugiej strony jest teraz możliwość zmiany rasy (pierwsza zmiana bodajże darmowa?), więc jak chcesz zacząć już teraz to ssak będzie najlepszym wyborem na tę chwilę.
18-01-2018 18:38 Janca jest offline Szukaj postów użytkownika: Janca Dodaj Janca do Listy kontaktów
Surem
King


Data rejestracji: 05-12-2006
Postów: 856
Kraina: Moria V

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Surem
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Założyłem postać na starej morii i chciałbym tutaj napisać parę spostrzeżeń, które może przydadzą się administracji.

Jest to z perspektywy osoby, która zaczyna na starym serwerze i szybko chce osiągnąć poziom 100 powiedzmy gdzie można zaczynać współpracować z innymi graczami.

1. Reputacja

Jest jest brak w a1. Mamy jedynie 2 opcje. Skarb i dzienne premie. Za 100 punktów skarbu mamy 200 reputacji, przy 1 punkcie za wyprawkę (robimy bliskie) na 90% to daje nam powiedzmy 110 wypraw. Potrzebujemy 4,5 dnia wypraw, żeby zdobyć 200 reputacji co da nam 1 lub 2 ekspedycje w ograniczonym składzie. Przy obecnej sytuacji gdzie można zakładać ekspedycje codziennie jest to niewystarczające. Ja nawet nie doszedłem do a2 i nie wiem jak to będzie tam, ale można asystować przy KW to mam nadzieję, że bedzię lepiej - o ile jakiś gracz Cię zabierze. Propozycja by w a1 i a2 był bonus w postaci 10% doświadczenia za atak w postaci reputacji. Przy atakach po 80 doświadczenia i średnio 15 udanych mamy 120 reputacji na dzień. Nie ma przesady, a przyspieszy.

2. Srebne monety

Jedyna możliwość ich zdobycia to atak 1vs1. Czyli masz 4 monety dziennie, ponieważ obron nie ma, jesteś daleko w tyle z rankingiem za innymi graczami i nikt Cie nie atakuje. Jak dołączyłem do areny 3vs3 to wyskoczyły nam 70+ poziomy i nawet ciosu nie zadałem. A jakby nie patrzeć takie premie jak Ninja czy Myśliwy są stworzone dla tych słabszych graczy, jednakże nie ma tych monet wystarczająco. Tutaj proponowałbym obniżenie kosztu dla maluszkich.

3. 3 dni premium na start.

Tutaj tylko mała dywersja, ponieważ namówiłem znajomego do gry i miał on odczucie, że dostałeś 3 dni tylko dla smaczku, a tak to teraz płać. Musiałem mu wytłumaczyć, że jest to jedna z nielicznych gier przeglądarkowych, która nie jest pay to win. Ilośc opcji do wykupienia też robi negatywne wrażenie, ale nie jestem w stanie co by tu pomogło. Wydaje mi się, że chociaż tydzień na start byłoby lepszą opcją, bo koszt żaden.

4. Rynek

Tutaj tylko chciałem zaznaczyć jak śmieszny aktualnie jest rynek. Słoneczne, spaczone czy jastrzębie bez suffixu schodzą za parę kk w amulecie, a lekko drożej w pierścieniach. Ale po sprzedaniu złomu można na 40 poziomie już wyekwipować się w puste słonka i sprzęt na start. Pokazuje to, że właściwie ludzie spoza starej gwardii, która siedzi od lat nie ma nowych graczy, którzy by zakupili te przedmioty. Widać jak na dłoni jak martwe są te starsze serwery. Ogólnie niestety zauważyłem ogromny spadek graczy przez lata. Jak odchodziłem to 400 osób na forum to była norma, dzisiaj to po 70. Niestety nawet i stara gwardia kiedyś się rozpadnie.

Na koniec boli mnie tylko, że mimo dalej idących zmian typu talizmany czy nowe mapy dalej jest problem z samą podstawą jak balans ras. Ilość ssaków poraża.

Pozdrawiam.
27-01-2018 23:26 Surem jest offline Szukaj postów użytkownika: Surem Dodaj Surem do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

[NAGRODY - SREBRO (3488)]
PKT REPUTACJI 47 868

tak to wygląda na moim 37-lvlowym koncie. gdyby mi się chciało codziennie klikać areny to pewnie i 5k srebra bym przekroczył. problemy z repą i srebrem o których piszesz, bo dłuższym czasie zdychają same

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Szerlok: 27-01-2018 23:48.

27-01-2018 23:47 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
Surem
King


Data rejestracji: 05-12-2006
Postów: 856
Kraina: Moria V

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Surem
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Czy zakładasz codziennie ekspedycje i levelujesz postać czy zatrzymałeś ją w rozwoju i walisz tylko pielgrzymki?

I skąd tyle reputacji?

Pytam bo ilości astronomiczne, a 37 poziom to 50% doświadczenia z dobrej ekspedycji jak mocny zawodnik pomoże.
28-01-2018 00:00 Surem jest offline Szukaj postów użytkownika: Surem Dodaj Surem do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

tylko ataki. repa nazbierała się z logowań, raz czy dwa wziąłem ze skarbu

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.
28-01-2018 00:17 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
Janca
Viking


Data rejestracji: 27-02-2009
Postów: 648
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria IV
Skąd: Białystok

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Szerlok a może napisz ile czasu zbierałeś takie ilości, Surem pisał coś o "szybkim dobiciu do 100lvla"...
30-01-2018 11:05 Janca jest offline Szukaj postów użytkownika: Janca Dodaj Janca do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

repa skoro tylko z logowań, to od lutego. srebro nie pamiętam, ale na koniec sezonu wpada po 200+, więc ok 3,3k da się uzbierać w 6 sezonów

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.
30-01-2018 14:21 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » Powrót po długim okresie

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH