Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » MORIA nowy serwer - SUPER SPEED » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (2): [1] 2 następny » Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony nowy serwer - SUPER SPEED 38 Ankieta - średnia ocena: 7,3938 Ankieta - średnia ocena: 7,39
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Cerbin
Forum Legend


Data rejestracji: 30-03-2007
Postów: 1.975
Skąd: Gród Kraka

nowy serwer - SUPER SPEED Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Popsuliście grę na cacy, wyzuwając ją z wyzwań i trudności. Ok, rozumiem, trzeba coś jeść, chociaż nie wiem czy to długookresowo dobry pomysł.
Ale mam dla was droga administracjo kolejną ideę - przyniesie wam pieniądze na mięso do chleba albo zakąskę do wódki. Co tam wolicie.

Serwer super speed.
Sezonowy.
Obliczony tak, by sezon trwał 3-6 miesięcy. Chyba 4 będzie najlepiej. 6 za dużo, 3 za mało.

Mamy do dyspozycji podkręconego dropa. Łatwe do zrobienia epiki. Wbijanie gratów tanie jak barszcz. Trochę mobów jeszcze nie do przejścia w normalnych okolicznościach przyrody.

I wchodzimy na super speed. Levelowanie podkręcone w porównaniu do obecnych speed z pięć razy.

Tak skalkulować, by po tych 4 miesiącach, na końcówce, bite albo wręcz farmione były ostatnie moby.
ALE też tak, by premka nas nie zjadła.
Bo drodzy admini, obiecałem wam mięso. Wy przynieście wódkę. Zakąskę mam.
Zarobek na tym ma być, więc na super speedach kwartał żyjących na premkę chcę wydać 50pln. Nie więcej. Gram na innym serwie, biedny jestem. Skorzysta z tego SS całkiem sporo obecnych graczy ORAZ nowych. Tak, nowi podobno też gdzieś są, lecz nie wiadomo gdzie ale przyjdą jeśli będą wiedzieć, że nie czeka ich 10 pieprzonych lat expienia by bić Astarate (jakieś 1,5 roku na speed). Na kwartał przyjdą. Co to jest kwartał życia?

Za premkę mamy zatem - skrócenie czasu ataków i wypraw i pojemność zbrojki.
(bonusowo zmiany ras, jedna na miesiąc, oraz tatuaży - dowolnie).
W standardzie mamy 48x wypki i 16 ataków. Bo trza dropić.
Podkręcamy jednakże ilość evo (albo ścinamy koszt, ale prościej podkręcić) ORAZ absolutnie koniecznie drop run - bo te ostatnie moby mają być napieprzane epikami a my mamy piszczeć z zachwytu nad swoją koksowatością. No i czas budowania chałup w dół jak pieron. Koszt nie.

Kolejna zmiana - bonusy setowe. Wiadomo, że wiele nie wymyślicie, bo jecie chleb bez mięsa i nie macie siły. Najprościej - zostawić bonusy jak są, ale przypisać je do innych setów. Jakich? Losowych. No serio. Wzmocniony da to co teraz tygrysi a jastrzębi (mając nadal sposta w uj) będzie miał bonus miedzianego. Żeby nie było aż tak przewidywalnie.
I mobom specjale zmienić. I staty. Też losowo. Opaska na oczy, kajdanki tfu, wróć, czapka i z czapki wyciągamy co do kogo trafi. Po co? Żeby nie wiedzieć na 100% co nas czeka. Idziemy na drzewo, a tam specjal Andrasa, chcemy Astarte przebijać sumą a ta pinda jest spostowa i wali kolcem z jadem...

[edyta bo pewnie zaraz ktoś nie zrozumie - przypisujemy losowo w momencie generowania ery, nie wejścia do lokacji czy co wtorek]

Co kończy erę i kto ją wygrywa? A nie wiem. Kończy mi się przerwa na herbatę i nie wymyślę. Punkty rankingowe za blachy, za areny, za wartość eq, za klocek, podliczyć, zsumować, ogłosić oczywiście, że Arius, odpalić następnego super-speeda. A i z tym mięsem i wódką przyjechać do mnie.

/powaga mode on - durne komentarze proszę sobie wsadzić w uszy, bo zimno. Pomysł jest serio i MSZ może być sensownym modelem biznesowym, wymagającym tylko lekkiego remodelingu wszystkich obecnie istniejących rozwiązań. Jest stosunkowo prosty do wprowadzenia, całkiem ciekawy dla uzależnionych od #bw-moria, potencjalnie interesujący też dla innych ludzi./

__________________
WEGE Blood Wars (copyright Vilku)

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Cerbin: 18-01-2018 13:43.

18-01-2018 13:41 Cerbin jest offline Szukaj postów użytkownika: Cerbin Dodaj Cerbin do Listy kontaktów
Rikku
Viking


Data rejestracji: 30-12-2006
Postów: 659
Klan: Kraina: Moria FR, Rasa: ŁM
Kraina: Moria; Moria II; Moria III

RE: nowy serwer - SUPER SPEED Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Cerbin napisał(a)
Co kończy erę i kto ją wygrywa? A nie wiem.


Erę kończy zdobycie blachy za ostatniego moba z drugiej mapy a wygrywa osoba która tego dokonała, proste.

Nie zgadzam się z krytycznymi stwierdzeniami Cerbina, serwer tego typu mnie nie interesuje ale co tam, mogę dopisać swoje pomysły Smile

Po zdobyciu blachy wyłonienie najlepszego klanu - trzy dni z arenami klanowymi codziennie, po czym w ostatni dzień 2 najlepsze klany rozgrywają AK między sobą, raz za razem, do 3 wygranych. Wtedy mamy wyłonionego zwycięzcę indywidualnego i najlepszy klan sezonu. Potem serwer do zaorania i następny sezon.
18-01-2018 14:24 Rikku jest offline Szukaj postów użytkownika: Rikku Dodaj Rikku do Listy kontaktów
delordione
Lord


Data rejestracji: 03-08-2015
Postów: 358

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cerbin zapomniales lekow wziac dziś?

ostrzeżenie obraza Kylin

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Kylin: 19-01-2018 08:26.

18-01-2018 15:48 delordione jest offline Szukaj postów użytkownika: delordione Dodaj delordione do Listy kontaktów
garond
Triple Ace


images/avatars/avatar-14050.gif

Data rejestracji: 06-04-2007
Postów: 203
Klan: Potępieńcy
Kraina: Necropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

loswość setów nie sądze, pomysł do dopracowania, ale ciekawy. Co za zwycięstwo? 3 graczy premka na nastepny? klan miesiąc?

__________________



R1: Neith
Wygrałem/Sprzedałem R1

18-01-2018 16:23 garond jest offline Szukaj postów użytkownika: garond Dodaj garond do Listy kontaktów
Binek666
Forum Ace


Data rejestracji: 27-12-2010
Postów: 99
Kraina: Necropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wchodze w to. Pomysk jak najbardziej na czasie. Duzo gier na rynku ma sezony rankingowe, czemu BW mialo by nie miec? Tylko jedba sprawa. Za wygranie sezonu tylko i wylacznie satysfakcja.
18-01-2018 16:28 Binek666 jest offline Szukaj postów użytkownika: Binek666 Dodaj Binek666 do Listy kontaktów
soleym
Double Ace


Data rejestracji: 13-01-2009
Postów: 100
Klan: Blood Angels
Kraina: Necropolia VIII
Skąd: W-wa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie wiem dlaczego ale pomysł mi się bardzo podoba. Uciął bym losowość setów lub zamienił to na event serwerowy, który na jeden dzień miesza je wszystkie.

Reszta do lekkiego dopracowania i jedziemy z tym!

__________________
cytat:
Szeszej napisał
Mój dział to będę trollował ile chcę, trololo
trololo!! rotfl
18-01-2018 16:30 soleym jest offline Szukaj postów użytkownika: soleym Dodaj soleym do Listy kontaktów
Rikku
Viking


Data rejestracji: 30-12-2006
Postów: 659
Klan: Kraina: Moria FR, Rasa: ŁM
Kraina: Moria; Moria II; Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
garond napisał(a)
Co za zwycięstwo? 3 graczy premka na nastepny? klan miesiąc?


A skąd... Za zwycięstwo powinni być wpisani na listę zwycięzców, trzeba tylko wymyślić w jakim miejscu umieścić do niej link. Dodatkowo wyekwipować zwycięzcę i lidera najlepszego klanu w dwie dobre lekkie pałki +0 żeby na samym starcie mieli bonus za swoje zasługi. Skoro byli koksami w poprzednim sezonie to niech będą nadal koksami na pierwszym poziomie Smile Nikt nie podskoczy takiemu pierwszopoziomowcowi z dwiema lekkimi pałkami.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Rikku: 18-01-2018 16:50.

18-01-2018 16:49 Rikku jest offline Szukaj postów użytkownika: Rikku Dodaj Rikku do Listy kontaktów
Janca
Viking


Data rejestracji: 27-02-2009
Postów: 648
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria IV
Skąd: Białystok

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Bardzo fajny pomysł. Obowiązkowa premka + płatność z góry i może się Teamowi opłacić.
18-01-2018 16:58 Janca jest offline Szukaj postów użytkownika: Janca Dodaj Janca do Listy kontaktów
repe
Lord


Data rejestracji: 13-05-2007
Postów: 462
Kraina: Moria VI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Super Speed serwey sezonowe to bardzo fajny pomysł. Takie rzeczy sprawdzają się w wielu grach.

Imho:
- 4 miechy to mało, 6 byłoby optymalne
- ta losowość setów .. a co z drop rate i sklejaniem ? Wzmocnionego dużo łatwiej wydropić, rubinowego o wiele latwiej skleić niż np Jastrzebia
- losowośc statów mobów - super sprawa, starzy wyjadacze nie będą mieli tu przewagi nad świeżakami.
18-01-2018 17:07 repe jest offline Szukaj postów użytkownika: repe Dodaj repe do Listy kontaktów
Dat Man Szit
Member


Data rejestracji: 23-08-2017
Postów: 34

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zdecydowanie na tak, czegoś takiego tu brakuje. Dobry krok w dobrą stronę.


#dobrazmiana

__________________
emerytura na R19: Mothay

Smile "ja tę wojnę już wygrałem" Smile

forum od 2006
[/center]
parawany kominkowe
18-01-2018 17:22 Dat Man Szit jest offline Szukaj postów użytkownika: Dat Man Szit Dodaj Dat Man Szit do Listy kontaktów YIM Account Name of Dat Man Szit: Sebastian
Rikku
Viking


Data rejestracji: 30-12-2006
Postów: 659
Klan: Kraina: Moria FR, Rasa: ŁM
Kraina: Moria; Moria II; Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
repe napisał(a)
- ta losowość setów .. a co z drop rate i sklejaniem ? Wzmocnionego dużo łatwiej wydropić, rubinowego o wiele latwiej skleić niż np Jastrzebia



Walić to! Jeśli miedziany dostanie +4 ataki na dsk5 albo +2/4dmg to wszyscy będą kleić przez 4-6 miesięcy miedziane i tyle w temacie. Po tych 4 miesiącach koniec ery i nowe losowanie. Bonusy samych przedmiotów zostaną takie same, więc raczej i tak będzie brakowało zasięgu na miedzianym. Trzeba się będzie szybko dostosować do nowych realiów i ogarnąć nowe techniki, a nie polegać na starych schematach. Pomysł szalony ale ..... Smile

ostrzeżenie wulgaryzmy Kylin

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Kylin: 19-01-2018 08:27.

18-01-2018 17:46 Rikku jest offline Szukaj postów użytkownika: Rikku Dodaj Rikku do Listy kontaktów
repe
Lord


Data rejestracji: 13-05-2007
Postów: 462
Kraina: Moria VI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Rikku napisał(a)
cytat:
repe napisał(a)
- ta losowość setów .. a co z drop rate i sklejaniem ? Wzmocnionego dużo łatwiej wydropić, rubinowego o wiele latwiej skleić niż np Jastrzebia



Walić to! Jeśli miedziany dostanie +4 ataki na dsk5 albo +2/4dmg to wszyscy będą kleić przez 4-6 miesięcy miedziane i tyle w temacie. Po tych 4 miesiącach koniec ery i nowe losowanie. Bonusy samych przedmiotów zostaną takie same, więc raczej i tak będzie brakowało zasięgu na miedzianym. Trzeba się będzie szybko dostosować do nowych realiów i ogarnąć nowe techniki, a nie polegać na starych schematach. Pomysł szalony ale ........... Smile


Grasz ty na morii ?
Takiego chociażby miedzianego to nawet się za bardzo skleić nie da, bo miedziak tylko z miedziaka wychodzi.
A jakośc suffa ma bezpośrednie odzwierciedlenie w jego dropie.
Troche smutek żeby na serwie najlepszy set leciał na bliskich wyprawach w 1 akcie bez lucka.


//edit - Nie zrozumcie mnie źle, super speed serwy sezonowe to mogłaby być fajna sprawa, ale jak będziecie wylatywać z takimi pomysłami jak te z setami to jedyne co osiągniecie to uśmieszek politowania na twarzy Konrada gdy to będzie czytał.

Ten post był edytowany 3 raz(y), ostatnio edytowany przez Kylin: 19-01-2018 08:28.

18-01-2018 18:09 repe jest offline Szukaj postów użytkownika: repe Dodaj repe do Listy kontaktów
Surem
King


Data rejestracji: 05-12-2006
Postów: 856
Kraina: Moria V

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dzisiaj postanowiłem sobie trochę pograć w BW. Dla nostalgii. Co mnie na starcie uraziło to właściwie rok grania poza resztą graczy aktualnie. Nie ma nowych sererów, a stare są na takim poziomie, że przy dobrym wietrze rok to czas potrzebny do osiągnięcia minimum potrzebnego poziomu - a pewnie i więcej czasu, a źle oceniam teraz.

Nie wszyscy mają tyle zaparcia, by grać 5 lat non stop w tą samą grę robiąc dokładnie to samo codziennie. Elementy, które podnosiły najbardziej emocje i wprowadzały dreszczyk, czyli wojny zostały już przeszłością.

Wiele gier posiada sezony czy inne wyzwania czasowe, które mają na zadaniu utrzymać graczy. Bo produkt jest ten sam cały czas, a przecież widać, że nikt nie jest w stanie wprowadzać cały czas nowych rzeczy, by trzymać graczy. Uważam, że wprowadzenie takich serwerów 1/2 razy do roku po 3 miesiące przyniosłoby same korzyści dla firmy i dla graczy. Chciałbym tylko zaproponować odchylenia od normy z normalnych serwerów. Mniejsze ograniczenia w walkach gracz przeciwko graczu. Farmić ekspedycje i mozolnie zdobywać sprzęt to domena normalnych serwerów. Tam siedzisz w arkuszach i kleisz item na 100 łączeń. Tutaj wszystko szybko przychodzi i szybko odchodzi. Serwer ten jak najmniej przypomina farmę, a wojnę. Wojnę krwi. Oblężenie 50 na 50 to najfajniejsze wspomnienia jakie mam z tej gry. Nie wiem tylko jak zrobić, by te wojny miały większe znaczenie. Uśmiercanie naszej postaci to może za dużo, ale stracenie kwadratu w rozgrywce 3 miesięcznej nie będzie bolesne i nie wpłynie na rozgrywkę.

Wprowadzenie serwera bez zmian tylko z powiększonym boostem do wszystkiego zrobi hałas o tym na 2 lub 3 serwery, później kto będzie chciał to robić po raz któryś? Wprowadzenie innych zmian, które będą zastosowane tylko tam na pewno zainteresuje większą pule graczy. Może zlikwidowanie opcji łowów? Serwer old classic czyli gramy tylko w a1 czy tam na r1 z pierwszych lat ? Może być kilka odmian. Na forum zapewne i 1000 pomysłów się znajdzie na różne wariacje. A różnorodność takich serwerów będzie ubezpieczała, by gracze nie znudzili się i tam.

Bo nie oszukujmy się, na starych serwerach siedzą w 90% starzy wyjadacze, a nowy gracz pojawi się raz na rok i nie przetrwa pewnie tyle czasu, by się zbliżyć do tych aktywnych dziadków.
18-01-2018 18:41 Surem jest offline Szukaj postów użytkownika: Surem Dodaj Surem do Listy kontaktów
Cerbin
Forum Legend


Data rejestracji: 30-03-2007
Postów: 1.975
Skąd: Gród Kraka

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Cerbin
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
Rikku napisał(a)
cytat:
repe napisał(a)
- ta losowość setów .. a co z drop rate i sklejaniem ? Wzmocnionego dużo łatwiej wydropić, rubinowego o wiele latwiej skleić niż np Jastrzebia



Walić to! Jeśli miedziany dostanie +4 ataki na dsk5 albo +2/4dmg to wszyscy będą kleić przez 4-6 miesięcy miedziane i tyle w temacie. Po tych 4 miesiącach koniec ery i nowe losowanie. Bonusy samych przedmiotów zostaną takie same, więc raczej i tak będzie brakowało zasięgu na miedzianym. Trzeba się będzie szybko dostosować do nowych realiów i ogarnąć nowe techniki, a nie polegać na starych schematach. Pomysł szalony ale ....... Smile

Dokładnie o to chodzi. By było pieprznięte lekko, nie tak jak znamy i niewiadome na samym początku. By nie było wiadomo jaką ścieżką iść i w co, bo nieznane są sety i nieznane są statystyki i wymagania mobów. Schemat świata znamy, ale szczegóły już są do odkrycia. Dlatego też nie 6 miesięcy sezon - bo nowe stanie się znane i stare.
Dorzuć do tego 50punktów procentowych większą szansę na 2 umag i 25pp na trzeci i nagle się okaże, że i na miedzianym i wzmocnionym build postawiszWink

__________________
WEGE Blood Wars (copyright Vilku)

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Kylin: 19-01-2018 08:29.

18-01-2018 18:51 Cerbin jest offline Szukaj postów użytkownika: Cerbin Dodaj Cerbin do Listy kontaktów
Szerlok
Etatowy animator spamu


images/avatars/avatar-25547.jpg

Data rejestracji: 15-06-2015
Postów: 3.526
Klan: Fairy Tail
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia IV; Moria V; Necropolia X

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

koniec sezonu mógłby nie być stały, ktoś wyżej pisał o końcu w momencie padnięcia ostatniej blachy

__________________
Tengel 13:04 -> sherlock jestes gorszy niz amfik
anth 13:45 -> szerlok nie myśli.. on trolluje
cytat:
Originally posted by Desmodontidae
uciekać, co za Mongoł to balansował ?
cytat:
Originally posted by Kaagular
Idźcie sobie na izi morie. Tam można sobie z g. zrobić helikopter.

Propozycje zmian w tutorialu można zgłaszać na pw lub w tym temacie.
exT-Mod działów Kupię, Sprzedam oraz Wycena sewerów handlowych.
18-01-2018 19:12 Szerlok jest offline Szukaj postów użytkownika: Szerlok Dodaj Szerlok do Listy kontaktów
Bańka
King


Data rejestracji: 24-10-2017
Postów: 766

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

No pozmieniajmy wszystko i zamknijmy stare serwery xDDDD Speed serwer na tak byly rozne propozycje, ale nie tak durne. Zakonczenie wraz z sotatnia blacha? Jasne ze tak, pod jednym warunkiem totalnie serwer bez ulatwien. Brak samarycenia na expach : )
18-01-2018 20:25 Bańka jest offline Szukaj postów użytkownika: Bańka Dodaj Bańka do Listy kontaktów
soleym
Double Ace


Data rejestracji: 13-01-2009
Postów: 100
Klan: Blood Angels
Kraina: Necropolia VIII
Skąd: W-wa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie zapominajcie o gracach z N, którzy chętnie by zaczęli grę na takim serwerze ale z Morią mają tyle wspólnego co.... no właśnie. Nie znają realiów i co z czym i dlaczego. Ja bym postawił od razu sezonową Morię i N2.

__________________
cytat:
Szeszej napisał
Mój dział to będę trollował ile chcę, trololo
trololo!! rotfl
18-01-2018 20:32 soleym jest offline Szukaj postów użytkownika: soleym Dodaj soleym do Listy kontaktów
Rikku
Viking


Data rejestracji: 30-12-2006
Postów: 659
Klan: Kraina: Moria FR, Rasa: ŁM
Kraina: Moria; Moria II; Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
repe napisał(a)
cytat:
Rikku napisał(a)
cytat:
repe napisał(a)
- ta losowość setów .. a co z drop rate i sklejaniem ? Wzmocnionego dużo łatwiej wydropić, rubinowego o wiele latwiej skleić niż np Jastrzebia



Walić to! Jeśli miedziany dostanie +4 ataki na dsk5 albo +2/4dmg to wszyscy będą kleić przez 4-6 miesięcy miedziane i tyle w temacie. Po tych 4 miesiącach koniec ery i nowe losowanie. Bonusy samych przedmiotów zostaną takie same, więc raczej i tak będzie brakowało zasięgu na miedzianym. Trzeba się będzie szybko dostosować do nowych realiów i ogarnąć nowe techniki, a nie polegać na starych schematach. Pomysł szalony ale ....... Smile


Grasz ty na morii ?
Takiego chociażby miedzianego to nawet się za bardzo skleić nie da, bo miedziak tylko z miedziaka wychodzi.
A jakośc suffa ma bezpośrednie odzwierciedlenie w jego dropie.
Troche smutek żeby na serwie najlepszy set leciał na bliskich wyprawach w 1 akcie bez lucka.


//edit - Nie zrozumcie mnie źle, super speed serwy sezonowe to mogłaby być fajna sprawa, ale jak będziecie wylatywać z takimi pomysłami jak te z setami to jedyne co osiągniecie to uśmieszek politowania na twarzy Konrada gdy to będzie czytał.


Ja gram tylko na morii. Dlatego właśnie podaje przykład miedzianego, bo fakt, że się go nie da skleić jeszcze bardziej rozwala schematySmile ale tak czy inaczej na 4 miesiące zda to egzamin. Jak na szmaragdach wypadnie bonus slonecznego to tez bedzie ok. Nie zepsuje to rozgrywki. A 4 mies później bedzie nowy sezon i nowe realia.

Ten post był edytowany 3 raz(y), ostatnio edytowany przez Kylin: 19-01-2018 08:30.

18-01-2018 20:41 Rikku jest offline Szukaj postów użytkownika: Rikku Dodaj Rikku do Listy kontaktów
Iksde
Full Member


Data rejestracji: 04-08-2012
Postów: 56

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Zdecydowanie na tak. Już nie raz, a dwa proponowałem stworzenie szybkiego serwera sezonowego, ale zostałem zakrzyczany. Mam nadzieję, że właściciele tej gry pochylą się nad tą propozycją bo warto!
19-01-2018 07:38 Iksde jest offline Szukaj postów użytkownika: Iksde Dodaj Iksde do Listy kontaktów
Archael
King


Data rejestracji: 29-10-2008
Postów: 860
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Pomysly tego typu sa na forum postowane co jakis czas. Ale milo ze tradycja ta, jest podtrzymywana.
Niemniej, Sushi wspominal gdzies, ze mysla nad tym i kiedys to wprowadza. Pozostaje czekac. Choc faktycznie - przypominanie moze przyspieszyc sprawe.
19-01-2018 09:23 Archael jest offline Szukaj postów użytkownika: Archael Dodaj Archael do Listy kontaktów
Asmiran123456
Lord


Data rejestracji: 15-11-2010
Postów: 367
Kraina: Necropolia VIII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

nowa moria została niedawno otwarta. po co następna skoro generalnie przyciągają mniej graczy niż necro?
sezonowy serwer jak najbardziej na tak i jedynie jako necro. był już dawno proponowany, ale admini często nic sobie nie robią z dobrych pomysłów.

okres trwania serwera to najrozsądniej rok albo dwa.

__________________
r18: Asmiran

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Asmiran123456: 19-01-2018 09:49.

19-01-2018 09:48 Asmiran123456 jest offline Szukaj postów użytkownika: Asmiran123456 Dodaj Asmiran123456 do Listy kontaktów
SimonKSD
Viking


Data rejestracji: 21-08-2016
Postów: 502
Klan: LBK
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia VI
Skąd: Grox

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Pomysl jak najbardziej na TAK, ale Necro i Moria.
Czas trwania po osiagnieciu jakiegos celu np blachy za ostatniego mobka na 2 mapie, lub jakis nowy mob ktorego lokacja odblokowuje sie jezeli gracz posiada wszystkie blachy na 1 i 2 mapie.
Mozliwy handel epikami i serwer nie rodzinny.
19-01-2018 10:00 SimonKSD jest offline Strona domowa SimonKSD Szukaj postów użytkownika: SimonKSD Dodaj SimonKSD do Listy kontaktów
bujak
Lord


images/avatars/avatar-4720.gif

Data rejestracji: 21-06-2007
Postów: 338
Kraina: Moria V
Skąd: Qtno

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Jak najbardziej za.
Żeby nie było monotonii I caly czas odpalane takie same speed serwery sezonowe, można by element losowy wrzucać do każdego inny. Przykładowo sezon 1 runy dropią wszędzie, nawet na wyprawkach, reszta x 10 albo więcej. Sezon 2 evo zdobywane w atakach x50, reszta razy x. Sezon 3 na wyprawkach lecą tylko najwyższe z możliwych pref/suf ( strefa/lvl/akt ma wpływ), reszta razy x. I tak dalej.

Zakończenie sezonu też można na kilka sposobów zorganizować. Jedne sezon niech się kończy po zdobyciu ostatniej blachy na 2 mapie, inny jak ktoś wbije wszystkie evo na max, kolejny np jak zostanie sklejony dany item.

__________________
r13/15:Siratha
ID: 3696 / 94
19-01-2018 11:16 bujak jest offline Szukaj postów użytkownika: bujak Dodaj bujak do Listy kontaktów
Bańka
King


Data rejestracji: 24-10-2017
Postów: 766

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

"sklejony dany item"


8 dzien serwera komus dropi polowke, 35 dzien serwera skleja druga. Wygrywa gre. xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


Nom wymyslajcie wymyslajcie dalej, zmiany stat setow, zmiany warunkow zwyciestwa inne przeliczenia, jezcze sie zlozcie na nowego pracownika, ktory by to goarnial kiedy starzy beda dalej rozwijac gre a nie amrnowac czas na glupoty tego typu Big Grin

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Bańka: 19-01-2018 11:41.

19-01-2018 11:40 Bańka jest offline Szukaj postów użytkownika: Bańka Dodaj Bańka do Listy kontaktów
Cerbin
Forum Legend


Data rejestracji: 30-03-2007
Postów: 1.975
Skąd: Gród Kraka

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Cerbin
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Sezonowe Necro - czemu nie. Nie piszę o nim, bo nie pamiętam realiów nawet, dawno nie grałem. Przeszkód nie ma jak sądzę.

Sezonowe na rok czy dwa - to nie są sezonowe. Ani super speed. To ma być szybko, żywiołowo, przyciągające dla nowych i starych. W rok to r19 duetuje drzewa, za kwartał Astarte. A gracze już ziewają, bo dla wielu to byłem/znam/ile razy można. Oczywiście nie wszyscy, ale za jakiś czas zostanie garstka zapaleńców i znowu będą fuzje. A w nowych światach, dam sobie cohones popieścić, będzie więcej NOWYCH graczy niż na kolejnej morii/necro ze starym silnikiem. Ileż osób tam się pojawia, które grały na wcześniejszych serwach i chcą zacząć od początku, myśląc, że będzie im lepiej niż było... Zazwyczaj im to nie wychodzi, a na SS każdego dnia będzie mogło się coś mocno zmienić - w/g przedstawionych wcześniej założeń, tyczących min. run, umagów, losowości setów, mobów.
Super Speed bez tych zmian nie wypali. Może dla starych graczy trochę tak, ale dla nowych nie. A to jest post pisany z punktu widzenia zarabiania na chleb przez team a nie dawania tylko zabawki dla starych wyjadaczy, po raz siedemnasty robiących ssaka łs na jastrzębiach i berków odzianych w pająki czy w czym tam chodzą.

Rikku absolutnie dobrze pisze - to ma być tak, że miedziany może być imbą. Czemu? A czemu k.a nie? Bo zasadą jest odejście od schematów, które, jak to ze schematami bywa, odtwarzać można mało razy bez znudzenia. Wchodząc na taki serwer starzy gracze mieliby od razu z górki. A tu nie. Nawet młody da radę ogarnąć się, nawet nowy również, bo będzie miał mniej więcej takie samo pojęcie o tym co go czeka. Czyli niewielkie. Mapa randomowa i restart z kolejnym pomieszaniem.

Sushi, Ty czytaj. Ty myśl. Myśl dobrze. Zjedz szpinak. Szpinak jest dobry na myślenie. Jarmużu nie jedz, jest pfe.

__________________
WEGE Blood Wars (copyright Vilku)

19-01-2018 11:47 Cerbin jest offline Szukaj postów użytkownika: Cerbin Dodaj Cerbin do Listy kontaktów
bujak
Lord


images/avatars/avatar-4720.gif

Data rejestracji: 21-06-2007
Postów: 338
Kraina: Moria V
Skąd: Qtno

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

@Bańka

sklejenie itemu jako zakończenie nie przy dropie x10000, wszystko da się zrobić. Weź pod uwagę że jak to by miało zakończyć sezon to nie była by 1 osoba chętne do kupna to po 1, a po 2 że kto normalny wystawi połówkę/ćwiartkę czy nawet 1/16 z itemu który zagwarantuje wygraną ??

Pomyśl troszkę :>

Oczywiście patrzysz przez pryzmat standardowych łączeń które tabelki masz już rozpisane i część znasz na pamięć. A teraz weź pod uwagę że przy takim końcu sezonu jest zmieniana tabelka, nawet niech będzie losowo, i połączenie jastrzębia z czarnym da miedziany. Ogarnięcie tabelki to 2-3 miechy.


Inna opcja, serwer w którym za zdobyty lvl parzysty dostajemy 10 statów do rozdania ( takie pkt umiejętności) a pr z exp/ataków wykorzystywane jest do wskrzeszania mobów ekspedycyjnych, które nie respią się normalnie, tak jak teraz, tylko po wpłaceniu jakiejś ilości xp.


Nawet najgłupsze pomysły były by fajne przy speed serwie sezonowym.

Przykład:
1)
Tatuaże działają tylko jak w zestawie jest dany item ( dla dystansa dajmy słoneczny palec wiedzy). Daje możliwości kombinowania z eq żeby dany item był. Duży drop i nie jest problemem sklejenie przedmiotu.

2)
Na lokacjach kw występują losowi przeciwnicy z 2 mapy ze statami /100 w ilości zależnej od lokacji. Idziesz na CPN a tam Zepary i inne z małymi statami, ale działającymi specjalami.

__________________
r13/15:Siratha
ID: 3696 / 94
19-01-2018 12:30 bujak jest offline Szukaj postów użytkownika: bujak Dodaj bujak do Listy kontaktów
Bańka
King


Data rejestracji: 24-10-2017
Postów: 766

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

@up

A kto normalny wystawia jastrzebie nietoperza? Jakos wystawiaja gracze. Skoro am to byc serwer dla nowych ludzi enis tarych wyg, to ktos kto dropnie i jest nubkiem sprzeda... pomysl troszke : )

ogarniecie tabelki to kwestia tygodni skoro drop ma byc zwiekszony to w pare osob sie szybko wszystko wydropi i sie ustali tabelke. I starzy wyjadacze ogarna ta tabelkie 10x szybciej niz nowi przez co takie gadanie, ze sie zrownaja nowi ze starymi jest bzdura, moze pozmieniane zostana kolejki afixow ale nie system laczenia przedmiotow. Czyli dyrdymaly.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Bańka: 19-01-2018 12:41.

19-01-2018 12:35 Bańka jest offline Szukaj postów użytkownika: Bańka Dodaj Bańka do Listy kontaktów
Rikku
Viking


Data rejestracji: 30-12-2006
Postów: 659
Klan: Kraina: Moria FR, Rasa: ŁM
Kraina: Moria; Moria II; Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

@Bańka @Cerbin, doświadczeni i ogarnięci zawsze będą do przodu, wiadomiks, tak być musi, ale niech będzie jakiś element zaskoczenia i coś co zmusi do myślenia. Moim zdaniem zmiana tabelki połączeń nie jest super pomysłem, bo to dodatkowa robota po stronie administracji i nudna, żmudna robota po stronie graczy - ale pomieszanie bonusów setowych jest super. Do tego kilka zmian w wymaganiach tatuaży i będzie ciekawie, niskim kosztem programistycznym. Do każdego wymagania obrony dodać lub odjąć liczbę od 0 do 20. Np niech WD ma wymagania:
POZIOM 5 : obrona hełmu min 19, obrona zbroi min 54, obrona spodni min 18
A rewo:
POZIOM 5 : obrona hełmu max 22, obrona zbroi max 67, obrona spodni max 55
Na 4 miesiące wcale nie wywróci to całej gry do góry nogami, po prostu trzeba będzie wymyślić nową strategię.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Rikku: 19-01-2018 12:54.

19-01-2018 12:50 Rikku jest offline Szukaj postów użytkownika: Rikku Dodaj Rikku do Listy kontaktów
Archael
King


Data rejestracji: 29-10-2008
Postów: 860
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

pomieszanie laczen, bonusow setowych i czegokolwiek innego, bedzie utrudnieniem, ale tylko dla nowych graczy, ktorzy nie beda potrafili sie z tym odnalezc, bo korzystaja z pomocy zewnetrznych. Rowne szanse miedzy pro i laikami beda jezeli Ci drudzy z powodzeniem beda mogli korzystac z zewnetrznych pomocy: wiki, item_test, tabelki laczen itp, a prosi beda mieli to w pamieci.
19-01-2018 14:27 Archael jest offline Szukaj postów użytkownika: Archael Dodaj Archael do Listy kontaktów
Cerbin
Forum Legend


Data rejestracji: 30-03-2007
Postów: 1.975
Skąd: Gród Kraka

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Cerbin
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

"pomieszanie laczen, bonusow setowych i czegokolwiek innego, bedzie utrudnieniem, ale tylko dla nowych graczy, ktorzy nie beda potrafili sie z tym odnalezc, bo korzystaja z pomocy zewnetrznych."

Właśnie wszedł pacz, który zajedobrze porządkuje tą kwestię.
Czyli pokazywanie bonusu setowego.
A co z odkryciem bonusu? Oczywiście nie byłby znany od początku.
Otóż gdy ktoś ogarnie set na poziomie minimum d0 to idzie z nim do studni i robi identa. Zakładka "Bonusy setowe"
Set dopiero wtedy pokazuje bonus - i jest on widoczny już dla wszystkich graczy - może być nawet lista w "bonusy setowe". Wszystkie sety wylistowane, odkryte bonusy pokazane i akywne dopiero wtedy u wszystkich posiadających set, nieodkryte - nieaktywne i niepokazywane. Gracz odkrywający bonus jako pierwszy dostaje runę 1 za poziom d0 runę2 za poziom dsk0 runę 3 za poziom dsk5 runę 4 za poziom e5.
Poziomy pomiędzy premiowane losowaniem z [evo/repka/run1/item?/]

__________________
WEGE Blood Wars (copyright Vilku)

08-02-2018 11:24 Cerbin jest offline Szukaj postów użytkownika: Cerbin Dodaj Cerbin do Listy kontaktów
Strony (2): [1] 2 następny » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » MORIA nowy serwer - SUPER SPEED

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH