Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » Ścinanie cen - dyskusja » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Strony (2): [1] 2 następny » Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony Ścinanie cen - dyskusja 14 Ankieta - średnia ocena: 8,0714 Ankieta - średnia ocena: 8,0714 Ankieta - średnia ocena: 8,07
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
xsalemx
Niezarejestrowany
Ścinanie cen - dyskusja Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

C47 nie zamykaj tematu, bo założę nowy i będę zakładał dopóki ta sprawa nie zostanie uczciwie potraktowana przez operatorów.

Dotyczy to aukcji:
https://r1.bloodwars.interia.pl/showmsg....&key=278e68a3bb

Po pierwsze, nikogo nie informowałem o dropie, przedmiot wystawiłem natychmiast po wydropieniu, z ceną minimalną poniżej ceny rynkowej, z nadzieją, że osiągnie cenę rynkową.

Po drugie, nie wiem kto licytował i kto kupił, i nie obchodzi mnie to

Po trzecie, na konto Operatora, wysłałem pr uzyskane z tej aukcji, pomniejszone o to co mi zabrał, z mojego punktu widzenia, nic nie wydropiłem i nic nie zyskałem. Czysta karta.

Po czwarte, przedmiot wystawiony został z ceną minimalną 100k, więc przy 16 ofertach i regulaminowym dodawaniem 5% powinien uzyskać cenę około 220k a uzyskał 250k, więc ja się pytam: Gdzie są te "spore przebicia"

Po piąte, cena rynkowa i cena regulowana to dwa różne pojęcia w ekonomii, jeśli ktoś tego nie wie to proponuję to sprawdzić na wikipedii

Po szóste, nie neguję ścinania cen, jeśli aukcja jest ustawiona i jest podejrzana o push, ale ta była uczciwa, a zostałem potraktowany nieuczciwie.

Wniosek:
Sprawa "Ścinania cen" wraca jak bumerang, zniechęca graczy, więc może warto się zastanowić nad jakimś rozwiązaniem tego problemu, uwolnić rynek, wprowadzić sprzedaż epików, cokolwiek???

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez xsalemx: 20-01-2018 13:27.

20-01-2018 12:59
Zerus
Triple Ace


images/avatars/avatar-11337.gif

Data rejestracji: 02-07-2007
Postów: 190
Klan: BA.IT
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia
Skąd: Wrocław

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Próbowałem im to trochę wytłumaczyć, pokazując absurdy tego typu zachowania, ale przeszło bez echa: :<
kontrola cen na r1 ( może na innych R też )
20-01-2018 13:49 Zerus jest offline Szukaj postów użytkownika: Zerus Dodaj Zerus do Listy kontaktów
xsalemx
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Wiem o tym, grałem w kilka gier online, ale teraz gram tylko tutaj.

Ceny regulowane - jedna z form ustalania cen sprzedaży produktów dostępnych na rynku w gospodarce PRL.

Jesteśmy 30 lat wstecz.
20-01-2018 14:03
Szeszej
Pogromca serwerów R3+R6, R17+R11, EN i TR


images/avatars/avatar-25351.jpg

Data rejestracji: 16-10-2006
Postów: 6.534
Klan: Teh 0perat0rz
Kraina: Necropolia III
Skąd: Patrząca Otchłań

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Przenoszę temat do Misz-Maszu. Dyskutowanie w skargach sprawi jedynie, że wszyscy dyskutujący dostaną warny, a temat zostanie zamknięty. Tutaj możecie rozmawiać do woli.

__________________
Operator serwerów R3, R7
Skargi na działanie operatorów należy zgłaszać do C47

20-01-2018 15:21 Szeszej jest offline Strona domowa Szeszej Szukaj postów użytkownika: Szeszej Dodaj Szeszej do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.671
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
xsalemx napisał(a)
Wiem o tym, grałem w kilka gier online, ale teraz gram tylko tutaj.

Ceny regulowane - jedna z form ustalania cen sprzedaży produktów dostępnych na rynku w gospodarce PRL.

Jesteśmy 30 lat wstecz.


Po co porownujesz zycie realne do gry? To jest tylko gra i ma swoje zasady. Wszedlem sobie na stronke kilku gier przegladarkowych (o stateczkach kosmicznych i o lataniu z pikami na sasiada). W obu grach wystepuja pojecia push i pull.

Nie mozesz dac/otrzymac wiecej punktow rozwoju za przedmiot niz wynosi jego rynkowa cena - ustalana przez operatora na podstawie kilku ostatnich aukcji.

To oznacza mniej wiecej tyle, ze ani Ty nie zyskasz nieuczciwej przewagi nad kims innym ani jakis inny gracz na Toba.

Moze Ci sie to nie podobac ale takie sa zasady tej gry.

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie
20-01-2018 15:48 twardy jest offline Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
Sir Ingvarr
Junior Member


images/avatars/avatar-25633.jpg

Data rejestracji: 09-12-2010
Postów: 15
Klan: Legion
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia
Skąd: Łódź

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Oho... a może zamiast "przenoszę do misz-maszu i mam na was wywalone", jakiś bardziej merytoryczny komentarz dotyczący sprawy? Wszak to dotyczy nie tylko graczy, Sushiego i Konrada, ale i operatorów serwerów. To wy tniecie te aukcje, wiecie jak to wygląda i jakim jest nieraz bezsensem...

__________________

20-01-2018 15:51 Sir Ingvarr jest offline Szukaj postów użytkownika: Sir Ingvarr Dodaj Sir Ingvarr do Listy kontaktów
Szeszej
Pogromca serwerów R3+R6, R17+R11, EN i TR


images/avatars/avatar-25351.jpg

Data rejestracji: 16-10-2006
Postów: 6.534
Klan: Teh 0perat0rz
Kraina: Necropolia III
Skąd: Patrząca Otchłań

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Temat przeniosłem ze skarg R1, a tam nie jestem operatorem, więc na temat tej konkretnej sprawy się nie wypowiem.

Jeśli chodzi ogólnie o ucinanie to tutaj jest dosyć długi temat: Aukcje i cięcie kamieni.

Mogę temat przenieść jeszcze do systemu gry, jeśli chcecie, ale skargi to naprawdę nie jest dobre miejsce.

__________________
Operator serwerów R3, R7
Skargi na działanie operatorów należy zgłaszać do C47

20-01-2018 15:58 Szeszej jest offline Strona domowa Szeszej Szukaj postów użytkownika: Szeszej Dodaj Szeszej do Listy kontaktów
SPFY
Lord


images/avatars/avatar-25631.jpg

Data rejestracji: 17-09-2015
Postów: 322
Kraina: Necropolia XI

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Najprostszym rozwiązaniem problemu ucinania ceny jest:
Zalozenie tematu w dziale skargi z tytułem " prośba o akceptację ceny". Wskazujesz operatorowi jaka cena interesuje Ciebie, operator wskazuje jaką cenę on widzi jako właściwą. Dochodzimy wspólnie do jednej ceny+- 10% i wszyscy są zadowoleni.
Wystawianie czegoś na tzw. pałę bez uzgodnienia ceny skutkuje obcinaniem przez opa i rozgoryczeniem gracza.

P.s.
I jeszcze słowo na temat przymusowego zgłaszania zakończonej aukcji gdy uważasz że dostałeś za dużo-uważam to za głupotę . Nigdy nie będę zgłaszał takich aukcji , pkt od razu pakuję w tren.

__________________
MaMeLoT- ostatni gej w tej grze
Koniec gry.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez SPFY: 20-01-2018 16:28.

20-01-2018 16:24 SPFY jest offline Szukaj postów użytkownika: SPFY Dodaj SPFY do Listy kontaktów
Przyrodnik
Lord


images/avatars/avatar-21555.jpg

Data rejestracji: 13-03-2009
Postów: 448
Klan: Krwawa Armia Khorna
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Cytat z wypowiedzi (kilka postów wyżej) moda o nicku twardy: "...rynkowa cena - ustalana przez operatora...".

Jedno zdanie, dwie sprzeczności. Albo cena jest rynkowa, czyli kształtowana przez prawo podaży i popytu działające na WOLNYM rynku, a więc w przestrzeni pozbawionej regulacji, albo cena jest regulowana, czyli sztucznie ustalana na podstawie czyjejś subiektywnej oceny.

W pierwszym przypadku mamy kapitalizm, w drugim socjalizm. I dlatego właśnie żyjemy w kraju, w którym jest jak jest bo ludzie nie rozumieją podstawowych pojęć z ekonomii i dali sobie wmówić, że wszystko trzeba regulować, kontrolować i poprawiać.

Ceny nie powinny być regulowane, jak kogoś stać i chce przepłacić to jego sprawa. Zamiast tego trzeba patrzeć czy pomiędzy tymi samymi kontami nie dochodzi do regularnych, spuszowanych transakcji (czyli ewidentny wałek) i wtedy ban stały bez możliwości odwołania.

Uczciwi gracze powinni mieć pełną swobodę, nieuczciwych trzeba eliminować z gry, a nie wszystkich rypać równo jak za komuny.

__________________
Kupię:
święty spokój w nieograniczonej ilości Big Grin




Nick R1/R16: Przyrodnik
20-01-2018 18:37 Przyrodnik jest offline Szukaj postów użytkownika: Przyrodnik Dodaj Przyrodnik do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.671
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Rynkowa w sensie (wedlug zasad gry) taka, po ktorej item moze zostac sprzedany zeby zadna ze stron nie dostala bana. Push/pull i te sprawy.

Nie rozumiem po co sie odwolujecie od ekonomii i zycia realnego. To tylko gra i ma swoje ustalone przez kogos zasady.

W ogole jakby w kapitalizmie nie bylo zadnych regulacji typu pensja minimalna czy urzad antymonopolowy rotfl

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie
20-01-2018 18:53 twardy jest offline Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
xsalemx
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Reguły tej gry są złe i trzeba je zmienić dla dobra graczy, wystarczy zerknąć na ilość wyświetleń tego tematu. Przeniesienie tematu do Misz-Maszu to jak "gadaj zdrów i tak mamy to gdzieś" co jedynie potwierdza nieuczciwe potraktowanie gracza i aukcji przez operatorów.

Sprzedałem przedmiot uczciwie, bez pushu. Nie miałem pojęcia kto i za a ile go kupuje i nikt nie wiedział kto ten przedmiot wystawił.

Nie wiem dlaczego ten temat został przeniesiony do Misz-Maszu - To jest OFICJALNA SKARGA NA OPERATORÓW gry i powinien wrócić tam gdzie był.

Sephiroth klepnij te 160k nie chcę ich

I gry też nie chcę, właśnie straciliście osobę która regularnie płaci premkę
20-01-2018 19:36
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.659

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Temat z tytułem "Ścinanie cen - dyskusja" ciężko uznać za skargę.
Zresztą skargi na operatorów składa się do mnie, a nie pisząc temat w Skargach - rozpatrywanych przez operatora.


W ogóle dyskusja nie ma sensu. Już pisałem w poprzedniej 'skardze', jest cała masa tematów z wyjaśnieniami czemu aukcje są cięte.

W skrócie:
Cena rynkowa to nie cena jaką osiągnął przedmiot w jednej aukcji.

Ciężko też mówić o zwykłym popycie i podaży skoro tutaj niczego się nie produkuje.
Nie wystawisz więcej danych przedmiotów, bo jest większy popyt na nie, bo musisz go najpierw wydropić.


Wypowiedź, że 'nie ustawiałem aukcji' czy 'nie znam kupującego' kompletnie niczego nie zmienia. Nie da się w ogóle potwierdzić prawdziwości tych stwierdzeń.
Jak są dowody na celowy pushing to dostajesz bana.
Nie ma takich jednoznacznych dowodów to cena jest ucinana


Porównanie regulowania cen do czasów komunizmu jest kompletnie nietrafione.
Tu nie ma przedmiotów na kartki, nie ma tutaj też stałych cen, niezależnych od wartości jaką chcą płacić gracze.
W ogóle nie ma 'odgórnych cen'. Liczy się sytuacja na serwerze, ale nie to ile chce dać tylko jeden czy dwóch graczy.

Tak samo jest w świecie rzeczywistym. (Tylko dodatkowo jeszcze płaci się podatek od sprzedaży.)
Jest np. pojęcie "nieuczciwej konkurencji". Nie można sprzedawać nowych produktów poniżej ceny produkcji (wykańczając tym samym inne firmy). Nie można też zmówić się z innymi, podnosząc sztucznie cenę produktu. Nie można masowo skupować jakieś produktu i później, po wykupieniu większości, wystawiać go za zawyżone kwoty.
W ogóle nie można sztucznie regulować rynku!
To też nazwiecie komunizmem?


Prawdziwie wolny rynek jest na R8. Nigdzie indziej tego nie będzie.
Na pozostałych serwerach pushing jest złamaniem regulaminu, więc albo się będzie banować wszystkie przepłacone aukcje, albo tylko ucinać te niepewne - co nie przynosi żadnych strat, nie daje tylko dodatkowych korzyści sprzedawcy.


Radzę też przeczytać inne tematy o ścinaniu cen.

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
21-01-2018 10:02 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
xsalemx
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Szkoda mojego zdrowia, i tak nic nie ugram.

Jestem uczciwy i domagałem się uczciwości, ale widzę, że to nie ma sensu.

Znikam z tej gry. Pozdrawiam wszystkich, którzy zostali potraktowani nieuczciwie i nie doczekali się zwykłego, ludzkiego "Przepraszam"

Życzę wam Wszystkim powodzenia w grze
21-01-2018 11:00
Jastrzomb
Newbie


Data rejestracji: 20-01-2018
Postów: 6
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria VII
Skąd: Lublin

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Przesadzaj dalej człowieku.
Płaczek konkretny jesteś.
A do tego sam nadużywasz nieznanych ci pojęć do bezwzględnej próby udowodnienia swoich racji.

Cena rynkowa - cena, przy której występuje zrównoważenie popytu (D) i podaży (S).
Czyli dla danej ceny rynkowej (ceny równowagi) X sztuk produktu jest kupione po Y cenie.

Sęk jest w tym, że jeżeli cena rynkowa jest na poziomie Y przy ilości sprzedanej X, to jeżeli zostanie sprzedany jeden przedmiot więcej z ceną 1,5Y to NIE ZMIENIA to zbytnio średniej rynkowej przy dużej próbie X, ALE ty masz większy zysk niż wynika to z średniej standardowej transakcji dla danej ceny rynkowej.
Więc prawda jest taka, że zyskujesz push względem innych graczy. I to ty z twoją transakcją jesteś błędem w systemie ceny rynkowej, a nie operator, który próbuje to jakoś składać do kupy.

Tutaj proszę wkracza odchylenie od normy, które to odchylenie zostaje odebrane w celu wyrównania cen i utrzymania rozstrzału w pewnych ramach procentowych.


Jedyne do czego miałbym zastrzeżenia to odpływ kamieni z rynku i stały przypływ kamienie - najpierw jest za mało, przez moment dobrze, a potem dysproporcja.


Ogólnie ten mechanizm wolnorynkowy stwarza problemy i prawdopodobnie remedium byłoby wycenienie itemów, sufów, prefów, regulacja wartości dropa i oczekiwanego przyrostu i USZTYWNIENIE wszystkich wymienionych parametrów.
Inaczej likwidacja możliwości "dowolnego" wyceniania itemów. To jest prawdziwy problem.


Sytuacja jest jaka jest.
Operatorzy robią swoje, a my robimy swoje - inaczej nie będzie i nie ma co zajmować im czasu problemami.
Jeżeli masz jakichś pomysł jak rozwiązać problem, a nie tylko wołać "oddajcie mi "moje" kamienie" to lepiej się nie udzielaj.

Podsumowując podejrzewam właśnie, że przez takie osoby jak ty, nie znające kompletnie mechanizmu rynkowego, mamy co mamy.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Jastrzomb: 21-01-2018 11:20.

21-01-2018 11:17 Jastrzomb jest offline Szukaj postów użytkownika: Jastrzomb Dodaj Jastrzomb do Listy kontaktów
bla_bla_bla
Viking


Data rejestracji: 19-09-2015
Postów: 732
Kraina: Necropolia
Skąd: BW → Bloody Warns

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
C47 napisał(a)
W ogóle dyskusja nie ma sensu.

Parafrazując, "C47 locuta, causa finita"?chytry


cytat:
C47 napisał(a)
W skrócie:
Cena rynkowa to nie cena jaką osiągnął przedmiot w jednej aukcji.

Czyli w skrócie: cena rynkowa to taka, na jaką danego dnia ochotę ma op - pisz wprost, bo na pewno nie wszyscy rozumieją co masz na myśli;]
Pytanie: ile razy op musi ustalić cenę, żeby została ona uznana (przez opa, a jakżeBig Grin ) za rynkową?chytry


cytat:
C47 napisał(a)
Ciężko też mówić o zwykłym popycie i podaży skoro tutaj niczego się nie produkuje.
Nie wystawisz więcej danych przedmiotów, bo jest większy popyt na nie, bo musisz go najpierw wydropić.

Otóż to... Bo jak już ktoś wydropi item, który pojawia się rzadko (mała podaż), to każdy chętny chce go kupić (duży popyt)...


cytat:
C47 napisał(a)
Tak samo jest w świecie rzeczywistym. (Tylko dodatkowo jeszcze płaci się podatek od sprzedaży.)

Przecież wasze ucinanie cen spokojnie można uznać za takie miejscowe myto od sprzedażyBig Grin


cytat:
C47 napisał(a)
Jest np. pojęcie "nieuczciwej konkurencji". Nie można sprzedawać nowych produktów poniżej ceny produkcji (wykańczając tym samym inne firmy).

A to ciekawe, bo producenci konsol robią to nagminnie (szczególnie Sony), by później odbić sobie na cenach gier (gdy już wystarczająco nasycą rynek swoim produktem i "uzależnią" od niego graczy)... I jakoś tak kula się ten biznes od kilkunastu lat...


cytat:
C47 napisał(a)
Nie można też zmówić się z innymi, podnosząc sztucznie cenę produktu.

Jestem pewien, że znalazłoby się kilka branż, gdzie konkurencji cenowej próżno szukać (czy przypadkiem nie dzieje się tak często w branży farmaceutycznej/medycznej?)...


cytat:
C47 napisał(a)
Nie można masowo skupować jakieś produktu i później, po wykupieniu większości, wystawiać go za zawyżone kwoty.

No jak nie można, jak można (skoro nigdy nie dostałem za to bana - swoją drogą ciekawe dlaczegochytry )...
Zanim, razem z Sephiroth i przy skromnym współudziale Sushiego, definitywnie wyleczyliście mnie z BW (za co akurat będę wam dozgonnie wdzięcznyBig Grin ), to na R1 coraz tak robiłem, skupując konkretny item z rynku, by później wystawiać go po cenie rynkowej (ustalonej na podstawie zakończonych, przed skupem, aukcji), gdy już praktycznie nikt inny takiego nie wystawiał...


cytat:
C47 napisał(a)
W ogóle nie można sztucznie regulować rynku!

Skoro nie można, to dlaczego to robicie, o operatorzy?!Big Grin
Pewnie dlatego, że "jeśli czegoś nie wolno, ale bardzo się chce, to można" (jak mówi pewna "mądrość" internetowa)Big Grin


cytat:
C47 napisał(a)
To też nazwiecie komunizmem?

Nie - stwierdziłbym, że nadal (po chamsku poniekąd) idziesz w zaparte (jak zwykle zresztą) i wykręcasz kota ogonem (tu również tradycyjnie)... I tak od lat kręci się ta karuzela (tu każdy może sobie wstawić dowolne określenie najlepiej oddające stan tej sytuacji)...



Standardowo na odpowiedź od ciebie nie liczę... I już pal licho czy masz na mnie focha, czy może znowu zadaję ci zbyt trudne pytania (no, chyba że po tych paru wtopach na forum, gdzie [na przestrzeni lat] wytykałem ci ewidentne dziury w twojej... logice, boisz się kolejnej kompromitacji, co nawet jest zrozumiałe;])...
Chociaż... jest jeszcze jedna możliwość (chyba najbardziej prawdopodobna) - dostałeś "prikaz" od Sushiego, aby pod żadnym pozorem nie odpisywać mi na forum (rozumiem, że to musi być strasznie frustrujące, gdy bardzo chcesz, a jednak nie możeszBig Grin ), co poniekąd można by nazwać komunizmem (ale w Teamie)...



EDIT:
literówki etc.

__________________


cytat:
Co jest tej, lepiej postaw litr, siadaj, gadaj co masz
Polej raz i pij, albo będzie peace albo damy se w pysk
Nie powiedziałeś tego w ryj to jakbyś chłopcze znikł

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez bla_bla_bla: 21-01-2018 23:54.

21-01-2018 16:57 bla_bla_bla jest offline Strona domowa bla_bla_bla Szukaj postów użytkownika: bla_bla_bla Dodaj bla_bla_bla do Listy kontaktów
bla_bla_bla
Viking


Data rejestracji: 19-09-2015
Postów: 732
Kraina: Necropolia
Skąd: BW → Bloody Warns

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Poszło "Cytuj" zamiast "Edytuj" - do kasacji (post zgłoszony do moderatora działu poprzez opcję "Zgłoś")...

__________________


cytat:
Co jest tej, lepiej postaw litr, siadaj, gadaj co masz
Polej raz i pij, albo będzie peace albo damy se w pysk
Nie powiedziałeś tego w ryj to jakbyś chłopcze znikł

Ten post był edytowany 3 raz(y), ostatnio edytowany przez bla_bla_bla: 21-01-2018 17:07.

21-01-2018 17:04 bla_bla_bla jest offline Strona domowa bla_bla_bla Szukaj postów użytkownika: bla_bla_bla Dodaj bla_bla_bla do Listy kontaktów
Grax33
Emperor


images/avatars/avatar-16844.png

Data rejestracji: 19-09-2008
Postów: 1.143
Klan: Najlepszy!:)
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia
Skąd: R1 nick: Grax

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
C47


Nie można masowo skupować jakieś produktu i później, po wykupieniu większości, wystawiać go za zawyżone kwoty.(a)


A teraz to mnie zaskoczyłeś...

Można to robić i jest na to zezwolenie Opki na r1.

Stwierdziła ostatnio na globalu, że skoro ktoś się męczy i coś skupuje by potem sprzedać drożej to ona w to nie wnika doceniając ciężką pracę.

Tym produktem jest złom!!! Mali gracze (w tym resety) na tym fortunę zbijają.
Drugą sprawą na którą się zezwala jest skupowanie taniej itemków i wystawianie ich z powrotem na aukcję z wyższą ceną (rynkową według waszej śmiesznej teorii) Jest na to przyzwolenie od wielu lat... I nic z tym nie zrobicie bo musielibyście zbanować wszystkich malutkich graczy na których tak zależy sushiemu. rotfl

i o to jest wojenka. Jednym Op zabiera pr za rzadki item bo humoru nie było z rana a innym zezwala na totalne łamanie przepisów (głupich co prawda) wpajanych przez ciebie od dekady! chytry

I o to jest wojenka z Teamem.

Są dwa wyjścia.
a. Zbanujcie pół serwera r1 za przekręty ze złomem i kupno oraz sprzedaż tego samego itemku w aukcjach (tańsze kupno i droższą sprzedaż [pull/push])
b. łapki precz od wszystkich aukcji skoro nie umiecie nad nimi zapanować pozwalając jednym na to za co innym dajecie bany lub ucinacie pr.. Skupiając się jedynie na topce (ich okradacie z pr najbardziej) sami tworzycie totalną patologię.

Wy Operatorzy najbardziej przykładacie się do późniejszych banów zezwalając na tańszy skup i droższą sprzedaż nowym graczom.
Bo niby skąd taki maluch ma wiedzieć że jak urośnie to dostanie bana za coś co mógł robić jak był mały? rotfl

pozdrawiam.

__________________
nick: Grax.

http://forum.bloodwars.interia.pl/thread.php?threadid=538584
23-01-2018 11:20 Grax33 jest offline Szukaj postów użytkownika: Grax33 Dodaj Grax33 do Listy kontaktów
Zerus
Triple Ace


images/avatars/avatar-11337.gif

Data rejestracji: 02-07-2007
Postów: 190
Klan: BA.IT
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia
Skąd: Wrocław

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Mam najlepszy pomysł:

Niech Operatorzy ustalą na stałe ceny wszystkich produktów i jak ktoś chce wystwić to po prostu sprzedaje po tej cenie od razu i ma kase, a potem ona jest automatycznie wrzucana na aukcje i nawet jak dojdzie cena 4x ta sprzedana, to nie trzeba ucinać, kasa jest u Opa.

I w ten oto sposób można pozbyć się opa, a przynajmniej płacić mu mniej, bo już nie musi ścinać nic.

Albo zamiast tego znajdźcie lepszy sposób na wyprowadzanie nadmiernych prów z gry. bo zakładam, że to jest główny cel tego wszystkiego.
23-01-2018 11:42 Zerus jest offline Szukaj postów użytkownika: Zerus Dodaj Zerus do Listy kontaktów
Bai Lang
Triple Ace


images/avatars/avatar-4253.jpg

Data rejestracji: 02-08-2006
Postów: 157
Klan: VeN---Date
Kraina: Necropolia
Skąd: I stolica...

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dokładnie jak powyżej napisano, kilka lat to na r1 tak to wygląda... jeśli jakiś maluch przypilnuje aukcji to może sporo zarobić....

Sam dzis o 3 w nocy gdy wlazłem w aukcje zobaczyłem itemy o wartości powyżej średniej paczki złomu czyli 600 pr... wystawione bez cm bo ich ceny były około 40k pln i powyżej, widząc to zalicytowałem dla zabawy z 3 strony takich itemów gdzie opłacało się je kupić ... czyli np. item wart 50000 pln kupiłem za np 59 pr , co daje średnio w złomie powyżej 1200 pr czyli 2 paczki, ogólnie sumując to kilka przedmiotów wylicytowałem za smieszne pr a udało sie je sprzedać za około 300000 pln co daje 15 paczek złomu, jeśli przyszłoby na scisłe to 15 x 550-600 pr daje kwotę sami wiecie jaką a ja nie wydałem nawet 1 k pr na te itemki... oczywiście jak Grax napisał Seph od początku powtarzała, że gdy item wisi bez cm to ten kto kupi za grosze temu chwała za to, ona nie wnika i tego się nie zgłasza...

Rozumiem, że w przypadku sprzedania do sklepu jestem czysty bo przetopiłem na paczki złomu urobek, a co w przypadku gdybym te szmirę wystawił i zeszłaby za wartość zbliżoną do wartości złomu czyli około 10 k pr to wtedy zakwalifikowywałbym się na bana tak ?

Pomyślcie, bo od zawsze luki były i problemy z aukcjami. System jest ok, tylko może warto pomyśleć kiedy w niego ingerować a kiedy nie ?

__________________

Chociażbym chodził ciemną doliną, zła się nie ulęknę bo Ty jesteś ze mną...

[*]
[*]VeN[*]
[*]
Old School

Bai_Lang
44435

23-01-2018 11:45 Bai Lang jest offline Szukaj postów użytkownika: Bai Lang Dodaj Bai Lang do Listy kontaktów
Zerus
Triple Ace


images/avatars/avatar-11337.gif

Data rejestracji: 02-07-2007
Postów: 190
Klan: BA.IT
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia
Skąd: Wrocław

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Najlepszy byłby system taki, gdzie można wystawiac oferty kupna i sprzedaży i wtedy zabezpieczenie, że nie można sprzedać za mniej niż najwyższa oferta kupna, albo kupić za więcej niż najniższa sprzedaży.
23-01-2018 11:52 Zerus jest offline Szukaj postów użytkownika: Zerus Dodaj Zerus do Listy kontaktów
Stokrotka.
Full Member


images/avatars/avatar-25480.jpg

Data rejestracji: 08-12-2015
Postów: 60

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dlaczego Panowie Admini tak uparcie chcecie zostać przy niesprawiedliwym ścinaniu cen (jednym się ścina innym nie)? Dlaczego na prośbę tak wielu Graczy nie chcecie od tego odstąpić? W wielu przypadkach OP nadużywa swoich kompetencji, jeśli chodzi o ceny na aukcji. Takie wchodzenie w brudnych buciorach komuś na konto i robienie co mu się podoba.

Może dajcie ankietę na r1 kto jest za, a kto przeciw.


P.s blabluś, ale się tu napisałeś. Na każde zdanie odpisałeś Big Grin Masz chłopie gadane.
Nie zapominaj, ze są ludzie, którzy nie lubią mądrzejszych od siebie.

__________________

23-01-2018 12:46 Stokrotka. jest offline Szukaj postów użytkownika: Stokrotka. Dodaj Stokrotka. do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.671
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Sprobuj uzbierac np 200mln pln kupujac itemy bez cm z aukcji po nocach.
Widzieliscie zeby ktos dostal bana za kupowanie itemow po cenach zlomu?

Przeciez tak sie robi na wszystkich serwerach nekro tylko na dluzsza mete ten sposob jest malo oplacalny. Wymyslacie problemy.

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez twardy: 23-01-2018 13:17.

23-01-2018 13:17 twardy jest offline Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
Grax33
Emperor


images/avatars/avatar-16844.png

Data rejestracji: 19-09-2008
Postów: 1.143
Klan: Najlepszy!:)
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia
Skąd: R1 nick: Grax

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
twardy napisał(a)
Sprobuj uzbierac np 200mln pln kupujac itemy bez cm z aukcji po nocach.
Widzieliscie zeby ktos dostal bana za kupowanie itemow po cenach zlomu?

Przeciez tak sie robi na wszystkich serwerach nekro tylko na dluzsza mete ten sposob jest malo oplacalny. Wymyslacie problemy.




Przykład:


Legendarne Doskonałe Szamańskie Spodnie - kupione za 62pr.
2018-01-18 07:23:02

nawet jeśli zostaną sprzedane do sklepu to będzie to: Cena sprzedaży: 105 000 PLN czyli lekko 3100pr.

takie przebicie jest ewidentnym pushingiem!!! Jak by to było gdybym tak ja przebijał w aukcjach dając komuś zarobić?

BAN.

Opka przycina aukcję nawet o 5kpr bo "item ni był tyle warty lub przebicie było za duże albo za mało było licytujących" i nikogo nie interesuje, że nikt nie chce się bawić w przebijanie o pare pr według głupawego systemu aukcyjnego i nikogo nie interesuje fakt że serwer zdycha i grających (czyt: licytujących) jest mało. Dziennie gracz na r1 jest w stanie zarobić 1 milion pr a Opka się o drobne rozbija. OK. skoro się rozbija o drobne to niech takie aukcje też rozlicza!Big Grin

edit: już nie wspomnę o skupowaniu dużych ilości złomu po (obecnie) 550pr/szt i wystawianiu ich po 610pr/szt na aukcjach. Dlaczego tego nikt noe sprawdza?

Twierdzisz Twardy, że na tym nie idzie pr zarobić? Oj zdziwiłbyś się... Roll Eyes

Dlaczego SOP pozwala na taki proceder?

edit 2, 3 i 4 literówka i głupoty które musiałem poprawić..

__________________
nick: Grax.

http://forum.bloodwars.interia.pl/thread.php?threadid=538584

Ten post był edytowany 4 raz(y), ostatnio edytowany przez Grax33: 23-01-2018 14:08.

23-01-2018 13:50 Grax33 jest offline Szukaj postów użytkownika: Grax33 Dodaj Grax33 do Listy kontaktów
twardy
Tutorial Mod


Data rejestracji: 10-02-2008
Postów: 4.671
Kraina: Moria III

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Bo na aukcji nie mozna kupic itemu za tanio. Item wisi i kazdy moze zalicytowac. Ale wez teraz sprobuj nazbierac kilkaset milionow na budowe jakiegos budynku w ten sposob.

No nie, po prostu to nie, to nie ma sensu. Jeszcze jak sie znajdzie "kolega" do licytowania tych samych przedmiotow to juz w ogole...

A zlom kosztuje ile kosztuje bo ludzie po prostu szanuja swoj czas.

__________________
W tutorialu czegoś nie ma? Trzeba cos zmienić? Napisz w tym temacie

Ten post był edytowany 2 raz(y), ostatnio edytowany przez twardy: 23-01-2018 14:06.

23-01-2018 14:04 twardy jest offline Szukaj postów użytkownika: twardy Dodaj twardy do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.659

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Gdzie w tym poście wyczytaliście, że nie można kupować przedmiotu po niższej cenie i sprzedać za cenę rynkową?
Albo, że nie można kupować tak złomu?

Chodzi o działania, które sztucznie zawyżają cenę na całym serwerze (były za to bany), a nie o jakiś mały procent wszystkich aukcji danego przedmiotu/złomu, co daje trochę zarobić, ale praktycznie nie wpływa na ceny rynkowe.

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
23-01-2018 14:40 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
Grax33
Emperor


images/avatars/avatar-16844.png

Data rejestracji: 19-09-2008
Postów: 1.143
Klan: Najlepszy!:)
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia
Skąd: R1 nick: Grax

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
C47 napisał(a)
Gdzie w tym poście wyczytaliście, że nie można kupować przedmiotu po niższej cenie i sprzedać za cenę rynkową?
Albo, że nie można kupować tak złomu?

Chodzi o działania, które sztucznie zawyżają cenę na całym serwerze (były za to bany), a nie o jakiś mały procent wszystkich aukcji danego przedmiotu/złomu, co daje trochę zarobić, ale praktycznie nie wpływa na ceny rynkowe.



założyłbym się z tobą że jestem w stanie sam jeden sztucznie wywindować cenę złomu do góry. przy kilkunastu tysiącach sztuk różnica nie byłaby już taka mała...

jak to się ma do ścinania komuś ceny za item z licytacji o 5k?


Do przemyślenia.

__________________
nick: Grax.

http://forum.bloodwars.interia.pl/thread.php?threadid=538584
23-01-2018 18:55 Grax33 jest offline Szukaj postów użytkownika: Grax33 Dodaj Grax33 do Listy kontaktów
xsalemx
Niezarejestrowany
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Ja się zgadzam na ucinanie cen i całkowicie akceptuję walkę z nieuczciwością.

Tylko nie mogę zrozumieć, dlaczego cena może być "niska", ale nie może być "wysoka".

Jeśli cena "rynkowa" wynosi np. 300k, a ktoś zapłaci 100k lub 500k, to jest dokładnie taki sam "push", ale Operatorzy nie cofną aukcji, w której ktoś zapłacił 100k, a z ceny 500 zetną ile im się podoba.

To jest regulacja rynku, który powoduje, że ceny ciągle spadają, a nie są "rynkowe". I to mnie boli.

To jest właśnie element, o którym chcę rozmawiać.

I jeszcze jedno, w każdym Prawie istnieje "domniemanie niewinności" dopóki człowiekowi nie zostaje udowodniona wina (wiem troszkę przesadzam, ale to przykład), a w BW operatorzy tną ceny, bo z góry zakładają "winę". To niesprawiedliwe i nieuczciwe.

Chciałem oddać na konto operatora wszystko co zarobiłem na tej aukcji, ale odrzucił, bez słowa wyjaśnienia. Ja nadal nie chcę tych "uczciwe" zarobionych pr. Po co mi one skoro zostałem posądzony "o próbę oszustwa" ? Rezygnuję z nich, dziękuję, nie zbieram....

Jednak mam pytanie: "Łatwiej ściąć i olać" bo "Regulamin" czy może "Przeprosić".

Ja wolę to drugie, ale Operatorzy to pierwsze.

Dziękuję za uwagę, i więcej nie będę drążył tematu,
23-01-2018 20:52
Chevronek
Lord


images/avatars/avatar-25626.jpg

Data rejestracji: 07-03-2011
Postów: 350
Klan: Krwawa Armia Khorna
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia; Necropolia IX
Skąd: Częstochowa

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

jak dla mnie ustalanie cen nie ma sensu, ceny powinny się same ustalać w zależności od zapotrzebowania. Zakaz powinien dotyczyć maksymalnego przebicia kwoty minimalnej, nie powinny występować przypadki takie jakie występują zbyt często, czyli okradaniu graczy sprzedających z kasy Smile

__________________
R1 - ID: 244976
23-01-2018 21:19 Chevronek jest offline Szukaj postów użytkownika: Chevronek Dodaj Chevronek do Listy kontaktów
C47
Super Operator Gry + OP R8


images/avatars/avatar-25255.jpg

Data rejestracji: 08-08-2006
Postów: 29.659

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Grax33
Przeczytałeś cały post? Pisałem, że już były bany za sztuczne zawyżanie cen na serwerze. I sam podałeś przykład czegoś takiego, co nie jest akceptowane, bo właśnie powoduje wzrost cen.
Takiego wzrostu nie ma w przypadkach, o których pisali wyżej (skupowanie [dość małej] części złomu/przedmiotów poniżej ceny rynkowej i wystawianie)

I co ma do wszystkiego ucinanie o 5k?
Jak ucinane jest 5k ze sprzedaży za 300k to można w tym zauważyć pewną nadgorliwość, ale nie jak przedmiot jest sprzedany za np 15k


xsalemx
Dlatego może być niska, bo o wiele ciężej taką aukcję ustawić. Aby sprzedać drożej wystarczy odpowiednio duża oferta i się wygra, a nigdy nie masz pewności, że wygrasz aukcję, w której dajesz cenę niższą niż rynkowa.

Gdybyś dostał bana za przepłaconą aukcję to wtedy możesz mówić o potrzebie 'domniemania niewinności', oczywiście jeśli nie wydałeś punktów z aukcji i zgłosiłeś przepłacenie.
Ucięcie aukcji nie jest karą.


cytat:
Chevronek napisał(a)
jak dla mnie ustalanie cen nie ma sensu, ceny powinny się same ustalać w zależności od zapotrzebowania.

I tak właśnie jest, na każdym serwerze.
Ceny nie są ustalone, ale zależne od zapotrzebowania rynku

cytat:
Zakaz powinien dotyczyć maksymalnego przebicia kwoty minimalnej,

Nie wiem co taki zakaz miałby przynieść oprócz utrudnienia dla graczy (szczególnie jak przedmiot nie ma CM)

cytat:
nie powinny występować przypadki takie jakie występują zbyt często, czyli okradaniu graczy sprzedających z kasy Smile

Po pierwsze to gracze nie są okradani, po drugie ucinanie nie występuje często

__________________
Guerra, guerra nunca cambia
______

Super Operator Gry (R1-R7,R9-21) - sprawy dot. tych serwerów należy najpierw kierować do Operatora

Skargi na opów/odwołania kierować na PW z linkiem do tematu, ktorego sprawa dotyczy

WIADOMOŚCI NIESPEŁNIAJĄCE ZASAD PW SĄ IGNOROWANE
NIE ODPOWIADAM NA WIADOMOŚCI W SPRAWACH TECHNICZNYCH (np błędy gry) LUB UJĘTYCH W TUTORIALACH/FAQ


Zgłoszenia(na PW) łamania przez kogoś regulaminu są ZAWSZE sprawdzane (najczęściej dopiero po kilku dniach), lecz na wiadomości nie ma NIGDY odpowiedzi z mojej strony.
Jeżeli nie pojawił się temat w Pręgierzu to znaczy, że albo nie było podstaw do blokady (lub nie znaleziono takowych), albo nie zostało to JESZCZE sprawdzone.
"Ce jest BE, zbanował, to nic że słusznie, kilku moich klanowiczów"
23-01-2018 23:00 C47 jest offline Strona domowa C47 Szukaj postów użytkownika: C47 Dodaj C47 do Listy kontaktów
Zerus
Triple Ace


images/avatars/avatar-11337.gif

Data rejestracji: 02-07-2007
Postów: 190
Klan: BA.IT
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia
Skąd: Wrocław

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

cytat:
C47 napisał(a)

I co ma do wszystkiego ucinanie o 5k?
Jak ucinane jest 5k ze sprzedaży za 300k to można w tym zauważyć pewną nadgorliwość, ale nie jak przedmiot jest sprzedany za np 15k


No właśnie problem w tym, że takie ucinanie o 5k to jest mega denerwujące i czepianie się.
teraz na r1 można wbić 60 lvl w miesiąc i to 5k to każdemu powiewa. Chcesz kupić item i masz 90+ a kosztuje on 10k, to dajesz nawet 30, aby mieć pewność, że nikt cie nie przebije. Tak się robiło od zawsze, nawet na jakimś allegro czy coś.
Dajcie może w takim razie możliwość "kup teraz", albo tak jak pisałem w poprzedniej odpowiedzi system wystawiania oferty kupna i wtedy nie będzie pushu, a przynajmniej mniejsze prawdopodobieństwo i łatwiej do wykrycia.

A wracając do tego, że zaraz będzie odpowiedź, że można zrobić push na takich małych aukcjach, to musiało by ich być ze 100 przynajmniej. To wtedy do wykrycia jest na luzie.

cytat:
C47 napisał(a)
Po pierwsze to gracze nie są okradani, po drugie ucinanie nie występuje często

Nie często, bo wisi dużo zgłoszonych, a jak widać Operatorzy mają tak mało czasu, że ucinają nawet po 3 miesiącach.
może wprowadźcie okres przedawnienia się aukcji na miesiąc. Bo po takich paru miesiącach cena może się zmienić 3 razy.

No i czy mógłbyś udostępnić wykaz wszystkich uciętych cen z ostatniego roku? bo na aukcjach nie da się tak filtrować, a pewnie to jest jedno query.
24-01-2018 10:15 Zerus jest offline Szukaj postów użytkownika: Zerus Dodaj Zerus do Listy kontaktów
Strony (2): [1] 2 następny » Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Różne » Misz-Masz » Ścinanie cen - dyskusja

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH