Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » MORIA Kuźnia Kaina - przekuj przedmiot epicki na nleg/leg » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Przeskocz na dół strony Kuźnia Kaina - przekuj przedmiot epicki na nleg/leg 16 Ankieta - średnia ocena: 7,1916 Ankieta - średnia ocena: 7,19
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Cerbin
Forum Legend


Data rejestracji: 30-03-2007
Postów: 1.975
Skąd: Gród Kraka

Kuźnia Kaina - przekuj przedmiot epicki na nleg/leg Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie śledziłem wypowiedzi na ten temat na forum, nie wiem czy ktoś już temat poruszał. Jeśli tak - się zamknie. Jeśli nie - serio? Red Face

Ok, epiki są. Fajnie. Ale cena ich to kosmos za zastosowanie czasem do końca życia, a czasem pół roku albo rok. Z dwóch głównych powodów:
- brak świadomości, co pocznie administracja i jak zmieni moby/sety/itemy/tatuaże. Znając życie często będzie to pacz ze zmianami, które powitamy z k.ami na ustach i ogólną niechęcią do robienia czegokolwiek prócz walnięcia sety pod plasterek boczku.
- brak świadomości, co nam w duszy grać będzie w przyszłości. Co prawda niektórzy idą jedną ścieżką od poczęcia do naturalnej śmierci ale niektórzy żeby życie miało smaczek raz snajperka raz bersaczek. Ta druga opcja jest w takim samym stopniu sposobem na walkę z nudą co przystosowywaniem się do nowych wyzwań - mobów, wojen.

A zatem, biorąc pod uwagę horrendalne koszta epików, zwłaszcza e5 oraz ich w pewnym momencie bezużyteczność dla gracza pragnącego iść inną niż do tej pory drogą oraz brak - słuszny - możliwości handlowania nimi proponuję co następuje:
Możliwość przekucia przedmiotów epickich powrotnie w nie-epickie. Czy legendarne czy nie - małe znaczenie. Zresztą nawet jeśli zaproponuję nielegendarne to i tak wypłaczecie legendarne, wiec wali mnie w co.
Przekucie połączone OCZYWIŚCIE z odzyskaniem władowanych w item RUN oraz EVO.
Czy również z odzyskaniem kamieni? Nie wiem. Niby miło by było, ale nie określam się w tym względzie.
Koszt przekucia do ustalenia. Zapewne analogiczny jak nleg-leg. Do tego jeśli dołączymy prowizję typu obniżenie epik-nleg albo stratę kamieni to koszt będzie de facto wyższy i bardziej bolesny.

Plusy - wymienione na wstępie.
Możliwość dostosowania się do zmieniającego się świata ORAZ możliwość dostosowania się do zmieniających się gustów.
Tym samym opcja wg mnie jest ABSOLUTNIE NIEZBĘDNA a konieczność odzyskania run i evo, biorąc pod uwagę że czas ich zebrania jest mierzony może nie latami, ale rokiem to jak w mordę strzelił - BEZDYSKUSYJNA.
Tak, capsem piszę, bo zaraz wyskoczy jakiś idiota piszący "nikt ci nie kazał brać epika, nikt ci nie każe zmieniać tatuażu". Nie, oczywiście nikt nikomu nie każe zmieniać buildu. Ale za taką zmianę to administracja ma piniądze a gracze więcej funu. A o ile mnie pamięć nie myli, to właśnie my dla przyjemności, a oni dla chleba robimy co robimy.
Koniec i bomba, kto czytał ten trąba.

__________________
WEGE Blood Wars (copyright Vilku)

26-01-2018 20:45 Cerbin jest offline Szukaj postów użytkownika: Cerbin Dodaj Cerbin do Listy kontaktów
Bańka
King


Data rejestracji: 24-10-2017
Postów: 766

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Spozniles sie odrobinke z tym tematem Smile

Sprzedaż lub możliwość obniżenia epika na Morii

Aby nie bylo, ze spam to popieram : )
26-01-2018 22:09 Bańka jest offline Szukaj postów użytkownika: Bańka Dodaj Bańka do Listy kontaktów
Slayer94
King


images/avatars/avatar-25540.jpg

Data rejestracji: 26-12-2006
Postów: 943
Kraina: Moria VI; Moria VII

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

A pomysł o tyle dobry, warto dodać, że z każdym patchem administracja funduje nam kolejny brak balansu, przedobrzenie w inną stronę itd, co powoduje, że raz coś jest fajne, a zaraz będzie kompletnie ssało.
Bardzo dobry pomysł, powinno tak być już na samym początku, może nawet bez zwrotu kamieni, jeśli to będzie zadowalało takich kacików Happy

__________________

Envy

26-01-2018 23:16 Slayer94 jest offline Szukaj postów użytkownika: Slayer94 Dodaj Slayer94 do Listy kontaktów
Cerbin
Forum Legend


Data rejestracji: 30-03-2007
Postów: 1.975
Skąd: Gród Kraka

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Cerbin
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie. Nie spóźniłem się z tematem. Tamten topic jest, z całą sympatią dla założyciela, bez argumentacji i z innymi wnioskami końcowymi.
MUSI być wprowadzone odzyskiwanie run i evolucji za epika.
BA, będzie wprowadzone. Jeśli nie dziś, to za miesiąc, jeśli nie za miesiąc, to za rok. A skoro za rok, to czemu nie dziś? Bo prędzej czy później administracja dojdzie do wniosków, które wyraziłem w temacie. A jeśli nie dojdzie, to dojdą gracze i wymuszą tą zmianę. NIE MA innej opcji. Jeśli zablokujecie mój zbiór kamieni z 5 pieprzonych lat (ta, pięciu, moria non speed) i każecie mi wsadzić go sobie w rzyć gdy zechcę zmieniać tatek - a zechcę, bo ile można grać jednym - to nie starczy papieru w Wytwórni Papierów Wartościowych ul. Sanguszki 1 00-222 Warszawa by wyrazić co o was sądzę. Przegłosowano tu tuptaniem pragnących easy game tak dużo pierdół, że ta też przejdzie. Jako rzekła Agnieszka O. "Za dzień, za dwa, za noc, za trzy, choć nie dziś, za noc, za dzień, doczekasz się,
wstanie świt" (*). I to też wejdzie. NIE MA innej opcji. Zróbmy to więc od razu. Pokażcie administracjo, że nie chcecie nas dziabać boleśnie pogrzebaczem w zadek (**) ale że szanujecie lata naszej gry. Tak dla odmiany.

(*) https://www.youtube.com/watch?v=VWkNdikWGS8
(**) https://pl.wikipedia.org/wiki/Edward_II

__________________
WEGE Blood Wars (copyright Vilku)

27-01-2018 21:51 Cerbin jest offline Szukaj postów użytkownika: Cerbin Dodaj Cerbin do Listy kontaktów
Janca
Viking


Data rejestracji: 27-02-2009
Postów: 648
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Moria IV
Skąd: Białystok

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Odpalam dzisiaj bw, oglądam różnego rodzaju raporty i nachodzi mnie taka myśl: tyle już tych epików jest porobionych, ale się będzie działo na forum, jak Team, w swoim stylu, uczyni część z nich bezużytecznymi. Wchodzę na forum - i widzę ten temat. Szok, jakby to powiedział top 1 mędrzec r17, rOx.

Ciężko będzie wybrnąć z tej sytuacji, bo przecież nie wprowadzą pełnego zwrotu poniesionych kosztów w runach/evo, a to najbardziej graczy boli. Jakimś tam wyjściem mogłoby być wprowadzenie jakiejś nowej statystyki działającej tak, że każdy wbity epik obniża koszty wbijania następnego.

Oczywiście jedynym argumentem po stronie graczy i tak będzie tutaj zniechęcenie graczy do zmiany tatka spowodowane właśnie epikami, co spowoduje jakieś tam ograniczenie wpływów z premki, niekoniecznie jednak będzie to mocny argument.

Ten post był edytowany 1 raz(y), ostatnio edytowany przez Janca: 30-01-2018 11:25.

30-01-2018 11:24 Janca jest offline Szukaj postów użytkownika: Janca Dodaj Janca do Listy kontaktów
Vilgeforz2
Lord


Data rejestracji: 29-05-2015
Postów: 484
Kraina: Moria IV

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

sens tego tamatu jest taki jak mojego, ale mi po prostu nie chcialo sie rozpisywac

jestem jak najbardziej za, jest juz duzo aspektow blokujacych mozliwosc zmiany na postaci, a epikowanie przedmiotow jest tylko gwozdziem do trumny

takie rzeczy jak proponowane wyzej musza wejsc, dlaczego ? j/w

jak zobaczymy kolejny patch tworcow gry, z dopiskiem to jest beta ponosiliscie ryzyko jak epikowaliscie przedmioty mozecie je sobie teraz zezlomowac

to w tej grze nie zostanie prawie nikt Smile

a przypominam ze duzy patch balansujacy zapowiadany byl bodajze na luty tego roku Big Grin
30-01-2018 21:21 Vilgeforz2 jest offline Szukaj postów użytkownika: Vilgeforz2 Dodaj Vilgeforz2 do Listy kontaktów
Midnite
Newbie


Data rejestracji: 23-11-2012
Postów: 7
Klan: Dimmuborgir
Kraina: Moria II
Skąd: r2

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

pomysl dobry opcja jak najbardziej potrzebna ( jeszcze troche i zacznie sie puacz na forum odnosnie braku mozliwosci obnizenia epika ) a temat dead ? no tak po co przepchac teraz skoro mozna pozniej plakac itp
06-02-2018 13:25 Midnite jest offline Szukaj postów użytkownika: Midnite Dodaj Midnite do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Wątek jest zamknięty
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » MORIA Kuźnia Kaina - przekuj przedmiot epicki na nleg/leg

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH